Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 17:25
0,18 %
8.221,04
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:25
0,45 %
1.361,39
SI 15:30
-0,15 %
873,85
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 56698... najdena v temi Prodajajo buče

Seznam forumov  >  Periskop  RSS    >  Prodajajo buče

Blog - Sandi Kodrič

Sandi Kodrič

V tem blogu se avtor pretežno čudi in sprašuje o raznih temah - ki so ali pa niso povezane s financami.

Vse zapisano je osebno mnenje, ki nima nobene povezave z družbo, lastnico teh spletnih strani.

Rubrike
·banke (36)
·borza (35)
·certifikati (13)
·davki (9)
·ekonomija (36)
·hec (7)
·jezik (17)
·kekec (20)
·knjige (2)
·mediji (21)
·nadzorniki (20)
·nakupovanje (11)
·nepremičnine (52)
·oglaševanje (25)
·pokojnina (55)
·politika (50)
·potrošnik (15)
·psihologija (3)
·razno (8)
·skladi (93)
·sodstvo (5)
·svoboda (6)
·zakonodaja (19)
·zavarovanje (31)
·zdravstvo (11)
Arhiv
·nov 2015 (1)
·maj 2015 (1)
·feb 2015 (1)
·dec 2012 (1)
·nov 2012 (1)
·okt 2012 (4)
·jul 2012 (6)
·jun 2012 (1)
·maj 2012 (1)
·apr 2012 (5)
·mar 2012 (2)
·feb 2012 (3)
·jan 2012 (4)
·dec 2011 (3)
·nov 2011 (4)
·okt 2011 (7)
·sep 2011 (2)
·avg 2011 (6)
·jul 2011 (1)
·jun 2011 (4)
·maj 2011 (13)
·apr 2011 (8)
·mar 2011 (15)
·feb 2011 (4)
·jan 2011 (11)
·dec 2010 (9)
·nov 2010 (12)
·okt 2010 (10)
·sep 2010 (10)
·avg 2010 (11)
·jul 2010 (8)
·jun 2010 (9)
·maj 2010 (11)
·apr 2010 (11)
·mar 2010 (17)
·feb 2010 (6)
·jan 2010 (5)
·dec 2009 (7)
·nov 2009 (6)
·okt 2009 (9)
·sep 2009 (3)
·avg 2009 (8)
·jul 2009 (3)
·jun 2009 (2)
·maj 2009 (7)
·apr 2009 (5)
·mar 2009 (12)
·feb 2009 (7)
·jan 2009 (11)
·dec 2008 (6)
·nov 2008 (11)
·okt 2008 (10)
·sep 2008 (5)
·avg 2008 (8)
·jul 2008 (4)
·jun 2008 (12)
·maj 2008 (8)
·apr 2008 (7)
·mar 2008 (9)
·feb 2008 (6)
·jan 2008 (7)
·dec 2007 (5)
·nov 2007 (8)
·okt 2007 (6)
·sep 2007 (8)
·avg 2007 (8)
·jul 2007 (1)
·jun 2007 (8)
·maj 2007 (11)
·apr 2007 (12)
·mar 2007 (11)
·feb 2007 (6)

Prodajajo buče
Rubrika: oglaševanje, zavarovanje, potrošnik
<  |  >  |  seznam
 13.01.09 09:10  sandi (admin) (DS) shramba  

Vprašanje "varnosti" ni ravno nekaj, na kar bi pomislil kreditojemalec, potem ko si je zagotovil svoje posojilo. Ko je denar nakazan kreditojemalcu in porabljen, je "varnost" problem kreditodajalca. Njegovo je tveganje, ali ga bo dobil poplačanega ali ne (opomba izven konteksta: v praksi nam to nazorno demonstrira dogajanje pri Infond Holdingu in Istrabenzu v preteklih dneh).

Zato je dokaj sprevrženo oglaševanje, ki ga videvamo te dni in ki ponuja varen kredit za nakup avtomobila pod sloganom odmislite skrbi. Kupcem v ceno posojila prištejejo še zavarovalno premijo za primere izgube zaposlitve, invalidnosti in nezgodne smrti. Vendar pa ta premija krije izključno "riziko neplačila redne obveznosti iz pogodbe o financiranju".

Posojilojemalec torej še dodatno plačuje za to, da je kreditodajalec odmislil skrbi.

Vprašanje: Ali bodo s to "varnostjo" uspeli prepričati kupce avtomobilov?

Možni odgovori:

a) da, ker ima vsak kupec raje "varen" kredit od ne-varnega

b) da, ker se ljudje pri kreditih za avtomobile praviloma ne poglabljajo v drobni tisk

c) da, ker je Volkswagen le Volkswagen, ne pa neka Kia

d) ne, ker sedanji čas ni ugoden za prodajo novih avtomobilov, saj ljudje ne morejo kar tako odmisliti skrbi

e) ne, ker so slovenski kupci prepričani, da je kupovanje avtomobila na kredit itak neumno

f) gre za obupan poskus pospeševanja prodaje in ne glede na to, koliko bo pripomogel, bo naročnik zadovoljen

* zadnji popravek: 13.01.09 09:10

Komentarji uporabnikov
Replika? Pripomba? Še kaj manjka?  (vseh: 62; zadnji: 21.01.09 23:23)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

12.01.09 10:27  Hevidiodgovori / citiraj

f) definitivno, itaq se pa 95% kupcev ne poglablja v podrobnosti in gleda samo znesek/mesec, ŽAL!
 12.01.09 10:31  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Dnevnik: Slovenci kupujejo veliko avtov, a večinoma po pameti
 12.01.09 10:33  _darreodgovori / citiraj

Prodaja je itak katastrofalna. Poglejte reklamo za ford 100 novih fordov al neki tazga. Se vrti že dva mesca, pa nič.

po moje f
 12.01.09 10:59  gorazdrebaodgovori / citiraj

Najbolj verjetno je vsakega nekaj, večina pa bi jih padla pod f.
 12.01.09 11:41  sdspecyodgovori / citiraj

od nekoga sem slišal (pa še nisem resno vzel), da naj bi potem, ko si s to premijo banka zagotovi povračilo danega zneska v primeru nezmožnosti odplačevanja kredita, bila zavarovalnica tista, ki se ti lahko obesi za vrat!?

ali je možen ta scenarij oz. takšna zavarovalniška praksa?

sej zavarovanje je zavarovanje, zato ga pa plačaš, ne?

12.01.09 11:46  _deaistoodgovori / citiraj

To je v primeru ce zavarujes kredit namesto s porokom z zavarovalnico...

Kar ne pomeni nic drugega kot to da si potem dolzan zavarovalnici in ne banki...

lp
 12.01.09 11:56  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[sdspecy]

od nekoga sem slišal (pa še nisem resno vzel), da naj bi potem, ko si s to premijo banka zagotovi povračilo danega zneska v primeru nezmožnosti odplačevanja kredita, bila zavarovalnica tista, ki se ti lahko obesi za vrat!?

ali je možen ta scenarij oz. takšna zavarovalniška praksa?
To je vedno scenarij v primeru zavarovanja kredita:

Po izplačilu zavarovalnine zavarovanec (banka) s cesijsko izjavo prenese na zavarovalnico vse pravice, ki jih ima do kreditojemalca po kreditni pogodbi.
http://www.triglav.si/stran.asp?id=305
 12.01.09 12:27  _nanixodgovori / citiraj

V glavnem pod f. Je pa finta podobna kot tista, ko na hitro vprašaš, kaj pije krava? Večina odgovorov se glasi: MLEKO. Tudi tukaj pride do podobnega prenosa smisla varnosti od prodajalca k kupcu. Večina kupcev je slišalo, da je nekaj narobe z krediti, pa z varnostjo, pa financami nasploh. Ko jim torej prodajalec ponudi "varen" kredit, mislijo, da je to, to. Saj folksvagen itak slovi po racionalnih rešitvah. Obenem (tako upajo pri VW) kupec sploh ne pomisli, da je kredit nevaren izključno za kreditodajalca (riziko nevračila), za kreditojemalca pa se vsa nevarnost skriva v neskončnem poplačevanju anuitet. Te neprijetnosti te ne odreši nobena vrsta kredita.

Sicer pa sem svojega 10 letnega mulca vprašal baš na temo tega oglasa, za koga se mu zdi, da je lahko kredit nevaren - za tistega, ki posodi (ne dobi vrnjeno) ali tistega, ki si sposodi, in odgovor je bil, da za tistega, ki posodi. Potem je tudi on ugotovil, da ne ve kakšen kredit bi bil lahko varen za kupca in da je oglas debilen.
 12.01.09 14:48  sdspecyodgovori / citiraj
[sandi]

:: [sdspecy]

:: od nekoga sem slišal (pa še nisem resno vzel), da naj bi potem, ko si s to premijo banka zagotovi povračilo danega zneska v primeru nezmožnosti odplačevanja kredita, bila zavarovalnica tista, ki se ti lahko obesi za vrat!?

:: ali je možen ta scenarij oz. takšna zavarovalniška praksa?

::Po izplačilu zavarovalnine zavarovanec (banka) s cesijsko izjavo prenese na zavarovalnico vse pravice, ki jih ima do kreditojemalca po kreditni pogodbi.

se pravi, da je to na nek način podobno "zavajanje" kot s tem "varnim kreditom", ...oz. zaradi tega človek na prvi pogled pomisli, da če plača zavarovanje, si s tem zavarujem hrbet v primeru težav (to naj bi bila osnovna ideja zavarovalnic, kakor sem jih do nedavnega razumeval...očitno čedalje manj)

12.01.09 15:12  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[nanix]

Sicer pa sem svojega 10 letnega mulca vprašal baš na temo tega oglasa, za koga se mu zdi, da je lahko kredit nevaren - za tistega, ki posodi (ne dobi vrnjeno) ali tistega, ki si sposodi, in odgovor je bil, da za tistega, ki posodi. Potem je tudi on ugotovil, da ne ve kakšen kredit bi bil lahko varen za kupca in da je oglas debilen.
Ali misliš:

- da oglaševalec meni, dejansko kupcu ponuja nekaj, kar kupcu daje varnost (in je torej iskren); ali

- da oglaševalec ve, da v bistvu ščiti sebe, a želi prikazati, kot da gre za posebno ugodnost za kupca (in je torej neiskren)?
 12.01.09 15:13  ZZZodgovori / citiraj
[sandi]

:: [sdspecy]

:: od nekoga sem slišal (pa še nisem resno vzel), da naj bi potem, ko si s to premijo banka zagotovi povračilo danega zneska v primeru nezmožnosti odplačevanja kredita, bila zavarovalnica tista, ki se ti lahko obesi za vrat!?

:: ali je možen ta scenarij oz. takšna zavarovalniška praksa?

::Po izplačilu zavarovalnine zavarovanec (banka) s cesijsko izjavo prenese na zavarovalnico vse pravice, ki jih ima do kreditojemalca po kreditni pogodbi.

Ne mešat "zavarovanja kredita", (pri kateri velja zgoraj napisano) in

življenjskega (le-to sicer ni del gornje ponudbe), nezgodnega zavarovanja oz, zavarovanja v primeru izgube zaposlitve (ki je vinkulirano v korist banke upnice).

Pri slednjem v primeru škodnega dogodka zavarovalnica načelno nima regresnega naslova napram kreditojemalcu (ali kaki drugi osebi). Pri prvem pa je jasno da ima.

* zadnji popravek: 12.01.09 15:13
 12.01.09 15:19  ZZZodgovori / citiraj
[sandi]

:: [nanix]

:: Sicer pa sem svojega 10 letnega mulca vprašal baš na temo tega oglasa, za koga se mu zdi, da je lahko kredit nevaren - za tistega, ki posodi (ne dobi vrnjeno) ali tistega, ki si sposodi, in odgovor je bil, da za tistega, ki posodi. Potem je tudi on ugotovil, da ne ve kakšen kredit bi bil lahko varen za kupca in da je oglas debilen.

Ali misliš:

- da oglaševalec meni, dejansko kupcu ponuja nekaj, kar kupcu daje varnost (in je torej iskren); ali

- da oglaševalec ve, da v bistvu ščiti sebe, a želi prikazati, kot da gre za posebno ugodnost za kupca (in je torej neiskren)?
V primeru invalidnosti se lahko osebi delovna sposobnost (in s tem kreditna sposobnost) znatno zmanjša, kar pa ne pomeni, da mu kredita ni potrebno vračat.

Da je z nezgodnim zavarovanjem posojilo varnejše za upnika, ne gre oporekati, a predstavlja varnost tudi zavarovani osebi.

A kar se samega oglasa tiče - kljub temu je druga možnost bližje realnosti.

* zadnji popravek: 12.01.09 15:19
 12.01.09 15:37  kolegaodgovori / citiraj

Cemu pa potem vzames zavarovanje kredita, ce si se vedno dolzan, tokrat pac zavarovalnici, verjetno nekaj % vec, kot bi bil sami banki?

12.01.09 15:47  Attractionodgovori / citiraj
[alexd]

Cemu pa potem vzames zavarovanje kredita, ce si se vedno dolzan, tokrat pac zavarovalnici, verjetno nekaj % vec, kot bi bil sami banki?

:))

banka ti ne da kredita brez zavarovanja...
 12.01.09 15:49  ZZZodgovori / citiraj
[Attraction]

:: [alexd]

:: Cemu pa potem vzames zavarovanje kredita, ce si se vedno dolzan, tokrat pac zavarovalnici, verjetno nekaj % vec, kot bi bil sami banki?

::

banka ti ne da kredita brez zavarovanja...
tako ja :))

ni ti pa treba vzet raznih življenjskih in ostalih neživljenjskih :), če nočeš.
 12.01.09 15:51  kolegaodgovori / citiraj

Kdo pa da zavarovanje, da bos poplacal obveznosti, zavarovalnici?
 12.01.09 15:53  ZZZodgovori / citiraj

Nihče, ta riziko je na strani zavarovalnice.

A ne skrbi preveč za zavarovalnice, te poberejo dovolj premij tudi od tistih ki bodo kredite lepo vrnili.
 12.01.09 15:57  kolegaodgovori / citiraj

Ce vas prav razumem, je to dobitna kombinacija, da vzames kredit pri banki, zavarujes pri zavarovalnici, ko ugotovis, da ti zadeva vec ne ustreza, nehas placevati kredit, razglasis osebni bankrot, kjer se prodajo tvoje stvari, ki si jih vzel na kredit, zavarovalnica pa naj***?

Ok, ce v nekem trenutku razglasis bankrot, ali so terjatve do tebe potem opuscene ali ti pac pijejo kri takoj, ko spet kaj zasluzis?
 12.01.09 16:01  ZZZodgovori / citiraj
[alexd]

Ce vas prav razumem, je to dobitna kombinacija, da vzames kredit pri banki, zavarujes pri zavarovalnici, ko ugotovis, da ti zadeva vec ne ustreza, nehas placevati kredit, razglasis osebni bankrot, kjer se prodajo tvoje stvari, ki si jih vzel na kredit, zavarovalnica pa naj***?
Nisem prepričan, da je to dobitna kombinacija. :)

Nisem prepričan, da je zavarovalnica tista ki naj.be. :)

Še manj sem prepričan da ti vzamejo samo stvari, ki si jih kupil.

Ok, ce v nekem trenutku razglasis bankrot, ali so terjatve do tebe potem opuscene ali ti pac pijejo kri takoj, ko spet kaj zasluzis?
Naj se kdo drug oglasi, a mislim, da je tisto drugo.
 12.01.09 16:08  kolegaodgovori / citiraj

Ja, kako pa zavarovalnica dobi denar od tebe, ce je izterjava njen problem? Ali se je zavarovala pri drugi zavarovalnici? In tako dalje, da pridemo do neke kreditne super zavarovalnice, ki ima povezave s tiskarno denarja? Menda ti ne morejo vzeti premozenja, ce ga uporabljas, pa nisi lastnik tega?

Ljudje navadno nimajo kaj dosti vec kot kredit za bajto, vredno nekaj 100k €,

kaj drugega se ti lahko vzamejo?

Cemu sluzi osebni bankrot potem, ce ne zato, da obveznosti do tebe izparijo?

Meni se je vedno zdelo, da kredit zavarujes v primeru, da ga kdaj v prihodnosti ne mores odplacati in potem, ce ga ne mores odplacati, se predmet kreditiranja proda, razliko pa placa zavarovalnica, ki je pac vzela nase ta riziko. In case closed.

Ampak ocitno ni tako?
 12.01.09 16:21  sitraderodgovori / citiraj

Finta je, da se kreditojemalec s tem ne zavaruje. Njega še vedno terjajo. Samo ne podjetje, pač pa zavarovalnica pri kateri je imel zavarovanje.

To zavarovanje krije kreditodalca, da se ne rabi zajebavat če ti ne boš mogel plačat. Tebe bodo pa še vedno stisnili.

12.01.09 16:30  kolegaodgovori / citiraj

Ja pismo, kako pa folk sploh upa kredite jemat in to v taksnih obsegih? Ce se ti kaj zalomi s kreditom, gres lahko direkt na britof lezat, pa se tam ne bi imel miru? Torej ni variante, da ti zavarujes svojo, v nekem trenutku, nezmoznost placevanja kredita?

Kaj pa zdravstveno zavarovanje in avtomobilsko? A ni to nekje tudi zavarovanje? Hmm? Cesa jaz tukaj ne razumem?
 12.01.09 17:15  sitraderodgovori / citiraj
[alexd]

Ja pismo, kako pa folk sploh upa kredite jemat in to v taksnih obsegih? Ce se ti kaj zalomi s kreditom, gres lahko direkt na britof lezat, pa se tam ne bi imel miru? Torej ni variante, da ti zavarujes svojo, v nekem trenutku, nezmoznost placevanja kredita?

Kaj pa zdravstveno zavarovanje in avtomobilsko? A ni to nekje tudi zavarovanje? Hmm? Cesa jaz tukaj ne razumem?
Kredit načeloma lahko zavaruješ tudi s tvojim drugim premoženjem. Včasih je bila to edina opcija. Potem ni bilo več tako. Zdaj pa je kriza, tako da ne vem kakšne poti ubirajo banke. Načeloma če imaš redno zaposlitev za čas odplačevanja kredita v nerizični dejavnosti, potem je lahko že tvoja plača neke vrste jamstvo. Isto pokojnina. Baje pa ena zavarovalnica pod določenimi pogoji daje zavarovanje za primer ko izgubiš službo. Samo klavzul je baje veliko. Vprašaj.

Zdravstveno zavarovanje. Hja tu bi moral malo več napisati katero zavarovanje, ker jih je cel kup in se razlikujejo kot dan in noč. V osnovi pa je to zavarovanje da če zboliš ali če se ti kaj zgodi, zavarovalnica plača stroške zdravljenja.

Avtomobilsko zavarovanje. Tu je spet malo morje zavarovanj (spet nisi napisal kakšno). Osnovno AO zavarovanje (tisto ki je obvezno po zakonu) te zavaruje, da bo zavarovalnica plačala škodo ki si jo ti z avtomobilom povzročil drugim. Kasko zavarovanje avtomobila (dodatno) pa krije škodo na tvojem avtomobilu če si ti povzročitelj (povzročitelj vedno krije).

Zavarovalnice zmeraj delajo tako da se njim izplača. Statistično na dolgi rok, poberejo več premij kot jih morajo plačat. Tako pač funkcionira ta stvar. Zato vzameš zavarovanja, ki jih res potrebuješ. Torej tista kjer bi te izguba pokopala.

V osnovi pa... če misliš da ne boš zmogel kredita - ga ne jemlji. Sicer so pa danes banke še bolj previdne tako da ti ga tudi težje dajo.

Je pa to sranje. Se strinjam.

12.01.09 17:53  matic7odgovori / citiraj

c, je dober odgovor:))

Slovenci imajo tako radi to varno znamko, da so pripravljen za golfa z opremo plačati ceno čez 20k. Velikokrat sem ljudi poslušal kako je to fajn avto, pa da je z golfom dvojko naredil 300 tisoč kilometrov, pa kaj vem kaj še. Ta avto ni nič posebnega in nek dizel motor za ceno 20k, jao ma ne dam, če mi pištolo držijo na glavi. Saj ne rečem, avto je res boljši kot clio, ampak za takšno ceno pa ne. Ajde da bi dal 12k za takšnega golfa ne rečem.

Znanec je zadnjič kupil audi A4 z nevem kakšno opremo, pa je dal čez 35k eur. Pa to je debilno za takšen avto, ampak v audijih vidijo super avto, potem pa mislijo da ne bo nič crknilo, jao ljudje božji:)

Lepo se je videlo v preteklosti ko so bili golfi and company dragi, večja ladija in stokrat boljši avto (seveda oba rabljena), pa podobna cena. Dobro stroški so potem druga zgodba.

Sicer se je pa prodaja avtomobilov ustavila, znanec že 6 mesecev prodaja forda, pa ga nihče ne pokliče, bo treba kar po tisočakih spuščati je moja ocena.

So bila pa ugodna leta, stric je leta 2000 kupil ducati motor, pa ga je čez 4 leta prodal za isto ceno:))

Pa tudi za avtomobile je bilo drugače..

Drage avtomobile se da pa sploh dobiti ugodno, sem že enkrat pisal o tem. Kakšna 2 meseca nazaj sem vozil kar precej drag avtomobil, ki jih je v sloveniji zelo malo, avto je bil pač na prodaj, pa je potem bil prodan, no pred novim letom pa spet zarubljen:)

So pa oglaševane cene avtomobilov precej smešne, recimo midva imava enega mercedesa ne preveč starega, cena novega je bila 50k. Mi smo vzeli zarubljenega, pa je bila nakupna cena super. Sedaj takšne avtomobile na avtonetu prodajajo za ceno od 30k navzdol. Po moje pa če bi ga dal v račun v neko firmo, bi mi dali pa ravno kakšnih 22k (pa še to je preveč). Očitno potem prodajalec kar precej da ceno gor in se igra.. Nekatere gledam iste modele avtomobila prodajajo že več kot leto dni, jah pa naj dajo avto v vitrino pa bo:)

Ampak zadnje čase ne gredo avti v promet ha ha ha ha ha:))

Recimo za eno leto staro E klaso, dizel z malo več opreme, bi bilo kar v redu dati kakšnih 20k, ampak cene kotirajo precej višje:)
 12.01.09 18:03  matic7odgovori / citiraj
V osnovi pa... če misliš da ne boš zmogel kredita - ga ne jemlji. Sicer so pa danes banke še bolj previdne tako da ti ga tudi težje dajo.

Je pa to sranje. Se strinjam.

E pa ima ovdje i ludih ljudi.

Kaj vem recimo dve leti nazaj (ne spomnim se točno), pride en znanec k meni in mi nekaj govori o denarju ki mi lahko pade iz lufta. Sem mu rekel naj bo tiho in da mir, no ampak mi je vseeno razložil. Greš tja k nekomu domov, podpišeš pogodbo za nakup neke stvari s kreditom in potem kao dobiš denar in ti nikoli ni treba vračati.

No in potem je to seveda še vedno trobil okrog (po moje je dobil provizijo) in je zbral tukaj en kup ljudi, ki jih poznam. No in garda se je potem odpravila biznisu na proti, so podpisali papirje in nikoli nič dobil, seveda kredit pa vračajo...

No ni šlo za ne vem kakšne denarje, ampak za par tisočakov pa. Seveda sem potem nekatere vprašal ja kaj zaboga ste to podpisali, pa ne vedo ker niso prebrali.

Ja smešno sami sebe so nategnili..
 12.01.09 18:32  MSTANK1odgovori / citiraj
[matic7]

Ja smešno sami sebe so nategnili..
Zakaj že eni prodajajo buče?

Ker taiste drugi veselo kupujejo...
 12.01.09 18:44  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[matic7]

garda se je potem odpravila biznisu na proti
 12.01.09 18:52  gorazdrebaodgovori / citiraj
[alexd]

Ja, kako pa zavarovalnica dobi denar od tebe, ce je izterjava njen problem? Ali se je zavarovala pri drugi zavarovalnici? In tako dalje, da pridemo do neke kreditne super zavarovalnice, ki ima povezave s tiskarno denarja? Menda ti ne morejo vzeti premozenja, ce ga uporabljas, pa nisi lastnik tega?

Ljudje navadno nimajo kaj dosti vec kot kredit za bajto, vredno nekaj 100k €,

kaj drugega se ti lahko vzamejo?

Cemu sluzi osebni bankrot potem, ce ne zato, da obveznosti do tebe izparijo?

Meni se je vedno zdelo, da kredit zavarujes v primeru, da ga kdaj v prihodnosti ne mores odplacati in potem, ce ga ne mores odplacati, se predmet kreditiranja proda, razliko pa placa zavarovalnica, ki je pac vzela nase ta riziko. In case closed.

Ampak ocitno ni tako?
Osebni bankrot, ja fajn zadeva če znaš z njo. Samo pazi obstajajo določena pravila, po katerih so lahko vse pogodbe transakcije v škodo upnikov do tebe niične za precej dolgo obdobje nazaj (razni prepisi, nakazila...). Podobno kot pri firmah. Ni tko enostavno. Poleg tega je tud premoženje tvojih bližnjih vprašljivo.

Kar pomeni ? Mislim, da si eni ta bankrot preveč enostavno razlagate.
 12.01.09 19:10  kolegaodgovori / citiraj

Sprasujem, kaj sploh zavarovanje kredita pomeni, ker ocitno, no...

In kje je catch, ce se lahko zavarujes za nesreco, smrt, pozar, itd., pa te zavarovalnica ne terja, ker si pac placal premijo...

V cem je potem bistvo zavarovanja kredita s strani zavarovalnice za zavarovalca, ce te terja potem nazaj, za se vec denarja, kot si ti dolzan banki. To je potem odkup (bolj predkup) terjatve, ali?

Glede osebnega bankrota sem res zelo poenostavil, bi pa bil vesel prav vsake poljudne razlage (tudi preko zasebnega sporocila) v nekaj stavkih. Pa niti ni bistveno, kako sem razlozil, ampak ce se da taksna zadeva sploh uporabiti.

Danes imam malo fejst mesan dan, + in -, glavobol, itd., v glavnem nisem v najboljsi formi, kar je mogoce opaziti tudi ze kje drugje.
 12.01.09 19:24  MSTANK1odgovori / citiraj
[alexd]

Danes imam malo fejst mesan dan, + in -, glavobol, itd., v glavnem nisem v najboljsi formi, kar je mogoce opaziti tudi ze kje drugje.
Kakršno vreme mamo :( to niti ni presenetljivo...

Se pa bliža dno, def. vsaj uno vremensko :)

* zadnji popravek: 12.01.09 19:24
 12.01.09 20:21  gorazdrebaodgovori / citiraj
In kje je catch, ce se lahko zavarujes za nesreco, smrt, pozar, itd., pa te zavarovalnica ne terja, ker si pac placal premijo...

V cem je potem bistvo zavarovanja kredita s strani zavarovalnice za zavarovalca, ce te terja potem nazaj, za se vec denarja, kot si ti dolzan banki. To je potem odkup (bolj predkup) terjatve, ali?

Če se zavaruješ za nesrečo... zavarovalnica plača teb odškodnino, potem pa preverja, kdo je kriv, odgovoren za nastalo situacijo in nato njega terja če ma pravno (včasih pa tud ne) osnovo za to.

Ko pa ti pri najemanju kredita plačaš zavarovanje pa ga plačaš v bistvu v imenu banke. Banka je upravičenec, zav. pa terja tebe. V bistvu se je s tem banka oprala, se predstavila v lepši luči do komitenta..., v glavnem bolj psihološka fora. Najebeš ga pa itak zmeraj ti oziroma kreditojemalec. Naredl so oreng biznis, niso ti prodal samo kredit ampak še storitve zavarovalnice, oziroma notarjev , cenilvcev... v primeru hipotek. Najceneje so poroki, samo najd heroja.
 12.01.09 20:28  kolegaodgovori / citiraj
Če se zavaruješ za nesrečo... zavarovalnica plača teb odškodnino, potem pa preverja, kdo je kriv, odgovoren za nastalo situacijo in nato njega terja če ma pravno (včasih pa tud ne) osnovo za to.

In ce pride samo do, recimo, nesrece, ki se je pac zgodila treznemu in izkusenemu itd. vozniku... Potem mu 10% vzamejo bonusa, ceprav gre skoda v nekaj 100k€... Zato je zavarovalnina nizka, premija pa pac, kot je v polici navedena. Nic se ne ugotavlja, ce se je zgodilo znotraj pogojev police, ce je pa skoda visja od premije ali pa, ce si bil, npr. pijan, pa naje*...

Torej to ne gre za taksno obliko zavarovanja, kjer je premija, ki je uporabljena, ce se ti kaj zalomi/zgodi. Izraz zavarovanje kredita pri zavarovalnici je potem v resnici zavajanje kreditojemalcev? Ali kaj?

Bom moral res it enkrat preverit, kako se tej stvari streze, mi tole deluje vseeno malo neobicajno.
 12.01.09 21:22  gorazdrebaodgovori / citiraj

Ja tako nekak si jaz predstavljam to.

Ti v bistvu pri najemanju kredita zavaruješ banko pri zavarovalnici. Ti si tu le plačnik premije, in dolžnik v vsakem primeru. Če ne banki pa potem zavarovalnici. Vsi dobijo svoje razen kreditojemalca, temu se sroški še povečajo s tem, pa če prav razumem zadevo, mu tud način odplačila pogoje roke... potem narekuje zavarovalnica in ne več banka kot je blo po kreditni pogodbi.

Sam sem nekaj spraševal o tem, ko sem najemal kredit, pa so mi tko medlo odgovoril in razložil to na banki, kot da nekaj mutijo in skrivajo. Ravno zato sem potem pristal raje na hipoteko.

Verjetno pa gede na situacijo bo tud zavarovalnica dvignila te premije zavarovanja, če se bo morala ukvarjat z izterjavami. Do sedaj jim ni blo treba druzga kot samo štet dobiček, kaj lahko pa se fajn zasuka.
 13.01.09 09:34  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[gorazdreba]

Verjetno pa gede na situacijo bo tud zavarovalnica dvignila te premije zavarovanja, če se bo morala ukvarjat z izterjavami. Do sedaj jim ni blo treba druzga kot samo štet dobiček, kaj lahko pa se fajn zasuka.
Če se prav spomnim (mogoče me kdo popravi), so ravno kreditna zavarovanja potopila nekdanjo Krekovo zavarovalnico., ki je bila pred par leti likvidirana.

* zadnji popravek: 13.01.09 09:34
 13.01.09 12:58  _nanixodgovori / citiraj
[sandi]

:: [nanix]

:: Sicer pa sem svojega 10 letnega mulca vprašal baš na temo tega oglasa, za koga se mu zdi, da je lahko kredit nevaren - za tistega, ki posodi (ne dobi vrnjeno) ali tistega, ki si sposodi, in odgovor je bil, da za tistega, ki posodi. Potem je tudi on ugotovil, da ne ve kakšen kredit bi bil lahko varen za kupca in da je oglas debilen.

Ali misliš:

Mislim, da gre za varianto pod B (drugi odgovor).
 13.01.09 13:08  _nanixodgovori / citiraj
[matic7]

c, je dober odgovor:))

Slovenci imajo tako radi to varno znamko, da so pripravljen za golfa z opremo plačati ceno čez 20k. Velikokrat sem ljudi poslušal kako je to fajn avto, pa da je z golfom dvojko naredil 300 tisoč kilometrov, pa kaj vem kaj še. Ta avto ni nič posebnega in nek dizel motor za ceno 20k, jao ma ne dam, če mi pištolo držijo na glavi. Saj ne rečem, avto je res boljši kot clio, ampak za takšno ceno pa ne. Ajde da bi dal 12k za takšnega golfa ne rečem.

Znanec je zadnjič kupil audi A4 z nevem kakšno opremo, pa je dal čez 35k eur. Pa to je debilno za takšen avto, ampak v audijih vidijo super avto, potem pa mislijo da ne bo nič crknilo, jao ljudje božji:)

Se ti ne zdi, da malo mešaš hruške in jabolka. Mislm Golf in Clio, pa Audi, pa kakšna velika stara, a poceni jajca.

So pa sicer avtomobili velika znanost na katero pa se je v določenih npr. "intelektualnih" krogih nespodobno spoznati.

Hecno, da imajo ravno intelektualci znanje za pomankljivost.
 14.01.09 08:55  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[ZZZ]

Ne mešat "zavarovanja kredita", (pri kateri velja zgoraj napisano) in

življenjskega (le-to sicer ni del gornje ponudbe), nezgodnega zavarovanja oz, zavarovanja v primeru izgube zaposlitve (ki je vinkulirano v korist banke upnice). Pri slednjem v primeru škodnega dogodka zavarovalnica načelno nima regresnega naslova napram kreditojemalcu (ali kaki drugi osebi). Pri prvem pa je jasno da ima.
Ja, se strinjam. Da ne bo dvoumnosti pri bralcih: pri nekaterih zavarovanjih ostaja regresni zahtevek (kreditojemalca terja zavarovalnica namesto banke), pri drugih pa ne. Pri Volkswagnovem kreditu regresa NI.

Ostaja pa dejstvo, da je odplačevanje avtomobilskega kredita veliko bolj problem kreditodajalca kot kupca avtomobila. No, pri stanovanjskem kreditu je situacija malo drugačna.
 14.01.09 09:58  kolegaodgovori / citiraj

Ker nisem najbolj doma v in med krediti, kako zdaj deluje zavarovanje kredita?

Da se zavaruje kreditodajalec, mi je povsem jasno. Ali kreditojemalec placa zavarovalnino za premijo, ki je v primeru neporavnavanja obveznosti s strani kreditojemalca, uporabljena za razliko med prodajno vrednostjo objekta kreditiranja in samo vrednostjo kredita?

Zakaj bi sicer zavarovalnica terjala kreditojemalca, ki ocitno nima nicesar vec, ce ni mogel odplacati kredita v osnovi?

Torej bi moralo obstajati se drugotno zavarovanje, ali? To pa meni po malem deluje na neskoncno vrsto, na tem svetu pa je vse koncno, ali?
 14.01.09 10:38  ZZZodgovori / citiraj
[alexd]

Da se zavaruje kreditodajalec, mi je povsem jasno.

Ali kreditojemalec placa zavarovalnino za premijo, ki je v primeru neporavnavanja obveznosti s strani kreditojemalca, uporabljena za razliko med prodajno vrednostjo objekta kreditiranja in samo vrednostjo kredita?
V primeru škodnega dogodka (t.j. v konkretnem primeru neplačevanje kredita) zavarovalnica izplača škodo (t.j. glavnica neodplačanega kredita skupaj z pripadki) zavarovancu (t.j. banka).

Za namen izplačila škod zavarovalnica oblikuje kritni sklad, ki se polni iz pobranih premij.

Zakaj bi sicer zavarovalnica terjala kreditojemalca, ki ocitno nima nicesar vec, ce ni mogel odplacati kredita v osnovi?
Ker v veliki večini primerov kreditojemalec IMA neko premoženje ali dohodke (nepremičnina, premičnina, sredstva na TRR, plača...). Ponavadi gre vrstni red izvršbe nekako v obratnem vrstnem redu od navedenega.

Torej bi moralo obstajati se drugotno zavarovanje, ali? To pa meni po malem deluje na neskoncno vrsto, na tem svetu pa je vse koncno, ali?
Ne, ti majhni posamezni razpršeni riziki ponavadi niso pozavarovani (če si imel to v mislih).

* zadnji popravek: 14.01.09 10:38
 14.01.09 10:44  kolegaodgovori / citiraj

Aha, ce te prav razumem, se vseeno zgodi to, ampak je to zadnja moznost. Ja, no, razumljivo. OK, navedel si se TRR, ce imas na varcevalnem racunu vezano za X casa, pa ne? ;)

Ampak, ce ti vzames kredit za npr. 100k€, bo verjetno prislo do rubeza predmeta financiranja prej ali slej, ker ostalo (placa, trr, premicnina so pac precej manjsih vrednosti? Verjetno tudi z zavarovalnico napravis nekaksen plan povracila skode itd.)

Potem je leasing v resnici boljsa varianta?
 14.01.09 10:57  matevzsodgovori / citiraj

Leasing ni boljša varianta, ker več stane. In običajno, ko vzameš kredit (ali) leasing (govorim o finančnem ne poslovnem) pričakuješ, da boš do konca sposoben plačevati obveznosti. Če pa jih ne moreš v obeh primerih ostaneš brez predmeta finaciranja.

Razen če se greš prevaranta in objekt financiranja podariš/zelo poceni prodaš, da potem zavarovalnica (banka) nimata česa pobrati. Hkrati pa ne greš več nikoli v redno po pravilih plačano službo.

Sicer pa je zavarovanje kredita dejansko samo prenos postopkov izterjave z bank na zavarovalnice. zakaj bi se to njim splačalo ne vem. Mogoče je fora, da potem izterjujejo za več bank in deluje ekonomija obsega pri vzpostavitvi služb izterjave.
 14.01.09 10:59  ZZZodgovori / citiraj
[alexd]

Aha, ce te prav razumem, se vseeno zgodi to, ampak je to zadnja moznost. Ja, no, razumljivo. OK, navedel si se TRR, ce imas na varcevalnem racunu vezano za X casa, pa ne? ;)
Ne vidim razloga, da bi bile vezane vloge izvzete iz izvršbe.

Ampak, ce ti vzames kredit za npr. 100k€, bo verjetno prislo do rubeza predmeta financiranja prej ali slej, ker ostalo (placa, trr, premicnina so pac precej manjsih vrednosti? Verjetno tudi z zavarovalnico napravis nekaksen plan povracila skode itd.)
Mislim da pri nas ni banke oz zavarovalnice, ki bi zavarovala 100k Eur dolga.

Takšni krediti so navadno zavarovani z hipoteko, izvršljivost pa je neposredna.

banka v takem primeru vzame tam, kjer vzame najlažje, najhitreje in v dovolj velikem znesku. Tudi na predmetu financiranja oz predvsem tam, če je to potrebno.

Potem je leasing v resnici boljsa varianta?
Po moje to ni nujno.
 14.01.09 11:02  ZZZodgovori / citiraj
[matevzs]

Sicer pa je zavarovanje kredita dejansko samo prenos postopkov izterjave z bank na zavarovalnice. zakaj bi se to njim splačalo ne vem.
zavarovanja se jim splača sklepat iz istega razloga, kot se jim splača pobirati premije življenjskega, nezgodnega in vseh ostali zavarovanj :)
 14.01.09 11:07  kolegaodgovori / citiraj

: Razen če se greš prevaranta in ...

Pazi, prevarant nisi, ce zakon ni predvidel sankcije za dolocena dejanja.

Zdaj, moralnost ali moralni hazard... Hmm, tezko se o tem pogovarjamo zadnje leto dni, ali?
 14.01.09 11:08  matevzsodgovori / citiraj
[ZZZ]

:: [matevzs]

:: Sicer pa je zavarovanje kredita dejansko samo prenos postopkov izterjave z bank na zavarovalnice. zakaj bi se to njim splačalo ne vem.

zavarovanja se jim splača sklepat iz istega razloga, kot se jim splača pobirati premije življenjskega, nezgodnega in vseh ostali zavarovanj :)
Mislil sem, zakaj bi se to splačalo bankam, ker dejstvo je da zavarovalnice nekaj za to zaračunajo - in edini razlog se mi poraja (poleg neumnosti ali bolj prizanesljivo naivnosti) da zavarovalnice zaradi obsega to delajo ceneje in bolje in so zato oboji na boljem - mogoče pa sem tudi sam naiven :) in domnevam, da v bankah, kdo kaj misli
 14.01.09 11:30  matevzsodgovori / citiraj
[alexd]

: Razen če se greš prevaranta in ...

Pazi, prevarant nisi, ce zakon ni predvidel sankcije za dolocena dejanja.

Zdaj, moralnost ali moralni hazard... Hmm, tezko se o tem pogovarjamo zadnje leto dni, ali?
Saj zakon predvideva sankcije za primer, ko ena stranka ne izpolnjuje pogodbe.

Po tvojem tudi nekdo, ki si sposodi denar in se potem z denarjem izseli v državo, kjer ga ni mogoče najti, ni prevarant???????

BTW: Namerno pa nisem napisal kriminalec ampak prevarant.

* zadnji popravek: 14.01.09 11:30
 14.01.09 11:37  ZZZodgovori / citiraj
[matevzs]

Mislil sem, zakaj bi se to splačalo bankam, ker dejstvo je da zavarovalnice nekaj za to zaračunajo - in edini razlog se mi poraja (poleg neumnosti ali bolj prizanesljivo naivnosti) da zavarovalnice zaradi obsega to delajo ceneje in bolje in so zato oboji na boljem - mogoče pa sem tudi sam naiven :) in domnevam, da v bankah, kdo kaj misli
Ja zato vendar, ker je s stališča banke bolje imeti zavarovan kredit, kot nezavarovan. Neposrednega stroška pa za banke ni (saj ga nosi kreditojemalec v celoti).

Poleg tega pa banke aktivno izvajajo izterjavo na neplačnikih, verjemi. Prijava škodnega primera sledi v primerih, ko banka presodi, da izterjava ni več smotrna.

Zakaj zavarovalnica to počne, pa je upam itak jasno.
 14.01.09 11:39  kolegaodgovori / citiraj

Da ne bomo zasli s teme, nekaj retoricnih vprasanj, filozofiranje o moralnosti je brezpredmetno. Konkretno ugotavljanje prevarantstva ni na meni ali (verjetno) tebi, ker mi, nano raja, gledamo v prekratkih casovnih okvirjih.
 14.01.09 11:47  matic7odgovori / citiraj
[nanix]

:: [matic7]

:: c, je dober odgovor:))

:: Slovenci imajo tako radi to varno znamko, da so pripravljen za golfa z opremo plačati ceno čez 20k. Velikokrat sem ljudi poslušal kako je to fajn avto, pa da je z golfom dvojko naredil 300 tisoč kilometrov, pa kaj vem kaj še. Ta avto ni nič posebnega in nek dizel motor za ceno 20k, jao ma ne dam, če mi pištolo držijo na glavi. Saj ne rečem, avto je res boljši kot clio, ampak za takšno ceno pa ne. Ajde da bi dal 12k za takšnega golfa ne rečem.

:: Znanec je zadnjič kupil audi A4 z nevem kakšno opremo, pa je dal čez 35k eur. Pa to je debilno za takšen avto, ampak v audijih vidijo super avto, potem pa mislijo da ne bo nič crknilo, jao ljudje božji:)

Se ti ne zdi, da malo mešaš hruške in jabolka. Mislm Golf in Clio, pa Audi, pa kakšna velika stara, a poceni jajca.

Sadje je sadje:)

Saj sem napisal da je boljši kot clio, ampak ni tako dober da bi zanj plačal 20k. Oba spadata med novodobne fičke:)
 14.01.09 12:06  matevzsodgovori / citiraj

Banke aktivno izterjujejo, vem.

Imajo postopke določene v pogodbi z zavarovalnico in če se jih ne držijo zavarovalnice zavrnejo izplačilo zavarovalnine. Po štirih neplačanih anuitetah/mesecih se primer seli na zavarovalnico (najkasneje pa v 6 mesecih po prvi zamudi). Pred tem pa morajo, če se ne motim, trikrat poslati opomin. Lahko da imajo zavarovalnice različne aranžmaje z različnimi bankami ampak ta primer je iz real life-a.

Alternativa zavarovalnici pa sicer je, da banka sama zavaruje kredit. Kar pa se stroškov tiče gre za način predstavitve komitentom. zavarovalnina je pa itak všteta v EOM.
 14.01.09 12:08  matevzsodgovori / citiraj
[alexd]

Da ne bomo zasli s teme, nekaj retoricnih vprasanj, filozofiranje o moralnosti je brezpredmetno. Konkretno ugotavljanje prevarantstva ni na meni ali (verjetno) tebi, ker mi, nano raja, gledamo v prekratkih casovnih okvirjih.
se strinjam, da gre za filozofsko vprašanje, kaj je prevara. Sicer pa moj zgornji post ne spremeni vsebine, če besedo prevarant nadomestiš z besedo iznajdljivec :)
 14.01.09 12:31  ZZZodgovori / citiraj
[matevzs]

Banke aktivno izterjujejo, vem.

Imajo postopke določene v pogodbi z zavarovalnico in če se jih ne držijo zavarovalnice zavrnejo izplačilo zavarovalnine. Po štirih neplačanih anuitetah/mesecih se primer seli na zavarovalnico (najkasneje pa v 6 mesecih po prvi zamudi). Pred tem pa morajo, če se ne motim, trikrat poslati opomin. Lahko da imajo zavarovalnice različne aranžmaje z različnimi bankami ampak ta primer je iz real life-a.
Tako nekako, ja.

Alternativa zavarovalnici pa sicer je, da banka sama zavaruje kredit.
Če se ne motim, je primer rajfajzen in morda še katera. Večina uporablja zavarovanje pri zavarovalnici.
 14.01.09 16:36  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[matic7]

Sicer se je pa prodaja avtomobilov ustavila, znanec že 6 mesecev prodaja forda, pa ga nihče ne pokliče, bo treba kar po tisočakih spuščati je moja ocena.
Podatke o prodaji po avtomobilskih znamkah v letu 2008 je zbral nekdo, ki nastopa pod imenom Tony Carter, v članku:

So vroče avtomobilske ponudbe res vroče?
 15.01.09 09:15  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
Šaljivci so preuredili logotipe avtomobilistov.

avto-logoti-1232007026.jpg
 16.01.09 14:05  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
Podatke o prodaji po avtomobilskih znamkah v letu 2008 je zbral nekdo, ki nastopa pod imenom Tony Carter, v članku:

Dnevnik: Avtomobilsko oglaševanje: Polna mošnja se vse bolj prazni

Citroen je v letu 2008 porabil 2,4 milijona evrov za oglaševanje. Prodali so 5112 vozil. Takole čez palec potem lahko rečemo, da so na prodani komad porabili 470 evrov oglaševanja.

Je to veliko ali malo?
 16.01.09 15:50  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--ce bi vsakemu potencialnemu kupcu takoj ponudili tak dodaten popust brez "hudih" pogajanj bi kaksen avto vec gotovo prodali
 16.01.09 16:13  gorazdrebaodgovori / citiraj

Če bi upoštevali nasvete oglaševalcev, vsaj tako je men enkrat en rekel, potem ni velik.

rečeno mi je bilo da v dobrih časih se za reklamo daje cca 3% v slbših ko ti ne gre pa do 5%.

Potemtakem so oni sedaj, predvidevam, še vedno na 3% prihodkov ali še manj.
 16.01.09 20:11  _deaistoodgovori / citiraj
[sandi]

:: Podatke o prodaji po avtomobilskih znamkah v letu 2008 je zbral nekdo, ki nastopa pod imenom Tony Carter, v članku:

:: So vroče avtomobilske ponudbe res vroče?

Dnevnik: Avtomobilsko oglaševanje: Polna mošnja se vse bolj prazni

Citroen je v letu 2008 porabil 2,4 milijona evrov za oglaševanje. Prodali so 5112 vozil. Takole čez palec potem lahko rečemo, da so na prodani komad porabili 470 evrov oglaševanja.

Je to veliko ali malo?

V avto industriji velja pravilo da je avto vreden tocno = 1/3 dejanski stroski + 1/3 razvoj + 1/3 oglasevanje (tu se skriva verjetno tudi dobicek)....

po tej formuli najberz ne...
 17.01.09 21:19  matevzsodgovori / citiraj
[deaisto]

V avto industriji velja pravilo da je avto vreden tocno = 1/3 dejanski stroski + 1/3 razvoj + 1/3 oglasevanje (tu se skriva verjetno tudi dobicek)....

po tej formuli najberz ne...
verjetno je pod oglaševanje smiselno razumeti celotna distribucija. Potem bi zadeva lahko bila logična
 21.01.09 09:03  gorazdrebaodgovori / citiraj

Zanimivo, kako so vsi dobri in zanesljivi, pa poceni, varni... krediti in avti.

Pa pridem, da bi kupil avto z gotovino, ni važn je nov ali rabljen, pa mi vsi kredit ponujajo, češ da se mi bolj splača, navkljub mojemu prigovarjanju da ga plačam v kešu seveda za primeren popust (kak procent dva bi bil čist ok, sam tolk da dobro voljo pokažejo). Ampak ne njim je važen da prodajo poleg avta še kredit, tako dobi trgovec še provizijo od banke za posredovan kredit ali lizing.

Tole je že malo sprevrženo vse skupaj.

21.01.09 09:08  uncleodgovori / citiraj

Podobne izkušnje...te gledajo kot da ne razumejo kaj je keš in te 3X vprašajo kaj bi rad! Dobiš občutek kot da avta z gotovino splon ne moreš kupit :P
 21.01.09 23:23  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[gorazdreba]

Pa pridem, da bi kupil avto z gotovino, ni važn je nov ali rabljen, pa mi vsi kredit ponujajo
Ja, to se je čisto spremenilo v zadnjem desetletju. Včasih si pri plačilu z gotovino vsekakor dobil popust, zdaj se jim pa itak bolj splača, če ti kaj na kredit prodajo in niti slišati nočejo, da bi ti dali kakšen dodaten popust na gotovino.

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>