Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 14:07
-2,15 %
7.172,77
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 12:05
1,41 %
1.130,28
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 95317... najdena v temi Pregled novic - 18.01.11

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 18.01.11

Ta tema se nanaša na Pregled novic 18.01.11

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 95317... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 59   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#95291  18.01.11 08:41  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

Študentka FDV diplomirala na temo Pomen bureka v Sloveniji

Študentka je želela preučiti pomen in fenomen te balkanske jedi v Sloveniji, pred tremi leti pa je bil na temo bureka opravljen tudi doktorat.

http://www.pomurec.com/vsebina/3087/Stud...
:)
#95293 (odg: #95291 crt)  18.01.11 09:56  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

Študentka FDV diplomirala na temo Pomen bureka v Sloveniji

Študentka je želela preučiti pomen in fenomen te balkanske jedi v Sloveniji, pred tremi leti pa je bil na temo bureka opravljen tudi doktorat.

http://www.pomurec.com/vsebina/3087/Stud...
:)
Svašta...pa ne krivim teh dveh avtorjev, ampak butast in okoren izobraževalni sistem, ki zahteva papirje za vsako ceno. No, če že ne bo ustvarjenih služb in € na podlagi teh del, jima je uspelo ustvariti vsaj minuto smeha :-)
#95295 (odg: #95291 crt)  18.01.11 09:57  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

Mladina: Intervju: Dušan Semolič

...Vsi smo prebrali Doktrino šoka. Motite se, če mislite, da se je ta doktrina izvajala le v Čilu, izvaja se tudi v Sloveniji. Spomnim se, kako so slovenski demografi že leta 1998 v stilu doktrine šoka govorili, da bomo leta 2005 doživeli kolaps, če ne bomo vsi delali do 65. leta. Čeprav še danes ne delamo do 65. leta, tega kolapsa nismo doživeli.
#95297 (odg: #95295 sandi)  18.01.11 10:02  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

e jebiga sad... kolaps dozivljamo ravnokar, urnik je pa malo podaljsal prevzem evra, ki je pomenil rundo izi financiranja in s tem podaljsanje obdobja navidez nekaznovanega bluzenja.
#95299 (odg: #95293 waterdrop)  18.01.11 10:21  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[waterdrop]

:: [crt]

:: Študentka FDV diplomirala na temo Pomen bureka v Sloveniji

:: Študentka je želela preučiti pomen in fenomen te balkanske jedi v Sloveniji, pred tremi leti pa je bil na temo bureka opravljen tudi doktorat.

:: http://www.pomurec.com/vsebina/3087/Stud...
:: :)

Svašta...pa ne krivim teh dveh avtorjev, ampak butast in okoren izobraževalni sistem, ki zahteva papirje za vsako ceno. No, če že ne bo ustvarjenih služb in € na podlagi teh del, jima je uspelo ustvariti vsaj minuto smeha :-)

no kakorkoli, lahko bi izbrala drugo temo:)))

se pravi jaz krivim tudi avtorja, pa mater a to so sami predlagali take teme?
#95301 (odg: #95297 crt)  18.01.11 10:40  Frencisodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

e jebiga sad... kolaps dozivljamo ravnokar, urnik je pa malo podaljsal prevzem evra, ki je pomenil rundo izi financiranja in s tem podaljsanje obdobja navidez nekaznovanega bluzenja.
Ja, res je, večina se niti ne zaveda trenutnega kolapsa. Na Japonskem že 40 % državne blagajne porabijo za financiranje obresti, pri nas pa bo ta številka tudi kmalu dosežena zaradi višjih obrestnih mer. Pa PIGS države in še kakšna zraven samo prelagajo kolaps z novim zadolževanjem. Na koncu ECBju ne bo preostalo drugega kot tiskanje denarja, kot smo bili to vajeni v Yugi.
#95303 (odg: #95291 crt)  18.01.11 10:44  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  

iz diplomske naloge:

Meta-burek je na prvem mestu razumljen kot produkt singifikacije, kot skupek pomenov, v katere so razmerja moči vpletena na številne, kompleksne načine.

Burekov več se manifestira v izjavah, elementarnih enotah diskurza, ki so zmeraj dogodek, "ki ga niti jezik niti pomen ne moreta povsem izčrpati." Ne moremo jih neposredno zvesti na strukturalistične kategorije (npr. označevalec in označenec), saj jim ravno dejstvo, da so vedno dogodek, to onemogoča. Izjava pa ni zgolj od zunanjega objektivnega sveta neodvisna manifestacija diskurzov, ampak je "diskurzivna manifestacija, prilagojena objektivnemu, nediskurzivnemu polju."

------

se mi je zdelo, da fdv-jevska diploma ne bo ratala brez lacanovskih kategorij.

ampak zdaj ko smo odkrili dodano vrednost meta-bureka, je 10% gospodarska rast samo što nije.

* zadnji popravek: 18.01.11 10:44
#95305 (odg: #95303 rava)  18.01.11 10:52  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  

sploh ne vem kakšna diploma o bureku je to, če ne vključuje osnovnega postulata:

SVE SU PITE PITICE, SAMO JE BUREK PITAC!

(beri: kralj med vsemi vlečenimi in nadevanimi testi)

#95307 (odg: #95301 Frencis)  18.01.11 10:54  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Frencis]

Na koncu ECBju ne bo preostalo drugega kot tiskanje denarja, kot smo bili to vajeni v Yugi.
prej bomo po moje dali skoz se sklad za nerazvite, ker v to smer bo po moje mutiral esfs (ali kaj drugace imenovanega). s tem glavni igralci pristanejo na to, da se naprej financirajo razvoj trga (za svoje izdelke) v sibkejsih delih eu, ta sklad pa prevzame od ecb vlogo kupca obveznic (najprej na trgu, kasneje scasoma tudi primarno), s cimer se formalno ohrani nevtralnost ecb, ki je zdaj malo naceta, ker je bila uporabljena kot kupec v sili.
#95309 (odg: #95299 matic7)  18.01.11 10:54  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  
[matic7]

no kakorkoli, lahko bi izbrala drugo temo:)))

se pravi jaz krivim tudi avtorja, pa mater a to so sami predlagali take teme?
Naj pojasnim kako sem mislil....Teh ljudi ne poznamo ampak recimo, da se probamo dat v njihovo kožo. Delajo faks zato, da dobijo papir in da bodo lahko z njim mahali na kakšnem razpisu za kakšno udobno delo, čimbolje plačano. Ideje kaj bi počeli verjetno nimajo, imajo pa željo in nujo po pridobitvi papirja za izpolnitev ciljev navedenih v prejšnjem stavku. Študirajo kaj bi, pa jim nič pametnega ne pade na pamet. Odločijo se za nekaj kar ne zahteva preveč dela ampak ravno toliko, da jim temo na faksu odobrijo. Voila, imaš diplomanta in doktorja :-) Zato se mi zdijo dimplome brezveze. Kaj je njihov namen? Saj se skozi študij vidi kaj si delal. Uporabne po večini niso, zakaj bi jih potem sploh produciral? Kdor ima idejo, ki je česarkoli vredna jo bo verjetno spravil v prakso brez, da ga v to silijo :-)
#95311 (odg: #95305 sejad)  18.01.11 11:00  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[sejad]

sploh ne vem kakšna diploma o bureku je to, če ne vključuje osnovnega postulata:

SVE SU PITE PITICE, SAMO JE BUREK PITAC!

(beri: kralj med vsemi vlečenimi in nadevanimi testi)
to pa ze kaze na veliko strokovno podhranjenost izpitnega kadra na fdv in naravnost klice po katedri za burek :)
#95313 (odg: #95301 Frencis)  18.01.11 11:14  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  
[Frencis]

:: [crt]

:: e jebiga sad... kolaps dozivljamo ravnokar, urnik je pa malo podaljsal prevzem evra, ki je pomenil rundo izi financiranja in s tem podaljsanje obdobja navidez nekaznovanega bluzenja.

Ja, res je, večina se niti ne zaveda trenutnega kolapsa. Na Japonskem že 40 % državne blagajne porabijo za financiranje obresti, pri nas pa bo ta številka tudi kmalu dosežena zaradi višjih obrestnih mer. Pa PIGS države in še kakšna zraven samo prelagajo kolaps z novim zadolževanjem. Na koncu ECBju ne bo preostalo drugega kot tiskanje denarja, kot smo bili to vajeni v Yugi.
Berem članke tu gor pa tudi druge vire. So neki tiči, ki objavljajo knjige, video na youtube, na dvdjih, ni, da ni. Ekstremi v eno in drugo smer. Nekateri od teh delujejo kot nateg, nekateri manj, ampak dobro manipulacijo naredi dobro ravno to, da je ne prepoznaš. Sem že na točki, ko se sprašujem ali sploh ima smisel se s tem ukvarjat, ker več kot berem manj vem:-) Glede na sranje, ki bi znalo kmalu (v letih) priti do ventilatorja me zanima kako na srebro in zlato gledate vi, oz kako lahko človek sploh ohrani vrednost premoženja (ali ga poveča). Se vam zdi še vedno dober nakup?
#95315 (odg: #95313 waterdrop)  18.01.11 11:29  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[waterdrop]

Sem že na točki, ko se sprašujem ali sploh ima smisel se s tem ukvarjat, ker več kot berem manj vem:-)
to je normalno in je indikator, da dobro beres oziroma da se te prime :)

Glede na sranje, ki bi znalo kmalu (v letih) priti do ventilatorja me zanima kako na srebro in zlato gledate vi, oz kako lahko človek sploh ohrani vrednost premoženja (ali ga poveča). Se vam zdi še vedno dober nakup?
po moje je zelo lepa soroseva formulacija, da je zlato sicer mehurcek, ki pa bo postal se vecji mehurcek. od tu dalje je pa stvar osebnega okusa za udelezbo v taksnih situacijah. zlatnike imam zaenkrat se vedno na zalogi.

(glej tudi pravkar dodani element v pregledu novic)

srebro je pa analogna zgodba, vendar na dosti manjsem (manj likvidnem) trgu in so vsi premiki in vroci obcutki se dodatno povecani.

sicer ponavadi vsakomur svetujem, naj se skoncentrira na to, da bo ohranil in razvil prihodke in to taksne iz dela. ker je bilo po moje v preteklosti vse prevec pristopov "ah meni se pa ne da delat, ziher bom ful zasluzil z nalozbami, pa bom imel iz tega donose, pa ni frke". kar nekak ni ravno samoumevno. kar je upajmo da danes jasno ze vec ljudem kot prej.

* zadnji popravek: 18.01.11 11:29
#95317 (odg: #95313 waterdrop)  18.01.11 11:29  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  
[waterdrop]

Sem že na točki, ko se sprašujem ali sploh ima smisel se s tem ukvarjat, ker več kot berem manj vem:-)
Čudovito. To je point vsega... da poštekaš, da nimaš pojma. Zdaj pa lepo zapret DS in Platona brat.

Najbolj trotlziher je kaka primarna dejavnost - ljudje bodo vedno povpraševali po hrani, strehi nad glavo, medicini. Če znaš kaj od tega, ti ne bo hudega. Ker kakršne koli hranilce vrednosti (od zlata do denarja na banki, nepremičnin) ti lahko vzamejo kot bi mignil. V zvezi s tem je dobra vrlina tudi rokovanje z orožjem :-)
#95321 (odg: #95317 Tujec)  18.01.11 11:33  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

Najbolj trotlziher je kaka primarna dejavnost - ljudje bodo vedno povpraševali po hrani, strehi nad glavo, medicini. Če znaš kaj od tega, ti ne bo hudega. Ker kakršne koli hranilce vrednosti (od zlata do denarja na banki, nepremičnin) ti lahko vzamejo kot bi mignil.
nekaj v tem smislu sem med drugim hotel povedati s tistim, na kaj se koncentrirat., tujec je kot obicajno se malo bolj izostril sliko.

* zadnji popravek: 18.01.11 11:33
#95323 (odg: #95315 crt)  18.01.11 11:43  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

to je normalno in je indikator, da dobro beres oziroma da se te prime :)
Mislim, da se lahko za to tudi vašim prispevkom zahvalim. Torej hvala.

po moje je zelo lepa soroseva formulacija, da je zlato sicer mehurcek, ki pa bo postal se vecji mehurcek. od tu dalje je pa stvar osebnega okusa za udelezbo v taksnih situacijah. zlatnike imam zaenkrat se vedno na zalogi.

srebro je pa analogna zgodba, vendar na dosti manjsem (manj likvidnem) trgu in so vsi premiki in vroci obcutki se dodatno povecani.
Zadnje čase sem precej sledil objavam Geralda Celenteja. Neverjetno, tip je vsak dan v poročilih, gost na radijskih postajah, kar pomeni, da ima velik domet za širjenje svojih pogledov. Na njegovi strani je statistika, ki kaže, da je marsikaj prav napovedal (cca zadnjih 20, 25 let, seveda zgrešenih napovedi ni omenjenih :-). Skratka, ta tip napoveduje marsikaj, med drugim se tudi precej oklepa zlata in CAD $. Za srebro je tudi slišat vse mogoče (Chris Martenson, peak oil sicer, ampak vmes je tudi o srebru kot zaščiti in celo povečanju premoženja npr http://www.youtube.com/watch?v=fpm8J958N...ali ta http://www.youtube.com/watch?v=eidQTDjQ5...o tem kako visoke cene se pričakuje (v nekaj letih 500, 800, 1200, odvisno kje bereš :-), kako ga bo primanjkovalo zaradi velike porabe v industriji in da ga je v bistvu manj kot zlata, do tega, da je cena zmanipulirana itd... Tako, da to me malo moti in ne vem v kaj pravzaprav verjet. Če ne vem v kaj verjet potem je isto kot, da temu ne sledim, učinek bo enak oz. bi znal bit še bolj sproščen :-) Vem, da to ni psihiatrična ordinacije ampak verjetno ima še kdo take občutke? :-)

#95325 (odg: #95321 crt)  18.01.11 11:51  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [Tujec]

:: Najbolj trotlziher je kaka primarna dejavnost - ljudje bodo vedno povpraševali po hrani, strehi nad glavo, medicini. Če znaš kaj od tega, ti ne bo hudega. Ker kakršne koli hranilce vrednosti (od zlata do denarja na banki, nepremičnin) ti lahko vzamejo kot bi mignil.

nekaj v tem smislu sem med drugim hotel povedati s tistim, na kaj se koncentrirat., tujec je kot obicajno se malo bolj izostril sliko.

Ja, se strinjam o vsem zapisanem zgoraj, tudi o teh stvareh sem razmišljal :-) Najboljš način za ustvarjanje denarja je vsekakor znanje in delo. Vse ostalo je lahko pripomoček kvečjemu za ohranjanje.

Plato je pa mal pretežek se mi zdi, verjamem pa da je ok :-)
#95327 (odg: #95325 waterdrop)  18.01.11 12:08  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  

pusti ti platona.

lacan je daleč najbolj pičkohvaten. ko sem bila stara ene 20 let sem par mesecev hodila z enim matematikom, ki je bil tudi lacanovec. veliki in mali a-ji v mesečini .... aaahhhh. veš kaj to zadane! bolj popolnega bitja kot je bil takrat On, bog ni ustvaril.
#95331 (odg: #95327 rava)  18.01.11 12:21  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  
[rava]

pusti ti platona.

lacan je daleč najbolj pičkohvaten. ko sem bila stara ene 20 let sem par mesecev hodila z enim matematikom, ki je bil tudi lacanovec. veliki in mali a-ji v mesečini .... aaahhhh. veš kaj to zadane! bolj popolnega bitja kot je bil takrat On, bog ni ustvaril.
Če pa od ženske slišim, da deluje, pol bo treba kaj sprobat :-) Še malo branja filozofije in bomo dosegli isto stopnjo duhovnosti kot menihi v Tibetu :-))) Manj je več bo moja mantra :-)
#95333 (odg: #95331 waterdrop)  18.01.11 12:53  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  
[waterdrop]

:: [rava]

:: pusti ti platona.

::

:: lacan je daleč najbolj pičkohvaten. ko sem bila stara ene 20 let sem par mesecev hodila z enim matematikom, ki je bil tudi lacanovec. veliki in mali a-ji v mesečini .... aaahhhh. veš kaj to zadane! bolj popolnega bitja kot je bil takrat On, bog ni ustvaril.

Če pa od ženske slišim, da deluje, pol bo treba kaj sprobat :-) Še malo branja filozofije in bomo dosegli isto stopnjo duhovnosti kot menihi v Tibetu :-))) Manj je več bo moja mantra :-)
deluje, deluje. in to pri mladih puncah !!!

vsekakor daleč najbolj koristen aspekt filozofije - pravzaprav se pa kakega drugega niti ne morem spomniti.

če mi je pa začel razlagati kaj o matematiki, je bilo pa hitro konec veselja - skratka živ dolgcajt, po vsej verjetnosti pa bi se enako zgodilo tudi z ostalimi znanostmi.

#95335 (odg: #95323 waterdrop)  18.01.11 13:34  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[waterdrop]

Vem, da to ni psihiatrična ordinacije ampak verjetno ima še kdo take občutke? :-)
zlato je tradicionalno tema, ki je na pol ali na polno religiozna v smislu, da vzbuja zelo vroce obcutke in prepricanja z zelo malo takega, kar ni crno-belo.

recimo, da je to nekaj takega, kot ce bi pisal o slovenski politiki. takoj te bodo vsi poslali v kurac, ker za ene ne bos 100% pikcast in to je greh, za druge pa ne 100% progast, kar je ravno tako greh.

in pac stopnjevanje cene (ali pa v zgornji primerjavi slovenske poti v bankrot) histerijo z vseh koncev samo se povecuje.

osebno sem si polozaj do zlata olajsal tako, da sem se zacel s tem ukvarjat tam nekje v zgodnjih 00'ih ( like 2002/3 v raznih oblikah), pa mi je zdaj lazje se se naprej peljat, ker je to dosti bolj lagodno kot pa se sekirat, a naj bi zdaj zacel :)

vsekakor to, da je nekaj ze opazena zgodba z ze prisotno komponentno vrocega / modnega denarja, pomeni, da moras pozicijo tolko bolj drzat na oku in da je lahko tolko bolj nagnjena k nenadnim velikim premikom (kakor vzvalovi vkljucena mnozica, katere kolektivna pamet je vedno manjsa). zdaj pa kakor ti to lezi.

* zadnji popravek: 18.01.11 13:34
#95339 (odg: #95323 waterdrop)  18.01.11 13:50  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[waterdrop]

Tako, da to me malo moti in ne vem v kaj pravzaprav verjet. Če ne vem v kaj verjet potem je isto kot, da temu ne sledim, učinek bo enak oz. bi znal bit še bolj sproščen :-)
saj poznas... ce ne ves, kaj bi - daj mir (ne delaj pozicije ne v eno ne v drugo smer) (in pejd pocet kaj drugega)

#95341 (odg: #95339 crt)  18.01.11 14:36  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [waterdrop]

::Tako, da to me malo moti in ne vem v kaj pravzaprav verjet. Če ne vem v kaj verjet potem je isto kot, da temu ne sledim, učinek bo enak oz. bi znal bit še bolj sproščen :-)

saj poznas... ce ne ves, kaj bi - daj mir (ne delaj pozicije ne v eno ne v drugo smer) (in pejd pocet kaj drugega)

Seveda, poznam :-) Je pa včasih fajn slišat še kakšno mnenje od prizemljenih ljudi, da se človek tudi sam spet malo prizemlji.

Sicer se tudi sam že peljem na tem vlaku, tam nekje od 2009. V 2010 sem še na eni postaji vstopil, ampak nič agresivnega.

Vsekakor pa hvala za ta in prejšnji komentar. Sem ga že 3x in ga bom še nekajkrat prebral :-)
#95343 (odg: #95341 waterdrop)  18.01.11 15:08  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ce ti lahko se malo zakompliciram tehtanje :)

glede raznih terorij zarote in manipulacije...

realnost ima grdo lastnost, da ima vcasih vec domisljije kot domisljija.

recimo ravnokar se snema serija o dinastiji borgia.

pa vprasajo reziserja: kako pa kaj zgodovinska tocnost, se drzite tega, kar se je zares zgodilo?

in on pravi: ma ne, to ne moremo, ker noben ne bi verjel in bi takoj rekli, da to je pa tipicno filmsko pretiravanje.

s cimer seveda nisi nic blizje temu, kaj je ali pa ni res.
#95345 (odg: #95343 crt)  18.01.11 15:35  Diego Armando Xodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

ce ti lahko se malo zakompliciram tehtanje :)

glede raznih terorij zarote in manipulacije...

pa vprasajo reziserja: kako pa kaj zgodovinska tocnost, se drzite tega, kar se je zares zgodilo?

in on pravi: ma ne, to ne moremo, ker noben ne bi verjel in bi takoj rekli, da to je pa tipicno filmsko pretiravanje.

s cimer seveda nisi nic blizje temu, kaj je ali pa ni res.
Borgia... Tista familija kjer so se F... vsi med sabo in so imeli v dinastiji kar nekaj Papežev... Naslov le tega so si pa kupili s prostitucijo 12 letne hcerke?
#95349 (odg: #95343 crt)  18.01.11 15:56  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

V bistvu sem na nekaj podobnega naletel ravno v nekem filmu, kjer se govori o gospodarskem stanju danes in je malo bolj apokaliptične narave. Tam npr. omenjajo zgodbo z Židi med drugo svetovno vojno. Do zadnjega niso verjeli kaj se jim lahko zgodi, čeprav se je vedelo ali slutilo ampak to je bilo tako osupljivo, da se je enostavno zdelo nemogoče. No, potem je bilo prepozno.

Tudi v prejšnjem postu omenjeni Chris Mortenson, govori o tem, da ne vidimo zadeve dokler ni prepozno. On je manj dramatičen in za ponazoritev uporabi stadion in vodno kapljico, ki se vsako minuto (če se ne motim), od 8h zjutraj dalje podvoji. Ob 12h zgleda še nakako ok, ob 12:45 pa vse zalije, ker je funkcija naraščanja eksponencialna, tako kot je povečevanje dolga. (No, mogoče nisem bil prav točen ampak se razume kaj mislim :-)

* zadnji popravek: 18.01.11 15:56
#95351 (odg: #95345 Diego Armando X)  18.01.11 15:57  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Diego Armando X]

Borgia... Tista familija kjer so se F... vsi med sabo in so imeli v dinastiji kar nekaj Papežev... Naslov le tega so si pa kupili s prostitucijo 12 letne hcerke?
ja, v tem smislu. glej tudi: kostanjev balet.
#95353 (odg: #95349 waterdrop)  18.01.11 16:04  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[waterdrop]

Tudi v prejšnjem postu omenjeni Chris Mortenson, govori o tem, da ne vidimo zadeve dokler ni prepozno. On je manj dramatičen in za ponazoritev uporabi stadion in vodno kapljico, ki se vsako minuto (če se ne motim), od 8h zjutraj dalje podvoji. Ob 12h zgleda še nakako ok, ob 12:45 pa vse zalije, ker je funkcija naraščanja eksponencialna, tako kot je povečevanje dolga. (No, mogoče nisem bil prav točen ampak se razume kaj mislim :-)
problem je takrat, ko se zacne teza "a vidite, tole, kar pravim, se vam zdi neverjetno in ravno to dokazuje, da je res!!!" - kar je pa ponavadi ze za kuku vreco, vsaj kar se tice avtorja.
#95355 (odg: #95327 rava)  18.01.11 16:05  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  
[rava]

pusti ti platona.

lacan je daleč najbolj pičkohvaten.
Tale forum je dober za popizdit. Predvsem zato, ker lokalni Platon nima preveč dolgih prebliskov idealizma, in se vedno še prav čas vrne na drugo plovbo.

Lacanov je ko smetja...
#95357 (odg: #95353 crt)  18.01.11 16:29  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

problem je takrat, ko se zacne teza "a vidite, tole, kar pravim, se vam zdi neverjetno in ravno to dokazuje, da je res!!!" - kar je pa ponavadi ze za kuku vreco, vsaj kar se tice avtorja.
Ja saj, to je problem. Sploh ko uporabljajo takšne dramatične primere in skušajo v človeku vklopit alarm, takrat že fejst smrdi po manipulaciji. Ampak dejstva, ki ti jih predstavijo zgledajo hudo prepričljiva in resnična. Mogoče celo ne lažejo, sam ne povejo vsega oz povejo to kar hočejo. Dezinformacije so pa spet en krasen pripomoček, sploh v politiki....

Na koncu prideš do zaključka, da ne moreš bit v nič siguren, kar pa ni glih dober občutek. Pol rečeš kaj mi je to treba in greš na pivo (in res grem:-)
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 59   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 18.01.11

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>