Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 00:08
0,00 %
8.125,34
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 19.11
0,60 %
1.451,64
SI 19.11
0,30 %
886,48
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 53691... najdena v temi tečaj CHF

Seznam forumov  >  Banke  >  tečaj CHF

Bančno varčevanje, bančne storitve, obrestne mere, NSVS ...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 53691... najdena na strani 5

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 183   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | > | zadnja
#52509 (odg: #52507 )  24.11.08 15:31  ZZZodgovori / citiraj  |  shramba  

Pospešeno se približujemo obdobju ničelnih obrestnih mer.

Dobra novica, a le za tiste kreditojemalce, ki jih situacija ne bo udarila s kakega drugega konca (izguba zaposlitve ali še kaj hujšega...).
#52548  24.11.08 20:26  _bosko0506odgovori / citiraj  |  shramba  

ali je realno do konca tega leta 6M Euribor rečmo 4,00% in do konca junija 2009 3,65%...kaj pravte?

Govorim o obrestni meri, ki jo uporabljajo banke....
#52550 (odg: #52548 )  24.11.08 20:35  alexxodgovori / citiraj  |  shramba  
[bosko0506]

ali je realno do konca tega leta 6M Euribor rečmo 4,00% in do konca junija 2009 3,65%...kaj pravte?

Govorim o obrestni meri, ki jo uporabljajo banke....
pa saj je že 4%:

24.11.08

1w 3,183

2w 3,247

3w 3,321

1m 3,484

2m 3,909

3m 3,97

4m 4,002

5m 4,014

6m 4,02

7m 4,033

8m 4,042

9m 4,051

10m 4,061

11m 4,068

12m 4,077

#52552  24.11.08 20:44  Attractionodgovori / citiraj  |  shramba  

a kdo ve a kaksna banka se daje kredite v CHF?

#52553 (odg: #52548 )  24.11.08 20:44  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

ne bi se čudil, če bo sredi naslednjega leta Euribor 2% ali pa še manj...
#52558  24.11.08 21:10  _infiniteodgovori / citiraj  |  shramba  

Ravnokar jemljem kredit za 100k na 20 let. Hodil sem od banke do banke. Razlike so ogromne. Razmisljal sem ful o CHF ampak banke sedaj umikajo (Hypo - ponovno umaknjen izračun) tevrstne kredite. Dozdaj najboljšo ponudbo ima Probanka. Potem pa Unikredit(2,1 na EUROBOR6m) in SKB (2,6 EUROBOR3m - prva ponudba). Jutri dam skozi se Nlb. Sparkase me je totalno razocaral (Nimajo CHF na eurobor pa hocejo 3). Hypo pri katerem pa ze imam kredit pa redno bluzijo. 3,5 let ze placujem zdaj pa taka boga ponudba da me vse boli. Po moje bom moral menjat banko. Do petka imam še čas da kaj pametnega najdem. Bom poročal kaj če vas zanima.

Glede pribitkov pa je tako, vsaj to sem opazil po znizanju obrestne mere Švicarske banke. Takoj so banke pribile fiksni pribitek kakor je ta banka spremnila obrestne mere. Enako je z EURIBORJEM. Se pred 3-mi tedni je volksbank ponujal EUROBOR6M + 1,5 za dobo 20 let na 100k. Sedaj je to čisto drugače. Tudi reklam za kredite več ne najdeš nikjer. Mislim, da so se banke v tujem lastništvu v Sloveniji prav prestrašile dajat kredite.

V glavnem najboljšo anuiteto sem dobil pri Probanki na CHF 658 EUR na mesec, najslabšo pa 790 EUR na mesec. Razlika je ogromna.
#52566  24.11.08 21:45  fopiodgovori / citiraj  |  shramba  

poročaj kaj boš uredil, mene zanima.

a se splača zdaj vzet fiksno ali fleksibilno obrestno?

kako težko je zdaj vzet fiksno in pozneje prefinancirat kredit na bolj ugodno, če do tega pride?
#52588 (odg: #52558 )  25.11.08 07:01  _dfuodgovori / citiraj  |  shramba  

Banke te hočejo samo zaščititi pred pohlepom, če bi ti zdaj dale kredit tipa libor + 1,5 bi jim plačeval le 3% obresti in bi postal prepohlepen.

Banda bančna! Zdaj ko obresti padajo na veliko ponujajo fiksno obrestno mero in ljudje, ki so jih poprej fanj prestrašili z višanjem anuitete pač nasedajo.

Poročaj kaj si se dogovoril ,ker tudi mene čaka podoben opravek kmalu.
#52589  25.11.08 07:09  _infiniteodgovori / citiraj  |  shramba  

Za fiksno sem tudi preverjal ampak ko sem zvedel, da bi imel obrok 800EUR+ sem se rajši za spremenljivo OM odločil.
#52601 (odg: #52588 )  25.11.08 09:12  ZZZodgovori / citiraj  |  shramba  
[dfu]

Banke te hočejo samo zaščititi pred pohlepom, če bi ti zdaj dale kredit tipa libor + 1,5 bi jim plačeval le 3% obresti in bi postal prepohlepen.

Banda bančna! Zdaj ko obresti padajo na veliko ponujajo fiksno obrestno mero in ljudje, ki so jih poprej fanj prestrašili z višanjem anuitete pač nasedajo.
Ja trenutno bi tudi sam raje vzel variabilno.

Kar se pa tiče pohlepa: bolj gre za to, da banke (tako kot si ne zaupajo med sabo) tudi trgu (beri npr tebi, meni...) ne zaupajo več tako, kot bi ti še pred enim letom. Jebat ga, trg je zajeban iz obeh strani.
#52671  25.11.08 15:51  _infiniteodgovori / citiraj  |  shramba  

Ravnokar z NLB banke. So mi ponudili pribitek na EURIBOR 1,9. Kar je najboljše doslej.

Imam pa eno vprašanje če kdo kaj pozna sistem SISBON. A so vse kreditne pogodbe zajete v ta sistem ali le tiste, ki so se sklenile po 1.1.2008 od kar je SISBON tudi uveden?

#52685 (odg: #52671 )  25.11.08 20:00  _dfuodgovori / citiraj  |  shramba  

Vse so, tudi tiste od prej. Zdaj ene banke se ga striktno držijo, ene pa same presodijo ali si kreditno sposoben ali ne (Banka Koper).
#52686  25.11.08 20:14  fopiodgovori / citiraj  |  shramba  

a bi kdo kaj več povedal zakaj se splača sedaj variabilno vzet in ne fiksno (ker bodo pričakovano šle obrestne mere dol, oziroma so sedaj krediti dragi?)

lahko kdo kaj pokomentira kako je kaj z "refinanciranjem" kredita, če zdaj vzamem fiksno, pol bi pa čez nekaj časa če bodo boljši pogoji spremenil. ali je za to potrebno najeti novi kredit in odplačati starega? kako enostavno je to narediti, oziroma, če ti sploh to kdo omogoča?
#52726 (odg: #52686 fopi)  25.11.08 22:17  matevzsodgovori / citiraj  |  shramba  

Vsepovsod je govora o ZIRP-u, deflaciji , centralne banke znižujejo OM in izgleda da jih bdo še naprej (vsaj tiste, ki imejo še kaj prostora :). Če bo to res, potem bo tudi Euribor, Libor nižji kot sedaj.
#53668  06.12.08 10:56  _JanezTKodgovori / citiraj  |  shramba  

Danes sem končal obdelavo mojega kredita v CHF.

Po dveh letih (od 10) sem na zgubi 650€.

V to stanje se štejejo obroki (koliko sem dejansko plačal) in preostanek glavnice.

Seveda to zadnje velja ob trenutnemu stanju menjalnega tečaja in glede na obrestne mere še na nivojih CHF LIBOR 2,7, EURIBOR 5,1. To so pač tenutno moje aktualne obrestne mere.

Za nazaj so podatki upoštevani takrat veljavni (OM mera in menjalni tečaj).

Zaključek - če bi še enkrat jemal kredit, ga ne bi v CHF.

#53669  06.12.08 11:29  razlog001odgovori / citiraj  |  shramba  

Hvala JanezTK.
#53672 (odg: #53668 )  06.12.08 13:05  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  
[JanezTK]

Danes sem končal obdelavo mojega kredita v CHF.

Po dveh letih (od 10) sem na zgubi 650€.

V to stanje se štejejo obroki (koliko sem dejansko plačal) in preostanek glavnice.

Seveda to zadnje velja ob trenutnemu stanju menjalnega tečaja in glede na obrestne mere še na nivojih CHF LIBOR 2,7, EURIBOR 5,1. To so pač tenutno moje aktualne obrestne mere.

Za nazaj so podatki upoštevani takrat veljavni (OM mera in menjalni tečaj).

Zaključek - če bi še enkrat jemal kredit, ga ne bi v CHF.
To da si na "izgubi" 650EUR ne pove prav veliko in nevem cemu se ti zahvaljuje Razlog001.. verjetno ima razloge, ki so jasni samo njegovi logiki..

Menim, da so krediti v CHF, katere so sklenili ljudje pred samo financno krizo in so bile spogajane nizke bancne marze ugodni krediti.. Se vedno so ti krediti bolj ugodni od EURskih.. in zaenkrat nic ne kaze da bi se zadeva spremenila.

Zdaj ce pa upostevamo psihicen pritiska zaradi valutnega nihanja pa se mora vsak odlocit za sebe ali se mu zdi ugoden ali ne..

LP

#53674 (odg: #53672 bibi)  06.12.08 13:32  alonsoodgovori / citiraj  |  shramba  

ja janezek janezek, če si pa štartal v CHF kredo, ko je bil TEČAJ CHF NIZEK, vem, da si rabil kredo, malo pa bi že moral preveriti tečaje za nazaj.

Imam na 12m libor, decembra se usklajuje, poslali novo znižanje glavnice-manj CHF-jev, ZAENKRAT zmaga. Štartal leta 2004 december, danes isti obrok kot takrat 340 eur, SEDAJ BO ŠE MANJ ČE BO TEČAJ ZDRŽAL NA VREDNOSTI 1.53 (320 eur), vmes pa je libor skočil iz 1,06 na 2,25, sedaj 1.6, ampak je tečaj bil nizek in sem skoz plačeval manj, največ plačal, ko je bilo razmerje 1,42-360 eur, ampak samo 1 mesec, seveda se situacija lahko spremeni, ampak 1.4 tečaj je res magična meja za CHF, ŠE NI PADLA in dokler bo tako je cool..
#53675 (odg: #53674 alonso)  06.12.08 13:43  alonsoodgovori / citiraj  |  shramba  

Tako kot je bibi rekel, a si računal, če bi imel kredo vezano na euribor, koliko bi že v štartu več plačeval, jaz bi štartal cca 20 eur več, na mojo višino anuitete, ki ni tako velika.
#53683  06.12.08 17:56  _infiniteodgovori / citiraj  |  shramba  

Jemljem ze 3-i kredit v CHF. Tokrat za 75k in nikoli nebi vzel na EURIBOR. Obrok je 50 eurov visji. Ni sans. V roku enega leta prisparam 600 EUR.
#53685 (odg: #53683 )  06.12.08 19:02  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  
[infinite]

Jemljem ze 3-i kredit v CHF. Tokrat za 75k in nikoli nebi vzel na EURIBOR. Obrok je 50 eurov visji. Ni sans. V roku enega leta prisparam 600 EUR.
Sem na hitro pogledal trenutne pogoje za kredite v CHF in so banke nabile marze tud za 100% vec kot pred krizo.. zdaj koliko se da tukaj spogajat.. dvomim da ti spustijo ta vec kot 50%..

Tako, da kot je Alonso prej povedal.. sklenjen kredit v CHF pred krizo je zmagovalna odločitev.. vsaj za zdaj.. but the race is long...
#53688 (odg: #53672 bibi)  06.12.08 20:25  _JanezTKodgovori / citiraj  |  shramba  
[bibi]

To da si na "izgubi" 650EUR ne pove prav veliko in nevem cemu se ti zahvaljuje Razlog001.. verjetno ima razloge, ki so jasni samo njegovi logiki..

Menim, da so krediti v CHF, katere so sklenili ljudje pred samo financno krizo in so bile spogajane nizke bancne marze ugodni krediti.. Se vedno so ti krediti bolj ugodni od EURskih.. in zaenkrat nic ne kaze da bi se zadeva spremenila.

Zdaj ce pa upostevamo psihicen pritiska zaradi valutnega nihanja pa se mora vsak odlocit za sebe ali se mu zdi ugoden ali ne..

LP
Lej moj je bil vzet dve leti nazaj - 1,59 je bilo takrat menjalno razmerje (in takrat se še ni govorilo o kakšni krizi, to se je začelo slabe pol leta kasneje). Če pogledaš menjalno razmerje za obdobje 10ih let je bil moj kredit vzet nekje v sredini. Potem je šla zadeva najprej gor nato pa sunkovito navzdol.

Trenutno je povprečni menjalni tečaj malo nad mojim začetnim.

Amapk haklci so drugje - kljub temu, da je bilo menjalno razmerje ugodno se to izgubi, ker moraš dejansko denar zamenjat v celoti. Štartaš z minusom!

Tega počasi dobiš nazaj, hec je pa v tem, da ni problem če malo skače sem in tja.

Glavni problem je v sedanji situaciji nevarnost, ki se je zgodila en mesece nazaj, ko mi je obrok narasel za 17% (v letošnjem letu že za 24%). V zadnjih dveh mesecih sem ustvaril izgubo.

In nihče ti ne garantira, da bo v nekem doglednem času menjalni tečaj zopet prišel v meje, kjer mi paše ali imam celo profit.

Do sedaj sem plačal manjši znesek za obroke, kot bi za € kredit. Samo qrc k je glavnica (preračunano v €) še bistveno večja, kot bi bila na € kreditu ...

Seveda se lahko zopet vse obrne nazaj in bom potem na koncu na boljšem.

Vedno pa ostaja še tveganje, da se kaj nepričakovanega zgodi in bi moral kredit malo prerazporediti ali poplačati, ipd. V trenutni situaciji je to fejst slabo za lastnike kredita v CHF napram obdbju pred letom dni.

#53690 (odg: #53688 )  06.12.08 21:42  Perse1odgovori / citiraj  |  shramba  
[JanezTK]

:: [bibi]

:: To da si na "izgubi" 650EUR ne pove prav veliko in nevem cemu se ti zahvaljuje Razlog001.. verjetno ima razloge, ki so jasni samo njegovi logiki..

:: Menim, da so krediti v CHF, katere so sklenili ljudje pred samo financno krizo in so bile spogajane nizke bancne marze ugodni krediti.. Se vedno so ti krediti bolj ugodni od EURskih.. in zaenkrat nic ne kaze da bi se zadeva spremenila.

:: Zdaj ce pa upostevamo psihicen pritiska zaradi valutnega nihanja pa se mora vsak odlocit za sebe ali se mu zdi ugoden ali ne..

::

:: LP

Lej moj je bil vzet dve leti nazaj - 1,59 je bilo takrat menjalno razmerje (in takrat se še ni govorilo o kakšni krizi, to se je začelo slabe pol leta kasneje). Če pogledaš menjalno razmerje za obdobje 10ih let je bil moj kredit vzet nekje v sredini. Potem je šla zadeva najprej gor nato pa sunkovito navzdol.

Trenutno je povprečni menjalni tečaj malo nad mojim začetnim.

Amapk haklci so drugje - kljub temu, da je bilo menjalno razmerje ugodno se to izgubi, ker moraš dejansko denar zamenjat v celoti. Štartaš z minusom!

Tega počasi dobiš nazaj, hec je pa v tem, da ni problem če malo skače sem in tja.

Glavni problem je v sedanji situaciji nevarnost, ki se je zgodila en mesece nazaj, ko mi je obrok narasel za 17% (v letošnjem letu že za 24%). V zadnjih dveh mesecih sem ustvaril izgubo.

In nihče ti ne garantira, da bo v nekem doglednem času menjalni tečaj zopet prišel v meje, kjer mi paše ali imam celo profit.

Do sedaj sem plačal manjši znesek za obroke, kot bi za € kredit. Samo qrc k je glavnica (preračunano v €) še bistveno večja, kot bi bila na € kreditu ...

Seveda se lahko zopet vse obrne nazaj in bom potem na koncu na boljšem.

Vedno pa ostaja še tveganje, da se kaj nepričakovanega zgodi in bi moral kredit malo prerazporediti ali poplačati, ipd. V trenutni situaciji je to fejst slabo za lastnike kredita v CHF napram obdbju pred letom dni.

Jaz ne vem kje ti pobiraš cifre, ampak meni je šel v zadnji 4-ih letih vsegaskup kredit gor ene 10 evrov (cca 5%). V mes sem pa celo še manj kot na začetku plačeval.

Če upoštevaš inflacijo sem po mojem na boljšem kot pred 4-imi leti. Sploh če pogledaš kolk je dejansko dnar vrednost zgubil ne pa uno "uradno statistio". pred 4-imi leti si za 10 evrov e kaj dobil dans pa dobiš glih 3 štruce kruha.
#53691 (odg: #53688 )  06.12.08 23:44  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

Mislim, da noben bog tukaj ne ve, o čemu pišeš JanezTK...

Ali si genij, ali pa matematični analfabet.

#53692 (odg: #53690 Perse1)  07.12.08 16:24  _JanezTKodgovori / citiraj  |  shramba  
[Perse1]
Jaz ne vem kje ti pobiraš cifre, ampak meni je šel v zadnji 4-ih letih vsegaskup kredit gor ene 10 evrov (cca 5%). V mes sem pa celo še manj kot na začetku plačeval.

Sm šel tele procente še enkrat računat in dobim druge rezultate. Pojma nimam kaj sem včeraj vzel, saj nism shranil v izračun.

So pa dejanski podatki takile - 7% dvig obroka od vzetega kredita in 13% dvig obroka v letošnjem letu.

Vse ostalo napisano se ne spremeni - samo tista dva procenta 17% in 24% nimam pojma od kje sm jih dobil.

In tudi sam sem vmes plačeval manj, kot na začetku. Amapk kljub temu sem v minusu pri trenutnih razmerah glede na kredit v €, ker je trenutno glavnica pač precej večja od €.
#53693 (odg: #53691 Partizan)  07.12.08 16:51  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Partizan]

Ali si genij, ali pa matematični analfabet.
Amen...

Btw kakšna je razlika med genijem in onim drugim :)
#53695 (odg: #53692 )  07.12.08 19:23  Perse1odgovori / citiraj  |  shramba  
[JanezTK]

:: [Perse1]

:: Jaz ne vem kje ti pobiraš cifre, ampak meni je šel v zadnji 4-ih letih vsegaskup kredit gor ene 10 evrov (cca 5%). V mes sem pa celo še manj kot na začetku plačeval.

::

Ups!

Sm šel tele procente še enkrat računat in dobim druge rezultate. Pojma nimam kaj sem včeraj vzel, saj nism shranil v izračun.

So pa dejanski podatki takile - 7% dvig obroka od vzetega kredita in 13% dvig obroka v letošnjem letu.

Vse ostalo napisano se ne spremeni - samo tista dva procenta 17% in 24% nimam pojma od kje sm jih dobil.

In tudi sam sem vmes plačeval manj, kot na začetku. Amapk kljub temu sem v minusu pri trenutnih razmerah glede na kredit v €, ker je trenutno glavnica pač precej večja od €.

Ok, a bi lahko že enkrat te tvoje izračune gor dal ker tudi temu akr si zdaj gor dal ne verjamem. Pač glavnica se ti je povečala za 5% samo moraš pa računat tudi na to, da si ves ta čas plačeval bistveno manj kot bi v evrih. Pa glede na to da je LIBOR še vedno nižje kot EVRIBOR boš najbrž tudi v prihodnje plačeval manj razen če se ne zgodi kaj zares radikalnega. Sam ne pričakujem da bo razmerje EUR/CHF padlo bistveno pod 1.5 ker bi v tem primeru tudi švicarske banke zelo trpele. Švica pač večino bogastva ustvari z bankami, urami in čokolado :-))

No še najbolje bi blo če bi Švica bankrotirala :-))

PS: Sej vem samo pobožne želje.

* zadnji popravek: 07.12.08 19:23
#53697 (odg: #53688 )  07.12.08 20:47  alonsoodgovori / citiraj  |  shramba  
[JanezTK]

Lej moj je bil vzet dve leti nazaj - 1,59.
Najnižja vrednost CHF je bila cca 1.66-68, torej ne tako daleč od tvoje cifre, pričakuj realnost nekje 1.54-56

#53707 (odg: #53695 Perse1)  08.12.08 00:15  _JanezTKodgovori / citiraj  |  shramba  

Sj je čist simpl (in kljub temu ne vem od kje mi tisti prvi procenti ...):

Za tiste procente - vzmeš obrok s katerim sem začel in sedanjega (v €). Razlika je zgoraj zapisana (tista popravljena). Enako narediš z obrokom iz začetka leta in sedaj.

Glede izgube ali dobitka - kakšna je glavnica pa dobiš z izračuni za delne obresti in že plačanimi obroki. Obrok za € sem dobil iz izračuna za anuitetno odplačilo kredita - vrednost kredita pa je tista, katero sem dobil na račun.

Vse skupaj daš na eno valuto (€) in sešteješ. Valuto za glavnico sem vzel na dan zadnjega obroka in je bila 1,541 - glede na odgovore ravno nekje pričakovana vrednost. Čisto hipotetično in pri nespremenjenih pogojih mi ta vrednost predstavlja na koncu dobiček dobrih 1000€. Kar pomeni, da bi bilo veliko bolje vzeti € kredit in ne izgubljati časa in živcev, kaj se bo zgodilo.

Glede tabel in limanja sem gor ne vidim smisla (ker trenutno so moje čisto delovne - take kot jih potrebujem, če bi jih hotu sm gor nalimat bi jih mogu mal olepšat in dat spremenljivke bolj skupaj na eno mesto, kar pa jemlje čas), saj za naprej se ne ve kaj bo, za nazaj pa imaš podatke. Formule pa jemljem iz priporočila o načinu obračuna obresti za posle s prebivalstvom (Banka Slovenije).

Seveda ne bi imel nič proti tvojim željam, sem pa precej bolj skeptičen glede mojega kredita, kot sem bil pred dvemi leti. Predvsem zaradi valutnega tveganja.

* zadnji popravek: 08.12.08 00:15
#54030  11.12.08 19:38  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

6mesečni Libor CHF = 1.01%

EURCHF = 1.58
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 183   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Banke  >  tečaj CHF

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>