Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 19:49
0,65 %
8.005,00
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 18.10
0,13 %
1.355,27
SI 18.10
0,44 %
875,13
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 96435... najdena v temi Pregled novic - 21.02.11

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 21.02.11

Ta tema se nanaša na Pregled novic 21.02.11

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 96435... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 21
#96427  21.02.11 08:25  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

ma ko sem bil v braziliji je bilo vse tako drago...

nepremičnine sicer nisem gledal, res da je bil recimo jastog na tržnici zelo poceni proti našim cenam, ampak cene sadja in zelenjave, avtov, tehnike, oblačil...ma smo reveži mi slovenci, takšne cene imajo.. Sem mislil, ja bodo punce kakšna oblačila kupovala, ziher je pocen tam, nakar sem ugotovil, da celo sami hodijo kupovati npr. v miami.

no verjetno je sadje in zelenjaveapoceni v kakšnih manjših mestih, ampak v velikih pač ni..
#96429  21.02.11 09:09  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

a, pa se pol iekg se prodaja http://www.finance.si/303380/Naprodaj-po...
objavljeno je pa v delu, da ne bi slucajno prebral kdo, ki bere financial times :)
#96433 (odg: #96429 crt)  21.02.11 14:02  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

a, pa se pol iekg se prodaja http://www.finance.si/303380/Naprodaj-po...
objavljeno je pa v delu, da ne bi slucajno prebral kdo, ki bere financial times :)
--ze tu se je prodajala

http://www.denarnisupermarket.com/forum/...
in tu

ta zgodba zgleda kot nepremicnine. vecno se prodaja, proda se pa ne nic oz. ko se bo prodalo se bo za delcek zacetnih zelja

* zadnji popravek: 21.02.11 14:02
#96435 (odg: #96433 andrejcc)  21.02.11 14:14  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--za ljubitelje zgodovine oz. rubrik povedali so

http://www.denarnisupermarket.com/index....
http://www.denarnisupermarket.com/index....

in ekskluzivna tema iekg

#96437 (odg: #96427 matic7)  21.02.11 15:26  orestodgovori / citiraj  |  shramba  
[matic7]

ma ko sem bil v braziliji je bilo vse tako drago...

nepremičnine sicer nisem gledal, res da je bil recimo jastog na tržnici zelo poceni proti našim cenam, ampak cene sadja in zelenjave, avtov, tehnike, oblačil...ma smo reveži mi slovenci, takšne cene imajo.. Sem mislil, ja bodo punce kakšna oblačila kupovala, ziher je pocen tam, nakar sem ugotovil, da celo sami hodijo kupovati npr. v miami.

no verjetno je sadje in zelenjaveapoceni v kakšnih manjših mestih, ampak v velikih pač ni..
Težko verjamem, da so se v par letih stvari tako drastično spremenile. Ko sem bil pred petimi leti v Braziliji, se mi je zdelo prav poceni: hrana, prenočišča in vse ostalo, kar pač potrebuješ kot turist. Res pa je, da nisem prišel kupovat avtomobilov in tehnike, obleke pa v tistem podnebju tako ne potrebuješ kaj dosti. Nedvomno pa se država hitro razvija, Real je narasel in pa nedvomno, Rio je zgodba zase.

Seveda pa je nekaj stvar percepcije, sam sem začel hoditi po svetu še krepko v času Juge, ko smo bili na zahodu resnično pravi reveži in to mi je očitno ostalo v podzavesti. Zato se danes vsakič, ko grem preko meje, počutim prav prijetno, ker si lahko pogosto privoščim celo več kot doma.
#96443  21.02.11 20:49  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

Libya is the only Fitch-rated sovereign that has no government debt.
#96447  21.02.11 21:36  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  
Demokrati bi proračun urejali tako, republikanci drugače, upokojenskih upravičenj pa si ne upa dotakniti nihče.
eni bi pa kar v ameriko bežali :)
#96451  21.02.11 23:45  matejkoodgovori / citiraj  |  shramba  

Od danes do predvidoma 28.02.2011 ni možno prek spleta dostopati do podatkov o plačilu prispevkov s strani delodajalca. Sam grem namreč cca. vsake 3 mesece malo preverit.

http://edavki.durs.si/OpenPortal/Pages/N...

* zadnji popravek: 21.02.11 23:45
#96453 (odg: #96447 rava)  22.02.11 03:21  crn1odgovori / citiraj  |  shramba  
[rava]

:: Demokrati bi proračun urejali tako, republikanci drugače, upokojenskih upravičenj pa si ne upa dotakniti nihče.

eni bi pa kar v ameriko bežali :)
To je sicer res, ampak ce lahko izpostavim eno akademsko razliko med USA in Evropo. V Evropi je ta "pravica" do penzije uzakonjena v kaksnih zakonih in ustavi in tudi v glavah volilcev. V USA so dokaj pogoste debate o tem, koliko je sploh se mozno raztegniti Social Security in celo dopisi od Social Security vedno vsebujejo tudi opozorilo, da vplacevanje v ta sistem ni garancija za penzijo.

Zdaj, to je seveda bolj akademska razlika, ker noben politik noce dregniti v to in vsi veselo kupujejo glasove. Kljub temu bi pa rekel, da je mentaliteta v USA dosti bolj razvita v smer samozadostnosti, kot v Evropi.
#96459 (odg: #96453 crn1)  22.02.11 10:25  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  

še niso pokapirali koliko denarja se da privoliti ;)?
#96461 (odg: #96437 orest)  22.02.11 11:01  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[orest]

:: [matic7]

:: ma ko sem bil v braziliji je bilo vse tako drago...

::

:: nepremičnine sicer nisem gledal, res da je bil recimo jastog na tržnici zelo poceni proti našim cenam, ampak cene sadja in zelenjave, avtov, tehnike, oblačil...ma smo reveži mi slovenci, takšne cene imajo.. Sem mislil, ja bodo punce kakšna oblačila kupovala, ziher je pocen tam, nakar sem ugotovil, da celo sami hodijo kupovati npr. v miami.

::

:: no verjetno je sadje in zelenjaveapoceni v kakšnih manjših mestih, ampak v velikih pač ni..

Težko verjamem, da so se v par letih stvari tako drastično spremenile. Ko sem bil pred petimi leti v Braziliji, se mi je zdelo prav poceni: hrana, prenočišča in vse ostalo, kar pač potrebuješ kot turist. Res pa je, da nisem prišel kupovat avtomobilov in tehnike, obleke pa v tistem podnebju tako ne potrebuješ kaj dosti. Nedvomno pa se država hitro razvija, Real je narasel in pa nedvomno, Rio je zgodba zase.

Seveda pa je nekaj stvar percepcije, sam sem začel hoditi po svetu še krepko v času Juge, ko smo bili na zahodu resnično pravi reveži in to mi je očitno ostalo v podzavesti. Zato se danes vsakič, ko grem preko meje, počutim prav prijetno, ker si lahko pogosto privoščim celo več kot doma.

Jah v bistvu se lahko v parih tednih precej spremeni, se spomnim da je takrat EUR padel proti realu, pa se je precej poznalo, še tujci so jamrali s tistim ki sem kasneje govoril, kako slabše je sedaj ker seveda so dobili plače v EUR.

kilogram banan 18 EUR ali koliko sem že takrat napisal, evo poišči moj post..

http://www.denarnisupermarket.com/?pt=fo...

verjamem da se jih da kje zastonj dobiti ampak na tržnici je bila takšna cena, jastogi pa skoraj zastonj.., vso sadje pa tako zelo drago.

v glavnem če imaš v sloveniji 2k plače neto si pri cenah ki sem jih jaz videl točno v tistem obdobju ko sem bil tam, pravi revež.
#96463 (odg: #96461 matic7)  22.02.11 11:11  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[matic7]

verjamem da se jih da kje zastonj dobiti ampak na tržnici je bila takšna cena, jastogi pa skoraj zastonj.., vso sadje pa tako zelo drago.
oce je svojcas delal v juzni ameriki .. tam se je precej poznalo, da je narava radodarna. ribici so prisli z runde z znj rib in zraven so se jim nabrali nekaksni nezazeleni lignji. ki so jih valjda zmetali stran. in se je oce valjda zmenil, da tisto potem pac njemu dajo brezplacno, ce ze mecejo. dokler ni enkrat naredil napake in jim ponudil narejene jedi. potem so se podrazili :)

* zadnji popravek: 22.02.11 11:11
#96465 (odg: #96463 crt)  22.02.11 11:44  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [matic7]

:: verjamem da se jih da kje zastonj dobiti ampak na tržnici je bila takšna cena, jastogi pa skoraj zastonj.., vso sadje pa tako zelo drago.

oce je svojcas delal v juzni ameriki .. tam se je precej poznalo, da je narava radodarna. ribici so prisli z runde z znj rib in zraven so se jim nabrali nekaksni nezazeleni lignji. ki so jih valjda zmetali stran. in se je oce valjda zmenil, da tisto potem pac njemu dajo brezplacno, ce ze mecejo. dokler ni enkrat naredil napake in jim ponudil narejene jedi. potem so se podrazili :)

he he verjamem..

ma saj jaz ne bi kupoval banan za 18 EUR samo če so ble pa rdeče barve:)

pa nabaviš potem sadje ne:)

sedaj ko sem bil v casablanci so celo tako pravili, da ribe jedo tisti ki so revnejši in si mesa ne morejo privoščiti. Sem se smejal in rekel fajn za revnejše:)

tudi tam je rib ogromno.

potem pa kuhajo pečejo tiste njihove specialitete, ki so nam evropejcem itak nagravžne, o ribah pa ne duha ne sluha, v brazliji je pa druga pesem, ribe povsod, kar je super.

dobro tudi pri slovencih opažam, da je kar precej takšnih ki jim ribe niso po godu, kar težko razumem, deloma si to razlagam tako, da njim je mama kdaj pripravila kakšno rižoto s tistimi kupljenimi morskimi sadeži, pri katerih ti slabo rata že samo od vonja v prostoru ali pa tiste ribe pripravljene iz tistih posodic.

dobro roko na srce tudi če dobro ribo pečeš v pečici je vonj v prostoru zelo močan:)
#96467 (odg: #96465 matic7)  22.02.11 12:01  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[matic7]

dobro roko na srce tudi če dobro ribo pečeš v pečici je vonj v prostoru zelo močan:)
jaz rad pecem skuse (ja, ravno njih), v.d. zene ne mara rib, pol si pa predstavljaj :)
#96481 (odg: #96465 matic7)  23.02.11 09:50  mersaultodgovori / citiraj  |  shramba  
dobro tudi pri slovencih opažam, da je kar precej takšnih ki jim ribe niso po godu, kar težko razumem
koščice...
#96483 (odg: #96481 mersault)  23.02.11 09:58  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

jah mislim... pa jej ribe iz druzine hrustancnic madona :)

(samo naj se ti ne prismodi morski pes, ker to je pa brutalno)
#96503 (odg: #96461 matic7)  23.02.11 15:53  orestodgovori / citiraj  |  shramba  

Sem že mislil, da ne govoriva o isti državi, pa je poanta predvsem o tem kaj koga zanima. Od tistih stvari, ki si jih napisal jaz tudi doma (z izjemo banan) ničesar ne uporabljam, lahko pa približno povem, da smo bili cela družuna (2+2) v Braziliji dobre tri tedne in približno nas je vse skupaj stalo 1.500Eur po glavi, vključno z letalskimi kartami čez Atlantik in mislim da 11 internimi poleti.

Ribe (piranje) smo si nalovili kar sami in so nam jih zvečer pripravili, kar pa me je res navdušilo je meso, o takšni govedini lahko tule le sanjamo. Še celo moja v.d. žene, ki je sicer bolj vegetarijanske sorte, je tam čisto spremenila prehranjevalne navade.
#96505 (odg: #96503 orest)  23.02.11 18:09  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  

že drug primer v isti temi z v.d. žene?

:)))))
#96507 (odg: #96505 rava)  23.02.11 18:23  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ej, moz mi ni aktualen
#96509 (odg: #96507 crt)  23.02.11 18:37  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  

meni se pa kar uporabni zdijo.

zelo priporočam.
#96511 (odg: #96503 orest)  23.02.11 21:36  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[orest]

Sem že mislil, da ne govoriva o isti državi, pa je poanta predvsem o tem kaj koga zanima. Od tistih stvari, ki si jih napisal jaz tudi doma (z izjemo banan) ničesar ne uporabljam, lahko pa približno povem, da smo bili cela družuna (2+2) v Braziliji dobre tri tedne in približno nas je vse skupaj stalo 1.500Eur po glavi, vključno z letalskimi kartami čez Atlantik in mislim da 11 internimi poleti.

Ribe (piranje) smo si nalovili kar sami in so nam jih zvečer pripravili, kar pa me je res navdušilo je meso, o takšni govedini lahko tule le sanjamo. Še celo moja v.d. žene, ki je sicer bolj vegetarijanske sorte, je tam čisto spremenila prehranjevalne navade.

Ok da zaključiva z brazilijo.

verjamem da se da dobiti kje zelo poceni, jaz pa sem bil na križarjenju in sem bil recimo da v centru kot je city park (do sedaj tako dragih cen za takšno robo nisem videl še nikjer na svetu), bil sem na tržnici živil , cene takšne da je adijo. Ribe niso drage.

kot pravim tukaj kot sem bil jaz so bile takšne cene, če grem na dunaj, v amsterdam, pariz, miami (tam je praktično zastonj za brazilijo) je ceneje ta osnovna roba kot v braziliji. Verjamem da v teh mestih cene navijejo do amena, ampak meni je bilko drago, kdo drug ki je pa tam potoval več tednov pa verjamem da je poceni živel, jaz pa lahko povem da je iz mojega vidika bilo kar sem videl svinjsko drago. Celo domačini so se čudili ko sem rekel da je S5 drag, saj stane toliko kot pri nas ferari.:)

meso:)

no tudi to sem jedel tam, pa me ni navdušilo..

v sloveniji lahko v dobrih restavracijah jemo vrhunsko teletino in tudi druge vrste mesa (nisem ljubitelj svinjine). tudi doma jo lahko pripravimo, ne vem pa iz kje je to meso..

jedel sem že v mnogih zelo znanih svetovnih restavracijah, pa ti povem da slovenske glede mesa nikjer ne zaostajajo.

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 21

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 21.02.11

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>