Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 09:43
0,45 %
8.748,40
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 08:40
0,35 %
1.465,89
SI 09:25
0,20 %
872,86
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 92633... najdena v temi Prevzem stanovanja

Seznam forumov  >  Razno  >  Prevzem stanovanja

Druge naložbene teme.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 92633... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 16
#92631  12.04.10 13:57  mbrorodgovori / citiraj  |  shramba  

Živjo, prosim za vaše izkušnje/mnenja/predloge/komentarje:

Na javni dražbi sem kupil stanovanje, ki ga zaenkrat okupira še bivši lastnik. Pravkar sem dobil sklep o izročitvi stanovanja, ki bivšemu lastniku določa, da mi mora predati stanovanje prosto oseb in stvari v 60 dneh po pravnomočnosti tega sklepa (če se ne bo nihče pritožil bo sklep verjetno pravnomočen že čez dober teden).

Ker sem se menil z bodočimi sosedi, ki poznajo bivšega lastnika imam že vnaprej nekaj strahov. Povedali so mi namreč, da je zelo težaven in da je malo možnosti, da bo odšel iz stanovanja mirno in da bo poskušal zavlačevati in namerno "nagajati" kolikor se bo dalo.

Zaradi tega bi prosil kogarkoli, ki bi mi znal svetovati, kakšni bi bili najboljši postopki z moje strani, da nebi naredil karkoli narobe - na kar bi se potem on lahko pritožil, kar bi seveda zavleklo postopek in da bi se seveda lahko čimprej vselil.

Druga stvar me zanima kaj se zgodi z obratovalnimi stroški? Od kdaj naprej sem jih jaz dolžan plačati. Je to datum ko:

- je bil izdan sklep o izročitvi stanovanja

- ko sklep o izročitvi stanovanja postane pravnomočen,

- dan, ki ga določa pravnomočen sklep o izročitvi + 60dni (čas za izselitev bivšega lastnika)

- ali dan ko dejansko dobim stanovanje v uporabo prosto oseb in stvari?
#92633  12.04.10 16:01  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ce se hocis izognit cimvec sitnostim je smiselno najeti nekoga, ki se s tem ukvarja in ti vse potrebno uredi

#92639  14.04.10 10:56  ajerajodgovori / citiraj  |  shramba  

Za to boš moral najmanj do odvetnika. Ali najeti vunbacače :)
#92641  14.04.10 21:39  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  

2 crnogorca dimenzij 2x2...
#92643  14.04.10 22:16  mbrorodgovori / citiraj  |  shramba  

Hehe - hvala za nasvete - samo zaenkrat iščem bolj pravno naravnane nasvete tako, da če bi kdo kaj napisal v tej smeri bi bil zelo vesel. Kaj moram pazit, da kaj ne kiksnem pa to, pa pač odgovori na vprašanja prvega posta. Hvala že vnaprej.
#92645  14.04.10 22:26  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  

predlagam, da preveriš na spodnji povezavi, če najdeš kakšno uporabno info:

http://www.informiran.si/index2.aspx?cat...

sicer je na voljo tudi brezplačni PDF priročnik z naslovom KAKO KUPITI, PRODATI, NAJETI, ODDATI NEPREMIČNINO, ki jo lahko naložiš tukaj:

http://www.informiran.si/portal.aspx?con...

Če nikjer ne najdeš želenega odgovora, predlagam, da isto vprašanje postaviš na pravnem forumu:

http://inforum.informiran.si/

#92647  14.04.10 22:34  mbrorodgovori / citiraj  |  shramba  

Hvala za linke. Ravno danes dopoldne sem se registriral na forumu ampak še nisem zastavil vprašanja. Imam pa namen, vendar moram najprej pregledati vse teme - je pa res da zaenkrat nisem našel še ničesar točnega - kar bi mi prišlo prav.

Sem pa preštudiral celoten ZIZ in pogledal še na parih drugih forumih. Vendar čim več info/mnenj je seveda več kot dobrodošlih.
#92659  16.04.10 13:22  Diego Armando Xodgovori / citiraj  |  shramba  

Kot lastnik stanovanja po 60 dneh lahko odklopis vodo, elektriko, zamenjas kljucavnice itd itd
#92661  16.04.10 13:27  mbrorodgovori / citiraj  |  shramba  

Glede vode, elektrike, ogrevanja verjetno lahko - v primeru, če ima stanovanje lasten ventil, zamenjava ključavnice pa po sedaj zbranih informacijah ni dobra rešitev. Sledi lahko namreč tožba glede motenja posesti - ker ima stanovanje še bivši v posesti in ga še nisem sam dobil. Se je baje treba bolj kultiviranih postopkov poslužiti (deložacija).
#92667  19.04.10 18:09  sassaodgovori / citiraj  |  shramba  

Zamenjava ključavnice in kakršenkoli odklop je motenje posesti, kar izgubiš na sodišču brez izjeme.V tem primeru se ne ugotavlja lastništvo ali upravičenost, ampak zgolj zadnja mirna posest. Verjetno bi moral na svoje stroške vse vračati v prvotno stanje že z začasno odredbo sodišča v nekaj dneh in s tem še legitimiral stanje kot je. Ne priporočam!

Raje malo počasneje in po pravno neporečni poti...
#92817  10.05.10 12:12  mbrorodgovori / citiraj  |  shramba  

Sklep o izročitvi še ni pravnomočen :(. Ko sem klical na sodišče so mi zatrjevali, da še niso dobili vseh povratnic - ker sem bil zelo vztrajen se je odločila iti pogledati v spis in je ugotovila, da je dolžnik podal neko prošnjo za sodnico, vendar da ona o tem ne more nič povedati in da je to razlog, da še ni sklep pravnomočen.

Poleg tega mi je povedala, da bo čez dva tedna narok o razdelitvi kupnine med upnike. Ko sem šel gledat v ZIZ (zakon o izvršbi in zavarovanju), v njem piše:

- 195.člen - Sodišče poplača upnike po pravnomočnosti sklepa o izročitvi nepremičnine kupcu.

ter

- 207. člen: Po pravnomočnosti sklepa o izročitvi nepremičnine kupcu določi sodišče narok za razdelitev zneska, dobljenega s prodajo.

Sicer sem oddal povpraševanje na sodišče o tem da mi naj sporočijo, kaj se dogaja ampak v njem še nisem opozoril, da naroka ne sme biti pred pravnomočnostjo sklepa.

Kaj naj sedaj naredim? V sredo imam namen iti na sodišče v času uradnih ur - kaj mi predlagate?
#92843  12.05.10 12:05  mbrorodgovori / citiraj  |  shramba  

Sicer se v tej temi že pogovoarjam bolj sam s sabo :) - vendar bom vseeno napisal mogoče bo pa v prihodnje komu kaj prav prišlo. V glavnem sklep o izročitvi je ratal pravnomočen :)). Glede plačevanja stroškov se to prenese name šele z datumom vpisa v zemljiško knjigo - ki naj bi bil v naslednjih dneh.

Sedaj sledi samo še čakanje in upanje na prostovoljno izselitev dolžnika...
#92845  12.05.10 12:12  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

tako je, lahko se komu prav pride in zelo hvala, da to pocnes.
#92853  12.05.10 12:59  darjaodgovori / citiraj  |  shramba  

Pred šestimi leti smo tudi mi kupili stanovanje na javni držbi. V primerjavi s tržimi cenami stanovanj je bil bistveno cenejši in med tremi interesenti sva pa imela samo midva denar. Dražba uspela, vendar .... dve dobro leto sklep o izročitvi ni bil pravnomočen :( Problem: bivši lastnik, ki je bil naseljen v stanovanju - ugovori, izgovori, takšna in drugačna zdravniška potrdila in spričevala ... Po pravnomočnosti pa stanovanje izpraznjeno v šestih mesecih. Deložacija. Za bruhat vse skupaj. Sicer smo šli takrat v maksimalno tveganje in dali denar v sklade, tako da smo ga iz donosov na kupnino stanovanje tudi opremili. Vsaj ena dobra stvar v tej kalvariji Ampak živcev... teh je pa šlo. Imaš stanovanje in ne smeš niti vstopit vanj, kaj šele da bi ga uporabljal. Vsiljleno vseljeni "najemnik" se ti pa reži v obraz, ne plačuje, načrtno uničuje ... Ti pa ne ukrepaš, ker se bojiš dodatnih zapletov. Na koncu še tožba za vračilo obratovalnih stroškov .... za bruhat v glavnem. Ne spomnim se točno kakšni so bili postopki, sm načrtno vse skupaj pozabila, ampak bilo je grozno.
#92855  12.05.10 13:19  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
upanje na prostovoljno izselitev dolžnika...
--od tega upanja je ponavadi bolj malo. po slisanem kako je v 90% takih primerov bi takoj šel do folka, ki se s tem ukvarja in uredi vse od a do ž. mogoce nekaj več stane, prisparas pa živce in čas.

vem se že ponavljam in ne bom več :)
#92893  17.05.10 10:14  mbrorodgovori / citiraj  |  shramba  

andrejcc - nič zato ti se kar ponavljaj, vendar kot pravijo - upanje umira zadnje. Ne morem pa zdaj it do nekoga, da ga spravi ven - saj čisto s pravnega stališča do sedaj ni naredil ničesar napačnega. Tvoj nasvet bo treba upoštevati če (ko) se bo iztekel rok za izročitev stanovanja in bo on še vedno noter. Do takrat pa bodo na vrsti bolj humani pogovori - če se bo seveda dalo z njim pogovarjat.

darja - groza so ti postopki res - sploh, ker je zakon tako napisan, da lahko kak "dober" odvetnik zavleče postopek preko vseh meja.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 16

Seznam forumov  >  Razno  >  Prevzem stanovanja

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>