Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 10:31
-0,06 %
7.234,50
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 09:30
0,69 %
1.464,31
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 61253... najdena v temi Fondpolica Maks Garant

Seznam forumov  >  Zavarovanja  >  Fondpolica Maks Garant

Naložbena, življenjska, premoženjska zavarovanja, novi produkti...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 61253... najdena na strani 4

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 190   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | > | zadnja
#61226 (odg: #61207 andrejcc)  01.04.09 09:24  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  

Upajmo samo, da bo BNP Paribas nadaljeval z uspešnim vodenjem tega indexa. :)
#61233 (odg: #61206 Hevidi)  01.04.09 09:48  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[hevidi]

(stroški so pa spet skriti).
--kolikor mi je znano so stroski definirani glede na velikost premije

enkratna premija od do / delež stroškov v premiji

1000-1999 6,8%

2000-4999 4,9%

5000-9999 2,9%

10000-29999 2%

30000-44999 1,5%
#61250 (odg: #61233 andrejcc)  01.04.09 11:26  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  

Aha, kul... no sj jst mam prvega maksgaranta, tko da tut tm so stroški upadali z višino premije.

Drugač sm mislil na tisto razliko, ki jo mesečno vplačuješ in tist kar gre v varčevalni produkt. V tisti razliki se skriva razmerje stroški/zavarovanje, tega pa še zdj ne vemo.
#61253 (odg: #61250 Hevidi)  01.04.09 11:32  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--aha. ja to niso potem stroski ampak te zanima koliko gre za placilo zavarovanja in koliko v varcevalni del. tega pa ne vem
#61258 (odg: #61253 andrejcc)  01.04.09 12:35  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

--aha. ja to niso potem stroski ampak te zanima koliko gre za placilo zavarovanja in koliko v varcevalni del. tega pa ne vem
no, sva že dva :) sj to bi blo bolj kot zanimivost, kot pa da me resno zanima... bolj me zanima, kdaj bom lahko ta produkt spremljal v "moj portfelj" na tej strani :)

#61260 (odg: #61258 Hevidi)  01.04.09 12:37  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[hevidi]

no, sva že dva :) sj to bi blo bolj kot zanimivost, kot pa da me resno zanima... bolj me zanima, kdaj bom lahko ta produkt spremljal v "moj portfelj" na tej strani :)
to bo bolj tezko, ker

- ne dobivamo dnevnih vrednosti

- tudi ce bi jih, dnevna vrednost indeksa ni isto kot pa vrednost tvoje police, ki vsebuje se kot omenjeno stroske
#61261 (odg: #61250 Hevidi)  01.04.09 12:41  aljosa (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[hevidi]

Aha, kul... no sj jst mam prvega maksgaranta, tko da tut tm so stroški upadali z višino premije.

Drugač sm mislil na tisto razliko, ki jo mesečno vplačuješ in tist kar gre v varčevalni produkt. V tisti razliki se skriva razmerje stroški/zavarovanje, tega pa še zdj ne vemo.
Za oba produkta imaš objavljene stroške (tabelo bruto mesečnih in čistih premij) v splošnih pogojih, ki sem jih objavil na strani, čeprav nihče (beri zavarovalnica) ni najbolj zadovoljen s to potezo. Bljižnico do tabelice bruto mesečnih in čistih premij najdeš tu (Maks Garant Plus) in tu (Maks Garant).

* zadnji popravek: 01.04.09 12:41
#61264 (odg: #61260 crt)  01.04.09 12:49  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  

OK, sj to že poskuša dobit aljosa (.csv), tko da čakamo... :)

Tut drugač bi blo pomoje smiselno, da si lahko posameznik v svoj portfelj (v polju posli) vnese recimo določen znesek (recimo depozit na banki) na določen datum in obrestno mero na letni ravni, ki jo ta naložba ima, da mu lepše prikazuje vse finančne produkte, ki jih ima v lasti in s tem izboljša pregled finančnega položaja.

V primeru maksgaranta bi si torej vnesel na začetku celotno vsoto neto vplačanih premij, določil 8% (ciljno donosnost indexa) in bi ti lepo kazalo poleg ostalih skladov še ta produkt (seveda povsem informativno) - ena zvezdica pač zravn.

Zadeva mislm, da bi bla dobro sprejeta, sploh za depozite in druge alternativne naložbe.

* zadnji popravek: 01.04.09 12:49 - dodatek...
#61265 (odg: #61261 aljosa)  01.04.09 12:53  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  
[aljosa]
Za oba produkta imaš objavljene stroške (tabelo bruto mesečnih in čistih premij) v splošnih pogojih, ki sem jih objavil na strani, čeprav nihče (beri zavarovalnica) ni najbolj zadovoljen s to potezo.
hehe, smo pa zato zavarovanci tolk bl zadovoljni :)
#61266 (odg: #61264 Hevidi)  01.04.09 12:57  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[hevidi]

OK, sj to že poskuša dobit aljosa (.csv), tko da čakamo... :)
poglej se enkrat, sta dve tocki...

Tut drugač bi blo pomoje smiselno, da si lahko posameznik v svoj portfelj (v polju posli) vnese recimo določen znesek (recimo depozit na banki) na določen datum in obrestno mero na letni ravni, ki jo ta naložba ima, da mu lepše prikazuje vse finančne produkte, ki jih ima v lasti in s tem izboljša pregled finančnega položaja.
o tem smo ze pred casom na dolgo in siroko... so razlogi, zakaj to ni tako zelo simpl in posledicno bi morala res velika masa ljudi imeti res krvavo zeljo, da bi prevagalo.

#61267 (odg: #61266 crt)  01.04.09 13:06  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [hevidi]

:: OK, sj to že poskuša dobit aljosa (.csv), tko da čakamo... :)

poglej se enkrat, sta dve tocki...
vem vem, bo treba počakat, da se določi točka vstopa...

o tem smo ze pred casom na dolgo in siroko... so razlogi, zakaj to ni tako zelo simpl in posledicno bi morala res velika masa ljudi imeti res krvavo zeljo, da bi prevagalo.
Torej moram zanetit vstajo forumašev :) mislim, da bi bilo več koristnih stvari v tem, kot pa problemov.

V bistvu se samo "vdela" tista opcija informativnih izračunov zraven v moj portfelj in se jo preslika na dnevne vrednosti... (vem da ni tko enostavno, kot sm napisu, ampak v enem dnevu bi mogu tole programer met spedenano) :)
#61271 (odg: #61267 Hevidi)  01.04.09 13:31  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[hevidi]

mislim, da bi bilo več koristnih stvari v tem, kot pa problemov.
ja, to je obicajni pojav v primeru, ko si clovek nekaj zeli :)

V bistvu se samo "vdela" tista opcija informativnih izračunov zraven v moj portfelj in se jo preslika na dnevne vrednosti... (vem da ni tko enostavno, kot sm napisu, ampak v enem dnevu bi mogu tole programer met spedenano) :)
bos prisel naredit in pokazal z lastnim primerom, jaz ti bom pa sproti razlagal, na kaj vse nisi pomislil.

p: programer kaksnih 20 let

#61275 (odg: #61271 crt)  01.04.09 14:04  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  

Nikakor si ne želim jemati pravice, da bi kogarkoli učil programiranja al česarkol druzga :) ker nism programer in admine te strani (in njihovo znanje) globoko spoštujem :P

Ampak men recimo v excelu stvar laufa zelo lepo in enostavno za vsak dan, po tej formuli:

trenutni znesek = X*POWER(Y;Z)

X = vložen znesek

Y = obrestna mera preračunana na dan

Z = seštevek dni od dneva vložka

Z dobim pa tako:

=DAYS360(W;V)

W = datum vložka

V = NOW() oz. današnji dan

Recimo 8% letno pride 0,00021 dnevno, oz. 0,021% dnevno, pri dnevnem obrestovanju glavnice+obresti (obrestno obrestni)

Torej:

- po 15ih dneh 1,0031

- po 31ih dneh 1,0065

- po enem letu 1,00021 na 365to potenco = 1,08

- po 5ih letih 1,00021 na 1825to potenco = 1,47

To logiko bi blo treba vprogramirat :)
#61288 (odg: #61275 Hevidi)  01.04.09 15:46  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

kar si nastel, je trivialno jasno in predstavlja mogoce 1% vsega problema. brez veze sploh omenjat to.

celotni problem je, kako stvar izvesti tako, da bo dobro sedla v stran, se vklopila v portfelj in imela moznost delovati tako, da ne bo uporabnik zastrikal sam sebe in potem jezen na ft, ki mu je to omogocila. zlasti kljucno je to zadnje.

ob tem, da obstajajo razlicne banke, razlicne obrestne mere, fiksne, spremenljive, razne valute, vse to se spreminja, etc.

tvoja situacija ti pac NE diktira, da mislis na vse to. ti vidis svojih nekaj vezav in si mislis, ja mater, saj to je cisto enostavno, kako je ta crt smotan, da noce tega naredit. jaz pa zal nimam takega luksuza.

tolko od mene.
#61291 (odg: #61288 crt)  01.04.09 15:59  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

ti vidis svojih nekaj vezav in si mislis, ja mater, saj to je cisto enostavno,
-- :))

ja, on tudi ne dobi vprasanj zakaj pise tu tako, ce pa je pri meni drugace ali pa tam ste napisali da je tolko, dejansko pa pri meni ni. eee sad...
#61293 (odg: #61288 crt)  01.04.09 16:01  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  

Ne mislim si, da je Črt smotan... verjamem pa, da kjer je volja je pot in da tole vpeljat ni nemogoče. Jst sem nakazal samo prvi korak = 1%. Treba se je samo vsest k zadevi in jo implementirat (recmo beta varianto) pa počas nadgrajevat - tako kot vse take izboljšave.

Želja s strani uporabnikov očitno je, morjo jo samo še admini razumet kot resno izboljšavo storitev, ki jih ta stran nudi.

Zakaj odpiram tako debato? Zato, ker mislm, da ste Top5 online stran v Sloveniji in da je črta med kreatorji te strani in uporabniki tanka, kar vas dela vrhunske!
#61294 (odg: #61293 Hevidi)  01.04.09 16:07  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

vsekakor ni nemogoce, tega tudi nihce ne trdi.

obstaja pa razmerje cost/benefit in s precej teze trdim, da nimas dobre predstave, kaj vse je tu postavka cost. to pa zato ne, ker - povsem razumljivo - nisi ti tisti, ki se ukvarja s tem, kako sirok je univerzum tega, kako uporabniki (celotna mnozica) dojemajo neko funkcionalnost in kaj vse z njo naredijo, ti pa moras pokriti vse te primere in zraven se servisirati vse bizarne situacije, do katerih pripelje resnicno neizcrpna cloveska ne/domiselnost.

eno je potruditi se. drugo je biti mazohist.

predlagam ti, da nadaljujes s kaksno bolj potrpezljivo osebo. osebe, ki menijo, da ustrezajo temu opisu, so vabljene, da prevzamejo. :)

* zadnji popravek: 01.04.09 16:07
#61295 (odg: #61291 andrejcc)  01.04.09 16:08  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

:: [crt]

:: ti vidis svojih nekaj vezav in si mislis, ja mater, saj to je cisto enostavno,

-- :))

ja, on tudi ne dobi vprasanj zakaj pise tu tako, ce pa je pri meni drugace ali pa tam ste napisali da je tolko, dejansko pa pri meni ni. eee sad...
hehe, ironija je, da sm v službi vmesni člen med vsaj 100 "pametnimi" uporabniki in programerji na drugi strani, ki zadevo izvajajo... tko da take stvari dejansko poslušam vsak dan... lepota pa je, da sm na FT v vlogi uporabnika :)
#61296 (odg: #61295 Hevidi)  01.04.09 16:12  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--fora je, da je pri denarju vse to mnogo bolj obcutljivo
#61298 (odg: #61295 Hevidi)  01.04.09 16:28  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[hevidi]

... tko da take stvari dejansko poslušam vsak dan...
Welcome to the club :(

Tu je še en vsakdanji pacient :) http://www.youtube.com/watch?v=bbBgPoZU1...
#61299 (odg: #61295 Hevidi)  01.04.09 16:35  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[hevidi]

hehe, ironija je, da sm v službi vmesni člen med vsaj 100 "pametnimi" uporabniki in programerji na drugi strani, ki zadevo izvajajo
100? we don't get out of bed for 100 :)
#61300 (odg: #61299 crt)  01.04.09 17:00  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  

:))) teh 100 uporabnikov potem skrbi za 100k enduserjev :)
#61301 (odg: #61300 Hevidi)  01.04.09 17:25  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

no tukaj se menimo direktno z enduserji... hvalabogu nisem vec v eni osebi vsebina, programiranje in user support. ampak to, da ni vec vse direkt na meni, ne pomeni, da so ti problemi sami po sebi kaj manjsi. (bo andrej kaksno zgodbo povedal ;)
#61307  01.04.09 18:28  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj ce bi se kdo kaj vec o plusih in minusih tega povedal, da se bomo lazje odlocili hehe. Drugace bo to tema o programiranju pocasi.

OK minus je sigurno dolga doba, torej 15 let. Vmes imas lahko ze krasne donose, pa ti vse skupaj nic ne pomaga. Sploh bi bil hudic, ce bi imel po 12 letih recimo +260 % in potem pride razprodaja in dobis ti ven zagarantiranih 160 % :).

Stroski se mi niti ne zdijo tako visoki, nekje 8 %, sploh ker jemljem to kot neke vrste kredit, ki ga tudi ne bi dobil ceneje. Ce vzamem 17k EUR kredita bi odplaceval enako, vlozil bi lahko sedaj v kosarico, noben pa mi ne jamci 100 % izplacila, zaklepanja donosa in dobre tocke vstopa, se najbolj pa se mi dopade sam indeks. Ce ni imel minusa v 2001-2002 in 2007-2008, potem ne vem kaj bi se moglo zgodit, da bi ga imel :)). Je pa prednost dejansko ta, da dobis obresti na celotni znesek, ker ce zacnes zdaj vlagat po 100 EUR v kosarico na teh nizkih nivojih, ne prides nikamor. Torej je meni edina sprejemljiva resitev ali naloziti privarcevani denar, s katerim trgujem, ali pa obdrzati tisti denar in iti v ta Garant, kjer ob vplacevanju 98 EUR nalozim danes 17.000 EUR za obdobje 15 let..

ni mi pa najbolj jasno tveganje. A je to urejeno kot pri skladih, kjer je portfelj locen in v primeru stecaja upravljanje prevzame nekdo drug, ali gre v primeru stecaja vse skupaj v maloro? Glede na to, da pise da gre za nalozbeni certifikat se malo bojim, da je v primeru propada BNP vse skupaj vredno 0..

Kako si torej zavarovan v tem primeru? V brosuri je govora samo o nalozbenem tveganju, nic pa o tveganju pri izdajatelju..

Ce lahko se kdo omeni kaksne pluse in minuse bi bilo dobrodoslo. Sam se vedno kolebam ali bi ali nebi... Kaj pa recimo kaksni drugi produkti, nekaj ima tudi NKBM...

hvala
#61309 (odg: #61307 Tomaz26)  01.04.09 18:54  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
ni mi pa najbolj jasno tveganje. A je to urejeno kot pri skladih, kjer je portfelj locen in v primeru stecaja upravljanje prevzame nekdo drug, ali gre v primeru stecaja vse skupaj v maloro? Glede na to, da pise da gre za nalozbeni certifikat se malo bojim, da je v primeru propada BNP vse skupaj vredno 0..

Najverjetneje gre za "certifikat", ki je bil narejen posebej za zavarovalnico in, če ni navedenih kakih posebnih varnostnih mehanizmov, ostaja tveganje izdajatelja. Priporočam, da si to temeljito razjasniš pri samem ponudniku zadeva (velja na splošno, ne samo v tem konkretnem primeru).
#61329  01.04.09 23:01  _7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  

A je možno prideti do tega indeksa tudi brez KDjevih produktov ?
#61330  01.04.09 23:02  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

Problem je v tem, da si pri samem ponudniku ne mores dobit nobenih pravih informacij. Sem imel kontakt z nekaj ljudmi, ki trzijo te produkte za KD in vsak pove drugace, garancija izdajatelja pa je vsem cetrti pojem...

#61331 (odg: #61330 Tomaz26)  02.04.09 07:40  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

Problem je v tem, da si pri samem ponudniku ne mores dobit nobenih pravih informacij. Sem imel kontakt z nekaj ljudmi, ki trzijo te produkte za KD in vsak pove drugace, garancija izdajatelja pa je vsem cetrti pojem...
Zelo verjetno imajo boljše informacije o tem višji ljudje pri ponudniku (od ljudi, ki tržijo te produkte). Tako da v skrajni sili ti ostane, da se na zavarovalnico obrneš s pisnim vprašanjem, pa bo verjetno prišlo do prave osebe.
#61343 (odg: #61331 sandi)  02.04.09 10:07  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  

Tomaz26, ko pa dobiš tak odgovor ga pa posreduj še sem gor... tenx
#61344 (odg: #61330 Tomaz26)  02.04.09 10:18  aljosa (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

Kaj natančno te zanima v zvezi z garancijo izdajatelja? Kaj ti osebno pomeni takšna garancija? Ali je garancija izdajatelja dovolj močan faktor, ki bi te lahko prepričal k sklenitvi oz. ne-sklenitvi zavarovanja?
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 190   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Zavarovanja  >  Fondpolica Maks Garant

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>