Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 14:57
-1,28 %
8.426,08
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 13:55
-0,58 %
1.441,01
SI 14:40
0,36 %
883,81
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 83833... najdena v temi denar v upravljanju pri "prijateljih"-ostal brez €

Seznam forumov  >  Razno  >  denar v upravljanju pri "prijateljih"-ostal brez €

Druge naložbene teme.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 83833... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 23
#83773  21.04.10 11:28  janez09odgovori / citiraj  |  shramba  

Nekaj let nazaj so trije frendi ustanovil crno varianto upravljanja. Notri so imeli kar nekaj 100k denarja in ker smo se poznali ze dlje casa in sem vedel, da jim gre dobro, sem tudi jaz vlozil nekaj k eurov.

Redno sem dobival mesecna porocila in zgledalo je ql - ok, kriza je pac vzela svoj davek (isto kot v VS).

Pogodbo imam podpisano z enim ustanoviteljem, denar sem nakazoval drugemu.

Pred kratkim so nehala prihajati porocila zato sem malo povprasal kaj se dogaja. Izvedel sem, da so se ze pred kratkim sprli in razsli. Oba s prstom kazeta drug na drugega, ces da je on zadolzen za moj portfelj. En z izgovorom, da imam pogodbo podpisano z drugim, drug, da njemu nisem nikoli nic nakazal.

Prosim za kakrsnekoli nasvete (pravne, malo manj pravne), da bi dobil nazaj vsaj nekaj (npr. tisto kar je bilo v zadnjem porocilu 46% vlozka).

Najlepsa hvala za odgovore!
#83775 (odg: #83773 janez09)  21.04.10 11:35  Diego Armando Xodgovori / citiraj  |  shramba  

Konjska glava v postelji še vedno najbolj vžge!
#83777 (odg: #83775 Diego Armando X)  21.04.10 11:48  janez09odgovori / citiraj  |  shramba  

true :)

kaj pa se kaksna civilizirana
#83779 (odg: #83777 janez09)  21.04.10 12:01  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[janez09]

true :)

kaj pa se kaksna civilizirana
Če za začetek tule objaviš imeni teh dveh vpletenih "prijateljev", se morda ustrašita in ti poravnata dolg?
#83783 (odg: #83779 sandi)  21.04.10 12:33  Diego Armando Xodgovori / citiraj  |  shramba  
[sandi]

:: [janez09]

:: true :)

:: kaj pa se kaksna civilizirana

Če za začetek tule objaviš imeni teh dveh vpletenih "prijateljev", se morda ustrašita in ti poravnata dolg?
AndrejCC in Crt? mogoce je zato prvi odstopil :P
#83785 (odg: #83783 Diego Armando X)  21.04.10 12:41  poopmezajebavaodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja pri Andreju je tipična tajkunska zgodba...kradeš, ropaš in nateguješ, ko pa nabereš dosti, pa se začneš ukvarjati s čem legalnim in po možnosti dobrodelnim. Njegovo "dobronamerno" in neposredno pisanje na forumu je zgolj dobro domišljena krinka:) (hec, hec)

Sicer pa je resnično objava imen teh ljudi, v kolikor gre za osebke, ki jim še ostaja kaj časti ali delujejo na očeh javnosti verjetno največja kazen. Razmisli, vsekakor pa prej zagrozi. Če pravilno razmišljam, si v upravljanje zaupal cca 15k eur, od tega imaš sedaj "knjižno" še 7,5k eur. To ti bodo pa te hudi kalibri že vrnili...Ostajam optimist.

Javi, kaj se dogaja.

lp

#83793 (odg: #83783 Diego Armando X)  21.04.10 13:19  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Diego Armando X]

AndrejCC in Crt? mogoce je zato prvi odstopil :P
saj ni clovek nic napisal, da gre za vlaganje v maline :)

#83795 (odg: #83773 janez09)  21.04.10 13:21  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[janez09]

Pogodbo imam podpisano z enim ustanoviteljem, denar sem nakazoval drugemu.
Oba s prstom kazeta drug na drugega, ces da je on zadolzen za moj portfelj. En z izgovorom, da imam pogodbo podpisano z drugim, drug, da njemu nisem nikoli nic nakazal.
oba imata strogo vzeto prav... tole s pogodbo in nakazilom je res odpuljeno.

po moje je to resljivo samo ali z ogromnim vlozkom zivcev in casa (ker v bistvu rabis gverilsko stalno pritiskanje) ali z ogromno srece.

ker tudi, ce bi ti recimo pravno nekaj ratalo (kar je glede na situacijo s pogodbo po moje zelo vprasljivo), je eno dobiti pravdo, drugo pa potem tudi denar.
#83799  21.04.10 13:44  mozopaanodgovori / citiraj  |  shramba  

Pisna pogodba ni težava, saj obličnost ni potrebna (velja tudi ustna). Pošiljali so ti neke izpiske, torej imaš dokazilo, da si denar dal. Če se kregata, pa se "navidezno" pač ne moreta dogovoriti, sta solidarno odgovorna (skupaj sta te prenesla okoli).

Pojdo na policijo, k odvetniku, vloži tožbo, na tej podlagi preko sodišča poskušaj kakorkoli zavarovati svojo verjetno terjatev napram obema. Pa srečno.

#83801 (odg: #83773 janez09)  21.04.10 13:56  gorazdrebaodgovori / citiraj  |  shramba  

Fine frende imaš ti to.
#83803 (odg: #83801 gorazdreba)  21.04.10 14:16  Diego Armando Xodgovori / citiraj  |  shramba  

Aja, če kdo od frendov fura belega Cayenna oz. rdečega R8, si ga najberz najebu...
#83811  21.04.10 16:03  janez09odgovori / citiraj  |  shramba  

se en mali trik z njihove strani:

kot receno nisem nakazoval podpisniku pogodbe.

le-ta se zgovarja, da pogodba zaradi tega clena ni veljavna:

clen 7: Pogodba stopi v veljavo s podpisom obeh pogodbenih strank in z dnem, ko upravljavec v gotovini prejme denarna sredstva od lastnika.

je pa v pogodbi se tale clen, ki naceloma spodbije 7.clen:

clen 2: Začetna vrednost premoženja lastnika je xxx €, vplačana na račun upravljavca na dan 23.11.2006.

bancne izpiske, da sem nakazal 2. osebi imam. on pa trdi, da ima izpiske kako je nakazoval podpisniku. skratka, gremo se otrocje kazanje s prstom.

kot dokazila imam se mesecne izpiske (ki jih je posiljal tisti kateremu sem nakazoval).

ps. kaj, ce oseba ni vec zaposlena v borzni branzi - ji odvzem licence/prijava na avtp se vedno skodi?
#83813 (odg: #83811 janez09)  21.04.10 16:14  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[janez09]

ps. kaj, ce oseba ni vec zaposlena v borzni branzi - ji odvzem licence/prijava na avtp se vedno skodi?
V bistvu se ATVP ne ukvarja kaj dosti z osebami, ki niso njeni nadzorovanci (borza, BPH, DZU, VPS, delno banke). To kar ste vi imeli, je sicer na videz podobno upravljanju premoženja, vendar v prostem času, in s prostočasnim dejavnostim primerno pravno varnostjo. Tole boš moral rešiti z nekonvencionalnimi metodami.
#83815 (odg: #83811 janez09)  21.04.10 16:30  mozopaanodgovori / citiraj  |  shramba  

Če dovolite. Ne ukvarjajte se s podrobnostmi v pogodbi, saj so relevantne samo do takrat, ko ni sodišča vmes. Ko vmes poseže sodišče mora pogodbo po uradni dolžnosti najprej preizkusiti, ali je sploh dopustna itd. Pri presoji sodišče upošteva predvsem zakonodajo, ki se nanaša na sklenjeno pogodbo. V navedenem primeru predvsem OZ - Obligacijski zakonik, saj kot rečeno, gre za klasičen sporazum med dvema strankama. To pa ne glede na vrsto posla, ki je zadaj (navedeno je bilo, da niso opravljali registrirane dejavnosti, ali ne?).

Če ni zastaralo, bi bila dobrodošla tudi prijava Tržnemu inšpektoratu (ukvarjanje z neprijavljeno dejavnostjo) pa še je tega.

Kot rečeno policija in dober odvetnik bosta zagotovo pravi naslov. Pa ers upam, da se ne vozijo s kakšnimi R8 in še s čim!

Še enkrat srečno!

#83817 (odg: #83793 crt)  21.04.10 17:01  gsavliodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

saj ni clovek nic napisal, da gre za vlaganje v maline :)

Sem mislil, da sem zvedel že za vse tipe mafij, pa zvem zdaj še za malinarsko.
#83819 (odg: #83803 Diego Armando X)  21.04.10 17:03  gsavliodgovori / citiraj  |  shramba  
[Diego Armando X]

Aja, če kdo od frendov fura belega Cayenna oz. rdečega R8, si ga najberz najebu...
A tja je šla razlika zaradi izgube zaradi krize :)
#83821 (odg: #83813 sandi)  21.04.10 17:05  gsavliodgovori / citiraj  |  shramba  
[sandi]

::Tole boš moral rešiti z nekonvencionalnimi metodami.
Tudi jaz mislim, da tule pravno ne bo nič. Bo bolj "klin se s klinom izbija".
#83833 (odg: #83785 poopmezajebava)  22.04.10 10:25  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[poopmezajebava]

Ja pri Andreju je tipična tajkunska zgodba...kradeš, ropaš in nateguješ, ko pa nabereš dosti, pa se začneš ukvarjati s čem legalnim in po možnosti dobrodelnim. Njegovo "dobronamerno" in neposredno pisanje na forumu je zgolj dobro domišljena krinka:) (hec, hec)
--in to pises, ko sem dalec od PCa, prebrisano :), da nimam moznosti reply
#83845 (odg: #83821 gsavli)  22.04.10 17:53  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

1. preveri, če fanta sploh imata denar. Če ga nimata, je pomoje tako:

preračunaš, koliko te stane neka pravna pot, ki bo na koncu prinesla zaključek, da ti onadva dejansko dolgujeta ta tvoj xxx znesek, ki ga nočeš napisati. Če te ta pot stane velik del zneska, je vseskupaj brezveze. Če pa je ta pot zanemarljiv del zneska, se splača - ko bosta začela migati in delati, bosta pač takrat plačevala tvoj dolg - ne vem pa točno, koliko se te lahko losata z "osebnim stečajem" - googlaj, beri preveri.

Če pa denar imata, potem pa nobena stvar ne zaleže bolje, kot prijateljski pogovor: morata dojeti, da si ti tisti človek, ki mu bosta prvemu vrnila dolg - in tudi res mora biti tako.

Svoj dolg lahko prodaš ljudem dvomljivega slovesa - ampak oni morajo najprej vedeti, da prijatelja denar res imata, (kjer ni, še vojska ne vzame, še cigani ne, kajšele da bi albanci, ki so leni in imajo operativne stroške) in tudi plačali ti bodo kvečjemu polovico vrednosti.

Vsak pozna kakega človeka, ki pozna človeka. Greš s človekom na kafe, si prijazen, plačaš njegov čas, in vprašaš, za koliko bi odkupili tvoj dolg. Potem greš k prijatelju, in mu poveš, da boš dolg pač prodal, in tudi, komu ga boš prodal. In boš videl, lepa beseda utegne zelo lepo mesto najti.

Ker to, da se sam ukvarjaš z nasilno izterjavo dolga... pozabi, če nisi iz teh krogov, imaš veliko več za izgubiti kot dobiti. Tiste filmske akcije so za filme.

Predvsem pa razmisli o tem: koliko je tega denarja, v primerjavi s tem, koliko ti obrneš ali privarčuješ na mesec. Če si se za par jurjev naučil, da si kriv sam, in naslednjič ne boš kupil takih zgodbic, si poceni plačal šolanje. Če pa sta vsega kriva prijatelja, in veš, da ti bo naslenjič uspelo, samo projekt in ljudje morajo biti pravi, potem je pa itak vseeno, kaj počneš, ker konec bo isti.

Če gre pa za svinjsko velik denar, in so to tvoji life savings... potem pa res moje sožalje. opcije so kilave, če sta onadva res popušila (in najbrž sta, veliko je takih).
#83901 (odg: #83773 janez09)  23.04.10 10:55  nadinaodgovori / citiraj  |  shramba  

lahko ti povem (ce se odlocis za pravno pot pri izterjavi dolga in ti rata dobiti sodbo), da je dobljena pravnomocna sodba se prekleto daaaaaaleeeeeeeec od dobljenega denarja…

pogovor s kvazi prijatelji bi bil dober, a glede na ze napisano (da se greste vrtca), menim da bi bilo fajn zadevo, v kolikor ni slo za bajno vsoto denarja, pozabiti in se iz nje kaj nauciti…

#83915 (odg: #83901 nadina)  23.04.10 13:21  gorazdrebaodgovori / citiraj  |  shramba  

Lahko pa tud vsaj kako kazensko ovadbo podaš.
#84157  30.04.10 07:31  A123odgovori / citiraj  |  shramba  

Saj tudi če bi imel kje v upravljanju kot npr jaz v GBD Kranj d.d. bi bila zadeva skoraj povsem enaka - mogoče nebi bila čista ničla - bi bilo pa zelo blizu.
#84171 (odg: #84157 A123)  30.04.10 09:21  basstiodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi jaz poznam dva, ki sta imela denar v aktivnem upravljanju pri GBD d.d. in ogromno izgubila (beri: 50 % in več v 1 letu).

Nič čudnega, če pa premoženje razpršijo v 8-10 vrednostnih papirjev, ki so po možnosti iz dveh ali treh panog in pretežno iz Slovenije. Pri tem naj opozorim, da večji delež portfelja običajno predstavljajo delnice GBD d.d. (lastne!) in NFD d.d. Na mesec naredijo 20 poslov (običajno vse v 2-3 dneh); nekateri posli so izjemno smešni - npr. na isti dan prodajo ločeno po eno delnico istega podjetja, pri čemer je večina delnic še vedno v potrfelju.

V neprimerne čase nakupov/prodaj pa se tako ali tako ne bi spuščal, ker ne mislim pametovati za nazaj :)

Vsak vzajemni sklad je po mojem mnenju boljša izbira!
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 23

Seznam forumov  >  Razno  >  denar v upravljanju pri "prijateljih"-ostal brez €

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>