Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 22:03
-0,15 %
9.242,25
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:51
0,91 %
1.245,65
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 77424... najdena v temi Rentna varčevanja v bankah

Seznam forumov  >  Banke  >  Rentna varčevanja v bankah

Bančno varčevanje, bančne storitve, obrestne mere, NSVS ...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 77424... najdena na strani 2

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 98   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | > | zadnja
#77412 (odg: #77408 X418)  28.11.09 12:01  Lesarodgovori / citiraj  |  shramba  

:: V 5 letih ni nemogoče, da bo:

* koristno imeti denar izven SLO, ker SLO banke efektivno ne bodo mogle jamčiti za vloge

* da ti bodo obresti obdavčili kolikor bodo hoteli

Meni osebno je časovni horizont max 1 leto glede bank. Pazi še, po 31.12.2010 bo max jamstvo 50.000 EUR na vlogo, verjetno se bo sicer spremenilo navzgor, ampak kdo ve ....
Vse to je seveda možno, samo kaj pa potem ostane. Če v Sloveniji banke propadejo, bodo verjetno tudi v Evropi in po svetu. Če bodo še bolj obdavčili obresti, lahko obdavčijo tudi ostale kapitalske dobičke. Lahko ukinejo pokojnine ali jih znižajo na minimum. Bog ve, kaj vse še lahko počnejo z nami, ampak to se ti bo zgodilo tudi pri krajših obdobjih vezave, ali pa boš imel denar doma.

Se mi zdi, da razmišljate o naravni katastrofi. Samo če pride, je vseeno kje imaš svoj kapital.

#77413 (odg: #77408 X418)  28.11.09 12:11  Lesarodgovori / citiraj  |  shramba  

Na Factor banki dobiš 4% letno brez problema za dobo 1 leta (produkt 4x3), pa še vsake 3 mesece si likviden.

Kako skleneš depozit pri Faktor banki. Če prav vidim nima poslovalnic. Ali moraš na sedež v Ljubljano? Me zanima, zato prosim, če kdo pozna postopek. Hvala.
#77414  28.11.09 12:19  alekodgovori / citiraj  |  shramba  

Rad bi opozoril, da so dolgoročna varčevanja mogoče le na 2 načina:

1. Kapitalski vložki (nepremičnine, delnice);

2. Inflacijsko zavarovane obveznice.

Drugače žal ne gre. 4% ni nič v primerjavi z verjetno prihodnjo inflacijo.

Varčevanja z bančnimi vlogami so samo za leto ali dve, kjer je inflacijski riziko še sprejemljiv.

Trenutni rizik visoke prihodnje inflacije je velik.

* zadnji popravek: 28.11.09 12:19
#77415 (odg: #77413 Lesar)  28.11.09 12:20  _Wileyodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem v cetrtek uredil. Gres na sedez banke in reces vratarju da gres sklenit depozit v zakladnistvo. Dobis kartico in gres gor v pisarno, kjer vse opravijo. Ko dobis cez nekaj dni pogodbo, jo podpises in posljes po posti. Nato nakazes denar na referencni racun banke in na datum prispetja denarja je pogodba sklenjena. Po preteku vezave ti vrnejo na tvoj TRR. Vsake 3 mesece imas 2 dni casa da jih obvestis, ce zelis prekiniti, ce ne prekines na ta dolocen datum, se avtomatsko podaljsa za 3 mesece. To je v glavnem to.
#77416 (odg: #77414 alek)  28.11.09 12:30  Lesarodgovori / citiraj  |  shramba  
[alek]

Rad bi opozoril, da so dolgoročna varčevanja mogoče le na 2 načina:

1. Kapitalski vložki (nepremičnine, delnice);

2. Inflacijsko zavarovane obveznice.

Drugače žal ne gre. 4% ni nič v primerjavi z verjetno prihodnjo inflacijo.

Varčevanja z bančnimi vlogami so samo za leto ali dve, kjer je inflacijski riziko še sprejemljiv.

Prva točka temelji na domnevi, da bodo nepremičnine in delnice dolgoročno rasle. Za to ni nobenih realnih osnov.

Katere so pa inflacijsko zavarovane obveznice, in kakšni so donosi, verjetno garantirani?
Trenutni rizik visoke prihodnje inflacije je velik.

* zadnji popravek: 28.11.09 12:30
#77417 (odg: #77415 )  28.11.09 12:30  Lesarodgovori / citiraj  |  shramba  
[Wiley]

Jaz sem v cetrtek uredil. Gres na sedez banke in reces vratarju da gres sklenit depozit v zakladnistvo. Dobis kartico in gres gor v pisarno, kjer vse opravijo. Ko dobis cez nekaj dni pogodbo, jo podpises in posljes po posti. Nato nakazes denar na referencni racun banke in na datum prispetja denarja je pogodba sklenjena. Po preteku vezave ti vrnejo na tvoj TRR. Vsake 3 mesece imas 2 dni casa da jih obvestis, ce zelis prekiniti, ce ne prekines na ta dolocen datum, se avtomatsko podaljsa za 3 mesece. To je v glavnem to.
Hvala.
#77419 (odg: #77416 Lesar)  28.11.09 12:47  alekodgovori / citiraj  |  shramba  
[Lesar]

Prva točka temelji na domnevi, da bodo nepremičnine in delnice dolgoročno rasle. Za to ni nobenih realnih osnov.
Prva točka ne temleji na domnevi. Ne bova sedaj o financah ter dolgoročnih vrednotenjih, Iracionalni Exuberanci, naši civilizaciji, ki po tvojem ne bo več izkazovala nobenega napredka več oz., gospodarske rasti ne bo nikoli več (tako si napisal :))).

Res pa je, da je donos nepremičnin v povprečju (100 let) približno nič. Inflacijski hedge pa so le.

Katere so pa inflacijsko zavarovane obveznice, in kakšni so donosi, verjetno garantirani?
Donosi niso garantirani. Garantirana je obrestna mera, ki je postavaljena nekaj pik nad vsakokratno inflacijo. Glej npr.: MTI:xpar (Lyxor ETF EuroMTS Inflation Linked).

:: Trenutni rizik visoke prihodnje inflacije je velik.

Na osnovi česa?
Na osnovi razumevanja delovanja monetarnega in fiskalnega sistema.

Države zahodnega sveta so se zadolžile do ušes (kriza pa te stvari), kratkoročno ni mogoče pričakovati občutnejše gospodarske rasti (nezaključeni ponzijevi procesi - Bavčar... , deformirani šolski sistemi in splošna demotiviranost za tehnično ustvarjanje). To pomeni, da bodo države po vsej verjetnosti prisiljene obdavčiti vse z inflacijo in si tako zmanjšati/izničiti dolgove (fiskalno obdavčenje - printanje denarja). Komprende?
#77420 (odg: #77412 Lesar)  28.11.09 12:53  X418odgovori / citiraj  |  shramba  
[Lesar]

:: V 5 letih ni nemogoče, da bo:

::

:: * koristno imeti denar izven SLO, ker SLO banke efektivno ne bodo mogle jamčiti za vloge

:: * da ti bodo obresti obdavčili kolikor bodo hoteli

::

:: Meni osebno je časovni horizont max 1 leto glede bank. Pazi še, po 31.12.2010 bo max jamstvo 50.000 EUR na vlogo, verjetno se bo sicer spremenilo navzgor, ampak kdo ve ....

Vse to je seveda možno, samo kaj pa potem ostane. Če v Sloveniji banke propadejo, bodo verjetno tudi v Evropi in po svetu. Če bodo še bolj obdavčili obresti, lahko obdavčijo tudi ostale kapitalske dobičke. Lahko ukinejo pokojnine ali jih znižajo na minimum. Bog ve, kaj vse še lahko počnejo z nami, ampak to se ti bo zgodilo tudi pri krajših obdobjih vezave, ali pa boš imel denar doma.

Se mi zdi, da razmišljate o naravni katastrofi. Samo če pride, je vseeno kje imaš svoj kapital.

Ne gre za to, da bi vse banke propadle po vsem svetu. Lahko se pa zgodi, da bo npr. Delavska hranilnica čez 5 let v težavah, država bo sicer jamčila, ampak do denarja boš prišel z veliko zamudo, ker garancije zaradi razloga X ne bo mogla izpolniti. Vmes boš imel lahko inflacijo, boljše obrestne mere, lahko tudi slabše.

Zakoni imajo horizont učinkovanje nekje okoli 1 leta.

Jaz rade volje plačam 1% potencialnega donosa in vidim sproti kako in kaj. Tudi ni tako zelo gotovo, da bodo obrestne mere za depozite kar padale ...

Scenarijev je preveč, zato veliko ljudi rajše izbere likvidnost.
#77421 (odg: #77409 X418)  28.11.09 12:56  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[X418]

Ne še odnehat :) Zelo me zanima tvoje mnenje, kaj bodo možne alternative bankam oziroma za kaj bi znala likvidnost prav priti :).
sam si nastel dva primera sprememb okolja (davke in realisticnost garancije). torej osnovni zadevi, na katere je smiselno biti pripravljen, sta

- menjava banke

- menjava drzave

seveda je v igri vedno - dandanes pa se zlasti - tudi

- ali si res preprican oziroma ali te nic posebnega ne stane, ce se izkaze, da tisti denar pa pravzaprav ni visek, temvec nenadoma akutno potreben, recimo skozi to, kako se v osebne razmere prevedejo nihanja gospodarskih in politicnih razmer

nadalje sprasujes - kaj bodo mozne alternative bankam?

en primer: japonska posebnost je po vseh teh letih med drugim to, da je zelo velik del drzavnih dolzniskih papirjev plasiran domacim igralcem vkljucno z gospodinjstvi. v tem trenutku na zahodu se ni tako (glej nedavni link "buy the bubbles, sell the bath" za strukturo v raznih okoljih), razvojno bi znalo nastati, sploh ce zacnejo usihati globalni tokovi (tj. "tujci").

v sloveniji je to dandanes slaba sala zaradi tega, ker je domaca borza v totalni riti na podrocju dolzniskih papirjev (raznih rocnosti) se bolj kot pa na podrocju lastniskih, ampak domaca borza pac hvalabogu ni vse in prej kot crkne, boljse je po moje za vse, ki zelijo plasirati denar, ker se ne bo vec dalo oklepati domacijskosti za vsako ceno, pa naj je se tako sepava.

#77423 (odg: #77412 Lesar)  28.11.09 12:57  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Lesar]

Vse to je seveda možno, samo kaj pa potem ostane. Če v Sloveniji banke propadejo, bodo verjetno tudi v Evropi in po svetu.
mislim, da imas bistveno boljse mnenje o sloveniji kot recimo jaz.
#77424 (odg: #77411 Lesar)  28.11.09 13:02  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Lesar]

Temu se reče "skrivnostna molčečnost".
temu se rece: crt je ugotovil, da je kljub X letom ponavljanja vzorca spet padel na vedno isto finto, da hoce cloveku pomagati, pa se mora potem "kregat" z njim o tem, zato gre raje naprej programirat.

#77425 (odg: #77424 crt)  28.11.09 13:13  Lesarodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [Lesar]

:: Temu se reče "skrivnostna molčečnost".

temu se rece: crt je ugotovil, da je kljub X letom ponavljanja vzorca spet padel na vedno isto finto, da hoce cloveku pomagati, pa se mora potem "kregat" z njim o tem, zato gre raje naprej programirat.

Neverjetno kako znajo biti nekateri nečimrni. Črt, zelo te spoštujem, tudi tvoja mnenja. Zato ne biti užaljen, ča kdaj kdo podvomi v kakšna tvoja stališča. Zadovoljen sem, da mi je uspela manjša provokacija, da so se iskresala nekašna mnenja, ker trenutno prevladuje sivina. Debato bi bilo potrebno prekiniti za vsaj dve leti in potem pogleati nazaj, kaj je kdo napovedal in kaj se je v resnici zgodilo.

Če bi obstajali pravi napovedovalci prihodnosti, potem bi se vsi pravočasno umaknili z borze, pa se nekateri niso, kljub svarečim črnim oblakom.

Namen vsega je bilo to, da mi kmalu poteče enoletna vezava in sem hotel malo povrtati za drugimi mnenji, kaj sedaj storiti. Mislim, da imam neko rešitev, kako naprej in ste mi malo k temu pomagali tui vi tukaj sodelujoči. Hvala.

* zadnji popravek: 28.11.09 13:13
#77426 (odg: #77420 X418)  28.11.09 13:34  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[X418]

Jaz rade volje plačam 1% potencialnega donosa in vidim sproti kako in kaj. Tudi ni tako zelo gotovo, da bodo obrestne mere za depozite kar padale ...
Tle se lepo vidi kako deluje psihologija vlagateljev: kar se je izkazalo za dobro odločitev v preteklosti bo dobro do oo in ekvivalentno velja za slabo :)

V bistvu jo eni npr.Australija že celo dvigujejo...
Scenarijev je preveč, zato veliko ljudi rajše izbere likvidnost.
Vsekakor je klasični scenarij ta :) da se folk kaj novega nauči le iz lastnih napak.
#77427 (odg: #77425 Lesar)  28.11.09 13:40  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Lesar]

Neverjetno kako znajo biti nekateri nečimrni. Črt, zelo te spoštujem, tudi tvoja mnenja. Zato ne biti užaljen, ča kdaj kdo podvomi v kakšna tvoja stališča.
mislim, da imava spet nesporazum. tu ne gre za necimrnost ali uzaljenost, temvec za samokritiko. v prihodnje bom skusal biti bolj preventiven na tem podrocju.

#77430 (odg: #77425 Lesar)  28.11.09 13:57  X418odgovori / citiraj  |  shramba  
[Lesar]

Namen vsega je bilo to, da mi kmalu poteče enoletna vezava in sem hotel malo povrtati za drugimi mnenji, kaj sedaj storiti. Mislim, da imam neko rešitev, kako naprej in ste mi malo k temu pomagali tui vi tukaj sodelujoči. Hvala.
Pa daj potem ljudem en feedback :), do kakšnih zaključkov si prišel.
#77431 (odg: #77425 Lesar)  28.11.09 14:05  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Lesar]

Zadovoljen sem, da mi je uspela manjša provokacija, da so se iskresala nekašna mnenja, ker trenutno prevladuje sivina.
Ma v bistvu prevladuje starodavna modrost, da v zaprta usta pač ne vletavajo muhe ...
Debato bi bilo potrebno prekiniti za vsaj dve leti in potem pogleati nazaj, kaj je kdo napovedal in kaj se je v resnici zgodilo.
Itak :)-in pol bi delil Oskarje in zlate maline?

#77432 (odg: #77421 crt)  28.11.09 14:15  X418odgovori / citiraj  |  shramba  

Hvala.
#77435  28.11.09 14:40  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

Silno zanimiva razprava. Ampak, spoštovani forumaši, ali smo res vsi pozabili, kaj se je dogajalo, pravzaprav še ne eno leto nazaj:

- kakšno bi bilo naše razpravljanje februarja letos - o tej prav isti temi? Mislim da bi vsi zborovsko in enoglasno zapeli "jasno v banko", nekateri bi rekli da je to sicer OK, ampak da oni čakajo na pravi trenutek za vstop, skladiščniki bi se v tišini znojili naprej in to je to.

- in kakšno je razpravljanje danes? zbor modrecev, ki vemo vsi o vsem, vključno s tem, kakšen bo konec sveta.

Se zelo strinjam, da smo sredi turbulentnih časov, sem enkrat že zapisal zgodovinskih časov, o katerih se bodo učili naši potomci in se torej obnašajmo zgodovinsko.

Naj živi skladiščenje vrednosti, pa čeprav bo deflacija trajala kakšno leto dalj; in ne pozabite inflacijo, ki bo sledila.
#77439 (odg: #77435 skeptik)  28.11.09 16:12  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[skeptik]

- kakšno bi bilo naše razpravljanje februarja letos - o tej prav isti temi? Mislim da bi vsi zborovsko in enoglasno zapeli "jasno v banko", nekateri bi rekli da je to sicer OK, ampak da oni čakajo na pravi trenutek za vstop, skladiščniki bi se v tišini znojili naprej in to je to.
In to ti ni nič povedalo?
- in kakšno je razpravljanje danes? zbor modrecev, ki vemo vsi o vsem, vključno s tem, kakšen bo konec sveta.
Kje ti vidiš kakšne modrece? Men se konkretno ne sanja kakšen bo konec sveta :) niti tega nočem vedet!!, ker bi se pol počutu kot man on the death row-u...

Point monologa :) pa je bil, da par % ne odtehta svobode / možnosti (drugačnega) odločanja enkrat v prihodnosti...tistemu pa ki, pa naj kar izvoli to naredit.

* zadnji popravek: 28.11.09 16:12
#77440 (odg: #77439 MSTANK1)  28.11.09 17:12  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

podpisujem k mstank1.
#77441 (odg: #77439 MSTANK1)  28.11.09 17:16  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

Kot je razvidno iz priloženega je vsaj meni veliko povedalo; nisem pa prepričan za druge - kar mi je pravzaprav vseeno.

Glede konca sveta; ki sem ga tukaj uporabil zgolj kot ilustracijo; pa takole: ker ne vem kdaj in kako bo, ko bo, mi par % na leto kar odtehta. Če seveda vsi enako razumemo za kaj vlagamo in s katerim premoženjem se gremo vlagatelje.
#77442 (odg: #77389 Lesar)  28.11.09 18:02  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[Lesar]

:: [alexjacson]

:: V glavnem ko potegnem crto ugotovim, da se mi ne splaca na tak nacin varcevat, ker itak obrestno mero banka doloca in spreminja, bolj zanimivo je imeti denar v skladih,s tem, da tveganje sam prevzames, pac normalno. Zdej se grizem ker sem si naredu nek depozit in to samo zaradi nepoznavanja kapitalskega trga!

Delavska hranilnica ima sedaj akcijo rentnega varčevanja z fiksno OM 5,2% (nad 5 let). Možnost neomejnega nalaganja v času varčevanja, minimalno 25 EUR/mesec. Mesečni pripis obresti, konformni način obrestovanja (obrestno obrestni). Se mi zdi, da trenutno in še kar nekaj časa ni boljše alternative. Ali?

ma rentno je imela moja stara mama, pa je že dve leti prej čakala dan, ko bo lahko dvignila:)

jaz se sedaj vežem za največ 6 mesecev, s tem da imam več vezav na različna obdobja..Nekaj imam pa na varčevalnem računu, itak niso pomembne obresti, ampak da imam ce rabim ko zmanjka na kartici:)

Pa to misliš nekaj malega mesečno polagati? Pa saj od malega kupčka se ti ne poznajo tiste obresti ali je 5% ali pa 2% :)

Meni se ze 6 mesecev zdi kar dolga doba, pa me vmes kar prime da bi kaj ušpiču z denarjem:)

Zdej da bi se res tam nekaj vezal na rentno, se jaz ne bi, rajsi bi si polagal denar kam drugam brez vezave ali pa v predal, da se malo nabere:)
#77444 (odg: #77442 matic7)  28.11.09 19:56  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[matic7]

ma rentno je imela moja stara mama, pa je že dve leti prej čakala dan, ko bo lahko dvignila:)
:)

Kok bi bila šele vesela? če bog ne daj, ti dve leti ne bi niti dočakala...
Zdej da bi se res tam nekaj vezal na rentno, se jaz ne bi, rajsi bi si polagal denar kam drugam brez vezave ali pa v predal, da se malo nabere:)
Same here :)
#77445 (odg: #77419 alek)  28.11.09 20:24  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[alek]

:: :: Trenutni rizik visoke prihodnje inflacije je velik.

:: Na osnovi česa?

Na osnovi razumevanja delovanja monetarnega in fiskalnega sistema.

Države zahodnega sveta so se zadolžile do ušes (kriza pa te stvari), kratkoročno ni mogoče pričakovati občutnejše gospodarske rasti (nezaključeni ponzijevi procesi - Bavčar... , deformirani šolski sistemi in splošna demotiviranost za tehnično ustvarjanje). To pomeni, da bodo države po vsej verjetnosti prisiljene obdavčiti vse z inflacijo in si tako zmanjšati/izničiti dolgove (fiskalno obdavčenje - printanje denarja). Komprende?

Kako potem si razlagaš primer Japonske ?

ultra zadolženost, preko useš, kratkoročno in dolgoročno ni mogoče pričakovati občutnejše gospodarske rasti, mega procesi lastninjenja preko holdingov (Bavčar je mravlja v primerjavi z njimi), nimam pa pojma ali so zaključeni ali ne.

no, edino šolski sistem imajo baje OK, inženirjev in ekonomistov je baje v grobem enako. vsaj nekaj let nazaj je še bilo tako.

Kako to, da Japonska ni prisiljena obdavčiti vse z inflacijo in si tako zmanjšati/izničiti dolgove (ki so bistveno višji od zahodnih držav) ??

Kako to, da ima kljub temu, da presega vse po tvojem naštete razloge, že blizu 30 let deflacijo ??
#77446 (odg: #77442 matic7)  28.11.09 20:34  Lesarodgovori / citiraj  |  shramba  
Ne vem več, kaj naj še napišem. Glavni igralec v vsej zgodbi je čas. Torej optimalno je kratkotrajna vezava s čimvečjo OM. Opazil sem, da v bistvu nekateri na osnovi sedanjega stanja predvidevate, da se obetajo boljši časi, čakate na ugoden trenutek in takrat bum po bajnih zaslužkih oz. OM bodo zletele v nebo. Če si pravi vlagatelj, potem sedaj v tem trenutku ali še malo bolj nazaj kupuješ delnice in točke vzaj. sklada kot nor. Ali boš kupoval takrat, ko bo balon spet napihnjen. Zakaj torej ne kupujete sedaj, ampak držite sredstva na kratkoročnih depozitih, če pričakujete boljše čase-kmalu? Če ne kmalu, potem denar v daljše ročnosti. Mislim, da vsi malo bluzimo, v resnici pa nihče ne ve kaj bo. Če bi bili prepričani, bi sedaj kupovali, pa ne. Torej?

4.0% ali 5.2% OM. Razlika 1.2% mogoče ni velika pri malih zneskih, pri velikih pa je. Zraven tega ni vseeno, če se obrestuje po linearnem ali konformnem načinu.

Verjetno se bom sam odločil, da nekaj sredstev preusmerim v takšno dolgoročno vezavo. Vsako leto se bom sproti odločal ali vložim minimum 300 EUR ali kaj več, torej vsako leto lahko malo tehtaš in taktiziraš, kakšne so razmere na trgu in koliko boš dodatno vezal. Če se nekako pričakuje povprečna donosnost delnic 8%, tudi 5.2% ni tako malo. Večino sredstev pa bo še vedno naloženih v kratkoročnih depozitih in nekaj malega v vzajemnih skladih, katerim se v manjši meri spet vračam. Sedaj me pa spet začnite trgat po kosih.

#77447 (odg: #77445 Osojnik)  28.11.09 20:40  Lesarodgovori / citiraj  |  shramba  
Kako potem si razlagaš primer Japonske ?

ultra zadolženost, preko useš, kratkoročno in dolgoročno ni mogoče pričakovati občutnejše gospodarske rasti, mega procesi lastninjenja preko holdingov (Bavčar je mravlja v primerjavi z njimi), nimam pa pojma ali so zaključeni ali ne.

no, edino šolski sistem imajo baje OK, inženirjev in ekonomistov je baje v grobem enako. vsaj nekaj let nazaj je še bilo tako.

Kako to, da Japonska ni prisiljena obdavčiti vse z inflacijo in si tako zmanjšati/izničiti dolgove (ki so bistveno višji od zahodnih držav) ??

Kako to, da ima kljub temu, da presega vse po tvojem naštete razloge, že blizu 30 let deflacijo ??
Se strinjam. Pozabil si napisati: KOMPRENDE?

* zadnji popravek: 28.11.09 20:40
#77448 (odg: #77446 Lesar)  28.11.09 20:56  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

Ne sprašuj, ker ti bodo spet razlagali česa ne razumeš. Zgolj na primer: seveda tudi sam imam nekaj pri roki, pa na 6 mesečni vezavi; res je ne več na rentnem, ki mi je prazaprav prineslo lepo vsotico,glede na to, da sem imel vezano ravno še tisti čas, ko je bila glavnica visoka, pa tudi obresti so bile še visoke.

Seveda so te variate sploh ABC vsega. Če nimaš tega si nor, če se igraš z vrednostnimi papirji. Ne vem, mogoče se tukaj nismo dobro razumeli. Jaz ves čas skladiščim tisto kar zanesljivo še lep čas ne bom rabil; ker če se v tem času odpre nebo, potem bo tako in tako vse skupaj brez veze. In za to obdobje vzamem tudi 0,1% procenta več.

* zadnji popravek: 28.11.09 20:56
#77450 (odg: #77448 skeptik)  28.11.09 21:02  Lesarodgovori / citiraj  |  shramba  
[skeptik]

Ne sprašuj, ker ti bodo spet razlagali česa ne razumeš. Zgolj na primer: seveda tudi sam imam nekaj pri roki, pa na 6 mesečni vezavi; res je ne več na rentnem, ki mi je prazaprav prineslo lepo vsotico,glede na to, da sem imel vezano ravno še tisti čas, ko je bila glavnica visoka, pa tudi obresti so bile še visoke.

Seveda so te variate sploh ABC vsega. Če nimaš tega si nor, če se igraš z vrednostnimi papirji. Ne vem, mogoče se tukaj nismo dobro razumeli. Jaz ves čas skladiščim tisto kar zanesljivo še lep čas ne bom rabil; ker če se v tem času odpre nebo, potem bo tako in tako vse skupaj brez veze. In za to obdobje vzamem tudi 0,1% procenta več.
Saj ne sprašujem, ampak povzemam svoje stanje in nadaljne korake. Če kdo misli drugače, nisem užaljen. Več glav več ve... v glavnem je tako.
#77451 (odg: #77446 Lesar)  28.11.09 22:07  X418odgovori / citiraj  |  shramba  
[Lesar]

:: Zdej da bi se res tam nekaj vezal na rentno, se jaz ne bi, rajsi bi si polagal denar kam drugam brez vezave ali pa v predal, da se malo nabere:)

4.0% ali 5.2% OM. Razlika 1.2% mogoče ni velika pri malih zneskih, pri velikih pa je. Zraven tega ni vseeno, če se obrestuje po linearnem ali konformnem načinu.
Če je kapitalizacija obresti letna ni nobene razlike med konformnim in linearnim načinom obrestovanja na letnem nivoju!

Če ti nekdo da X% letnih obresti, ti pa daš depozit za pol leta, imaš pri konformnem obračunu obresti, po pol leta manj obresti kot pri linearnem!

Linearno dobiš 50% * X% pri konformnem pa (1 + X)^(6/12)-1, kar bo vedno manj kot linearno :).

Razlika med 4% in 5.2 % je razlika med 1 letom in 5 leti.

Te ne želim nič prepričevati, le informirati.

#77453 (odg: #77451 X418)  28.11.09 23:00  Lesarodgovori / citiraj  |  shramba  

Če ti nekdo da X% letnih obresti, ti pa daš depozit za pol leta, imaš pri konformnem obračunu obresti, po pol leta manj obresti kot pri linearnem!

Linearno dobiš 50% * X% pri konformnem pa (1 + X)^(6/12)-1, kar bo vedno manj kot linearno :).

Razlika med 4% in 5.2 % je razlika med 1 letom in 5 leti.

Te ne želim nič prepričevati, le informirati.

V primeru, ki ga tu obravnavamo, je mesečni pripis obresti ne letni.

* zadnji popravek: 28.11.09 23:00
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 98   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Banke  >  Rentna varčevanja v bankah

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>