Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 20:59
-1,48 %
7.224,00
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:50
-0,18 %
1.454,23
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 58163... najdena v temi Jutranji pregled - sreda, 11.02.09

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - sreda, 11.02.09

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - sreda, 11.02.09
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 11.02.09 08:46  sandi (admin) (DS) shramba  

• [ne najdem članka: 12059] , piše Simona Toplak v Financah, "Državno pomoč bomo še dajali, tudi če se ukrepi izkažejo za povsem napačne. Ampak poskrbeti je treba, da se pri tem ne bo kradlo. Za to doslej niste naredili prav ničesar. Ravno nasprotno. Naš denar mečete skozi okno brez vsakega nadzora. Ni mehanizmov za preverjanje, kdo državno pomoč zares potrebuje, in kdo se bo nanjo napopal samo zato, ker je denar na voljo."

• Petrol bi imel soliden dobiček, če ga ne bi nepričakovano doletela višja sila v obliki padajočih tečajev delnic. [ne najdem članka: 12058] .

• NKBM pa je šlo malo slabše in dividenda naj bi znašala 18 do 20 centov na delnico. Centov, da ne bo pomote. [ne najdem članka: 12064] .

• [ne najdem članka: 12061] . V njih bodo lahko nakupovali ljudje, ki imajo prihodke nižje od zagotovljene minimalne plače ali tako malo denarja, da jim ne zadošča za preživetje. Prve so napovedane v Ljubljani, Mariboru in Murski Soboti.

• [ne najdem članka: 12063] . Za belo tehniko stojita v vrsti "sektor" prodaje avtomobilov in "sektor" nepremičninskega posredovanja in gradnje za trg.

• [ne najdem članka: 12060] . Tudi za poslabšanje odnosov med Boškom Šrotom in Žigom Debeljakom, predsednikom uprave Mercatorja, mnogi krivijo Andrijano Starina Kosem. Ta naj bi namreč v odnosu med njima prilivala olje na ogenj, med drugim zato, ker ji Šrot zaradi Debeljakovega upiranja ni uresničil želje, da bi prišla v vodstvo Mercatorja.

• [ne najdem članka: 12065] . Kljub negativnemu donosu naložb so zavarovanci dobili zajamčen 2,61-odsotni donos.

* zadnji popravek: 11.02.09 08:46

Komentarji uporabnikov  (vseh: 23; zadnji: 16.02.09 08:00)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

11.02.09 09:23  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--"NKBM je lani samo zaradi naložbe v obveznico propadle ameriške investicijske banke Lehman Brothers ustvarila 5,4 milijona evrov izgube"

bi moral malo prebrskat ampak a niso z nkbm pravli, da bo izguba od lehmanna zanemarljiva.

11.02.09 09:27  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[andrejcc]

--"NKBM je lani samo zaradi naložbe v obveznico propadle ameriške investicijske banke Lehman Brothers ustvarila 5,4 milijona evrov izgube"

bi moral malo prebrskat ampak a niso z nkbm pravli, da bo izguba od lehmanna zanemarljiva.
Zadnič sem nekje na radiu ujel izjavo NKBM, da so v skladu z načelom previdnosti vrednost te obveznice "popravili na 0", takoj za tem pa je Pozavarovalnica Sava izjavila, da ker stečaj še ni končan, ne vedo, koliko je njihova obveznica Lehmana vredna.
 11.02.09 09:47  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--evo nasel pregled

http://denarnisupermarket.vzajemci.com/f...

Na NKBM so le zatrdili, da "zlom Lehman Brother na letošnji rezultat NKBM ne bo imel vpliva".

11.02.09 12:24  roaddoggodgovori / citiraj

Križanič na pomoč sektorju bele tehnike. Za belo tehniko stojita v vrsti "sektor" prodaje avtomobilov in "sektor" nepremičninskega posredovanja in gradnje za trg.

Ta izjava, da bodo najbrž reševali tudi nepremičninske agencije se mi zdi ABSURDNA!!! Vsa ta leta so nepremičninske agencije basale žepe z denarjem, zdej bi radi pa še Bail-out?!?!?

Situacijo reševanja Nepremičninskih agencij mene spominja na tale primer: Kot, da bi jaz s končanim faxom odšel iskat službo in zahteval že v štartu plačo v višini 5000€ (podobonost s cenami nepremičnin v Slo) in ker službe seveda nebi dobil, bi šel jamrat, da naj mi država da pomoč?!?!

Nepremičninske agencije in Avtomobilska industrija naj ZNIŽATA cene in gotovo se bodo našli kupci.. Sej smo vendar v TRŽNEM GOSPODARSTVU, kjer se cena oblikuje glede na ponudbo in povpraševanje! Ne pa, da na vsak način vsak vztraja pri svoji ceni in če mu prodaja upade potem fehta državo!

11.02.09 12:34  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--predlog sindikatov je znizanje nagrad http://www.zurnal24.si/Sindikati-v-ringu...

ob tem se nekateri sindikalisti se vedno sprenevedajo oz zivijo v vati "Če je stiska res tako huda, se lahko odrečemo delu sredstev, namenjenih za tako imenovano delovno uspešnost," Doro Hvalica.

naj gre gospod hvalica vprasat proizvodna podjetja, ki so vezana na avtomobilsko industrijo, potrosne dobrine ipd ce je kriza res tako huda
 11.02.09 12:49  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[roaddogg]

Ta izjava, da bodo najbrž reševali tudi nepremičninske agencije se mi zdi ABSURDNA!!! Vsa ta leta so nepremičninske agencije basale žepe z denarjem, zdej bi radi pa še Bail-out?!?!?
Finance: Oven: Država naj takoj pokupi ves presežek stanovanj

...Po mnenju Edvarda Ovna pri takšnem, masovnem nakupu presežnih stanovanj verjetno lahko govorimo o »mini sanaciji bank ob pomoči države«. Velika gradbena podjetja so namreč kar solidno zadolžena, s prodajo stanovanj na zalogi državi bodo, tako Oven, gradbinci vsaj malo zadihali, ker bodo dobila denar za odplačilo dolgov.
 11.02.09 13:02  roaddoggodgovori / citiraj
[sandi]

:: [roaddogg]

:: Ta izjava, da bodo najbrž reševali tudi nepremičninske agencije se mi zdi ABSURDNA!!! Vsa ta leta so nepremičninske agencije basale žepe z denarjem, zdej bi radi pa še Bail-out?!?!?

Finance: Oven: Država naj takoj pokupi ves presežek stanovanj

...Po mnenju Edvarda Ovna pri takšnem, masovnem nakupu presežnih stanovanj verjetno lahko govorimo o "mini sanaciji bank ob pomoči države". Velika gradbena podjetja so namreč kar solidno zadolžena, s prodajo stanovanj na zalogi državi bodo, tako Oven, gradbinci vsaj malo zadihali, ker bodo dobila denar za odplačilo dolgov.
Ok, če bo država (dvomim) pokupila ves presešelk stanovanj, s tem jasno priznava, da se VSE novogradnje onemogoči za naslednjih 20 let...

Ne vem kaj Križanič sanja, da bi to krizo prepbrodili z gradnjo novih stanovanj, če je že sedaj presežek!?!? Tukaj nekdo laže, če ne kar vsi..

* zadnji popravek: 11.02.09 13:02
 11.02.09 13:11  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--pa ravno oven :), ki je imel za casa vodstva ssrs toliko mutnih poslov in je sklad s poseganjem na trg nepremicnin naredil veliko vec skode kot je bilo koristi
 11.02.09 13:17  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[roaddogg]

Ne vem kaj Križanič sanja, da bi to krizo prepbrodili z gradnjo novih stanovanj, če je že sedaj presežek!?!? Tukaj nekdo laže, če ne kar vsi..
--presezek resevati se z vecjim presezkom. to vse glasnejse napovedovanje resevanja nepremicninarjev resnicno smrdi. najbolj zanimivo pa da sta glede tega precej glasna prejsnji vodja stanovanjskega sklada (o kateremu v branzi vedo marsikaj povedati) in minister za finance, ki je v prejsnji sluzbi na veliko svetoval ravno stanovanjskemu skladu. in kako bi oba zdaj resevala nepremicninarje? ja jasno z denarjem davkoplacevalcev bi preko stanovanjskega sklada drago pokupila vsa neprodana stanovanja. vmes pa provizije klink klink klink
 11.02.09 13:47  gorazdrebaodgovori / citiraj

Po mojem mnenju pa, če se že mora stanovanja pokupiti z denarjem davkoplačevalcev, potem naj prvo banke svoje naredijo, in naj grejo loleki v stečaj, potem pa naj jih država od bank prevzeme odkupi na licitaciji.

Seveda po diskontnih "realnih" cenah. Tko bo stanovanjski sklad vsaj do stanovanj po normalni ceni prišel.
 11.02.09 14:43  borutmezodgovori / citiraj

fora je v tem, da za vsem skupaj itak stojijo banke. poznam primer ko človek gradi cca 40 stanovanj in je njegov prispevek 'le' 100 000€, drugo pa je dala banka. pa ta človek ima toliko denarja, da bi lahko vse sfinanciral sam.

in tu se mi zdi da so močne predvsem tuje banke. unicredit ima na svoji spletni strani celo link: novogradnje
 11.02.09 19:25  ajerajodgovori / citiraj

Ni problema, ded bo šel pač v stečaj pa če je s.p. , d.o.o. ali d. n. o. ali celo k.d. Banka bo prodala stanovanja, če bo kej manjkal bo pa še iz svojega dodal. Pač ni ravnal kot dober gospodarstvenik in je s takim ravnanjem povzročil oškodovanje upnikov.
 11.02.09 23:06  roaddoggodgovori / citiraj

Ajeraj, tvoje razmišlanje mi je všeč vendar dvomim, da se bo to dejansko zgodilo v praksi.. Veze & poznanstva bodo naredila svoje, nategnili pa bodo davkoplačevalce.... ponavadi je tko..
 12.02.09 17:48  fopiodgovori / citiraj

A se zdi samo meni, ali se Križanič z svojimi dejanji in idejami res kaže kot vedno večji bedak?

Dokler se je v medijih pojavljal kot strokovnjak sem si mislil, da še mogoče kaj ve, sedaj kot minister pa se mi zdi kot da je vsak dan malo bolj neumen.

Mogoče pa politika res privlači tiste, ki pa res nič drugega ne znajo kot mlatiti prazno slamo (beri ne znajo nič).

* zadnji popravek: 12.02.09 17:48
 12.02.09 20:06  gorazdrebaodgovori / citiraj

Ne ne zdi se to samo tebi.

Cela vlada deluje tako kot da so sami kekci gor. Nazadnje bo Rjavc izpadel še najbolj sposoben in verodostojen.

Boljš, da bi bli tiho bi bol pametno izpal.
 12.02.09 20:35  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[fopi]

A se zdi samo meni, ali se Križanič z svojimi dejanji in idejami res kaže kot vedno večji bedak?
to je stvar zacetnih pricakovanj :)

moj vtis o vladi je ze od starta, da je sila smesno imeti predsednika pozerja + na kljucnih mestih tri profesorje; in to v takem trenutku. da ce bi poslali reziserja, da naj posname komedijo, bi rekel sorry no go, realnost me je prehitela, nimam vec kaj pocet.

erjavec ima pa za moje pojme eno odlicno lastnost - zna se zajebavat in to tudi iz samega sebe. tega pa hudo, hudo manjka v slovenski politiki. doslej je "humor", kolkor ga je bilo, bil ponavadi tak, da je bil samo artikulacija, kako zelo nekdo nekoga ne mara... tak zadircen in jedek in v bistvu beden. njemu pa dol visi, ni stalo v nekem krcu in je to lepa osvezitev.

* zadnji popravek: 12.02.09 20:35
 12.02.09 20:48  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[crt]

moj vtis o vladi je ze od starta, da je sila smesno imeti predsednika pozerja + na kljucnih mestih tri profesorje; in to v takem trenutku. da ce bi poslali reziserja, da naj posname komedijo, bi rekel sorry no go, realnost me je prehitela, nimam vec kaj pocet.
-- :)) kje se take spomnis
 12.02.09 22:02  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--v odmevih naj bi bil krizanic
 12.02.09 22:24  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--zanimivi komentarji guvernerja krajnca
 12.02.09 22:29  cinkodgovori / citiraj
[crt]

:: moj vtis o vladi je ze od starta, da je sila smesno imeti predsednika pozerja + na kljucnih mestih tri profesorje; in to v takem trenutku. da ce bi poslali reziserja, da naj posname komedijo, bi rekel sorry no go, realnost me je prehitela, nimam vec kaj pocet.

Glede zgornjega lahko rečem le my sentiments exactly, glede Erjavca pa se ne strinjam čisto, zame je le en tak beden klovn, ki je pač najdel tržno nišo...
 12.02.09 22:39  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[cink]

...glede Erjavca pa se ne strinjam čisto, zame je le en tak beden klovn, ki je pač najdel tržno nišo...
--dajmo ga izvozit :) slovenija mora ciljat na trzne nise
 13.02.09 08:27  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[cink]

Glede zgornjega lahko rečem le my sentiments exactly, glede Erjavca pa se ne strinjam čisto, zame je le en tak beden klovn, ki je pač najdel tržno nišo...
ja. ampak to je primerjalno kul :)

* zadnji popravek: 13.02.09 08:27
 16.02.09 08:00  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--"Za belo tehniko stojita v vrsti "sektor" prodaje avtomobilov in "sektor" nepremičninskega posredovanja in gradnje za trg."

s sobotnega zurnala. pametne besede gasparija, da ne bodo pomagali nepremičninarjem ampak raje mladim družinam.

...mladi pa naj bi dobili ustrezno jamstvo, da lahko pridobijo bančne kredite, ki bi jih uporabili za nakup ali najem stanovanja.

Ministru se zdi taka rešitev boljša od predlogov, naj država odkupi presežek stanovanj na trgu. Pravi: "Na ponudbeni strani se cene še ne prilagajajo do te mere, kot je padla kupna moč. Menim, da bi bila jamstva boljša od tega, da bi kar počez kupovali stanovanja na trgu po zelo visokih cenah. To se nam zdi bolj usmerjen ukrep, ki deluje na določeno populacijo. Zakaj bi kupovali stanovanja neposredno od podjetij na trgu, če lahko omogočimo mladim družinam, da pridejo pod boljšimi pogoji do tega, česar zdaj sploh ne morejo priti."

* zadnji popravek: 16.02.09 08:00

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>