Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 21:29
-5,94 %
6.280,07
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 27.03
-6,07 %
955,34
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 85769... najdena v temi Poklic 21. stoletja

Seznam forumov  >  Razno  >  Poklic 21. stoletja

Druge naložbene teme.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 85769... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 49   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#85681  21.05.10 08:09  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

V današnjem Delu je oglas, ki vabi zainteresirane, da si pridobijo poklic 21. stoletja. To je - verjetno ne bi uganili - forex trgovec. Tako menijo v podjetju, ki vas za ta poklic usposobi. In to relativno hitro, gre za samo nekaj celodnevnic delavnic in off you go.

http://www.carcharodon.si/index.php

Takole so zatrdili:

Nobenih najemnin pisarn. Nobenega dogovarjanja z odvetniki in državnimi ustanovami, prav tako pa ni nobenih stroškov poslovanja.

Nobenega zaposlenega, nobenih plačilnih list, nobenih administrativnih, računovodskih težav, nobenih protestov za višje plače, nobenih usklajevanj delovnih skupin, nalog, nobenih reševanj poslovnih in osebnih problemov zaposlenih.

Nobenega marketinga in prodaje ter nobenih dobaviteljev. Nobenih sestankov, pogajanj, prepričevanj... Ko želite prodati ali kupiti enostavno kliknete z miško.

Nobenega inventarja, zalog ali skladišč. Nobenih poškodb ali kraje. Nobenih sredstev vezanih v nelikvidnih zalogah.
#85683  21.05.10 08:39  nanixodgovori / citiraj  |  shramba  

Meni pa se vedno bolj zdi, da bo poklic 21. stoletja splet tegale: "mali delavec"/socialni podpiranec/berač.

Bi rekel da je že skrajni čas za resen razmislek o UTDju (univerzalni temeljni dohodek).

Osnovni usmeritvi med katerimi lahko izbirajo mladi pa sta tile: ali kradi (forex trgovec) ali izgini (mali delavec/socialni podpiranec/berač).

P.S. kot "forex trgovca" sem razumel ponudnika "forex" storitev. Možno, da je mišljeno tudi, da bi ljudje dejansko trgovali z valutami. No, če je mišljeno tako, potem bi lahko živeli tudi od borznih vlaganj, od pobiranja raznih rent in seveda od iger na srečo. Za bolj delavne ruleta, za lene loto. Duhovito! Ker jaz sem mislil, da so takšni heci za nekaj procentov talentiranih, informiranih ljudi z začetnim kapitalom in to dokler jih kolo sreče ne izvrže iz igre.

* zadnji popravek: 21.05.10 08:39
#85687 (odg: #85683 nanix)  21.05.10 08:47  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

P.S. kot "forex trgovca" sem razumel ponudnika "forex" storitev. Možno, da je mišljeno tudi, da bi ljudje dejansko trgovali z valutami.
Kot jaz razumem, tale firma ponuja, da te izobrazijo do te mere, da trguješ zase in se tako preživljaš.

Mogoče nudijo nadgradnjo, da začneš upravljati other people's money, kasneje, na "podiplomskem" nivoju. :-)
#85689 (odg: #85687 sandi)  21.05.10 08:59  ZZZodgovori / citiraj  |  shramba  
[sandi]

Kot jaz razumem, tale firma ponuja, da te izobrazijo do te mere, da trguješ zase in se tako preživljaš.

Mogoče nudijo nadgradnjo, da začneš upravljati other people's money, kasneje, na "podiplomskem" nivoju. :-)
Al pa je samo tisto drugo. Torej direkt na podiplomskega.
#85691 (odg: #85681 sandi)  21.05.10 09:02  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  

nekdo me je prepričal, da je poklic 21. stoletja filozof.

pričakovane strukturne spremembe slo ekonomije ter transformacija delovnega ljuctva v tapkaroše navedeno trditev potrjujejo.

zato bodo nujno potrebni kadri, ki bodo ljudi čakajoče v vrstah za osnovne življenjske potrebščine prepričali, da smo z etičnega vidika najnaprednejša družba, da smo najboljši in najbogatejši in da bdp po glavi ni merilo uspeha in pravzaprav ne pomeni nič.

in ja, forex carnex je zagotovo panoga prihodnosti.
#85701 (odg: #85683 nanix)  21.05.10 09:19  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

Meni pa se vedno bolj zdi, da bo poklic 21. stoletja splet tegale: "mali delavec"/socialni podpiranec/berač.

Bi rekel da je že skrajni čas za resen razmislek o UTDju (univerzalni temeljni dohodek).
Nekako dvomim, da bodo pobude kot je tale, naletele na resno obravnavo (Fronta prekercev za manj dela):

Ne za režim izkoriščanja – za univerzalni garantirani dohodek!

Nobenega smisla nima zavzemati se za katerikoli režim izkoriščanja. Takšna trditev ni cinična. Študenti in ostali prekerci so dejansko prisiljeni, da delajo. Zato se moramo boriti za zmanjšanje teh prisil. Tako, da izborimo nove garancije, nove brezpogojne pravice, nove oblike družbene porabe – brezplačen prevoz, brezplačno stanovanje, brezplačno komunikacijo, brezplačno kulturo, brezplačno zdravstveno oskrbo, univerzalne štipendije ter dohodek... In seveda, da prisilimo prasce, da plačajo! Naša zmožnost proizvajanja je neskončno večja od okvirov uresničitve, ki jih omogočajo kapitalistične strukture izkoriščanja, ki se jim reče trg dela. Izborimo nove garancije in uničimo trg dela! Za svobodno proizvajanje!
(dokler so še neizobraženi dijaki, lepo jasno napišejo "Hočemo bone za pivo", potem ko gredo skozi šolo filofaksa, pa besednjak postane bolj kompleksen, ampak v bistvu gre še vedno za zastonj pivo in prasce, ki naj ga plačajo :-)

* zadnji popravek: 21.05.10 09:19
#85707 (odg: #85701 sandi)  21.05.10 10:07  nanixodgovori / citiraj  |  shramba  

Ne, ne, stvar postaja žal bolj resna od zaston piva in klobas. Kot veste, delam v neki paradržavni organizaciji, kjer izplačujemo ljudem neke pravice, ki so vezane na neke pogoje. Se mi pa na brezplačni telefon javlja vedno več obupanih ljudi v smislu ali je možno dobiti kakršnokoli pravico/denar/whatever. Potem gremo lepo čez situacijo in najprej ugotovimo, da pri nas nimajo osnove, ker delamo na čisto nekih drugih stvareh. Potem obupani vprašajo, kam naj se obrnejo. Ker so brezposelni, jim predlagam zavod. Potem pravijo, da so tam že počrpali, da dela ni, da so stari 50 itd. Seveda jim predlagam CSD (sociala), nakar odvrnejo, da se tam ne da nič dobiti, ker moraš biti malodane klošar, da dobiš tisto revščino v obliki 220 eur.

Naj omenim, da ne kličejo ljudje s steklenico piva v roki, ampak resni do nedavnega zaposleni ljudje, ki imajo družino, življenje, hišo itd.

Zato sem zgoraj predlagal UTD. Ker postavi se v kožo takega človeka. Celo življenje je ustvarjal, sedaj pa ga silijo da na stara leta vse poje, preden mu dajo miloščino, ki pravzaprav ne zadostuje za življenje. Čisto jasnio je namreč, da 220 EUR podpore zahteva tudi druge dohodke, ker ne omogoča preživetja. Jaz imam npr. 500 EUR samo položnic.

Tem ljudem bi skratka 220 eur pomagalo preživeti, siljenje, da zapravijo vse prihranke, potem naj bi pa živeli z 220 eur, pa je zame toliko kot obsodba na smrt.

Imenujte to UTD ali socialna podpora, ampak tistih 220 EUR bi ti morali dati z manj vprašanji, predvsem pa bi morali upoštrevati, da je minimum za življenje 500 EUR in hvalabogu, če jih nekako zložiš skupaj tudi s socialno podporo.

Ne predlagam torej naj bo podpora 500 EUR (ker jih nimamo), naj pa dajo sedanjo miloščino ljudem preden dokončno propadejo (ravno v izogib temu) in ne šele potem, ko je znjimi materialno, psihično in tudi fizično že dejansko konec.

Ker kot so stvari sedaj ne gre za sistem socialnih pomoči ampak za programirano odstranitev odvečnih ljudi.
#85709 (odg: #85707 nanix)  21.05.10 10:13  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

Ne predlagam torej naj bo podpora 500 EUR (ker jih nimamo)
220 pa imamo? oziroma na podlagi cesa ugotovimo, katera stevilka je izvedljiva?

to je cisto resno vprasanje.
#85711 (odg: #85701 sandi)  21.05.10 10:16  gsavliodgovori / citiraj  |  shramba  
[sandi]

(dokler so še neizobraženi dijaki, lepo jasno napišejo "Hočemo bone za pivo", potem ko gredo skozi šolo filofaksa, pa besednjak postane bolj kompleksen, ampak v bistvu gre še vedno za zastonj pivo in prasce, ki naj ga plačajo :-)
zato pa rabjo te naše šole, da ne govorijo kot kmetje.
#85713 (odg: #85707 nanix)  21.05.10 10:34  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
Tem ljudem bi skratka 220 eur pomagalo preživeti, siljenje, da zapravijo vse prihranke, potem naj bi pa živeli z 220 eur, pa je zame toliko kot obsodba na smrt.

Imenujte to UTD ali socialna podpora, ampak tistih 220 EUR bi ti morali dati z manj vprašanji, predvsem pa bi morali upoštrevati, da je minimum za življenje 500 EUR in hvalabogu, če jih nekako zložiš skupaj tudi s socialno podporo.
OK, ja to je drugače od mladinskih zahtev. Kaj pa tole? Praviš, da imajo prihranke, vendar se ti zdi nehumano, da bi se jih sililo, da jih unovčijo. Kaj pa, če se jim omogoči obratna hipoteka, torej kredit iz naslova njihovega lastništva nepremičnine - banka plačuje dogovorjeno rento (ali začasno ali doživljenjsko), dobi hipoteko na njegovi hiši. Človek v težavah (in njegova žena) mirno živita v njej še naprej. Ko sta oba pokojna, banka hišo proda, poplača svoj kredit, preostanek pa dobijo dediči.
#85715 (odg: #85709 crt)  21.05.10 10:38  nanixodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [nanix]

:: Ne predlagam torej naj bo podpora 500 EUR (ker jih nimamo)

to je cisto resno vprasanje.
Nisem makroekonomist, odgovor je, da ne vem. Ampak ta denar bi se bogami moral najti, ker sicer nismo kot družba vredni nič.

Če samo pomislim kakšen strah je v ljudeh (tudi v zaposlenih), potem cela zadeva bolj spominja na ladjo norcev oz. zaprt psihiatrični oddelek, kot pa na neko državo/družbo za katero smo se pred 20 leti celo borili.
#85719 (odg: #85713 sandi)  21.05.10 10:51  nanixodgovori / citiraj  |  shramba  
[sandi]

::Tem ljudem bi skratka 220 eur pomagalo preživeti, siljenje, da zapravijo vse prihranke, potem naj bi pa živeli z 220 eur, pa je zame toliko kot obsodba na smrt.

::

::Imenujte to UTD ali socialna podpora, ampak tistih 220 EUR bi ti morali dati z manj vprašanji, predvsem pa bi morali upoštrevati, da je minimum za življenje 500 EUR in hvalabogu, če jih nekako zložiš skupaj tudi s socialno podporo.

OK, ja to je drugače od mladinskih zahtev. Kaj pa tole? Praviš, da imajo prihranke, vendar se ti zdi nehumano, da bi se jih sililo, da jih unovčijo. Kaj pa, če se jim omogoči obratna hipoteka, torej kredit iz naslova njihovega lastništva nepremičnine - banka plačuje dogovorjeno rento (ali začasno ali doživljenjsko), dobi hipoteko na njegovi hiši. Človek v težavah (in njegova žena) mirno živita v njej še naprej. Ko sta oba pokojna, banka hišo proda, poplača svoj kredit, preostanek pa dobijo dediči.
Dragi Sandi. Kako bi se počutil, če bi pri 45 letih začel jesti stanovanje, ki si ga mislil pustiti otrokom? (Itak so najnovejši predlogi v smeri, da bi ga pojedel že za penzijo) V čem je pa razlika, da ga kar takoj prodaš in živiš v najemu (Mrkaić), ali pa ga s pomočjo banke (ki bi ob tem skušala zaslužiti) poješ na obroke? Mislim da to ni rešitev, ampak smrt na obroke.

Če pa dobiš tisto socialo in nekaj imaš, laže načrtuješ in se izkoplješ iz krize. Ker treba je vedeti, da človek ni ustvarjen zgolj za preživetje ampak za ustvajanje.

In če ti se ti zdi težko kot davkoplačevalec dati nekaj za ta šport, ti je morda po dogodkih po začetku krize postalo jasno, da se lahko zgodi tudi tebi (in meni in vsem).

Jaz bi v taki ureditvi mirneje spal.
#85727 (odg: #85719 nanix)  21.05.10 10:57  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

Dragi Sandi. Kako bi se počutil, če bi pri 45 letih začel jesti stanovanje, ki si ga mislil pustiti otrokom?
nekoliko manj grozno kot v primeru, da ne bos mogel pustiti stanovanja otrokom, ker ti drugi pojejo prevec tvojega zasluzka in tako do stanovanja, ki bi bilo zares tvoje, do 45. leta sploh ne pride.
#85729 (odg: #85719 nanix)  21.05.10 11:00  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

In če ti se ti zdi težko kot davkoplačevalec dati nekaj za ta šport
evo jaz sem pripravljen namesto dajanja v razne vrece brez dna sponzorirati eno socialno krahirano osebo v tvojem znesku 220 eur.

ni tezko dati neke cifre za nekaj koristnega.

je pa tezko dati *spet* neko cifro za *spet* nekaj s *spet* bogvedi kaksnim koncnim prejemnikom.

"samo" v tem je vsa umetnost.

#85731 (odg: #85715 nanix)  21.05.10 11:04  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

:: to je cisto resno vprasanje.

Nisem makroekonomist, odgovor je, da ne vem. Ampak ta denar bi se bogami moral najti, ker sicer nismo kot družba vredni nič.
tudi jaz nisem makroekonomist, ti pa glede na vtise o clovestvu skozi cas in prostor mirno lahko recem takole: ce se ta zobna pasta enkrat zacne iztiskati iz tube - ce se v prakso prenese koncept, da imas v vsakem primeru "pravico" do denarja, pa karkoli ze pocnes ali ne pocnes, cisto univerzalno, torej utd in ne socialna pomoc - potem je prva naslednja reakcija "zakaj pa samo 200, zakaj pa samo 500, zakaj pa samo 1.000..." in od tam dalje razsulo po hitrem postopku in lov na carovnice, ki da so krive, da denar ne pada z neba. dajmo jih vse pobit, ziher bo potem vec denarja.

* zadnji popravek: 21.05.10 11:04
#85733 (odg: #85719 nanix)  21.05.10 11:11  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

Kako bi se počutil, če bi pri 45 letih začel jesti stanovanje, ki si ga mislil pustiti otrokom? (Itak so najnovejši predlogi v smeri, da bi ga pojedel že za penzijo) V čem je pa razlika, da ga kar takoj prodaš in živiš v najemu (Mrkaić), ali pa ga s pomočjo banke (ki bi ob tem skušala zaslužiti) poješ na obroke? Mislim da to ni rešitev, ampak smrt na obroke.
Jaz hišo imam, otroke tudi in ne vidim posebej velikega smisla v tem, da bi kopičil premoženje s ciljem, da ga bom zapustil otrokom. T.j. seveda upam, da jim bo kaj ostalo in ga ne nameravam iz inata sprašiti do zadnjega (v stilu knjige Končajte v bankrotu). Vendar pa se mi zdi bolj smiselno jim poskusiti omogočati čim boljši štart v samostojno življenje, kot pa da imajo na ves čas vidiku kup premoženja ali pa stanovanje, da ga podedujejo.

Če bi prišlo do situacije, ko si iz finančne stiske lahko pomagaš tako, da s hipoteko obremeniš lastništvo nepremičnine, bi se tega verjetno poslužil in tega ne bi videl kot "smrt na obroke", kot temu ti praviš.

Če pa dobiš tisto socialo in nekaj imaš, laže načrtuješ in se izkoplješ iz krize. Ker treba je vedeti, da človek ni ustvarjen zgolj za preživetje ampak za ustvajanje.
Vsekakor je tudi obratna hipoteka načeloma lahko začasna rešitev, da se prebrodi neugodno obdobje. Nihče ne pravi, da ne moreš, ko se izkoplješ iz krize, banki vrniti kredita in se znebiti hipoteke.

#85741 (odg: #85731 crt)  21.05.10 12:35  nanixodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

tudi jaz nisem makroekonomist, ti pa glede na vtise o clovestvu skozi cas in prostor mirno lahko recem takole: ce se ta zobna pasta enkrat zacne iztiskati iz tube - ce se v prakso prenese koncept, da imas v vsakem primeru "pravico" do denarja, pa karkoli ze pocnes ali ne pocnes, cisto univerzalno, torej utd in ne socialna pomoc - potem je prva naslednja reakcija "zakaj pa samo 200, zakaj pa samo 500, zakaj pa samo 1.000..." in od tam dalje razsulo po hitrem postopku in lov na carovnice, ki da so krive, da denar ne pada z neba. dajmo jih vse pobit, ziher bo potem vec denarja.
Aa, se sploh ne strinjam. Ravno obratno. Sistem kot je nastavljen sedaj, daje nek denar za nič. 220 e namreč dobijo tisti, brez katerih bi ta družba lahko mirno shajala. Tisti namreč, ki niso v življenju ustvarili popolnoma nič in to dobijo kot nagrado za to (se na tem mestu oproščam vsem ostalim). Po mojem sistemu, pa bi pomoč - podporo dobili tudi tist, ki so nekaj ustvarili, so pa v krizi in bi jim to pomagalo, da se iz krize izkopljejo. Taki ljudje ponavadi se. Upoštevati je tudi treba, da bi šel denar za to iz davkoplačevalskega denarja, ti ljudje so pa v življenju plačali maso davkov, na koncu pa so za to kaznovani.

Tudi 200 e, ki bi ratalo kar 500, je malo utopično, saj živimo v času, ki že 10 let samo zmanjšuje pravice/ugodnosti. Čas je za eno novo univerzalno pravico v zameno za tiste ostale, ki so šle. Zmanjševenje le-te v razvoju dogodkov pa je bolj realno, kot pa zvečevanje. Itak jo vidim kot del sredstev za preživetje in ne kot garancija preživetja. Pravzaprav je (nehote) ful komplementarna z malim delom.

Ker bodočnost vidim bolj takole: nekaj malega dela, nekaj službe, poskus v podjetništvu, pa brezposelnost, pa malo delo. Nekaj UTDja bi bilo v takem življenskem slogu edina ziher stvar in nuja za preživetje.

Kot alternativo še vedno vidim zbirne centre in subvencionirano evtanazijo.

Ker, kot je morda marsikdo že opazil, tako ne bo šlo več naprej.

* zadnji popravek: 21.05.10 12:35
#85745 (odg: #85733 sandi)  21.05.10 12:41  nanixodgovori / citiraj  |  shramba  
[sandi]

::

Jaz hišo imam, otroke tudi in ne vidim posebej velikega smisla v tem, da bi kopičil premoženje s ciljem, da ga bom zapustil otrokom. T.j. seveda upam, da jim bo kaj ostalo in ga ne nameravam iz inata sprašiti do zadnjega (v stilu knjige Končajte v bankrotu). Vendar pa se mi zdi bolj smiselno jim poskusiti omogočati čim boljši štart v samostojno življenje, kot pa da imajo na ves čas vidiku kup premoženja ali pa stanovanje, da ga podedujejo.

Po dolgotrajnih izkušnjah vidim nekaj kapitala, kot edini štart za življenje. Vse drugo je vedno bolj larifari.

Vsekakor je tudi obratna hipoteka načeloma lahko začasna rešitev, da se prebrodi neugodno obdobje. Nihče ne pravi, da ne moreš, ko se izkoplješ iz krize, banki vrniti kredita in se znebiti hipoteke.
Seveda je, ampak to je že čisti posel, in kot tak špekulacija. Posli lahko uspejo ali pa ne in v krizah je tako, da bolj propadajo.

* zadnji popravek: 21.05.10 12:41
#85747 (odg: #85741 nanix)  21.05.10 12:46  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

kaj naj ti recem. razumem, kar govoris o tistih, ki so tkoaltko ze placali maso davkov.

po drugi strani pa ti pravim, da dajati denar *absolutno komurkoli zgolj na podlagi tega, da obstaja* (ne pa, koliko davkov je ze placal in koliko je delovno ne/sposoben), je po moje psiholoska in socioloska katastrofa. ce pustimo pri strani ekonomsko :) ker vzgaja prepricanje o upravicenosti, da so te drugi dolzni prezivljati in naj se jim v ta namen prisilno vzame denar.

ce se o tem, da je zgornji odstavek problem, ne strinjava, potem nima velikega smisla, da nadaljujeva, ker gre za komunikacijo med jupitrom in merkurjem. nothing personal.

* zadnji popravek: 21.05.10 12:46
#85749 (odg: #85745 nanix)  21.05.10 12:48  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

Po dolgotrajnih izkušnjah vidim nekaj kapitala, kot edini štart za življenje. Vse drugo je vedno bolj larifari.
vsekakor nekaj kapitala zelo pomaga. in zelo nerodno je, ce te pri zbiranju taistega ovira to, koliko ti ga je prisilno odvzeto za kao-skupno vreco.
#85751 (odg: #85747 crt)  21.05.10 13:02  nanixodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

kaj naj ti recem. razumem, kar govoris o tistih, ki so tkoaltko ze placali maso davkov.

po drugi strani pa ti pravim, da dajati denar *absolutno komurkoli zgolj na podlagi tega, da obstaja* (ne pa, koliko davkov je ze placal in koliko je delovno ne/sposoben), je po moje psiholoska in socioloska katastrofa. ce pustimo pri strani ekonomsko :) ker vzgaja prepricanje o upravicenosti, da so te drugi dolzni prezivljati in naj se jim v ta namen prisilno vzame denar.

ce se o tem, da je zgornji odstavek problem, ne strinjava, potem nima velikega smisla, da nadaljujeva, ker gre za komunikacijo med jupitrom in merkurjem. nothing personal.
Ja, ampak tako že je. Socialna podpora je in bo. Edini pogoj je, da obstajaš - in da nič nimaš. In kot taka producira klošarje. Sicer pa mi pokaži enega, ki bi pustil službo in šel na podporo 220e.

Je pa še ena stvar. Lahko bi bila tudi manjša. Konec koncev vsakih 100e prav pride, če znaš z dnarjem. Morala bi biti taka, da nebi nikogar motivirala v smeri nedela.

Sicer pa lepo, da si omenil psihologijo in sociologijo. Ob uporabi prve, bi bilo na marsikaterem delovnem mestu precej laže, drugo pa so praktično že evtanazirali. Nadomestila jo je vsemogočna ekonomija (in antidepresivi)-)))
#85763 (odg: #85751 nanix)  21.05.10 13:29  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

Morala bi biti taka, da nebi nikogar motivirala v smeri nedela.
zelo se strinjava glede tega. samo o tem, kaksno posledico ima to za razmisljanje o umestnosti z neba padlega denarja, ocitno ne :)

kot ze omenjeno meni ni nikakrsni problem dajati 220 eur za eno konkretno osebo, za katero vidim, da tezko zivi in vidim, da ne po svoji krivdi.

mi pa je velik problem dajati (oziroma: ukloniti se prisilnemu odvzemu pod groznjo kazni, ce ne bom dal) vec kot nic za neke virtualne "javne" vrece, ki so v bistvu ravno tako privatne kot moja denarnica, le da jih privatizira nekdo drugi in to ne tisti (oziroma ne taksen) kot iz prejsnjega odstavka.

problem je torej cisto operativno gledano koncentriran v posrednikih (kot to velja na marsikaterem podrocju). torej - kdo in kako alocira, komu, po kaksnih kriterijih, v kaksni visini, v kaksnem obdobju prisilno zbrana sredstva gredo. v primeru neposredne pomoci iz ene privat denarnice v drugo, pomoci potrebno, tega problema ni.

zdaj zakaj je to tako, to se pa javni sektor zmenite med sabo, moje poglede na volilno pravico ze poznas :)

* zadnji popravek: 21.05.10 13:29
#85769 (odg: #85763 crt)  21.05.10 13:35  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

Ker tega špeha itak ne morem brati, bom kvazicitiral J.S.Milla (Nietzsche mu je rekel angleški praznoglavec, in prav je imel):

Svoboda govora je pomembna zato, da resnica ne postane dogma. Da so jo ljudje kot je črt znova in znova primorani razlagati in utemeljevati. Le tako ostane živa - in resnična. Slava jim, črtom neumornim :-)

at rava: To pa je moralo biti zelo trdo prepričevanje :-)

by "intelektualec" (še vedno ne sprejmem te grobe insinuacije, potvorbe, misreprezentacije, in kar je še intelektualnih izrazov za "zmoto" :-)))
#85771 (odg: #85769 Tujec)  21.05.10 13:40  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

by "intelektualec" (še vedno ne sprejmem te grobe insinuacije, potvorbe, misreprezentacije, in kar je še intelektualnih izrazov za "zmoto" :-)))
sprejmi ali ne, vec si u govnima :)
#85775 (odg: #85771 crt)  21.05.10 13:45  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

Zdaj grem v hoffer kupit konzerve. Take that, haha! Who's fuckin intelectual now, redneck? :-)))

In ja, pravkar poslušam lady gaga... ne pa tamo neke intelektualne sarah brightman.
#85777 (odg: #85775 Tujec)  21.05.10 13:47  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

Zdaj grem v hoffer kupit konzerve. Take that, haha! Who's fuckin intelectual now, redneck? :-)))

In ja, pravkar poslušam lady gaga... ne pa tamo neke intelektualne sarah brightman.
noja... jaz sem pravkar pojedel 2 konzervi (vsebino), poslusam pa zraven tole

http://www.youtube.com/watch?v=PG-qkf5nl...
:P

#85781 (odg: #85777 crt)  21.05.10 14:06  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  

jaz grem po konzerve popoldne.

na njih navadno ni navodil za uporabo, zato so učinki lahko dokaj nepredvidljivi.

plavutke, klobuki, maska, šnorkl, rešpetlin, štriki in zgodovina pomorstva so že spakirani.

barčica po morju plava, la la la la la la ....

#85791 (odg: #85691 rava)  21.05.10 17:06  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  
[rava]

nekdo me je prepričal, da je poklic 21. stoletja filozof.
[Tujec]

To pa je moralo biti zelo trdo prepričevanje :-)
intelektualno brutalno :(
#85793 (odg: #85719 nanix)  21.05.10 18:22  X418odgovori / citiraj  |  shramba  
Dragi Sandi. Kako bi se počutil, če bi pri 45 letih začel jesti stanovanje, ki si ga mislil pustiti otrokom? (Itak so najnovejši predlogi v smeri, da bi ga pojedel že za penzijo) V čem je pa razlika, da ga kar takoj prodaš in živiš v najemu (Mrkaić), ali pa ga s pomočjo banke (ki bi ob tem skušala zaslužiti) poješ na obroke? Mislim da to ni rešitev, ampak smrt na obroke.

In če ti se ti zdi težko kot davkoplačevalec dati nekaj za ta šport, ti je morda po dogodkih po začetku krize postalo jasno, da se lahko zgodi tudi tebi (in meni in vsem).

Jaz bi v taki ureditvi mirneje spal.
Tole razmišljanje je precej kontradiktorno. Temelji na slovenski dogmi, da starši "morajo" zagotoviti - zapustit stanovanje svojim otrokom, kar je absurd. Starši morajo zagotoviti svojim otrokom le to, da bodo le-ti z delom prišli do stanovanja. V nasprotnem primeru, mladina začne kalkulirati in špekulirati s tem. Končni rezultat je dolce vita pri starših do 30+ let, 10 letni študij, ki se morda sploh ne konča, "študentsko" delo in popolna nekonkurenčnost mlade generacije tako v smislu znanja kot delovnih navad. Vsi mi živimo "smrt na obroke" vsak dan, samo enim to do smrti ni jasno :) in se temu primerno obnašajo.

Meni osebno bo precej bolj hudo, če svojih otrok ne bom uspel vzgojiti na način, da si bodo SAMI sposobni zagotoviti streho nad glavo, kot pa če jim ne bom uspel podariti stanovanja, ker ga bom prodal, da jim ne bo potrebno skrbeti zame ko bo prišel moj čas. Pa če si hišo na črno sami stešejo v gozdu v 10 letih.

* zadnji popravek: 21.05.10 18:22
#85803 (odg: #85713 sandi)  22.05.10 11:45  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[sandi]

Kaj pa, če se jim omogoči obratna hipoteka, torej kredit iz naslova njihovega lastništva nepremičnine - banka plačuje dogovorjeno rento (ali začasno ali doživljenjsko), dobi hipoteko na njegovi hiši. Človek v težavah (in njegova žena) mirno živita v njej še naprej. Ko sta oba pokojna, banka hišo proda, poplača svoj kredit, preostanek pa dobijo dediči.
--po mojem se bo pocasi tudi ta ponudba pojavila
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 49   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Razno  >  Poklic 21. stoletja

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>