Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 23:13
0,55 %
7.233,76
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:50
0,30 %
1.501,42
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 83136... najdena v temi Upravljalec premoženja

Seznam forumov  >  Razno  >  Upravljalec premoženja

Druge naložbene teme.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 83136... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 19
#83044  06.04.10 17:29  basstiodgovori / citiraj  |  shramba  

Pozdravljeni!

Sem študent 3. letnika EF. Že lep čas aktivneje spremljam dogajanje na finančnih trgih. Trgovanje me zelo zanima, še posebej pa sem se nad finančnim upravljanjem navdušil na predavanju g. Jenčiča, ki je potekalo pod okriljem Študentske borze. Pred tem sem mislil, da se slovenski finančni sektor bolj "igra" kot pa resno vlaga. Malo sem pobrskal po spletu, če finančne družbe (kot npr. ALTA, KD Skladi, NLB Skladi idr.) kaj zaposlujejo in zaenkrat nisem nič zasledil. Verjetno v tako "strateški" oddelek pridejo le izbranci ali pač ne?

Zato sprašujem vas, ker mi boste verjetno znali odgovoriti iz prve roke. Ali je možno dobiti priložnost v taki družbi kot študent oz. bodoči diplomant?
#83046 (odg: #83044 bassti)  06.04.10 20:06  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

po moje ja, tudi sam sem prisel v eno hiso po tej poti, sicer enkrat v prazgodovini, pred 15 leti :)

mislim, ce je hisa kolickaj pametna, se bo seveda zanimala za studenta, ki ima lastno iniciativo plus ga lahko tudi sama se oblikuje.

kar se tice "igranja" -- dejstvo je, da imajo slovenski ponudniki povecini malo izkusenj s trgom, ker imeti neko zgodovino na domaci borzi ni nujno neka podlaga za vse ostalo (lahko je celo minus), razen ce je cilj samo balkan.

* zadnji popravek: 06.04.10 20:06
#83048 (odg: #83046 crt)  06.04.10 21:51  Matic01odgovori / citiraj  |  shramba  

Ker je ravno priložnost, bi še jaz vprašal, kakšne so možnosti za zaposlitev v tej branži za uni. dipl. inženirje? Sam bom počasi diplomiral na fakulteti za računalništvo in informatiko in se tudi sam nagibam k temu, da bi delal kariero na finančnih trgih.
#83050 (odg: #83048 Matic01)  06.04.10 22:38  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

osebno znotraj panoge bolj cenim inzenirje kot ekonomiste, moj vtis je, da tudi na splosno ( = po svetu in skozi cas) to ni slaba ideja, kaj si o tem mislijo domace dzu, pa ne vem. seveda sem kot inzenir pri tem lahko pristranski :)
#83052 (odg: #83048 Matic01)  06.04.10 23:27  blinkodgovori / citiraj  |  shramba  
[Matic01]

Ker je ravno priložnost, bi še jaz vprašal, kakšne so možnosti za zaposlitev v tej branži za uni. dipl. inženirje? Sam bom počasi diplomiral na fakulteti za računalništvo in informatiko in se tudi sam nagibam k temu, da bi delal kariero na finančnih trgih.
Finančni trgi imajo več skupnega z matematiko kot gospodarstvom in ostalimi fundamentalnimi jajci. Če te zanima, kar pogumno.
#83056 (odg: #83048 Matic01)  07.04.10 07:54  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Matic01]

Ker je ravno priložnost, bi še jaz vprašal, kakšne so možnosti za zaposlitev v tej branži za uni. dipl. inženirje? Sam bom počasi diplomiral na fakulteti za računalništvo in informatiko
Ni nemogoče. Primerkov z računalništva in elektrotehnike nas je kar nekaj. Tudi na primer, sam direktor Ljubljanske borze :-)

#83120  07.04.10 23:43  Matic01odgovori / citiraj  |  shramba  

Moram priznati, da nisem pričakoval tako vzpodbudnih odgovorov :) Vseeno pa se mi zdi, da je pri nas precej zakoreninjeno mišljenje, da je ukvarjanje s financami v dobršni meri v domeni diplomiranih ekonomistov in veliko vprašanje je, kako bi se xy DZU odzvala na prošnjo za opravljanje tega dela, podpisano z inženirskim nazivom :)
#83122 (odg: #83120 Matic01)  08.04.10 02:15  UrosPodgovori / citiraj  |  shramba  

Hm zanimivo, sam sem absolvet računalništva in že skozi celoten študij razmišljam, da ko diplomiram se bom usmeril v finance. Te stvari tud spremljam že kakšna 3 leto bolj kot ne vsak dan. Me tud zanima upravljanje premoženja, ter kakšno finančno svetovanje (popolnoma neodvisno), ker se mi zdi da jih v SLO primankuje.
#83124 (odg: #83122 UrosP)  08.04.10 07:07  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

naj povem nekaj, kar se bo slisalo malo jokavo. pa mogoce dolgocasno, ker najbrz ne povem prvic.

enkrat pred X leti smo se eni frajerji precej ukvarjali z delnicami (prakticno, teoreticno, oboje). zato, ker je bilo fajn. ker je bilo to neko novo podrocje. ker se je "oralo ledino". ker je bilo zanimivo. aja, pa zraven se je se zasluzilo. pa kaj ces lepsega.

X let kasneje (danes) - in po mnogih debaklih zgodb, ki so nekoc bile videti obetavne, pa so potem tako rekoc naredile samomor - je to podrocje, na katerega ljudje v najvecji meri vstopajo z motivacijo zgrabiti other people's money. ne da je s tem kaj apriori narobe, vendar je zaradi tega populacija drugacna. bolj ostrozoba, komolcarska. in pogosto ne ravno perla cesarkoli razen tega dvojega.

pa recimo, da je bolj podobna prodajalcem catch the cash kot pa tisti pred-X-leti situaciji. ali pa ce ponovim tisto moje priljubljeno: povprecni slovenski vlagatelj in povprecni slovenski ponudnik financnih zadev sta si kar podobna in maksimalno zasluzita eden drugega.

vse skupaj, kako bi rekel, ni vec prijetna druzba. z opravicilom izjemam, ki pa so pac izjeme.

to pisem vse s predpostavko, da nameravas "v industrijo", torej zaposliti se v firmi s tega podrocja. samostojno lahko seveda se vedno zasuces vse skup tako, kot ti osebno pase.

* zadnji popravek: 08.04.10 07:07
#83126 (odg: #83120 Matic01)  08.04.10 07:08  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Matic01]

Moram priznati, da nisem pričakoval tako vzpodbudnih odgovorov :) Vseeno pa se mi zdi, da je pri nas precej zakoreninjeno mišljenje, da je ukvarjanje s financami v dobršni meri v domeni diplomiranih ekonomistov in veliko vprašanje je, kako bi se xy DZU odzvala na prošnjo za opravljanje tega dela, podpisano z inženirskim nazivom :)
kaj pa vem, meni so bili ekonomisti vedno sumljivi :)) (sorry, ce sem koga uzalil ;)

mislim, ce ti je res do tega, pac poskusi, saj zgubit ni kaj.
#83136 (odg: #83126 crt)  08.04.10 10:23  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--tocno tako. ekonomska izobrazba ti sama po sebi ne da neke strasne podlage. vse je v tem koliko se sam temu posvecas. izkusnje in znanje so kljucne, ne pa papir

p: ekonomist :) ki je bil tudi upravljavec
#83146 (odg: #83120 Matic01)  08.04.10 11:18  optodgovori / citiraj  |  shramba  
[Matic01]

Mislim, da če boš pokazal željo in nekaj znanja s področja financ potem ne bi smeli te zavrniti samo na podlagi tega, da nimaš diplome iz ekonomije. Če pa bodo potem pa tisti DZU itak ne razume tvojega potenciala.

* zadnji popravek: 08.04.10 11:18
#83150 (odg: #83126 crt)  08.04.10 12:16  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

kaj pa vem, meni so bili ekonomisti vedno sumljivi :))

meni so celo zmeraj bolj sumljivi.

#83154 (odg: #83150 rava)  08.04.10 13:12  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Bah, ekonomist je nalepka / poklic kot vsak drug: inženir, policaj, župnik, med. sestra :) itd.
#83258 (odg: #83154 MSTANK1)  10.04.10 22:52  spacetripodgovori / citiraj  |  shramba  

Matic01, UrosP.....lako pa si vzameta še kako leto ali dve, pa prodobita še naziv iz EFja. Včasih je pač "prvilen" naziv potreben.

Čeprav sem bolj zagovornik samoiniciativnosti in znanja, sem se vseeno odločil za zgoraj opisano varianto. Mogoče bomo pa sošolci:)

Sicer pa se mi domača finančna industrija ne zdi neko okolje, kjer bi videl izziv in prijetno delovno okolje.

Za enkrat ostajam pri tem, da si postavljam svoja pravila in se poskušam preživljati s trgovanjem svojega denarja.

* zadnji popravek: 10.04.10 22:52
#83260 (odg: #83258 spacetrip)  11.04.10 04:47  UrosPodgovori / citiraj  |  shramba  
[spacetrip]

Matic01, UrosP.....lako pa si vzameta še kako leto ali dve, pa prodobita še naziv iz EFja. Včasih je pač "prvilen" naziv potreben.

Čeprav sem bolj zagovornik samoiniciativnosti in znanja, sem se vseeno odločil za zgoraj opisano varianto. Mogoče bomo pa sošolci:)

Sicer pa se mi domača finančna industrija ne zdi neko okolje, kjer bi videl izziv in prijetno delovno okolje.

Za enkrat ostajam pri tem, da si postavljam svoja pravila in se poskušam preživljati s trgovanjem svojega denarja.
Prav v tej smeri razmišljam: diploma, potem delat, da dobim tist pravi občutek kako je tam zunaj, nato pa kak bolonjski magisterij na EF, odvisno kakšni so kaj pogoji, se bo treba prej pozanimat mal.
#83495 (odg: #83044 bassti)  14.04.10 17:02  igorerkerodgovori / citiraj  |  shramba  

Zmeraj je mogoče dobiti priložnost. Potrebno je pokazati le veliko navdušenje nad temo.

Sam mislim, da so najboljši upravljavci tisti, ki imajo zelo široko izobrazbo in vedo mnogo stvari, vendar nič pretirano globoko, ki veliko berejo iz čim širšega nabora in so zelo radovedni. Zame je idealen upravljavec mešanec med literatom/fizikom in zgodovinarjem. Tako da, če imaš "passion", kar naprej.
#83497 (odg: #83495 igorerker)  14.04.10 17:04  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[igorerker]

Zame je idealen upravljavec mešanec med literatom/fizikom in zgodovinarjem
sounds good to me :)
#83499 (odg: #83497 crt)  14.04.10 17:09  igorerkerodgovori / citiraj  |  shramba  

:), in da ima distanco do sebe?
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 19

Seznam forumov  >  Razno  >  Upravljalec premoženja

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>