Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 13:38
-0,49 %
7.294,38
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 11:35
1,64 %
1.132,85
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 85789... najdena v temi Kriza sodobnega intelekualizma

Seznam forumov  >  Izdivjalnica  >  Kriza sodobnega intelekualizma

Prostor za vročekrvne, odpuljene in zdolgočasene.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 85789... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 19
#85779  21.05.10 13:49  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

A red na forumu še kaj velja? Ker potem te misreprezentacije o intelektualizmu spadajo v izdivjalnico. Forum utegne kdo čist zares brati, zaradi postranskih stvari kot so recimo finance in borza, in se ne ukvarja s poglobljenimi razpravami o svetilnikih družbe, serijah you rang m'lord in podobno.

Skratka, naslednji ki mi reče intelektualec, naj se pazi :-)
#85783 (odg: #85779 Tujec)  21.05.10 14:17  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

Skratka, naslednji ki mi reče intelektualec, naj se pazi :-)
ta psovka je skrajno surova.

popolnoma razumem tvoj bes in bolečino.

(predlagam-terapijo-s-šolarkami-press)
#85789  21.05.10 16:23  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

Če nisi una zadeva na i, kva pol si? Camus :)
Et tu, brute? No, počasi se vdajam. Ampak od zadeve na i me vendarle loči Wille zur Macht.
#85797 (odg: #85789 Tujec)  22.05.10 00:11  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

Et tu, brute? No, počasi se vdajam.
Svi smo mi intelektualci.

(Amir Karić - Kostolomac)
#87679 (odg: #85779 Tujec)  23.06.10 23:27  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  

http://www.finance.si/283147/Filozof-vra...

your time has come
#87683 (odg: #87679 rava)  24.06.10 08:36  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

Najprej sem mislil, tako kot neki komentator na Financah: "isusek isusek, zdaj objavljajo že Golobiča". No, potem je bilo presenečenje vseeno prijetno, čeprav Lah ni dosti boljši.

Ideja, da naj gre z monetarne unije Nemčija, ni nova, in tudi moj najljubši slovenski matematik jo je omenjal (vsi vemo kdo :-))

To, da je matematika ali ekonomija odpovedala, in da je pa zdaj čas za filozofijo / filozofiranje, je bullshit na kvadrat. Odpovedali smo ljudje. Na nacionalnih nivojih smo se v svojih kratkoročnih interesih požvižgali na dolgoročne, in vsi smo vedeli, kaj počnemo.

Ideja, da je to kriza zaupanja, je še en bullshit. Dogaja se predvsem nižanje standarda, ker trenutnega živimo na kredit, kredita pa ni več - in tudi če bi tisti, ki imajo denar, tega radovoljno posojali, bi ga nujno moralo zmanjkati v doglednem času, ker ga vrnili pač ne bomo. Tisti, ki denar imajo so pač statistično (evo jo, statistiko) bolj brihtni od tistih, ki ga nimajo, in so ga prej nehali posojati, da jim ga še kaj ostane.

Vprašanje je samo, na kak način se bo zgodilo znižanje standarda. Devalvacija je ena od lepših poti, kjer sicer najebejo tudi varčni, kake so grde poti, nam je znano iz zgodovine.

Nižanje standarda lahko spremeni samo nek revolucionarni znanstveni preboj, ki bi vse postavil na glavo. Takega črnega laboda se ne da videti, ko že je, kaj šele, da bi ga predvideli, ali nanj računali.

Ko Lah na koncu napiše, da zaupa "človeku" je mera polna. Čemu v človeku pa zaupa? In stupidity we trust? In greed we trust? Zupam kvečjemu sebi, pa še to se vedno opazujem, in sprašujem druge preizkušene intelektualce, kot sta rava in črt, da ne bi slučajno sam sebe prinesel okoli.

Moja filozofija je taka, da zarad finančne krize žito ne bo nehalo rasti, in bajte se ne bodo podirale, če jih ne bomo sami. Kaj drugega kot streho nad glavo, nekaj kruha za pojest, in malo filozofskega čtiva, pa človek za srečo ne potrebuje. Aja, pozabil sem omeniti dober sex. Ampak to je itak na voljo - večja ko je kriza, bolj se jebemo.

Lep dan se dela, gremo ga izkoristit.
#87685 (odg: #87683 Tujec)  24.06.10 09:27  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

Ideja, da naj gre z monetarne unije Nemčija, ni nova, in tudi moj najljubši slovenski matematik jo je omenjal (vsi vemo kdo :-))
cak... grem po spegu :)

Ideja, da je to kriza zaupanja, je še en bullshit.
ne, to je vsekakor res. seveda pa ni to edini element, dalec od tega.

se pa avtor ni proslavil v enem drugem delu, in sicer:

"zato je treba umetno vzdrževati kupno moč prebivalcev: z dvigovanjem davkov in zadolževanjem."

kako z dvigovanjem davkov vzdrzujes kupno moc prebivalcev, halo zemlja

Nižanje standarda lahko spremeni samo nek revolucionarni znanstveni preboj, ki bi vse postavil na glavo. Takega črnega laboda se ne da videti, ko že je, kaj šele, da bi ga predvideli, ali nanj računali.
ja.

#87687 (odg: #87683 Tujec)  24.06.10 09:31  RM28odgovori / citiraj  |  shramba  
matematika ..... odpovedala,
:-D :-D :-D
#87689 (odg: #87687 RM28)  24.06.10 09:35  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[RM28]

:: matematika ..... odpovedala,

:-D :-D :-D
matematika je pac stvar dogovora, tko kot gravitacija ;)
#87691 (odg: #87689 crt)  24.06.10 09:39  RM28odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [RM28]

:: :: matematika ..... odpovedala,

::

:: :-D :-D :-D

matematika je pac stvar dogovora, tko kot gravitacija ;)
Ja, jaz nisem prepričan, da bi se šel učit Angleščino k njemu. Toliko o družboslovju in naravoslovju.
#87695 (odg: #87683 Tujec)  24.06.10 09:55  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

... druge preizkušene intelektualce, kot sta rava in črt ...
kako moreš navsezgodaj takšne packarije po forumu pisat !!!!

#87697 (odg: #87683 Tujec)  24.06.10 10:18  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

Ko Lah na koncu napiše, da zaupa "človeku" je mera polna.
niti ne. Lah izredno dobro ve kaj dela. Povpraševanje po produktu, ki se je zelo uspešno tržil dve tisočletji je z blagostanjem precej upadlo. Krize so odlična priložnost za povečevanje tržnega deleža. Morajo biti hitri, da se trg ne zapolni s substituti.
#87699 (odg: #87695 rava)  24.06.10 10:20  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[rava]

:: [Tujec]

:: ... druge preizkušene intelektualce, kot sta rava in črt ...

kako moreš navsezgodaj takšne packarije po forumu pisat !!!!
--intelektualci in eminentni strokovnjaki ste res nekaj posebnega :)
#87701 (odg: #87683 Tujec)  24.06.10 10:34  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

Aja, pozabil sem omeniti dober sex. Ampak to je itak na voljo - večja ko je kriza, bolj se jebemo.
če govorimo o dobrem!!! imamo opravka z izredno redko dobrino. ocenjujem, da je trg v več kot 99% pokrit s substituti.
#87703 (odg: #87699 andrejcc)  24.06.10 10:39  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

--intelektualci in eminentni strokovnjaki ste res nekaj posebnega :)
ja, res ste, zato vas pogrešamo ko zginete :)
#87711 (odg: #87685 crt)  24.06.10 13:16  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

ne, to je vsekakor res. seveda pa ni to edini element, dalec od tega.
Saj to glih. Ko napišejo to kot vzrok krize, ali pa "Kriza vrednot" ki bi jo reševali z novo uvedbo komunizma.

Valjda da ni zaupanja, če nekdo posodi denar, drugi ga zafura za uživancijo, potem pa pride nazaj čez 10 let in reče: "eeeemmm... bi mi ti posodil šest miljard, da ti vrnem starih pet?"
#87713 (odg: #87701 rava)  24.06.10 13:19  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  
[rava]

če govorimo o dobrem!!! imamo opravka z izredno redko dobrino. ocenjujem, da je trg v več kot 99% pokrit s substituti.
A jebi ga, dan ma samo 24 ur, ne morem vas vseh obdelat.

Lah je bolj ali manj revščina. Lepo piše, vsebina pa je bolj tako - tako. In za katoliško jamranje ni izbral najbolj prave države. Pomoje bi na Hrvaškem, ali v Avstriji precej bolj vžgalo. Zdaj če ma s svetim sedežem zmenjeno, da je njegovo območje pač tukaj, potem okej, ve kaj dela. Ampak meni se zdi, da je tip samostojen... (čeprav - ko si enkrat z njimi, nisi nikoli čisto samostojen)
#87717 (odg: #87701 rava)  24.06.10 13:33  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  
[rava]

A jebi ga, dan ma samo 24 ur, ne morem vas vseh obdelat.

Lah je bolj ali manj revščina. Lepo piše, vsebina pa je bolj tako - tako. In za katoliško jamranje ni izbral najbolj prave države. Pomoje bi na Hrvaškem, ali v Avstriji precej bolj vžgalo. Zdaj če ma s svetim sedežem zmenjeno, da je njegovo območje pač tukaj, potem okej, ve kaj dela. Ampak meni se zdi, da je tip samostojen... (čeprav - ko si enkrat z njimi, nisi nikoli čisto samostojen)
#87719 (odg: #87717 Tujec)  24.06.10 13:47  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

... dan ma samo 24 ur ...
sliši se kot naravni monopol, kar pa kliče po pravični (visoki) obdavčitvi.

desperadosov bo povsod vedno več. pri nas imajo probleme, ker ni dovolj karizmatičnega liderja.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 19

Seznam forumov  >  Izdivjalnica  >  Kriza sodobnega intelekualizma

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>