Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 12:41
-1,50 %
6.776,48
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 03.04
1,53 %
1.049,88
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 80104... najdena v temi Najem stanovanja v LJ

Seznam forumov  >  Razno  >  Najem stanovanja v LJ

Druge naložbene teme.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 80104... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 11
#80076  22.01.10 10:37  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Iščem kakšno najemniško stanovanje v LJ (predvsem Bežigrad ali Šiška, lahko pa tudi ostalo). Vsak nasvet, kako se tega lotiti, je dobrodošel. Iščem pa kaj v rangu 500 € skupaj s stroški na mesec (aja stanovanje bi bilo za dva).

Sem bil pa po prvih klicih na razne oglase kar presenečen - za stanovanja, ki se že več tednov pojavljajo v oglasih, sem pričakoval, da ne bo težav z ogledom - pa so me že kar vnaprej nekaj zasliševali, če sem se že odločil za to stanovanje (kako le, če ga še videl nisem). Nekako bolj v smislu, če ga ne bom vzel, potem se jim tudi razkazovati ne da. Svašta. Torej, kot pravim - predlogi, kako se zadeve lotiti, so dobrodošli. Aja, če se komu sanja - kakšne so neke normalne cene - kakšnh 10% nižje od oglaševanih?
#80088 (odg: #80076 KlemenK)  22.01.10 12:08  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[Mojster]

Iščem kakšno najemniško stanovanje v LJ (predvsem Bežigrad ali Šiška, lahko pa tudi ostalo). Vsak nasvet, kako se tega lotiti, je dobrodošel. Iščem pa kaj v rangu 500 € skupaj s stroški na mesec (aja stanovanje bi bilo za dva).

Sem bil pa po prvih klicih na razne oglase kar presenečen - za stanovanja, ki se že več tednov pojavljajo v oglasih, sem pričakoval, da ne bo težav z ogledom - pa so me že kar vnaprej nekaj zasliševali, če sem se že odločil za to stanovanje (kako le, če ga še videl nisem). Nekako bolj v smislu, če ga ne bom vzel, potem se jim tudi razkazovati ne da. Svašta. Torej, kot pravim - predlogi, kako se zadeve lotiti, so dobrodošli. Aja, če se komu sanja - kakšne so neke normalne cene - kakšnh 10% nižje od oglaševanih?

glede cen ne vem...za LJ..

sem pa v preteklosti sam oddajal več stanovanj, pa tudi mami jih je nekaj, pa sem jaz kdaj pa kdaj urejal zadeve.. Dal oglas počakal da folk pokliče (to je bilo zelo hitro po objavljenem oglasu) in se dogovoril za ogled (vedno kar isti dan) in to je to..

v primeru da je bil tisti ki je prišel na ogled čuden (to sem seveda kar hitro ocenil v tako majhnem kraju) sem rekel da je eden pred njim že na vrsti in če ne bo vzel on bo imel potem on možnost..to sem storil le enkrat. pač nisem imel namen dati tej osebi.

iz tvojega sporočila sklepam da si naletel mogoče na folk, ki sicer oddaja, ampak ima še kakšen mesec notri najemnike, pač do izteka pogodbe npr..pa so dali oglas gor, ker bi se radi "zazihrali", da dobijo takoj novega, ampak ne bi te pa peljali do takrat na ogled (iz bogve kakšnih vzrokov) zato ker je notri še stari najemnik...to je po moje eden izmed bolj verjetnih vzrokov, poleg drugih butastih, pa vse do čudnih ljudi ki pač tudi čudno razmišljajo in ko ti kličeš postavljajo čudna vprašanja:)
#80098 (odg: #80076 KlemenK)  22.01.10 18:26  afneGuncaodgovori / citiraj  |  shramba  

Resda so najemnine v Ljubljani ugodne, vendar bo za 500€ s stroški stanovanje komaj za 1, kaj šele za dva. Res pa je, da je to vsekakor bolje kot biti doma pri starših, če sta že dopolnila 18 :)

Skratka, pričakuješ lahko skromno garsonjero ali enosobno stanovanje. Vsekakor pa je za omejiti se na najemnino, saj si pod stroške stanovanje predstavljamo zelo različne zadeve.

Pazi na:

-kdo bo plačeval stroške investicijskega vzdrževanja (par10€na mesec)

-kaj se zgodi ko crkne hladilnik, sušilni stroj, pralni stroj, ...

Veliko sreče pri iskanju :)

#80101 (odg: #80098 afneGunca)  22.01.10 19:04  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[afneGunca]

Resda so najemnine v Ljubljani ugodne, vendar bo za 500€ s stroški stanovanje komaj za 1, kaj šele za dva.
Ah, no potem bo treba pa še kakšen evro primakniti. Ker ravno v garsonjeri se ne bi rad stiskal.
#80104 (odg: #80101 KlemenK)  22.01.10 21:19  boyoodgovori / citiraj  |  shramba  

Mojster, zdravo. Glede na to, da sem bil pred dobrim letom dni v enaki situaciji in sem se prvič kar malce nasankal, v drugo pa res zadel terno, ti priporočam naslednje. Daj kar sam oglas v oglasnik oz. na internet, da si iskalec stanovanja. Jaz sem bil v oglasu zelo kratek - nekaj v smislu: "Mladi zaposleni par, nekadilca, iščeta stanovanje v ...". In glej ga zlomka, stanovanje sva vzela od prve kličoče gospe. Za isto višino najemnine, ki sva jo plačevala za prvo stanovanje, sva tu dobila za eno sobo večje in precej lepše stanovanje. Dobil pa sem še vsaj dve zelo solidni ponudbi. Skratka, nekateri ne marajo, da jih potencialni najemniki gnjavijo po telefonu cele dneve in jih raje poiščejo kar sami.

Cene v Ljubljani se (z malo sreče) za eno-sobno stanovanje začnejo pri 350€, stroški pa znašajo od 120-180€.

Pa veliko sreče!
#80106 (odg: #80104 boyo)  23.01.10 09:15  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

Živim v ljubljani, in sem precej gledal te neumnosti :-)

Za 500 evrov moraš dobiti enosobno. Ampak ne s pogledom na prešerna in tromostovje. Če bi rad bil v centru, bo luknja, če si lahko nekje ob obvoznici, pa je 500 evrov čisto dovolj.
#80118 (odg: #80098 afneGunca)  23.01.10 17:49  gsavliodgovori / citiraj  |  shramba  
[afneGunca]

Resda so najemnine v Ljubljani ugodne, vendar bo za 500€ s stroški stanovanje komaj za 1, kaj šele za dva.
A bejž no. V Bernu, (UNESCO world heritage, glavno mesto ene najbogatejših držav na svetu) so najemnine 10 EUR / m2.
#80119 (odg: #80118 gsavli)  23.01.10 18:05  ajerajodgovori / citiraj  |  shramba  

Mislim, da bi moral dobiti precej za manj kot 10€ na kvadrat. Jest osebno ne bi dal več kot 8, vsekakor pa bi za 500€ s stroški vred moral priti skozi. Cene so vsaj30% nižje kot pred ca. 1 letom...
#80131 (odg: #80118 gsavli)  23.01.10 22:47  afneGuncaodgovori / citiraj  |  shramba  

To, da so v Bernu višje najemnine na mˇ2 kot v Ljubljani ob precej boljši infrastrukturi, standardu in boljših plačah po mojem ne vpliva na najemnine pri nas. Edina alternativa najemu stanovanja v Ljubljani je nakup. In v tem primeru so bile v zadnjem obdobju (nekaj let) najemnine res zelo ugodne. Kako bo vnaprej je seveda vprašanje. Cene stanovanj kar pošteno padajo, najemnine pa se držijo saj so vezane na plače, ki pa se držijo.

Kot sem omenil, pri zelo majhnih stanovanjih je razlika v stroških lahko ogromna. Če od 500€ odšteješ 200€ za stroške zelo majhnega stanovanja ostane za najemnino samo 300€.

#80132  23.01.10 23:36  afneGuncaodgovori / citiraj  |  shramba  

zanimivo branje na to temo

http://www.slonep.net/info/cene-nepremic...
http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?i...
http://www.globalpropertyguide.com/Europ...

povprečna oglaševana najemnina v Ljubljani je 725€ in če dodamo stroške smo pri ca jurja mesečno. Iz teh statistik se da zanimiva "dejstva" ven potegnit :)
#80139 (odg: #80131 afneGunca)  24.01.10 15:58  gsavliodgovori / citiraj  |  shramba  
[afneGunca]

To, da so v Bernu višje najemnine na mˇ2 kot v Ljubljani ob precej boljši infrastrukturi, standardu in boljših plačah po mojem ne vpliva na najemnine pri nas.
wtf? kako višje? koliko je 50 m2 v Lj? A ni to eno do dvosobno stanovanje (cca 50 m2), tipična najemnina pa 500 EUR?

in zdej 500 / 50 = 10

V Lj je cena najemnin ista kot v Bernu. In ja, standard na ceno najemnin slejkoprej mora vplivat. Ta moment smo še vsi pod vtisom nepremičninske norije, počakaj še par let.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 11

Seznam forumov  >  Razno  >  Najem stanovanja v LJ

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>