Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 05:27
-0,66 %
6.833,90
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 03.04
1,53 %
1.049,88
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 84869... najdena v temi popoln začetnik

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  popoln začetnik

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 84869... najdena na strani 2

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 46   stran:  prva | < | 1 | 2
#84239 (odg: #84237 marjank)  01.05.10 12:42  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[marjank]

Vzajemni skladi so mastodonti in preden oni spremenijo taktiko oziroma pozicije, se lahko razmere zelo spremenijo.
--nasi skladi so na razvitih trgih veliki kot misi in bi lahko pozicije in taktiko dnevno spreminjali.

problem pa je, ker jih je se vedno veliko prepuscenih likvidnostnim mrtvecem balkana (vkljucuje slovenijo).

druga zgodba pa je, da jih gre vecina s trgom (po kljucu tistega, da ne bi zgubili rasti. padec pa je itak padec za vse)

Imajo pa kot profesionalci to prednost, da imajo bistveno boljše informacije in modele in tukaj z njimi ne moreš tekmovati.
-- hmnja :)))

tu bi se dalo zelo veliko povedati in je tudi ze bilo v zadnjih letih :)
#84241 (odg: #84239 andrejcc)  01.05.10 13:08  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

Naši skladi imajo pač naložbeno/reklamno politiko tako, da so delniški recimo 80% v delnicah. In bolj ubrisano naložbeno politiko ko imajo, več strank pritegnejo... tako da jaz malo jemljem greh iz njihovih ram: kjer je povpraševanje noro, moraš dati noro ponudbo, ali pa te ni.

Enkrat daleč nazaj je bila odprta ena tema z nemškimi skladi, ki se peljejo skupaj s trgom brez vzvoda, ko pa jim njihovi kazalci kažejo, da se trgu trga, vse prodajo in so v vezanih vlogah, in čakajo na bolj optimalne čase. Ne stavijo pa kontra.

Admini boste morda našli link, jaz dobre linke vedno zapravim.
#84243 (odg: #84241 Tujec)  01.05.10 13:11  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

kjer je povpraševanje noro, moraš dati noro ponudbo, ali pa te ni.
--absolutno

Enkrat daleč nazaj je bila odprta ena tema z nemškimi skladi, ki se peljejo skupaj s trgom brez vzvoda, ko pa jim njihovi kazalci kažejo, da se trgu trga, vse prodajo in so v vezanih vlogah, in čakajo na bolj optimalne čase. Ne stavijo pa kontra.

Admini boste morda našli link, jaz dobre linke vedno zapravim.
--sandi je o tem pisal. imas pa dodano moznost "iskajne" zraven "shramba"
#84247  01.05.10 18:56  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  

Pozdravljeni!

glede na to, da se je tema razvila v zanimivo smer, bi želel opisati tudi svoj primer. Komentarji dobrodošli.

Vlagam 4 leta, resna služba, časa za vlaganje in spremljanje do 1 ura dnevno. Do sedaj sem bil prisoten samo v skladih, zadeva s vmesnim minusom pristala na pozitivi :) danes 100% v gotovini (delno vezani).

Prihodnji plan (kar ne pomeni jutri ampak ob priliki): ca 30 % skladi, ca 20% delnice, ostalo v gotovini (zraven vozim še eno firmo... Solarni sistemi solarix).

Torej: zanimam se predvsem za prvi postavki. Kakšen komentar.

Plan:

- Indeksni skladi nekje dobrih 20%

- Nekaj malce špekulativnega (Kitajska, vietnamske mlekarne...) do 10% (za začimbo)

- Podcenjeni blue chipi omenjenih 20%

obstaja možnost, da bom % gotovine ob morebitnem rallyju malenkostno zmanjšal ampak nič bistvenega. Glede na višino glavnice mi to ni potrebno in se ne želim spuščati v špekulativne zadeve (konec koncev kam naj dam denar ob 20% garantiranem mesečnem donosu na forexu :)).

rad bi poudaril eno razliko glede na dosedanja pisanja (ki verjamem, da ste jo v večini prepoznali). Ne nameravam se udeleževati dnevnega trgovanja ampak vlagati na daljši rok, kar imam občutek, da ni ravno pogost pojav, vendar mi glede na začetku zapisane razmere najbolj ustreza in mislim, da je tudi precej smiselna. Lahko da se motim. Vaše izkušnje?

lep praznik dela!
#84249 (odg: #84247 ciciban)  01.05.10 19:22  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi pri meni zelo podobna zgodba: zares vlagam 3 leta, po vseh turbulencah sem sedaj na eni lepi pozitivni ničli. Če se zazrem vase ne vem ali nominalno ne bi imel več, če bi ta tri leta imel denar vezan ne pa v skladih. Ampak to pač vzamem za strošek izobraževanja in torej spim mirno.

Tudi sam nisem aktiven vlagatelj ampak skladiščim vzajene sklade. Sem že zgoraj napisal, da ne mislim, da bi bil vsaj povprečen individualen vlagatelj. Res pa občasno pregledam stanje na finančno gospodarskem področju in upam, da sem se še kaj novega naučil in skušam najti razloge da pravilno vlagam.

Tistega dela o blue chip-ih nisem dobro razumel, govorimo o value ali growth? Če je tukaj, danes, kakšna razlika. Ker bolj ali manj se boš z blue chip-i srečal v indexnih skladih.

Glede index-nih skladov pa pozor: Bogle je še vedno car, ampak na dolgi rok. Če to razumeš in sprejmeš potem kar v nakupe. Iz lastne izkušnje pa povem, da sem ravno pri indexnih skladih trenutno najbolj v zaostanku, trenutno sem na (recimo) eni lepi negativni ničli.
#84259 (odg: #84239 andrejcc)  01.05.10 23:52  marjankodgovori / citiraj  |  shramba  
druga zgodba pa je, da jih gre vecina s trgom (po kljucu tistega, da ne bi zgubili rasti. padec pa je itak padec za vse)

Saj, to je tudi del te iste zgodbe.

:: Imajo pa kot profesionalci to prednost, da imajo bistveno boljše informacije in modele in tukaj z njimi ne moreš tekmovati.

-- hmnja :)))

tu bi se dalo zelo veliko povedati in je tudi ze bilo v zadnjih letih :)
No ja. V mislih sem imel resne sklade in kakšne investicijske banke (npr. Goldman Sachs :))) ), ki si lahko privoščijo da dela za njih veliko kvalitetnih ljudi.

* zadnji popravek: 01.05.10 23:52
#84861  09.05.10 15:46  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Imam redno službo in si lahko celo med službo privoščim trgovanje (max okrog 1 urco).

Po nekje 2 in pol do 3 letih samostojnega trgovanja, sem prišel do spoznanja, da mi najbolj leži trgovanje z valutnimi križi - forex. To je bila stvar, ki sem se je na začetku in tudi kasneje na veliko izogibal. Začel sem z delnicami, kasneje s CFD-ji in večinoma delal minus. V tej fazi sem dobesedno preizkušal svojo psiho. Po narejenem -80% "donosu" :), sem si rekel da moram nekaj spremeniti. Najbolj me je odnašala neučakanost (ne pohlep).

Sem pa ves čas vedel, da želim trgovati dnevno oz. na krajši čas. V tem času sem se največ naučil ravno od uporabnika Mta900. Veliko pa seveda tudi od "starih" mačkov s tega foruma in rednih avtorjev raznih člankov in tem v forumu. HVALA!

Nekje pred pol leta pa prelomni trenutek, po vsej tisti forex "evforiji", ki me ni zajela, je sodelavec v finanzas forex pušnil kar lepo vsoto denarja, kljub prigovarjanju naj pobere vsaj vložek ven. En dan pa privleče prenosnik, na njem pa MetaTrader4 trgovalna platforma (Forex). Zadevo začel iz samega firbca spremljat, nato mesec dni preizkušanja na demo računu, poleg forum na spletni strani forexfactory, na koncu pa pristal na valutnem križu Gbp/Usd in zadeva deluje. Predvsem pa mi odgovarja časovno, premiki dovolj visoki in številni, da se da že z enim poslom lepo zaslužit. Orientiran pa nisem na denar, temeveč na "pip-e". To mi je merilo za doseganje pozitivnega rezultata, 1 pip pa mi prinese ali odnese 0,1% na celotni znesek na računu.

#84863 (odg: #84861 creatin)  09.05.10 18:06  gsavliodgovori / citiraj  |  shramba  
[creatin]

Orientiran pa nisem na denar, temeveč na "pip-e".

To je dobro.
#84865 (odg: #84861 creatin)  09.05.10 21:39  Brucodgovori / citiraj  |  shramba  
[creatin]

( poleg forum na spletni strani forexfactory, na koncu pa pristal na valutnem križu Gbp/Usd in zadeva deluje.

A delaš po sistemu od EOhater-ja?
#84867  09.05.10 22:14  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Nekako ne morem, da se nebi oglasil :-)

Pred parimi leti sem tudi jaz padel na tale vlak in začel varčevati v vseh mogočih oblikah.

Po zaključenih družinskih/poslovnih investicijah je začel ostajati denar in z njim je bilo treba nekaj narediti. Vse skupaj se je začelo z nakupom prvih VS. Jasno, da je bila želja 100% letni donos, zato sem bil še kako jezen na Črta, ko mi je v drugem mnenju svetoval naj portfelj prilagodim. Koji kurac pa je on, sem si mislil, Kitajska je takrat šopala karikirano 200%.

Kaj kmalu VS niso bili dovolj zato sem previdno vstopil na LJSE predvsem z nakupi idov, nato pa tu pa tam z kakšno delnico za katero sem mislil, da jo dovolj poznam, da bi znala prinesti donos.

Ker sem bil lačen novega znanja sem odkril kako je takrat Tine Verbole lepo zapisal vse o Certifikatih. Najbol všeč so mi bili tisti adrenalinski, knock out in kakšne opcije. Moram priznat, da mi je uspelo par lepih poslov, najbolj všeč so mi bili posli na KRKG, valutni križ euro/jen, zlato in eksotika nafta, sladkor... vendar je bil na koncu vseeno zaradi parih slabih potez rezultat pod nulo. Z lepimi posli mislim na donos okoli 500eur na posel, izgubo pa 1500-2000 eur na posel.

Praktično je moj neadrenalinski portfelj pokrival izgubo pri trgovanju z izvedenimi finančnimi instrumni. Čeprav je trejdanje predstavljalo samo 10% družinskega portfelja, mi je to jemalo ogromno časa in energije. Tudi človeškega materiala je šlo v franže precej več kot je bil vložek, da ne govorim o zapostavljanju družine, saj sem moral biti z vsako novico na tekočem, internet, bloomberg television, časopisi, forumi...

Na mojo srečo se je zgodil zakon o IFIH ( hvala ŠIrca, če se ne motim ). Takrat sem z trgovanjem zaključil. Moj vložek denarja, časa in zdravja ter ne vem še česa je bil enostavno prevelik, da bi morebitni profit še z nekom delil.

Sicer pa sem bil tudi sam na tem, da počasi zaključim saj stvar nikamor ni vodila, če odmislim, da je bil finančni profit ali izguba zanemarljiv dejavnik je škoda, ki sem jo povzročal bližnjim nenadomestljiva. Zato sem z zadevo enostavno prekinil in občasno kupil in prodal kakšen vrednostni papir na ljse. Sedaj pa še tega ne več, ker se je vse skupaj nekam zjebalo.

Po trgovanju sem si umislil nov hobi in zato del portfelja pretopil, kar pomeni, da sem ga enostavno zapravil. Kaj je moj hobi bom raje obdržal zase, čeprav ni dobičkonosen imam jaz in moja družina zaradi njega bolj lepo in polno življejnje.

Ker tudi sam nisem ravno nek mladec več, bom raje užival in občasno ampak res občasno kupil kakšen vrednostni papir in to v takem znesku, ki me ne bo kakor koli obremenjeval, ostalo živciranje pa prepustil vam mladim ;-)

* zadnji popravek: 09.05.10 22:14
#84869 (odg: #84865 Bruc)  09.05.10 23:16  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  
[Bruc]

:: [creatin]

:: ( poleg forum na spletni strani forexfactory, na koncu pa pristal na valutnem križu Gbp/Usd in zadeva deluje.

::

::

A delaš po sistemu od EOhater-ja?

Ne. Delam po svoje. Forum je bolj za kontrolo.

Evo, pravkar naredil +17 pipov v 43min. Za danes bo dovolj.

* zadnji popravek: 09.05.10 23:16
#84871 (odg: #84867 Redstripe)  10.05.10 07:13  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Redstripe]

Jasno, da je bila želja 100% letni donos, zato sem bil še kako jezen na Črta, ko mi je v drugem mnenju svetoval naj portfelj prilagodim. Koji kurac pa je on, sem si mislil, Kitajska je takrat šopala karikirano 200%.
:P

Na mojo srečo se je zgodil zakon o IFIH ( hvala ŠIrca, če se ne motim ).
no, koncno odgovor na ta clanek ;) Kdo bo Širclju rekel hvala

Sicer pa sem bil tudi sam na tem, da počasi zaključim saj stvar nikamor ni vodila, če odmislim, da je bil finančni profit ali izguba zanemarljiv dejavnik je škoda, ki sem jo povzročal bližnjim nenadomestljiva. Zato sem z zadevo enostavno prekinil in občasno kupil in prodal kakšen vrednostni papir na ljse. Sedaj pa še tega ne več, ker se je vse skupaj nekam zjebalo.

Po trgovanju sem si umislil nov hobi in zato del portfelja pretopil, kar pomeni, da sem ga enostavno zapravil. Kaj je moj hobi bom raje obdržal zase, čeprav ni dobičkonosen imam jaz in moja družina zaradi njega bolj lepo in polno življejnje.
po moje si se zelo solidno odlocil.

#84915 (odg: #84871 crt)  10.05.10 21:54  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [Redstripe]

:: Jasno, da je bila želja 100% letni donos, zato sem bil še kako jezen na Črta, ko mi je v drugem mnenju svetoval naj portfelj prilagodim. Koji kurac pa je on, sem si mislil, Kitajska je takrat šopala karikirano 200%.

:P
Hja, tukaj si nastopal ti kot nek vezni člen med realnostjo in željami. Čeprav sem te večkrat ubogal mi kljub vsemu tisti adrenalinski del ni dal miru :-)

:: Na mojo srečo se je zgodil zakon o IFIH ( hvala ŠIrca, če se ne motim ).

no, koncno odgovor na ta clanek ;) Kdo bo Širclju rekel hvala

En me je moral z macolo po glavi, da sem spregledal in verjetno nisem edini.

:: Po trgovanju sem si umislil nov hobi............

po moje si se zelo solidno odlocil.

Po moje tudi ;-)

Da pa si ne bi kdo mislil, da sem jaz kakšna živčna razvalina ali pa da sem kdaj bil. Zaradi vsesplošne obremenjenosti, da bi bil z vsem na tekočem pa sem bil na dobri poti, da to tudi postanem.

En čas nas je bilo kar nekaj playerjev tukaj gor in prav rad bi slišal še njihov del zgodb ;-) kako so zaključili ali pa kako nadaljujeo trgovalno kariero.
#84917 (odg: #84915 Redstripe)  10.05.10 22:49  uncleodgovori / citiraj  |  shramba  

Nadaljujemo, nadaljujemo...in vedno bolj pestro postaja ;)

Next year we'II be millionaires! :)
#84923 (odg: #84917 uncle)  11.05.10 08:41  spacetripodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz tudi nadaljujem. Človek ne plača šolnin med procesom učenja in potem opusti:)

Me pa področje zanima in mi je v veselje, če pride še kaj denarcev zraven pa še toliko bolje.
#84925 (odg: #84923 spacetrip)  11.05.10 09:27  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  
[spacetrip]

Jaz tudi nadaljujem. Človek ne plača šolnin med procesom učenja in potem opusti:)
Kar pa ne pomeni, da od tega nisem kaj odnesel ;-)

Me pa področje zanima in mi je v veselje,

mazohist :P

če pride še kaj denarcev zraven pa še toliko bolje.
s povdarkom na če
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 46   stran:  prva | < | 1 | 2

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  popoln začetnik

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>