Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 22:34
-0,81 %
7.180,00
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:51
0,61 %
1.463,15
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 52650... najdena v temi Probanka Sigma

Seznam forumov  >  Skladi  >  Probanka Sigma

Vzajemni skladi, investicijske družbe, ETF... - osnove in razglabljanja o posameznih konkretnih primerih

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 52650... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 47   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#52617  25.11.08 10:35  jankobankoodgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj menite o tem skladu ?

Se splača kaj dat notri ?
#52621 (odg: #52617 jankobanko)  25.11.08 10:59  _hudicek7odgovori / citiraj  |  shramba  

Če se bodo izkazali tako kot pri PBGS, potem ne.
#52623 (odg: #52621 )  25.11.08 11:04  _krist2odgovori / citiraj  |  shramba  

Hmmm. Vseeno mal primerjaj med sabo primerljive globalne sklade. PBGS se je med slovenskimi odrezal med bolje, ne rečem pa da se ne bi lahko še bistveno bolje. Jaz načeloma zamerim vsem DZU-jem, da niso prodajale slovenskih naložb, ko so bile rekordno visoke (imele so bišja vrednostenja kot delnice s Kitajske). Ironija je pa v tem, da so jih sedaj prisiljene prodajati zaradi izplačil po 1/3 vrednosti. Za mene se je PBGS izkazal bolje od večine, ampak šene dovolj dobro.
#52628 (odg: #52623 )  25.11.08 11:18  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[krist2]

Hmmm. Vseeno mal primerjaj med sabo primerljive globalne sklade. PBGS se je med slovenskimi odrezal med bolje
problem s pbgs je v tem, da nima kaj poceti med slovenskimi. da obstaja ogromna razlika med predstavljeno politiko in konkretnim ravnanjem, zal.

(podobno kot recimo kd galileo, zal)
#52630 (odg: #52628 crt)  25.11.08 11:27  _krist2odgovori / citiraj  |  shramba  

S tem se povsem strinjam.
#52632 (odg: #52628 crt)  25.11.08 11:29  _krist2odgovori / citiraj  |  shramba  

Glede Galileja pa ne bi zgubljal besed. Pri njih gre s tržanjem njegove flaksibilne strukture naložb za zavajanje.
#52642 (odg: #52632 )  25.11.08 12:47  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[krist2]

Glede Galileja pa ne bi zgubljal besed. Pri njih gre s tržanjem njegove flaksibilne strukture naložb za zavajanje.
Pri NLB Skladih so objavili publikacijo "Strategi v zadregi":

http://www.nlbskladi.si/doc/NLB-skladi/S...

#52643 (odg: #52628 crt)  25.11.08 12:48  srconodgovori / citiraj  |  shramba  

Problem pri pbgs je predvsem PILR (največja naložba sklada). Če bi se tega losal po cca. 88€ (kolikor je bila prevzemna ponudba), bi in donosnost in geografska razpršitev izgledala dosti bolje. Štajerski fantje pač stopijo skupaj ko je potrebno, pa čeprav na škodo vlagateljev. Brez tega pa bi upravljanje delovalo že zelo solidno, sploh v primerjavi z Galilejom, za katerega upravljanje pa je brez veze izgubljati besede.
#52645  25.11.08 13:17  optodgovori / citiraj  |  shramba  

Sploh ne vem zakaj izgubljate besede glede PBGS, ker je jasno da so slovenske delnice v njem parkirane.

Sigma pa je popolnoma drugacen sklad s popolnoma drugacno nalozbeno politiko. In ce boste prebrali prospekt boste ugotovili, da se pri Sigmi ne more zgoditi to kar se dogaja pri PBGS, ker Sigma delnic sploh ne more imeti po nalozbeni politiki. Ne recem, da bo ful uspesen ampak bo lahko vsaj "cist" glede nalozb.
#52646 (odg: #52645 opt)  25.11.08 13:30  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--exactly. splosna navada je, da se prospekte sploh ne gleda
#52647 (odg: #52646 andrejcc)  25.11.08 13:33  _hudicek7odgovori / citiraj  |  shramba  

Smo prebrali prospekt, prav tako kot smo prebrali prospekt za PBGS. Ampak PBGS je vse kaj drugega, kot piše v prospektu, zato jim ne zaupam, da bo pri Sigmi kaj drugače.
#52648 (odg: #52647 )  25.11.08 14:08  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[hudicek7]

Ampak PBGS je vse kaj drugega, kot piše v prospektu, zato jim ne zaupam, da bo pri Sigmi kaj drugače.
Potem maš še vedno alternative za Absolute return sklade pri RF ali VB-ju.

Sam a ni ta debata rahlo v napačnem trenutku :) Mam feeling kot da bi sedaj ugotavljali / študirali katera marela bolj drži vodo, potem ko so se nekateri leta stali na dežju in so sedaj dobili prehlad? Pa jih je sedaj začelo skrbeti (preveč oz. prepozno) za svoje zdravje...
#52649 (odg: #52647 )  25.11.08 14:18  optodgovori / citiraj  |  shramba  
[hudicek7]

Smo prebrali prospekt, prav tako kot smo prebrali prospekt za PBGS. Ampak PBGS je vse kaj drugega, kot piše v prospektu, zato jim ne zaupam, da bo pri Sigmi kaj drugače.
Valid point! Se strinjam, da v prospektu PBGS pise drugace in si DZU s trenutno nalozbeno strukturo PBGS-a dela samo skodo. Ampak, prvic, kot sem ze prej omenil, Sigma sploh ne more imeti delnic, kar pomeni da parkiranje delnic odpade. Drugic, PBGS se je preoblikoval v vzajemni sklad, oz. z drugimi besedami, ima svojo "zgodovino" in posledicno tudi "zgodovinske" nalozbe, ki se jih na zalost ne more ali noce znebiti. Sigma, po drugi strani, pa je popolnoma nov sklad, ki zacenja iz nic. Zato ne bi jaz metal Sigmo v isti kos kot PBGS ali kateri drugi podobni slovenski sklad.

#52650 (odg: #52648 MSTANK1)  25.11.08 14:24  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

Sam a ni ta debata rahlo v napačnem trenutku :) Mam feeling kot da bi sedaj ugotavljali / študirali katera marela bolj drži vodo, potem ko so se nekateri leta stali na dežju in so sedaj dobili prehlad? Pa jih je sedaj začelo skrbeti (preveč oz. prepozno) za svoje zdravje...
--saj pravim, da je vedno vec znakov, da smo vsaj srednjorocno na pomembni tocki
#52652 (odg: #52647 )  25.11.08 14:30  optodgovori / citiraj  |  shramba  
[hudicek7]

Nenazadnje, zakaj pa ne bi vzeli za "vzor" druge sklade Probanke? Kot sem zgoraj napisal, PBGS je poseben primer, za ostale sklade pa tezko reces da se ne drzijo nalozbene politike ali pa da imajo parkirane delnice. Pustimo zdaj odlocitve upravljalca glede samih nalozb, gre samo za to ali sledijo nalozbeni politiki ali ne.

Konec koncev, pa ce ima kdo denar v PBGS in se ne strinja z nalozbeno politiko (dejansko, ne napisano) potem se nima kaj buniti saj lahko kadarkoli vzame denar ven in nalozi kam drugam.

* zadnji popravek: 25.11.08 14:30
#52655 (odg: #52617 jankobanko)  25.11.08 14:48  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz moram tudi en splošen sklad poskati, za mami vplačila bi bila pa nekje med 80-150 mesečno. Ni veliko ampak je okrog 5, 10, 15 let pa nekaj denarja vseeno rata. Več ne bi stavil na en sklad. Sicer že več let vplačuje v galileo in še enega, ampak s tem bo nehala, ker so me razočarali. Denar sem rekel naj pusti notri, čeprav ko krovni skladi zalaufajo, bom rekel naj prestvi...Rad bi pa en takšen sklad, kjer bi se morebitni bodoči upravljalec v naslednjem takšen obdobju, vsaj malo umaknil s trga. Mogoče pa zaradi tega ne grem iskati, ker iščem iglo v senu:)

Pričakovani donosi niso visoki, na dolgi rok bi rad malo nad bančno vezavo :)))

Pa se sploh ne spravim iskati in brati..
#52692 (odg: #52655 matic7)  25.11.08 20:56  optodgovori / citiraj  |  shramba  
[matic7]

Jaz moram tudi en splošen sklad poskati, za mami vplačila bi bila pa nekje med 80-150 mesečno. Ni veliko ampak je okrog 5, 10, 15 let pa nekaj denarja vseeno rata. Več ne bi stavil na en sklad. Sicer že več let vplačuje v galileo in še enega, ampak s tem bo nehala, ker so me razočarali. Denar sem rekel naj pusti notri, čeprav ko krovni skladi zalaufajo, bom rekel naj prestvi...Rad bi pa en takšen sklad, kjer bi se morebitni bodoči upravljalec v naslednjem takšen obdobju, vsaj malo umaknil s trga. Mogoče pa zaradi tega ne grem iskati, ker iščem iglo v senu:)

Pričakovani donosi niso visoki, na dolgi rok bi rad malo nad bančno vezavo :)))

Pa se sploh ne spravim iskati in brati..
Kaj je za tebe "splosen" sklad?
#52709 (odg: #52655 matic7)  25.11.08 21:47  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

Hecno je, da so sedaj mnogi skladi, na npr. petletni ravni že pod bančno vezavo. Če si dolgoročni vlagatelj :)))

Sicer je pa zanimivo, gledam en nov RF sklad, čeprav je njegova strmina nekje na ravni Vitranca, je bilo pred nekje septembra/oktobra obdobje tedna ali dveh, ko je lahko tisti, ki je približno trefnil, zaslužil pri skladu (!) približno 20%. Hja se dogaja ... ... ...

Sicer pa: vse pada, upravljalci se ne držijo tistega kar jim piše v prospektih, ali pa sploh nimajo idej kako realizirati možnosti, ki jih že imajo v prospektih, na letni ravni so najbolj donosne obveznice, ki jih vsi preziramo, čeprav o njih vse vemo in ni tukaj za nos nobenih skrivnosti, mi iščemo tisto, kar bi želeli videti napisano med vrsticami ... ... ...

Kakorkoli, če novi sklad upravlja ista ekipa, kot druge sklade, bodo razlike samo v razmerjih posameznih naložb, glede na glavno definicijo posameznega sklada in še to seveda le na presečni dan, ki ga kontrolirajo kdo že? Preverite in boste zelo presenečeni, ko boste ugotovili, kako malo se skladi razlikujejo med sabo; če ne gre ravno za primerjavo npr. med globalnim in specializiranim skladom - pa če tam so glavni specializirani igralci tudi globalni igralci.

... je rekel zapriseženi dolgoročni investitor :)))
#52714  25.11.08 22:15  optodgovori / citiraj  |  shramba  

No, glede na to da nekateri od vas niste prebrali prospekta Sigme ali pa mogoce niste razumeli za kaj gre, sem se odlocil da naredim nekaksen kratek povzetek tega kaj lahko sklepam na podlagi prospekta in mojih izkusenj pri trgovanju z opcijami.

DZU ima neko strategijo, ki temelji na uporabi opcij in to predstavlja osnovo sklada. To je glavni vir donosa, ki naj ne bi bil koreliran z delniskimi trgi. Vendar opcije ponujajo vzvod kar pomeni, da ne potrebujejo velikega vlozka da kontrolirajo veliko pozicijo. Na ravni celotnega sklada vzvoda seveda ne bo. Iz tega sledi, da jim bo ostalo veliko prostega denarja, ki ga potem lahko plasirajo kam drugam. Ampak tega prostega denarja seveda nocejo izgubiti zato ga nalozijo v varne nalozbe kot so depoziti in kaksne drzavne obveznice.

Bistvo je, da Sigma ne garantira niti donosa niti glavnice, ker ce bodo imeli izgube na opcijski strategiji bo potem tudi sklad imel minus. Ampak, ker opcijska strategija, po njihovih besedah, ni korelirana z delniskimi trgi so si zastavili ciljni donos 8-12% letno ne glede na gibanje na delniskih trgih.

* zadnji popravek: 25.11.08 22:15
#52727 (odg: #52709 skeptik)  25.11.08 22:55  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[skeptik]

Kakorkoli, če novi sklad upravlja ista ekipa, kot druge sklade, bodo razlike samo v razmerjih posameznih naložb, glede na glavno definicijo posameznega sklada
--to sploh ni nujno. resno preberi si nalozbeno politiko za kaksen sklad sploh gre in s kaksno strategijo namerava dosegati svoj cilj. pa saj je opt ze povedal

in še to seveda le na presečni dan, ki ga kontrolirajo kdo že?
--presecni dan kontrolira? presecni dan in ura sta za vsak sklad jasno dolocena in temu primerno tudi obracunana pri katerikoli dzu.

#52728 (odg: #52714 opt)  25.11.08 23:12  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

No jaz sem definitivno eden izmed tistih, ki nisem prebral prospekta. In čeprav bi ga prebral, mi ne bi čisto nič pomagalo, ker se mi niti ne sanja, kako poteka ta zadeva z opcijami; je pa očitno manj možnosti za nihanja navzdol kot pri klasičnem "skladiščenju".

In če so si zastavili ciljni donos 8-12% letno ne glede na gibanje na delniških trgih; z uporabo opcij; zakaj pravzaprav jim ne bi verjel? Sem prav vesel, da imamo sedaj novo možnost, da nalagamo bolj varno.
#52730 (odg: #52727 andrejcc)  25.11.08 23:30  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

Ok, prebral sem si naložbeno politiko.

Očitno gre za obvezniško denarni sklad, ki bo razliko do 8-12% letnega donosa lovil z posli z opcijami.

Fino, zadevo vidim kot varno, opcije pa so tisti priboljšek, ki bo dvigal donos. Kot sem že napisal; izbira skladov za nas bolj skladiščno naravnane se povečuje.

#52821 (odg: #52730 skeptik)  26.11.08 11:22  optodgovori / citiraj  |  shramba  
[skeptik]

Ok, prebral sem si naložbeno politiko.

Očitno gre za obvezniško denarni sklad, ki bo razliko do 8-12% letnega donosa lovil z posli z opcijami.

Fino, zadevo vidim kot varno, opcije pa so tisti priboljšek, ki bo dvigal donos. Kot sem že napisal; izbira skladov za nas bolj skladiščno naravnane se povečuje.

Jaz pa mislim da se precej motis. Sklad ni obveznisko denarni z opcijskim priboljskom, ampak ravno obratno - sklad je "opcijski" z obvezniko denarnim priboljskom oziroma nekaksnim stabilizatorjem. Se grem stavit da ce bo opcijska strategija delala izgube potem jih tisti obveznisko denarni del niti priblizno ne bo mogel pokriti.
#52822 (odg: #52728 skeptik)  26.11.08 11:30  optodgovori / citiraj  |  shramba  
[skeptik]

No jaz sem definitivno eden izmed tistih, ki nisem prebral prospekta. In čeprav bi ga prebral, mi ne bi čisto nič pomagalo, ker se mi niti ne sanja, kako poteka ta zadeva z opcijami; je pa očitno manj možnosti za nihanja navzdol kot pri klasičnem "skladiščenju".

In če so si zastavili ciljni donos 8-12% letno ne glede na gibanje na delniških trgih; z uporabo opcij; zakaj pravzaprav jim ne bi verjel? Sem prav vesel, da imamo sedaj novo možnost, da nalagamo bolj varno.

Dejansko nobeden ne ve kaj bodo tocno delali z opcijami (no razen seveda DZU), ker v prospektu itak nic ne pise o strategiji kar je pa tudi prav saj je to njihova poslovna skrivnost. To je isti princip kot, na primer, pri delniskih skladih, nobeden od DZU-jev ne pove kako tocno izbira posamezne delnice.

* zadnji popravek: 26.11.08 11:30
#52824 (odg: #52822 opt)  26.11.08 11:34  _hudicek7odgovori / citiraj  |  shramba  

Sam bi, preden bi kakroli naložil v ta sklad, počakal nekaj mesecev, da bi videl, kako je upravljalec s temi opcijami res uspešen.
#52849 (odg: #52692 opt)  26.11.08 16:29  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[opt]

:: [matic7]

:: Jaz moram tudi en splošen sklad poskati, za mami vplačila bi bila pa nekje med 80-150 mesečno. Ni veliko ampak je okrog 5, 10, 15 let pa nekaj denarja vseeno rata. Več ne bi stavil na en sklad. Sicer že več let vplačuje v galileo in še enega, ampak s tem bo nehala, ker so me razočarali. Denar sem rekel naj pusti notri, čeprav ko krovni skladi zalaufajo, bom rekel naj prestvi...Rad bi pa en takšen sklad, kjer bi se morebitni bodoči upravljalec v naslednjem takšen obdobju, vsaj malo umaknil s trga. Mogoče pa zaradi tega ne grem iskati, ker iščem iglo v senu:)

::

:: Pričakovani donosi niso visoki, na dolgi rok bi rad malo nad bančno vezavo :)))

::

:: Pa se sploh ne spravim iskati in brati..

Kaj je za tebe "splosen" sklad?
Jah vidim, da te je zmotilo, ker sem moj prejšnji post napisal v to temo, ki pa v bistvu v temo o skladu katerem govorite sploh nima veze..:)

Se opravičujem, sigma ni splošen sklad moj post pa ne spada v to temo.
#58893 (odg: #52824 )  24.02.09 00:36  alnoodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi sam razmišljam, da bi bi si odprl ta sklad Sigmo in nekaj mesečno vlagal notri. Z Beto sem do zdaj dokaj zadovoljen. Zanima me ali ima mogoče RF kakšn podoben sklad ker oni se mi zdijo tudi vredu upravljalci skladov?
#58900 (odg: #58893 alno)  24.02.09 09:10  optodgovori / citiraj  |  shramba  
[alno]

Tudi sam razmišljam, da bi bi si odprl ta sklad Sigmo in nekaj mesečno vlagal notri. Z Beto sem do zdaj dokaj zadovoljen. Zanima me ali ima mogoče RF kakšn podoben sklad ker oni se mi zdijo tudi vredu upravljalci skladov?
Sicer so še 3 skladi v kategoriji "Absolute return skladi" in sta dva od RCM, vendar mislim, da nobeden niti približno ni podoben Sigmi po naložbeni politiki. Sigma uporablja izvedene finančne instrumente za doseganje cilja med tem ko ostali pa kombinacijo delnic, obveznic in skladov.
#58905  24.02.09 09:42  sitraderodgovori / citiraj  |  shramba  

Mah, poglejte si njihove naložbe.

Tipi delajo to tako, da kupijo en indeksni sklad (ETF) in potem za ta isti index kupijo nekaj put in nekaj call opcij s krajšim rokom daleč stran od trenutne cene.

Recimo da put opcije nekoliko varujejo pred preveliko izgubo, call pa naj bi v primeru da bi zadeva močno zrasla dodatno prinesla k dobičku.

V stanju današnjega trga (tečaj se bistveno več ne spreminja, premije za opcije pa so zaradi "krize" relativno visoke) pa je pričakovat, da bo večina njihovih opcij lepo zapadla brez vrednosti in bodo te premije zgolj najedale dobiček sklada.

Takšna strategija se mi zdi v tem času popolnoma napačna. Je bolj primerna ko se trgi drugače obnašajo.

Drugače mislim da ima Probanka ene boljših upravljalcev skladov v Sloveniji. Če ne najboljše.

#58908 (odg: #58905 sitrader)  24.02.09 09:55  optodgovori / citiraj  |  shramba  
[sitrader]

Mah, poglejte si njihove naložbe.

Tipi delajo to tako, da kupijo en indeksni sklad (ETF) in potem za ta isti index kupijo nekaj put in nekaj call opcij s krajšim rokom daleč stran od trenutne cene.

Recimo da put opcije nekoliko varujejo pred preveliko izgubo, call pa naj bi v primeru da bi zadeva močno zrasla dodatno prinesla k dobičku.

V stanju današnjega trga (tečaj se bistveno več ne spreminja, premije za opcije pa so zaradi "krize" relativno visoke) pa je pričakovat, da bo večina njihovih opcij lepo zapadla brez vrednosti in bodo te premije zgolj najedale dobiček sklada.

Takšna strategija se mi zdi v tem času popolnoma napačna. Je bolj primerna ko se trgi drugače obnašajo.

Drugače mislim da ima Probanka ene boljših upravljalcev skladov v Sloveniji. Če ne najboljše.

Kje pa ti vidiš kakšen ETF v portfelju Sigme?

* zadnji popravek: 24.02.09 09:55
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 47   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Skladi  >  Probanka Sigma

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>