Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 18:54
-0,86 %
10.308,10
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 13.09
0,58 %
1.368,93
SI 13.09
0,52 %
856,02
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 50159... najdena v temi Jutranji pregled - svet, 7.11.08

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - svet, 7.11.08

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - svet, 7.11.08
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 07.11.08 09:20  andrejcc (DS) shramba  

Komentarji uporabnikov  (vseh: 40; zadnji: 07.11.08 14:50)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

07.11.08 11:52  roaddoggodgovori / citiraj

Meni se zdaj tukaj poraja ena dilema.. In sicer..

Predvčerajšnjim sem v Financah prebral članek, v katerem Draaisma Teun (strokovnjak za Evropske delnice iz Morgan Stanley-a) močno priporoča nakup evropskih delnic..

Danes pa tukaj preberem, da Morgan Stanley napoveduje, da bodo Evropske banke potrebovale novih 83 milijard EUR...

Kako je lahko taka potreba po kapitalu bank, dobra za nakupe delnic???? A se Draaisma norca dela, ali pa Morgan Stanley ne ve za njegova priporočila... Ker tele 2 novičke po mojem mnenju "rineta v kontra smer" ...
 07.11.08 11:56  Tomaz26odgovori / citiraj

Al pa mogoce misli on vse ostalo razen bank. Sicer so banke osnova za dobro delovanje tudi ostalih podjetij ampak po drugi strani kaksni farmacevti itd verjetno niso tolko odvisni oz. prizadeti pri tej krizi. Ti bodo kredite se vedno dobili in glede na nizanje OM verjetno ceneje kot kdaj prej,.. Ne vem, ugibam..
 07.11.08 11:56  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--ja pridemo do tega da vec ljudi jasno razlicno razmislja. razlicni oddelki pa furajo vsak svojo zgodbo. na koncu pa bodo proglasili zmagovalca :) in bo zmagovalec dobil placan sindikalni izlet ;)
 07.11.08 11:57  roaddoggodgovori / citiraj

A nismo navajeni, da vsakič, ko se kažejo problemi v finančnem sektroju posledično skoraj vse na borzi prične padati? Jaz mam tak občutek.. da je Finančni sektor s svojimi težavami nekakšen generatov slabega vzdušja in panike na borzah..
 07.11.08 11:58  roaddoggodgovori / citiraj

Ok.. pol pa pejmo tko.. Tisti oddelek, ki zadane pravilno napoved dobi sindiklani izlet... Vsi ostali oddelki pa nepremičnino "pod mostom"...
 07.11.08 12:10  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[roaddogg]

Kako je lahko taka potreba po kapitalu bank, dobra za nakupe delnic???? A se Draaisma norca dela, ali pa Morgan Stanley ne ve za njegova priporočila... Ker tele 2 novičke po mojem mnenju "rineta v kontra smer" ...
jao. daj malo pobrskaj, kaj vse je TD povedal v okviru tega priporocila. ker zdaj komentiras tako kot kaksen slovenski direktor, ki rece "ja dobicek je zrasel, tecaj je pa padel, kako je to mogoce, ta borza je cist cudna" :)

za zacetek: taisti ze en cas razlaga, da bodo dobicki evropskih podjetij ornk padli (in da so banke v bolj sugavi poziciji); vendar pa hkrati smatra, da tecaji to ze dokaj solidno odrazajo; na kar na to naklamfa se indikatorje sentimenta in skupaj dobi takticni buy.

... in pa v splosnem seveda velja tudi to, kar pravi andrej; hisa ima veliko ljudi in nima nujno centralnega usklajevnega komiteja. recimo socgen je imela hkrati alberta edwardsa in jeroma kerviela :)

* zadnji popravek: 07.11.08 12:10
 07.11.08 12:07  roaddoggodgovori / citiraj

V spominu mi je ostalo njegovo "močno" priporočilo nakupov evropskih delnic.. Moti pa me, ker nekdo iz taistega podjetja objavi novico, ki očitno za delnic ene pomeni nič dobrega..

Sicer pa na žalost na financah ne najdem več tistega članka s Draaismo :(
 07.11.08 12:09  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[roaddogg]

--o draaismi imas itak na FT svojo temo http://denarnisupermarket.vzajemci.com/f...
 07.11.08 12:11  roaddoggodgovori / citiraj

tanx za link...

07.11.08 12:12  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[roaddogg]

V spominu mi je ostalo njegovo "močno" priporočilo nakupov evropskih delnic.. Moti pa me, ker nekdo iz taistega podjetja objavi novico, ki očitno za delnic ene pomeni nič dobrega..
zakaj te to moti?

http://www.finance.si/blog.php?id=1&post...
 07.11.08 12:13  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--objava podatkov o insolventnosti in likvidacijah v Veliki Britaniji v porastu

http://ftalphaville.ft.com/blog/2008/11/...
 07.11.08 12:14  Tomaz26odgovori / citiraj
[roaddogg]

A nismo navajeni, da vsakič, ko se kažejo problemi v finančnem sektroju posledično skoraj vse na borzi prične padati? Jaz mam tak občutek.. da je Finančni sektor s svojimi težavami nekakšen generatov slabega vzdušja in panike na borzah..
Meni se zdi da niti ne vec. Na zacetku 2008 je se bla neka panika okoli tega, zdaj pa vedno manj. No tudi vmes niso vsi sektorji leteli dol, poglej si energijo. Ta se ni v prvi polovici 2008 prav nic zmenla za financne tezave. Oz. to velja za celoten sektor materialov. Tak da jaz mislim da sektorsko gledano se bo vedno naslo nekaj kar je vredno nakupa.

Mislim da imajo nekatere Eurostoxx kosarice zdaj future P/E ze okoli 8, kar je tudi ce vzamemo njihove E pri izracunu malo bolj pesimisticno se vedno dokaj ugodno vrednotenje.

Treba je prit se enkrat dol na DAX 4k pa gremo v nakupe :)
 07.11.08 12:16  roaddoggodgovori / citiraj

Evo ta članek sm isku ja! :)

Moti me zato, ker se lahko pošteno Zaj... v teh časih...

To je nekako tako kot da bi ti jaz skušal prodati terensko vozilo za v gozd, čez nekaj dni pa bi ti rekel, da ima avto namontirane gume za dirkališče in z njimi v gozdu ne boš daleč prišel..

Bolj abstraktna primerjava ampak nekaj smisla vseeno ima..
 07.11.08 12:18  roaddoggodgovori / citiraj

Spomin na dneve Bear Stearns, Lehman Bros... Ko sta šla pod vodo? Takrat je bla ornk panika.. Ne vem zakaj se to nebi moglo še daj ponovit..

Res pa je, da se trenutno bolj osredotočajo na probleme v spološni ekonomiji, ne samo na finančni sektor..
 07.11.08 12:19  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--albert edwards se je vrnil s poročnega potovanja in še vedno ni dobre volje :)

We last came across Albert Edwards, arch bear strategist at Société Générale, departing for his honeymoon and speculating whether the break would improve his mood. He is back, and it hasn't. His latest note talks of “the weight of the unfolding economic and market meltdown”, not as bad as the Great Depression but not much better.

http://business.timesonline.co.uk/tol/bu...
 07.11.08 12:26  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[roaddogg]

To je nekako tako kot da bi ti jaz skušal prodati terensko vozilo za v gozd, čez nekaj dni pa bi ti rekel, da ima avto namontirane gume za dirkališče in z njimi v gozdu ne boš daleč prišel..

Bolj abstraktna primerjava ampak nekaj smisla vseeno ima..
??

07.11.08 12:29  roaddoggodgovori / citiraj

Ok pozabi..

Mislu sem s primerjavo pokazat kako se meni zdijo tele nasprotujoče si informacije, ki si sledijo z zamikom parih dni..

Torej: Najprej dobra informacija, da malo dvigne moralo investitorjev , tako da motiviran vstopiš v long pozicije..

Čez par dni pa sledi slaba objava in tako nekateri investitorji, ki jih je prej premamila dobra novica potem z izgubo zaprejo pozicije..
 07.11.08 12:35  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--intermezzo :). italijanski premier, ki je znan "saljivec" je izustil novo, tokrat na temo novega predsednika zda (je tudi angleski prevod zraven). je lep, mlad in posončen :)

http://www.youtube.com/watch?v=ynuNor9Hk...

* zadnji popravek: 07.11.08 12:35
 07.11.08 12:45  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[roaddogg]

Mislu sem s primerjavo pokazat kako se meni zdijo tele nasprotujoče si informacije, ki si sledijo z zamikom parih dni..

Torej: Najprej dobra informacija, da malo dvigne moralo investitorjev , tako da motiviran vstopiš v long pozicije..

Čez par dni pa sledi slaba objava in tako nekateri investitorji, ki jih je prej premamila dobra novica potem z izgubo zaprejo pozicije..
dej zastopi, da

- so to informacije iz razlicnih ust

- nic od tega ni "informacija" v smislu hard info, dejstvo, ampak so vse ocene in mnenja

- da tudi ce bi bile od istega cloveka, si je pac clovek lahko med drugim tudi premislil (vsaj jaz na primer tako naredim, ce se mi inputi ali nacin razmisljanja premaknejo, verjetno drugi tudi)

- ni vse manipulacija

- se glavni problem investitorjev nahaja v ogledalu in je v primerjavi s tem vse ostalo sala mala

* zadnji popravek: 07.11.08 12:45
 07.11.08 12:47  roaddoggodgovori / citiraj

Vse drži... Ogledalo je car :)

In če bi hotel upoštevat vsa mnenja anlitikov nebi nikamor prišel.. Zatorej je treba izluščit tiste nasvete, ki se ti zdijo še najbolj verjetni in tudi tvegati po svojih zmožnostih...

07.11.08 13:01  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[roaddogg]

In če bi hotel upoštevat vsa mnenja anlitikov nebi nikamor prišel..
--ja poglej si tudi v pregledu omenjen link o analitikih :)

http://bespokeinvest.typepad.com/bespoke...

Zatorej je treba izluščit tiste nasvete, ki se ti zdijo še najbolj verjetni in tudi tvegati po svojih zmožnostih...
--to je bistvo. je pa šum zelo velik in zelo moteč :) (jaz se še vedno pogosto pustim motit)

* zadnji popravek: 07.11.08 13:01
 07.11.08 13:02  mirantodgovori / citiraj

http://market-ticker.denninger.net/archi...

Kak komentar na to?

lp

07.11.08 13:16  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[roaddogg]

In če bi hotel upoštevat vsa mnenja anlitikov nebi nikamor prišel.. Zatorej je treba izluščit tiste nasvete, ki se ti zdijo še najbolj verjetni in tudi tvegati po svojih zmožnostih...
ja. no in pac ker TD po moje spada med take, ki so se doslej bolj izkazali, se mi je zdelo primerno omenit, da je zdajle pa naredil tole.

(se to: TD je po isti metodologiji izdal med drugim full-house SELL poleti 2007. kar je omenjeno tudi v tekstu.)

sicer si ne predstavljam, da poznam celotno mnozico glasov, ampak za moje pojme so branja vredni (upostevanje je pa v ogledalu) vsaj (takole na hitro)

- todd harrison, s katerim skoz tezim, teun draaisma, teresa lo (h kateri link sem dobil ravno na forumu ft, hvala neznanemu junaku)

- za makro sliko jeremy grantham od gmo, ekipa montier & edwards od socgena, rosenberg od merrill lyncha

- nekje vmes med enim in drugim macroman

btw rosenberg ima ravno sveze "ne kupovat", pa sem nekam zagonil link... je od mislim da 5.11., ce kdo najde.

07.11.08 13:20  roaddoggodgovori / citiraj

Rosenberga si že omenil ja.. A Rioubini, Meredith Whitney, David Tice, Hugh Hendry so že prevečč pesimisti?

jaz jim dostkrat prisluhnem zadnje čase..

* zadnji popravek: 07.11.08 13:20
 07.11.08 13:26  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[roaddogg]

Rosenberga si že omenil ja.. A Rioubini, Meredith Whitney, David Tice, Hugh Hendry so že prevečč pesimisti?
ni to kriterij, ker najdes tudi znotraj prej nastete mnozice zelo razlicne predznake (in seveda razlicna aktualna obdobja). enostavno pac znotraj ogromne mnozice scasoma izluscis, kaj ti najbolj sede in to po moznosti v situacijah, ki se med sabo razlikujejo. trenutno ima pesimizem to slabost, da je v modi in je ze kar tezko povedati kaj fundamentalno novega.

* zadnji popravek: 07.11.08 13:26
 07.11.08 13:45  _deaistoodgovori / citiraj

Bolj kot vse beres, bolj prides do spoznanja da je vse en velik blef... Nekdo rece da bo vse naj naj in potem se mu "userje" in je car... naslednji dan špekulira zopen in zajebe in je posledično pozabljen... Nekateri trofijo veckrat, nekateri nikoli, nihče pa ne vedno... in ne pozabi kar pravi Andrejcc, vsakdo se ima pravico premisliti vsak trenutek (to sam dolgo nisem mogel sprejeti, ampak je res - en prikrit podatek ti lahko porusi ves sistem katerega si gradil)... Tako da je najbolje da si sam najdes strategijo, se je drzis in jo izpopolnjujes... enostavno mislim da se preveliko težo da mnenjem raznim analitikom... Če je Draisma trofil v preteklosti, še vedno ne pomeni da ima kristalno kroglo in je skorajda enako verjetno da zajebe kot vsi drugi... 50-50...

lp
 07.11.08 13:52  Attractionodgovori / citiraj

kdo pa ima danes prav, in kdo ne, bo pa pokazal cas... :)

07.11.08 13:55  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

seveda da ne pomeni, da bo ziher zadel. valjda nobenega ne beres s taksnim pricakovanjem (al kaj). samo zgradis si pac stalico takih, ki vidis, da so artikulirani, da ne lapajo skoz isto, da znajo razlozit razlicna stanja, etc. da bi pa racunal, da bos naletel na ziher - bognedaj.

pa seveda je v ogromni meri stvar bralca... tega, kaj si sam sposoben racionalno predelat in previdno prebrskat...

da se ti ne zgodi na primer takole:

- jutri bo dez zato, ker ima sosed oranz fasado

- ja seveda

- pa a si ti normalen, kaj ma to s sosedovo fasado veze

.....

(dezuje)

...

- evo sem rekel, da bo dez ZATO, ker ima sosed oranz fasado! jaz sem caR!

* zadnji popravek: 07.11.08 13:55
 07.11.08 13:54  MSTANK1odgovori / citiraj
[roaddogg]

jaz jim dostkrat prisluhnem zadnje čase..
Pazi da te ne naredijo predčasno za zakrknjenega pesimista :) beri as Victor Meldrew behaved in One Foot in the Grave...

Ja je težko ohranit nevtralno glavo :) ob vseh teh slabih novicah... Ali včasih se je treba delat tud mal Busha npr. z : "Ena od dobrih stvari glede knjig je, da so v njih včasih odlične slike."
 07.11.08 13:56  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[MSTANK1]

treba delat tud mal Busha npr. z : "Ena od dobrih stvari glede knjig je, da so v njih včasih odlične slike."
-- :)). bo pa na svetovni sceni prav manjkal njegov humor.
 07.11.08 14:00  roaddoggodgovori / citiraj

A maš kej proti oranž fasadam ??? :)
 07.11.08 14:02  roaddoggodgovori / citiraj
[MSTANK1]

Pazi da te ne naredijo predčasno za zakrknjenega pesimista :)

Trenutno jadram na šortih, tako da mi je vseeno kako me označujejo :)
 07.11.08 14:30  _deaistoodgovori / citiraj
[roaddogg]

:: [MSTANK1]

::

:: Pazi da te ne naredijo predčasno za zakrknjenega pesimista :)

Trenutno jadram na šortih, tako da mi je vseeno kako me označujejo :)

Jaz pa jadram v minusih... Pa nebi rekel da sem optimističen "fella"
 07.11.08 14:32  MSTANK1odgovori / citiraj
[andrejcc]

bo pa na svetovni sceni prav manjkal njegov humor.
Ja zdej je na žalost prišel trenutek za Mencingerja in njemu podobne-njihovih 5 minut :) Še dobro da je ostal / prišel spet posončeni Silvio...

Je pa res, da njegovi štosi nekak niso na istem nivoju, sploh če jih mora izvajati na dvoru ruskega carja?
 07.11.08 14:36  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: [andrejcc]

:: bo pa na svetovni sceni prav manjkal njegov humor.

Ja zdej je na žalost prišel trenutek za Mencingerja in njemu podobne-njihovih 5 minut :)
--ampak to so vse slabe šale

Še dobro da je ostal / prišel spet posončeni Silvio...

Je pa res, da njegovi štosi nekak niso na istem nivoju, sploh če jih mora izvajati na dvoru ruskega carja?
--ja silvio prijavi eno na pol leta. georgi je pa bil neizmeren vir humorja, kjerkoli in kadarkoli. v bistvu rojen stand up komedijant, brez priprav. vse je stresal iz rokava :)
 07.11.08 14:36  MSTANK1odgovori / citiraj
[deaisto]

Jaz pa jadram v minusih... Pa nebi rekel da sem optimističen "fella"
Verjetno si bolj optimističen v smislu da še nisi potonil / obupal in že vse dolgoročne naložbe :) prodal...
 07.11.08 14:43  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

http://www.youtube.com/watch?v=DEbZqvMu2...

fool me once... http://www.youtube.com/watch?v=0qDuG0ZYD...
 07.11.08 14:46  MSTANK1odgovori / citiraj
[andrejcc]

v bistvu rojen stand up komedijant, brez priprav. vse je stresal iz rokava :)
Pa še pogosto se je znašel v podobni družbi: http://www.youtube.com/watch?v=2WbOUwbwr...
 07.11.08 14:46  _deaistoodgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: [deaisto]

:: Jaz pa jadram v minusih... Pa nebi rekel da sem optimističen "fella"

Verjetno si bolj optimističen v smislu da še nisi potonil / obupal in že vse dolgoročne naložbe :) prodal...
Oh ne, prodajal pa ne bom... kvecjemu filam... pa to ze itaq vsi veste kako :(
 07.11.08 14:50  roaddoggodgovori / citiraj

No sej si preložil potovanje s punco.. tko da čas imaš :)

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>