Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 09:32
-0,96 %
8.121,29
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 08:30
0,67 %
1.452,67
SI 09:15
0,13 %
884,97
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 71387... najdena v temi avti, predelave in drugo povezano

Seznam forumov  >  Izdivjalnica  >  avti, predelave in drugo povezano

Prostor za vročekrvne, odpuljene in zdolgočasene.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 71387... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 24
#71370 (odg: #71227 )  10.09.09 06:20  alekodgovori / citiraj  |  shramba  
[deaisto]

ps: ali kdo kaj ve o predelavi na plin... ali res žre pol manj + plin je pol cenejsi?
Pri plinu je poraba lahko nekaj malega večja (v kg/100 km). Je pa znatno cenejši.
#71378 (odg: #71225 MSTANK1)  10.09.09 11:40  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

:: [matic7]

:: Nikar ne kupujte novih dražjih avtov v slovenskih salonih, kupiš par mesecev starega pa ga dobis za super ceno:)

To me spomni na un hec s top geara: -najbolj se splača kao kupit 3leta staro alfo166, edin problem je da se to ne da :) ker je tako hitro izgubljala vrednost, da noben ni nikdar kupil nove.

166 je cisto super avto, ce se ga dobi za dobro ceno, novi so prenašponani..Poznam avto smo ga imeli. Jah situacija je podobna kot pri maseratiju, ko je star en dan, ga lahko začneš prodajati za 50k ceneje kot novega:))

Ko je star eno leto ga lahko prodajaš za 100k ceneje:)
#71379 (odg: #71378 matic7)  10.09.09 11:42  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  

Najdi mi quattroporte leto starega za -100.000 :)
#71380 (odg: #71227 )  10.09.09 11:43  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[deaisto]

:: :: [deaisto]

:: :: :: [andrejcc]

:: :: :: :: [alexd]

:: :: :: :: taksna agresivna reklama odbijajoca...

:: :: ::

:: :: :: --oglasevalec je ocitno preprican, da te bo tako preprical, da zdaj pa brz v avtosalon :)

:: ::

:: :: Agresivno vozilo, agresiven oglas, agresiven voznik... poanta da te tolk razkuris da gres tja in napizdis koga... spotoma pa X6 kupis...

::

:: in ga cez eno leto prodas za pol cene:)))

:: Nikar ne kupujte novih dražjih avtov v slovenskih salonih, kupiš par mesecev starega pa ga dobis za super ceno:)

:: Zdle vem za enega dobrega, prakticno nov je pa zgubu 33% cene, prevozenih ima pa toliko kot bi se peljal iz MB v KP in nazaj:)

:: Ce pride kdo z denarjem ga po moje dobi za kaksnih 40% od cene novega.

Kerga pa? 795iL Ecotek?

Ne ne, tisto sedmice že v času pred krizo niso dosegale ravno visokih cen/glede na ceno novega, ko so bile rabljene. Ampak pri takšnem avtu tudi če ga dobiš za 20k je problem ko kaj crkne, ker je vse zelo drago.

Ni serija 7 ima pa pred številko črko M:)
#71381 (odg: #71379 )  10.09.09 11:49  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[deaisto]

Najdi mi quattroporte leto starega za -100.000 :)

Mi smo dobili par mesecev in 5k prevoženih za 100k iz nemčije..

Prodajal se je pa kakšna dva meseca nedolgo nazaj, na zadnje mislim da je bila cena 50k, pa ni nobenega zanimalo..

Sicer bom tako rekel o tem avtu, meni je avto super, res da ni AMG, ker pač malo piska v ovinkih(pač sistem za spodrsavanje) in ima kakšno pomanjklivost, ampak AMG-ji so tudi sranje, do sedaj je bilo več problemov kot z maseratijem, pri maseratiju je le enkrat olje nekje spustilo in crknil altenator (oziroma ni napajalo akumulatorja).

Pri amg-ju pa skos nekaj tuli iz armature:)

Plus tega italijani navijajo drugače, kot boječi nemški preko 6 kubiki:)

* zadnji popravek: 10.09.09 11:49
#71383 (odg: #71381 matic7)  10.09.09 11:55  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj jim pa tuli izpod armaturke? Veverice ?

Zadnjic sem bil na servisu in pride model z veverico v armaturni (skrita nekje)... kaj nanj naredi... Pred tem pa menda familija ki je imela v prezracevalnih kanalih Gada...

svašta...

ps: a kdo ve če lahko instaliras plin na bencinarje s turbino?

a si ti na avtokomercu?

* zadnji popravek: 10.09.09 11:55
#71385 (odg: #71383 )  10.09.09 11:58  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  
[deaisto]
ps: a kdo ve če lahko instaliras plin na bencinarje s turbino?

glej tukaj:

http://www.sigas.si/sitemgr/sitemgr-site...

iz FAQ:

V katera vozila je možno vgraditi plinski pogon?

Plinski pogon je možno vgraditi v skoraj vsa vozila na bencinski pogon, obstaja majhno število vozil, pri katerih vgradnja ni možna (npr. nekatera vozila s turbinskimi polnilniki). Novejša tehnologija omogoča vgradnjo v vsa vozila.

#71386 (odg: #71385 sejad)  10.09.09 12:12  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

A se dizelske motorje tut da na plin predelat?

"da si znižam stroške... Poraba 4,1L/100 je čist preveč" :))
#71387  10.09.09 12:13  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

....
#71389 (odg: #71383 )  10.09.09 12:17  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[deaisto]

Kaj jim pa tuli izpod armaturke? Veverice ?

Zadnjic sem bil na servisu in pride model z veverico v armaturni (skrita nekje)... kaj nanj naredi... Pred tem pa menda familija ki je imela v prezracevalnih kanalih Gada...

;)))

Predvsem sem mislil, da skoz upozarja da je nekaj narobe..

a si ti na avtokomercu?

ne, nisem prodajalec:)

Pa kaj ti bo plinski pogon a te res tako skrbi poraba?

Midva mava mercedesa kompresor, res da ni močan motor, ampak ko vozi punca ima porabo pod 8, ko pa jaz pa pod deset, mestno pa malo nad deset..

Prej sva mela enga francoza, dosti manj konjev, žrl pa kot tank, je bil tale kar olajšanje, dosti več moči, dosti manj obremenjevanja s šaltanjem, v glavnem kot dan pa noč...Če sem ga gnal kakšnih 120 kilometrov dolgo pot, so se po celi armaturi kar lučke prižgale:)

Menjalniki pa takšni da je adijo, si človek ne upa do konca pohoditi in prestaviti v višjo, misliš da bo kar getribe ven pometalo..
#71391 (odg: #71387 andrejcc)  10.09.09 12:20  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

A se dizelske motorje tut da na plin predelat?

"da si znižam stroške... Poraba 4,1L/100 je čist preveč" :))

He he bi mel rad porabo 2L:)

So pa nevarni tile elektro motoriji, me je zadnjič skoraj en lexus povozil, sem mislil da je parkiran, ker ga ni bilo slišati:)
#71392 (odg: #71391 matic7)  10.09.09 12:22  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  

Ma zanima me malce X5, 4.8i (rabljen bencinar je konkretno poceni)... s plinom je toliko ugoden kot Clio 1.2 :)... edino kar bi me motilo je ogromen navor katerega bi zgubil s prehodom iz dizlov...
#71395 (odg: #71392 )  10.09.09 12:37  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[deaisto]

Ma zanima me malce X5, 4.8i (rabljen bencinar je konkretno poceni)... s plinom je toliko ugoden kot Clio 1.2 :)... edino kar bi me motilo je ogromen navor katerega bi zgubil s prehodom iz dizlov...

na avto netu vidim da jih ni veliko:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2874...

Tole ne vem če se da voziti pod 20L/100 kilometrov. Če jaz vozim sigurno ne..Recimo amg-ja če vozi ženska zelo lepo in normalno, ga žre krepko čez 20L..

Potegne tudi verjetno kar solidno. Tale avto ima pa kar zelo malo prevoženih, po moje že nekaj časa stoji, zato bi se dalo kar lepo izpogajati za boljšo ceno, prideš rečeš dam 48k, če hočete me do konca meseca pokličite, adijo:))

Turbo cayenna isti letnik 50 prevoženega se je prodalo pred meseci za 60k..Zdej pa poračuni kje je cena novega pri tem bmw-ju ali pri cayennu.
#71396 (odg: #71392 )  10.09.09 12:38  lukabodgovori / citiraj  |  shramba  

Kar pa se izgube navora pri 4.8i V8 bencinarju tiče, pa se verjetno ne bo opazno poznalo. Še vedno bo raketa glede na maso in velikost.

Ne dvomim pa, da bi se predelava na plin dosti poznala pri 1.2 cliotu. :)
#71399 (odg: #71396 lukab)  10.09.09 12:48  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[lukab]

Kar pa se izgube navora pri 4.8i V8 bencinarju tiče, pa se verjetno ne bo opazno poznalo. Še vedno bo raketa glede na maso in velikost.

itak moč ima:))

Nekateri zelo jamrajo čez tele športne terence, ja pa zakaj je uporaben, pa skret ker ne gre po skalah in kaj vem kaj še...Moja opažanja so drugačna, so zelo pregledni avti, po megli in dežju si pa vladar ceste, napram kakšnim nižjim avtom, je to kot dan in noč..Vožnja je neutrudljiva.

#71410 (odg: #71399 matic7)  10.09.09 13:14  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  

Sam bom rabil 4x4 zaradi lokacije hiše (zima / sneg)...

Na autoscoutu so po 35.000... s predelavo na plin prides stroskovno na cca 10-12L/100km
#71419 (odg: #71385 sejad)  10.09.09 13:32  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  
[sejad]

:: [deaisto]

:: ps: a kdo ve če lahko instaliras plin na bencinarje s turbino?

glej tukaj:

http://www.sigas.si/sitemgr/sitemgr-site...

iz FAQ:

V katera vozila je možno vgraditi plinski pogon?

Plinski pogon je možno vgraditi v skoraj vsa vozila na bencinski pogon, obstaja majhno število vozil, pri katerih vgradnja ni možna (npr. nekatera vozila s turbinskimi polnilniki). Novejša tehnologija omogoča vgradnjo v vsa vozila.

en drug ponudnik pa pravi, da lahko predela tudi tiste s turbo polnilniki:

http://www.avtonaplin.si/pogosta-vprasan...

Ali je možna vgradnja v dizelsko vozilo ?

Vgradnja je možna v vsak motor, bencinski ali dizelski. Razlika je v tako imenovanih detajlih kot so način vgradnje, potrebni material in zahtevnost predelave.

Ali je res, da vgradnja ni mogoča v turbo motorje ?

Vgradnja naših plinskih naprav je mogoča v vsak bencinski motor, tudi tiste s turbom in kompresorjem. kot edini na svetu vgrajujemo za ta vozila posebne sisteme, ki se razlikujejo od običajnih. Zato lahko predelamo tudi vozila z več kot 400KM.

#71421 (odg: #71419 sejad)  10.09.09 13:35  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  
[sejad]

:: [sejad]

:: :: [deaisto]

:: :: ps: a kdo ve če lahko instaliras plin na bencinarje s turbino?

:: glej tukaj:

:: http://www.sigas.si/sitemgr/sitemgr-site...

:: iz FAQ:

:: V katera vozila je možno vgraditi plinski pogon?

:: Plinski pogon je možno vgraditi v skoraj vsa vozila na bencinski pogon, obstaja majhno število vozil, pri katerih vgradnja ni možna (npr. nekatera vozila s turbinskimi polnilniki). Novejša tehnologija omogoča vgradnjo v vsa vozila.

en drug ponudnik pa pravi, da lahko predela tudi tiste s turbo polnilniki:

http://www.avtonaplin.si/pogosta-vprasan...

Ali je možna vgradnja v dizelsko vozilo ?

Vgradnja je možna v vsak motor, bencinski ali dizelski. Razlika je v tako imenovanih detajlih kot so način vgradnje, potrebni material in zahtevnost predelave.

Ali je res, da vgradnja ni mogoča v turbo motorje ?

Vgradnja naših plinskih naprav je mogoča v vsak bencinski motor, tudi tiste s turbom in kompresorjem. kot edini na svetu vgrajujemo za ta vozila posebne sisteme, ki se razlikujejo od običajnih. Zato lahko predelamo tudi vozila z več kot 400KM.

Fajn je da mas vsaj 400KM, če maš kak trahtar za prehtet :)
#71429 (odg: #71421 )  10.09.09 13:46  lukabodgovori / citiraj  |  shramba  

Trahtar kot je npr. čipan touareg V10 TDI? :))
#71433 (odg: #71429 lukab)  10.09.09 13:56  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  

Ah kje

Q7 V12 TDI... to je trahtar vseh trahtarjev :)

#71440 (odg: #71410 )  10.09.09 14:13  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[deaisto]

Sam bom rabil 4x4 zaradi lokacije hiše (zima / sneg)...

Na autoscoutu so po 35.000... s predelavo na plin prides stroskovno na cca 10-12L/100km

ampak kje je logika kupovati 4.8 in potem predelati na plin?

kupiš 3.0 dizel in to je to cca 10-13L.
#71445 (odg: #71440 matic7)  10.09.09 14:28  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  

Cena nakupa se mocno razlikuje... pa še V8 je ;)
#71470 (odg: #71378 matic7)  10.09.09 17:38  _7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  
[matic7]

:: [MSTANK1]

:: :: [matic7]

:: :: Nikar ne kupujte novih dražjih avtov v slovenskih salonih, kupiš par mesecev starega pa ga dobis za super ceno:)

:: To me spomni na un hec s top geara: -najbolj se splača kao kupit 3leta staro alfo166, edin problem je da se to ne da :) ker je tako hitro izgubljala vrednost, da noben ni nikdar kupil nove.

166 je cisto super avto, ce se ga dobi za dobro ceno, novi so prenašponani..Poznam avto smo ga imeli. Jah situacija je podobna kot pri maseratiju, ko je star en dan, ga lahko začneš prodajati za 50k ceneje kot novega:))

Ko je star eno leto ga lahko prodajaš za 100k ceneje:)
Tole glede Maseratijev je BS; en lep primerček, ker že nekaj časa gledam; 3200 GT je bil nov točno toliko kot BMW M5, pa sedaj primerjaj cene; Maserati ni Alfa, je pa razlog, da so Alfe tako poceni
#71479 (odg: #71470 )  10.09.09 18:41  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[7tom1ja]

:: :: [MSTANK1]

:: :: :: [matic7]

:: :: :: Nikar ne kupujte novih dražjih avtov v slovenskih salonih, kupiš par mesecev starega pa ga dobis za super ceno:)

:: :: To me spomni na un hec s top geara: -najbolj se splača kao kupit 3leta staro alfo166, edin problem je da se to ne da :) ker je tako hitro izgubljala vrednost, da noben ni nikdar kupil nove.

:: 166 je cisto super avto, ce se ga dobi za dobro ceno, novi so prenašponani..Poznam avto smo ga imeli. Jah situacija je podobna kot pri maseratiju, ko je star en dan, ga lahko začneš prodajati za 50k ceneje kot novega:))

:: Ko je star eno leto ga lahko prodajaš za 100k ceneje:)

Tole glede Maseratijev je BS; en lep primerček, ker že nekaj časa gledam; 3200 GT je bil nov točno toliko kot BMW M5, pa sedaj primerjaj cene; Maserati ni Alfa, je pa razlog, da so Alfe tako poceni

no jaz ti povem direktno na primeru quatroporte letnik 2007 konec leta..in ni bilo kupca za 50k po nekem času se je nehal prodajati...

3200 gt saj je, je pa precej slabši od današnjih maseratijev..

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2969...

mogoče te je zmotilo ker sem napisal en dan, no OK par mesecev:))

Poglej jaz si ne izmišljujem, pa tudi o kakšnem M bmw-ju ti povem da dandanes ga s 1000 prevoženimi ne prodaš kar tako, pa lahko ceno spustiš za 35k...

Itak da ni alfa, imeli kar nekaj alf...

maserati je meni dober avto, cene pa nima ko je rabljen..No ja saj amg-ji se sicer malo bolje držijo ampak vseno poraz..
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 24

Seznam forumov  >  Izdivjalnica  >  avti, predelave in drugo povezano

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>