Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 23:14
-6,10 %
7.591,92
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:51
0,44 %
1.454,74
SI 15:30
1,06 %
893,52
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  Kam naloziti - nasvet

Forum "Kam naj vlagam" je namenjen odzivu uporabnikov na vprašanja vrste "kam naj vložim", "ali je moj portfelj OK" in podobno. Temu pa je namenjena tudi storitev Drugo mnenje.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 46   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#10184  31.08.07 08:00  iknerfodgovori / citiraj  |  shramba  

Pozdravljeni,

S punco nameravama varcevati, tako nekako za 5 ali vec let. Pripravljena sva mesecno vplacevati cca. 250, mogoce vcasih tudi vec. Tukaj sva se cisto nova in bi prosila za pomoc. Sva malo pogledala internetne strani, tudi sklade, itd. In se nekako odlocila, da bi nalozbo malo razprsila. Premisljujeva nekako takole:

50 EUR - Bric

50 EUR - KD Nova Energija

50 EUR - Balkan in vzhodna Evropa (se ne veva katerega)

50 EUR - Ilirika Modra Kombinacija

50 EUR - Galileo ali pa kaj podobnega

Kaj menite, o taksni nalozbi, je ok, ali se bolj splaca dat v sklade le ene hise? Zraven pa premisljujeva, ce bi mogoce se sla rentno varcevanje za kaksnih 5 let (minimum) in tudi vplacevala 50 EUR/mes, saj kolikor vidiva gre Euribor kar gor in kot kaze bo sel tudi v prihodnje.

Vsak nasvet je dobrodosel.

Najlepsa hvala za odgovor, Frenk
#10186 (odg: #10184 iknerf)  31.08.07 08:07  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

to je kar adrenalinska kombinacija (60% so skladi bolj razgibane narave), tako da

- tisto o dodatku banke ni slaba ideja

- ampak ce se le da, naj bancna zadeva ne bo taksna, da je tisti denar prakticno nedostopen do izteka

- razmislita o tem, kako bi ravnala, ce se po teh 5 letih izkaze, da dobicka iz vrece skladov ni (to ni napoved, ni pa nemogoce)

kar se tice skladov ene hise - nekateri vlagatelji so zelo navduseni nad tem, da pri premikanju denarja med skladi iste hise ni provizij. vendar je lahko dalec vecji problem davek, ta pa pri prenosu sredstev (prodaji enega in hkrati nakupu drugega sklada iste hise) ostaja aktualen. realno sele nekje 2009 bo lahko zacelo veljati dolocilo, po katerem se ne bo vec obdavcila vsaka menjava znotraj iste hise.
#10190 (odg: #10186 crt)  31.08.07 08:15  iknerfodgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj bi pa potem ti proporocal, da bi vlozila malo vec v obveznice?

Pri bankah pa je takole, ce gres navadno varcevanje za npr. mesec dni odpovednega roka, potem so zelo majhne obresti :-( Rentno se nekako se najbolj splaca, vsaj kolikor sva gledala, resda pa mora denar biti tam tistih 5 let PLUS par mesecev, preden lahko dvignes denar. Kaj pa kaksno nalozbeno zavarovanje za 10 let?

V bistvu misliva varcevati z namenom, da si malo olajsava zivljenje po parih letih. V mislih nimava sedaj, da bi morala zasluziti za hiso in tudi ni pogoj, da bi cez 5 let dvignila, lahko se kasneje. To je pac denar, ki bi ga nalagala in nekako poskusala oplemeniti.

#10191 (odg: #10190 iknerf)  31.08.07 08:20  iknerfodgovori / citiraj  |  shramba  

Sem sele sedaj opazil, da sem objavil temo na napacnem forumu (bi bilo boljse na Skladi Splosno).

Se opravicujem :-(
#10212 (odg: #10184 iknerf)  31.08.07 12:51  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz bi trenutno varceval na banki, ki ima visoko obrestno mero za deozite.

Mogoce bi v kaksen obvezniski sklad vlozil, ki nekaj malega vlaga tudi v delnice.
#10213 (odg: #10190 iknerf)  31.08.07 12:57  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[iknerf]

Kaj bi pa potem ti proporocal, da bi vlozila malo vec v obveznice?

Pri bankah pa je takole, ce gres navadno varcevanje za npr. mesec dni odpovednega roka, potem so zelo majhne obresti :-( Rentno se nekako se najbolj splaca, vsaj kolikor sva gledala, resda pa mora denar biti tam tistih 5 let PLUS par mesecev, preden lahko dvignes denar.
cilj denarja v banki je tako konservativnost (stabilizira portfelj) kot tudi likvidnost (je na volji, ce so kaksne borzne razprodaje, nove priloznosti...)

kar se tice drugega dela (likvidnosti), je dosti bolj pomembno tako, da res lahko vzames takrat, ko se ti zdi, in s tem imel odprta vrata za potencialno lep zasluzek pri neki stvari - kot pa to, koliko bos kasiral obresti med cakanjem.

meni se obresti pri vlogah, ki odlezijo mesec dni in so ti potem na voljo, sicer niti ne zdijo tako nizke. ker ohranim skoraj enako likvidnost kot pri denarju kar tako na racunu, hkrati pa imam zato kaksnih 20% nizje obresti kot pri vezavi... works for me.

ena vmesna varianta bi bila, da imata sicer vezane vloge, vendar v vec kosih, tako da je v vsakem trenutku kmalu kaksna spet sproscena.

obveznice se mi se vedno ne zdijo ravno neka ideja. predvsem gre za to, da je med nacrtovanimi delniskimi skladi veliko taksnih, ki vlagajo ozko na razgibana podrocja. pa bi raje dal na primer tako, da bi prvi trije na tvojem seznamu skupaj bili 30% portfelja in ne 60%. na primer. razen ce izrecno ljubita tveganje.

:Kaj pa kaksno nalozbeno zavarovanje za 10 let?

to je pa ze povsem drugo vprasanje. v kolikor ne rabita izrecno zavarovanja, je to po mojem osebnem mnenju bolj tako.
#10215 (odg: #10190 iknerf)  31.08.07 13:04  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Kako si objavil temo na napačnem forumu, ko ti je pa črt že povedal svoje mnenje, adijo:)

S tistimi 250 evri na začetku ne boš delal ne vem kakšne donose pa ali imaš 2 ali 4 odstotke obresti, mene vezave denarja zelo obremenjujejo, pač na banki imam odprt evro varčevalni račun, denar položim in dvignem kadar mi paše, primer če imam 3000 evrov viška, mi tudi na pamet ne pride, da bi se zavezal za pet let, tudi če bi jih imel namen položiti 30000 jih ne bi na podlagi tega da bi jih vezal pet let. Vendar ko boš vezan boš potem videl zakaj.

Pusti rentno varćevanje stara mama se že dolgo po glavi tolče, dobro da ji čez kake dva meseca poteče, včasih je bilo bolj normalno z temi vezavami, kajti obresti so bile zelo visoke, primer modro varćevanje od začetka lepe obresti, proti koncu pa pol manj.
#10216 (odg: #10215 matic7)  31.08.07 13:24  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Dokler mamo tako infalcijo....jst na banki nimam niti centa:-)
#10217 (odg: #10216 mta900)  31.08.07 13:31  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

JST imam na računu:))

ostalo nekaj malega v predalu, za sprotne potrebe, sem imel pa v preteklosti večkrat na evro varčevalnem računu, sicer je pa povečini ves denar v naložbah:)
#10218 (odg: #10217 matic7)  31.08.07 13:44  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

kot sm ža na financah napisu mam..trenutno na vseh računih 100% kritje....denar sem pobral iz vseh nogavic, pa predalov......:-)....only problem bo če ne znižajo obrestnih mer.....še saxo bank je zapisu The market is pricing in a rate cut or two. If Bernanke fails to deliver, equities will crash.!..hehe
#10219 (odg: #10218 mta900)  31.08.07 13:48  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Ja jst pa potrebujem določen denar vedno pri roki, ker dostikrat se mi ponudi kaj pametnega za kupiti in potem imaš na razpolago samo tisti dan za nakup. V bistvu nimam pojma s kakšnim denarjem ti operiraš, mislim ti tvoji nakupi pa to.
#10220 (odg: #10218 mta900)  31.08.07 13:51  iknerfodgovori / citiraj  |  shramba  

Torej ce sedaj pravilno razumem, nalozbe v skladih :-) in povecam znesek za Modro kombinacijo ali Galileo, zmanjsam pa za prve tri.

Kaj pa glede izbire teh skladov, a je ok? Mi mogoce kdo priporoca katerega drugega?

Hvala, Frenk
#10221 (odg: #10219 matic7)  31.08.07 13:52  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Ja glede zneskov ne bi....sam današnji dobiček od auy , pa kake naftne delnice bi mogu bit dovolj za nakup specialke(rabljene...hehe)....ker je zadnji čas da si jo nabavm:-)
#10222 (odg: #10221 mta900)  31.08.07 13:59  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Saj kul ne pravim, da moraš povedati s kakšnimi zneski operiraš, samo tako težko si je predstavljati ko omenjaš nakupe, pa tam me malo jebe ko si hočem zamisliti kakšni zneski so to in primer da bi bil sam v tej vlogi s kakšnimi zneski bi sam operiral.
#10224 (odg: #10222 matic7)  31.08.07 14:07  iknerfodgovori / citiraj  |  shramba  

Mesecno bi nalagala cca. 250 EUR. To je tudi ves denar, ki ga trenutno premoreva, saj sva kupila stanovanje in je potrebno izplacati se te kredite :-(

Se pa lahko zgodi da bo kaksen mesec tudi 500 EUR na voljo :-)
#10225 (odg: #10224 iknerf)  31.08.07 14:36  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Vidiš saj crt ti je že veliko povedal, sam nisem ravno ekspert, malo preberi rubriko DRUGO MNENJE, ali si že???

Naložbe so odvisne od posameznika, meni namreč ne diši slovenija ( prevelika rast v zadnjih letih ), prav tako mi ne diši balkan, kar pa še ne pomeni da ti tam ne bo uspelo. Vsak mesec ti tudi ni nujno naložiti denar, lahko malo spremljaš finančno točko ( tudi jutranji pregled ), pa na podlagi novic oblikuješ svoje mnenje in odločanja o naložbah. Prav tako osebno ne bi izbral toliko skladov pa v njih razdelil po 50 eur mesečno. Malo si preberi stare objave na tej strani ( članke ), vzemi si čas in malo preštudiraj zadeve.

pa prav tako mi niso všeč naložbena zavarovanja, če se človek hoče zavarovati naj se zavaruje, če hoče varčevati naj varčuje.

* zadnji popravek: 31.08.07 14:36
#10262 (odg: #10225 matic7)  31.08.07 18:25  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Evo mam še jst eno vprašanje:-)....mam znanca(stric), ki ma 5000 eur(prostega denarja) in jih hoče naložit v en sklad(ampak res samo sklad noče nobene druge oblike naložbe, sem mu predaval 2 ure da se skladov ne splača sam ni pomagal)......čas ni važan(lahko tudi 10 let), ven bo vzel ko bo zadovoljen z donosom!.am....torej glede na dano sitacijo na trgih, pa glede na sestavo skladov KATEREGA PRIPOROČATE(ajde največ 2 da ne bo pretežko:-)...)tveganost ni nobena ovira!!...osebno mi je najbolj pri srcu infond BRIC......TOREJ??....:-)
#10263 (odg: #10262 mta900)  31.08.07 18:32  hixodgovori / citiraj  |  shramba  

za enkrat tudi moj glas za infondovega BRIC-a
#10264 (odg: #10263 hix)  31.08.07 18:36  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

no fajn hix:-)....dejmo še ostali no.....sej vem da berete:-).samo mnenja zbiram...nobeno mnenje ni napačno..nobeden vas ne bo tepu, če ne bo res rastel..hehe
#10274 (odg: #10264 mta900)  31.08.07 18:58  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

prbe, mpgl?
#10278 (odg: #10274 crt)  31.08.07 19:10  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  

Malo se borze popravijo in tako tudi skladi, pa gremo jovo na novo, kam bi dali.

Ni se vedno nasplosno vse malo previsoko vrednoteno za vlaganje?

Meni občutek pravi, da bi bilo dobro malo počakat in dajati malo na stran.
#10285 (odg: #10262 mta900)  31.08.07 20:18  iknerfodgovori / citiraj  |  shramba  

mta900: ce si govoril, da se skladov ne splaca, kaj potem je boljse da vsak mesec poskusiva in kupiva par delnic?

Samo potem je potrebno malo vec znanja, kot ga trenutno premoreva? Bo treba prebrati se veliko forumov tukaj, da bova sploh prisla do nekega nivoja znanja.

Sem pa res hvalazen vsem vam tukaj, da pomagate nam zelencem. Vsaka vam cast.

Sem pa opazil pri Iliriki, da sedaj ponujajo brezplacno odpiranje racuna in nizje stroske posredovanja. Se splaca iti v to?

#10286 (odg: #10285 iknerf)  31.08.07 20:46  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

mta900 je mislil zato, da se ne splača ker je trgovalec, pravzaprav če gre za večjo količino denarja se bolj splača ETF......., pri 250 eur na mesec mislim da ni smiselno kupovati ne delnic in ne ETF, za takšne zneske so pa namenjeni skladi.

za trgovanje z delnicami in njimi podobnimi naložbami potrebuješ par tisoč evrov da je smiselno, prav tako za trgovanje na slovenskem trgu ne potrebuješ nobenega znanja trenutno:)) fantje govorijo predvsem o naložbah v ameriki.
#10287 (odg: #10285 iknerf)  31.08.07 20:54  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Iknerf vlaganje v sklade sem odsvetoval mojmu stricu ker dobr poznam njegov položaj:-)......tebi pa jih močno priporočam(mislim saj kj druzga tut nimaš na voljo za mesečna vlaganja).....torej jst ti priporočam infond BRIC...tut sam ne maram diplomatskih odgovorov okol ovikov...tko da ja...to je to iz moje strani:-)..

ps:imam sklade MP-india,infond BRIC, ter triglav steber 1

Vsekakor ti želim velik sreče pri izbiri:-)
#10296  01.09.07 18:24  _JK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Jst sem naložu v času nepremicninke krize in manjše korekcije v trge v razvoju China, India, Azija in če bi danes prodal imam v 14 dneh cc 10 % donos. Res da so te skladi malo rizični vendar se pa je pokazalo predvsem pri China in Aziji da skladi niso tako ranjlivi ob nepr. krizi kot beremo po raznih forumih da so delnice že tako precenjene. China skladi se mi zdi da ima še veliko možnosti porasta vse do olimpijkih iger, seveda je vse odvisno od gospodarskih kazalcev ali kaj hočemo vsa velika podjetja selijo proizvodnjo na ta trg in da se gradi vse na veliko ne bom zgublju besed. Na teh trgih se zaenkrat ni bat da bo v prihodnosti gospodarstvo kaj pešalo.
#10447 (odg: #10213 crt)  05.09.07 00:17  Aequitasodgovori / citiraj  |  shramba  

Ko smo že omenjali obveznice, bi vprašal naslednje. Gledam naslednji dve:

Kupon: 5,25 %

Tečaj: 103,08

Donosnost: 4,068

Dospetje: 04.07.2010

http://www.rt.boerse-stuttgart.de/pages/...

Kupon: 3,25 %

Tečaj: 98,065

Donosnost: 4,045

Dospetje: 09.04.2010

http://www.rt.boerse-stuttgart.de/pages/...

Do sem vse jasno. Zanima me samo, kako je z davkom.

Pri obeh dveh se štejeta kupona pod obresti, in to gre v naslov olajšave 300k SIT. Naprej pa kmečka logika ne zdrži več: se pravi, pri prvi prijaviš ob dospetju 3,08 evra izgube, pri drugi pa 1,945 profita? :) Hmm, potem bi bila vsekakor boljša prva izbira, saj je še obresti manj za obdavčit... :) seveda to ne bo res, kako pa je potem v resnici? Če me kdo kdaj vpraša, kako je s kapitalskimi dobički pri izvedenih finančnih instrumentih, ni težko odgovoriti :) glede obveznic sem pa brez ideje... Hvala
#10455 (odg: #10447 Aequitas)  05.09.07 07:12  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

pri obveznicah velja v slovenski davcni zakonodaji naslednje:

- obresti so obdavcene v celoti (prvih 1.000 eur tax free velja samo za obresti, prejete iz bank in hranilnic)

- kapitalski dobicek ali izguba ne obstaja, se ne steje (razen v lukavih primerih brezkuponskih papirjev, pri katerih se premik uposteva kot obresti).
#10463  05.09.07 11:13  _FIFIodgovori / citiraj  |  shramba  

Ko sem sama začela vlagat denar v sklade in (ne boste verjeli) celo na SLOVENSKO BORZO, je blo po mnenju velike večine že itak vse precenjen.Če bi čakala, kdaj bo po mnenju večine vse podcenjeno, ne bi do sedaj zaslužila kar lepo število procentov. Zato predlagam vsem vlagateljem, da samozavestno vstopijo na trg vrednostnih papirjev in še posebaj, da se odločijo na podlagi lastne (in ne boste verjeli) večinoma prve presoje. Nikjer ne piše, da smo vsi zadovoljni samo, če naše naložbe dosežejo od 50-100% letno.

Kdor z malim ni zadovoljen, VELIKEGA VREDEN NI.

lep dan
#10465 (odg: #10463 )  05.09.07 11:18  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Velikokrat je bilo že povedano, da če je nekaj precenjeno ni rečeno da ne bo še bolj precenjeno, ter še bolj bolj precenjeno.

Mislim da tole z večino ne bo prav, meni se zdi da se ravno večini ne zdi precenjeno ( če govorimo o slovenski borzi ).
#10466 (odg: #10463 )  05.09.07 11:33  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  
[FIFI]

Kdor z malim ni zadovoljen, VELIKEGA VREDEN NI.
Ja, in kdor gre scat proti burji, je moker...

Glede na to, da si kot berem ženskega spola, ti kot moški lahko povem, da je smer v katero se obrneš pomembna, kot je izbira mesta in trenutka vstopa na borzi, zdej pa kot praviš, lastna presoja...

:)

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 46   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  Kam naloziti - nasvet

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>