Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 00:23
-0,21 %
8.205,22
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 21.10
0,73 %
1.365,14
SI 21.10
-0,15 %
873,85
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 67599... najdena v temi Jutranji pregled - ponedeljek, 20.7.2009

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - ponedeljek, 20.7.2009

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - ponedeljek, 20.7.2009
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 20.07.09 09:11  andrejcc (DS) shramba  

• Ministrstvo za finance pod vodstvom vesoljnega Francljna je v vladno proceduro poslalo predlog za spremembo zakona o investicijskih skladih in družbah za upravljanje (Valantov zakon), s katero želi podaljšati skrajni rok za preoblikovanje investicijskih družb v vzajemne sklade za dodatna tri leta, do leta 2014. Pobudnik za spremembo zakona je sicer združenje družb za upravljanje investicijskih skladov, na čelu katere je Valantov Stane, ki ima največjo željo in interes po prestavitvi roka in je portfelj IDa NFD 1 vztrajno preurejal v smeri, da ne bi bil skladen s pogoji preoblikovanja. V tem početju mu je vztrajno sledil, po poslih sodeč, prijateljski Zvon 1 ID.

Očitno zakoni za nekatere ne veljajo, ker si jih uredijo po meri kakor in kadar jim paše. Nekateri lahko načrtno izvajajo posle na sivem trgu med investicijsko družbo in prijateljskim holdingom po cenah, ki gredo vedno v škodo delničarjev investicijske družbe in nihče nič ne stori. Nekateri kljub zakonski obvezi povečujejo delež netržnih naložb, da lahko rečejo, da se ne morejo preoblikovati. Nekateri mislijo, da z nakupom majčke z napisom Mura, ki je izdelana v Maroku, naredijo veliko za podjetje, ki so ga vodili tako, da niso naredili nič ampak le vztrajno beležili izgubo. Nekateri svoje naložbe in lastništvo v podjetjih dojemajo le kot vir za črpanje denarja in ne za vlaganje in nadaljnji razvoj podjetja in okolja v katerem ta podjetja poslujejo.

Ob vsem tem Valantov Stane pametuje o Muri in o slovenskem lastništvu podjetij. Pri tem pa pozabi omeniti svojo vlogo pri "vodenju" podjetij, kako na primer "vzdržuje" nepremičnine na Obali, kako vidi "razvoj" podjetij, to je vreče iz katerih se samo pobira in nič vrača. In nenazadnje kako "skrbi" za premoženje malih delničarjev.

Seveda bi bilo lepše, če bi bil lastnik Slovenec, vendar je boljše dober tuji lastnik kot slab domač. Odlivi kapitala pa so predvsem posledica katastrofalne davčne zakonodaje.

• Pestro bo na skupščini Mercatorja, kjer največji lastniki Infond Holding ter pivovarni Union in Laško zaradi dvojnega odvzema glasovalnih pravic ne bodo mogli vplivati. Zato bo še toliko bolj pomembno, kakšne poteze bodo vlekli drugi.

• Nekateri še vedno, to počnejo že 3 leta, kličejo dno na nepremičninskem trgu. Zakaj temu ni tako.

Vse več pa je novic o tem, da naj bi se gospodarsvo pobiralo iz najhujše krize zadnjih desetletij

• Po zadnji rasti tečajev je veliko sektorjev ponovno nad 50 dnevnim drsečim povprečjem, in sicer kar 67% delnic iz indeksa S&P500.

• Goldman Sachs in njihove nagrade pa še vedno buri duhove.

Komentarji uporabnikov  (vseh: 30; zadnji: 21.07.09 09:29)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

20.07.09 09:23  TadejKodgovori / citiraj
Ministrstvo za finance pod vodstvom vesoljnega Francljna je v vladno proceduro poslalo predlog za spremembo zakona o investicijskih skladih in družbah za upravljanje (Valantov zakon)
Še tukajšnjemu forumu v vednost

http://www.finance.si/forumi/?t=70270
 20.07.09 09:24  srconodgovori / citiraj

saga o goldmanu izpod peresa enega boljših raziskovalnih novinarjev:

http://www.rollingstone.com/politics/sto...
 20.07.09 09:28  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--pa da vidimo zdaj oblastnisko skrb za male vlagatelje (nategovanje pidovskih vlagateljev z vseh strani se ocitno se vedno ni koncalo - ceprav so ravno preko njih njihovi upravljavci dobili izredno moc in vpliv).

ta sprememba zakona je izkljucno v korist staneta, ki bi mu ob odprtju sklada pobegnilo izredno stevilo vlagateljev, ker nacin kako skrbi za premozenje delnicarjev ida, ki ga ima v upravljanju, je sramotno oz. se kaj vec.
 20.07.09 09:34  uncleodgovori / citiraj

Bravo Tadej!
 20.07.09 09:40  silvomodgovori / citiraj

Tadej vse pohvale. Me prav zanima kako se bo ta tragikomedija nadaljevala.

Trenutno brez ID-ov. Vse prodal pred dopustom. Danes ponovno "na broju" in že kar takoj na vidiku eno veliko sranje.

* zadnji popravek: 20.07.09 09:40
 20.07.09 09:45  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[silvom]

...Me prav zanima kako se bo ta tragikomedija nadaljevala.
--nadaljevalo se bo, ce bo potreba, tudi kot pobuda za refendum. tokrat midget ne bo sel gladko cez.

lahko bi se pa oglasili z ustavno presojo tudi vsi upravljavci, ki so svoje ide ze preoblikovali po obstojeci zakonodaji ali pa vsi upravljavci, ki so v ide vlagali sredstva zaradi racunice ob preoblikovanju (racunica se v daljsem roku namrec povsem spremeni)
 20.07.09 09:56  bas3odgovori / citiraj

Hvala Tadej.
 20.07.09 09:58  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[andrejcc]

--nadaljevalo se bo, ce bo potreba, tudi kot pobuda za refendum. tokrat midget ne bo sel gladko cez.
 20.07.09 10:04  silvomodgovori / citiraj

ID-om se še ne nameravam odpovedat. Vsekakor se bom pridružil vsem aktivnostim, da se pošlje Staneta in ostale manipulatorje ter njihov predlog na smetišče zgodovine. Če so že izgubili eno ustavno presojo ni vrag, da bodo še naslednjo.
 20.07.09 10:22  MSTANK1odgovori / citiraj
[silvom]

Tadej vse pohvale. Me prav zanima kako se bo ta tragikomedija nadaljevala.
Upajmo da bo propadla...

Sem hotu sam še napisat, da ta sprememba ne ščiti samo upravljalcev ID-ov, ampak tudi slovensko srebrnino :) ...tko da daleč od tega, da je bil tak jajc, v teh časih in obliki, nepričakovan.

Ker če ima samo npr. prosluli Valant v upravljanju delnic Slo podjetij vrednih za xy milionov evrov in če hoče potem 90% folka naenkrat ven?, bo nekdo drug moral kupit te delnice (beri nekje najdet nek nov cash :), kar bi potem tečaje pošten zrukal...

Na taiste tečaje pa je vezanih celkup (državno-tajkunskih) bančnih kreditov, da ne govorim o tem da ima država veliko večino Slo podjetij še vedno v lasti, pa strankarski stolčki v upravah itd.
 20.07.09 10:31  sejadodgovori / citiraj

Tadej, vse pohvale za napisano!
 20.07.09 10:33  ZZZodgovori / citiraj

Se pridružujem.
 20.07.09 10:42  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[andrejcc]

Eh, pišem še enkrat, prej sem pozabil vmes dodat prazno vrstico, pa se potem ne vidi, kaj sem napisal. Zanima me, kdo misliš, da bo vložil pobudo za referendum. Tokrat bi bil jaz med prvimi, ki bi šel podpisat pobudo, pa čeprav v portfelju trenutno IDov skoraj nima (samo nekaj za seme :-)).
 20.07.09 10:50  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--kljub temu, da zeli vesoljni france vse skupaj izvesti po valantovem nalogu po hitrem postopku in to zdaj med casom pocitnic, da bi ja slo skozi cimbolj neopazeno in tiho se bomo nasli taki, ki bomo vlozili pobudo (ce bomo prisli do te tocke pa bo to jasno vidno na dovolj mestih). in tudi podpisnikov, kljub dopustom, se bo naslo dovolj. tu namrec, za razliko od skupscine, ne rabis bit delnicar in torej pridejo v postev vsi drzavljani.
 20.07.09 10:53  MSTANK1odgovori / citiraj
[Mojster]

Tokrat bi bil jaz med prvimi, ki bi šel podpisat pobudo, pa čeprav v portfelju trenutno IDov skoraj nima (samo nekaj za seme :-)).
Kaj bi šele bilo? če bi mel not tok sredstev kot npr. Valant :)

Kdaj pa računaš, da bo to seme vzklilo?...sam mam v vseh štirih trenutno :) ci. 2222 evrov...

20.07.09 11:01  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[MSTANK1]

Kaj bi šele bilo? če bi mel not tok sredstev kot npr. Valant :)

Kdaj pa računaš, da bo to seme vzklilo?...sam mam v vseh štirih trenutno :) ci. 2222 evrov...
Aha, ti imaš tudi malo semena. No, jaz niti ne računam, da bo to seme tako blazno vzklilo, da bi bila potem bogatija, ampak sem bolj pripravljen na to, da bi počasi začel dokupovati in če se diskont ne bi preveč nižal bi kar nekaj časa počasi dokupoval. Zdaj sem pa v dilemi, kako in kaj naprej. Po teh cenah (in ob tem Franceljnovem predlogu) trenutno nisem na nakupni strani.
 20.07.09 11:14  MSTANK1odgovori / citiraj
[Mojster]

Aha, ti imaš tudi malo semena.
:)

Računam da bo enkrat ko v šoli, ko sem včasih :) na koncu šolskega leta z dvojk prilezel na trojke...

Drugač sem mal gledal v peskovnik in kake hude panike zaenkrat še ni...Mogoče jutri?

* zadnji popravek: 20.07.09 11:14
 20.07.09 11:24  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--na temo preoblikovanj in obujajocih zelja nekaterih po podaljsanju roka preoblikovanja je bilo govora ze tukaj http://www.financna-tocka.si/forum.php?m...skupaj s tekstom ki so ga oblastniki ocitno vzeli kot vzorec
 20.07.09 13:06  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--aja v soboto je bil v sobotni prilogi intervju z mitjo gasparijem. vredno branja

http://www.delo.si/tiskano/html/zadnji/S...
Če je vladni pokrov odprt, se iz njega občasno pokadi, lonca pa ne bo razneslo

med drugim je komentiral tudi enega izmed vesoljnih predlogov

KK: Vaš kolega, finančni minister Križanič, se je specializiral za izjave, ki burijo javno mnenje, od napovedi minimalne plače 1000 evrov do zajamčenega univerzalnega temeljnega dohodka v znesku 500 evrov, davčnih obremenitev za nestarše itd. Vas preseneča ta kolegova prostodušnost?

MG: Ne vidim razloga, da bi moral to komentirati.

KK: Zakaj ne, saj te izjave zadevajo vlado, v kateri ste tudi vi?

MG: Glede 500 evrov mesečnega univerzalnega državljanskega dohodka za dva milijona Slovencev pa: koliko dobimo, če to pomnožimo?

KK: Milijardo evrov na mesec.

MG: Koliko pa znaša letni državni proračun?

KK: Približno 9 milijard evrov.

MG: S tem sem vam povedal odgovor.
 20.07.09 13:22  MSTANK1odgovori / citiraj
[andrejcc]

--aja v soboto je bil v sobotni prilogi intervju z mitjo gasparijem. vredno branja
Ta mu tud ni tok slaba:

Vas kdaj prime, da bi znova prevzeli vodenje ministrstva za finance, saj imate bogate izkušnje?

Ravno zaradi bogatih izkušenj se s tem ne bi več ukvarjal.
 20.07.09 13:33  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--jep. drugace pa se zadnje mesece vse bolj strinjam z njegovimi pogledi.

tudi v tistem slavnem posnetku je bilo zanimivo slisati ko irma rece: "mitja se razburja, da v javnem sektorju ne vemo kaj delamo"
 20.07.09 14:05  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[andrejcc]

--na temo preoblikovanj in obujajocih zelja nekaterih po podaljsanju roka preoblikovanja je bilo govora ze tukaj http://www.financna-tocka.si/forum.php?m...skupaj s tekstom ki so ga oblastniki ocitno vzeli kot vzorec
Če je ta moj tekst res vzet kot vzorec, se zanj globoko opravičujem :-)

Je pa v tej državi tako, da realnost občasno prekaša fikcijo.

Tole me malo spominja na nekdanji predlog Antona Ropa cca 10 let nazaj za polnjenje certifikatske luknje tako, da se vse neporabljene certifikate, ki jih imajo pidi, enostavno konfiscira in prenese na KAD. Tisti predlog sicer potem ni prišel dlje od predloga, so si pa potem izmislili prostovoljno konverzijo v pokojninske bone.
 20.07.09 16:34  milwal (admin) odgovori / citiraj

Si ne morem kaj, da na tem majhnem, a izbranem forumu ne bi pristavil svojega piskrčka.

Ko sem slišal za predlog odloga preoblikovanja teh P.I.(z)D.arij, sem v prvem trenutku pomislil "Slovenija" takoj v drugem pa "TadejK".

Tako je to. PIDi so podcenjeni, bili in bodo, in za to pač obstajajo neki razlogi. Če so ti razlogi racionalni ali ne, sploh ni važno. Tako pač je. Hudo je, da živimo v državi, kjer ne moreš vedeti, ali bodo jutri nabasali 10 mio evrov v Muro, ali bodo nabasali 10 specialcev Janši na vrat. Ne moreš vedeti. In glede na to, da imaš ob tej minorni Sloveniji vlagateljsko na razpolago še cel svet, lahko vsaj v tem oziru pogledaš čez mejo, če si pač zjutraj, v službi, in na cesti prisiljen sobivati s svojimi navihanimi sodržavljani, zaradi lastnih zadržkov pred izselitvijo, ki so spet lahko racionalni ali neracionalni.

Pozicija: še nekaj kapljic, pa se mi bo ulilo čez rob. To pomeni, da bom začel z lastno forex piramido ali nekaj podobnega... greh je pustiti slovencu, da sam porablja svoj denar, ali kako že pravi Murphy.
 20.07.09 16:36  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[milwal]

Pozicija: še nekaj kapljic, pa se mi bo ulilo čez rob.
--pa ne tebi :)

To pomeni, da bom začel z lastno forex piramido ali nekaj podobnega... greh je pustiti slovencu, da sam porablja svoj denar, ali kako že pravi Murphy.
-- :))
 20.07.09 16:40  milwal (admin) odgovori / citiraj

maš mail, da ne svinjam dalje te teme...

Glede jutranjih pregledov pa tako: so čudovita zmes novičarstva in osebnega komentarja... si ravno prav prijetno pristranski :-)))
 20.07.09 17:58  MSTANK1odgovori / citiraj
[milwal]

Glede jutranjih pregledov pa tako: so čudovita zmes novičarstva in osebnega komentarja... si ravno prav prijetno pristranski :-)))
Kdo pa je lahko dandanes objektiven, mogoče kak Zgaga v tujini :)

http://www.guardian.co.uk/commentisfree/...

Mi je bil dober :) npr. tale komentar:
Slovenia thought it would become a little Switzerland. The rest of us knew that that would happen when hell freezes over! You will be "independent" as long as it suits. As the saying goes better to be a big fish in a little pool rather than a little fish in a big sea.
Al pa tale:
Mr Zgaga, you can write whatever you want, the Brits dont even know that Slovenia is a small country west of Mongolia and south of Iceland. The people that do know Slovenia are mostly concered about the blackmail attitude of its politicians, because most people consider it blackmail to pay a toll of 30 Euro to pass through a few kilometers of your small country
 20.07.09 18:02  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Žurnal24: Nadzorniki Vzjemne razrešili predsednika NS
 21.07.09 08:32  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

tole zgleda perspektivno

http://www.amazon.com/Saving-Sun-Street-...
 21.07.09 08:55  bibiodgovori / citiraj
[sandi]

Žurnal24: Nadzorniki Vzjemne razrešili predsednika NS
"Dosedanjemu predsedniku so očitali, da je pri svojem vodenju nadzornega sveta preveč samostojen, medtem ko si večina želi bolj kolektivnega delovanja in skupinskega načina vodenja."

A se samo meni zdi, da zadeva zveni, kot v časih rajnke jugoslavije???

21.07.09 09:29  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

-- :)) ja. saj ze njihov slogan je pravi. kako ze gre: jaz zame, ti zame :))

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>