Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 23:22
0,92 %
8.053,08
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:51
0,45 %
1.353,49
SI 15:30
0,05 %
871,28
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 79545... najdena v temi VRTEC

Seznam forumov  >  Skladi  >  VRTEC

Vzajemni skladi, investicijske družbe, ETF... - osnove in razglabljanja o posameznih konkretnih primerih

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 79545... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 29
#79480  11.01.10 03:44  alnoodgovori / citiraj  |  shramba  

Zanima me kako je z določitvijo premoženja, ko se izpolnuje vloga za ortoka za vrtec.

Ker je cena vrtca odvisna tudi od premoženja me zanima ali je potrebno prijaviti tudi naložbe v vzajemne sklade ali samo vrednostne papirje (delnice, obveznice...)?

Oni imajo napisano ... kapitalski deleži v gospodarskih družbah in zadrugah, vrednostni papirji, s katerimi se trguje na organiziranem trgu vrednostnih papirjev... Jaz to razumm, da samo delnice, vzajemnih skladov pa ni potrebno vpisovati.

Kako je pa z denarjem na banki?

Kakršna koli izkušnje in informacije dobrodošle.
#79481 (odg: #79480 alno)  11.01.10 06:56  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

moj vtis je, da je ta obrazec namenjen predvsem temu, da bi odvrnil koga od tega, da spoh zahteva znizanje.

formalno pa - ce pise tocno tako, kot si napisal od "kapitalski" do "organiziranem", potem definitivno ne-kotirajoci skladi sem ne spadajo, ne glede na to, kaj je pisec hotel povedati (povedal je pac tako, kot je).

(nekotirajoce delnice pa spadajo, ker jih pokriva pojem "kapitalski delezi v gospodarskih druzbah".)
#79485 (odg: #79480 alno)  11.01.10 07:55  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem se držal dobesedno napisanega in sem navedel le delnice, ne pa tudi enot VS.

Pa tržno ceno sem vzel nekje z borznega dna:). Nikjer ne piše, po kateri ceni naj se vrednotijo.

Isti je problem z navedbo avtomobila; znamka, model, starost, določitev vrednosti. Lahko bi šel na kakšen avto portal pogledat za približno vrednost, ampak sem kar zaokrožil na par decimalnih tisočakov navzdolllll:).

sicer pa res > kdo to sploh preverja? po moje naklamfajo v kakšen excel te podatke, ki jih sam navedeš, potem pa kud koji mili moji.
#79492 (odg: #79485 sejad)  11.01.10 12:49  X418odgovori / citiraj  |  shramba  

Obstajajo sodbe vrhovnega sodišča, kjer je bilo predmet spora kako se vrednotijo kapitalski deleži v družbah, ki ne kotirajo. Stališče je, da se preračuna vrednost deleža na osnovi kapitala po zadnji oddani bilanci. Čeprav so npr. nekateri primeri, v tekočem letu klepali krepko izgubo.

Z drugimi besedami, kaj je dovolj dobro za ministra Golobiča (navajanje nominalne vrednosti kap. deleža), ni dovolj dobro niti za določitev plačila za otrokov vrtec :)
#79493 (odg: #79492 X418)  11.01.10 13:47  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  

ok, ampak ti navajaš primere za družbe, ki ne kotirajo. Jaz govorim za tiste, za katere je sicer dostopna tržna cena. V navodilih za izpolnitev obrazca nisem namreč nikjer zasledil, katero ceno naj navedem.

#79494 (odg: #79480 alno)  11.01.10 14:35  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
Kako je pa z denarjem na banki?
?

Če ga maš tam, je, drugače ga ni :)

#79497 (odg: #79494 MSTANK1)  11.01.10 15:21  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

To je zame vse skupaj ena velika svinjarija, edini dokument, ki lahko izkazuje moje premoženje je napoved za odmero dohodnine.

Kaj imam doma, kakšne vrednostne papirje in kaj vozim je to moj problem.

- da bi zato ker si upam vzeti avtomobil na kredit, da je moj ego sit

- ker si upam kupiti kakšen vrednostni papir, ali vs

- ker si upam na kredit vzeti poslovni prostor ali stanovanje...

moram zato posledično plačevati več vrtca... haloooo

Mogoče bi bilo bolje, da vse požrem in pošljem skozi rit in sem na bremenu države. Po drugi strani pa lahko denar plemenitim na banki, kar pa zgleda nobenega ne moti.

* zadnji popravek: 11.01.10 15:21
#79500 (odg: #79497 Redstripe)  11.01.10 15:40  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Redstripe]

To je zame vse skupaj ena velika svinjarija, edini dokument, ki lahko izkazuje moje premoženje je napoved za odmero dohodnine.
no, dohodninska napoved sigurno ne izkazuje tvojega premozenja.
#79501 (odg: #79497 Redstripe)  11.01.10 15:41  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Butale butalcem :)

Drugač ti ni švoh rima: kupim šit-da je pol moj ego :) sit...bi se lohk tud kak rap na to naklepu... npr. http://www.youtube.com/watch?v=Z1YVQPQ-f...
#79502 (odg: #79500 crt)  11.01.10 16:13  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Se oproščam, sem se narobe izrazil. Pač napoved za odmero dohodnine izkazuje moje prihodke.

In to bi morala biti edina osnova za odmero plačila vrtca. Ne pa še dodatna progresivna lestvica mojega imetja.

Kaj storim z mojimi prihodki je moja stvar, lahko varčujem in nekoč dobim zlati ključ ali pa po občutku poizkušam pametno investirati, s tem, da riziko za morebitno izgubo vrednosti nosim sam.

Tako me že država vsakič nategne... davek, tak ali drugačen!

#79503  11.01.10 16:18  Attractionodgovori / citiraj  |  shramba  

vrtec bi moral biti brezplacen za vse :))

#79505 (odg: #79480 alno)  11.01.10 17:33  ericcussodgovori / citiraj  |  shramba  

Zadeva je zasnovana tako, da prijaviš premoženje in če le-to presega nek relativno :) visok znesek (30.000 EUR?, ne me prijet za besedo), potem padeš en razred višje za plačilo (torej načeloma plačaš 10% več). V tolažbo - več kot 80% itak ne plačaš, ker ostalo sofinancira občina. Vendar: če imaš dobre dohodke boš itak plačal max in tvoje premoženje ne bo igralo vloge pri dodatnem višanju cene vrtca ("dobri dohodki" lahko pomenijo že, kadar ti in žena skupaj presežeta 2,5k neto... sicer pa pri določanju cene gledajo bruto na družinskega člana v razmerju do povprečne plače RS).

Kaj noter napišeš in kakšen vpliv bo to imelo na ceno vrtca je torej odvisno od kar nekaj dejavnikov.

Kar se vrednosti premoženja tiče, po moje uporabi malo "domišljijskega računovodstva". Sicer lahko kao preverjajo, a dvomim, kako se to v praksi dogaja (npr. vrednost avtomobila).
#79511 (odg: #79505 ericcuss)  11.01.10 18:44  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  
[ericcuss]

Zadeva je zasnovana tako, da prijaviš premoženje in če le-to presega nek relativno :) visok znesek (30.000 EUR?, ne me prijet za besedo), potem padeš en razred višje za plačilo (torej načeloma plačaš 10% več).::
Beri navodila pod točko 4...

Če družina razpolaga s premoženjem, katerega vrednost presega:

- 42.000,00 EUR, se plačilo, določeno na podlagi lestvice poveča za en plačilni razred,

- 84.000,00 EUR se plačilo, določeno na podlagi lestvice poveča za dva plačilna razreda,

-125.000,00 EUR, se plačilo, določeno na podlagi lestvice poveča za tri plačilne razrede.

http://e-uprava.gov.si/storitve/pridobiV...

V tolažbo - več kot 80% itak ne plačaš, ker ostalo sofinancira občina. Vendar: če imaš dobre dohodke boš itak plačal max in tvoje premoženje ne bo igralo vloge pri dodatnem višanju cene vrtca ("dobri dohodki" lahko pomenijo že, kadar ti in žena skupaj presežeta 2,5k neto... sicer pa pri določanju cene gledajo bruto na družinskega člana v razmerju do povprečne plače RS).::
Jasno in zato si posledično kmalu tam kot nekdo, ki nima izobrazbe in nobene odgovornosti. Za isto plačo naj se potem kar on *ebe, če mi zato ker imam bolje plačano službo, izobrazbo in odgovornost nekdo odvzame razliko. Pa tu se ne gre samo za vrtec, tu je še otroški dodatek, razne dohodninske olajšave...

Kaj noter napišeš in kakšen vpliv bo to imelo na ceno vrtca je torej odvisno od kar nekaj dejavnikov.

Kar se vrednosti premoženja tiče, po moje uporabi malo "domišljijskega računovodstva". Sicer lahko kao preverjajo, a dvomim, kako se to v praksi dogaja (npr. vrednost avtomobila).::
Ko se enkrat nabere malo več tega, ti tudi domišlijsko računovodstvo ne pomaga več in si zato kmalu na 80%

Predvsem me pa moti to, da so otroci državljanov bivših republik Jugoslavije praktično maksimalno subvencionirani, ker imajo njihovi starši izredno nizke dohodke. V marsikaterem primeru so to podjetniki, ki veselo izkoriščajo luknje v zakonu, njihove žene pa si doma praskajo... In to govorim iz dobro preverjenih krogov.

Pa da ne bo kdo užaljen, verjamem, da so tudi otroci in starši, ki so resnično potrebni pomoči in ravno zato bi moral biti tudi vrtec brezplačen, tako kot že "atrakšn" ugotavlja.

#79517  11.01.10 20:20  Brucodgovori / citiraj  |  shramba  

Takrat, ko izpolnjuješ za vrtec, vse dvigneš in daš na banko, napišeš, da imaš vse na banki, nato pa spet nazaj razporejaš po mili volji.
#79523 (odg: #79517 Bruc)  11.01.10 21:54  alnoodgovori / citiraj  |  shramba  

To bi bilo res odlično, vsako leto plačevanje davkov in iztopnih in zopet vstopnih stroškov in to vse samo zato, ker varčujem in nisem socialni problem v naši državi.
#79524 (odg: #79517 Bruc)  11.01.10 22:00  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

Glede praxis... smo v butralah, zato bodite skrajno egoistični. To pomeni ločite se z ženo, ona naj bo uradno uboga smohranilka v najemniškem stanovanju, in vam bo država še zraven sponzorirala.

Če se zaradi osebnih vrednot ne morete ločiti z ženo in raje imate mesečno netto - 400 eur (ali še več, če ima mož velike prihodke ona pa majhne) potem pač niste človek za praxis.

kar pa se tiče ideje - idealizma... kako bi MORALO biti... No, ljudje božji!!! Vrtec bi moral biti na trgu. In tisti, ki si lahko privošči, naj mu otroka čuva jebena Anja Tomažin ali Miša Molk, kdor pa nima, pa bodo tudi mlade študentke ali pa bosanke dovolj dobre. Ne pa z nekimi idejami o plačevanju državnega vrtca glede na to, koliko imate dohodka. Heretiki!

Pa lep pozdrav, naj bo v premislek.
#79525  11.01.10 22:08  alnoodgovori / citiraj  |  shramba  

Hvala vsem zgoraj za informacije.

V samih delnicah na srečo nimam tako veliko (je krepko manj kot 42.000 €) in vidim, da še kar nekaj časa ne bom imel, ker se res ne splača. Najprej sem moral za doklade vpisati koliko sem dobil bruto dividend in mi to šteje v dohodek, zdaj pa še za vrtec v premoženje. Pri vpisovanju bom upošteval najnižjo vrednost delnice v letu 2009.

Dobro, da vsaj za naložbe v vzajemne sklade ni potrebno za enkrat nikjer nič vpisovati. Se pravi bom rajši v VS varčeval.

Kar se tiče pa avtomobila bom pa upošteval nasvet in ga ocenil kar lepo nižje saj nisem cenilec po poklicu.

Ampak morem res priznati, da v naši državi je najbolje, da vse sproti zagoniš in si skoz zapufan pa te ima država očitno najrajši. Če varčujem v delnicah, nepremičninah, banki, ... me je treba takoj tepsti in mi naložiti še več bremena, ker sem itak dovolj neumen, da kljub vsemu še nekaj privarčujem. Če pa nimam nič in nimam nič zavarovano za poplave, plazove, točo, ... mi bo pa država in rdeči križ pomagal. Pa to je res narobe svet, se opravičujem, narobe Slovenija.
#79537 (odg: #79524 Tujec)  12.01.10 08:39  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

kar pa se tiče ideje - idealizma... kako bi MORALO biti... No, ljudje božji!!! Vrtec bi moral biti na trgu. In tisti, ki si lahko privošči, naj mu otroka čuva jebena Anja Tomažin ali Miša Molk, kdor pa nima, pa bodo tudi mlade študentke ali pa bosanke dovolj dobre. Ne pa z nekimi idejami o plačevanju državnega vrtca glede na to, koliko imate dohodka. Heretiki!

Izgleda da otrok nimaš zato tako govoriš ;-)

A ti bi si upal pustiti otroka kar eni Anji, Miši, študentki ali bosanki... samo zato ker si to lahko ali pa ne moreš privoščiti.

V vrtcu se gre zato, da je otrok v družbi sebi enakih in kljub temu pod strokovnim nadzorom, kakršno pač že je! V končni fazi je to predpriprava za naslednjo stopnjo... šolo!
#79540 (odg: #79537 Redstripe)  12.01.10 08:58  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Redstripe]

A ti bi si upal pustiti otroka kar eni Anji, Miši, študentki ali bosanki... samo zato ker si to lahko ali pa ne moreš privoščiti.

V vrtcu se gre zato, da je otrok v družbi sebi enakih in kljub temu pod strokovnim nadzorom, kakršno pač že je! V končni fazi je to predpriprava za naslednjo stopnjo... šolo!
No, "strokovni" nadzor otrok v vrtcu gor ali dol - po mojem je pri varovanju otrok daleč najbolj pomembno to, da ima oseba, ki jih varuje, rada otroke in se rada z njimi ukvarja. Dosti bolj kot vsa strokovnost (aja, pa da ne bo pomote, to dvoje se med sabo seveda ne izključuje) in pa gora pravilnikov, ki k varnosti otrok doprinesejo praktično nič, požrejo pa na tone denarja.

Recimo pri nas v vasi ena mamka na črno merka otroke in kot včasih opazujem, bi rekel, da je za te otroke to dosti boljša izbira od vrtca, za starše pa precej cenejša.
#79541 (odg: #79502 Redstripe)  12.01.10 09:08  _nanixodgovori / citiraj  |  shramba  
[Redstripe]

Se oproščam, sem se narobe izrazil. Pač napoved za odmero dohodnine izkazuje moje prihodke.

In to bi morala biti edina osnova za odmero plačila vrtca. Ne pa še dodatna progresivna lestvica mojega imetja.

Kaj storim z mojimi prihodki je moja stvar, lahko varčujem in nekoč dobim zlati ključ ali pa po občutku poizkušam pametno investirati, s tem, da riziko za morebitno izgubo vrednosti nosim sam.

Tako me že država vsakič nategne... davek, tak ali drugačen!

:))) Se popolnoma strinjam. A propo, to velja tudi za stanovanje. Davek na dohodke DA a davek na posest NE!
#79542 (odg: #79524 Tujec)  12.01.10 09:14  _nanixodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

Človek božji - tvoja obsedenost s trgom tu ni na mestu. To da imaš otroka, ki ima rep pa glavo ali pa takega, ki se ti bo pr 13tih fixal, je odvisno od VRTCA, od ŠOLE in od TEBE.

VRTEC je sploh najpomembnejši, ker otrola primarno socializira. Otrok lahko skratka dobi občutek, da je družba, ustanove in sistem nekaj "v redu" ali pa občutek, da je vse skupaj navaden "kur..". V vrtcu se vse ezačne.

Zato ti bolj, kot da se zavzemaš za razgradnjo financiranja vrtcev priporočam, da za svojega otroka, ko ga boš imel, najdeš res dober vrtec.
#79544 (odg: #79540 KlemenK)  12.01.10 09:21  _nanixodgovori / citiraj  |  shramba  
[Mojster]

No, "strokovni" nadzor otrok v vrtcu gor ali dol - po mojem je pri varovanju otrok daleč najbolj pomembno to, da ima oseba, ki jih varuje, rada otroke in se rada z njimi ukvarja. Dosti bolj kot vsa strokovnost (aja, pa da ne bo pomote, to dvoje se med sabo seveda ne izključuje) in pa gora pravilnikov, ki k varnosti otrok doprinesejo praktično nič, požrejo pa na tone denarja.

Recimo pri nas v vasi ena mamka na črno merka otroke in kot včasih opazujem, bi rekel, da je za te otroke to dosti boljša izbira od vrtca, za starše pa precej cenejša.
Se ne strinjam. Mamke so preživete. Ta tip varovanje je zgolj hrana, higiena in, da se otroci nekako zamotijo, da čim manj težijo. V dobrem vrtcu pa jih motivirajo, izobražujejo in jim odpirajo nova obzorja. Predvsem jih navdušijo. Verjemi mi, res deluje. Strokovnost kadra v vrtcu je ZELO pomembna in reforma ki je bila pred leti narejena v vrtcih, je ena najboljših. Šparati na otrocih je nekaj najbolj kratkoročnega in glupega, kar lahko narediš za svojega otroka in kar lahko družba naredi za svojo prihodnost.

* zadnji popravek: 12.01.10 09:21
#79545 (odg: #79544 )  12.01.10 09:37  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

Šparati na otrocih je nekaj najbolj kratkoročnega in glupega, kar lahko narediš za svojega otroka in kar lahko družba naredi za svojo prihodnost.
--podpisem

in sem ze brezplacne vrtce, ker potem ni moznosti izbegavanja. naj se pa lepo na faksu uvede solnine, da ne bi bil potem se en motiv vec za neke nove davke ipd

* zadnji popravek: 12.01.10 09:37
#79558 (odg: #79542 )  12.01.10 10:40  alonsoodgovori / citiraj  |  shramba  

Tu se pa krepko ne strinjam, da se človek fiksa je predvsem odvisno od njega samega, ti povem iz lastnih izkušenj, sam še cigareta nikoli nisem prižgal, brat pa je bil zadrotan ko kreten, pa sva šla skozi isto vzgojo, vrtce, šole...
#79593 (odg: #79542 )  12.01.10 21:45  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

:: [Tujec]

::

:: kar pa se tiče ideje - idealizma... kako bi MORALO biti... No, ljudje božji!!! Vrtec bi moral biti na trgu. In tisti, ki si lahko privošči, naj mu otroka čuva jebena Anja Tomažin ali Miša Molk, kdor pa nima, pa bodo tudi mlade študentke ali pa bosanke dovolj dobre. Ne pa z nekimi idejami o plačevanju državnega vrtca glede na to, koliko imate dohodka. Heretiki!

:: Pa lep pozdrav, naj bo v premislek.

Človek božji - tvoja obsedenost s trgom tu ni na mestu. To da imaš otroka, ki ima rep pa glavo ali pa takega, ki se ti bo pr 13tih fixal, je odvisno od VRTCA, od ŠOLE in od TEBE.

VRTEC je sploh najpomembnejši, ker otrola primarno socializira. Otrok lahko skratka dobi občutek, da je družba, ustanove in sistem nekaj "v redu" ali pa občutek, da je vse skupaj navaden "kur..". V vrtcu se vse ezačne.

Zato ti bolj, kot da se zavzemaš za razgradnjo financiranja vrtcev priporočam, da za svojega otroka, ko ga boš imel, najdeš res dober vrtec.
Ker ne berem vsakega in ne analiziram vsakega, ne vem, ali imaš dolgo zgodovino socializma za seboj ali ti je samo v tem prispevki ušlo v levo.

Vrstni red besed je skoraj tako ključen kot vključene besede.

Torej: če bo otrok "uspel" (karkoli naj bi to bilo) je odvisno od:

1. Njega

2. Njega

.

nekaj časa nič

.

3. STARŠI (oče in mama, ali tisti, ki to vlogo formalno opravlja - mnogo otrok vzgojijo stari starši, strici in tete ipd.)

.

.

.

.

.

Dolgo dolgo nič

.

.

Družbeni sistem, ki jih obkroža.

In ja, družbenega sistema se učijo najprej v vrtcu. Dobra funcija vrtca je, da otrok pošteka, da je še več takih malih bitij kot je on, precej različnih, in da družina ni vso vesolje.

In če bi rad, da tvojega otroka vzgojijo v zblojenega levičarskega nelogičnega apologeta egalitarnosti in pravice do vsega, kar si človek pač poželi, do nekakšne svobode na nikogaršnji račun (ki pa ne more biti nikogaršnji)... potem izvoli, slovenski vrtec je prava stvar za to.

No, ampak morda ga ti tega učiš že doma - torej mu v vrtec sploh ni treba.

Ko sem omenil anjo tomažin ali mišo molk, je to seveda bila metafora za "nadstandarden vrtec", ki pa to morda sploh ni. Če tega ne vidiš... morda je kriv tvoj vrtec, morda starši, ti zagotovo ne, kajne?

In ostajam pri zagovoru trga vrtcev. Ko imaš enkrat organiziran trg, ga lahko spremljaš, preučuješ, se iz njega kaj naučiš. Ekonomski zakoni namreč veljajo tudi če jih ne priznavaš. Zato imamo sedaj črni trg vrtcev - in nikakor ne samo za tiste, ki imajo take prihodke, da se otroka ne splača dat v vrtec - tudi tisti z nižjimi dohodki marsikje nimajo kam dat otroka - ker so vrtci pač polni.

To, da ima človek otroka, in je v službi od jutra do večera, vidi pa ga samo za vikend... zakaj za vraga ga ima? Da bo šel "rod" naprej? Želja po ploditvi svojega bednega genetskega zapisa? A ni že dovolj bednikov na svetu?

Jaz "za vikend" ne bi imel niti psa - ker bi se mi smilil. Kaj šele človeškega bitja, ki potrebuje toliko več nege - nege z dušo, ne hranjenja in brisanja riti.

In potem zakaj je tako kot je... slovenija, svet itd... eh, brezveze.
#79594 (odg: #79593 Tujec)  12.01.10 22:09  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

No, da socialno dopolnim zadevo:

Trg vrtcev naj bo v celoti prost.

Če (Če!) je državi v interesu, da se narod plodi (da bo ja čimveč zafrustriranih slovenskih za trakom ponavljajočih delavcev, ki bodo plačevali naše penzije), naj tistim, ki nimajo za vrtec, da subvencije, ta pa se naj potem odloči, v kakšen vrtec bo poslal svojega otroka.

Recimo primer (ne dvomim, da bi vrla medresorska skupina Ministrstev za finance in za delo družino in socialne zadeve to bolje izpilila):

Če ima družina (mama - otrok, mama - ata - otrok, mama - mama - otrok, mama - otrok - otrok - otrok - otrok - otrok - ... kakorkoli že)

na člana 400 evrov, ne dobi nič. kolikor ima manj, pol toliko (ali 70% razlike - vglavnem ne celote, ker potem se ne splača delat) dobi zraven izključno za vrtec (torej za otroka do osnovne šole). Vrtec potem sama izbere - in če izbere dražjega, pač sama malo doplača. Če katera odrasla oseba v družini nima nič prihodkov, dobi socialno podporo v skladu s splošnimi standardi, ampak družina avtomatično ne glede na prihodek po članu ne dobi nič dodatka za vrtec. Ker je nekdo doma. Birokracijsko mora stvar v sodobnem času potekati brez problema.

Lahko zneske in odstotke malo drugače nastavimo - poglavitno je to, da se ljudem splača delati, in da o kvaliteti in usmeritvi vrtcev - vzgoje otrok - odločajo posamezniki (starši) in ne velepametna država s svojimi "strokovnimi sveti".

* zadnji popravek: 12.01.10 22:09
#79606  13.01.10 11:25  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Da se še jaz oglasim. V veliki meri se strinjam s Tujcem. Pred leti smo se odločili, da damo hčerko v vrtec, ampak v italijanskega (sem z obale). Kolegi so večinoma takoj zagnali paniko, da bo pri prestopu v slovensko šolo imela probleme s slovenščino, itd. A je bil takrat it. vrtec veliko bolje opremljen, nekoliko manj otrok, bolj razgledane vzgojiteljice,..., skratka takoj, ko sem vstopil v vrtec sem dobil bolj sproščen občutek.

Vglavnem je končni rezultat čista zmaga, vrtec je bil zastonj, tamala urejena in zadovoljna, predvsem pa je bilo najbolj pomembno, da se je naučila italijanščine in zdaj tekoče govori italijansko obenem pa nima nobenih problemov s slovenščino; sicer mi niti ni jasno zakaj bi jih imela, saj govorimo slovensko.

O ostalem ne bi debatiral, ker se mi ne da.
#79607 (odg: #79606 creatin)  13.01.10 11:31  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
Cazzo di Buddha :)
#79609 (odg: #79606 creatin)  13.01.10 11:48  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  
:-)))

Dvojezično vzgajanje otrok je zelo kul zadeva. Mnogi sicer trdijo, da potem otrok ne zna nobenega jezika dobro. Ampak v resnici je fora v tem, da večina folka itak ne zna jezika dobro, ker pač niso jezikovno talentirani, in jim slovenščina dela težave tudi če ne poznajo nič drugega.

Primer je naš črt, koliko jezikov zna - pa še maline zna gojit povrhu vsega.

(eni pravijo, da je baje tudi borzni maček, ampak to so samo govorice :-)))
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 29

Seznam forumov  >  Skladi  >  VRTEC

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>