Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 22:04
0,13 %
9.494,34
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 29.05
-1,77 %
1.219,76
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 67810... najdena v temi sončna elektrarna

Seznam forumov  >  Izdivjalnica  >  sončna elektrarna

Prostor za vročekrvne, odpuljene in zdolgočasene.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 67810... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 12
#67802  23.07.09 14:30  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Bi jo imeli v bližini hiše:)??

To ne pomeni dejansko ob hiši, ampak pač kar dovolj stran, seveda pa na vidnem mestu..

Imam pač neko povpraševanje po parceli, že pred časom sem se odločil da bi mogoče če dobim kupca za ceno ki sem si jo zamislil tudi prodal še kakšnih 3000m2.., no sedaj pa se je pač porodila neka zadeva za sončno elektrarno na cca 5000m2...Nisem se še nič veliko dogovarjal, sonca imam pa čez cel dan dovolj...

Plačali bi mi pač ceno za kakršno prodajam (zelo resno niti ne prodajam, tam pa tam kakšen oglas na eno izmed spletnih strani), pa seveda tam ne bi stala potem hiša dve ali tri ampak celice, kar je po moje veliko bolje kot pa bajte..

Je pa vprašanje kako je kaj s sevanjem oziroma škodljivim vplivom takšne elektrarne..Vsekakor bi o tem prvo premislil če bi se šli kakšna nadaljna pogajanja..

Ima kdo kakšno literaturo o tem oziroma kakšen link kjer kaj piše o tem, nisem še nič raziskoval ampak kot pravim če bo šla zadeva dalje pa bom?:)
#67803 (odg: #67802 matic7)  23.07.09 14:35  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

sevanjem?
#67804 (odg: #67803 crt)  23.07.09 14:58  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

nobeno sevanje ni hujše od novih sosedov, po možnosti slovencev... tako da, tudi če bi nuklearko postavili, bolje kot prodat za gradnjo :-))))
#67810 (odg: #67802 matic7)  23.07.09 16:40  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Ne prodajaj, ampak se raje dogovori (pogodba v obojestransko korist) za delež (+ elektrika za tvoj dom). Naj bo to tvoja/vaša investicija. Tako bi ravnal jaz in to brez razmišljanja. Zemlja pa še vedno ostane v lasti.
#67814 (odg: #67803 crt)  23.07.09 17:06  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

sevanjem?

:))

mislim zgolj kaj oddaja tista postaja kjer se zbira tok, mislim da rečejo trafa postaja...
#67815 (odg: #67804 milwal)  23.07.09 17:07  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[milwal]

nobeno sevanje ni hujše od novih sosedov, po možnosti slovencev... tako da, tudi če bi nuklearko postavili, bolje kot prodat za gradnjo :-))))

:))
#67818 (odg: #67810 creatin)  23.07.09 17:26  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[creatin]

Ne prodajaj, ampak se raje dogovori (pogodba v obojestransko korist) za delež (+ elektrika za tvoj dom). Naj bo to tvoja/vaša investicija. Tako bi ravnal jaz in to brez razmišljanja. Zemlja pa še vedno ostane v lasti.

Kolikor so mi razlagali, takšne investicije nanesejo precej denarja, sam pa nimam namena ves denar zmetati v eno investicijo..Nisem ravno poučen o sončnih elektrarnah, tam pa tam kakšen članek....Mogoče je pa res vredno razmisliti tudi o tej varianti, ki jo omenjaš, da bi bila parcela delež in bi jaz potem prejemal svoj del..

Sicer kot pravim nismo se preveč pogovarjali še o tem, ampak sem bil jaz vprašan če bi prodal in nisem ponujal okrog:))

Ti delaš drugače mislim da na elektro, če se ne motim:))?

In je kaj stranskih vplivov če zadeva stoji blizu hiše?

Vsekakor če jih ni, je čisto OK če so na travniku tiste celice, me ne moti sploh..., grše že ne more biti kot sedaj ko krave vse potecajo.

* zadnji popravek: 23.07.09 17:26
#67819 (odg: #67804 milwal)  23.07.09 17:29  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Odvisno koliko bi se sedanji sosedi pritoževali, čeprav jih ima stric matic v šahu če bi me kaj zajebavali, to mislim na dva najbližja soseda zraven te parcele.

Lahko bi se pa kakšen tretji našel, ki bi iz dolgega časa prišel ponoči malo razbijati:))

Pa v ograjo dal pa enega hudega psa:)
#67826 (odg: #67818 matic7)  23.07.09 18:43  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Stranski vplivi? Hm, vsekakor ni najbolje imeti celo zadevo kar na dvorišču. Drugače pa kar se elektromagnetnih valov tiče imaš pa tega že v stanovanju toliko, da je veselje; en kup električnih in elektronskih naprav, ki sevajo. Po moje še mobilnik seva veliko več. Je pa sevanje "naravni" pojav in tega imaš na vsakem koraku. Še največje sevanje sončnih celic je verjetno toplotno, saj so izgube še vedno velike (če se prav spomnim presegajo 50%). Vsekakor je vredno poiskati informacije po spletu, obstajala je pa včasih spletna stran "energetik" (sem jo kar redno prebiral in je bila dober vir informacij za nadaljnje brskanje) za katero pa trenutno vidim, da ne obstaja več v takšni obliki kot sem jo poznal jaz. Tukaj imaš en link do neke nove pa malo pobrskaj - http://www.erevija.com/clanek/935/Pionir...
#67832 (odg: #67826 creatin)  23.07.09 20:44  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[creatin]

Stranski vplivi? Hm, vsekakor ni najbolje imeti celo zadevo kar na dvorišču. Drugače pa kar se elektromagnetnih valov tiče imaš pa tega že v stanovanju toliko, da je veselje; en kup električnih in elektronskih naprav, ki sevajo. Po moje še mobilnik seva veliko več. Je pa sevanje "naravni" pojav in tega imaš na vsakem koraku. Še največje sevanje sončnih celic je verjetno toplotno, saj so izgube še vedno velike (če se prav spomnim presegajo 50%). Vsekakor je vredno poiskati informacije po spletu, obstajala je pa včasih spletna stran "energetik" (sem jo kar redno prebiral in je bila dober vir informacij za nadaljnje brskanje) za katero pa trenutno vidim, da ne obstaja več v takšni obliki kot sem jo poznal jaz. Tukaj imaš en link do neke nove pa malo pobrskaj - http://www.erevija.com/clanek/935/Pionir...

bom res malo pobrskal, če bo interes še vedno ostajal bom moral pa kar konkretno pobrstkati:)

Zadeva ne bi bila na dvorišču, bi bila na travniku, ajde cca za nekaj hiš prostora bi še bilo vmes, ne znam na pamet oceniti koliko je to..Se pravi vseeno bi bilo blizu:)

Lahko bi sicer zadevo planiral precej višje, ampak tistih nekaj 1000 m2 mi je zelo zelo všeč za hiško in tako bi dal tole na sredino travnika..Sicer imam travnik nekako v treh ali štirih trasah, najvišji del je ker precej višje od strehe moje hiše..
#67834 (odg: #67832 matic7)  23.07.09 20:50  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

to s terasami se slisi bogovsko za soncno zadevo...

spletna stran, ki jo omenja creatin, je morda http://www.energetika.net?

#67838 (odg: #67834 crt)  23.07.09 21:12  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Črt, ni čisto točno. Si me pa pognal, da sem jo hitro našel - http://www.revija-energetik.si/flash/rev...

http://www.revija-energetik.si/

* zadnji popravek: 23.07.09 21:12
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 12

Seznam forumov  >  Izdivjalnica  >  sončna elektrarna

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>