Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 19:00
-2,23 %
9.035,72
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:51
2,94 %
1.248,28
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  Kam z denarjem, če gre EUR cugrunt.. Počelo je :)

Forum "Kam naj vlagam" je namenjen odzivu uporabnikov na vprašanja vrste "kam naj vložim", "ali je moj portfelj OK" in podobno. Temu pa je namenjena tudi storitev Drugo mnenje.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 7
#137163  30.06.15 14:17  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

Evo, bom prvi ki je začel s paničnimi temami tipa kam z denarjem hehe. No mali za šalo in malo za res, preigravam različne scenarije. Če gre Grčija iz EUR še ni panike, ampak verjetno ne bo edina.. Če nadaljni razvoj zamaje ekonomije po svetu se zna zgodit, da smo tudi mi kmalu na vrsti za izstop in da bodo EUR v končni fazi obdržale res samo Francija, Nemčija, mogoče še Španija, Italija, čeprav tu je že bolj jeba.. :) Dobro, torej mi se vrnemo na SIT, kar pomeni da prihranki v EUR odejo po gobe.. Torej rešitve?

Zlato mi ne diši. Ne vidim neke vrednosti v njem.. Še najbolj se nagibam k nepremičninam. Zemlja, kako stanovanje za oddajat? Čeprav sem ravno prebral primer Nemčije, ko so leta 1929 največ izgubili ravno nepremičninarji. Niso uspeli dovolj dvignit cen najemnin zaradi inflacije, stroški vzdrževanja pa v nebo.. Ampak ok, tega scenarija me ravno ni strah..

Delnice na teh nivojih pred krizo nikakor. USD tudi ne.. Ostale valute niso kaj boljše..

Še ena opcija, EUR na kako tujo banko. Če dobimo svojo valuto jih lahko kasneje iz tujine pretopiš nazaj v domačo valuto, kurz bo verjetno boljši kot bi to naredila država, kjer bi bila domača valuta verjetno že v osnovi zelo devalvirana...

kakšen komentar oz. razprava dobrodošla..:)

lep dan

Tomaž
#137173 (odg: #137163 Tomaz26)  30.06.15 14:27  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

Evo, bom prvi ki je začel s paničnimi temami tipa kam z denarjem hehe. No mali za šalo in malo za res, preigravam različne scenarije. Če gre Grčija iz EUR še ni panike, ampak verjetno ne bo edina.. Če nadaljni razvoj zamaje ekonomije po svetu se zna zgodit, da smo tudi mi kmalu na vrsti za izstop in da bodo EUR v končni fazi obdržale res samo Francija, Nemčija, mogoče še Španija, Italija, čeprav tu je že bolj jeba.. :) Dobro, torej mi se vrnemo na SIT, kar pomeni da prihranki v EUR odejo po gobe.. Torej rešitve?

Zlato mi ne diši. Ne vidim neke vrednosti v njem.. Še najbolj se nagibam k nepremičninam. Zemlja, kako stanovanje za oddajat? Čeprav sem ravno prebral primer Nemčije, ko so leta 1929 največ izgubili ravno nepremičninarji. Niso uspeli dovolj dvignit cen

kupi njivo ali gozd. in to na veliko, pa boš veleposestnik, traktor za počez in si zmagal.. Je pa treba delat. Al pa tudi ne, če si najdeš izvajalca, ki jih bo v krizi dovolj

mislim precej resno (sem na dopustu bral knjigo limits to growth, pa mi je dala dodatno misliti glede na moja predvidevanja)

* zadnji popravek: 30.06.15 14:27
#137178 (odg: #137173 ciciban)  30.06.15 15:33  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[ciciban]

mislim precej resno (sem na dopustu bral knjigo limits to growth, pa mi je dala dodatno misliti glede na moja predvidevanja)
o :)

to sem bral za domace branje v srednji :)

knjiga, ki je rabila 30+ let, da je nenadoma znova zelo aktualna.

#137183 (odg: #137163 Tomaz26)  30.06.15 15:34  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

Še najbolj se nagibam k nepremičninam.
nerodno pri nepremicninah je, da se ne premikajo.
#137193 (odg: #137163 Tomaz26)  30.06.15 20:48  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

Dobro, torej mi se vrnemo na SIT...
Ok to je že špekulacija - - - lohk so to tud lipe, karantanci, lipicanci itd :-P
... kar pomeni da prihranki v EUR odejo po gobe.. Torej rešitve?
Na to se odgovor punuja sam od sebe - - - ne met prihrankov v ojrih oz. če jih že maš potem ne v banki...
#137198 (odg: #137183 crt)  30.06.15 20:58  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Nasploh ni glih rešitev, da če ne zaupaš domači valuti, vseeno zaupaš domačemu okolju z naložbo v nepremičnino. Če bo z valuto res totalna polomija, je malo verjetno, da se ne bodo spravili na veleposestnike (katerega definicija se bo zelo lepo zapisala tam, kjer se konča 80-90 odstotkov prebivalstva, za oreostale bogataše pa se bo pogledalo, ali so prave politične veroizpovedi).

velja upoštevati stari pregovor: kam gre mujo ko je konec sveta? V Nemčijo :-)

Pol dnarja v Nemčijo, kakršno koli valuto bo pač imela, drugo polovico v ZDA, pa si na varnem pred večjo škodo.

Seveda bosta obe imeli inflacijo in fluktuacijo - ampak ko bosta dolar in nemška valuta res šli k vragu, bodo slovenske valute, stanovanja in gozdovi že zdavnaj prepojeni s krvjo.

Zdaj če zmerna izguba ni sprejemljiva, in je v času največje volatilnosti in negotovosti zaželjen 3-5% letni donos... potem pa pač delnice delavske hranilnice in obveznice nlb, ali kaj podobno stoodstotnega :-) :-)

-----------

Kolikorat v zadnjih 100 letih se je zgodilo, da je USD v krizi bolj izgubljal vrednost od ostalih oblik?
#137218  30.06.15 22:44  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

Nekaj zanimivih predlogov :)!

Sem že razmišljal, če bi denar kar prenesel na Dab Bank, kjer imam tudi odprt trgovalni račun.. Če ne druga mi lahko leži na trgovalnem računu, glede na to kake obresti na depozite imamo zadnje čase pri nas tak ne bo kake bistvene razlike.. :))

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 7

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  Kam z denarjem, če gre EUR cugrunt.. Počelo je :)

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>