Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 00:08
-0,06 %
6.218,41
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 27.03
-6,07 %
955,34
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 51713... najdena v temi KRKG

Seznam forumov  >  Borza  >  KRKG

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 51713... najdena na strani 2

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 175   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | > | zadnja
#51600 (odg: #51582 )  18.11.08 22:39  matejosodgovori / citiraj  |  shramba  

Za Krko se zanima ena ameriška firma in to ne samo od daleč...

Dolgoročen problem Krke in ostalih generikov pa je katastrofalno nizka cena generičnih zdravil, ki so že cenejša kot pepermint bomboni. Če bo šlo tako naprej bo marsikateri pacient in zdravnik ostal brez svojih zdravil. Prevzem Plive in prevzem Leka sta iz trga že izbrisala veliko nujnih zdravil, ki niso več dosegala gross margin-a. Uvoz neregistriranih zdravil v SI pa je tako drag, da ministrstvo molči o tem. Na določenih indikacijah je že praznina in to se bo samo še stopnjevalo. Pri uvozu neregistriranih zdravil gre za ogromne finančne izgube v zdravstvu. Velike firme, kot Krka že je pa si bodo kmalu lahko privoščile, da male banana državice, beri Slovenijo, s svojo banana zavarovalnico pošlje v 3PM. Pri ceni škatlice zdravila 2 centa se tega ne splača več počet. Zdravstvo pa je tako zanič, da zna statistiko delat samo na cenah zdravil, ki predstavljajo drobiž v primerjavi z ostalimi stroški. Zdravniki dajo raje sežgat stare arhive, da nihče ne more analizirati uspešnosti njihovega dela. A pravi prihranki se skrivajo znotraj gnilega sistema, ne pa v tem, ali bo prihranek na zdravilih 1 ali 3%. Ste že kdaj slišali o pojmu kot je "prihranek zaradi boljše učinkovitosti zdravnikov"? Dvomim...

* zadnji popravek: 18.11.08 22:39
#51602 (odg: #51600 matejos)  18.11.08 22:44  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[matejos]

--kaj takega politika ne bo dopustila. lek je bil dovolj.

bi pa kakrsenkoli vecji prevzem vse na novo zavrtel - tako borzo kot nepremicnine in s tem resil tudi marsikaksno financno institucijo
#51609 (odg: #51582 )  19.11.08 08:45  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[dusanw]

nekaj se šušlja o prevzemu
ja, ene 15 let.

#51611 (odg: #51584 jaz2di)  19.11.08 08:46  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[jaz2di]

Dobro, ampak saj ce si zaljubljen v dobro podjetje -- ki tudi dejansko je dobro --, potem si ga jemljes itak na dolgo in imas nekaj tudi od dividend. Zakaj se dividende tako zanemarjajo?
ker jih zanemarjajo same firme... ker so dividendni donosi v sloveniji (saj verjetno mislis predvsem na slovenijo, ne vem) bog pomagaj. zdaj so jih sicer padajoci tecaji pomagali vsaj malo povecati, so pa sanse, da jih bodo padajoci dobicki spet nazaj stisnili.
#51615 (odg: #51600 matejos)  19.11.08 09:50  sitraderodgovori / citiraj  |  shramba  
[matejos]

Dolgoročen problem Krke in ostalih generikov pa je katastrofalno nizka cena generičnih zdravil, ki so že cenejša kot pepermint bomboni. Če bo šlo tako naprej bo marsikateri pacient in zdravnik ostal brez svojih zdravil. Prevzem Plive in prevzem Leka sta iz trga že izbrisala veliko nujnih zdravil, ki niso več dosegala gross margin-a. Uvoz neregistriranih zdravil v SI pa je tako drag, da ministrstvo molči o tem. Na določenih indikacijah je že praznina in to se bo samo še stopnjevalo. Pri uvozu neregistriranih zdravil gre za ogromne finančne izgube v zdravstvu. Velike firme, kot Krka že je pa si bodo kmalu lahko privoščile, da male banana državice, beri Slovenijo, s svojo banana zavarovalnico pošlje v 3PM. Pri ceni škatlice zdravila 2 centa se tega ne splača več počet. Zdravstvo pa je tako zanič, da zna statistiko delat samo na cenah zdravil, ki predstavljajo drobiž v primerjavi z ostalimi stroški. Zdravniki dajo raje sežgat stare arhive, da nihče ne more analizirati uspešnosti njihovega dela. A pravi prihranki se skrivajo znotraj gnilega sistema, ne pa v tem, ali bo prihranek na zdravilih 1 ali 3%. Ste že kdaj slišali o pojmu kot je "prihranek zaradi boljše učinkovitosti zdravnikov"? Dvomim...
Bravo!

To je prvi po dolgem času, ki razume kje je problem našega zdravstva. In da ni fora v ogromnem zniževanju cen zdravil, ki predstavljajo manj kot 10% vseh stroškov. Prej kaj drugega. Kot si dobro poudaril.

#51616 (odg: #51611 crt)  19.11.08 09:58  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

zdaj so jih sicer padajoci tecaji pomagali vsaj malo povecati, so pa sanse, da jih bodo padajoci dobicki spet nazaj stisnili.
To je eno, drugo pa je da če so pametni :) ne bodo v težkih časih zbiranja casha za podjetja, ta cash potem na veliko razdajal z dividendami? Bojo raj rekel da je v dolgoročnem interesu vlagateljev :), da so te v zaostreni gospodarski situaciji pač primerno nižje...
#51617 (odg: #51615 sitrader)  19.11.08 09:59  gorazdrebaodgovori / citiraj  |  shramba  
[sitrader]

:: [matejos]

:: Za Krko se zanima ena ameriška firma in to ne samo od daleč...

::

:: Dolgoročen problem Krke in ostalih generikov pa je katastrofalno nizka cena generičnih zdravil, ki so že cenejša kot pepermint bomboni. Če bo šlo tako naprej bo marsikateri pacient in zdravnik ostal brez svojih zdravil. Prevzem Plive in prevzem Leka sta iz trga že izbrisala veliko nujnih zdravil, ki niso več dosegala gross margin-a. Uvoz neregistriranih zdravil v SI pa je tako drag, da ministrstvo molči o tem. Na določenih indikacijah je že praznina in to se bo samo še stopnjevalo. Pri uvozu neregistriranih zdravil gre za ogromne finančne izgube v zdravstvu. Velike firme, kot Krka že je pa si bodo kmalu lahko privoščile, da male banana državice, beri Slovenijo, s svojo banana zavarovalnico pošlje v 3PM. Pri ceni škatlice zdravila 2 centa se tega ne splača več počet. Zdravstvo pa je tako zanič, da zna statistiko delat samo na cenah zdravil, ki predstavljajo drobiž v primerjavi z ostalimi stroški. Zdravniki dajo raje sežgat stare arhive, da nihče ne more analizirati uspešnosti njihovega dela. A pravi prihranki se skrivajo znotraj gnilega sistema, ne pa v tem, ali bo prihranek na zdravilih 1 ali 3%. Ste že kdaj slišali o pojmu kot je "prihranek zaradi boljše učinkovitosti zdravnikov"? Dvomim...

Bravo!

To je prvi po dolgem času, ki razume kje je problem našega zdravstva. In da ni fora v ogromnem zniževanju cen zdravil, ki predstavljajo manj kot 10% vseh stroškov. Prej kaj drugega. Kot si dobro poudaril.

To je klasika povsod ne samo v zdravstvu. Najlažje je vedno obtožit dobavitelje, samo da se najde nek pameten izgovor za večje neumnosti in nesposobnosti (mogoče pa tud ni nesposobnost, ampak samo način kako si lahko napolneš žepe).

#51628  19.11.08 11:32  _nanixodgovori / citiraj  |  shramba  

KRKG 56,41 ob 11:13

Ko (če) bo 50... bi jo blo pa kaj malega že za kupit, ne?
#51634 (odg: #51628 )  19.11.08 12:11  winxxodgovori / citiraj  |  shramba  

lahko je ze zdaj)

pa se pri 50 mal

pa se pol ce bo se nizje;)

#51699  19.11.08 17:36  karmenodgovori / citiraj  |  shramba  

Zanimive so te razne debate.

Nekoč so bili vsi pozitivi in masovno kupovali npr, krko nad 120e in le malo kdo je imel kake pomisleke.

Sedaj je dobrih 50e,pa so vsi negativni in noben je ne mara kupovati (razen če bi bil 0eur oz če bi jo kupili, nam bi dal kupec še za eno "šrot" pivo).

Vidim da večina kao nima nič delnic oz. jih bi le malo kupili ali prodali, ne vem zakaj je potem tako velik pomp na forumo.

Sicer pa si mi ne da pametvati,ker so sedanje razmere le en trenutek v življenu,ki ga bomo nekoč spet vsi pameti opisoval KAJ JE BILO (pa da smo vedeli da imamo priložnost sedaj pa nismo nič kupili in se nam je izmuznila življenska priložnost). Tako bomo spet vsi jamrali, kot takrat ko nismo prodali po visokih tečajih.

Le redki imajo razum in pogum in ti so zmagovalci, vsi ostali-večina pa samo pametujemo kaj je bilo in pritiravemo v optimizmu in pesimizmu.
#51700 (odg: #51699 karmen)  19.11.08 17:58  gorazdrebaodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem jih začel kupivati po 126, pa sem jih kupil nato po 97, pa po 67. pa po 63 pa zgled da jih bom po še ceneje. Upam samo, da mi prej ne zmanjka denarja.
#51701 (odg: #51699 karmen)  19.11.08 18:02  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

Se pridružujem temu mnenju.

Sicer pa, konkretno Krke nisem kupoval in je tudi ne bom. Ker sem pač preveč skeptičen, da bi kot investicijo vlagal zgolj v eno delnico; ali pa le nekaj delnic.

Sicer pa investiram še naprej, saj še vedno mislim, da bosta letošnje in naslednje leto priložnost naše generacije investitorjev. Nisem pa rekel, da uživam, ko naslednje jutru ugotavljam, koliko se je čez noč zmanjšala vrednost mojih investicij. A' se gine, nek se gine otmeno :)))))))))))))
#51703 (odg: #51699 karmen)  19.11.08 18:21  matejosodgovori / citiraj  |  shramba  

Jz nisem pesimist, samo realist. Glede američanov je pa res, so pred časom že naročili oceno firme...
#51713 (odg: #51700 gorazdreba)  19.11.08 18:58  BEG24odgovori / citiraj  |  shramba  

Pohvala, da si se za delnico res odločil na podlagi trdnih temeljev. Če si pri 120euri vrjel v ceno in nadaljno poslovanje podjetja, potem se ti lahko pri 60 samo nasmehne, saj boš dobil dve za ceno 1. Sam sem delnice vedno kupoval dolgoročno in čez 10 let sem prepričan, da se bo tistim, ki so danes in lani kupovali smejalo:D

#51714 (odg: #51713 BEG24)  19.11.08 19:00  gorazdrebaodgovori / citiraj  |  shramba  
[BEG24]

Pohvala, da si se za delnico res odločil na podlagi trdnih temeljev. Če si pri 120euri vrjel v ceno in nadaljno poslovanje podjetja, potem se ti lahko pri 60 samo nasmehne, saj boš dobil dve za ceno 1. Sam sem delnice vedno kupoval dolgoročno in čez 10 let sem prepričan, da se bo tistim, ki so danes in lani kupovali smejalo:D

Da ti se reči pozlate!
#51715 (odg: #51714 gorazdreba)  19.11.08 19:14  _wb11odgovori / citiraj  |  shramba  

situacija ni rožnata-Rusi odpovedujejo naročila,padec vzhodnoevropskih valut pa bo odnesel dobršen del dobička.
#51716 (odg: #51713 BEG24)  19.11.08 19:18  gorazdrebaodgovori / citiraj  |  shramba  

S temi temelji je pa tako, lahko maš še tako trde, če pa jih maš v okolju kjer so po večini slabi in gnili, tud trdni ne morejo met svojo realno vrednost.

Kaj bo čez 10 let si niti ne upam kaj dost pomišljat in napovedovat, mogoče sploh borze ne bo več pa bomo v planskem gospodarstvu ene vrsti socializmo al pa v anarhiji.

Bojim se tudi, da smo resnično še daleč od dna, in rec. od 20€ pa do 120€ mora zrast skor 500% to je pa, če gledam graf DJI med letoma 87 do cca 2000 al pa od 32-50 torej krepko čez 10 let. Če vzameš recimo ob sedanjem nakupovanju recimo povprečje nakupov pol mal več kot 5 let pa si na 0, samo to je tko odvisn kolk si pripravljen tvegat.

#51718 (odg: #51715 )  19.11.08 19:23  gorazdrebaodgovori / citiraj  |  shramba  

To je res, naročila se lahko odpovedujejo tolk dolg dokler so zaloge za ponucat, potem bodo pa spet naročal, saj ne morejo pustit, da jim ljudje umirajo zarad tega ker nimajo rec. antibiotika.

Kar se pa valut tiče, pa upam da majo naši izvozniki na te trge tolk rezerve da obstanejo na trgu. Ker če nimajo in se bo začel krčit na trgu potem je ogrožen tud njihov obstoj na teh tgih in bodo posledično tud krepko zamudil, ko se bo situacija na trgih obrnila.
#51722 (odg: #51700 gorazdreba)  19.11.08 19:46  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  
[gorazdreba]

Jaz sem jih začel kupivati po 126, pa sem jih kupil nato po 97, pa po 67. pa po 63 pa zgled da jih bom po še ceneje. Upam samo, da mi prej ne zmanjka denarja.
Odlična strategija.. pa da me ne bo spet kdo napadel, da navijam za Krko.. to velja za vsako delnico..

S tem si si zniževal nakupno ceno..
#51723 (odg: #51715 )  19.11.08 19:49  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  
[wb11]

situacija ni rožnata-Rusi odpovedujejo naročila,padec vzhodnoevropskih valut pa bo odnesel dobršen del dobička.
Od kot to tebi???

Lahko malo razložiš.. ali je to zgol plod tvoje domišlije?

#51727 (odg: #51699 karmen)  19.11.08 20:04  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  
[karmen]

Zanimive so te razne debate.

Nekoč so bili vsi pozitivi in masovno kupovali npr, krko nad 120e in le malo kdo je imel kake pomisleke.

Sedaj je dobrih 50e,pa so vsi negativni in noben je ne mara kupovati (razen če bi bil 0eur oz če bi jo kupili, nam bi dal kupec še za eno "šrot" pivo).

Vidim da večina kao nima nič delnic oz. jih bi le malo kupili ali prodali, ne vem zakaj je potem tako velik pomp na forumo.

Sicer pa si mi ne da pametvati,ker so sedanje razmere le en trenutek v življenu,ki ga bomo nekoč spet vsi pameti opisoval KAJ JE BILO (pa da smo vedeli da imamo priložnost sedaj pa nismo nič kupili in se nam je izmuznila življenska priložnost). Tako bomo spet vsi jamrali, kot takrat ko nismo prodali po visokih tečajih.

Le redki imajo razum in pogum in ti so zmagovalci, vsi ostali-večina pa samo pametujemo kaj je bilo in pritiravemo v optimizmu in pesimizmu.
Se popolnoma strinjam.. To je tipičen primer kolektivne psihologije.. črednega nagona..

Trg je zajel strah, negotovost, krč, večina ne upa več kupovat..

Ne bom rekel, da bodo prišli zmagovalci iz te situacije tisti, ki bodo imeli pogum.. Zmagovalci bodo tisti, ki vejo kaj počnejo.. vejo kaj kupujejo in so pripravljeni tudi čakat..

Poraženci pa bodo spet klasika, tisti ki begajo od naložbe do naložbe, kupujejo tisto kar jim priporoča broker, prijatelj, znanec.. in v bistvu sploh ne vejo kaj so kupili in zato tudi izgubijo živce pri padcih in ob čakanju, da pride naložba na svojo vrednost..

Za takšne itak sploh ni borza in v teh trenutkih se borza čisti takšne navlake, ki se je prilepla ob množični borzni evforiji.. jemlje denar tistim, ki ne spadajo sem..

Čiščenje pa mora trajat določen čas, da izgubijo vso upanje in se jim borza zagravža..

* zadnji popravek: 19.11.08 20:04
#51732 (odg: #51727 bibi)  19.11.08 20:12  gorazdrebaodgovori / citiraj  |  shramba  

To je žalostna realnost. Samo če ne bo te "navlake" tud cena ne bo tko visoka, oziroma verjetno sploh ne bi prišla do višav s katerih padamo.
#51769 (odg: #51700 gorazdreba)  19.11.08 21:23  jaz2diodgovori / citiraj  |  shramba  

No pa imamo klub anonimnih nestrpnezev:

- sem jaz2di, KRKG sem kupoval po 92, 80 in 72.

- zivjoooooo jaz2di
#51773 (odg: #51769 jaz2di)  19.11.08 21:32  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[jaz2di]

- zivjoooooo jaz2di

:)))
#51782 (odg: #51723 bibi)  19.11.08 21:51  matejosodgovori / citiraj  |  shramba  
[bibi]

:: [wb11]

:: situacija ni rožnata-Rusi odpovedujejo naročila,padec vzhodnoevropskih valut pa bo odnesel dobršen del dobička.

Od kot to tebi???

Lahko malo razložiš.. ali je to zgol plod tvoje domišlije?

Naročila so v drugih firmah res v upadu za Krko ne vem.

Če naročila gredo za OTC trg, so odpovedi le teh lahko posledica nezmožnost veletrgovcev priti do kreditov za uvoz OTC zdravil, katerih kupec je sam pacient. Pri farmacevtiki je malo drugače če je plačnik sistemski tj zdravstvo. Krka je v prejši krizi zdravila "prodajala" brez plačila, da so si ime delal.
#51784  19.11.08 22:00  _dusanwodgovori / citiraj  |  shramba  

no zdaj se vidi kolk na borzo vplivajo neg.informacije Kriza gor dol to poslušam že 2 let ,folk je spet v taki fazi da nevejo kaj delajo.No glih v takih primerih se rodijo nove zvezde ki delajo konra masi(čredni nagon)

čakam na blagovno menjavo s takim vedenjem (psiha ljudi je neizbežna tako v + kot v -. Trba delat po bo
#51795  19.11.08 22:32  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Krka bo jutri spet dobila klofuto..
#51798 (odg: #51795 roaddogg)  19.11.08 22:41  _Wileyodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja, se ze pripravljam. :) Preostala K.O. certifikata sta na 52 in potem na 46,3. Sicer drugi jutri se ne more pasti zaradi 10% omejitve...
#51804 (odg: #51769 jaz2di)  19.11.08 23:11  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[jaz2di]

- zivjoooooo jaz2di
--:))
#51824 (odg: #51722 bibi)  20.11.08 06:43  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[bibi]

:: [gorazdreba]

Odlična strategija.. pa da me ne bo spet kdo napadel, da navijam za Krko.. to velja za vsako delnico..

S tem si si zniževal nakupno ceno..
znizevanje nakupne cene samo po sebi ne pomeni cisto nic. v dovolj dolgem obdobju krvavenja pa spominja na tisto "aha stavil bom vedno na crno in to vsakic, ko izgubim, dvakrat tolko in se malo" ... in potem ga odnesejo iz igralnice.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 175   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza  >  KRKG

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>