Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 17:42
-1,82 %
9.073,67
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:40
2,59 %
1.244,03
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 09.06.15

Ta tema se nanaša na Pregled novic 09.06.15

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 37   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#136713  09.06.15 07:57  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  

Britanci delajo 11% več kot leta 2008, BDP pa je samo 3% višji. [ftalphaville.ft.com]

Kar pomeni, da je produktivnost padla - njihovo delo je manj vredno. Rekli bi okej, to je posledica krize... ampak to se ni zgodilo v ZDA - tam je produktivnost med krizo zrasla! Tudi v Evropi tega ni bilo na enak način.

Vse kaže, da je vzrok v manjšem odpuščanju, ali pa kaki nemerjeni statistični kategoriji.

takole iz prve roke podobnost z zgornjim fenomenom.

Srednje velika evropska firma s 30000 zaposlenimi. Okvirne številke: Turnover zrastel v 10 letih za 100%. Št. Projektov verjetno za 40%, št zaposlenih ca 40%, zgradili so kup novih fabrik po celem svetu. Profit je zadnja 4 leta all-time high in vsako leto je ca 30% višji kot leto prej (in v primerjavi s pred 10 leti, verjetno 500% višji.

nemške plače pa - stagnirajo - v primerjavi z zgoraj naštetim (če odmislim tiste popravke reda 2% na dve leti kot popravek k inflaciji ali pa ko se sindikati zbudijo). Kje je diferenca? ogromno gre v investicije ostalo pa lastnikom v žepe. Hja, po novem je šla firma na borzo :)
#136718 (odg: #136713 ciciban)  09.06.15 13:11  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

kje je demokraticni socializem, ko ga rabis... aja, v turingiji :)

#136723 (odg: #136713 ciciban)  09.06.15 14:35  borutmezodgovori / citiraj  |  shramba  

Ravno danes sem se pogovarjal koliko časa nekatera podjetja porabijo za pripravo za prijavo projektov (tudi javna uprava) pa potem seveda niso izbrana ali pa imajo nek mali delež. Za to se porabi ogromno časa in energije, haska pa ni. Pri nas je dostikrat tudi tako, da je vse končano, samo se na koncu pri financiranju ustavi (proračun).

In nekdo mora vse to pripravit in napisat.
#136728 (odg: #136723 borutmez)  09.06.15 16:11  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[borutmez]

Ravno danes sem se pogovarjal koliko časa nekatera podjetja porabijo za pripravo za prijavo projektov (tudi javna uprava) pa potem seveda niso izbrana ali pa imajo nek mali delež. Za to se porabi ogromno časa in energije, haska pa ni. Pri nas je dostikrat tudi tako, da je vse končano, samo se na koncu pri financiranju ustavi (proračun).

In nekdo mora vse to pripravit in napisat.
S tem se tudi sam ukvarjam. Obstaja čudovita alternativa (hehe): da se podjetje na take projekte pač ne prijavlja :-)

To je vseskupaj mozaik preobilja; ker imamo za jset, za pit, za oblečt, in zdravnike, se je pač treba začet ukvarjat z bedarijami, kot je iskanje monitorja, katerega piksel je manjši od 0,7 žnjkrometra, ker tako piše v razpisu :-)

Lahko bi sedeli doma in bi bilo isto, ampak potem bi nam postalo dolgčas in evo ti Mesec sveti združeno na levo. Ljudje potrebujemo sistem trpljenja, napetosti, stresa - zato si ga ustvarjamo. Matrix all over.
#136738 (odg: #136728 milwal)  09.06.15 19:11  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

tako, matrix lives.
#136748 (odg: #136728 milwal)  09.06.15 21:43  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  
[milwal]

:: [borutmez]

:: Ravno danes sem se pogovarjal koliko časa nekatera podjetja porabijo za pripravo za prijavo projektov (tudi javna uprava) pa potem seveda niso izbrana ali pa imajo nek mali delež. Za to se porabi ogromno časa in energije, haska pa ni. Pri nas je dostikrat tudi tako, da je vse končano, samo se na koncu pri financiranju ustavi (proračun).

::

:: In nekdo mora vse to pripravit in napisat.

S tem se tudi sam ukvarjam. Obstaja čudovita alternativa (hehe): da se podjetje na take projekte pač ne prijavlja :-)

To je vseskupaj mozaik preobilja; ker imamo za jset, za pit, za oblečt, in zdravnike, se je pač treba začet ukvarjat z bedarijami, kot je iskanje monitorja, katerega piksel je manjši od 0,7 žnjkrometra, ker tako piše v razpisu :-)

Lahko bi sedeli doma in bi bilo isto, ampak potem bi nam postalo dolgčas in evo ti Mesec sveti združeno na levo. Ljudje potrebujemo sistem trpljenja, napetosti, stresa - zato si ga ustvarjamo. Matrix all over.
ja, ampak v smer v katero je razvil razvoj in storitve dandanes je pa kr neki, en kup nekih generičnih produktov brez uporabne vrednosti, samo da se dela kot pri norcih. Jaz sem v avtomobilski industriji in primerjaj recimo, kaj je imel mercedes v portfelju pred 40, 20,10 leti in danes. ali pa koliko avtomobilov je velikosti (+/- 10cm) in tehničnega ranga golfa - in vse to se "razvija" žnjkrat eno in isto. Še največji absurd je, da se spreminja design, tehnika se v bistvu spreminja bistveno počasneje.

čas da kupim traktor...
#136753 (odg: #136748 ciciban)  09.06.15 22:12  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

nedavno si se cudil, kako to, da nimamo krajsega delovnika, namesto da je vedno vec bullshit dela in bullshit zaposlitev.

zato, ker, kot pravijo angloti, idle hands are the devil's workshop. ce bi folk imel vec fraj casa, ki ga ne bi okupiralo niti obvezno delo niti ga ne bi uspela posesati hipnoza (persuasion & entertainment), potem bi lahko prislo do kaksne pizdarije, gledano s stalisca vladajocih. torej cost / benefit sux. stvar je enostavna.

ps. traktor rules (so i'm told - imam outsourcanega :)

* zadnji popravek: 09.06.15 22:12
#136758 (odg: #136748 ciciban)  09.06.15 22:20  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Zadnjih pet let se je to začelo dogajati tudi pri IT tehniki.

Novi prenosniki z novimi procesorji in LTE in ne vem kaj še vse... zadnja res nova uporabna tehnologija je bil SSD drive. Če kupiš štiri leta star poslovni prenosnik, ni tehnološko nič slabši od povsem novega - samo pač zrabljen je.

Procesorji so kakih 30% hitrejši - ampak tega ne potrebuješ.

Zasloni imajo še večje ločljivosti - ki jih skoraj ne zaznaš.

Zato se z rabljenimi vedno več dela... dokler je tehnologija skokovito napredovala, je bil 4 leta star prenosnik prepočasen za novo poslovno okolje. Zdaj ni več tako.

Tudi napredek pametnih telefonov se bo pomoje v par letih ustavil.

Letečih avtov, konstrukcije vremena, podvodnih mest in kolonij na marsu pa noče in noče biti :-)
#136763 (odg: #136748 ciciban)  09.06.15 23:00  matejosodgovori / citiraj  |  shramba  
[ciciban]

:: [milwal]

:: :: [borutmez]

:: :: Ravno danes sem se pogovarjal koliko časa nekatera podjetja porabijo za pripravo za prijavo projektov (tudi javna uprava) pa potem seveda niso izbrana ali pa imajo nek mali delež. Za to se porabi ogromno časa in energije, haska pa ni. Pri nas je dostikrat tudi tako, da je vse končano, samo se na koncu pri financiranju ustavi (proračun).

:: ::

:: :: In nekdo mora vse to pripravit in napisat.

:: S tem se tudi sam ukvarjam. Obstaja čudovita alternativa (hehe): da se podjetje na take projekte pač ne prijavlja :-)

:: To je vseskupaj mozaik preobilja; ker imamo za jset, za pit, za oblečt, in zdravnike, se je pač treba začet ukvarjat z bedarijami, kot je iskanje monitorja, katerega piksel je manjši od 0,7 žnjkrometra, ker tako piše v razpisu :-)

:: Lahko bi sedeli doma in bi bilo isto, ampak potem bi nam postalo dolgčas in evo ti Mesec sveti združeno na levo. Ljudje potrebujemo sistem trpljenja, napetosti, stresa - zato si ga ustvarjamo. Matrix all over.

ja, ampak v smer v katero je razvil razvoj in storitve dandanes je pa kr neki, en kup nekih generičnih produktov brez uporabne vrednosti, samo da se dela kot pri norcih. Jaz sem v avtomobilski industriji in primerjaj recimo, kaj je imel mercedes v portfelju pred 40, 20,10 leti in danes. ali pa koliko avtomobilov je velikosti (+/- 10cm) in tehničnega ranga golfa - in vse to se "razvija" žnjkrat eno in isto. Še največji absurd je, da se spreminja design, tehnika se v bistvu spreminja bistveno počasneje.

čas da kupim traktor...
traktorji so tehnika da dol padeš, avti, motorji so tricikli in igrače v primerjavi s tem kar vozijo slovenski kmetje. za vikend sem gledal kmete divjat in spravljat seno, en tip se je preseraval z new holland 4x4 z obteženim nosom, gibljivim podvozjem, klimo, šibedahom itd med vleko največjega SIP nakladalnika gor dol, levo desno, naprej, nazaj, po diagonali po vsaj 45° naklonu hriba. Traktor sem dejansko gledal v streho, pa je bil višje od mene, toliko je visel teren. verjamem da bi še na vrh triglava lahko prišel z njem, po severni steni... in to vse za nakladalko sena, ki ga nihče ne rabi, saj so silosi, njive in skednji polni še lanske trave, tako da marsikdo po koncu te high-tech dirke nabrano seno zažge... hrano pa uvažamo iz nemčije. s stališča davkoplačevalca je javni delavec ugodnejši od kmeta, oba trošita pobrane davke, le da je ogljični odtis uradnika manjši.
#136768 (odg: #136758 milwal)  10.06.15 06:08  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[milwal]

Letečih avtov, konstrukcije vremena, podvodnih mest in kolonij na marsu pa noče in noče biti :-)
to je v aktualnih razpravah na temo new normal znano kot low hanging fruit hypothesis http://whynationsfail.com/blog/2013/2/5/...
#136773  10.06.15 07:23  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

pazite se ostrega pogleda :) http://bigstory.ap.org/article/170220cd6...
#136778 (odg: #136758 milwal)  10.06.15 07:43  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  
[milwal]

ampak po moje je ravno v tem point vsega, da se odprejo takšna področja. Po eni strani da perfekcioniramo kar je obstoječega, npr kmetijstvo, računalništvo, avtomobili, nepremičnine . Po drugi pa da odpremo nova področja. kot npr energetska neodvisnost, zdravstvo (robotske operacije, umetni organi ...), infrastruktura itd
#136783 (odg: #136753 crt)  10.06.15 07:45  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

zato, ker, kot pravijo angloti, idle hands are the devil's workshop. ce bi folk imel vec fraj casa, ki ga ne bi okupiralo niti obvezno delo niti ga ne bi uspela posesati hipnoza (persuasion & entertainment), potem bi lahko prislo do kaksne pizdarije, gledano s stalisca vladajocih. torej cost / benefit sux. stvar je enostavna.
in kaj je alternativa temu?
#136788 (odg: #136783 ciciban)  10.06.15 08:16  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

alternativa temu je to, kar imamo trenutno, torej ohranjanje dolzine delovnega casa + stopnjevanje prepricevalne moci skozi tehnologijo.

mimogrede, sva na robu tega, da se zacneva pogovarjati o marxovem marksizmu :)

* zadnji popravek: 10.06.15 08:16
#136803 (odg: #136763 matejos)  10.06.15 17:48  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  
[matejos]

:: [ciciban]

:: čas da kupim traktor...

traktorji so tehnika da dol padeš, avti, motorji so tricikli in igrače v primerjavi s tem kar vozijo slovenski kmetje. za vikend sem gledal kmete divjat in spravljat seno, en tip se je preseraval z new holland 4x4 z obteženim nosom, gibljivim podvozjem, klimo, šibedahom itd med vleko največjega SIP nakladalnika gor dol, levo desno, naprej, nazaj, po diagonali po vsaj 45° naklonu hriba. Traktor sem dejansko gledal v streho, pa je bil višje od mene, toliko je visel teren. verjamem da bi še na vrh triglava lahko prišel z njem, po severni steni... in to vse za nakladalko sena, ki ga nihče ne rabi, saj so silosi, njive in skednji polni še lanske trave, tako da marsikdo po koncu te high-tech dirke nabrano seno zažge... hrano pa uvažamo iz nemčije. s stališča davkoplačevalca je javni delavec ugodnejši od kmeta, oba trošita pobrane davke, le da je ogljični odtis uradnika manjši.
sem bil včeraj na kolesu in opazujem enga "nemškega". Kosi, z ca 3m kosilnico spredaj in dvema ca 3m na vsaki strani zadaj. Skratka se pelje in kosi 10m, brez da bi povozil stoječo travo. Na drugem travniku škropi z razponom 20m. Pridem s tako makino in v črtovem okraju obdelam vse kar je v zadnjih 5 letih uspel prekolesariti v radiusu 50km. folk bi gledal kot da sem z lune padel.

Čeprav namesto zahvalno, bi negodovali, češ, "imam tud jaz traktor. Ne enega, ampak tri." ker bi zadeva verjetno zaela njihov ego, ne pa pameti. in tako namesto da bi z enim traktorjem in pametnim planiranjem obdeloval ajd na uč 500ha, dela svaki zase kao prase s 500 traktorji (in kmeti),vsak po 1ha.
#136808 (odg: #136803 ciciban)  10.06.15 20:44  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[ciciban]

Pridem s tako makino in v črtovem okraju obdelam vse kar je v zadnjih 5 letih uspel prekolesariti
ej, v zadnjih 5 letih sem bil z biciklom na visu :)

#136818 (odg: #136808 crt)  10.06.15 22:00  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: Pridem s tako makino in v črtovem okraju obdelam vse kar je v zadnjih 5 letih uspel prekolesariti

ej, v zadnjih 5 letih sem bil z biciklom na visu :)

a misliš da do tja pa ne bi mogel pokositi in zorati njiv al kaj? :)

dej kakšno o marksizmu napiš ;)

* zadnji popravek: 10.06.15 22:00
#136823 (odg: #136818 ciciban)  11.06.15 07:44  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[ciciban]

a misliš da do tja pa ne bi mogel pokositi in zorati njiv al kaj? :)

dej kakšno o marksizmu napiš ;)
kamenje pa voda je. ampak sej verjetno imas res tudi hovercraft dodatke, pac nemcija jebiga. "mujo, da saznas da ce sutra da bude kraj sveta, sta bi ti uradio?" - "hmmm.... uh... pa eto, ako saznam da ce da bude kraj sveta... ja bezim za nemacku!!"

o marksizmu, evo... to, da pride napredek tehnologije do tega, da ni vec potrebno toliko zivega dela, je situacija direkt iz klasike marksizma - temu bi se v mesanici orto m & e reklo, da so "proizvajalne sile" naredile tak korak naprej, da kvantiteta napredka prehaja v moznost (kar seveda ni isto kot garancija) preskoka kvalitete - spremembi proizvajalnih sil bi lahko sledila tudi nova postavitev "druzbenih odnosov".

slo pa je pri tem za opis dotedanjega gibanja zgodovine. da bi nekoc prislo analogno tudi za evolucijski prehod iz klasicnega kapitalizma v "nekaj", je samo konsistentna posledica v smislu "if present trends continue" oziroma nadaljevanje koncepta "zgodovinskega materializma" - ko se materialna podlaga dovolj razvije, se lahko kao nenadoma (tegaseparesnidalopredvideti :) spremeni tudi "druzbena nadgradnja".

no, politicni nasledniki so potem zgrabili ravno to, vendar sli gradit hiso od strehe in rekli cujte mi smo tak grozno pametni, da bomo kar spremenili odnose, jebes cakanje na neke proizvajalne sile, in so sli ne cakat na evolucijo, temvec delat r-evolucijo v najbolj zahojenih pred-industrijskih drzavah, kar jih je bilo na voljo, torej 180 stopinj stran od tega, kar sta m & e pisala. kar je izpadlo, kakor pac je.

keynes pa je pred 100 leti pisal o padanju povprecne obrestne mere in o "zadusitvi rentnika" - o tem, da si predstavlja prihodnost, v kateri bo obrestna mera nic, kar implicite pomeni, da bo kapitala neskoncno in bo zastonj, kar dalje pomeni konec tega, da sedis in zivis od donosa na pasivne instrumente. (nadalje pa se stvar pretoci spet k marxu, ker je razpoka v sami osnovi modela, ki temelji na stalnem donosu na kapital.)

po mojem vtisu danes zivimo tisto, o cemer so ti fantje pisali to lepo stevilo nazaj; se nam dogaja "zrelost" razmer, moznosti in okoliscin. vmes sta bila m & e zaradi bizarnosti politicnih intrepretacij diskreditirana, keynes je tudi nasel svoje recimo temu vulgarne sledilce (stimulus ne anticiklicno, temvec vedno, drzava pomagaj, vedno in povsod) in tako smo v malo smesni situaciji, ko so ti avtorji kao za en drek, dejansko smo pa v tem, o cemer so govorili, tokrat za spremembo dejansko in ne za lase privleceno.

e sad, ce si ti frajer na vrhu sedanje piramide, potem se ti mogoce ne zdi ravno ideja, da bi se sedanji odnosi kaj dosti spreminjali, ker je zate cost benefit v kurcu, ker si itak na vrhu. in tako pridemo do se enega marksisticnega pojma - "religija je opij za ljudstvo". le da danes to ni religija v klasicnem smislu cerkve etc, ta nekako odmira, temvec je to hrckovo kolo tega, kaj vse da moras imeti, ker je ultra mega fancy (ta del zgodbe si ti dobro razumel in ga obvladujes), in z vedno bolj magic-like tehnologijo podprt entertainment.

to, a bo sila tehnologije prinesla "svobodo ljudskim masam" pod marelo marx 2.0 - return of the real marx ali pa bo uporabljena za to, da je piramida samo se bolj fiksna, recimo temu orwell / bentham 2.0 - no, o tem pa imas literarno razdelano na primer v tisti lepi mali zadevi z naslovom mana, ki je bila tukaj svojcas in nedavno znova omenjena.

(medklic - eni vidijo social & mobile networking kot subverzivno silo. jaz niti ne. ja, lahko tudi je. vendar je druga plat tega tole: nekdaj si bil tokom dneva med dvema zadevama, ti je ratalo dolgcas, si sel nekaj razmisljat, si mogoce kaj pogruntal. zdaj potegnes mobi in drkas po njem in gledas vse zadeve, ki so ravno s pravo mero bedaste, da jih se vedno pogledas in zabijas cas in pozornost. sploh te ni. ni samorefleksije. ker ni casa za to, ker se pokuri za to maso zunanjih signalov. tako rekoc denial of service attack na mozgane in tolko bolj smesen, ce to naredis sam sebi.)

o pizda sem se razpisal. dobro jutro tudi tebi :)

* zadnji popravek: 11.06.15 07:44
#136828 (odg: #136823 crt)  11.06.15 08:29  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: a misliš da do tja pa ne bi mogel pokositi in zorati njiv al kaj? :)

:: dej kakšno o marksizmu napiš ;)

kamenje pa voda je. ampak sej verjetno imas res tudi hovercraft dodatke, pac nemcija jebiga. "mujo, da saznas da ce sutra da bude kraj sveta, sta bi ti uradio?" - "hmmm.... uh... pa eto, ako saznam da ce da bude kraj sveta... ja bezim za nemacku!!"
šta traktor zna gde je vis...

hvala za tekst. Če ne veš o čem pisat, nadaljuj )
#136833 (odg: #136823 crt)  11.06.15 08:42  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

(medklic - eni vidijo social & mobile networking kot subverzivno silo. jaz niti ne. ja, lahko tudi je. vendar je druga plat tega tole: nekdaj si bil tokom dneva med dvema zadevama, ti je ratalo dolgcas, si sel nekaj razmisljat, si mogoce kaj pogruntal. zdaj potegnes mobi in drkas po njem in gledas vse zadeve, ki so ravno s pravo mero bedaste, da jih se vedno pogledas in zabijas cas in pozornost. sploh te ni. ni samorefleksije. ker ni casa za to, ker se pokuri za to maso zunanjih signalov. tako rekoc denial of service attack na mozgane in tolko bolj smesen, ce to naredis sam sebi.)
ej

kot je klasika v managementu, je blackberry minimum kar bi človek potreboval. In seveda vsi jih imajo razen kakšni staroselci oz takozvane seljačine. Po stotih prošnjah in ukazih ter zgražanju šefov, sem še vedno na http://www.esato.com/gfx/phones/nokia310... klici in SMSi in basta.

1 telefon za vse moje potrebe, seveda.

zajebavam jih, da če grem na berryja, bom vsaj še 50% bolj efektiven kar jih bo postavile v še bolj nezavidno situacijo (glede na opravljeno delo) :)
#136843 (odg: #136833 ciciban)  11.06.15 09:55  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

;)

moj je tak, da se ga lahko mece po tleh, pohodi, namaka v blatu in pere v pralnem stroju. vse to so prakticno pomembne lastnosti, vse ze dobro testirane.
#136858 (odg: #136843 crt)  11.06.15 11:24  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

moj je tak, da se ga lahko mece po tleh, pohodi, namaka v blatu in pere v pralnem stroju. vse to so prakticno pomembne lastnosti, vse ze dobro testirane.
Kalašnikov telefon?

Zgoraj si ti pisal o fizičnem delu v fabriki za trakom, ki se ga da avtomaztizirati zaradi razbitja na enostavna pravila. malarje, vodovodarje, polagalce tal ipd. še vedno rabiš (dokler si ne boš bajte naprintal - s svojim učinkom na cene/kredite). Če teorija že gre, majster (z ekipo in ne vsak) vseeno napravi malo boljše, kot bi sam (jaz), recimo.

Imaš panoge, kjer ne delaš fizično, pa ti vseeno ponuca 8 ur, pa še več, če si dovolj tumasto zagret (in nisi lastnik). Dobro, denar za Slovenijo resda ni ravno sramoten, ampak v Dach pa te gledajo pomilovalno.
#136863 (odg: #136858 kolega)  11.06.15 11:29  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[kolega]

Kalašnikov telefon?
samsung smh nekaj.

Zgoraj si ti pisal o fizičnem delu v fabriki za trakom, ki se ga da avtomaztizirati zaradi razbitja na enostavna pravila.
ne gre samo za fizicno delo v tovarni. ze zdaj ne in v perspektivi vedno manj. ja, so nise, ki so naravno bolj odporne od drugih, vendar to ni splosnost.

"poracunati" moras tudi se vse tiste danasnje zaposlitve, ki v bistvu obstajajo samo zato, da se nekaj dela. kar je sicer se zlasti specifika javnega sektorja, ne pa izkljucno. ta "zaposlenost" nekolko moti sliko.

#136868 (odg: #136863 crt)  11.06.15 11:44  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

"poracunati" moras tudi se vse tiste danasnje zaposlitve, ki v bistvu obstajajo samo zato, da se nekaj dela. kar je sicer se zlasti specifika javnega sektorja, ne pa izkljucno. ta "zaposlenost" nekolko moti sliko.
Zasebni sektor pa res ni "da se nekaj dela", razen, če imaš pokroviteljske veze v samem vrhu, ampak to je že druga štorija. To je možno samo v socialnih ustanovah, kot je država in njenim upravljanjem (v Sloveniji sta lastništvo države in politično upravljanje praktično sopomenki).

Sem poslušal nedavno nek intervju na radiu z Violeto T. iz ZL, se mi je zdelo prav smešno, kako ima ljudi za lahkoverne in nepoučene. Prav po učbeniku demagogije (za prvi razred, ne kaj bolj naprednega), sem si mislil, da to mora pa še največjim pristašem nekaj kliknit v glavi.

* zadnji popravek: 11.06.15 11:44
#136878 (odg: #136868 kolega)  11.06.15 12:31  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[kolega]

Zasebni sektor pa res ni "da se nekaj dela"
v dovolj majhnem podjetju (tj. kjer je odgovornost se dovolj pregledna in razmerja enostavna) bolj redko, v dovolj velikem pa komot ja.

Sem poslušal nedavno nek intervju na radiu z Violeto T. iz ZL, se mi je zdelo prav smešno, kako ima ljudi za lahkoverne in nepoučene.
ja, saj vemo, da v resnici niso lahkoverni in nepouceni, kaksna cudakinja :)

a propos - neki gospod, ki je slucajno dolgo casa urejal en velik masovno usmerjen casopis. mi je po svojih izkusnjah povedal: crt, bralca je nemogoce podceniti.

* zadnji popravek: 11.06.15 12:31
#136888 (odg: #136878 crt)  11.06.15 12:34  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [kolega]

:: Zasebni sektor pa res ni "da se nekaj dela"

v dovolj majhnem podjetju (tj. kjer je odgovornost se dovolj pregledna in razmerja enostavna) bolj redko, v dovolj velikem pa komot ja.
Žal ne poznam, je pa problem, če za velika podjetja delaš kot izvajalec, drži pa zagotovo, da je bič malo nežnejši za redno zaposlene, ne glede na to, kako (ne)sposobni so. Res pa je tudi, da so urne postavke ne povsem tipično slovenske, karkoli to že komurkoli pomeni.

:: Sem poslušal nedavno nek intervju na radiu z Violeto T. iz ZL, se mi je zdelo prav smešno, kako ima ljudi za lahkoverne in nepoučene.

ja, saj vemo, da v resnici niso lahkoverni in nepouceni, kaksna cudakinja :)
Pa (po slovenskem izročilu ter slovenskih stereotipih, ki veljajo v, sem že omenil?, v Sloveniji) levičarji bi morali biti pametni in razgledani, ne pa tumasti, kot največji honzeki, ki jim niti osnove posla niso jasne.
#136893 (odg: #136888 kolega)  11.06.15 12:46  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[kolega]

Žal ne poznam, je pa problem, če za velika podjetja delaš kot izvajalec, drži pa zagotovo, da je bič malo nežnejši za redno zaposlene, ne glede na to, kako (ne)sposobni so.
to vsekakor, tudi v velikem sistemu, ki ze ima svojo, kako bi rekel, notranjo sociologijo, so zunanji (lahko) bolj na prepihu.

Pa (po slovenskem izročilu ter slovenskih stereotipih, ki veljajo v, sem že omenil?, v Sloveniji) levičarji bi morali biti pametni in razgledani, ne pa tumasti, kot največji honzeki, ki jim niti osnove posla niso jasne.
no, zakaj bi ravno ta del slovenskega izrocila in stereotipov kaj bolj drzal kot ostali.

en kup ljudi je sila pametnih in razgledanih, ker v celoti poznajo in obvladujejo svojo sliko sveta, ce pa se ta ne sklada s stanjem, potem je stanje ocitno sumljivo in posledica delovanja sovraznika.

#136908 (odg: #136858 kolega)  11.06.15 22:01  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  
[kolega]

Zgoraj si ti pisal o fizičnem delu v fabriki za trakom, ki se ga da avtomaztizirati zaradi razbitja na enostavna pravila. malarje, vodovodarje, polagalce tal ipd. še vedno rabiš (dokler si ne boš bajte naprintal - s svojim učinkom na cene/kredite). Če teorija že gre, majster (z ekipo in ne vsak) vseeno napravi malo boljše, kot bi sam (jaz), recimo.

Imaš panoge, kjer ne delaš fizično, pa ti vseeno ponuca 8 ur, pa še več, če si dovolj tumasto zagret (in nisi lastnik). Dobro, denar za Slovenijo resda ni ravno sramoten, ampak v Dach pa te gledajo pomilovalno.
phja, glej malo naprej. 50 let nazaj si bajto zidal ajd 3 leta z ogromnim timom, rabil si arhitekta itd... in seveda vsaka bajta je bila drugačna

danes bi lahko razvili za "slovensko naravno okolje" npr 50 različnih tipov hiš in basta, te bi tehnično perfekcionirali in delali iz večjih že dovšenih modulov, ki bi jih sestavil skupaj v ajd, pol leta z polovičnim teamom. Hiša bi bila relativno bistveno cenejša in boljša kot tista izpred 50 let - temu bi rekel kvalitativni preskok. + bistveno večja efektivnost. V bistvu te stvari nekje že obstajajo ampak ni še to ravno standard vsaj v SLO ne.

ko smo ravno pri hišah, imamo ogromno "arhitektov" ki pa imajo dosti manj tehničnega znanja kot tisti nekoč, ker danes zmečeš stvari v računalnik in ti sam izračuna in izpopolni željeni model kot je prav, včasih tega ni bilo. Po eni strani ima manj znanja, po drugi pa mu tehnika omogoča narediti bistveno večje število projektov kot jih je njegov cehovski kolega pred 50 leti. in kr naenkrat prideš do preobilja projektov. Namreč ko prideš do 50 ali 100 projektov rečeš ajde - dost je blo, ostalo je preseravanje. Sej nekaj takega mislim da že ponujajo ytong ipd kot tipski projekti, ampak nije baš tako...

in kr naenkrat vidiš da je en kup arhitektov neuporabnih, kot tudi marketing služb teh firm, birojev ipd. t.i. bullshit jobs. Na dlani imamo ideje in tehniko za bistveno izboljšavo in racionalizacijo konkretno gradbene panoge ali samo što nije...

kar z zgornjim primerom želim pavšalno opisati, je da se da marsikatero panogo tehnično bistveno izboljšati in da je v vsaki od njih nek bullshit job, kot ga je opisal črt. In z izboljšavami in racinoalizacijami se število bullshit jobov procentualno le še povečuje - samo da se nekaj dela.

mal zmešano napisano, upam da razumete bistvo ki sem ga hotel povedati.
#136913 (odg: #136908 ciciban)  12.06.15 09:21  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  

Lahko se sicer splošno strinjam glede odgovora, sam pa sem želel povedati, da nekaterih storitev ne gre enostavno avtomatizirati zaradi individualizma (50 odtenkov tipiziranih nepremičnin morda sliši dovolj fancy za nek čas), strokovne presoje (glede na stanje/aktivnosti/obremenitve/preureditve/...) ali pa zahteve/potrebe po človeškem stiku, ko je potrebno kaj improvizirati oz. nadgraditi nestandardno.
#136918 (odg: #136908 ciciban)  12.06.15 10:26  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

in zdaj se coup de grace :)

dela, ki so se zlasti robotizabilna, so tista, kjer gre za hard data.

tista, ki so bolj stvar mnenja, obcutka in custev, pa tezje.

v tem smislu avtomatizacija lahko celo bolj ogroza "naravoslovna" kot "druzboslovna" delovna mesta.

ker cloveska potreba po tem, da te nekdo globoko pogleda, prime za roko in nategne ko zajca, kaj da zares rabis, in da mora to biti ziva oseba, je po moje zelo fundamentalna.

skratka, v neki prihodnosti bo vse tisto, kar je treba zgraditi, odkriti, sestaviti, postaviti... opravila tehnika, ljudje bodo pa sami feelgood bulshitterji od prvega do zadnjega ;)

(in potem bodo prisli vogoni naredit obvoznico)

kar sicer ne pomeni, da so vse mehke zadeve pa povsem varne - tako ze delujejo robo-telemarketerji, robo-sestavljalci pogodb in tudi robo-investment advisorji, na primer.

* zadnji popravek: 12.06.15 10:26
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 37   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 09.06.15

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>