Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 01:40
-0,33 %
8.821,24
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 08.05
0,88 %
1.136,34
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 74778... najdena v temi Bralka Marta, ste še z nami?

Seznam forumov  >  Periskop  RSS    >  Bralka Marta, ste še z nami?

Blog - Sandi Kodrič

Sandi Kodrič

V tem blogu se avtor pretežno čudi in sprašuje o raznih temah - ki so ali pa niso povezane s financami.

Vse zapisano je osebno mnenje, ki nima nobene povezave z družbo, lastnico teh spletnih strani.

Rubrike
·banke (36)
·borza (35)
·certifikati (13)
·davki (9)
·ekonomija (36)
·hec (7)
·jezik (17)
·kekec (20)
·knjige (2)
·mediji (21)
·nadzorniki (20)
·nakupovanje (11)
·nepremičnine (52)
·oglaševanje (25)
·pokojnina (55)
·politika (50)
·potrošnik (15)
·psihologija (3)
·razno (8)
·skladi (93)
·sodstvo (5)
·svoboda (6)
·zakonodaja (19)
·zavarovanje (31)
·zdravstvo (11)
Arhiv
·nov 2015 (1)
·maj 2015 (1)
·feb 2015 (1)
·dec 2012 (1)
·nov 2012 (1)
·okt 2012 (4)
·jul 2012 (6)
·jun 2012 (1)
·maj 2012 (1)
·apr 2012 (5)
·mar 2012 (2)
·feb 2012 (3)
·jan 2012 (4)
·dec 2011 (3)
·nov 2011 (4)
·okt 2011 (7)
·sep 2011 (2)
·avg 2011 (6)
·jul 2011 (1)
·jun 2011 (4)
·maj 2011 (13)
·apr 2011 (8)
·mar 2011 (15)
·feb 2011 (4)
·jan 2011 (11)
·dec 2010 (9)
·nov 2010 (12)
·okt 2010 (10)
·sep 2010 (10)
·avg 2010 (11)
·jul 2010 (8)
·jun 2010 (9)
·maj 2010 (11)
·apr 2010 (11)
·mar 2010 (17)
·feb 2010 (6)
·jan 2010 (5)
·dec 2009 (7)
·nov 2009 (6)
·okt 2009 (9)
·sep 2009 (3)
·avg 2009 (8)
·jul 2009 (3)
·jun 2009 (2)
·maj 2009 (7)
·apr 2009 (5)
·mar 2009 (12)
·feb 2009 (7)
·jan 2009 (11)
·dec 2008 (6)
·nov 2008 (11)
·okt 2008 (10)
·sep 2008 (5)
·avg 2008 (8)
·jul 2008 (4)
·jun 2008 (12)
·maj 2008 (8)
·apr 2008 (7)
·mar 2008 (9)
·feb 2008 (6)
·jan 2008 (7)
·dec 2007 (5)
·nov 2007 (8)
·okt 2007 (6)
·sep 2007 (8)
·avg 2007 (8)
·jul 2007 (1)
·jun 2007 (8)
·maj 2007 (11)
·apr 2007 (12)
·mar 2007 (11)
·feb 2007 (6)

Bralka Marta, ste še z nami?
Rubrika: skladi
<  |  >  |  seznam
 19.10.09 13:54  sandi (admin) (DS) shramba  

Pred natančno letom dni se nam je oglasila zaskrbljena bralka Marta, vlagateljica v sklad KD Galileo, z nenavadnim vprašanjem. Namreč, kolikšne so obresti pri tem skladu, če pri trenutni donosnosti piše številka "-49%". Takrat se je potem razvila zanimiva debata (tema Zaskrbljena bralka), odgovor vlagateljici pa smo zaključili z željo, da bi bil naslednji mesec varčevanja (oktober 2009) bolj vesel, kot je bil lanskoletni.

Marta se nam letos ni oglasila, vseeno pa lahko pogledamo, kaj se je z njeno naložbo zgodilo. KD Galileo te dni dosega skoraj natančno isto vrednost točke, kot je bila pred letom dni, nekaj nad 9 evri. V vmesnem času je Marta bržkone preživljala hude čase, kajti v marcu se je točka spustila celo pod 6 evrov, odtlej pa spet narašča. In če bralka spomladi ni izgubila živcev in v navalu panike svojih točk prodala, je danes verjetno kljub vsemu boljše volje kot lani ob tem času. Nedavna preteklost ji namreč kaže lepo sliko in ji daje upanje za naprej. Zadnje 4 mesece točka narašča po več kot 3 odstotke na mesec, in od začetka leta je porasla že za več kot 30%. Bližnji preteklosti ponavadi ljudje psihološko pripisujemo večji pomen kot bolj oddaljeni (recency bias). Na dveletnem nivoju je točka sicer še vedno 49% v minusu.

Pomagajmo bralki z nasvetom.

Vprašanje: Kaj naj vlagateljica Marta s svojimi točkami stori?

Kateri od naslednjih hipotetičnih nasvetov se vam zdi za bralko najprimernejši:

a) Točke KD Galilea naj obdrži, saj se bo rastoči trend nadaljeval in v doglednem času bo prišla vsaj na nulo, če že ne v plus.

b) Točke naj proda, kajti trend rasti je pri koncu in na stare nivoje točka še lep čas ne bo prišla.

c) Točke naj dokupuje, saj so sedaj še vedno poceni. S tem si bo znižala povprečno nabavno ceno in lepo zaslužila, ko točka spet zraste.

d) Bralka naj, če tveganja ne prenese, raje varčuje v banki.

* zadnji popravek: 19.10.09 13:54

Komentarji uporabnikov
Replika? Pripomba? Še kaj manjka?  (vseh: 37; zadnji: 21.10.09 20:34)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

19.10.09 14:07  _deaistoodgovori / citiraj

e) Marta se je v tem času močno informirala in danes vodi dva izmed MP skladov... tako da cinizem ni na mestu!
 19.10.09 14:10  ZZZodgovori / citiraj
[deaisto]

e) Marta se je v tem času močno informirala in danes vodi dva izmed MP skladov... tako da cinizem ni na mestu!
:-)
 19.10.09 14:30  urkostarodgovori / citiraj

Če bralka ne loči med obrestmi in donosom, naj se odloči za banko. Če je še čas, ker nebi se čudil, če trenutno piše svoje zaskrbljeno pismo na kak forex menedžment.

* zadnji popravek: 19.10.09 14:30
 19.10.09 15:11  ZZZodgovori / citiraj

e) Bralka je točke že prodala. Zdaj bo počakala da zrastejo še za 50%, potem pa prepričana v nadaljnjo rast, spet kupila. Ko bodo trgi čez nekaj časa spet padli, pa bo spet pisala na FT, kaj naj stori.
 19.10.09 15:22  140956odgovori / citiraj

MARCA LETOS TOČKA POD 6 EUR

NAJVIŠJA VREDNOST V OKTOBRU 2007 NAD 17 EUR

SKLAD FLEKSIBILNE STRUKTURE

KJE JE TUKAJ ODGOVORNOST UPRAVLJALCEV

VERJETNO SO VSI VLAGATELJI,KI SO JIM ZAUPALI PODOBNI MARTI

19.10.09 15:35  Redstripeodgovori / citiraj

Kot pravi zzzzzzzzz je Marta verjetno res v tem položaju :-)

Glede na ime je Marta verjetno že v penzjonu ali pa zelo blizu, zato ji predlagam, da v tem trenutku točke proda, ne glede kam bodo trgi obrnili.

Denar1/3 veže, 1/3 položi na KD MM in 1/3 podari vnukom. Občutek pri darovanju je nepopisljiv pri sprejemanju darila pa še bolj ;-) torej pride v poštev varianta za prvi primer b ali d

Pri predpostavki, da Marta denarja ne rabi, ni v penzijonu in ima visok prag sprejemanja izgub pa a ali c.

140...

život je čupav i dlakav,

glupi zajeban ali samo je jedan ;-)
 19.10.09 16:13  _deaistoodgovori / citiraj
[140956]

MARCA LETOS TOČKA POD 6 EUR

NAJVIŠJA VREDNOST V OKTOBRU 2007 NAD 17 EUR

SKLAD FLEKSIBILNE STRUKTURE

KJE JE TUKAJ ODGOVORNOST UPRAVLJALCEV

VERJETNO SO VSI VLAGATELJI,KI SO JIM ZAUPALI PODOBNI MARTI

BRAVO!....

Sedaj povej še TRR in ti vsi nakazemo denar v upravljanje!
 19.10.09 16:36  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Redstripe]

Glede na ime je Marta verjetno že v penzjonu ali pa zelo blizu, zato ji predlagam, da v tem trenutku točke proda, ne glede kam bodo trgi obrnili.
Pravo ime bralke je drugačno (spremenili smo ga, da je ne bi kdo prepoznal, kajti njeno pismo ni bilo namenjeno javnosti; to je bilo v opombi napisano že lani)
 19.10.09 17:14  Redstripeodgovori / citiraj

Sandi saj vem ;-)

hotel sem samo predstaviti dva vidika, kjer se pač teta Marta najde ;-)
 19.10.09 21:07  ribnikodgovori / citiraj

Upravljalce sklada GALILEO sem po e pošti nekajkrat vprašal, ko je bil še zelo primeren čas za to, kaj je s prilagajanjem trgu, kot nam v prvem stavku prospekta obljubljajo, saj je jasno, da niso s prstom mignili, pri reševanju premoženja. Odgovora nisem dobil, tudi odziva v spremembi strukture premoženja sklada ni bilo. Ker ne verjamem, da upravljalci sklada niso vsaj toliko sposobni, da potrebe po prilagajanju strukture naložb, niso opazili, sem prepričan, da so delovali proti interesom vlagateljev, v korist nekoga drugega.

Zato menim, da je pisanje o vlagateljici Mari hinavsko preračunljivo sprenevedanje in ponižujoče do tistih, ki smo jim zaupali.
 19.10.09 21:38  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[ribnik]

Zato menim, da je pisanje o vlagateljici Mari hinavsko preračunljivo sprenevedanje in ponižujoče do tistih, ki smo jim zaupali.
Če tole leti name, ki sem odprl tole temo in tisto od lani, dodajam naslednje:

- takratno pismo je bilo dobesedno takšno, kot smo ga objavili

- komentar in odgovor bralki v blogu Periskop je bil moj in podpisan (tako kot vse ostale teme v Periskopu) in ne anonimen

- jaz nisem niti zaposlen niti kakorkoli drugače neposredno povezan s firmo KD Skladi, ki upravlja KD Galileo, niti s katerokoli drugo DZU

- kot piše zgoraj "Vse zapisano je osebno mnenje, ki nima nobene povezave z družbo, lastnico teh spletnih strani."

Kje ti vidiš "hinavsko preračunljivo sprenevedanje", mi sicer ni jasno (pojasnil nisi), vsekakor pa imaš pravico do takega mnenja. Razumem tudi morebitno jezo, če si vlagatelj, ki je nezadovoljen z dosežki svojega sklada ali skladov. Z vlagatelji v sklade se tako ali drugače ukvarjam od leta 1995 in sem videl že mnogo primerov, ko so razočarani vlagatelji pripisovali krivdo marsičemu namesto svojim odločitvam (ne pravim, da je v tvojem primeru tako).

Kolikor se spomnim, se vse od kar tale forum obstaja, zaposleni iz KD Skladov v njem niso kaj dosti oglašali (morda je taka politika hiše, ne vem). Isto velja za večino drugih DZU.

* zadnji popravek: 19.10.09 21:38
 19.10.09 21:51  MSTANK1odgovori / citiraj

Hej saj gre sam za denar :)

Drugač včasih človek še samemu sebi ne sme zaupat ...

Ta je že zlajnan ma vseen: Ko ti rata prevroče pač greš ven iz kuhinje...ok neki je odvisno tud od kuharja/ prezračevanja :) ...ampak spet ne tok, da te nebi po nepotrebnem? bolela glava.

* zadnji popravek: 19.10.09 21:51
 19.10.09 21:53  skeptikodgovori / citiraj

Mislim, da je tukaj zrno resnice.

Galileo je bil med prvimi na sceni, in na nek način "obsojen" na uspeh. In kmalu so vsi hoteli biti zraven, o ne, takrat ni bilo nobenih pripomb.

In potem so postali pač eni izmed upravljalcev, ki so poač stavili na notranje informacije slovenske privatizacije. Tradicijo so imeli, pretekle donose tudi in so se šli politično ekonomijo, pardon politično vlaganje. In se jim je zalomilo.

In sedaj so kar so. In imajo klientelo, ki je očitno ali zelo pasivna, ali pa preprosto ne more drugam.

Kljub temu, da sem zaprisežen skladiščinik bom rekel: pojdite stran; seveda če si upate.
 19.10.09 22:07  Osojnikodgovori / citiraj
[skeptik]
Kljub temu, da sem zaprisežen skladiščinik bom rekel: pojdite stran; seveda če si upate.
se strinjam.

mimogrede, ker si ti edini ki se tukaj SAM deklarira kot skladiščnik, jaz sem pa že bil v nedavni preteklosti tukaj že blago "ožigosan", da sem še edini preostali skladiščnik tukaj (pa niti sam ne vem, ali sem ali nisem), me zanima, kaj trenutno poseduješ na borzi.

odgovarjaš seveda če sam želiš. če ne, tudi prav.

enako me zanima za MSTANK1.
 19.10.09 22:40  MSTANK1odgovori / citiraj
[Osojnik]

... me zanima, kaj trenutno poseduješ na borzi.
Vsak dan čedalje manj ....................................... tveganih naložb :)

Drugač trenutno? pobiram dol serije tipo Mr.Bean, Blakes 7, Dick Turpin in Doctor Who-1.serija še čb iz 60-tih,tko da se oglašam le v bližini torkov :) -beri vpliv marsa.

Aja filmov o skladiščnikih nikjer ne najdem :(

* zadnji popravek: 19.10.09 22:40
 19.10.09 23:03  skeptikodgovori / citiraj

Prav nič spektakularnega.

Dvoje delnic iz privatizacije ter en mešani, sektorski in regionalni (ne ni Balkan, tako zelo pogumen pa nisem nikoli bil) vzajemni sklad pri tujem ponudniku. Pa še tri sklade, ki sem jih v svoji nevednosti kupil zelo blizu njihovega "zgodovinskega" dna, sedaj pa imam z njimi tak lep zaslužek, da bom pač pustil, naj mi "total ven štrlijo" iz mojega siceršnjega portfelja, ker pač zaradi tega ne bom plačeval davka.

Muči me le to, da imam velik procent prihrankov v $, ampak mislim, da nas je tukaj kar nekaj s tem problemom.
 20.10.09 06:49  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[ribnik]

to bi lahko veljalo v primeru, da bi pisec bil upravljalec tega sklada ali kaksna druga oseba, ki lahko vpliva na ravnanje upravljalca. vendar to ne drzi. ne drzi za nikogar od ekipe ft online.
 20.10.09 08:37  razlog001odgovori / citiraj

Moje mnenje je, da je ta zgodba okrog Marte lahko zelo poucna za veliko bralcev foruma. Domnevam, da najbolj za tiste, ki se jim to pisanje zdi hinavsko ali kaj podobnega
 20.10.09 08:46  Redstripeodgovori / citiraj
[skeptik]

Mislim, da je tukaj zrno resnice.

Galileo je bil med prvimi na sceni, in na nek način "obsojen" na uspeh. In kmalu so vsi hoteli biti zraven, o ne, takrat ni bilo nobenih pripomb.

In potem so postali pač eni izmed upravljalcev, ki so poač stavili na notranje informacije slovenske privatizacije. Tradicijo so imeli, pretekle donose tudi in so se šli politično ekonomijo, pardon politično vlaganje. In se jim je zalomilo.

Plosk, plosk verjetno je tukaj res nekaj resnice.

Res imajo vzajemni skladi zapisano naložbeno politiko, usmeritev... sploh en kup enega balasta. Na koncu pa je vprašanje ali upravljalec to tudi resnično upošteva ali ne.

Včasih res izgleda, da delujejo bolj v interesu lastnikov dzu in ne vlagateljev. Sploh bi morali tisti, ki imajo vse možnosti, da se umaknejo na varno biti bolj aktivni. Tako pa se mi zdi, da je to upravljanje pasivno. Tukaj smo in bog nam pomagaj!

Ljudje naložijo svoj denar v vzajemni sklad in plačujejo stroške upravljanja ravno zato, da nekdo z njim upravlja.

Vseeno pa menim, da nihče ni pričakoval, da bo kriza, padec ali karkoli že tako velik globok.

Praktično smo bili vsi zaslepljeni s preteklimi donosi, še pomnite tovariši +100% letno.

Komur takrat ni bilo dovolj in ni izstopil je prav, da je dobil po prstih. (pa ni bil to galileo)
 20.10.09 10:16  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[razlog001]

Moje mnenje je, da je ta zgodba okrog Marte lahko zelo poucna za veliko bralcev foruma. Domnevam, da najbolj za tiste, ki se jim to pisanje zdi hinavsko ali kaj podobnega
Izgleda, da nekaterim novejšim uporabnikom foruma ni znano, kdo je kdo. Vsi štirje admini tega foruma smo podpisani z imeni, kar imamo povedati o posameznih skladih, to po najboljših močeh povemo v rubriki Drugo mnenje (v javno objavljenem arhivu od leta 2007 dalje je 693 mnenj, opremljenih z datumom in podpisom) in nihče ne upravlja nobenega sklada.
 20.10.09 10:32  deanmartinodgovori / citiraj

menim, da ima odgovor C) še vedno določeno težo v srednje/dolgoročnem času, al se motim?
 20.10.09 11:13  MSTANK1odgovori / citiraj
[deanmartin]

menim, da ima odgovor C) še vedno določeno težo v srednje/dolgoročnem času, al se motim?
a+b+c+d=1

Zdej pa kak % nosi vsaka od teh možnosti danes, pa se bo ugotavljalo v srednje/dolgoročnem času :)
 20.10.09 14:05  ribnikodgovori / citiraj

Sandi se ti opravičujem, ker je bilo zares napisano kot da si ti razlog neprilagajanja v skladu GALILEO. Mene padec sklada sploh ni presenetil, niti razočaral, razočaran sem bil le zaradi obljub upravljalca sklada, da bo strukturo naložb prilagajal trenutnim razmeram na trgu pa ni naredil, po moje, nič.
 20.10.09 14:24  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[ribnik]

Sandi se ti opravičujem, ker je bilo zares napisano kot da si ti razlog neprilagajanja v skladu GALILEO. Mene padec sklada sploh ni presenetil, niti razočaral, razočaran sem bil le zaradi obljub upravljalca sklada, da bo strukturo naložb prilagajal trenutnim razmeram na trgu pa ni naredil, po moje, nič.
OK, sprejeto. O Galileu je bilo sicer nekaj omenjenega v Andrejevem intervjuju s predsednikom uprave KD Skladov: [ne najdem članka: 10962]

(KD Skladi so namreč edino pravo mesto za informacije in odgovore na temo podskladov KD krovnega sklada)
 20.10.09 15:01  deanmartinodgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: [deanmartin]

:: menim, da ima odgovor C) še vedno določeno težo v srednje/dolgoročnem času, al se motim?

a+b+c+d=1

Zdej pa kak % nosi vsaka od teh možnosti danes, pa se bo ugotavljalo v srednje/dolgoročnem času :)
hvala za tvoje razumevanje, ampak zagotovo tvoja enačba ni enako 1

in to ne glede na čas

20.10.09 15:31  MSTANK1odgovori / citiraj
[deanmartin]

:: [MSTANK1]

:: :: [deanmartin]

:: :: menim, da ima odgovor C) še vedno določeno težo v srednje/dolgoročnem času, al se motim?

::

:: a+b+c+d=1

:: Zdej pa kak % nosi vsaka od teh možnosti danes, pa se bo ugotavljalo v srednje/dolgoročnem času :)

hvala za tvoje razumevanje, ampak zagotovo tvoja enačba ni enako 1

in to ne glede na čas

Ma sej ni blo mišljeno matemetatično :)

1 so kao vse možnosti, ki jih v nekem trenutku imaš...beri ni mi blo všeč, da v tem trenutku navijaš za c? in misliš, da se bo to na srednji/dolgoročni čas splačal...
 20.10.09 16:28  deanmartinodgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: [deanmartin]

:: :: [MSTANK1]

:: :: :: [deanmartin]

:: :: :: menim, da ima odgovor C) še vedno določeno težo v srednje/dolgoročnem času, al se motim?

:: ::

:: :: a+b+c+d=1

:: :: Zdej pa kak % nosi vsaka od teh možnosti danes, pa se bo ugotavljalo v srednje/dolgoročnem času :)

:: hvala za tvoje razumevanje, ampak zagotovo tvoja enačba ni enako 1

:: in to ne glede na čas

Ma sej ni blo mišljeno matemetatično :)

1 so kao vse možnosti, ki jih v nekem trenutku imaš...beri ni mi blo všeč, da v tem trenutku navijaš za c? in misliš, da se bo to na srednji/dolgoročni čas splačal...
saj ne navijam, želel sem samo mnenje diši ali ne diši :)

no zdaj si povedal bistvo
 21.10.09 03:36  vilijemodgovori / citiraj

Jaz si predstavljam problem takole: Edina razlaga zakaj so skladi izgubili vrednost in upravljalci niso prestavili naložbe v bolj varne bi lahko bila likvidnost, saj v kriznih časih ljudje na veliko izplačujejo. Če sklad nima denarnih sredstev za ogromna izplačila, posebej ob krizah ne preostane drugega kot pod prisilo prodati naložbe, in kadar je kriza so naložbe na minimumu in tukaj je problem.

Rešitev kot razmislek za DZUje: Naj se ustvari sklad z izstopnimi provizijami 50% prvih pet let posedovanja točk, in potem se takšna nihanja ne bi smela dogajati ker bi ljudje bili prisiljeni postati dolgoročni vlagatelji, izplačil ob krizah ne bi bilo saj bi sklad brez skrbi prestavil vse v gotovino ali pa celo shortal (služil tudi v času padanja vrednosti delnic). Država poskuša uvesti dolgoročnost naložb z davki a jim nekako ne uspe, sedaj je na upravljalskih družbah da naredijo nekaj za ljudi. Se je pokazalo, da dolgoročni vlagatelji izgubljamo vrednost v takšnih skladih na račun "paničarjev" kadar so delnice nizko vrednotene.

Kot trenutno rešitev dobro poučenih vlagateljev vidim: Da se ob visokih vrednostih točk izplačujejo točke, ob vrhih vrednosti v primeru večjih izplačil, če se ne motim, je skladu lažje prodati in je to sladek likvidnostni problem. (popravite me če se motim)

Je pa še vedno verjetnost najbolj črnega scenarija, da upravitelji upravljajo sklade v korist sebi. Najverjetneje se upravljavce nadzoruje, če trgujejo z istimi papirji, a kako bomo vedeli če ne trguje pod drugim imenom, preko prijatelja žene itn. Z Vzajemnimi skladi imajo velike količine delnic, s katerimi lahko premikajo vrednost le teh in si tako lepo premaknejo tečaje kamor želijo. To je seveda teorija najbolj črnega scenarija. Ker mislim, da so ti upravljalci dobro plačani iz naslova stroškov upam, da so niso preveč pohlepni in so zadovoljni s svojimi plačami in ne prakticirajo tega kar sem napisal.

Malo za šalo še ime sklada z izstopno provizijo: Sklad fleksibilnih naložb Ovčka (C)(TM)

PS. Lahko bi tudi imeli izplačilni sklad, izstopna provizija 50%, in poleg redno letno izplačila določenega dela dobičkov, za kar bi se sklad potem vedno primerno lahko pripravil).

Takemu skladu pa bi jaz dal ime: Sklad fleksibilnih naložb Ovčka Izplačilni (C)(TM)

Vili

* zadnji popravek: 21.10.09 03:36
 21.10.09 07:40  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[vilijem]

Jaz si predstavljam problem takole: Edina razlaga zakaj so skladi izgubili vrednost in upravljalci niso prestavili naložbe v bolj varne bi lahko bila likvidnost, saj v kriznih časih ljudje na veliko izplačujejo. Če sklad nima denarnih sredstev za ogromna izplačila, posebej ob krizah ne preostane drugega kot pod prisilo prodati naložbe, in kadar je kriza so naložbe na minimumu in tukaj je problem.
--to ti resno ali se salis?
 21.10.09 08:37  milwal (admin) odgovori / citiraj

may god have mercy on your soul. Na tem svetu si obsojen na trpljenje.
 21.10.09 08:50  ZZZodgovori / citiraj
[vilijem]

Rešitev kot razmislek za DZUje: Naj se ustvari sklad z izstopnimi provizijami 50% prvih pet let posedovanja točk....
In to še ni vse: uvedejo naj še 50% vstopno provizijo, da bodo bolj motivirani za kvalitetno upravljanje.

In varnostno službo, ki bo skrbela za red med vlagatelji, ki se bodo kar tepli, kdo bo prej vložil...

21.10.09 09:05  sejadodgovori / citiraj

:)

sem ravno isto pomislil...

sklad s 50% izstopno provizijo za prvih 5 let posedovanja točk verjetno ne bi uspel zbrati niti zakonsko določenega minimuma obsega sredstev.
 21.10.09 18:31  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[vilijem]

Kot trenutno rešitev dobro poučenih vlagateljev vidim: Da se ob visokih vrednostih točk izplačujejo točke, ob vrhih vrednosti v primeru večjih izplačil, če se ne motim, je skladu lažje prodati in je to sladek likvidnostni problem. (popravite me če se motim)
skladu je na cvetocem trgu seveda lazje prodati, vendar v primeru, da postane cvetoci trg se bolj cvetoc, potem ta sklad zaostaja za tistim, ki ni prodajal.

in vlagatelji pridejo razlagat, da kaksni kreteni so upravljalci. ker jih prav en kurc briga, da je upravljalec ravnal previdno. ker se pac riziki niso uresnicili. dokler se en dan ne uresnicijo. in potem pridejo vlagatelji jamrat, da zakaj pa ni prodal.

po mojem vtisu tipicni upravljalec in tipicni vlagatelj maksimalno zasluzita eden drugega.

* zadnji popravek: 21.10.09 18:31
 21.10.09 18:36  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[sejad]

sklad s 50% izstopno provizijo za prvih 5 let posedovanja točk verjetno ne bi uspel zbrati niti zakonsko določenega minimuma obsega sredstev.
ja, zdaj. v casu rastocega trga pa bi se taka rec lahko mirno prodala, brez skrbi. samo pac ne reces 50% izstopna provizija za 5 let, ampak enostavno sploh ne mores dvigniti prvih 5 let. nakar to zapakiras v to, poglejte, kako je zraslo lani, torej kako bo raslo sele v 5 letih, sploh pa a ne veste, da je dolgorocnost prava stvar, torej, mi vam povrhu se BREZPLACNO pomagamo, da vas ne premaga skusnjava, cista zmaga.

* zadnji popravek: 21.10.09 18:36
 21.10.09 18:34  alekodgovori / citiraj
[sejad]

:)

Na FFX so uspešno prodajali "sklad" s 100% vstopno provizijo... :P
 21.10.09 19:41  skeptikodgovori / citiraj
[crt]

:: [sejad]

:: sem ravno isto pomislil...

:: sklad s 50% izstopno provizijo za prvih 5 let posedovanja točk verjetno ne bi uspel zbrati niti zakonsko določenega minimuma obsega sredstev.

ja, zdaj. v casu rastocega trga pa bi se taka rec lahko mirno prodala, brez skrbi. samo pac ne reces 50% izstopna provizija za 5 let, ampak enostavno sploh ne mores dvigniti prvih 5 let. nakar to zapakiras v to, poglejte, kako je zraslo lani, torej kako bo raslo sele v 5 letih, sploh pa a ne veste, da je dolgorocnost prava stvar, torej, mi vam povrhu se BREZPLACNO pomagamo, da vas ne premaga skusnjava, cista zmaga.

Skladiščenje za začetnike ;)))
 21.10.09 20:34  vilijemodgovori / citiraj
[milwal]

may god have mercy on your soul. Na tem svetu si obsojen na trpljenje.

Ah saj ni tako hudo :)

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>