Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 14:59
-0,10 %
8.910,07
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 17.01
1,55 %
1.637,75
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 7685... najdena v temi Kaj lahko storite z obstoječo zav. polico??

Seznam forumov  >  Zavarovanja  >  Kaj lahko storite z obstoječo zav. polico??

Naložbena, življenjska, premoženjska zavarovanja, novi produkti...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 7685... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 36   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#7621  26.06.07 13:59  _GoranKodgovori / citiraj  |  shramba  

Verjetno se komu velikokrat postavlja vprašanje kaj storiti z obstoječo zavarovalno polico, ki je stara npr 10 let ali več...

Pojasnil vam bom na kaj bodite pozorni, ko se boste odločali ali za spremembo zavarovalne police ali bost obdržali staro. Upam da boste našli pravo rešitev.

Pa predpostavljajmo, da imate sklenjeno kakšno od polic. Torej preden se spuščate v spreminjanje si napišite ta vprašanja na list in nanje odgovorite.

Kolikšna je vaša zavarovalna vsota?

Kolikšna je vaša zavarovalna doba?

Koliko let ste že zavarovani?

Koliko mesečnih premij ste že vplačali?

Kolikšen je znesek do sedaj vplačanih premij?

Kolikšna je mesečna premija na dodatnem nezgodnem zavarovanju?

Koliko ste dodatno nezgodno zavarovani?

Kolikšno je predvideno izplačilo po končani pogodbeni dobi?

Kolikšna je renta po končani dobi zavarovanja?

Ali je predvidena omejena ali neomejna renta?

Kolikšen je donos glede na vplačilo?

Ali pokrivate inflacijske učinke?

Kako lahko izboljšate svoje zavarovanje?

Ali imate vpliv na varčevalno komponento?

Vprašajmo se, kaj lahko storimo z že obstoječimi zavarovanji, kajti če obstajajo boljše nove možnosti, jih je treba izkoristiti, ne pa vstrajati pri starih, preživelih zavarovanjih.

Vprašati se moramo tudi: Ali se nam je zdravstveno stanje spremenilo v času trajanja zavarovanja?

če se je morate vedeti, da novega zavarovanja ne bomo dobili pod istimi pogoji, zato je v primerih večje zdravstvene spremembe bolj smotrno vztrajati pri stari polici.

V nasprotne primeru pa imamo naslednje možnosti:

1.Obstoječe zavarovanje prekinemo in pozabimo na do sedaj vplačane premije. To se dogaja zelo pogosto v primeru plačilne nezmožnosti, ko zavarovanec odlaša z plačilom premije in pozabi na zavarovanje. To da za svoj denar ne poskrbimo je zelo NEODGOVORNA POTEZA!

2.Obstoječemu zavarovanju skrajšamo zavarovalno dobo, to pomeni, da se nam zavarovanje prej izteče. Manj časa varčujemo in imamo tako manjšo izgubo. Ob tem se nam zmanjša tudi zavarovalna vsota.

3.Obstoječe zavarovanje spremenimo v ti. brezpremijsko zavarovanje ali kapitalizacija. To pomeni da do konca zavarovalne dobe ne vplačujemo nobene premije več zavarovalna vsota pa se nam zniža.

To je najboljša možnost, ker se tako lahko zavarujemo na boljših in novejših programih in tko tudi bolje varčujemo. Ob izteku zavarovalne dobe pa dobimo izplačano znižano zavarovalno vsoto in ustrezne dobičke.

To je najbolje narediti v kombinaciji z skrajšanjem zavarovalne dobe.

Primer: zavarovalno polico straro 5let kapitaliziramo, skrajšamo zavarovalno dobo na 10 let in ob izteku 10. leta dobiček vložimo v bolj donosno naložbo.

4.Pri obstoječem zavarovanju naredimo ti. odkup police. To je običajno možno že po nekaj letih zavarovanja.

Ta korak je najbolj smotrna rešitev pri zavarovalnih policah, ki so starejše od 10let naprej!! Zavarovalnice namreč v svojih pogojih določajo koliko premoženja vam izplačajo v roku do 10let in po 10. letih. Dogaja se da če pogodbo prekinemo prej dobimo (splošni pogoji) izplačano samo polovico vplačanih sredstev, poleg tega pa ne smemo pozabiti na stroške predčasnega odkupa police in na davek na zavarovalniške posle do 10let (6,5%).V tem primeru polico kapitaliziramo.

5.Obstoječo zavarovalno polico prodamo. V svetu obstaja možnost, da ob dogovoru z zavarovalnico prodate svoje zavarovanje po diskontni ceni. Obstajajo pa tudi podjetja, ki vam te stvari uredijo.

Torej preden se odločate za ta korak temeljito pretehtajte:

KAJ ŽELIM IMETI OZ. OBDRŽATI?

KAJ ŽELIM PRIDOBITI?
#7622 (odg: #7621 )  26.06.07 14:05  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[GoranK]

1.Obstoječe zavarovanje prekinemo in pozabimo na do sedaj vplačane premije. To se dogaja zelo pogosto v primeru plačilne nezmožnosti, ko zavarovanec odlaša z plačilom premije in pozabi na zavarovanje. To da za svoj denar ne poskrbimo je zelo NEODGOVORNA POTEZA!
kako tocno s tem, da ne placujemo vec premij, ne poskrbimo za svoj denar?

ker vidim, da je tole druga tvoja "zavarovalniska" tema v kaksni uri, bi te prosil, da ne odpiras novih, temvec vpisujes vse v eno. ne pozabi tudi na tisto, kar pise zgoraj z rumeno. (doslej je tvoje pisanje recimo ok, splosne izkusnje pa so bolj zalostne.)
#7630  26.06.07 16:48  _GoranKodgovori / citiraj  |  shramba  

Ker v tem primeru zavarovalnica prekine zavarovalno pogodbo (v prvih 2 ali 3 letih) Sicer te prej pozove na to ampak...

Dogaja se da na primer zavarovanec plačuje 5let svoje zavarovanje ker pa ga iz nekega razloga ni več, zavarovalnica takšno zavarovalno polico čez čas kapitalizira. Ko pa pride do zavarovalnega primera pa seveda ne izplača dogovorjene zavarovalne vsote dokler ne plačamo vseh premij za nazaj.Pogosto pa na tako polico kjer manjka za 4 ali 5 let premij pogosto ljudje pozabijo.

Če si to mislil...

Kar se pa tiče mojih objav pa...vidim da je ta forum bolj jalov in ne preveč obiskan oz. vsaj ta topic.

Kakšne splošne izkušnje misliš?? Utemelji prosim.
#7631 (odg: #7630 )  26.06.07 16:56  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[GoranK]

Ker v tem primeru zavarovalnica prekine zavarovalno pogodbo (v prvih 2 ali 3 letih) Sicer te prej pozove na to ampak...
z vplacanimi premijami pa se zgodi tedaj, ko zavarovalnica pogodbo prekine, kaj in na podlagi cesa? (pogodbe, nekega predpisa...)

Dogaja se da na primer zavarovanec plačuje 5let svoje zavarovanje ker pa ga iz nekega razloga ni več, zavarovalnica takšno zavarovalno polico čez čas kapitalizira. Ko pa pride do zavarovalnega primera pa seveda ne izplača dogovorjene zavarovalne vsote dokler ne plačamo vseh premij za nazaj.Pogosto pa na tako polico kjer manjka za 4 ali 5 let premij pogosto ljudje pozabijo.
cak, kako zdaj, prekine pogodbo (ni vec pogodbenega razmerja) ali kapitalizira zadevo (ostaja neko poslovno razmerje, ceprav drugacno)?

Kar se pa tiče mojih objav pa...vidim da je ta forum bolj jalov in ne preveč obiskan oz. vsaj ta topic.
tvoje objave so bile doslej predvsem trditev, ne pa neka podlaga za razpravo.

Kakšne splošne izkušnje misliš?? Utemelji prosim.
splosne izkusnje = ljudje, ki prodajajajo zavarovanja, so nadpovprecno nagnjeni k temu, da oglasujejo svoje zadeve, pri cemer se razlicno uspesno (ponavadi pa ne) trudijo, da bi to nekako prikrili. ce ti ne spadas med taksne (torej: tvoje izvajanje se ne bo razpletlo v reklamo za produkt ta in ta, ali pa sploh nisi prodajalec) - super.
#7633 (odg: #7631 crt)  26.06.07 17:43  kimekodgovori / citiraj  |  shramba  

Moja izkušnja s žz pa je taka. Leta 1990 sem sklenil pogodbo za življensko zavarovanje z avstrijsko zavarovalnico za dobo 15 let. Premije bi moral vplačevat enkrat letno cca takratnih 1000dem, oz. 7000 šilingov. Vplačal sem samo eno - prvo premijo, nakar sem vse skupaj pustil. V naslednjih letih so me nekajkrat kontaktirali kaj naredit - začasno zamrznit, prekinit....., oz niti nevem, ker nemško ne razumem. neka firma je celo ponujala odkup police. Vse skupaj sem ignoriral, sam pri sebi odpisal tisti denar, pogodbo in polico zavrgel in na vse skupaj že zdavnaj pozabil. Leta 2005 pa dobim dopis od zavarovalnice, da mi v kratkem poteče 15 letno ž.zavarovanje, ter naj pošljem podatke o polici in TRR na katerega nakažejo denar. V primeru izgube police, pa izjavo, da sem jo izgubil. Ko je zavarovanje poteklo, so mi nakazali cca 79.000sit.

Lp

#7634 (odg: #7633 kimek)  26.06.07 18:03  maj1125odgovori / citiraj  |  shramba  

poizkusi to narediti s triglavom ali katerokoli drugo slovensko zavarovalnico, pa bo obveljalo tisto prvo-pozabi na vplačila!

možno je tudi, da bi dunajska zavarovalnica sedaj ravnala enako,potem ko je uspešno pridobila tržni delež, saj smo vsi, ki smo bili pri njej zavarovani, navdušeno delali reklamo zanjo, saj je bila res 1000x boljša od triglava in drugih.
#7635 (odg: #7631 crt)  26.06.07 18:19  _GoranKodgovori / citiraj  |  shramba  

z vplacanimi premijami pa se zgodi tedaj, ko zavarovalnica pogodbo prekine, kaj in na podlagi cesa? (pogodbe, nekega predpisa...)
Tako je. Pri podpisu pogodbe se strinjaš z splošnimi pogoji, ki pa so od produkta do produkta različni....Tako si zavezan da premije plačuješ 2 do nekje 3 leta. v tej dobi zavarovalnica LAHKO pogodbo enostransko prekine. Če pa redno plačuješ npr 3 leta in več pa zavarovalnica lahko to samo še kapitalizira.(brezpremijsko zavarovanje) Vse je določeno v splošnih pogojih. kaj se zgodi če...to in to ali...

tvoje objave so bile doslej predvsem trditev, ne pa neka podlaga za razpravo.

Mislim da res.Ampak se bo našel kdo, ki bo imel vprašanje na to temo. Sicer pa je to izvleček iz knjige...precej posplošeno.Res pa je da ljudje ne poznajo osnovnih možnosti kaj lahko naredijo. Oz. naredijo neumnost ko je že prepozno.

splosne izkusnje = ljudje, ki prodajajajo zavarovanja, so nadpovprecno nagnjeni k temu, da oglasujejo svoje zadeve, pri cemer se razlicno uspesno (ponavadi pa ne) trudijo, da bi to nekako prikrili. ce ti ne spadas med taksne (torej: tvoje izvajanje se ne bo razpletlo v reklamo za produkt ta in ta, ali pa sploh nisi prodajalec) - super.
Sem. Sem prodajalec in zavarovalniški zastopnik pri podjetju xxx (ne bom ga ravno oglaševal).

Zgodi se namreč da se potem vedno najde nekdo, ki ima proti podjetju slabo mnenje in nato pljuva sem ter tja. Ni pa moj namen odgovarjati in celo brati takšna ali drugačna nasprotna mnenja. tale topic sem odprl izključno zaradi boljše informiranosti in če bo kdo priletel z pametnim vprašanjem...lepo. sem pripravljen neodvisno odgovoriti.

#7637 (odg: #7635 )  26.06.07 22:36  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[GoranK]

precej posplošeno.Res pa je da ljudje ne poznajo osnovnih možnosti kaj lahko naredijo. Oz. naredijo neumnost ko je že prepozno.
zelo res.

tale topic sem odprl izključno zaradi boljše informiranosti in če bo kdo priletel z pametnim vprašanjem...lepo. sem pripravljen neodvisno odgovoriti.
ok, to je zelo dobrodoslo.
#7638 (odg: #7637 crt)  26.06.07 23:40  damjansodgovori / citiraj  |  shramba  

prebiram tale forum že kr neki časa(let),in si ne morem da ne bi nekaj napisal. Kot prvo naj povem da nism noben prodajalec česa, ampak zgolj oseba ki vlaga v sklade(direktno in preko police), delnice, neprimičnine, že cca. 10 let. opažam da admin nekako organsko ne prenese zavarovanj in takoj popljuva vse kar diši po zavarovalnici in po naložbenih policah. njegova je najboj prav. vsi vemo da zavarovalnica ni dobrodelna ustanova in si vzame določen % premije zase, ampak na podlagi zdajšnje zakonodaje (noben ne ve kaj bo čez 5-10 let), pač matematični izračun pokaže, da je še zelo ugodno varčevanje preko police v skladih, tudi zaradi prehodov med njimi, čeprav se pripravlja zakonodaja glede krovnih skladov. dejstvo je da jihh pač sedaj ni!

vglavnem, hotel sem povedat da si je pač treba prej vse izračunat (papir prenese vse) in ne vse apriorij zavračat, čeprav je zavarovalnica. V tujini (imam pač strica v kanadi) poteka marsikatera stvar ( od varčevanj za pokojnine do zavarovanj) pač preko zavarovalnic
#7639 (odg: #7638 damjans)  26.06.07 23:56  mare2odgovori / citiraj  |  shramba  
[damjans] opažam da admin nekako organsko ne prenese zavarovanj in takoj popljuva vse kar diši po zavarovalnici in po naložbenih policah. njegova je najboj prav.
Saj je logično, da je želja admina, da vse človeštvo stornira police, ker so slabe in denar prinesejo v finančno točko, ki je dobra, ;)

Ponavadi taki ljudje še napišejo, da je takšno svetovanje nepristransko in seveda zelo strokovno.

Joj, kam sem padel. :)

Napiši, od vsakeka, ki vloži v sklade, zaslužim 2%. Nujno rabim denar. In bo zagotovo veliko vlaganj. Ne rabi se prenevedat.

#7643 (odg: #7638 damjans)  27.06.07 07:24  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[damjans]

opažam da admin nekako organsko ne prenese zavarovanj in takoj popljuva vse kar diši po zavarovalnici in po naložbenih policah. njegova je najboj prav. vsi vemo da zavarovalnica ni dobrodelna ustanova in si vzame določen % premije zase, ampak na podlagi zdajšnje zakonodaje (noben ne ve kaj bo čez 5-10 let), pač matematični izračun pokaže, da je še zelo ugodno varčevanje preko police v skladih, tudi zaradi prehodov med njimi, čeprav se pripravlja zakonodaja glede krovnih skladov. dejstvo je da jihh pač sedaj ni!
admin predvsem organsko ne prenese zelo mnogih prodajalcev zavarovanj, ki vejo zelo malo o tem, kar prodajajo, hkrati pa so zelo motivirani, da tisto prodajo in grejo lovit naslednjo trofejo.

to, da je "moja najbolj prav", vsekakor ne drzi. ko bos od koga veckrat prebral lastno izjavo, da nima pojma, kaj je NAJ, sporoci.

kar se tice ugodnosti, se lahko o tem zares matematicno pogovarjamo sele takrat, ko bodo zavarovalnice razkrivale celotne stroske.

vglavnem, hotel sem povedat da si je pač treba prej vse izračunat
glej zgoraj.

* zadnji popravek: 27.06.07 07:24
#7644 (odg: #7639 mare2)  27.06.07 07:22  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[mare2]

Saj je logično, da je želja admina, da vse človeštvo stornira police, ker so slabe in denar prinesejo v finančno točko, ki je dobra, ;)

Ponavadi taki ljudje še napišejo, da je takšno svetovanje nepristransko in seveda zelo strokovno.

Joj, kam sem padel. :)

Napiši, od vsakeka, ki vloži v sklade, zaslužim 2%. Nujno rabim denar. In bo zagotovo veliko vlaganj. Ne rabi se prenevedat.
?... res, kam si le padel... nekaj dejstev:

- ft je v skupini kd;

- kjer obstaja naslednje: prodaja lastnih skladov, prodaja tujih skladov, prodaja lastnih zavarovanj;

- hkrati je dogovorjeno, da je ft vsebinsko nevtralna in se ji ni treba ravnati po tem, da je tisto, kar je iz lastne hise, avtomaticno dobro in obratno;

- placan sem po pavsalu na mojo firmico in nimam direktnega interesa, da ta in ta kupi ali proda sklade ali borzne storitve ali zavarovanja (drugace kot recimo pri prodajalcih zavarovanj)

- moj problem z zavarovalnicami in mnooogimi prodajalci zavarovanj je predvsem zelo agresivni marketing, velika varcnost glede podatkov in pripravljenost naplesti karkoli, samo da stranka kupi zavarovanje, pa ce ima smisel ali ne;

- enostavno so skladi bolj pregleden trg, hkrati pa je tudi izstop stranke dalec enostavnejsi;

- ali je moje svetovanje strokovno in nepristransko, ponavadi prepuscam drugim, ker bi sicer stvar bila precej crnogorska (mali oglas: lep, pametan, bmw... ne trazim nista, samo se hvalim);

- kako zelo nujno rabim denar, si lahko okvirno predstavljas na podlagi tega, da se z borzo ukvarjam 15+ let (in da pri tem nikdar nisem brez rezerve).

da pa ne bova iz tega naredila jerry springer show, lahko taksne stvari, kjer se ukvarjas z mano osebno, pocistiva tudi po mailu.
#7648 (odg: #7621 )  27.06.07 08:32  _lukasebekodgovori / citiraj  |  shramba  

Vprašanje za GoranaK

Razloži mi kako je možno, da se HICP v enem letu poveča za 1,5%, na podlagi le tega pa zavarovalnica zviša zavarovalno premijo za 3%. Dejansko pa za 3% zviša zavarovalno vsoto, zavarovalno premijo pa za približno 3,5%.

Rezultat vsega je, da se mi premija v času povišuje bolj kot zavarovalna vsota saj če seštejem do sedaj vplačane premije in premije, ki jih bom po sedanji višini premije še vplačeval, dobim višjo vsoto kot je sedaj aktualna zavarovalna vsota.

Ta višina zavarovalne vsote je zaenkrat za približno 3,2% nižja od seštevka do sedaj in v bodoče vplačanih premij. To govorim za razmerje po 3 letih vplačevanja.

Po 2 letih je bilo stanje približno -2,5%. Torej se moj minus povečuje kljub temu, da višina vplačevanih premij narašča sem na izgubi bolj in bolj...

Povejte kako mislite zavarovalni agentje na dolgi rok preživeti, če boste izgubljali vedno več strank, ker se vam ne da ali nočete razložiti celotnega sistema podrobneje. Moj agent mi je razložil, da bom po 20 letih imal vplačano vsoto +60% dodatno. Kako bom prišel iz -3,2% na +60% ne vem. Najbrž z povečanimi vplačevanji v obliki premij iz moje strani. Tudi to mi je zavarovalniški agent najverjetneje "pozabil" omeniti.

Za zavarovalnice sem doživljenjsko izgubljen. Kot sem uspel ugotoviti pa nisem edini primerek v Sloveniji. Tudi reklama z moje strani za zavarovalniške produkte bo v bodoče bolj slaba.

Zahvaljujem se vam za komentar...

LP Luka
#7649 (odg: #7643 crt)  27.06.07 08:40  _giorgiodgovori / citiraj  |  shramba  

pa naj GoranK pove kolikšen delež zbrane premije si zavarovalnica odreže zase

npr. pri 10l naložbeni polici

ponujam možne odg.:

a) manj kot 1 premijo

B) približno eno premijo

c) več kot eno premijo.

#7653 (odg: #7648 )  27.06.07 09:24  _GoranKodgovori / citiraj  |  shramba  
[lukasebek]

Vprašanje za GoranaK

Razloži mi kako je možno, da se HICP v enem letu poveča za 1,5%, na podlagi le tega pa zavarovalnica zviša zavarovalno premijo za 3%. Dejansko pa za 3% zviša zavarovalno vsoto, zavarovalno premijo pa za približno 3,5%.

Rezultat vsega je, da se mi premija v času povišuje bolj kot zavarovalna vsota saj če seštejem do sedaj vplačane premije in premije, ki jih bom po sedanji višini premije še vplačeval, dobim višjo vsoto kot je sedaj aktualna zavarovalna vsota.

Ta višina zavarovalne vsote je zaenkrat za približno 3,2% nižja od seštevka do sedaj in v bodoče vplačanih premij. To govorim za razmerje po 3 letih vplačevanja.

Po 2 letih je bilo stanje približno -2,5%. Torej se moj minus povečuje kljub temu, da višina vplačevanih premij narašča sem na izgubi bolj in bolj...

Povejte kako mislite zavarovalni agentje na dolgi rok preživeti, če boste izgubljali vedno več strank, ker se vam ne da ali nočete razložiti celotnega sistema podrobneje. Moj agent mi je razložil, da bom po 20 letih imal vplačano vsoto +60% dodatno. Kako bom prišel iz -3,2% na +60% ne vem. Najbrž z povečanimi vplačevanji v obliki premij iz moje strani. Tudi to mi je zavarovalniški agent najverjetneje "pozabil" omeniti.

Za zavarovalnice sem doživljenjsko izgubljen. Kot sem uspel ugotoviti pa nisem edini primerek v Sloveniji. Tudi reklama z moje strani za zavarovalniške produkte bo v bodoče bolj slaba.

Zahvaljujem se vam za komentar...

LP Luka
Res je. Zato si podrobneje preberi temo v zavarovanjih ki se glasi...Kaj pomeni indeksacija??

Tam boš zagotovo dobil odgovor. Sedaj če si naredil tovrstno zavarovanje kot naložbeno polico...zagotovo boš imel dobiček.Razen če ne bo kaj narobe z borzo seveda...
#7654 (odg: #7653 )  27.06.07 09:42  gregor19odgovori / citiraj  |  shramba  
[GoranK]

...zagotovo boš imel dobiček.Razen če ne bo kaj narobe z borzo seveda...
Danes je pa dan za izjave. Tale zgornja je trenutno no. 2; na prvem mestu je naslednja (govora je bilo sicer o diplomah): "Dandanašnji se ljudje bolje počutijo, če imajo papir; predvsem to velja na stranišču."
#7656 (odg: #7649 )  27.06.07 10:00  _GoranKodgovori / citiraj  |  shramba  
[giorgi]

pa naj GoranK pove kolikšen delež zbrane premije si zavarovalnica odreže zase

npr. pri 10l naložbeni polici

ponujam možne odg.:

a) manj kot 1 premijo

B) približno eno premijo

c) več kot eno premijo.

Stroški...Hmmmm...

S stroški na polici je nekako takole.Če seveda obravnavamo klasična zavarovanja je manjši del nekje 20% premije

, namenjen pokrivanju rizika smrti-s tem delom smo zavarovani za primer smrti. Večji del 80% pa predstavlja varčevalni del-s tem delom varčujete.

Seveda je spet odvisno od zavarovalnice ampak za stroške si zavarovalnice v prvih 2-3 letih od letne premije vzamejo 20-60% premije, ki je namenjena za stroške in rizično premijo, ostalo pa za varčevalni del.Tu ven pa pride osnova za premijski izračun.

Po 2-3 letih se stroški pokrijejo in se prenesejo na varčevalni del.

Pri klasičnih policah se to ponavlja z vsako plačano premijo skozi celotno dobo varčevanja oz. ko je dosežena zavarovalna vsota.

Pri naložbenih policah pa se seveda zaradi varčevanja v skladih premoženje povečuje hitreje kar pomeni da je zavarovalna vsota dosežena prej. Ko je dosežena se riziko premija ne obračuna več (obračunajo se samo stroški vodenja cca. 2-4%) to pomeni da gre ostalih 97% v varčevanje.

Ne pa pozabiti kaj je osnovni namen police in kakšne prednosti ima varčevanje v sklade preko police.ni vse tako črno.Vsekakor je varčevanje zopet odvisno od posameznikovegova stanja ali se mu bolj splača varčevati direktno v sklade ali preko naložbenega zavarovanja.

Da vam bo bolj jasno kako je s temi stroški. Pred dobrim letom(še ne toliko) je bil sprejet zakon, ki določa da mora vsaka zavarovalna polica vsebovati tudi rubriko stroški. Do sedaj tega ni bilo in zavarovalnice so čim bolj spretno skrivale in prikrivale stroške poslovanja(konkurenčnost) Zadeva je taka, da v večini primerov niti zastopnikom niso povedali kakšne in katere stroške dejansko obračunavajo. Vsaka stranka se namreč ustraši, ko vidi koliko je potrebno plačati za storitev.

Naj pa jaz vprašam koliko pa plačate za storitev ko greste kupit avto na leasing???ko jemljete kredit??? Vse stane. Tudi zavarovanje ni zastonj a če omogoči preživetje družini v primeru zavarovalnega dogodka-smrti bo takšna družina še posebej vesela da je lahko plačala te stroške.

Kaj pa dolgoročen servis stranke?koliko mislite da je plačan zastopnik ko po desetih letih pride k vam in vam uredi spremembe, pove o novstih, vam je na voljo ko ga potrebujete?? NIČ. Še za bencin da se bo do vas pripeljal bo moral kriti sam...

#7657 (odg: #7656 )  27.06.07 10:22  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
Vsaka stranka se namreč ustraši, ko vidi koliko je potrebno plačati za storitev.

Naj pa jaz vprašam koliko pa plačate za storitev ko greste kupit avto na leasing???ko jemljete kredit??? Vse stane.
ni problem, da nekaj sploh karkoli stane (ne pa nic).

problem je, koliko stane ter ali je sploh znano, koliko stane.

koliko mislite da je plačan zastopnik ko po desetih letih pride k vam in vam uredi spremembe, pove o novstih, vam je na voljo ko ga potrebujete?? NIČ. Še za bencin da se bo do vas pripeljal bo moral kriti sam...
sama dobrota ga je... ;)

* zadnji popravek: 27.06.07 10:22
#7663 (odg: #7656 )  27.06.07 11:26  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  
[GoranK]

Vsaka stranka se namreč ustraši, ko vidi koliko je potrebno plačati za storitev.
Je bolj fino če jo fajn nategneš in se s stranko pogovarjaš s figo v žepu! Ker boš za časa zavarovanja itak napredoval in se bo pol en drugi s stranko zajebaval.

Naj pa jaz vprašam koliko pa plačate za storitev ko greste kupit avto na leasing???ko jemljete kredit??? Vse stane. Tudi zavarovanje ni zastonj a če omogoči preživetje družini v primeru zavarovalnega dogodka-smrti bo takšna družina še posebej vesela da je lahko plačala te stroške.
Tuki so stvari kristalo jasne:

stroški odobritve toliko...

stroški zavarovanja toliko...

euribor plus obrestna mera toliko, pa fertik,

mogoče še interkalarne obresti.

Kaj pa dolgoročen servis stranke?koliko mislite da je plačan zastopnik ko po desetih letih pride k vam in vam uredi spremembe
Za to me kot stranko boli Q, kakšne stroške ima zavarovalnica...in koliko je on plačan.

Na splošno pa so vsi produkti, ki se v zadnjem času pojavljajo na trgu bolj ali manj natega, ker, stvari niso transparentne in zato kupujemo mačka v žaklju ali pa stvari, ki jih ne potrebujemo.

1.podatki niso popolni,

2.drobni tisk je neberljiv...

Osebno mi je bolj važno, da so stvari transparentne, ne pa da iz prodajalca zavarovanj vlečem informacije o produktu. Oh počakajte, tole moram pa vprašat. In pol, ko sem ga praktično matiral, ker je znal odgovoriti samo to v smislu davčne ugodnosti, mi ponudi denarno borzo ali nekaj podobnega, ker njegov frend tam baje dobro služi. Mislm

Zato pa štekam črta, da se mu obrača, ko sliši zavarovalnica, Če rabiš zavarovanje se zavaruj, če pa bi rad varčeval pa vlagaj, ampak ne skozi zav.

Osebno sem se zaradi njega, njemu podobnih ter raznih člankov, distanciral od produktov, ki mi zvežejo denar za par let, da ne govorim cel lajf...

* zadnji popravek: 27.06.07 11:26
#7666 (odg: #7656 )  27.06.07 11:27  _lukasebekodgovori / citiraj  |  shramba  

Preberi si tam in tam... Zakaj si nisi podrobneje prebral pogodbe... Tam vse piše...

Vse lepo in prav. Vendar kaj se ti ne zdi, da je naloga zav. agenta jasno predstaviti stranki vse prednosti in slabosti določenega produkta.

Po moje je bolje za zavarovalnico, da si gradi dolgoročno zaupanje pri strankah kot, da gleda le kratkoročne učinke.

Stvar je rudi v tem, da številne zavarovalnice draftajo nove zavarovalne agente kar "s ceste" jih na schnellkursih usposobijo in vržejo v ogenj totalno nepodkovane v znanju. Potem se pa smešijo na terenu. Čeprav se mi zdi, da se sami tega niti ne zavedajo. Seveda z vsemi ni tako. Sem pa imel lepo priložnost ravno s svojim agentom malo razpravljati pa je ustrelil par takšnih kozlov kot je, ko me je poizkušal prepričati za naložbeno zavarovanje...

Ma ne tole leto je bil donos 350% tule je pa pač padel na 150% kar je še vedno zelo v redu... (polica je dejansko padla za 200%)????!!!!

GoranK tebi pa svetujem, da delaš odkrito. Na dolgi rok ti bo to mislim da prineslo večje uspehe in manj zamer...

Pa brez zamere

Luka
#7667 (odg: #7656 )  27.06.07 11:34  _giorgiodgovori / citiraj  |  shramba  
ko vzamem kredit ali leasing mi izračunajo znesek preplačila pa EOM.

zavarovalnica pa mi ne pove kolikšni so njeni stroški

in ja odgovor je B!!!!!!!. vzamejo ti 10% oz. prvo premijo , pol pa govorijo, kolk je fajn, ker ne plačaš nobenga davka ob doživetju, kot ga npr. plačaš pri vzajemcih - to je njihova nmarketinška fora.

pri skladih je po 10 letih davek istih 10% - ampak na ustvarjen donos in ne na vplačana stredstva

pa še to: naložbeno zavarovanje lahko vzamem tudi z minimalno "življenjsko" komponetno -5% npr.

* zadnji popravek: 27.06.07 11:34
#7678  27.06.07 13:18  _GoranKodgovori / citiraj  |  shramba  

Čisto vas razumem...a kaj si naj ko pa niti podjetje noče razkriti kakšni so stroški in koliko kaj stane.(moje je)

Bolje da ne veste kakšne stvari so se dogajale okrog tega. Ko sem imel pred sabo spisek vseh zavarovalnic v sloveniji in seveda stroške ter vse ostalo je bila tabela napol prazna. Žal!!!! Stvari se spreminjajo in obračajo na bolje.

Še enktrat pa da bo vsakemu kristalno jasno. Življenjsko zavarovanje JE pomembno in JE nujno da ga imaš. Ampak so izjeme. Vsi ga res ne rabijo. Torej tale topic naj ne bo namenjen komentarjem kot so...Življenjsko zavarovanje in varčevanje preko tega je krš in pljuvanje po teh produktih. Sicer mi je pa resnično malo mar kakšne izkušnje ste imeli z svojim zastopnikom.Vsi smo krvavi pod kožo. Če niste zadovoljni s svojim ga zamenjajte.

Konec koncev pa nepoznavanje zavarovalnih možnosti,negativne izkušnje, in slabo svetovanje zastopnikov, špekulacije ne morejo biti vzrok za takšne ali drugačne negativne komentarje na TEM topicu.

Še enkrat. KAJ JE OSNOVNI NAMEN ŽIVLJENJSKEGA ZAVAROVANJA????? Oziroma katere so ciljne skupine za življenjsko zavarovanje?Katere so prednosti življenjskega zavarovanja??

Ko bo kdo od vas sposoben utemeljiti ta vprašanja lahko debatiramo okrog tega.

Naj se ta tema nadaljuje v smeri rešitev in možnosti glede na zamenjavo ali spreminjanje obsoječih...starih...polic, ter glavne značilnosti pri katerih je potrebno biti pozoren pri izbiri določenega produkta...izkušnje in mnenja glede tega...kaj ta produkt za katerega naj bi se nekdo odločil ponuja oz. omogoča...zakaj bi se naj nekdo odločil za ta ali ta produkt...kakšne so izgube ali pridobitve pri tem...

Vse druge komentarje zadržite zase ali jih objavite v drugi temi. Če pa mislite da ste dovolj izobraženi in veste dovolj kar se tiče osebnih zavarovanj pa prosim...me popravite ali nekomu posredujte rešitev ali odgovor na nek problem.

Vsi vemo kaj se je včasih dogajalo in kaj se še dogaja, upam pa da bo lahko nekdo x, ki bo prebral ta topic našel gor še kaj drugega kot pa samo negativnost in pljuvanje nekoga, ki se mu je v primeru zavarovanj zgodilo nekaj slabega.

#7680 (odg: #7678 )  27.06.07 13:31  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[GoranK]

Sicer mi je pa resnično malo mar kakšne izkušnje ste imeli z svojim zastopnikom.Vsi smo krvavi pod kožo. Če niste zadovoljni s svojim ga zamenjajte.
mislim, da si malo zatiskas oci glede tega... kot so ze namignili sogovorniki, prodajalci niso ena sicer lepa mnozica, v kateri pa so tudi crne ovce, temvec sistemski problem. ker je pac direktna prodaja zelo aktivna pot, ta pa je mocno, kako bi rekel, delovno intenzivna... in potem deluje tako, da zavarovalnica vrze na cesto mrezo, potegne k sebi gor 100 ljudi, jim udari nek kao osnovni tecaj in voila, ze so v akciji. taksni instant prodajalci (ne glede na to, koliko casa potem prodajajo) so zal po izkusnjah prej pravilo kot neposrecena izjema.

nacin prodaje in direktna prodajna motivacija sta glavni problem tako stranke, ki ne bi rada, da ji nekaj tiscijo dol po grlu kot tistega - evo, recimo tebe - ki bi se rad o zadevi pogovarjal mimo tega. ker pac mimo tega ne gre. ce to ignoriras, potem je to nekaj takega kot "saj komunizem je bil teoreticno dober, ampak..." :)

mimogrede, jaz imam terminsko zavarovanje ("zavarovanje za smrt"). hudo sem moral prepricevati ljudi v samih poslovalnicah zavarovalnice, da res tudi to ponujajo...

no, povedal si:

"Še enkrat. KAJ JE OSNOVNI NAMEN ŽIVLJENJSKEGA ZAVAROVANJA????? Oziroma katere so ciljne skupine za življenjsko zavarovanje?Katere so prednosti življenjskega zavarovanja??

Ko bo kdo od vas sposoben utemeljiti ta vprašanja lahko debatiramo okrog tega."

osnovni namen je za moje pojme zagotovitev varnosti tistim, ki bi jih ekonomsko prizadela smrt osebe. in seveda zagotovitev dobicka zavarovalnicam. oboje je povsem normalno.

katere so ciljne skupine? ocitno situacije, ko obstajajo ekonomsko odvisne osebe.

katere so prednosti - v primerjavi s cim?

* zadnji popravek: 27.06.07 13:31
#7685 (odg: #7678 )  27.06.07 13:50  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Ker tega še nisem omenil bom sedaj, enkrat pride pač prodajalec naložbenih zavarovanj k moji stari mami in potem kasneje ravno vstopim ko ji razlaga PRETEKLE DONOSE, res mi gre na živce če laiku kažeš pretekle donose, kaj veš kaj razmišlja verjetno da bo tako tudi v prihodnje, no in v tisti minuti mu rečem če tako ne bo kot ji razlagaš boš ti garantiral takšne donose kot si jih ona predstavlja iz tvoje predstavitve ane. Res je bilo grdo od mene ko sem to rekel človeku staremu čez 40 let, sam ne pa nategovat folk s takimi bedarijami.

Ne leti to nate samo s prodajalci naložbenih zavarovanj imam tako slabe izkušnje, da ne morem mimo tega.

Življenjsko zavarovanje JE pomembno in JE nujno da ga imaš, na to gledam tako pomemben je kapital ki ga imaš, ki ti nudi neko življensko zavarovanje.

Če admin misli, da to mnenje ni primerno kot gorank navaja, ga naj zbriše.
#7688 (odg: #7680 crt)  27.06.07 14:16  _GoranKodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [GoranK]

:: Sicer mi je pa resnično malo mar kakšne izkušnje ste imeli z svojim zastopnikom.Vsi smo krvavi pod kožo. Če niste zadovoljni s svojim ga zamenjajte.

mislim, da si malo zatiskas oci glede tega... kot so ze namignili sogovorniki, prodajalci niso ena sicer lepa mnozica, v kateri pa so tudi crne ovce, temvec sistemski problem. ker je pac direktna prodaja zelo aktivna pot, ta pa je mocno, kako bi rekel, delovno intenzivna... in potem deluje tako, da zavarovalnica vrze na cesto mrezo, potegne k sebi gor 100 ljudi, jim udari nek kao osnovni tecaj in voila, ze so v akciji. taksni instant prodajalci (ne glede na to, koliko casa potem prodajajo) so zal po izkusnjah prej pravilo kot neposrecena izjema.

No kako ti na to gledaš...mi je popolnoma vseeno. kako je tebi nekdo prodal ali poskušal prodati zavarovalno polico in kaj delajo zavarovalnice NI tema za ta topic...OK?

Vidim da tehnično nisi tako dobro podkovan kar se tiče zavarovanj.Vem da si strokovnjak na svojem področju torej svoje slabe izkušnje in svoje poglede ter namigovanja na zavarovalniško industrijo prihrani za drugič.

nacin prodaje in direktna prodajna motivacija sta glavni problem tako stranke, ki ne bi rada, da ji nekaj tiscijo dol po grlu kot tistega - evo, recimo tebe - ki bi se rad o zadevi pogovarjal mimo tega. ker pac mimo tega ne gre. ce to ignoriras, potem je to nekaj takega kot "saj komunizem je bil teoreticno dober, ampak..." :)

Način prodaje me ne zanima.Kaj tiščijo in delajo zastopniki okrog...žali se komu drugemu.mogoče bo pomagalo če boš poklical na zav. podjetje in jim to razložil. Mimogrede kaj pa tlačijo zastopniki oz prodajalci raznih skladov in tako naprej??? Ne moreš me prepričati da so ostali kaj drugačni...a naj potem pljuvam po njih in po vsej tej industriji?? Lepo prosim...

mimogrede, jaz imam terminsko zavarovanje ("zavarovanje za smrt"). hudo sem moral prepricevati ljudi v samih poslovalnicah zavarovalnice, da res tudi to ponujajo...

Terminsko zavarovanje...to pa je bilo zopet odvisno od TVOJE situacije.Sicer pa lahko malo bolj opišeš kaj in kako in zakaj si sklenil to zavarovanje...kaj ti bo omogočilo in kakšen je bil glavni razlog da si se odločil zanj. Razloži kaj pomeni terminsko zavarovanje. Sicer ne zame ampak za ostale, ki prvič slišijo za to...na primer.

osnovni namen je za moje pojme zagotovitev varnosti tistim, ki bi jih ekonomsko prizadela smrt osebe.
Res je.Ampak ni osnovi namen samo za to. So še tudi: nezgoda,(življenje po nezgodi), Bolezen:(stroški povezani z zdravljenjem), Upokojitev(padec prihodkov ob upokojitvi)

in seveda zagotovitev dobicka zavarovalnicam. oboje je povsem normalno.

Je in ni res. Je res da si zavarovalnica, kot vsako drugo podjetje dela dobiček ampak iz sredstev ki jih vlaga naprej, nepremičnine, skladi,...Iz tega prihaja večino dobička zavarovalnici(isto kot banki). Ker pa na podlagi statističnih ocen zavarovalnica ve koliko bo umrlih v nekem obdobju, tudi ve koliko sredstev mora izplačati.

katere so ciljne skupine? ocitno situacije, ko obstajajo ekonomsko odvisne osebe.

Tudi.

So še osebe,ki rabijo ŽZ za:

preskrbljenost družine(ekonomsko odvisne osebe)

starostno preskrbljenost

osebe z nadpovprečnimi dohodki

osebe z podpovprečnimi dohodki

samostojni poklici

posebne potrebe

katere so prednosti - v primerjavi s cim?
Varčevanjem na banki,skladih, delnicah, doma, nepremičninah...
#7689 (odg: #7688 )  27.06.07 14:59  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[GoranK]

No kako ti na to gledaš...mi je popolnoma vseeno. kako je tebi nekdo prodal ali poskušal prodati zavarovalno polico in kaj delajo zavarovalnice NI tema za ta topic...OK?
Goran, ti si akademik ;)

Način prodaje me ne zanima.Kaj tiščijo in delajo zastopniki okrog...žali se komu drugemu.mogoče bo pomagalo če boš poklical na zav. podjetje in jim to razložil. Mimogrede kaj pa tlačijo zastopniki oz prodajalci raznih skladov in tako naprej??? Ne moreš me prepričati da so ostali kaj drugačni...a naj potem pljuvam po njih in po vsej tej industriji?? Lepo prosim...
za druge zadeve je manj znacilna terenska prodaja. je pa veliko nelegalne terenske prodaje... skladov, ki niso registrirani za trzenje. in je bo se vec, odkar jo je atvp izrecno prepovedala tistim, katerim jo lahko.

pljuvati ti sploh ni treba. pravzaprav mi ni jasno, kje tu vidis kaksno pljuvanje. situacija pri direktni prodaji je pac zalost. po mojih izkusnjah je sicer tudi prodaja v poslovalnicah zalost. tezko bom glede tega tiho samo zato, da ne bi kdo rekel, da pljuvam (iz ciste zlobe kao).

Terminsko zavarovanje...to pa je bilo zopet odvisno od TVOJE situacije.
seveda, hvalabogu.

Sicer pa lahko malo bolj opišeš kaj in kako in zakaj si sklenil to zavarovanje...kaj ti bo omogočilo in kakšen je bil glavni razlog da si se odločil zanj. Razloži kaj pomeni terminsko zavarovanje. Sicer ne zame ampak za ostale, ki prvič slišijo za to...na primer.
sklenil sem ga v triglavu pred leti. trajalo je kak teden. o tem safariju sem napisal tekst za finance. ker so pac tudi v poslovalnicah bili natrenirani samo na tisto, kar najbolj zelijo prodati (takrat je to bilo klasicno zivljenjsko, nalozbena se niso bila moderna) in je bilo treba veliko sogovornikov, preden so se vsi strinjali, da to res imajo v ponudbi in da so mi res pripravljeni prodati, kot je ze sprva izhajalo iz njihove www strani.

bistvo - cista "stava" z zavarovalnico. v primeru smrti upravicenci prejmejo X, v primeru ne-smrti zavarovalnica sama poje vse vplacane premije Y letno, ki pa so pac nizke.

zakaj tako - ker lahko varcevalno komponentno del sam boljse uredim.

kdaj - ob rojstvu otroka.

do kdaj - cez leto ali dve stvar preneha in je ne bom podaljsal, ker bo postala nebistvena glede na sicersnjo situacijo v druzini.

Je in ni res. Je res da si zavarovalnica, kot vsako drugo podjetje dela dobiček ampak iz sredstev ki jih vlaga naprej, nepremičnine, skladi,...Iz tega prihaja večino dobička zavarovalnici(isto kot banki). Ker pa na podlagi statističnih ocen zavarovalnica ve koliko bo umrlih v nekem obdobju, tudi ve koliko sredstev mora izplačati.
saj. kot pravim, zavarovalnica je v igri zato, da bo naredila dobicek. tega ji sploh ne oporekam.

glede namenov, sorry, bil sem preprican, da se pogovarjava predvsem o zivljenju in o primeru smrti.

:: katere so prednosti - v primerjavi s cim?

Varčevanjem na banki,skladih, delnicah, doma, nepremičninah...
po kaksnih kriterijih...

vsekakor sta ogromna zadrzka pri zavarovalnici nelikvidnost in vprasanje preglednosti stroskov, pa tudi vprasanje nalozbenih izbir.

* zadnji popravek: 27.06.07 14:59
#7697 (odg: #7685 matic7)  27.06.07 17:21  _s8esw3paodgovori / citiraj  |  shramba  
[matic7]
Življenjsko zavarovanje JE pomembno in JE nujno da ga imaš
Zakaj? Ce od tebe ni nihce ekonomsko odvisen, je zivljensko zavarovanje brezveze. Govorim o "klasicnem" zivljenjskem zavarovanju, ne o nekih mismasih ki so trenutno glavni hit prodaje na domu.

Sicer pa, crt, a ti imas nekaj taksnega:

http://www.triglav.si/stran.asp?id=377

A za to si moral iskati in prepricevati zavarovalnico?
#7703 (odg: #7697 )  27.06.07 18:03  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ne, imam to: http://www.triglav.si/stran.asp?id=379

prepricevati sem moral ljudi na razlicnih mestih hierarhije triglava, da imajo res to na netu in v ponudbi. pa se ni slo normalno kot stranka, je bilo na koncu treba ruknit s tem, da zdaj sem se pa razpizdil in da me tudi medijsko zanima in omenit finance.
#26776 (odg: #7703 crt)  27.01.08 16:59  palagruzaodgovori / citiraj  |  shramba  

GoranK, jaz pa imam konkretno vprašanje vezano na naslov teme!

Žena je, nepoučena, nepazljiva, leta 2003, po doživetju prve, sklenila novo polico pri Triglavu-življenjsko zavarovanje za 20 let!!, mesečna premija 69,53 EUR, vsota doživetje in smrt 17.000 EUR, ampak leta 2023, ko bo ona že 10 let v penziji!!

S 1.02.08 poteče natanko 5 let in želi to polico spremeniti:

1. Znižati dobo na 10 let (torej do 2013), znižati mesečno premijo na 15 EUR!

Koliko natančno bo vsota za doživetje oz. smrt??

2. Če sedaj, po 5 letih prekine in odkupi, koliko od že vloženega (cca. 4.170 EUR) dobi izplačano??

3. Če kapitalizira (preneha z plačevanjem premij)- koliko bo dobila ven za doživetje (predvidevam da bi bilo to 2023)?

Treba je povedati, da je vmes sklenila še eno, tokrat naložbeno zavarovanje za 10 let, torej želi iz tiste omenjene zgoraj 'iztržiti čimveč' oziroma dejansko izgubiti čimmanj!

Hvala za odgovor!
#26780 (odg: #7697 )  27.01.08 19:02  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Sem moral prvo prebrati, kdaj za boga sem jaz kaj takega izjavil, sem že pomislil, da se je mogoče kdo logiral pod mojim geslom, pa kaj takšnega izjavil:))

To kar sem jaz zgoraj omenil, ni bilo tako mišljeno, saj sem moral tudi sam malo bolj prebrati zakaj sem tako napisal..

ha ha, sedaj pa še ugotovil, da je tema stara, ja modro je bilo obarvano:))

* zadnji popravek: 27.01.08 19:02
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 36   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Zavarovanja  >  Kaj lahko storite z obstoječo zav. polico??

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>