Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 00:57
0,23 %
7.349,61
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 09.12
0,58 %
1.456,79
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 60658... najdena v temi Istrabenz - nepremičnina

Seznam forumov  >  Periskop  RSS    >  Istrabenz - nepremičnina

Blog - Sandi Kodrič

Sandi Kodrič

V tem blogu se avtor pretežno čudi in sprašuje o raznih temah - ki so ali pa niso povezane s financami.

Vse zapisano je osebno mnenje, ki nima nobene povezave z družbo, lastnico teh spletnih strani.

Rubrike
·banke (36)
·borza (35)
·certifikati (13)
·davki (9)
·ekonomija (36)
·hec (7)
·jezik (17)
·kekec (20)
·knjige (2)
·mediji (21)
·nadzorniki (20)
·nakupovanje (11)
·nepremičnine (52)
·oglaševanje (25)
·pokojnina (55)
·politika (50)
·potrošnik (15)
·psihologija (3)
·razno (8)
·skladi (93)
·sodstvo (5)
·svoboda (6)
·zakonodaja (19)
·zavarovanje (31)
·zdravstvo (11)
Arhiv
·nov 2015 (1)
·maj 2015 (1)
·feb 2015 (1)
·dec 2012 (1)
·nov 2012 (1)
·okt 2012 (4)
·jul 2012 (6)
·jun 2012 (1)
·maj 2012 (1)
·apr 2012 (5)
·mar 2012 (2)
·feb 2012 (3)
·jan 2012 (4)
·dec 2011 (3)
·nov 2011 (4)
·okt 2011 (7)
·sep 2011 (2)
·avg 2011 (6)
·jul 2011 (1)
·jun 2011 (4)
·maj 2011 (13)
·apr 2011 (8)
·mar 2011 (15)
·feb 2011 (4)
·jan 2011 (11)
·dec 2010 (9)
·nov 2010 (12)
·okt 2010 (10)
·sep 2010 (10)
·avg 2010 (11)
·jul 2010 (8)
·jun 2010 (9)
·maj 2010 (11)
·apr 2010 (11)
·mar 2010 (17)
·feb 2010 (6)
·jan 2010 (5)
·dec 2009 (7)
·nov 2009 (6)
·okt 2009 (9)
·sep 2009 (3)
·avg 2009 (8)
·jul 2009 (3)
·jun 2009 (2)
·maj 2009 (7)
·apr 2009 (5)
·mar 2009 (12)
·feb 2009 (7)
·jan 2009 (11)
·dec 2008 (6)
·nov 2008 (11)
·okt 2008 (10)
·sep 2008 (5)
·avg 2008 (8)
·jul 2008 (4)
·jun 2008 (12)
·maj 2008 (8)
·apr 2008 (7)
·mar 2008 (9)
·feb 2008 (6)
·jan 2008 (7)
·dec 2007 (5)
·nov 2007 (8)
·okt 2007 (6)
·sep 2007 (8)
·avg 2007 (8)
·jul 2007 (1)
·jun 2007 (8)
·maj 2007 (11)
·apr 2007 (12)
·mar 2007 (11)
·feb 2007 (6)

Istrabenz - nepremičnina
Rubrika: borza
<  |  >  |  seznam
 24.03.09 12:37  sandi (admin) (DS) shramba  

Vprašanje: Kaj je bil najpomembnejši izvirni greh, ki bo na koncu povzročil zelo verjetni skorajšnji propad holdinga Istrabenz?

Možni odgovori:

a) prodaja naftne dejavnosti avstrijskemu OMV-ju

b) preselitev Janka Kosmine z mesta direktorja na mesto predsednika nadzornega sveta

c) povabilo Janka Kosmine neizkušenemu Igorju Bavčarju, naj prevzame Istrabenz

d) sestava nesposobnega nadzornega sveta, kot so si ga izvolili lastniki

e) skrivni lastniški vstop Igorja Bavčarja v Istrabenz preko FB Investicij

f) Istrabenzovo kupovanje delnic Petrola in Mercatorja po napihnjenih cenah

g) sporazum Igorja Bavčarja o finančnem inženiringu z družbami iz kroga NFD za prevzem Istrabenza

h) neprevidne banke, ki so kredite dajale preveč velikodušno in jih (namenoma ali pomotoma) preslabo zavarovale

i) višja sila (vis major) ali božja roka; nihče ni mogel predvideti tako nesrečnega razpleta dogodkov

Komentarji uporabnikov
Replika? Pripomba? Še kaj manjka?  (vseh: 101; zadnji: 05.12.11 15:19)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

24.03.09 12:42  luokeSLOodgovori / citiraj

Vse, razen i)
 24.03.09 12:50  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--tocno. vse samo i) na katerega se bodo skusali vsi sklicevati NE
 24.03.09 12:53  tadej1983odgovori / citiraj

Ma kak visja sila, to se naj kar pozabi :)

Vse razen i)
 24.03.09 12:58  _deaistoodgovori / citiraj

No, neprevidne banke niso pripeljale do stecaja... vse ostalo razen zadnjih dveh tock...
 24.03.09 13:05  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[deaisto]

No, neprevidne banke niso pripeljale do stecaja...
--drzi. one so same sebe ogrozile in zaradi tega bo drzava, ker prijateljem v stiski treba pomagat, iz nasih zepov spet pobirala
 24.03.09 13:12  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[deaisto]

No, neprevidne banke niso pripeljale do stecaja... vse ostalo razen zadnjih dveh tock...
Ali niso z velikodušnostjo prispevale k napihovanju balona in tega, da je upravo Istrabenza malo zaneslo? Ali pa več kot enkrat zaneslo, torej zanašalo.
 24.03.09 13:24  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[sandi]

:: [deaisto]

:: No, neprevidne banke niso pripeljale do stecaja... vse ostalo razen zadnjih dveh tock...

Ali niso z velikodušnostjo prispevale k napihovanju balona
--to morda

in tega, da je upravo Istrabenza malo zaneslo?
--ce so pa k temu banke prispevale pa je samo se dokaz vec kako nesposobna je bila uprava, ki so ji morale banke sugerirati, ker sama ni znala dovolj razmisljati.

istocasno pa so se z raznimi nezavarovanimi krediti taista vodstva bank izkazala s svojo nesposobnostjo.

materiala je tolko, da ce bi bilo le malo politicne volje (in ne bi bilo v te zgodbe vkljucenih res veliko akterjev z vseh politicnih strani), bi lahko slo sedet kar veliko ljudi

* zadnji popravek: 24.03.09 13:24
 24.03.09 13:27  gorazdrebaodgovori / citiraj
[sandi]

:: No, neprevidne banke niso pripeljale do stecaja... vse ostalo razen zadnjih dveh tock...

Ali niso z velikodušnostjo prispevale k napihovanju balona in tega, da je upravo Istrabenza malo zaneslo? Ali pa več kot enkrat zaneslo, torej zanašalo.

Če maš recimo avto z 500 KM, a to pomeni da moraš v vsak ovink z full brzino prpelat?
 24.03.09 13:32  _deaistoodgovori / citiraj

Banke so 2 leti nazaj ogromne pufe dajale vsem po vrsti (se posebej ci si vsaj enega od znotraj poznal)... pa to se vedno ne pomeni da so sedaj vsi v PM... pametni so od tega kaj odnesli... Ce pa si kot IGY na IZY potem si pa najberzej u P-Mzy
 24.03.09 13:44  uncleodgovori / citiraj

Kaj pa vpliv Palace hotela? To ima veriga Kempinski v najemu al so kupli al kako?
 24.03.09 13:57  gorazdrebaodgovori / citiraj
[uncle]

Kaj pa vpliv Palace hotela? To ima veriga Kempinski v najemu al so kupli al kako?
Mislim da so moral še koncesnino plačat, če so jo, da lahko sploh uporabljajo ime Kempiski
 24.03.09 14:04  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[uncle]

--kolikor vem kempinsky na leto placa nek fiksen znesek za najem istrabenzu turizem (ta je se vedno lastnik hotela). kar ustvari kempinsky nad tem zneskom je njegovo
 24.03.09 15:30  matic7odgovori / citiraj
[deaisto]

Banke so 2 leti nazaj ogromne pufe dajale vsem po vrsti (se posebej ci si vsaj enega od znotraj poznal)... pa to se vedno ne pomeni da so sedaj vsi v PM... pametni so od tega kaj odnesli... Ce pa si kot IGY na IZY potem si pa najberzej u P-Mzy

Se močno strinjam glede bank in poznanstev. Sem nekaj časa nazaj dobil občutek, da kar tisti od znotraj v nekaterih primerih iščejo koga, ki bi vzel velik kredit za večje nakupe papirjev..:)

Potem pa tako dalje roka roko umije...
 24.03.09 15:33  matic7odgovori / citiraj
[andrejcc]

:: [uncle]

:: Kaj pa vpliv Palace hotela? To ima veriga Kempinski v najemu al so kupli al kako?

--kolikor vem kempinsky na leto placa nek fiksen znesek za najem istrabenzu turizem (ta je se vedno lastnik hotela). kar ustvari kempinsky nad tem zneskom je njegovo

Verjetno je tako nekako ja, me pa zanima kakšna cifra je tisti znesek, kjer potem kempinski vzame svoj del, ter ali bo sploh dosežena.

No ja bomo videli koliko ljudi se bo trlo v hotelu poleti, sedaj sem sicer redko dol, ampak kadar sem mi deluje zelo bogo vse skupaj, lahko pa da videz vara:))))
 24.03.09 15:43  gorazdrebaodgovori / citiraj

Se močno strinjam glede bank in poznanstev. Sem nekaj časa nazaj dobil občutek, da kar tisti od znotraj v nekaterih primerih iščejo koga, ki bi vzel velik kredit za večje nakupe papirjev..:)

Potem pa tako dalje roka roko umije..
Kolk sem sam dobil občutek so se po šaltrjih kr kregal kdo bo katero stranko prevzel in mu pogodbo z večjim kreditnim zneskom napisal. V bistvu sem pogruntal, da so uslužbenci plačani ali nagrajevani po proviziji al nekaj podobnega, in jim je v interesu čim večje kreditne zneske delat. Vsaj tko je zgledal na NLB ko sem kredit jemal, in sta se uslužbenca vljudno sporekla v moji prisotnosti o tem kdo mi bo pogodbo napisal.
 24.03.09 15:56  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[gorazdreba]

Kolk sem sam dobil občutek so se po šaltrjih kr kregal kdo bo katero stranko prevzel in mu pogodbo z večjim kreditnim zneskom napisal. V bistvu sem pogruntal, da so uslužbenci plačani ali nagrajevani po proviziji al nekaj podobnega, in jim je v interesu čim večje kreditne zneske delat. Vsaj tko je zgledal na NLB ko sem kredit jemal, in sta se uslužbenca vljudno sporekla v moji prisotnosti o tem kdo mi bo pogodbo napisal.
Zdaj so očitno nagrajevani nekolikodrugače, zadnjič sem moral nekaj na banko in mi je tista za šalterjem trikrat začela utrujat, če bi kakšno varčevanje sklenil ali pa vložil v NLB sklade.
 24.03.09 16:22  MSTANK1odgovori / citiraj

V bistvu je pravilen odgovor omega :

Prevelika zakreditiranost oz. it v investicije, ko je kazalo da je vse v najlepšem redu :) in upanje, da bo tako ostalo večno...

V bančnem sektorju je podoben primer RBS, ki je kupila Amro po ceni za katero bi kasneje lahko kupila ves bližnji bančni sektor...(skratka slab timing investicij)
 24.03.09 16:45  _nanixodgovori / citiraj

Prikorakal, na kredit pokupil vse živo, v pomanjkanju likvidnih sredstev začel mrtvaški ples vsega, kar je pokupil, finančna kriza pa je vsemu kar je zmegalomaniziral skupaj zadala še smrtni udarec.

Na kitajskem bi ga znali zato ustreliti in prodati njegove organe.

Tako se konča večina megalomanij, škoda pa za vse vpletene.

Jasno je seveda, da posledice nosijo izključno zaposleni, iz tega izhaja tudi, da torej nosijo vso odgovornost. Menedžerji pa dobivajo miljonske nagrade za odgovornost, ki je sploh nimajo. Zaposlenim ob tem predavajo, da so leni, da delajo premalo nadur in da premalo naredijo.

Čisto navadna kurbarija.

Aja, izvirni greh? Megalomanija, zaverovanost vase, patološka samozavest in aroganca na eni ter pomanjkanje zdrave pameti, znanja in izkušenj na drugi strani.

Se ve čigava.
 24.03.09 17:18  matic7odgovori / citiraj
[gorazdreba]

::

:: Se močno strinjam glede bank in poznanstev. Sem nekaj časa nazaj dobil občutek, da kar tisti od znotraj v nekaterih primerih iščejo koga, ki bi vzel velik kredit za večje nakupe papirjev..:)

:: Potem pa tako dalje roka roko umije..

Sicer ne vem ali se šališ, ampak jaz nikakor ne govorim o ljudeh na šalterjih, govorim o ljudeh ki tiste na šalterjih precej verjetno sploh ne poznajo, če pa že pa mogoče kakšnega delavca.

Sicer mogoče je moj post res malo čudno zveneč, ampak podrobnosti ne mislim pisati..

Čudno v zgornjem pirmeru lahko razumeš takole:100%

Seveda ne iščejo, eni drugega si zaslužiji, sodelujejo že mnogo let, si talajo denarce, OK.
 24.03.09 19:18  _beljajodgovori / citiraj

j) ambicija Slovenceljnov, da bi se šli kapitalizem, ki se je izkazal za prezahtevno poglavje
 24.03.09 21:00  gorazdrebaodgovori / citiraj

Mal mi je čudn tole okol Istrabenza. Ok, istrabenz je zadolžen za cca. miljardo €, verjetno za nakupe petrola in podobne "investicije", glede na to da pa "g." IB kupoval prevzemal Istrabenz bi pa moral bit teh dolgov okol Istrabenza še več npr. FB investicije, pa pr valantu in še kje bi se jih našlo.

Ali pa je vse to kao všteto v dolg istrabenza o katerem se govori?
 24.03.09 21:09  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--dolg istrabenza je dolg istrabenza.

maksima holding ima svoje dolgove in fb investicije prav tako

ravno tako nf holding, fidina, maksima invest in finetol, kar je nekako vse pod valantovim okriljem ima vsak zase svoje dolgove.

kolko je vseh povezanih dolgov, ki se zreducirajo na eno pravno osebo pa naj bi vedeli v bankah ki so posojale in centralni banki, ki vse to nadzira. sam fora je, da kolikor mi je znano marsikje jim to ni znano oz. so se do sedaj sprenevedali kdo da je s kom povezan. sve se plati sve se vrati.
 24.03.09 21:18  gorazdrebaodgovori / citiraj

Kar pomeni da vrednost premoženja Istrabenza še zdaleč ne dosega vrednosti dolgov povezanih z njim ter da je govorjenje o miljardi dolgov in nekaj malega premoženja čisto sprenevedanje. V špilu je pr bankah mnogo več in so tudi potemtakem dost bolj okužene kot govorijo.

Če prav zastopim, npr. FB investicije ne morejo odplačevat dolgov ki so jih najele za prevzem istrabenza, če gre le ta v stečaj. Posledično pa z njim tudi Fb investicije, ki brez istrabenza nimajo perspektive in denarja. Podobno tudi ostale družbe v igri.
 24.03.09 21:25  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--kakor kdo. nimajo vse te druzbe med nalozbami izkljucno istrabenza
 24.03.09 22:33  _MM1411odgovori / citiraj

Bavčar bo po odlično izkoriščeni priložnosti v gospodarstvu ponovno prestopil v politiko...a mu lahko pomagamo poiskati stranko??

SLS ???
 24.03.09 22:53  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

IB (tako pravna kot fizicna oseba) bo poniknil
 27.03.09 11:27  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[andrejcc]

IB (tako pravna kot fizicna oseba) bo poniknil
Iz včerajšnjih Trenj bi se dalo sklepati, da do dogovora o rešitvi še ni prišlo zaradi tega, ker lastniki ne pristanejo na razvrednotenje svojih deležev, kljub temu, da je Istrabenz v neposredni bližini negativnega kapitala (kar seveda pomeni, kot je najmanj dvakrat poudarila Alenka Žnidaršič Krajnc, da "lastnikov več ni" in so banke de facto lastniki).

Ali bi v javnosti in v politiki "šla skozi" katerakoli varianta, ki ohrani obstoječe lastnike v omembe vrednem deležu (še posebej, če na drugi strani banke, vključno z državnimi, privolijo v delni odpis dolga)?

a) ne bi šla skozi, ker bi to pomenilo posredno prelivanje davkoplačevalskega denarja v žepe trenutnih delničarjev ITBG (torej Bavčarju, Valantu, Petrolu in 14 tisoč ludim in zbunjenim)

b) bi šla skozi, javnost bi to požrla, če se prej ustrezno dolgo po medijih grozi z neslutenimi posledicami morebitnega stečaja, ki da bi bil katastrofa svetovnega formata

* zadnji popravek: 27.03.09 11:27
 27.03.09 11:30  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--b) in stane je pri tem že več kot aktiven
 27.03.09 11:31  _deaistoodgovori / citiraj
[sandi]

"14 tisoč ludim in zbunjenim"

Hvala ti za prelep komentar... P... ti m.... da te nađem nekde... marš u p.... ;))))

27.03.09 11:37  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[deaisto]

:: [sandi]

:: "14 tisoč ludim in zbunjenim"

Hvala ti za prelep komentar... P... ti m.... da te nađem nekde... marš u p.... ;))))

...in tistim, ki so sicer vedeli, da se da delnico prodati, pa se jim ni dalo ali splačalo (ker bi brokeraža nanesla več kot izkupiček) in torej ne spadajo niti med lude niti med zbunjene :-)
 27.03.09 11:41  _deaistoodgovori / citiraj

Hvala ;)
 29.03.09 18:21  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[sandi]

Ali bi v javnosti in v politiki "šla skozi" katerakoli varianta, ki ohrani obstoječe lastnike v omembe vrednem deležu (še posebej, če na drugi strani banke, vključno z državnimi, privolijo v delni odpis dolga)?

a) ne bi šla skozi, ker bi to pomenilo posredno prelivanje davkoplačevalskega denarja v žepe trenutnih delničarjev ITBG (torej Bavčarju, Valantu, Petrolu in 14 tisoč ludim in zbunjenim)

b) bi šla skozi, javnost bi to požrla, če se prej ustrezno dolgo po medijih grozi z neslutenimi posledicami morebitnega stečaja, ki da bi bil katastrofa svetovnega formata
vsekakor b), javnost pozre absolutno karkoli.

29.03.09 20:14  _beljajodgovori / citiraj

c) bi šla skozi če istočasno Bavčar javno prizna, da dopušča možnost, da ni najlepši in najpametnejši Slovenec po Ruplu in da se strinja, da gre reševat Union Olimpijo na mestu težkega centra
 29.03.09 21:03  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

vsekakor b), javnost pozre absolutno karkoli.

Kot je razumeti iz pisanja v Dnevniku, se je zdaj v igro vključila še centralna banka, ki "prepričuje" 19 vpletenih bank, naj bodo "pametne". Taista centralna banka je pred manj kot pol leta zatrjevala, da tajkunski krediti ne predstavljajo omembe vrednega problema za slovenski bančni sistem.
 30.03.09 11:06  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Vprašanje za pravnike:

- ali je položaj ločitvenega upnika (ki ima terjatev zavarovano s hipoteko) v prisilni poravnavi vedno boljši kot bi bil v stečaju (če predpostavimo, da gre zastavljeno premoženje v obeh primerih v prodajo, v približno istih časovnih rokih)

- ali pa je možno, da je za ločitvenega upnika prisilna poravnava celo slabša možnost kot stečaj
 07.04.09 15:14  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Finance: Valant: Istrabenz je še možno rešiti

...no, potem je pa vse rešeno. Petrol in NFD naj vplačata 50 mio svežega dokapitalizacijskega denarja (npr. po toliko kot Petrol vrednoti Istrabenzovo delnico v bilanci, torej 26 evrov ali nekaj takega).

Za nekaj časa bo vsaj za plačevanje obresti, potem pa se bodo tečaji baje tako ali tako obrnili navzgor. Vajo z vplačilom po 50 mio se nato ponavlja vsakokrat, ko Istrabenzu zmanjka za plačilo obresti.

Skratka, rešitev je na dlani :-)
 17.04.09 11:21  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Podobni šaljivci kot pri PILR so sedaj na sceni tudi pri ITBG. Po prvem poslu prejle z eno delnico po 6,94 EUR, se je na povpraševanju ravnokar pojavil šaljivec, ki povprašuje po eni delnici za 9,50 EUR. Na drugi strani pa ima nemalo ponudbe po tržni ceni.

17.04.09 11:34  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[sandi]

Podobni šaljivci kot pri PILR so sedaj na sceni tudi pri ITBG. Po prvem poslu prejle z eno delnico po 6,94 EUR, se je na povpraševanju ravnokar pojavil šaljivec, ki povprašuje po eni delnici za 9,50 EUR. Na drugi strani pa ima nemalo ponudbe po tržni ceni.

No, pa je možakar s to delnico dvignil enotni tečaj. Ali bodo odgovorni na LJSE doumeli, kaj so naredili iz trgovanja s svojimi blesavimi pravili?
 17.04.09 11:38  _7tom1jaodgovori / citiraj

Sicer ne trgujem v SLO, tako, da nimam pojma kako to poteka, ampak mi ni jasno zakaj se ne sprožijo tržni posli, če dajejo tako visoke bid-e ? sem kaj zgrešil ?
 17.04.09 11:44  _deaistoodgovori / citiraj

Tudi jaz ne vem kaj je razlika med SLO in resnimi borzami
 17.04.09 11:45  TadejKodgovori / citiraj
[sandi]

No, pa je možakar s to delnico dvignil enotni tečaj. Ali bodo odgovorni na LJSE doumeli, kaj so naredili iz trgovanja s svojimi blesavimi pravili?
Res je bizarno, ja.

Se je pa v zadnjih tednih v elitni klub friziranih delnic (ITBG, PILR, ABKN, HDOG, SAVA, NF2R, MKIR, ...) očitno včlanila še ZVTG.
 17.04.09 12:30  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[deaisto]

Tudi jaz ne vem kaj je razlika med SLO in resnimi borzami
Mogoče bi za začetek omenili to, da je na resnih borzah število likvidnih delnic večje od števila borznih članov.
 17.04.09 13:56  ThomasTodgovori / citiraj
[sandi]

:: Tudi jaz ne vem kaj je razlika med SLO in resnimi borzami

Mogoče bi za začetek omenili to, da je na resnih borzah število likvidnih delnic večje od števila borznih članov.
:-)))) Dobra!

Pri nas bi moralo biti število članov nič, da bi zadostili temu pogoju. Burleska.
 17.04.09 16:09  ZZZodgovori / citiraj
[sandi]

No zgleda, da omejitev v ponedeljek ne bo več:

http://www.finance.si/244396/Za%E8asna_p...

Ker danes na borzi ni bilo vzpostavljenega tržnega ravnovesja z delnicami Istrabenza [ITBG 6,95 -19,56%], bo borza v ponedeljek 20.4.2009 popolnoma odpravila omejitev gibanja tečaja delnic družbe, so sporočili na SEOnetu.
Iz tega je mogoče razbrati, da so fantje mislili, da se danes "tržno ravnovesje" BO vspostavilo...? Al kaj?

* zadnji popravek: 17.04.09 16:09
 20.04.09 09:40  ZZZodgovori / citiraj

"Tržno ravnovesje" se danes vspostavlja na naslednji način:

Količina Povpraševanje Ponudba Količina

10 8,00________________tržna 84

10 1,75________________6,94 30

10 1,57________________6,95 1

100 1,56_______________8,50 44

300 0,81_______________9,00 100

:)

20.04.09 09:55  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Prvi posli po 2,34 EUR, kar je minus 66%. Kupec je porabil 200 EUR :-)

* zadnji popravek: 20.04.09 09:55
 20.04.09 10:03  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--in se to dvignjeno zadnji trenutek

sem svoj loncek pristavil (da bi lahko spremljal dogajanje) pa ni slo skozi
 20.04.09 10:18  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--in nova akcija navzgor. nekdo kupuje trzno :)
 20.04.09 10:37  ZZZodgovori / citiraj
[andrejcc]

sem svoj loncek pristavil (da bi lahko spremljal dogajanje) pa ni slo skozi
Tudi jaz :), pa tudi nisem uspel. Morda bom še probal.

Med kupci pa je videti pravi epski boj na povpraševanju med 2,3 in 2,4 EUR.

Ha, tisti prodajalec je kupca očitno "scat peljal" in mu prodal 196% višje, kot je dotični pričakoval.

* zadnji popravek: 20.04.09 10:37
 20.04.09 12:22  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[ZZZ]

Iz tega je mogoče razbrati, da so fantje mislili, da se danes "tržno ravnovesje" BO vspostavilo...? Al kaj?
Se je pa zato podrlo ravnovesje pri IFFR, kjer so frizerji danes na dopustu in povpraševanja sploh ni več.
 24.04.09 11:48  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[ZZZ]

Ha, tisti prodajalec je kupca očitno "scat peljal" in mu prodal 196% višje, kot je dotični pričakoval.
Trenutni enotni tečaj pa je 666

:)
 24.04.09 11:54  ZZZodgovori / citiraj

Matr, kaj sva z andrejem 20.04. zamudila ... :)
 24.04.09 12:21  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--celo bogastvo :)
 29.04.09 11:12  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[sandi]

Finance: Valant: Istrabenz je še možno rešiti

...no, potem je pa vse rešeno. Petrol in NFD naj vplačata 50 mio svežega dokapitalizacijskega denarja (npr. po toliko kot Petrol vrednoti Istrabenzovo delnico v bilanci, torej 26 evrov ali nekaj takega).
Evo, celo s 50% popustom se jo bo dalo dobiti: 13,8 EUR na delnico...

Finance: Istrabenz želi skoraj polmilijardno dokapitalizacijo

Navali narode, samo do razprodaje zalog :)
 29.04.09 12:21  TadejKodgovori / citiraj
[sandi]

Evo, celo s 50% popustom se jo bo dalo dobiti: 13,8 EUR na delnico...
To je nezaslišano! Vsi vemo, da je delnica ITBG vredna vsaj 140 EUR, če ne kar 450 EUR. Tako da je ta dokapitalizacija, v kateri bo izdanih še skoraj sedemkrat toliko delnic, kot jih je v trenutni izdaji - in to po nesramno prenizki ceni 13.80 EUR !!! - zlonamerna razvodenitev vrednosti naložbe obstoječih delničarjev.

Kot lastnik delnice Istrabenza bom k predlaganemu sklepu skupščine zato vsekakor podal nasprotni predlog, namreč da naj dokapitalizacijska cena znaša 140 EUR. Sicer sklepa pač ne bom podprl in naj se slikajo.
 29.04.09 12:24  ZZZodgovori / citiraj

:-)))
 29.04.09 12:25  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[TadejK]

Kot lastnik delnice Istrabenza bom k predlaganemu sklepu skupščine zato vsekakor podal nasprotni predlog, namreč da naj dokapitalizacijska cena znaša 140 EUR. Sicer sklepa pač ne bom podprl in naj se slikajo.
Hehe, itak vem, da je vseskupaj zajebancija (in to dobra), ampak a si res lastnik delnice Istrabenza? In če si res, a boš res spisal predlog za višjo dokapitalizacijsko ceno?
 29.04.09 12:28  TadejKodgovori / citiraj
[Mojster]

:: [TadejK]

:: Kot lastnik delnice Istrabenza bom k predlaganemu sklepu skupščine zato vsekakor podal nasprotni predlog, namreč da naj dokapitalizacijska cena znaša 140 EUR. Sicer sklepa pač ne bom podprl in naj se slikajo.

Hehe, itak vem, da je vseskupaj zajebancija (in to dobra), ampak a si res lastnik delnice Istrabenza? In če si res, a boš res spisal predlog za višjo dokapitalizacijsko ceno?
Res sem lastnik delnice (ene) in res bom spisal, še danes. In bom tudi zelo jasno povedal, da se s sklepom ne strinjam, ker gre za odločno prenizko ceno, celo glede na maksimalno konzervativno oceno Petrola, ki znaša 26 EUR.
 29.04.09 12:29  uncleodgovori / citiraj

Legenda! :)
 29.04.09 12:30  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[TadejK]

Res sem lastnik delnice (ene) in res bom spisal, še danes. In bom tudi zelo jasno povedal, da se s sklepom ne strinjam, ker gre za odločno prenizko ceno, celo glede na maksimalno konzervativno oceno Petrola, ki znaša 26 EUR.
Ej, car si, prav res!
 29.04.09 12:30  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[TadejK]

To je nezaslišano! Vsi vemo, da je delnica ITBG vredna vsaj 140 EUR, če ne kar 450 EUR. Tako da je ta dokapitalizacija, v kateri bo izdanih še skoraj sedemkrat toliko delnic, kot jih je v trenutni izdaji - in to po nesramno prenizki ceni 13.80 EUR !!! - zlonamerna razvodenitev vrednosti naložbe obstoječih delničarjev.

Ali ni morebitna konverzija terjatev (v dokapitalizacijske delnice) kakšne od bank upnic po vsebini dokaj podobna reprogramiranju kredita Infond Holdingu in bi bila to potemtakem poteza, ki dotično banko diskvalificira za prejem državne garancije?
 29.04.09 12:32  _7tom1jaodgovori / citiraj
[TadejK]

:: [sandi]

:: Evo, celo s 50% popustom se jo bo dalo dobiti: 13,8 EUR na delnico...

Pozabil si dodati sarkazem smeškota; tole berejo tudi ljudje, ki se ne razumejo v finance in bi tale post lahko vzeli resno; he he
 29.04.09 12:37  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[7tom1ja]

Pozabil si dodati sarkazem smeškota; tole berejo tudi ljudje, ki se ne razumejo v finance in bi tale post lahko vzeli resno; he he
Kdor tega ne šteka, mu tudi tisti smeško ne bo pomagal, da bi mu bilo kaj dosti bolj jasno.
 29.04.09 12:40  ajerajodgovori / citiraj
[TadejK]

:: [Mojster]

:: :: [TadejK]

:: :: Kot lastnik delnice Istrabenza bom k predlaganemu sklepu skupščine zato vsekakor podal nasprotni predlog, namreč da naj dokapitalizacijska cena znaša 140 EUR. Sicer sklepa pač ne bom podprl in naj se slikajo.

:: Hehe, itak vem, da je vseskupaj zajebancija (in to dobra), ampak a si res lastnik delnice Istrabenza? In če si res, a boš res spisal predlog za višjo dokapitalizacijsko ceno?

Jest bi potem če bo eventuelno sklep sprejet napovedal izpodbojno tožbo. Saj verjetno ne bo sam nikol ne veš kaj se v Butalah lahko zgodi.
 29.04.09 12:56  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[TadejK]

To je nezaslišano! Vsi vemo, da je delnica ITBG vredna vsaj 140 EUR, če ne kar 450 EUR.
--nezaslisano in sramotno povrhu. kaj 450, dajmo lepo na 1.000 EUR zaokrozit, zakaj bi gledali na malenkosti
 29.04.09 15:45  TadejKodgovori / citiraj
[TadejK]

Tekst osnutka je na

http://www.finance.si/forumi/?m=488911#4...
in vse pripombe so dobrodošle. Jutri oddam.
 29.04.09 15:50  ZZZodgovori / citiraj
[TadejK]

1. Prevzemna cena, ki jo je za delnico družbe Istrabenz dne 10.10.07 ponudila družba Petrol, d.d., je znašala 100,00 €. Ker je odziv na ponudbo pokazal, da je ta cena objektivno prenizka, je družba Petrol, d.d., prevzemno ceno dne 26.10.07 zvišala na 110,00 €, a je celo po tej ceni pridobila manj kot tretjino celotne izdaje delnic.

2. Najvišja cena, ki jo je delnica družbe Istrabenz dosegla na Ljubljanski borzi, je znašala 146,00 € (dne 20.07.07) in znano je, da tržno oblikovanje cene vselej najobjektivneje odraža dejansko vrednost delnice.

3. Pri največjem delničarju, družbi Petrol, d.d., so ugotovili, da je vrednost delnice družbe Istrabenz celo ob "maksimalnih slabitvah" (M. Kryžanowski, TV Dnevnik, 24.03.09) in "upoštevajoč vsa takrat znana dejstva", na dan 31.12.08 znašala 26,00 €, kar sledi tudi iz letnega poročila družbe Petrol za leto 2008 (str. 236).

4. Pri drugem največjem delničarju, družbi Maksima Holding, d.d., so z rednim dokupovanjem delnic družbe Istrabenz po cenah med 22,00 in 23,00 € za delnico še marca 2009 po besedah predsednika uprave družbe Maksima Holding "dosegali maksimalno možno korist" (Finance, 16.03.09).
Za crknit... vidim da s tabo ni šale :-).
 29.04.09 16:11  Attractionodgovori / citiraj

jaz, prav tako lastnik ene delnice,

bom vsekakor podprl tvoj nasprotni predlog na skupscini!

29.04.09 19:54  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[TadejK]

in vse pripombe so dobrodošle. Jutri oddam.
Tekst je vsekakor kul, samo pri točki 2 je argumentacija tako-tako: "znano je, da tržno oblikovanje cene vselej najobjektivneje odraža dejansko vrednost delnice"

Tukaj jim daš priročen izgovor, da rečejo - ja, se strinjamo, zato tudi dokapitalizacijska cena blizu trenutne tržne. No ja, saj v resnici se kaj dosti ne bodo ukvarjali s predlogom, ki ga je oddal lastnik ene delnice, ali kako?
 29.04.09 20:53  _deaistoodgovori / citiraj

Jaz mam tut eno... a se ti lahko pridruzim?

;))))

hahaha

to bo Bavcarja zjezil...
 29.04.09 20:58  ajerajodgovori / citiraj
[Mojster]

:: in vse pripombe so dobrodošle. Jutri oddam.

Tekst je vsekakor kul, samo pri točki 2 je argumentacija tako-tako: "znano je, da tržno oblikovanje cene vselej najobjektivneje odraža dejansko vrednost delnice"

Tukaj jim daš priročen izgovor, da rečejo - ja, se strinjamo, zato tudi dokapitalizacijska cena blizu trenutne tržne. No ja, saj v resnici se kaj dosti ne bodo ukvarjali s predlogom, ki ga je oddal lastnik ene delnice, ali kako?
Ja lahko bi še omenil zadnjo znano knjigovodsko vrednost in napisal da je to cca. pol manj kot je knjigovodska vrednost.
 29.04.09 21:12  MSTANK1odgovori / citiraj

+ veliko bolje kot mutna dokapitalizacija-dobiš točno kaj?, bi blo direktno prodajanje naložb bogatim kupcem.

Jz npr. bi kupil uno marino, če jo kdo :) vrne nazaj...alias "droge" po defaultu ne kupujem.

* zadnji popravek: 29.04.09 21:12
 30.04.09 06:46  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[MSTANK1]

+ veliko bolje kot mutna dokapitalizacija-dobiš točno kaj?
--nic. z davkoplacevalskim denarjem bo paradrzavni petrol opravil vecino dokapitalizacije (ce bo do nje sploh prislo)

Jz npr. bi kupil uno marino
--jaz bi pa kar tiste objekte v portorozu :). po nekaterih izracunih so sli v prodajo po okoli 700 evrov na kvadratni meter. verjetno najceneje prodane nepremicnine v sloveniji v zadnjih nekaj letih.
 30.04.09 07:46  TadejKodgovori / citiraj
[Mojster]

Imaš prav, bom popravil. Hvala.
 30.04.09 08:43  TadejKodgovori / citiraj
[TadejK]

Imaš prav, bom popravil. Hvala.
Na naslovu

http://www.finance.si/file.php?id=19300
je nova, popravljena in dopolnjena verzija. Do 13h se zahvaljujem za vse dodatne komentarje, nato pa gre v kuverto in na pošto.
 04.05.09 10:28  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Današnji posli celo po 14 EUR, nad dokapitalizacijsko ceno. Ali je to že pričakovanje uspeha Tadejevega nasprotnega predloga :-)?

Šaljivci ne odnehajo: povpraševanje po 1 delnici za ceno 15,60 EUR.

* zadnji popravek: 04.05.09 10:28
 04.05.09 11:05  ZZZodgovori / citiraj

Jaz samo gledam in se čudim, priznam.... čreda norcev.

Ponudbe zmanjkuje...
 05.05.09 10:04  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[ZZZ]

Jaz samo gledam in se čudim, priznam.... čreda norcev.

Ponudbe zmanjkuje...
Danes že po 18,47 EUR na zgornji meji. 10k evrov in smo na +30%. Nekdo, ki ima PNC 70 EUR, si jo bo z dodatnimi nakupi lepo znižal (po receptu MAHR :-)

* zadnji popravek: 05.05.09 10:04
 05.05.09 10:16  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--prav nabijajo ta itbg.

tako kot je susinski nabijal :) z nizanjem povprecne nakupne cene
 06.05.09 12:15  ZZZodgovori / citiraj

Madona, kaj se dogaja!!??

-30% :-)
 06.05.09 12:26  urkostarodgovori / citiraj
[ZZZ]

Forexbenz? :)
 06.05.09 12:30  TadejKodgovori / citiraj
[ZZZ]

Mene zanima predvsem, kako nihče od tistih, ki so včeraj pri tečaju 18.45 € vpisovali tržna nakupna naročila, zdaj ne želi kupiti teh istih delnic po 12.88 €:

(a) so vsi že porabili čisto ves denar, limit in kredit?

(b) so vsi naenkrat danes dopoldne izvedeli neko insajdersko novico, ki je njihov target za to naložbo več kot prepolovila?

(c) je droga ali hipnoza danes dopoldne pri vseh naenkrat popustila?

(d) ____________________ ?
 06.05.09 12:31  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--pump and dump. ocitno bodo dnevni skoki gor in dol se nekaj casa prisotni. tecaj, ki je visji od dokapitalizacijskega poskusa pa nima niti hipoteticne podlage
 06.05.09 12:34  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[TadejK]

Mene zanima predvsem, kako nihče od tistih, ki so včeraj pri tečaju 18.45 € vpisovali tržna nakupna naročila, zdaj ne želi kupiti teh istih delnic po 12.88 €
--kupci itbg-ja v zadnjih dneh bi ti odgovorili, da ti pac ne razumes. to je oh in sploh podjetje, z oh in sploh vodstvom, z oh in sploh potencialom (in ce dodam z oh in sploh dolgovi :))

(a) so vsi že porabili čisto ves denar, limit in kredit?
--ta se zdi se najbolj ocitna pri 703 lotih, ki trzno cakajo na ponudbi

(c) je droga ali hipnoza danes dopoldne pri vseh naenkrat popustila?
--ta pa sodi v ozji izbor :)
 06.05.09 12:43  MSTANK1odgovori / citiraj

Prelivanje casha kot pri borzni igri Financ :) od puppetov k mastersom...
 12.05.09 11:18  petrabodgovori / citiraj

glej in se čudi:

Začasna vzpostavitev 30-odstotne omejitve tečaja delnic Istrabenz d.d., Koper (ITBG)

http://seonet.ljse.si/menu/default.asp
 12.05.09 22:00  bibiodgovori / citiraj

Mr. Bavčar nadaljuje svojo uspešno pot v istrabenzu..:) Yeeeeessss!!

kaj sledi??? dokapitalizacija ITBG, reprogramiranje posojil,... če bo pa bankam preveč zagustilo pa sanacija bank..

Igor Bavčar bo prišel iz te zgodbe kot zmagovalec..

LP

12.05.09 22:38  roaddoggodgovori / citiraj

ISTRABENZ & IGOR BAVČAR ... LA STORIA CONTINUA..

To je možno samo v te gnili državi..
 12.05.09 23:05  MSTANK1odgovori / citiraj

Ni lepše države: je republika, lepe rumene barve in uporabno :) zavite oblike, katere vsebina ti je vnaprej znana (beri brez lupljenja), tudi če si šimpanz...
 14.05.09 09:05  TadejKodgovori / citiraj

In zdaj vseeno dokončno in nepreklicno, NLB Skladi have left the building.
 14.05.09 09:18  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[TadejK]

In zdaj vseeno dokončno in nepreklicno, NLB Skladi have left the building.
Ali se selijo v sosednjo stavbo PILR?

:-)
 14.05.09 10:14  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

http://www.delo.si/clanek/80775

"Slovenska javnost je že pošteno naveličana Istrabenza, Igorja Bavčarja in vsega, kar je z njima povezano, čeprav so v igri na stotine milijonov evrov in usode stotin, če ne tisočev zaposlenih"

gospodu suligoju ocitno se vedno ni jasno, kaj pomeni propad holdinga istrabenz. dokler mediji take govorijo in politiki to se potrdijo potem vse vec ljudi misli, da je pac potrebno resevati neko tvorbo, ki je dejansko nihce od podjetij v lasti holdinga sploh ne potrebuje

tudi strateskega in nacionalnega pomena je ze vse

"V turizmu že omenjajo morebitne kupce, ki se oglašajo iz tujine. A tudi tu gre za naložbe strateškega in nacionalenga pomena."

"Drugo rešilno sidro bi bilo, če bi se občutno (za najmanj 20 do 30 odstotkov) okrepil trg vrednostnih papirjev."

valantova razlaga se je med nekaterimi dobro prijela. rast 20% bi istrabenzu bolj malo pomagala

* zadnji popravek: 14.05.09 10:14
 14.05.09 11:10  MSTANK1odgovori / citiraj
gospodu suligoju ocitno se vedno ni jasno, kaj pomeni propad holdinga istrabenz. dokler mediji take govorijo in politiki to se potrdijo potem vse vec ljudi misli, da je pac potrebno resevati neko tvorbo, ki je dejansko nihce od podjetij v lasti holdinga sploh ne potrebuje
Zato pa lastnika holdingov tako Bavčar kot tudi Šrot :) ob propadu teh tvorb, nimata več v lasti teh dobičkonosnih podjetij...O tem, da je skupina Laško monopolist na Slo trgu pijač, sploh ne bom pisal :)
"Drugo rešilno sidro bi bilo, če bi se občutno (za najmanj 20 do 30 odstotkov) okrepil trg vrednostnih papirjev."

valantova razlaga se je med nekaterimi dobro prijela. rast 20% bi istrabenzu bolj malo pomagala
Tu je def. boljšo finto je izvedel Kordež (Merkur), ki je zadevo potegnil z borze in tečaj vzdržuje od doma :) Pojma nimam kaj si ob tem mislijo njegovi kreditodajalci, ampak po (ne)novicah v medijih, problemov z vračanjem casha (zaenkrat) še nima?
 14.05.09 11:19  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[MSTANK1]

Tu je def. boljšo finto je izvedel Kordež (Merkur), ki je zadevo potegnil z borze in tečaj vzdržuje od doma :) Pojma nimam kaj si ob tem mislijo njegovi kreditodajalci, ampak po (ne)novicah v medijih, problemov z vračanjem casha (zaenkrat) še nima?
--kreditodajalci si mislijo isto kot pri vseh ostalih (nic). sam ker podjetja ni na borzi, ker je iztisnil male delnicarje ni toliko zanimivo za pokrivat (je pa nasploh gorenjska naveza nekako dobro zorganizirana da se o njih ne pise, ce se pa ze zacne se hitro konca). po drugi pa bine tudi ne sodi v splosnem prepricanju med kriticne primerke. spomni se na primer intervjuja z jankovicem, ki bineta hvali, ceprav je delal isto kot srot in bavcar. samo problem srota in bavcarja je, da sta mu vzela njegov mercator in tega ne bo nikoli pozabil in vse "orozje" zaradi tega usmerja v njiju
 14.05.09 11:44  TadejKodgovori / citiraj
[andrejcc]

ki bineta hvali, ceprav je delal isto kot srot in bavcar.
No, dve razliki vseeno sta, po mojem ne čisto zanemarljivi. Prvič, Kordež že od začetka ni skrival, da je on Merfin, Šrot in Bavčar sta pa lagala, da nista Kolonel/Center Naložbe/Infond Holding in FB Investicije/Maksima Holding, respectively. In drugič, Kordež je pretežno ostal pri Merkurju in s tem svoji primarni dejavnosti, druga dva pa sta megalomansko štartala kar na celotno državo, od turizma prek prehrane in softverskih firm do nafte, oziroma od pijač prek trgovcev in zdravilišč do časopisov, respectively...
 14.05.09 12:51  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[TadejK]

:: [andrejcc]

:: ki bineta hvali, ceprav je delal isto kot srot in bavcar.

No, dve razliki vseeno sta, po mojem ne čisto zanemarljivi. Prvič, Kordež že od začetka ni skrival, da je on Merfin, Šrot in Bavčar sta pa lagala, da nista Kolonel/Center Naložbe/Infond Holding in FB Investicije/Maksima Holding, respectively.
--to, da sta lagala na financno konstrukcijo nima veze. ima pa svoje pravne konsekvence na katere pa nadzorni organi vsaj zaenkrat se niso ukrepali kot bi lahko.

da ne govorimo o burleski gorenjske banke in njenem vrednotenju v izkazih merkurja, sava in konsolidirane save. vse potrdil isti revizor

In drugič, Kordež je pretežno ostal pri Merkurju in s tem svoji primarni dejavnosti, druga dva pa sta megalomansko štartala kar na celotno državo, od turizma prek prehrane in softverskih firm do nafte, oziroma od pijač prek trgovcev in zdravilišč do časopisov, respectively...
--cesa vse se je lotil ali ne ni bistveno pri oceni izcrpavanja podjetja. kriticna je financna konstrukcija in ne ali se ukvarja z a, b ali c. poleg tega pa je imel bine vec srece kot ta druga dva. saj so s savo in nfd imeli tudi namen startat na drzavo pa so se mal skregali, mal drugim pomagali in potem jim je zmanjkalo.

ali se ne strinjas in je zate bine in na primer zidarjev ivan naredil vse tako lepo in prav in celotna konstrukcija samo podjetje v teh primerih sploh ne obremenjuje? srot in bavcar sta pac vecja megalomana in sta vse skupaj zaradi tega tudi prej zacutila

* zadnji popravek: 14.05.09 12:51
 14.05.09 13:13  TadejKodgovori / citiraj

Ne ne, se strinjava, da so vsi lumpi. S prvo razliko sem želel predvsem povedati, da so pri Kordežu tako delničarji kot javnost vedeli, pri čem so, pri drugih dveh pa ne; nastopala sta kot predsednika uprav, ki se trudita v dobro delničarjev, v resnici pa vemo, kako sta vodila družbi. Druga razlika pa je v tisti megalomaniji privedla tudi do tega, da sta se druga dva še precej bolj zadolžila, zato zdaj tudi družbe bolj izčrpavata (vsaj po mojem, Kordež nič ne manipulira s tečaji na LJSE, medtem ko so Maksima Holding, Radenska, Fructal etc v ta namen že dobesedno vrgli stran milijone evrov).

Tako da po mojem je pač Kordež občutno manjši lump kot druga dva. Zidar je pa nekje vmes, iztiskal in poplačeval je manj transparentno kot Kordež, po drugi strani pa lastništva v Delfiju ni tako močno skrival in zanikal kot Šrot in Bavčar pri svojih holdingih.
 14.05.09 15:44  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--ok. strinjava se, da so vsi lumpi. samo stopnje lumpastva bi bilo za definirati. bi mogli naredit nekaj v stilu tockovanja :), da dobimo lestvico lumpov
 08.07.09 16:19  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--neverjetno

"Koprsko okrožno sodišče je danes začelo postopek prisilne poravnave nad dolžnikom Istrabenzom "

http://www.finance.si/252134/Koprsko_sod...
oz. original naj bi bil tukaj http://www.zurnal24.si/Usoda-Istrabenza-...

* zadnji popravek: 08.07.09 16:19
 05.12.11 12:17  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[TadejK]

:: [andrejcc]

:: ki bineta hvali, ceprav je delal isto kot srot in bavcar.

No, dve razliki vseeno sta, po mojem ne čisto zanemarljivi. Prvič, Kordež že od začetka ni skrival, da je on Merfin, Šrot in Bavčar sta pa lagala, da nista Kolonel/Center Naložbe/Infond Holding in FB Investicije/Maksima Holding, respectively. In drugič, Kordež je pretežno ostal pri Merkurju in s tem svoji primarni dejavnosti, druga dva pa sta megalomansko štartala kar na celotno državo, od turizma prek prehrane in softverskih firm do nafte, oziroma od pijač prek trgovcev in zdravilišč do časopisov, respectively...
S temi 200 mio zahtevane odškodnine pa se trenutno Kordež uvršča na vrh?

(sum oškodovanja Merkurja in povezanih družb, zlorabe položaja in prevarantskega računovodstva)

http://www.finance.si/332618/Merkur-bo-o...
 05.12.11 15:19  TadejKodgovori / citiraj
[sandi]

:: :: [andrejcc]

:: :: ki bineta hvali, ceprav je delal isto kot srot in bavcar.

:: No, dve razliki vseeno sta, po mojem ne čisto zanemarljivi. Prvič, Kordež že od začetka ni skrival, da je on Merfin, Šrot in Bavčar sta pa lagala, da nista Kolonel/Center Naložbe/Infond Holding in FB Investicije/Maksima Holding, respectively. In drugič, Kordež je pretežno ostal pri Merkurju in s tem svoji primarni dejavnosti, druga dva pa sta megalomansko štartala kar na celotno državo, od turizma prek prehrane in softverskih firm do nafte, oziroma od pijač prek trgovcev in zdravilišč do časopisov, respectively...

S temi 200 mio zahtevane odškodnine pa se trenutno Kordež uvršča na vrh?

(sum oškodovanja Merkurja in povezanih družb, zlorabe položaja in prevarantskega računovodstva)

http://www.finance.si/332618/Merkur-bo-o...
Verjetno res. In verjetno tudi zasluženo, ker tisto, kar sem pisal zgoraj, sem pisal pred več kot dvema letoma, ko je bil Bine kar se lopovščine tiče res še sorazmerno zgleden, ko mu je lani spomladi začela v grlo teči voda, je pa vključil turbo boosterje. Prenakazila v tujino, pa posojila HTC Dva, pa nazadnje izplačilo 12 M€ dividend managerjem Merfina, ki je imel takrat premoženja že vsaj 70 M€ manj kot dolgov.

Tako da bi po mojem moral iti sedet za najmanj toliko let ali pa še kakšno več kot ... ah, bi bil predolg spisek :P

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>