Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 09:58
-2,02 %
8.869,19
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 08.05
0,88 %
1.136,34
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 92895... najdena v temi Kredit ali dvig iz skladov?

Seznam forumov  >  Skladi  >  Kredit ali dvig iz skladov?

Vzajemni skladi, investicijske družbe, ETF... - osnove in razglabljanja o posameznih konkretnih primerih

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 92895... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 20
#92879  16.05.10 10:55  1709odgovori / citiraj  |  shramba  

Pozdravljeni!

Letos prenavljava stanovanje in nama gre na tesno z denarjem. Adaptacija vzame mnogo več denarja, kot sva pričakovala.

Moje vprašanje se glasi: Ali naj dvignem finance in skladov ali naj vzamen kredit (22.000 evrov)? Bolj se nagibam k kreditu, saj ga preplačaš cc 2.500 evrov. Sedaj me zanima še vaše mnenje?

Če se odločim za kredit, kaj priporočate, fiksna ali spremenljiva obrestna mera?
#92883  16.05.10 11:51  MarkoDodgovori / citiraj  |  shramba  

Imeti hkrati kredit in varčevati je enostavno špekulacija. Recimo da se odločiš, da boš imel čez en mesec sredstva v skladih in kredit. Do tega lahko prideš na dva načina:

1. Pustiš sredstva v skladih, in najameš kredit za adaptacijo.

2. Dvigneš sredstva iz skladov za adaptacijo, najameš kredit in kupiš sklade.

Ne glede na to, da se zdi prva opcija nekaj povsem običajnega, normalnega in sprejemljivega, je njen rezultat na koncu popolnoma enak kot v primeru 2 (+/- morebitne provizije).

Seveda je tukaj še davčni vidik. Če si v skladih v plusu, potem ti ob prodaji pride še kakšen davek.

Verjetno vsi (vključno s tabo) pričakujemo da bo v naslednjih letih donos na skladih višji od obresti kredita. Tako da se je opciji kredita težko upreti. Nič ni narobe s tem, samo zavedaj se da Š P E K U L I R A Š. Si špekulant. Nič narobe, samo da veš pri čem si.

Recimo Črt je enkrat nekaj podobnega napisal v Drugem mnenju: http://www.denarnisupermarket.com/drugo_...

PS: Jaz sem v tvojem primeru vzel kredit :-))) Pred leti. Ocenjeno dandanes, se je to izkazalo kot slabša možnost zaradi razmer na trgu.
#92885  17.05.10 03:51  robertgodgovori / citiraj  |  shramba  

Vzemi kredit, ker tega moraš vrnit, denar v skladu pa ti ostane(+-donos).Vprašanje je, ali bi ob morebitni prodaji skladov le te nazaj nakupil, ponavadi zmanjka denarja, ali pa tečaj ni pravi, ali pa... čas pa teče.
#92887  17.05.10 06:42  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

nakar naredis izgubo s skladi, pa se stroske kredita imas.

ne da bo ziher izguba, vendar a si pripravljen na to moznost? ker v tem primeru si potem dvojno v buli.
#92891  17.05.10 09:10  Gregiodgovori / citiraj  |  shramba  

Moje mnenje je, da bi bilo najbolje obnovo financirati iz sredstev sklada, denar, ki bi bil enak obroku kredita pa mesečno namenjati za nakup točk sklada... V primeru, da gredo skladi gor, imaš vsaj nekaj pozitivnih učinkov, če pa gredo dol, pa imaš manj negativnih učinkov, kot bi jih imela ob najemu kredita... Sounds reasonable???
#92895  17.05.10 11:21  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Univerzalnega odgovora verjetno ni. Moje mnenje pa je fifti fifti ;-)

Tako bi tudi jaz naredil.

1. Obrok kredita bo manjši, ali pa dolžina kredita, kar pomeni manjše obresti.

2. Z donosom skladov pokrivaš strošek kreditiranja.

3. V primeru, da ti zagusti (padec VS ali nepredvideni stroški) lahko še vedno prodaš VS in pokriješ kredit, izguba bo manjša kot v primeru, da sedaj ohraniš portfelj v celoti.

#92897  17.05.10 13:14  aljosa22odgovori / citiraj  |  shramba  

Ali naložba v sklade predstavlja edine prihranke? Če je tako, potem po moje raje kredit. Če slučajno kdo od vaju jutri ostane na cesti, potem lahko kredit pokrivata s prodajo točk. Mogoče se je za nekaj časa pametno umaknit v bolj varne sklade...

Glede fiksne ali variabilne obrestene mere: Če gre za kratkoročni/srednjeročni kredit je po moje variabilna zelo primerna.
#92899  17.05.10 16:14  borutmezodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem v tem primeru vzel kredit. To je bilo sicer maja 2009 in sem bil s skladi v glavnem v minusu. Sklade sem v tem primeru vzel za rezervo če zagusti. No na koncu so pa še precej zrasli. Zdaj bi znala bit situacija glede rasti bolj slaba. Je pa vse odvisno od prihodkov, ročnosti,....

Vsekakor pa ohrani kakega tisočaka rezerve, ker poznam vsak dan več ljudi, ki imajo velik kredit, službe pa več ne.
#92901  17.05.10 17:41  mikimausodgovori / citiraj  |  shramba  

jaz ne bi vzel na tvojem mestu kredita in bi čisto preprosto prodal te sklade in adaptiral stanovanje. Sej ti ni bistvo vzet kredit ampak adaptacija. Mogoče je fitfy-fithy druga možnost, da si rečeš, pa se malo igrajmo. Naredil boš pa itak točno to kar si že sam namignil. Na vse ali nič.
#92903  17.05.10 19:38  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

vsekakor ne pozabi na bilancno postavko "amortizacija cloveskega materiala" :)
#92909  17.05.10 21:51  Gregiodgovori / citiraj  |  shramba  

Zakaj je po mojem mnenju bolj euporabiti sredstva iz sklada in namesto vračanja kredita pač vplačevati nazaj v sklad enake zneske?

Če vzamemo, da so sredstva v skladu "cash at hand", torej na nek način denar v denarnici. Posel lahko razdelimo na dva dela... Eno je plačilo adaptacije, drugo pa najem kredita. Torej lahko zadevo tudi tako obrnemo, da na eni strani plačamo adaptacijo z "cash at hand", kredit pa vzamemo, da lahko obdržimo pozicije v skladu. Če "okrajšamo ulomke" ostane, da pravzaprav najemamo kredit za investicijo v sklad... To pa je slabo, ni?
#92911  17.05.10 22:05  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

"Če "okrajšamo ulomke" ostane, da pravzaprav najemamo kredit za investicijo v sklad... To pa je slabo, ni?"

Ni nujno, je odvisno kake delnice ma ta sklad... Znan domorodski primer je bil, ko so jemal kredit, za kritje v portfelju pa mel npr. kak istrabenz :)

Nato so nabijal ceno v peskovniku, da so lohk dobil še dodaten kredit itd.-na to foro se je v tem krogu tud vse skupaj začel, ok malo tud pri nepremičninah :)

#92913  17.05.10 22:07  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

v vsakem primeru je to vnasanje dodatnega rizika v shemo. ce je adrenalin cilj, potem lahko tudi kar gres k izvajalcu, se mu posmejis v obraz in reces, da ne bos placal :)
#92915  18.05.10 08:12  Diego Armando Xodgovori / citiraj  |  shramba  

Sam sem vzel kredo... Pri SKB fiksna obrestna mera, priblizno tvoje vsote... (za 6 let)... Ce gres na vec se obresti kar močno spremenijo...

Pojdi na kalkulator in si zracunaj...

Meni se pri predpostavki med 6in 7% letnega donosa bolj splača kreda... trenutno je denar poceni in ni butasto vzeti kredit...

Problem je bolj v tem kaj bos z denarjem ki ti ostane... Ce bos odprodal sklade, zrihtal stanovanje in na koncu ugotovil... "uf brez kredita sem... bom pa vzel en avto na kredo"... pol je resnicno boljs kreda, varcujes pa za starost...
#92917  19.05.10 08:54  Frencisodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem prodal delnice (ker takrat skladov še nisem imel) za parcelo, ocenil sem kaj je najbolje prodati in stvar prilagodil na čimbolj ugodno glede davkov (prodaja delnic, ki so naredile manjši dobiček; kompenzacija izgub). 10% nakupa sem financiral z limitom, ki je v primerjavi s kreditom cenejši.
#92919  19.05.10 10:31  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

A si prepričan da je limit cenejši od kredita... kolikor vem je bil vedno dražji. In tukaj mislim na obresti.

Je pa res, da če si manjk pokrival z limitom verjetno velikega zneska nisi potreboval. Stroški odobritve in zavarovanje kredita imajo pri manjšem znesku sigurno večji vpliv. Vendar si z limitom omejen na tiste 3 plače ali max 6, če se ne motim in 22k ne bi dobil niti pod razno.
#92921  19.05.10 10:36  Diego Armando Xodgovori / citiraj  |  shramba  

Pri SKB je bil strošek odobritve cca 150€... Zavarovanja mi pa niso silili... tako da je bilo res minimalno...

#92923  19.05.10 10:44  Frencisodgovori / citiraj  |  shramba  

Redstripe, 10% sem pokril z limitom za pol leta, vrnil sem ga še nekoliko prej, ker ni šlo za zelo velik znesek (cca 4000 EUR), bi bili stroški posojila gotovo višji. Tudi mi ni dišalo, da bi se zadolžil za več let, ker 4000 EUR posojila za pol leta ne bi dobil. V bistvu sem vsak mesec nekako dve tretjini plače namenil za pokritje limita.
#92925  19.05.10 10:59  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Pri limitu je lahko problem plačilna nedisciplina. Vračilo se ti zavleče ker sredstev ne vračaš in to zna bit pri ljudeh včasih problem. V primeru kredita imaš fiksni mesečni odtegljaj, na katerega pa nimaš upljiva.

Ni pa noben big deal vrniti 4k v pol leta tudi s kreditiranjem (cca 700 e mesečno), seveda če si kreditno sposoben ;-)
#92927  19.05.10 11:09  Frencisodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja, jaz sem bil pri limitu plačilno discipliniran, sicer bi ga lahko tudi podalšal še za pol leta.

4k sem vračal 10 let nazaj (so bili še tolarji) tako, da je to danes že skoraj dvakrat več po zdajšnji kupni moči.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 20

Seznam forumov  >  Skladi  >  Kredit ali dvig iz skladov?

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>