Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 18:19
-0,54 %
10.240,03
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:51
-1,05 %
1.381,50
SI 15:30
0,03 %
859,13
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 96541... najdena v temi NKBM, POSR-jm

Seznam forumov  >  Borza  >  NKBM, POSR-jm

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 96541... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 135   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > | zadnja
#96519  24.02.11 10:51  karmenodgovori / citiraj  |  shramba  

Zanima me mnenje o delnicah NKBM in POSR kaj naredim z njim, te so edine, ki mi krepko kvarijo donos?

Ker sem obe kupila na javi prodaji,sem jih kupila po "nacionalih interes" velikih cenah,lahko bi vesoljski francelj tudi nas kaj reševal,kot nlb,gradbince,...? OK, bila sem v dvomih pri nakupih,predvsem pri POSR,vendar je na koncu prevladala odločitev predvsem na podlagi člankov v Financah in tudi bivše KD točk,ki so v glavnem vsi novinarji pisali,da sta to dobri naložbi,OK bil je tudi eden ali dva od 100,ki sta bila proti nakupu! Sedaj 3+ leta kasneje pa isti pisci na financah,pišejo kako sta obe firmi in delnici slabi-ničvredni? To je isto kot politika v slovenijastanu,včasih so bili vsi komunisti,sedaj so pa rdeči in beli-po potrebi pametni?
#96521 (odg: #96519 karmen)  24.02.11 11:17  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[karmen]

Ker sem obe kupila na javi prodaji,sem jih kupila po "nacionalih interes" velikih cenah
ce si kupila nkbm na javni prodaji, si ga po 27, kar pomeni, da si imela v roku par mesecev nerealiziran dobicek +50%. zakaj je ostal nerealiziran - s tem nima nic ne franci ne bajuk.

OK, bila sem v dvomih pri nakupih,predvsem pri POSR,vendar je na koncu prevladala odločitev predvsem na podlagi člankov v Financah in tudi bivše KD točk,ki so v glavnem vsi novinarji pisali,da sta to dobri naložbi
no jaz sem za finance napisal clanek, da je nkbm eno lepo sranje (in to dokumentiral s primeri iz bilance), za katerega pa bo po moje vseeno naval, ker narod rad verjame v pravljice, ter da je zato primerna taktika - spekulativno kupi, vendar dobro glej, da se znebis.

kaj bi lahko drugega kot to clovek povedal o firmi, ki neposredno pred vrati krize (ko je v svetu ta za debelo bila, samo slovencem ni bilo se nic jasno) zmanjsuje rezervacije, celotno povecanje dobicka pa naredi s prodajo paketa delnic petrola, mi res ni jasno.

OK bil je tudi eden ali dva od 100,ki sta bila proti nakupu! Sedaj 3+ leta kasneje pa isti pisci na financah,pišejo kako sta obe firmi in delnici slabi-ničvredni? To je isto kot politika v slovenijastanu,včasih so bili vsi komunisti,sedaj so pa rdeči in beli-po potrebi pametni?
ne vem za druge, sam se vedno mislim o nkbm enako, razlika je samo v tem, da vedno manj pisem, ker imam vedno jasnejsi vtis, da itak nic ne nuca :) za svojo duso sem pa ze dovolj povedal.

v nkbm se pac neki slovenci igrajo, da je to banka in da ima baje neke lastnike. dejansko je pa samopostrezna vreca denarja. tako kot je tudi sicer v slovenskih podjetjih navada.

to je en lep kurac in ce se bo tecaj delnice kaj dvignil, se ne bo zato, ker bi firma cez noc postala boljsa. ker nima od kod postati boljsa. kjer nic ni (sposobnega kadra in sposobnih lastnikov), tam se vojska ne vzame in tudi prinese ne. (tj. ne prevec racunat, da ce nekdo naredi drzavni udar in skipa stran dosedanja slovenska politicna plemena, da potem bo pa cudezno boljse.)

ce se bo dvignil, se bo zato, ker se bo nekdo spomnil, da ima v portfelju nkbm in da mora malo nafrizirat bilanco. kdo in kdaj in do kolko - nimam pojma.

toliko o nkbm. posr sem pa nehal gledat, ko sem si ogledal njihove nalozbe in malo poracunal, kaj gibanja na borzi in pri vzajemnih skladih pomenijo zanje. tako da glede javne prodaje o posr nisem imel clanka, pa tudi kasneje se vec nisem ukvarjal z njo.

dalje se lahko obrnes na te razne neimenovane novinarje, pa se sem kaj napises, pa da vidimo, kaksen smeh bo iz tega.

zdaj mogoce ti to vse preberes in reces: jah, nic mi nisi pomagal.

problem je v tem, da ko hoces ljudem pomagat, ne poslusajo (po moznosti te zraven se napizdijo, da si jim fovs etc). potem, ko ze debelo zavozijo, bi pa radi pomoc. samo da se je takrat ne da vec dati. tako pac je. ze dolgo in verjetno se do nadaljnega bo.

* zadnji popravek: 24.02.11 11:17
#96529 (odg: #96521 crt)  24.02.11 11:46  Frencisodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [karmen]

:: Ker sem obe kupila na javi prodaji,sem jih kupila po "nacionalih interes" velikih cenah

ce si kupila nkbm na javni prodaji, si ga po 27, kar pomeni, da si imela v roku par mesecev nerealiziran dobicek +50%. zakaj je ostal nerealiziran - s tem nima nic ne franci ne bajuk.
Če kljub temu kupiš nacionalni interes, se vprašaj če je to tudi tvoj interes.

Sem ljudem pravil, da je cena visoka, pravzaprav je bil cel SLO trg visoko. Se spomnim Bajuka, cena bo 20 EUR ali pa 27 EUR, ma tkole mal čez palec za 25% gor !

Poznam enega, ki je šel v nakup, danes pa pravi, da je kapitalizem itak brezveze in bi mogli uvesti socializem.
#96531 (odg: #96529 Frencis)  24.02.11 14:17  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Frencis]

Poznam enega, ki je šel v nakup, danes pa pravi, da je kapitalizem itak brezveze in bi mogli uvesti socializem.
Če poznaš sam enga tacga maš še srečo :)

Če ti ne gre v lajfu, so ziher kaki IZMI krivi...
#96533 (odg: #96531 MSTANK1)  24.02.11 14:28  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

:: [Frencis]

:: Poznam enega, ki je šel v nakup, danes pa pravi, da je kapitalizem itak brezveze in bi mogli uvesti socializem.

my sentiments exactly :)

#96535 (odg: #96529 Frencis)  24.02.11 14:29  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Frencis]

Če kljub temu kupiš nacionalni interes, se vprašaj če je to tudi tvoj interes.
o tem je bil pa clanek 10 let nazaj in to dva, clanek + ekstra dodatni pojasnilni clanek k prejsnjem za posebej trde :)
#96537 (odg: #96531 MSTANK1)  24.02.11 15:30  Frencisodgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

Ma ne saj me več ljudi vpraša zakaj takrat nisum kupil NKBM, pa jim odgovorim, da so mi bile takrat vse SLO delnice predrage. Stvar je bila medijsko zelo izpostavljena in čreda je šla v nakup.

Ja pa Balkan je bil vroča zgodba, en sodelavec mi pravi: "ko bom prišel na ničlo prodam in si kupim stanovanje". Jaz ga vprašam, če je vseeno, če bo to čez 15 let, vprašam ga tudi, če sedaj vidi še kaj bolj zanimivega kot Balkan...
#96541 (odg: #96521 crt)  24.02.11 16:54  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [karmen]

:: Ker sem obe kupila na javi prodaji,sem jih kupila po "nacionalih interes" velikih cenah

--kako res. po drugi pa se še živo spomnim komentarjev, ki jih tudi na FT ni manjkalo o tem kakšen da je ta bajuk, ki je dovolil kupit samo omejeni znesek (dokler je bil velik plus na papirju), zdaj pa jih je taisti nategnil, ker jim je tako drago prodal. saj se vprašaš kdo je tu nor.

point je, ki se ga večina še vedno ne želi zavedati ta, da niso vsi za borzo. žal pa jih večina zaradi zaslužkov iz certifikatov misli, da so finančni guruji in v tej lastni prepričanosti mečejo nov in nov denar. o vrednotenjih si noben ne vzame pet minut časa, da bi prebral kakšen odlomek letnega poročila ipd ravno tako itd itd

::OK, bila sem v dvomih pri nakupih,predvsem pri POSR,vendar je na koncu prevladala odločitev predvsem na podlagi člankov v Financah in tudi bivše KD točk,ki so v glavnem vsi novinarji pisali,da sta to dobri naložbi
--dobri naložbi? če se ne motim je večina na vseh mogočih straneh govorila, da ni poceni, vendar da se špekulativno lahko pričakuje rast.

osebno sem pisal nekaj kratkega o nkbm bolj v smeri, da se naj vsak zamisli, če je pričakoval 10% in dobil 50% v par tednih, če bi bilo to smiselno prodati. (kar sem tudi sam storil pa ne po max ampak prej)

posr skupaj z nkbm pa sem po spominu vključil v drug članek o IPOtih v sloveniji in raznih čudaštvih (tudi tu sem sel zraven. potem ob spremembi ipo pogojev polovico umaknil in kasneje z manjšim minusom hitro izstopil)

problem je v tem, da ko hoces ljudem pomagat, ne poslusajo (po moznosti te zraven se napizdijo, da si jim fovs etc). potem, ko ze debelo zavozijo, bi pa radi pomoc. samo da se je takrat ne da vec dati. tako pac je. ze dolgo in verjetno se do nadaljnega bo.
--we are multiplying :)

#96545 (odg: #96537 Frencis)  24.02.11 17:08  miroslav13odgovori / citiraj  |  shramba  
[Frencis]

:: [MSTANK1]

:: Če poznaš sam enga tacga maš še srečo :)

Če prideš za 15 let na ničlo, to pomeni, da bo od tvojega nakupa preteklo približno 18 let!!! Če si v to prišteješ inflacijo bo tvoje izplačilo v realnosti za 40% manjše pri samo malo večji inflacijo kot 2%!!! To pomeni, da lahko kupiš le dobrih 50% stanovanja, kot bi ga leta 2007 ali 2008

#96551 (odg: #96519 karmen)  24.02.11 17:22  miroslav13odgovori / citiraj  |  shramba  

imela si možnost delnice NKBM dobro prodati pa tega nisi izkoristila. Zato si si sama kriva.

Sedaj imaš možnost, da delnice NKBM dokupiš po ceni dobrih 10 eur. V kolikor boš kupila 5x več delnic, kot si jih na javni prodaji boš jih lahko prodali pri ceni 15eur in boš v plusu, če ne upoštevaš inflacije. Taka možnost ti je priporočljiva v primeru, če imaš denar.

V kolikor ne potrebuješ denarji jih še obdrži, ker velikoslabše tako ali tako ne more biti, kot je.

V kolikor pa potrebuješ denar, pa prodaj, ker druge možnosti nimaš.

Če pa v naprej razmišljaš o kakšnikoli naložbi pa razmišljaj o stvarnih vrednosti. Teh produktov je že kar nekaj v Sloveniji, so imune na inflacijo in nimajo borznega tveganja, kar je najpomembnejše. Donosi so stalni, tam okrog 6-10%. Če ti stvarna vrednost ne bo delala donosa (realno gospodarstvo) ti ga borza bo še manj, saj je borza odvisna od ponudbe in povpraševanja. Povpraševanja ni zato tudi donosa ni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#96555 (odg: #96545 miroslav13)  24.02.11 17:39  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[miroslav13]

:: [Frencis]

:: :: [MSTANK1]

:: :: Če poznaš sam enga tacga maš še srečo :)

::

en sodelavec mi pravi: "ko bom prišel na ničlo prodam in si kupim stanovanje". Jaz ga vprašam, če je vseeno, če bo to čez 15 let, vprašam ga tudi, če sedaj vidi še kaj bolj zanimivega kot Balkan...

Če prideš za 15 let na ničlo, to pomeni, da bo od tvojega nakupa preteklo približno 18 let!!! Če si v to prišteješ inflacijo bo tvoje izplačilo v realnosti za 40% manjše pri samo malo večji inflacijo kot 2%!!! To pomeni, da lahko kupiš le dobrih 50% stanovanja, kot bi ga leta 2007 ali 2008

To je matematično :) V življenju gredo cene stanovanj spet proti "oo", ko v novem krogu prideš enkrat na ničlo z ex-jugo delnicami...tko da bo to verjetno v % le še za kakšno sobo; takrat :)

Btw tist, ki je takrat šibnu v delnice namest v stanovanje, je le naredil eno napako namest druge...
#96557 (odg: #96541 andrejcc)  24.02.11 17:48  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

:: [crt]

:: :: [karmen]
:: problem je v tem, da ko hoces ljudem pomagat, ne poslusajo (po moznosti te zraven se napizdijo, da si jim fovs etc). potem, ko ze debelo zavozijo, bi pa radi pomoc. samo da se je takrat ne da vec dati. tako pac je. ze dolgo in verjetno se do nadaljnega bo.

--we are multiplying :)

Tle je vedno huda / večna dilema al prodat dušo hudiču in postat benefector of humanity :)
#96563  25.02.11 00:50  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Ko je že govora o NKBM, me zanima ali se prodajo delnic NKBM (pridobljenih iz tistega slavnega Bajukovega "IPO") napove v klasični napovedi kapitalskih dobičkov?

Se mi neki megleno dozdeva, da se je nekaj govorilo o dohodnini v povezavi z delnicami NKBM...

Hvala
#96565 (odg: #96563 roaddogg)  25.02.11 07:29  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

posebnost glede dohodnine so tiste delnice, ki jih dobis kot podarjene za neko dobo drzanja delnic iz javne prodaje. tiste se obravnavajo (seveda) kot darilo in jih je treba kot take prijaviti. prodaja kupljenih v javni je pa pac navadna prodaja delnic.
#96567 (odg: #96551 miroslav13)  25.02.11 08:16  Brucodgovori / citiraj  |  shramba  
[miroslav13]

:: Če pa v naprej razmišljaš o kakšnikoli naložbi pa razmišljaj o stvarnih vrednosti. Teh produktov je že kar nekaj v Sloveniji, so imune na inflacijo in nimajo borznega tveganja, kar je najpomembnejše. Donosi so stalni, tam okrog 6-10%. Če ti stvarna vrednost ne bo delala donosa (realno gospodarstvo) ti ga borza bo še manj, saj je borza odvisna od ponudbe in povpraševanja. Povpraševanja ni zato tudi donosa ni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(Irony on) Daj ti teh 6-10% stalnih donosov malo bolj razloži, ker me res zanima, kateri so! (Irony mood off)
#96569 (odg: #96567 Bruc)  25.02.11 08:25  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

to bo zdaj prodal na irsko in v grcijo, pa bodo vlozili denar od pomoci v to zadevo in ziveli od obrestne razlike. cista zmaga.
#96571 (odg: #96551 miroslav13)  25.02.11 09:44  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[miroslav13]

Če pa v naprej razmišljaš o kakšnikoli naložbi pa razmišljaj o stvarnih vrednosti. Teh produktov je že kar nekaj v Sloveniji, so imune na inflacijo in nimajo borznega tveganja, kar je najpomembnejše. Donosi so stalni, tam okrog 6-10%. Če ti stvarna vrednost ne bo delala donosa (realno gospodarstvo) ti ga borza bo še manj, saj je borza odvisna od ponudbe in povpraševanja. Povpraševanja ni zato tudi donosa ni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pa je v teh produktih in donosu 6-10% všteta imunost inflacije?

#96573 (odg: #96571 matic7)  25.02.11 10:44  miroslav13odgovori / citiraj  |  shramba  

ja dvig inflacije povzročijo draženje osnovnih dobrin, storitev, cene stanovanj, avtomobili....... in ne da inflacija povzroči dvig cen!!!!! To si ljudje velikokrat razlagajo naopak!!!!

To pomeni, če danes neka tovorna ladja vozi za 10.000 eur dnevne najemnine, bo za 20 let vozila tam za 14.000eur na dan. Enako je pri peku, če je nekoč pekel kruh za 0,5EUR/kg, ga danes za 1EUR/kg. Podobno je tudi pri najemnini, če ste nekoč plačevali 100eur, danes plačujete 150 eur za isto stanovanje.

To pomeni, da vložek v stvarno vrednost ohranja njegovo vrednost oziroma je večja najemnina, vrednost infrastukture, dražja peka kruha..........

V kolikor pa pride do deflacije, pa je itak kriza z vseh strani. Zato je zaželjena tam okrog 2% inflacija letno.

#96575 (odg: #96551 miroslav13)  25.02.11 10:47  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[miroslav13]

Če ti stvarna vrednost ne bo delala donosa (realno gospodarstvo) ti ga borza bo še manj, saj je borza odvisna od ponudbe in povpraševanja.
ze samo ta del je popolnoma napacen,
#96577 (odg: #96569 crt)  25.02.11 10:47  miroslav13odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

to bo zdaj prodal na irsko in v grcijo, pa bodo vlozili denar od pomoci v to zadevo in ziveli od obrestne razlike. cista zmaga.

Kakšne obrestne razlike?.........kaj pa ima stvarna vrednost veze z borzo in z obrestmi, saj to je realno gospodarstvo

#96579 (odg: #96575 crt)  25.02.11 10:49  miroslav13odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [miroslav13]

::Če ti stvarna vrednost ne bo delala donosa (realno gospodarstvo) ti ga borza bo še manj, saj je borza odvisna od ponudbe in povpraševanja.

ze samo ta del je popolnoma napacen,

Zakaj? Bi lahko dobil razložitev!!!

#96581 (odg: #96573 miroslav13)  25.02.11 10:49  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[miroslav13]

To pomeni, če danes neka tovorna ladja vozi za 10.000 eur dnevne najemnine, bo za 20 let vozila tam za 14.000eur na dan.
cez 20 let mogoce tega prevoznika sploh vec ne bo, ladja pa bo koncala na razrezu, ali pa bo kdaj vmes vozila za 500% tega, ali pa za 10% tega... kje si ravno transport nasel kot trajno vrednost, jao mene.

#96583 (odg: #96579 miroslav13)  25.02.11 10:51  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[miroslav13]

:: [crt]

:: :: [miroslav13]

:: ::Če ti stvarna vrednost ne bo delala donosa (realno gospodarstvo) ti ga borza bo še manj, saj je borza odvisna od ponudbe in povpraševanja.

:: ze samo ta del je popolnoma napacen,

Zakaj? Bi lahko dobil razložitev!!!
absolutno bi lahko.

1. napacno je v tem, da je tudi "stvarna vrednost" stvar ponudbe in povprasevanja.

2. napacno je tudi v tem, da ni res, da ce gospodarstvo ne laufa, potem tudi borza ne more (malo si oglej situacijo zadnjih par let, pa ni to edini primer).

#96585 (odg: #96577 miroslav13)  25.02.11 10:53  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[miroslav13]

Kakšne obrestne razlike?.........kaj pa ima stvarna vrednost veze z borzo in z obrestmi, saj to je realno gospodarstvo
obrestne razlike med krediti, ki so jih te drzave dobile (ranga 5 do 7%), ter tvojo super duper nalozbo, ki baje zanesljivo nosi 6 do 10%letno in to ne glede na inflacijo.

pa ni treba biti drzava, kdorkoli bi se lahko zadolzil po sedanjih obrestnih merah in vlozil v ziher nalozbo, katere donos je baje 1x do 2 x visji od nerizicne obrestne mere. razen ce seveda mogoce pa le ni tako zelo ziher.

ce po tvoje "realno gospodarstvo" nima zveze z obrestmi, potem se verjetno pogovarjava z razlicnih planetov.
#96587 (odg: #96583 crt)  25.02.11 11:01  miroslav13odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: :: [crt]

:: :: :: [miroslav13]

:: :: ::Če ti stvarna vrednost ne bo delala donosa (realno gospodarstvo) ti ga borza bo še manj, saj je borza odvisna od ponudbe in povpraševanja.

:: ::

:: :: ze samo ta del je popolnoma napacen,

:: Zakaj? Bi lahko dobil razložitev!!!

absolutno bi lahko.

1. napacno je v tem, da je tudi "stvarna vrednost" stvar ponudbe in povprasevanja.

2. napacno je tudi v tem, da ni res, da ce gospodarstvo ne laufa, potem tudi borza ne more (malo si oglej situacijo zadnjih par let, pa ni to edini primer).

Ja črt mogoče 10% je odvisno od ponudbe in povpraševanja, samo borza pa je v veliki večini odvisna od ponudbe in povpraševanja, saj je logično, če je veliko povpraševanje bo cena rasla, ko pa ni povpraševanja bo padala ali pa sploh ne bo prometa.

S tem da na borzi prihaja do veliko manipulacij naprimer sedaj ko KRKA odkopuje svoje lastne delnice, to pomeni, da če jih bo manj v prometu oziroma manjša ponudba, bo ob logično dosegala višjo ceno. In to zato ker še je znjo še kar nekaj prometa!!!

Druga razlika je, če bi ta družba v nekomu v lasti, ali pa v obliki komanditne družbe, ne bi imeli izgube, saj je krka lani imela rekorden promet. A delnica pa je tam 50% pod svojo najvišjo vrednostjo. In to je bistvena razlika med borzo in realnim gospodarstvom
#96589 (odg: #96585 crt)  25.02.11 11:08  miroslav13odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: Kakšne obrestne razlike?.........kaj pa ima stvarna vrednost veze z borzo in z obrestmi, saj to je realno gospodarstvo

obrestne razlike med krediti, ki so jih te drzave dobile (ranga 5 do 7%), ter tvojo super duper nalozbo, ki baje zanesljivo nosi 6 do 10%letno in to ne glede na inflacijo.

pa ni treba biti drzava, kdorkoli bi se lahko zadolzil po sedanjih obrestnih merah in vlozil v ziher nalozbo, katere donos je baje 1x do 2 x visji od nerizicne obrestne mere. razen ce seveda mogoce pa le ni tako zelo ziher.

ce po tvoje "realno gospodarstvo" nima zveze z obrestmi, potem se verjetno pogovarjava z razlicnih planetov.
Ja očitno sva vsak na svojem planetu.

Midva se pogovarjava, da nekdo vloži denar, ki ga ima privarčevanega in ne z kreditiranjem.

Tudi ni korektno, da vmešavate neke države, ki so zakreditirane, ki to nima nobene veze. Pa tudi ne vem zakaj bi neki slovenec jemal kredit v Irski ali Grčiji.

Takšne manipulacije niso glih dopustne pa čeprav je to le pisanje v forumu
#96591 (odg: #96587 miroslav13)  25.02.11 11:09  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

krko so našponal gor, vse ostalo pa itak veš da poslovanje in cena na borzi nista..........

sicer pa, ko govorimo o borzi ne vem ča ima ravno vezo omenjati LJSE?
#96593 (odg: #96587 miroslav13)  25.02.11 11:10  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[miroslav13]

Ja črt mogoče 10% je odvisno od ponudbe in povpraševanja
100% je odvisno od ponudbe in povprasevanja, razen ce gre za monopolista in to takega, ki mu trg naredi drzava z zakonom.

, samo borza pa je v veliki večini odvisna od ponudbe in povpraševanja, saj je logično, če je veliko povpraševanje bo cena rasla, ko pa ni povpraševanja bo padala ali pa sploh ne bo prometa.
ja, in ko bo po tvojem izdelku ali storitvi realnega gospodarstva veliko povprasevanje, bo cena rasla, ko ni povprasevanja, pa padala ali pa sploh ne bo prometa.

S tem da na borzi prihaja do veliko manipulacij
v realnem gospodarstvu pa sploh ne, kajneda, kar zadnja leta lepo kazejo :)

naprimer sedaj ko KRKA odkopuje svoje lastne delnice, to pomeni, da če jih bo manj v prometu oziroma manjša ponudba, bo ob logično dosegala višjo ceno.
delnice krke bi ob tem, da jih gre neka masa v sklad lastnih delnic, bile visje v primeru, da se ne bi na strani ponudbe v tem casu nic spremenilo. kaj se bo dejansko dogajalo na strani ponudbe in kaksen bo torej rezultat, bomo pac sproti videli.

Druga razlika je, če bi ta družba v nekomu v lasti, ali pa v obliki komanditne družbe, ne bi imeli izgube, saj je krka lani imela rekorden promet.
promet in dobicek nista ista stvar. verjetno si zelel govoriti o dobicku.

A delnica pa je tam 50% pod svojo najvišjo vrednostjo.
kar je zelo normalno glede na to, da je pri svoji najvisji vrednosti bila zelo zelo draga, podobno kot v tistem casu tudi druge slovenske delnice (slovenski borzni trg je bil en cas celo najdrazji na svetu).

In to je bistvena razlika med borzo in realnim gospodarstvom
bistvena razlika je v tem, da lastniski delez v podjetju in poslovanje podjetja nista ista stvar.

ce bi bila krka na primer d.o.o. in bi vlagatelji samo prejemali dividendo, se sicer ne bi dnevno sekirali glede tecaja delnic. bi pa mogoce namesto tega pravilno ugotovili, da je dividenda zelo nizka. na primer.

problem vlagateljev sicer ni v tem, kaj se dogaja na borzi, ampak v tem, da vlagatelji v zelo velikem odstotku nimajo tri ciste ne o borzi ne o cem drugem, ampak so pac slisali, da je nekaj super nalozba, pa so navalili ko svinje v buce in potem en dan dobili po glavi.

#96595 (odg: #96589 miroslav13)  25.02.11 11:11  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

he he

bistvo je da če imaš super produkt, kot praviš. bi ga lahko ponudil npr. grčiji, zato gre, ne pa za manipulacijo.
#96597 (odg: #96589 miroslav13)  25.02.11 11:14  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[miroslav13]

Midva se pogovarjava, da nekdo vloži denar, ki ga ima privarčevanega in ne z kreditiranjem.
mogoce se ti o tem pogovarjas. jaz pa ti sporocam, da ce bi obstajala nalozba, ki zanesljivo daje 6-10% letno, potem bi vanjo drla gora denarja iz vseh koncev in tudi na podlagi kreditov, saj je obrestna mera, po kateri se je mogoce zadolziti, bistveno nizja kot to.

Tudi ni korektno, da vmešavate neke države, ki so zakreditirane, ki to nima nobene veze.
ce sploh ne razumes tega, da lahko dobicek nastane kot razlika med obrestno mero kredita in obrestno mero nalozbe, potem nima.

Pa tudi ne vem zakaj bi neki slovenec jemal kredit v Irski ali Grčiji.
tudi jaz ne vem, ker o tem sploh ne govorim. mogoce bi bilo dobro, ce bi vec prebral kot napisal? pa naj povem se enkrat: ce bi obstajala nalozba, ki zanesljivo prinasa 6 do 10% letno, potem bi se drzave, kot so irska, grcija itd, lahko zlahka resile iz svojih tezav in to tako, da bi denar vlozile v to super nalozbo. zdaj pa ne vem. mogoce so taki tepci, da tega ne naredijo, mogoce pa nalozba ni tako super zanesljiva.

Takšne manipulacije niso glih dopustne pa čeprav je to le pisanje v forumu
kaksne manipulacije, wtf?

* zadnji popravek: 25.02.11 11:14
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 135   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza  >  NKBM, POSR-jm

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>