Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 17:03
4,33 %
9.455,62
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 08.05
0,88 %
1.136,34
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 67254... najdena v temi Združitev MP, Poteze in Publikuma in še nekaj več

Seznam forumov  >  Borza  >  Združitev MP, Poteze in Publikuma in še nekaj več

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 67254... najdena na strani 5

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 275   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | > | zadnja
#67147 (odg: #67146 alonso)  09.07.09 19:36  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

to seveda ni res.

ampak ce povzamem...

lej, jaz pisem to in ono o borzi 10+ let. v tem casu me je vodilo predvsem to, da bi mogoce komu kaj pomagal. moj vtis je bil hitro skoncentriran na to, da ljudi zelo rado ponese razpolozenje in radi vidijo rozice, pa da se jim da zato pomagati predvsem glede tega, da ne bi kdaj po nerodnem prevec zagonili.

10+ let kasneje moram ta vtis zal pod vplivom pretecene prakse malo zaostriti.

v daaalec prevladujocem stevilu primerov ljudje ne zelijo videti nic razen rozic, kakrsnokoli nasprotovanje temu pa vecinsko ali ignorirajo ali sprejemajo kot napad in se agresivno branijo. optimalna strategija za osebo, ki bi zelela pomagati v luci prvega odstavka, je to, da gre gojit dezevnike.

tebi dobro gre v to, da drugace kot znj sogovornikov skozi leta vsaj nisi nastopil agresivno in za to ti hvala. tako, jaz sem povedal vse. :) lep dan.
#67148 (odg: #67147 crt)  09.07.09 19:47  alonsoodgovori / citiraj  |  shramba  

nema nade za nas vlagatelje v sklade, depozit pa gotovo. uživaj

* zadnji popravek: 09.07.09 19:47
#67149 (odg: #67142 crt)  09.07.09 20:12  alekodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

masa ljudi, ki jih vodi pohlep, ti zagotavlja predvsem zelo mocno izrazena nihanja z velikimi mehurcki in velikimi razpocenji. ena taka velikopotezna epizoda kitajske borze je bila ze v prvem delu 00's, druga nedavno in trenutno se jo skusa resevati s poplavo likvidnosti (halo nasdaq 2000/1/2/3, vidi kdo kaksne paralele :).
OK. Ampak pohlep je le potrebni pogoj. Mora biti še zadostni: priložnost. V kameni dobi so tudi imeli pohlep sam priložnosti ni bilo.

Po definiciji balona, ki pravi, da je to takrat, ko se pohlep odpravi po nakupih z več denarja, kot ga je ustvaril (krediti), so za balone potrebne nizke obrestne mere.

Po svoje bi morali v CPI vtakniti še košarico delnic in zategniti obresti, ko začnejo delnice rasti preko rasti BDP. Ali tako nekako.

Primer: Bavčar je imel pohlep in priložnost, jaz pa samo pohlep - razlika je očitna.

* zadnji popravek: 09.07.09 20:12
#67150 (odg: #67147 crt)  09.07.09 20:53  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]
10+ let kasneje moram ta vtis zal pod vplivom pretecene prakse malo zaostriti.

v daaalec prevladujocem stevilu primerov ljudje ne zelijo videti nic razen rozic, kakrsnokoli nasprotovanje temu pa vecinsko ali ignorirajo ali sprejemajo kot napad in se agresivno branijo. optimalna strategija za osebo, ki bi zelela pomagati v luci prvega odstavka, je to, da gre gojit dezevnike.
Ja, Črt, res je daleč prevladujoča večina precej zaslepljena (in težava je predvsem v tem, da sploh noče spregledati in postane celo agresivna, če ji skuša kdo pri tem pomagati), ampak pomojem nas je nezanemrljivo število takih, ki vseeno malo tipamo naokoli in ravno taki nekje na robu med masovno euforijo in individulanim skepticizmom smo se lahko v preteklosti dosti naučili predvsem od takih kot si ti in se verjetno to na naših investicijah precej pozna (v pozitivno smer seveda).

Pa verjetno je ta skupina tudi manj opazna, ker pač ne skoči agresivno vsakič, ko kdo omeni nek argument, ki ni v skladu z že ustvarjenimi prepričanji, ampak pač mirno prebira argumente iz različnih virov in si skuša pri tem ustvariti svojo sliko in svojo trgovalno strategijo.

Tako da jaz zelo pozdravljam vsako vključevanje v debato in vsak članek takih kot si ti, ker tistih drugih, ki samo kurijo množico in skušajo pri tem narediti dobiček zase, je itak ogromno, oziroma so močno prevladujoča večina in zato je še toliko bolj dragoceno, da se v ta svet vključujejo tudi kakšni drugi/drugačni ljudje.
#67151 (odg: #67123 crt)  09.07.09 20:56  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  
o-o
??
#67152 (odg: #67150 KlemenK)  09.07.09 21:45  alonsoodgovori / citiraj  |  shramba  

sem tudi sam pobegnil januarja 2008 iz skladov, thanks to FT.

#67163 (odg: #67150 KlemenK)  10.07.09 11:19  ericcussodgovori / citiraj  |  shramba  

se popolnoma strinjam s tem, kar si napisal Mojster
#67200 (odg: #67092 BSE)  10.07.09 23:10  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[BSE]

::sledi namreč repriza lanske jeseni. ::

Na osnovi cesa to sklepas? Lp

velikega optimizma, da je najhujše že za nami.

ker sem, bom rekel kar PREPRIČAN da dna še nismo imeli. - to seveda zahteva pojasnitev - nimam pojma glede vrednosti (torej cifer), vem pa (strici so mi povedali :-) ), da je vsa prejšnja dna zaznamoval vsesplošen pesimizem. morda je lanski november in letošnji marec malo spominjal na to, ampak vseeno jih je nekako kar veliko čakalo z denarjem da investirajo, vsi so ugibali kdaj bo dno, ... še vedno je bil velik delež tistih, ki niso obupali. optimizem zadnje 3 - 4 mesece pa oh in sploh. torej dno je stvar časa in ne vrednosti indeksov.

pa še:

nepremičnine še kar padajo (v USA, pri nas šele začnejo)

banke - 10 od 19 ni bilo uspešnih na stress testu (kdo ve, če so bili ocenjevalci nepristranski (?), morda je stanje še slabše - ??

realni sektor - prav gotovo ni bil že na dnu

BREZPOSELNOST še kar (skokovito) narašča - le-ta pa je verjetno najbolši (in najbolj nepristranski) pokazatelj stanje

verjetno še nekaj razlogov, pa naj bo zaenkrat dovolj

vsekakor pa ni nujno, da imam prav, zgolj ugibam. :-)
#67201 (odg: #67125 crt)  10.07.09 23:29  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]
v tem duhu ni slabo ramzislit recimo o demografiki kitajske.

(v smislu zelo hitrega gibanja v smeri japonske)
vsekakor.

morda pa CK KP kitajske kmalu (čez nekaj let) uvede politiko dveh otrok.

dejstvo pa je tudi, da je kitajska po velikosti, in predvsem po številu prebivalstva, država ki presega (razen azije) vsak drug KONTINENT posebej - po mojem mnenju bodo znotraj kitajske še vsaj 100 let območja visoke razvitosti, območja ki se razvijajo, ter naposled območja, kjer bodo še dolgo znak premožnosti dva vola pred plugom.

recimo temu ena japonska znotraj kitajske (vzhodna obala). razvoj celotnega kitajskega zmaja pa se ne bo ravno tako hitro izpel. si ne predstavljam. vendarle je to, po prebivalstvu, 4,5 USA ali skoraj 10 rusij ali 16 nemčij ali 22 francij .... 650 slovenij.

ne glede na to, kako CK KP vse načrtuje (in ne dvomim, da sedijo v CK KP sposobni in razgledani ljudje :-) ), ne morejo bit nikoli vsi niti približno na podobnem nivoju.
#67202 (odg: #67136 alonso)  10.07.09 23:45  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[alonso]

sem še enkrat prebral dolgoročni vedno zaslužijo?

iz teksta je razvidno, da japonci pač niso za na borzo (preveč so prestrašeni, da se scenarij ponovi, če rajši depozitirajo in kupujejo obveznice), po drugi strani kitajcev je pa tako veliko, da ni vrag, da ne bi lepo biznisirali na borzi, ker jih bo vodil pohlep in bo tam borza lepo rasla, balkan je druga zgodba jih dokaj dobro poznam so tudi taki presrani za svoj cash, no pa še nimajo ga kej velik tako, da tam bo tudi še štala dolga leta, mogoče albanija-kosovo-tam je cash vsi vemo odkod.
ne samo japonci, pri vseh narodih je tako, da jih več kot 90% ni za na borzo. saj ravno zaradi tega se pa dogajajo take situacije, kot se sedaj, japonska v 90-ih, ter tisto od 1929 dalje - ko začnejo vsi gemblat na borzi (ali nepremičninah, nafto, tulipani, karkoli) potem se dogajajo takšna s....a. za tisto večino ki pride za prvih 10% prebivalstva.

o strahu pri japonski mentaliteti pa itak ni govora.

tudi pri kitajcih je enako kot je z japonci. nima veze število ljudi. ljudi vseh narodov vodi pohlep. in strah. strah je močnejše čustvo.

kitajska borza ni nič drugačna od ostalih.

tudi vse borze na balkanu niso nič drugačne od ostalih. balkanci presrani - sploh ne. to so vendar pravi moški in ne metroseksualci. kot povprečje seveda imajo izredno malo, ampak vedno in povsod je tako, da je delež prebivalstva, ki ima veliko.

ne predstavljam si borze na kosovu. saj vem da bo bila, ampak - ali veš sploh za kakšno podjetje na kosovu, ki je omembe vredno in (še) danes deluje ?
#67203 (odg: #67138 alonso)  11.07.09 00:05  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[alonso]

Kot krono grozljivosti dodajmo zdaj še graf gibanja glavnega japonskega borznega indeksa. 15 let je doba, po kateri bi človek že pričakoval kakšen donos, kajneda?

Ta pričakovanja ostajajo neizpolnjena. Ni čudno, da Japonci še danes raje kupujejo državne obveznice in varčujejo v banki, čeprav jim to prinaša številke, ki bi jim prej rekli zaokrožitvena napaka kot donos.

Evo iz teksta.
tako, kot zanimivost.

tipičen mlad japonec je nekako samski, dela (je v službi) 14 do 18 ur na dan, od 6 do 7 dni na teden; polovico svoje plače da za najemniško stanovanje v velikosti 10 do 13 m2 (ne, nisem se zmotil - to je (tipično japonsko) stanovanje 2x6 m, v katerem je tesno skupaj postelja, wc školjka, umivalnik in električno kuhalo), prosti čas - ne pozna izraza, hrana razen riža astronomsko draga, avta nima, dopust sicer ima ampak ga nikoli ne uporabi, itd.

kasneje, ko se poroči in ima družino, je žena doma (japonske poročene ženske praktično brez izjeme NE hodijo v službo; na japonskem tudi ni nobene ženske v poslovnem svetu, niti ne na (najnižjem) vodstvenem položaju; na ulici poslovnega središča velemesta praktično NE srečaš ženske) in se sama ukvarja z otroki in gospodinjstvom, z možem ne, ker je po 16 ur na dan v službi, tudi v nedeljo.

ko gre mož v pokoj (če ga seveda dočaka), se baje v večini primerov čez nekaj mesecev ločita. tipičen razlog je, da sta si tuja in se ne morata prenašati v bližini.

v glavnem, jaz si te ljudi ne predstavljam, da bi vlagali karkoli in kamorkoli (tako privatno, ne rečem za tiste, ki jim je to profesija), da bi spremljali borzo, kupili kakršnokoli delnico, obveznico, solato ali paradižnik, karkoli

pravzaprav, si ne predstavljam, da živijo. zgolj obstajajo.
#67204 (odg: #67149 alek)  11.07.09 00:13  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[alek]

:: [crt]

::

:: masa ljudi, ki jih vodi pohlep, ti zagotavlja predvsem zelo mocno izrazena nihanja z velikimi mehurcki in velikimi razpocenji. ena taka velikopotezna epizoda kitajske borze je bila ze v prvem delu 00's, druga nedavno in trenutno se jo skusa resevati s poplavo likvidnosti (halo nasdaq 2000/1/2/3, vidi kdo kaksne paralele :).

OK. Ampak pohlep je le potrebni pogoj. Mora biti še zadostni: priložnost. V kameni dobi so tudi imeli pohlep sam priložnosti ni bilo.

Po definiciji balona, ki pravi, da je to takrat, ko se pohlep odpravi po nakupih z več denarja, kot ga je ustvaril (krediti), so za balone potrebne nizke obrestne mere.

Po svoje bi morali v CPI vtakniti še košarico delnic in zategniti obresti, ko začnejo delnice rasti preko rasti BDP. Ali tako nekako.

Primer: Bavčar je imel pohlep in priložnost, jaz pa samo pohlep - razlika je očitna.
v kameni dobi so imeli ogromno priložnosti. :-)

tiste, ki jih je bilo strah, so nabirali sadeže. tisti, ki so bili pohlepni, so šli v lov na mamute recimo.

človeška narava (psiha) se od kamene dobe do danes ni prav nič spremenila. :-)

če si mlad, je velika verjetnost, da je imel Bavčar pri tvojih letih še veliko manj od tebe. priložnosti bo še ogromno.

če nisi več mlad, potem si že imel veliko priložnosti.
#67208 (odg: #67204 Osojnik)  11.07.09 04:38  alekodgovori / citiraj  |  shramba  

Ne, kreditov v kameni dobi niso poznali. Torej baloni tudi teoretično niso bili možni. Mamutov so lahko imeli le toliko, kot so jih nalovili. Na kredit jih niso mogli kupiti, kar bi bilo potrebno za formiranje balona.

Pohlep sam pa je večen. :)
#67209  11.07.09 09:05  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

tri dni me ni na forum in vi naklofate 200 novih sporočil, od tega 138 (stoosemintrideset!!!) v neko čudno temo o združitvi prodajalcev. Me je čist sezulo.

Kje je dobri stari kdft forum, kjer se v enem dnevu nabere 20 sporočil, in vsa so prijetna, in lahko zadevo lepo prečekiraš v nekaj minutah? Zdaj sem porabil več kot uro, da sem vse preletel (ker, da ne bi, pa tudi ne pride v poštev, ker se lahko kaj zelo zanimivega izmuzne :-))))

Kar se tiče ljudske psihe, borze, DZUjev, mamutov in podobnega, bom citiral mojega profesorja, naj zaradi razmer ostane neimenovan: "ljudi moraš nategniti, pa ne le to, tudi zaračunati jim moraš za to. Potem te bodo hvalili in imeli v časti. Če jim ne zaračunaš, potem ni nič, si navaden provokator. Kajšele, če jim poveš po resnici. Tega pa res ne delat, je lahko celo nevarno."
#67213 (odg: #67210 milwal)  11.07.09 09:59  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  

Ali bo potemtakem tudi Publikum zacel dvigovati tarife, ce se imajo ze namen zdruziti?
#67218 (odg: #67200 Osojnik)  11.07.09 11:59  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

:: [BSE]

:: ::sledi namreč repriza lanske jeseni. ::

::

:: Na osnovi cesa to sklepas? Lp

velikega optimizma, da je najhujše že za nami.

ker sem, bom rekel kar PREPRIČAN da dna še nismo imeli. - to seveda zahteva pojasnitev - nimam pojma glede vrednosti (torej cifer), vem pa (strici so mi povedali :-) ), da je vsa prejšnja dna zaznamoval vsesplošen pesimizem. morda je lanski november in letošnji marec malo spominjal na to, ampak vseeno jih je nekako kar veliko čakalo z denarjem da investirajo, vsi so ugibali kdaj bo dno, ... še vedno je bil velik delež tistih, ki niso obupali. optimizem zadnje 3 - 4 mesece pa oh in sploh. torej dno je stvar časa in ne vrednosti indeksov.

pa še:

nepremičnine še kar padajo (v USA, pri nas šele začnejo)

banke - 10 od 19 ni bilo uspešnih na stress testu (kdo ve, če so bili ocenjevalci nepristranski (?), morda je stanje še slabše - ??

realni sektor - prav gotovo ni bil že na dnu

BREZPOSELNOST še kar (skokovito) narašča - le-ta pa je verjetno najbolši (in najbolj nepristranski) pokazatelj stanje

verjetno še nekaj razlogov, pa naj bo zaenkrat dovolj

vsekakor pa ni nujno, da imam prav, zgolj ugibam. :-)
No s tvojimi ugibanji se močno strinjam tudi jaz :)
#67221 (odg: #67200 Osojnik)  11.07.09 12:38  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  

TNX
#67224 (odg: #67218 roaddogg)  11.07.09 13:13  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

No s tvojimi ugibanji se močno strinjam tudi jaz :)
Kva se strinjaš, da so to ugibanja?

A ni nekdo nekoč napisu, da se bo preobrat zgodil takrat :) ko ostanejo sam še zakrknjeni pesimisti?

Nismo še tko daleč :) zato ne prehitevat dogodkov oz. prehitevat s pesimizmom...
#67225 (odg: #67224 MSTANK1)  11.07.09 13:27  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

:: [roaddogg]

:: No s tvojimi ugibanji se močno strinjam tudi jaz :)

Kva se strinjaš, da so to ugibanja?

Prižgi si v pondelk CNBC... boš vidu , da ima pesimizem še tono prostora na vagi...

Dokler vsi govorijo o "green shoots" optimizma ne manjka..

PS: Strinjam se z vsebino njegovih ugibanj ( Podobno kot Osojnik ugibam tudi sam)

A ni nekdo nekoč napisu, da se bo preobrat zgodil takrat :) ko ostanejo sam še zakrknjeni pesimisti?

Nismo še tko daleč :) zato ne prehitevat dogodkov oz. prehitevat s pesimizmom...
Nima veze kam prehitevam, Še vedno ščijem proti vetru večine..

* zadnji popravek: 11.07.09 13:27
#67227 (odg: #67225 roaddogg)  11.07.09 14:55  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

... Še vedno ščijem proti vetru večine..
:)

http://www.pitt.edu/~dash/fart.html
#67236 (odg: #67233 roaddogg)  12.07.09 16:16  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--aja. tema je zacela cisto drugje. ce pogledi na trge se lahko nekako sodijo v to temo pa kondicijski treningi ne. dajte raje odpirat nove teme za vse druge namene

trening je bil prenesen http://denarnisupermarket.vzajemci.com/f...

* zadnji popravek: 12.07.09 16:16
#67240 (odg: #67236 andrejcc)  12.07.09 16:55  alonsoodgovori / citiraj  |  shramba  

ne se jeziti, malo nas je zaneslo
#67241 (odg: #66843 )  12.07.09 19:44  alonsoodgovori / citiraj  |  shramba  

Vendar bi negiral svoj poklic, če ne bi rekel, da se bo dalo zaslužiti tudi pri takem scenariju. Tko, abstraktno

A ste mislili, zaslužiti se bo dalo z daytradom ali tudi z vlaganjem v sklade?

* zadnji popravek: 12.07.09 19:44
#67246 (odg: #67213 )  13.07.09 08:32  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  

Ce bo Erker se kaj okrog hodil, se nakaj vprasanj

Ali bo potemtakem tudi Publikum zacel dvigovati tarife, ce se imajo ze namen zdruziti?

Kako nameravate zdruziti MP-Balkan in Publikum Balkan (eden na borzi, drugi ne)... Kdo ga bo vodil po novem... upam da ne mister 100%... imam veliko vecje zaupanje v Publikumove upravljalce (za ta sklad da se razume)...

Ce imas odprt trgovalni racun (delnice) pri Publikumu, ali bo mozno po novem dobiti avtomatsko vašo platformo za SLO+EXYU trge (ali bo zastonj (svetovni trade portali so dejansko zelo ugodni) oz. min plačilo ali boste tudi tukaj "ucurili" )

...

ce ima se kdo kaj...

lp

ps: z odgovorom ki sem ga prejel iz vasega navedenega stika nisem bil zadovoljen...
#67250 (odg: #67246 )  13.07.09 09:25  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[deaisto]

Ce bo Erker se kaj okrog hodil, se nakaj vprasanj
--nisem erker ampak nekaj stvari je priblizno jasnih

--ko se bosta dzu zdruzila (nekega dne, ki se niti priblizno ni blizu) bodo pac prospekti usklajeni in takrat bodo verjetno na novo definirali vse stroske. pri zdruzenem nastopu in posledicno nizjih stroskih na enoto je mogoce pricakovati nizje "tarife"

Kako nameravate zdruziti MP-Balkan in Publikum Balkan (eden na borzi, drugi ne)... Kdo ga bo vodil po novem... upam da ne mister 100%... imam veliko vecje zaupanje v Publikumove upravljalce (za ta sklad da se razume)...
--najverjetneje se bodo vsi skladi s podobno nalozbeno politiko zdruzili. to da en kotira in drugi ne, nima veze. ce se bo nekotirajoc pripojil kotirajocemu bo pac novi skupni kotiral. ce bo obratno ne bo. kot ze omenjeno pa je vse se precej dalec, da so vse bolj spekulacije kot ne.

mister 100% ze dolgo ne upravlja vec mp balkan

Ce imas odprt trgovalni racun (delnice) pri Publikumu, ali bo mozno po novem dobiti avtomatsko vašo platformo za SLO+EXYU trge (ali bo zastonj (svetovni trade portali so dejansko zelo ugodni) oz. min plačilo ali boste tudi tukaj "ucurili" )
--za primerjavo cen bos moral vedno gledati konkurenco v drzavi. nasi ponudniki za tuje trge nikoli ne bodo konkurenci tujim ponudnikom, saj je krog uporabnikov v sloveniji premajhen, da bi prislo do kaksne velike ekonomije obsega

vedno pa bo dovolj domacih uporabnikov, ki bodo zeleli slovenski support, ki ne bodo zeleli nakazovati sredstva v tujino ipd
#67252 (odg: #67250 andrejcc)  13.07.09 09:28  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  

MIstra 100% res ni vec, korenine je pa zagotovo pustil :)
#67254 (odg: #67252 )  13.07.09 09:31  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--mrtve korenine, ki jih zdajsnji upravitelj skusa odstraniti, vendar mu moznost akcije niza nizka likvidnost trgov
#67255 (odg: #67250 andrejcc)  13.07.09 09:37  animalodgovori / citiraj  |  shramba  

Lep pozdrav!

Sicer je Andrej že lepo odgovoril na večino dilem, morda moj odgovor zgolj na bodico o višini upravljalskih provizij. Spodaj sem pripel primerjavo upravljalskih provizij obeh DZUjev:

Publikum

Azijski Tigri 2,75

Balkan 2,75

Bond 0,95

Energy+ 2,25

Healthcare 2,25

International 2,5

Komet 2,5

Nova Evropa 2,75

Primus 2

Sci&Tech 2,5

MP

Global 2,4

Plus 2,4

Asia 2,4

Energy 2,4

Tech 2,4

Turkey 2,4

India 2,4

Water 2,4

Gold 2,4

Balkan 2,5

Eurostock 0,5

Kar opažam v tej debati je generalno nerazumevanje organizacijskih struktur slovenskih finančnih institucij. Prvič - družba za upravljanje se ne gre wealth managementa, temveč je to domena borznih hiš. Drugič - med postopkom odločanja BPH in DZU je zid, stena, blokada. Tretjič in tudi najbolj specifično - Vroča delnica je storitev borzne hiše, da bi družba za upravljanje tako poskušala privabiti vlagatelje, je na meji verjetnega.

Sicer pa zelo lep potek debate, zelo kultivirano in mestoma tudi argumentirano.
#67269 (odg: #67255 animal)  13.07.09 11:26  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  
[animal]

Lep pozdrav!

Sicer je Andrej že lepo odgovoril na večino dilem, morda moj odgovor zgolj na bodico o višini upravljalskih provizij. Spodaj sem pripel primerjavo upravljalskih provizij obeh DZUjev:

Publikum

Azijski Tigri 2,75

Balkan 2,75

Bond 0,95

Energy+ 2,25

Healthcare 2,25

International 2,5

Komet 2,5

Nova Evropa 2,75

Primus 2

Sci&Tech 2,5

MP

Global 2,4

Plus 2,4

Asia 2,4

Energy 2,4

Tech 2,4

Turkey 2,4

India 2,4

Water 2,4

Gold 2,4

Balkan 2,5

Eurostock 0,5

Kar opažam v tej debati je generalno nerazumevanje organizacijskih struktur slovenskih finančnih institucij. Prvič - družba za upravljanje se ne gre wealth managementa, temveč je to domena borznih hiš. Drugič - med postopkom odločanja BPH in DZU je zid, stena, blokada. Tretjič in tudi najbolj specifično - Vroča delnica je storitev borzne hiše, da bi družba za upravljanje tako poskušala privabiti vlagatelje, je na meji verjetnega.

Pri MP-ju so dvignili provizijo za ASIA in INDIA... mislim da imaš še stare cene (moram preveriti pošto)... Ravno zato sem spraseval...

ps:drugace hvala za lep pregled....
#67273 (odg: #67255 animal)  13.07.09 11:46  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[animal]

Ni zakaj...Se je zgodilo čisto spontano in ne po našiš željah :)
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 275   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza  >  Združitev MP, Poteze in Publikuma in še nekaj več

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>