Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 23:01
-2,71 %
7.350,93
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:50
0,58 %
1.456,79
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 75523... najdena v temi Katero debetno kartico izbrati?

Seznam forumov  >  Banke  >  Katero debetno kartico izbrati?

Bančno varčevanje, bančne storitve, obrestne mere, NSVS ...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 75523... najdena na strani 2

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 52   stran:  prva | < | 1 | 2
#75486  28.10.09 09:44  _bizi10odgovori / citiraj  |  shramba  

Glede na to da so znancu pred kratkim na NLB-ju izpraznili račun in da iz več razlogov (politika, vzvišenost, drage storitve, slaba varnost spletnega bančništva) ne maram več NLB banke se bom preselil na drugo banko.

Želje so bile:

- cenovno ugodna banka (spletno bančništvo, provizije za položnice itd.)

- poslovalnica blizu z dostopnim parkiriščem (okolica Celja)

- da ne zaračunavajo dvigov na bankomatih drugih bank (okolica Celja)

- varno spletno bančništvo

- Visa Electron

Banko ki bi ustrezala vsem pogojem seveda nisem našel tako da so zaradi raznih razlogov izmed tistih redkih ki ponujajo Viso Electron odpadle Abanka (slaba varnost spletnega bančništva), Banka Koper (draga, provizije na bankomatih), Banka Celje (slaba varnost elektronskega bančništva, provizija na drugih bankomatih) in NKBM (provizija na bankomatih drugih bank). Torej sem lahko iz željenih možnosti odstranil Viso Electron.

Na koncu se mi je po poizvedovanju, pregledu tabel o cenah bančnih storitev bank (Finance) in tabeli varnosti spletnih bank (http://www.zps.si/images/stories/finance/varnost_spletnih_bank_tab1.pdf) še najboljša zdela Deželna banka Slovenije d.d.

Imajo poslovalnico praktično za vogalom za katero sploh nisem vedel da obstaja tu. Nimajo provizije za dvig gotovine na bankomatih drugih bank v Sloveniji (in v EU), omogočajo varno spletno bančništvo z generatorjem števil, namesto Vise Electron pa sem v paketu dobrodošlice vzel za eno leto brezplačen Mastercard.

Paket dobrodošlice pa vključuje:

* 6-mesečno brezplačno vodenje osebnega računa,

* brezplačno izdajo plačilne kartice Activa Maestro,

* podarjeno enoletno članarino za plačilno kartico z odloženim plačilom Activa MasterCard,

* brezplačno prvo odobritev dovoljene prekoračitve v enaki višini kot na prejšnji banki,

* uporaba e-banke brez pristopnine,

* ureditev trajnikov in direktnih obremenitev,

* dnevni limit dviga gotovine na bankomatih najmanj v višini limita na prejšnji banki komitenta,

* po prejemu prvega rednega priliva (plače ali pokojnine), ki je osnova za odobritev kredita, možnost najema potrošniškega ali stanovanjskega kredita po pogojih, ki veljajo za komitente,

* brezplačno dvigovanje gotovine na vseh bankomatih po Sloveniji in na evroobmočju.

Tako da mislim da bom na boljšem kot pri NLB to pa je bil tudi cilj. :)

* zadnji popravek: 28.10.09 09:44
#75487 (odg: #75486 )  28.10.09 10:10  jurassicodgovori / citiraj  |  shramba  

jst mam pa vprašanje za tiste, ki so menjali banko (ali če ve kdo drug). Ali je kakšna varianta, da se ti prenese arhiv plačil s stare banke na novo?

Ker problem pri teh spletnih bankah je ravno v tem, da nimaš potrdila, da si položnico plačal, če pa menjaš banko, pa je to koristno imeti - nikoli ne veš, kdaj ti kdo zateži, da kaj nisi plačal ali preprosto hoče potrdilo (sploh kdo iz javne uprave).
#75488 (odg: #75487 jurassic)  28.10.09 10:20  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[jurassic]

jst mam pa vprašanje za tiste, ki so menjali banko (ali če ve kdo drug). Ali je kakšna varianta, da se ti prenese arhiv plačil s stare banke na novo?
--tezka bo. sicer nekatere omogocajo izvoze oz. mesecne izpiske v pdf za lasten arhiv. da bi jih pa vnesel v nov racun pa ni ravno verjetno

#75489 (odg: #75475 tomzy101)  28.10.09 10:34  emkeyodgovori / citiraj  |  shramba  
[tomzy101]

Poleg tega računajo provizijo pri stvareh, kot so npr. polog denarja (gotovine).
Od kdaj pa? Do sedaj še nikdar nisem plačal nobene provizije ...

#75522 (odg: #75486 )  28.10.09 17:48  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[bizi10]

Glede na to da so znancu pred kratkim na NLB-ju izpraznili račun in da iz več razlogov (politika, vzvišenost, drage storitve, slaba varnost spletnega bančništva) ne maram več NLB banke se bom preselil na drugo banko.

Želje so bile:

- cenovno ugodna banka (spletno bančništvo, provizije za položnice itd.)

- poslovalnica blizu z dostopnim parkiriščem (okolica Celja)

- da ne zaračunavajo dvigov na bankomatih drugih bank (okolica Celja)

- varno spletno bančništvo

- Visa Electron

Banko ki bi ustrezala vsem pogojem seveda nisem našel tako da so zaradi raznih razlogov izmed tistih redkih ki ponujajo Viso Electron odpadle Abanka (slaba varnost spletnega bančništva), Banka Koper (draga, provizije na bankomatih), Banka Celje (slaba varnost elektronskega bančništva, provizija na drugih bankomatih) in NKBM (provizija na bankomatih drugih bank). Torej sem lahko iz željenih možnosti odstranil Viso Electron.

Na koncu se mi je po poizvedovanju, pregledu tabel o cenah bančnih storitev bank (Finance) in tabeli varnosti spletnih bank (http://www.zps.si/images/stories/finance/varnost_spletnih_bank_tab1.pdf) še najboljša zdela Deželna banka Slovenije d.d.

Imajo poslovalnico praktično za vogalom za katero sploh nisem vedel da obstaja tu. Nimajo provizije za dvig gotovine na bankomatih drugih bank v Sloveniji (in v EU), omogočajo varno spletno bančništvo z generatorjem števil, namesto Vise Electron pa sem v paketu dobrodošlice vzel za eno leto brezplačen Mastercard.

Paket dobrodošlice pa vključuje:

* 6-mesečno brezplačno vodenje osebnega računa,

* brezplačno izdajo plačilne kartice Activa Maestro,

* podarjeno enoletno članarino za plačilno kartico z odloženim plačilom Activa MasterCard,

* brezplačno prvo odobritev dovoljene prekoračitve v enaki višini kot na prejšnji banki,

* uporaba e-banke brez pristopnine,

* ureditev trajnikov in direktnih obremenitev,

* dnevni limit dviga gotovine na bankomatih najmanj v višini limita na prejšnji banki komitenta,

* po prejemu prvega rednega priliva (plače ali pokojnine), ki je osnova za odobritev kredita, možnost najema potrošniškega ali stanovanjskega kredita po pogojih, ki veljajo za komitente,

* brezplačno dvigovanje gotovine na vseh bankomatih po Sloveniji in na evroobmočju.

Tako da mislim da bom na boljšem kot pri NLB to pa je bil tudi cilj. :)
Na banki celje pa se ne strinjam s tabo da ni varno. NLB klik je tako kot na ljubljanski banki pri banki celje zelo varna zadeva. Prijavljas se z certifikatom ki ga lahko sam zascitis z geslom. Nato potrebujes se eno geslo za vstop v bancnistvo. In se vse transakcije, ki niso v seznamu hitrih placil mras potrjevati preko varnostnega gesla ki je prav elegantno izpeljano.

Certifikat mas tako lahko brez skrbi shranjen na kaksnem email naslovu. Je pa res da mora to nekdo razlozit kako gre.

LP pa brez zamere.

* zadnji popravek: 28.10.09 17:48
#75523 (odg: #75487 jurassic)  28.10.09 17:50  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[jurassic]

Ker problem pri teh spletnih bankah je ravno v tem, da nimaš potrdila, da si položnico plačal, če pa menjaš banko, pa je to koristno imeti - nikoli ne veš, kdaj ti kdo zateži, da kaj nisi plačal ali preprosto hoče potrdilo (sploh kdo iz javne uprave).
Ce si placal, si placal, se nimajo kaj sprenevedat. Drugace pa kot je praksa v nasi Sloweniji. Odgovoris kar z groznjo tozbe, sploh ce gre za javno upravo, neupraviceno te nimajo kaj zezat :)
#75527 (odg: #75488 andrejcc)  28.10.09 18:00  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

:: [jurassic]

:: jst mam pa vprašanje za tiste, ki so menjali banko (ali če ve kdo drug). Ali je kakšna varianta, da se ti prenese arhiv plačil s stare banke na novo?

--tezka bo. sicer nekatere omogocajo izvoze oz. mesecne izpiske v pdf za lasten arhiv. da bi jih pa vnesel v nov racun pa ni ravno verjetno

elegantno, ob zaprtju zahtevaj izpisek, ali pa povej tvoji novi banki, naj ti izborijo pregled poslovanja pri sedanji banki brezplacno, drugace pa ne gres k njim
#75529 (odg: #75489 emkey)  28.10.09 18:08  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[emkey]

:: [tomzy101]

:: Poleg tega računajo provizijo pri stvareh, kot so npr. polog denarja (gotovine).

Od kdaj pa? Do sedaj še nikdar nisem plačal nobene provizije ...

DKB, ne racuna provizij ob dohodnih nakazilih v evroobmocju, provizije so 1% le kadar se nakazuje denarna sredstva v tujih valutah ki niso v evropskem sistemu (ne vem tocno, ker nisem nek fx trader :) v glavnem ce evre posiljas oz polagas ni provizije)

Kolikor sem nastudiral te denarne cash racune, sluzijo na provizijah pri placilnih debetnih karticah medtem ko dvigi pa nimajo provizij. Tako da ravno obratno kot stari racuni, kjer placujes stvari ce jih koristis ali ne. Je se vedno dobro met drugje bancni racun, ce placujete s karticami na POS-ih

* zadnji popravek: 28.10.09 18:08
#75584 (odg: #75529 vilijem)  29.10.09 08:21  emkeyodgovori / citiraj  |  shramba  

@vilijem: tomzy101 je to omenil za sparkasse. Kolikor vem, ne zaračunavajo provizije pri pologu gotovine.
#75590 (odg: #75522 vilijem)  29.10.09 09:24  _bizi10odgovori / citiraj  |  shramba  
[vilijem]

Na banki celje pa se ne strinjam s tabo da ni varno. NLB klik je tako kot na ljubljanski banki pri banki celje zelo varna zadeva. Prijavljas se z certifikatom ki ga lahko sam zascitis z geslom. Nato potrebujes se eno geslo za vstop v bancnistvo. In se vse transakcije, ki niso v seznamu hitrih placil mras potrjevati preko varnostnega gesla ki je prav elegantno izpeljano.

Certifikat mas tako lahko brez skrbi shranjen na kaksnem email naslovu. Je pa res da mora to nekdo razlozit kako gre.

LP pa brez zamere.

Seveda ni nobene zamere. Poznam delovanje elektronskih bank tako da vsakomur svoje :) Meni se zdi veliko bolj varna varianta z generatorjem gesel.
#75618 (odg: #75164 vilijem)  29.10.09 14:46  tomzy101odgovori / citiraj  |  shramba  
www.ING-diba.de Nekaj je zablokiralo tako da....

www.dkb.de sem tukaj sklenil, pogodbo lepo dobiš po pošti izpolnjeno.

ING diba ne sprejema klientov, ki nimajo prijavljenega prebivališča v Nemčiji, na formularju za dkb pa te zaprosi, da napišeš svoje prebivališče v Nemčiji v zadnjih treh letih. Bomo videli, kaj bo dkb sporočil.

Kako pa pri VISI/MASTERCARDU poravnavaš stroške, a je to do določenega datuma v mesecu, ker direktno ti bremeniti račun glih ne morejo, razen če ne uporabljaš njihovega računa oz. če nimaš sproti sredstev na računu?

lp
#75631 (odg: #75618 tomzy101)  29.10.09 18:23  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  
[tomzy101]

Kako pa pri VISI/MASTERCARDU poravnavaš stroške, a je to do določenega datuma v mesecu, ker direktno ti bremeniti račun glih ne morejo, razen če ne uporabljaš njihovega računa oz. če nimaš sproti sredstev na računu?

lp
Če maš tisto kartico z odloženim plačilom, potem izbiraš med tremi datumi 8, 18, 28 za trganje s tvojega TRja.
#75643 (odg: #75631 Hevidi)  29.10.09 22:22  tomzy101odgovori / citiraj  |  shramba  
Če maš tisto kartico z odloženim plačilom, potem izbiraš med tremi datumi 8, 18, 28 za trganje s tvojega TRja.
To vem da velja v slo, ampak za račun v nemčiji (http://www.dkb.de/privatkunden/dkb_cash/) pa nisem čist prepričan, mogoče je isto, bo treba še malo raziskat

* zadnji popravek: 29.10.09 22:22
#75652  29.10.09 23:01  tomzy101odgovori / citiraj  |  shramba  

Vilijem pa še eno vprašanje, glede na to da banka zahteva da pošlješ izpolnjen formular in notarizirano kopijo pasoša in potrdilo o prebivališču (Meldebestatigung ersatzweise Gehalts-, Strom- oder Telefonrechnung) iz katerega bo razviden "aktuelle Wohnsitzanschrift). Zahtevajo pa tudi da vse dokumente pošlje v Nemčijo notar oz. banka.

Kako si ti to uredil, si šel na nemško ambasado, notarizirajo že lahko dokumente vendar pa dvomim da jih tudi pošljejo v Nemčijo, kot to zahteva ta banka. Gledam čim cenejšo opcijo. hvala za odg. in lp

* zadnji popravek: 29.10.09 23:01
#75654 (odg: #75652 tomzy101)  30.10.09 06:11  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[tomzy101]

Vilijem pa še eno vprašanje, glede na to da banka zahteva da pošlješ izpolnjen formular in notarizirano kopijo pasoša in potrdilo o prebivališču (Meldebestatigung ersatzweise Gehalts-, Strom- oder Telefonrechnung) iz katerega bo razviden "aktuelle Wohnsitzanschrift). Zahtevajo pa tudi da vse dokumente pošlje v Nemčijo notar oz. banka.

Kako si ti to uredil, si šel na nemško ambasado, notarizirajo že lahko dokumente vendar pa dvomim da jih tudi pošljejo v Nemčijo, kot to zahteva ta banka. Gledam čim cenejšo opcijo. hvala za odg. in lp
Pojdi vprasat na banko katere si komitent, ce te hocejo kot zadovoljnega komitenta ti bodo ustregli, ce ne pa se vedno lahko kaksni drugi, in na mestu je da tudi razmislis o banki v taksnem primeru. Meni je prijazna vodja poslovalnice banke katere komitent sem zaracunala le stroske posiljanja poste, lahko pa imajo kaksne druge banke tarifo - skratka pozanimaj se, pojdi na banko z temi papirji. V navodilih pise naj notar oz. banka tudi posilje zaradi varnosti, saj je res mozno zlorabit podatke, ce bi imel stempelj in overitev da si ti res ta oseba, pol pa bi ti razpolagal z dokumentom in bi ze lahko spreminjal podatke. Ce bos kateremu usluzbencu to razlozil bo se lazje odlocil da te legitimira :)

Aja, v bistvu ne gre za notiriziranje ampak legitimacijo, uradna oseba te verificira (notar ali banka) in jamci in tudi odgovarja da si to res ti.

Se kaksno vprasanje, kar vprasi, sem si vklopil obvescevalca za to temo.

* zadnji popravek: 30.10.09 06:11
#75660 (odg: #75654 vilijem)  30.10.09 10:14  tomzy101odgovori / citiraj  |  shramba  

kateri dokument poleg osebnega dokumenta (potni list, osebna)si pa še predložil za verifikacijo prebivališča ali kakšen račun (telefon, elektrika) ali potrdilo o prebivališču?

Sem povprašal pri 3 bankah in nobena ne dela tega, niti da bi legitimizirari dokumente še manj pa da bi pošiljali stvari potem v Nemčijo

* zadnji popravek: 30.10.09 10:14
#76269 (odg: #75660 tomzy101)  06.11.09 10:11  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[tomzy101]

kateri dokument poleg osebnega dokumenta (potni list, osebna)si pa še predložil za verifikacijo prebivališča ali kakšen račun (telefon, elektrika) ali potrdilo o prebivališču?

Sem povprašal pri 3 bankah in nobena ne dela tega, niti da bi legitimizirari dokumente še manj pa da bi pošiljali stvari potem v Nemčijo
Ja babnce za salterom itak ne vejo, povprasaj kaksno vodjo :)

Ja za verifikacijo velja tud kak racun za elektriko, sam mora bir na tvoje ime in naslov, potrdilo o stalnem prebivaliscu sem jaz uporabil, pasus ali osebna po zelji, plus tole rabis izpolnit Izjava osebe, da v Nemciji nima prebivalisca in obdavcljivih dohodkov in prilozit, men so pozabli, sem ravno vceraj dodatno poslal. Aja Konto nr. ne vpisuj, ker se nimas :)

* zadnji popravek: 06.11.09 10:11
#76339 (odg: #76269 vilijem)  07.11.09 09:34  BojanJodgovori / citiraj  |  shramba  

Vilijem, ali ni ta izjava (pojasnilo - Erklärung.....) že na strani 3 pristopnega formularja?
#76357 (odg: #76339 BojanJ)  08.11.09 08:21  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[BojanJ]

Vilijem, ali ni ta izjava (pojasnilo - Erklärung.....) že na strani 3 pristopnega formularja?
Ja madona pa je res, to sem na stran dal ker nisem bil 100% kaj tocno je takrat to bilo misljeno (sem mislil da je kaksna finta, da ne garantriajo za nalozena sredstva), ko sem raztolmacil pa sem pozabil poleg dati :)

#77191 (odg: #76357 vilijem)  25.11.09 15:23  tomzy101odgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz zaenkrat še malo poizvedujem kako bi to najceneje izvedel, bom probal še pri kakšni banki, ampak se mi nič ne mudi(preko notarja bo verjetno predrago, da bi se mi izplačalo odpirati račun). Vseeno, ko dobite kartico bi bilo super če bi napisal kakšno mnenje ali vtise o poslovanju z dkb visa. lp

* zadnji popravek: 25.11.09 15:23
#77199 (odg: #77191 tomzy101)  25.11.09 16:21  _Wileyodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem vceraj poskusil odpreti DKB, pa ne mores, ce ne navedes zaposlenosti in rednih dohodkov. Ker se mi potem ni vec dalo s tem zafrkavati, sem sel danes v Abanko in odprl tam racun za Visa Electron in dobim drug teden.

Stroski so 4,17€ za odpiranje racuna, do 1.1.2010 je vodenje zastonj, potem pa bodo uvedli stroske vodenja racuna 0,95€ na mesec. Dvig gotovine na bankomatih Abanke je brezplacen, na drugih bankomatih znotraj EU 0,47€, izven EU pa 1,96€ ne glede na visino dviga. Tako da je po moje Abanka za 10€ letno se najbolj komot...
#77443 (odg: #77191 tomzy101)  28.11.09 19:21  tomzy101odgovori / citiraj  |  shramba  

pa še dva vprašanja za tiste, ki ste že odprli račun pri dkb (posebej za viljema):

-Zanima me kako je glede določanja limita porabe na kreditni kartici (je to tako kot v slov. kjer ga običajno določijo glede na prihodke) ali ima dkb kako drugače?

-drugo vprašanje pa je o dejanskem poravnavanju stroškov porabe preko dkb visa kartice, v slov. ti običajno to trgajo na dol. datum (8.,18 in 26. v mesecu se mi zdi- si lahko izbereš). Glede na to, če dkb uporabljaš samo za kreditno kartico moraš nakazati denar v nemčijo, ali je določen datum v mesecu do katerega moraš poravnati porabo kreditne kartice ali imaš kakšne druge opcije. sem pregledal vse info. v povezavi s stem cash accountom pa ni nobenih konkretnih info. na njihovi spletni strani.

hvala in lp
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 52   stran:  prva | < | 1 | 2

Seznam forumov  >  Banke  >  Katero debetno kartico izbrati?

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>