Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 02:50
-0,08 %
8.118,39
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 19.11
0,60 %
1.451,64
SI 19.11
0,30 %
886,48
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Zavarovanja  >  Kako varčujete za svojo pokojnino?

Naložbena, življenjska, premoženjska zavarovanja, novi produkti...

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 54   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#141293  05.11.15 15:25  lasbzodgovori / citiraj  |  shramba  

Danes se veliko piše, da moramo sami poskrbeti za pokojnino. Zanima me, ali dejansko varčujete? In če da, kako varčujete (vlagate v pokojninske stebre, varčujete pri vzajemnih skladih itd.)?

#141298 (odg: #141293 lasbz)  05.11.15 15:54  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[lasbz]

Danes se veliko piše, da moramo sami poskrbeti za pokojnino. Zanima me, ali dejansko varčujete? In če da, kako varčujete (vlagate v pokojninske stebre, varčujete pri vzajemnih skladih itd.)?

seveda moramo sami poskrbeti (če je to le mogoče) ali pa biti zadovoljni z drobižem, ki nam bo nekoč mogoče pripadal.

Jaz varčujem, sicer to ne pojmujem kot za pokojnino ampak pač varčujem, če bo to na koncu za pokojnino, potem OK.

Trenutno imam večino likvidnega premoženja na banki pri 1,5% obrestni meri brez vezave. Okrog 12% od tega je investiranega na borzi, večina od tega v bolj kot ne "divjih" papirjih. Ne čisto ekstremnih kjer nikoli ne veš, kdaj bo kakšen stečaj, ampak tudi pri teh se zna marsikaj zgoditi. Vse je povezano z nafto in surovinami, pa nekaj tudi z rudniki zlata (zelo malo). Imel sem plan konec decembra ali pa v januarju še nekaj dokupiti na borzi, pa mi je vmes avto crknil in je bilo potrebno neplanirano novega kupiti, tako da ne vem kako bo kaj :)

Sicer bi avto lahko na obroke vzel, pa je takoj skoraj 800 EUR stroškov pri odobritvi pa še potem ti obresti pribijejo, tako da je hitro 3.000 EUR preplačila, čeprav obljubljajo zastonj servise itd. preko financiranja, ampak servis je praktično zastonj. Ker je to še posebej skrito na izračunih financiranja, se potem teh igric ne grem :)

Konec koncev pa verjetno tudi ti papirji v teh meseceih še ne bodo nikamor pobegnili, a nikda se ne zna :)

Je bilo pa pred leti drugače razporejeno, ko je prišlo strašno leto 2007 sem počasi vse razprodal ter prešel v denar.
#141348 (odg: #141298 matic7)  05.11.15 21:50  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

no če še dodam, včasih tudi kakšno sliko kupim ;)

pa kakšno steklenico vina.
#141358 (odg: #141348 matic7)  05.11.15 23:31  lasbzodgovori / citiraj  |  shramba  

Zanimivo. Jaz vecino mesecev dam na stran par sto EUR--odvisno od meseca, kdaj tudi nic ne ostane in kdaj kaj drazjega kupim--ampak imam ves denar na banki. Zdaj se zanimam za kako "varno" nalozbo ampak se nisem odlocen.
#141368 (odg: #141298 matic7)  06.11.15 02:22  alnoodgovori / citiraj  |  shramba  
[matic7]

:: [lasbz]

Trenutno imam večino likvidnega premoženja na banki pri 1,5% obrestni meri brez vezave. Okrog 12% od tega je investiranega na borzi, večina od tega v bolj kot ne "divjih" papirjih. Ne čisto ekstremnih kjer nikoli ne veš, kdaj bo kakšen stečaj, ampak tudi pri teh se zna marsikaj zgoditi. Vse je povezano z nafto in surovinami, pa nekaj tudi z rudniki zlata (zelo malo). Imel sem plan konec decembra ali pa v januarju še nekaj dokupiti na borzi, pa mi je vmes avto crknil in je bilo potrebno neplanirano novega kupiti, tako da ne vem kako bo kaj :)

Če ni skrivnost, pri kateri banki ti dajo 1,5% obresti letno brez vezave? Ali imajo za to kakšne posebne pogoje?
#141373 (odg: #141368 alno)  06.11.15 08:53  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Hm..

jah.

očitno nisem na tekočem :)

se opravičujem za lažno info, niso mi nič domov poslali obvestila, preverjal pa nisem, ko sem pisal zgornji post.

s 01.08.2015 so spremenili obrestne mere za varčevalni račun trojni plus pri SKB banki.

https://www.skb.si/osebne-finance/obrest...

sedaj so obresti slabe Glede na to, da imam denar notri že kar nekaj časa, se mi po hitrem pregledu obresti za 13 mesečno vezavo, le tega ne splača vezati.
#141388 (odg: #141293 lasbz)  06.11.15 10:51  aljosa (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

V podjetju kjer sem zaposlen varčujemo v kolektivnem dodatnem pokojninskem zavarovanju po sheni, ki jo je predpisal delodajalec.

Mesečno 15% neto plače vplačujem v 3 različne naložbene košarice - http://www.denarnisupermarket.com/vzajem...Trajniki so narejeni na 8., 18, in 28 v mesecu. Zakaj? Tako pač..:) Ne vem, če je tako boljše...

To je to. Nabira se, nabira se žal zelo počasi. Pričakujem ene 140.000 eur do dne ko se bom upokojil. Prilagajam se temu cilju. Če na letni ravni nisem dosegel zastavljenega cilja, navadno še kaj doplačam. Trudim se, da tega sproti ne porabim, je pa to zelo, zelo težko...

Druge boljše rešitve osebno ne vidim, nimam.

Kaj bo bog dal ne vem...
#141398 (odg: #141388 aljosa)  06.11.15 12:01  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[aljosa]

V podjetju kjer sem zaposlen varčujemo v kolektivnem dodatnem pokojninskem zavarovanju po sheni, ki jo je predpisal delodajalec.

to je v redu ja, tudi mi imamo to.
#141403 (odg: #141398 matic7)  06.11.15 12:45  aljosa (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Ni nujno, odvisno od višine mesečnega zneska:))) Če so ti premajhni narediš npr. tako kot jaz... Pomembno je, da si postaviš cilj (vsaj tako jaz delam), kaj želiš doseči, in potem slediš cilju...

Če samo varčuješ, potem nikoli ne rata nič, oz. ja, če so zneski npr. 200 in več eur na mesec in imaš še dooolgo let do penzije...
#141408 (odg: #141403 aljosa)  06.11.15 14:08  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz varcujem se loceno 100 eur za bodoce investicije pri hisi. Nikoli pa mi ne rata varcevati za auto:)
#141413 (odg: #141408 matic7)  06.11.15 15:04  aljosa (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

100 za bodoče investicije pri hiši je poštena cifra. S tem denarjem se da naredit veliko pri bajti oz. če je bajta nova, preden bo spet kaj za obnavljat se bo nabralo dovolj za obnovo...

Mi varčujemo za iste zadeve 60 eur mesečno. Je res premalo, vendar za zdaj toliko... Če bodo gospoda v prihodnosti prispevali mesečno kaj več, potem se bo ta znesek verjetno kaj povišal...:)

Za avto je pa tako... odvisno kaj si želiš... če je to nov avto in ranga 20k+, potem je to, kar velik mesečni zalogaj, in brez kredita oz. leasing skoraj ne gre (v veliko primerih)...

osebno imam raje avte do ranga 5.000 - 8.000 eur potem pa jih vsake 2 leti menjam... izgube so minimalne (vsaj do zdaj)...

* zadnji popravek: 06.11.15 15:04
#141418 (odg: #141413 aljosa)  06.11.15 17:03  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  

kaj:

midva varčujeva. ampak ne toliko za penzijo konkretno temveč pač za prihodnost, saj si zaenkrat osebno ne predstavljam da bom čakal do 60ga, ko bom šel v penzijo. prav tako malo dvomim kaj me bo do takrat čakalo, po dosedanjih 10 letih delovne dobe bi dobil penzijo od treh držav (SI, AT, DE). vprašljiva je itak politična zadeva kako in kdaj se lahko upokojim ter koliko bo čez 25 let od penzije res ostalo :) ampak do takrat bojo morda obstajala kakšna EU merila kjer bo to nedvoumno določeno, razen če ne bojo...

kako:

že prej sva živela dovolj varčno da sva privarčevala, zadnjih 5 let delam in služim samo še jaz, pa privarčujeva več kot porabiva. temu pa ne botruje da za delo, kjer bi "down under" dobil dobrega jurja, dobim malce več. Predvsem dosti sva naredila in tudi delava na varčnem življenju. Ne zapravljava za avtomobile, telefone in fancy stvari ki 99% ljudem nekaj pomenijo. Vseeno uživava ampak na drugačen način. Primer: dopust s kolegi za teden dni s savno in bazenom. 60€ / osebo / teden + hrana ki jo z veseljem pripravimo sami in prevoz. to je pač nekaj drugega kot all inclusive v s turisti nabiti turčiji. je pa res tudi to, da je pri nas bolj pomembno doživetje kot da hodimo z all inclusive zapestnico naokoli. in podobno velja za vse ostalo kar počneva.

http://www.novasol.de/p/C17018?PE=10&K=4...

kam:

nepremičnine tu gori delujejo poceni. mislim da sem v preteklosti dal gor dva linka, čeprav ni nihče ugrizil. skratka 700€/ m2 se že da kaj dobiti. To sem predlagal tudi kolegom ki zaradi šihta stanujejo v LJ. Namesto da kupijo stanovanje v LJ za 150k, naj ga kupijo v nemčiji za 50k, oddajo za 350€ in si s tem plačajo najemnino v LJ. invest 3x manjši.

skratka investirala sva v hišo, polovico oddajava. me mika da bi kupil še kaj ampak to bi potem podrlo koncept razpršenosti naložb :)

investicije na borzi so trenutno večinoma out, zato preostanek na banki z dnevnimi obrestmi pod 1%, čakam da se malo sesuje vse skupaj po 7 letih, pa jovo na novo

imava še eno firmo v sloveniji ki nalaga mesečno nekaj drobiža na kup

pa eno inovacijo imam na umu ki ima potencial za penzijo vseh nas ki si tle dopisujemo :) ampak za to moram najprej v "penzijo" da jo dokončam :)

* zadnji popravek: 06.11.15 17:03
#141423 (odg: #141418 ciciban)  06.11.15 18:18  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[ciciban]

kaj:

midva varčujeva. ampak ne toliko za penzijo konkretno temveč pač za prihodnost, saj si zaenkrat osebno ne predstavljam da bom čakal do 60ga, ko bom šel v penzijo. prav tako malo dvomim kaj me bo do takrat čakalo, po dosedanjih 10 letih delovne dobe bi dobil penzijo od treh držav (SI, AT, DE). vprašljiva je itak politična zadeva kako in kdaj se lahko upokojim ter koliko bo čez 25 let od penzije res ostalo :) ampak do takrat bojo morda obstajala kakšna EU merila kjer bo to nedvoumno določeno, razen če ne bojo...

kako:

že prej sva živela dovolj varčno da sva privarčevala, zadnjih 5 let delam in služim samo še jaz, pa privarčujeva več kot porabiva. temu pa ne botruje da za delo, kjer bi "down under" dobil dobrega jurja, dobim malce več. Predvsem dosti sva naredila in tudi delava na varčnem življenju. Ne zapravljava za avtomobile, telefone in fancy stvari ki 99% ljudem nekaj pomenijo. Vseeno uživava ampak na drugačen način. Primer: dopust s kolegi za teden dni s savno in bazenom. 60€ / osebo / teden + hrana ki jo z veseljem pripravimo sami in prevoz. to je pač nekaj drugega kot all inclusive v s turisti nabiti turčiji. je pa res tudi to, da je pri nas bolj pomembno doživetje kot da hodimo z all inclusive zapestnico naokoli. in podobno velja za vse ostalo kar počneva.

http://www.novasol.de/p/C17018?PE=10&K=4...

kam:

nepremičnine tu gori delujejo poceni. mislim da sem v preteklosti dal gor dva linka, čeprav ni nihče ugrizil. skratka 700€/ m2 se že da kaj dobiti. To sem predlagal tudi kolegom ki zaradi šihta stanujejo v LJ. Namesto da kupijo stanovanje v LJ za 150k, naj ga kupijo v nemčiji za 50k, oddajo za 350€ in si s tem plačajo najemnino v LJ. invest 3x manjši.

skratka investirala sva v hišo, polovico oddajava. me mika da bi kupil še kaj ampak to bi potem podrlo koncept razpršenosti naložb :)

investicije na borzi so trenutno večinoma out, zato preostanek na banki z dnevnimi obrestmi pod 1%, čakam da se malo sesuje vse skupaj po 7 letih, pa jovo na novo

imava še eno firmo v sloveniji ki nalaga mesečno nekaj drobiža na kup

pa eno inovacijo imam na umu ki ima potencial za penzijo vseh nas ki si tle dopisujemo :) ampak za to moram najprej v "penzijo" da jo dokončam :)

Dobro mas ti tvojo boljso polovico nauceno :)
#141433 (odg: #141403 aljosa)  07.11.15 08:07  Skullodgovori / citiraj  |  shramba  

A ti podjetje plačuje maksimalni znesek (5,844% od bruto plače)? - če ne, lahko sam dodaš razliko.. Res je sicer, da si sredstva zaklepamo za nekaj desetletij v relativno nestabilnem okolju, ampak glede na davčne stopnje bi sam verjetno vseeno vplačeval do maks, če mi ne bi že delodajalec.

Bi pa lahko bila meja 5,844% tudi malo višja - če pray razumem http://www.mrmoneymustache.com/2013/09/2...je v kanadi ta meja 18%.
#141458 (odg: #141433 Skull)  07.11.15 12:08  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Meni ne placujejo maksimalnega zneska, sam pa tudi ne doplacujem.
#141463 (odg: #141433 Skull)  07.11.15 13:18  aljosa (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Trenutno do maksimuma ja... Upam, da tako ostane...

Lahko bi dvignili mejo ja do ene 10%.

Lahko gremo še dlje... Meni bi bilo recimo fajn, da bi lahko delodajalec mesečno, letno itd. nagrado za uspešnost oz. neko nagrado lahko v celoti skupaj z bruto delom vplačal v pokojninski sklad, in bi se tako izognil plačilu zelo, zelo drage dohodnine...
#141468 (odg: #141463 aljosa)  07.11.15 17:59  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[aljosa]

Trenutno do maksimuma ja... Upam, da tako ostane...

Lahko bi dvignili mejo ja do ene 10%.

Lahko gremo še dlje... Meni bi bilo recimo fajn, da bi lahko delodajalec mesečno, letno itd. nagrado za uspešnost oz. neko nagrado lahko v celoti skupaj z bruto delom vplačal v pokojninski sklad, in bi se tako izognil plačilu zelo, zelo drage dohodnine...

Hja, tudi meni. Ker ko na specifikaciji vidim strosek delodajalca pri nagradi, me preleti neznan obcutek. Katastrofa kolk pobirajo. Sej pri placi je pa isto, ce bi vsaj malo razbremenili za zacetek.
#141538  10.11.15 13:12  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

ni moj namen, da bi bil zloben, oz. ne želim vam pokvariti "veselja in užitkov" z vplačevanjem v penzijske sklade in želje po še več plus željo po davčno/dohodninskih ugodnostih. pa vendar. ali nima nihče nobenih pomislekov glede tega - ??

madžarska in/ali viktor orban je danes spoštovan član enotne in solidarne družine svobodnih in suverenih držav/narodov evropske unije. sploh potem, ko je postavil ograjo. bil je prvi, vizionar, ki mu ostali - sledimo - ??

vem, da ni bil orban prvi, ki se je lotil urejanja penzijskih skladov, verjetno pa je bil, vsaj v EU (ali morda ne - ??) prvi, ki je varčevanje v penzijskih skladih, uredil CELOSTNO. in za vedno.

pozicija: dvignil takoj, ko je bil možno, in v celoti. enako svetoval vsakemu, ki me je o tem kaj vprašal. če plačaš pri tem veliko davka/dohodnine, potem je to sploh super - ker pomeni, da je tudi izplačilo veliko. če boš počakal (desetletja), potem verjetno davka/dohodnine ne bo - ker morda tudi penzijskega sklada več ne bo .... madžarska je sosednja država, EU je prostor prostega pretoka idej.
#141543 (odg: #141538 Osojnik)  10.11.15 15:08  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Orbanizacija zasebnega pokojninskega varčevanja skrbi tudi mene.

Pravtako me skrbi obdavčitev pri morebitni prodaji 30 letnega zlaganja pokojninske vreče na tujih brokerskih/bančnih računih.

Ker teoretično po 20 letih lastništva ni izstopnega davka. Ampak mi imamo celo državo šele malo dlje kot 20 let...

Najbrž pa je bolje, če sploh imaš kaj, okoli česa se sekirati, kot pa če sploh ničesar ni, kar bi ti vzeli/obdavčili. No, ali pa ni bolje.
#141548 (odg: #141538 Osojnik)  10.11.15 16:39  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

ni moj namen, da bi bil zloben, oz. ne želim vam pokvariti "veselja in užitkov" z vplačevanjem v penzijske sklade in želje po še več plus željo po davčno/dohodninskih ugodnostih. pa vendar. ali nima nihče nobenih pomislekov glede tega - ??

madžarska in/ali viktor orban je danes spoštovan član enotne in solidarne družine svobodnih in suverenih držav/narodov evropske unije. sploh potem, ko je postavil ograjo. bil je prvi, vizionar, ki mu ostali - sledimo - ??

vem, da ni bil orban prvi, ki se je lotil urejanja penzijskih skladov, verjetno pa je bil, vsaj v EU (ali morda ne - ??) prvi, ki je varčevanje v penzijskih skladih, uredil CELOSTNO. in za vedno.

pozicija: dvignil takoj, ko je bil možno, in v celoti. enako svetoval vsakemu, ki me je o tem kaj vprašal. če plačaš pri tem veliko davka/dohodnine, potem je to sploh super - ker pomeni, da je tudi izplačilo veliko. če boš počakal (desetletja), potem verjetno davka/dohodnine ne bo - ker morda tudi penzijskega sklada več ne bo .... madžarska je sosednja država, EU je prostor prostega pretoka idej.
baš to tudi meni deluje sumljivo, zato sem se investiral in razpisal malo v drugi smeri.

dobro napisano... in vredno razmisleka tistim ki tej strategiji sledite (kar ne pomeni nujno da je slaba). A vseeno, ko kanada stoji za takšno politiko, ali pa slovenija... je majhna razlika :)

* zadnji popravek: 10.11.15 16:39
#141553 (odg: #141543 milwal)  10.11.15 16:55  lasbzodgovori / citiraj  |  shramba  

Se priporočam za kazalec na kak kvaliteten članek o "Orbanizaciji zasebnega pokojninskega varčevanja", ker ne vem o čem govorita. (Mogoče je <a href="http://budapestbeacon.com/public-policy/orban-government-squanders-private-retirement-savings-confiscated-in-2011/28294">to</a> to?)

* zadnji popravek: 10.11.15 16:55 - Aha, mislim, da sem nasel
#141558 (odg: #141553 lasbz)  10.11.15 17:28  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ja, tisto.

http://www.finance.si/298959/Tudi-po-Tit...
#141563 (odg: #141543 milwal)  10.11.15 17:31  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[milwal]

Pravtako me skrbi obdavčitev pri morebitni prodaji 30 letnega zlaganja pokojninske vreče na tujih brokerskih/bančnih računih.

Ker teoretično po 20 letih lastništva ni izstopnega davka. Ampak mi imamo celo državo šele malo dlje kot 20 let...
neprijatelj slusa :)

"Poleg tega po 20 letih imetništva kapitala fizičnih oseb odsvojitev tega (torej tudi prodaja delnic) ne bo več neobdavčena. Celo na vsakih pet let se obdavčitev ne bo več zniževala. Torej - prodaja delnic oziroma ustvarjen dobiček iz prodaje bo obdavčen 25-odstotno, ne glede na to, ali jih boste imeli en dan ali 50 let."

http://www.finance.si/8838067/Razkrita-d...
#141568 (odg: #141563 crt)  10.11.15 18:56  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [milwal]

:: Pravtako me skrbi obdavčitev pri morebitni prodaji 30 letnega zlaganja pokojninske vreče na tujih brokerskih/bančnih računih.

:: Ker teoretično po 20 letih lastništva ni izstopnega davka. Ampak mi imamo celo državo šele malo dlje kot 20 let...

"Poleg tega po 20 letih imetništva kapitala fizičnih oseb odsvojitev tega (torej tudi prodaja delnic) ne bo več neobdavčena. Celo na vsakih pet let se obdavčitev ne bo več zniževala. Torej - prodaja delnic oziroma ustvarjen dobiček iz prodaje bo obdavčen 25-odstotno, ne glede na to, ali jih boste imeli en dan ali 50 let."

Evo borce :)

Ma me niti ne preseneca.

#141573 (odg: #141568 matic7)  10.11.15 19:34  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

mene cudi, kako je tolko casa zdrzal dat mir :)

#141593 (odg: #141563 crt)  11.11.15 10:22  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: Pravtako me skrbi obdavčitev pri morebitni prodaji 30 letnega zlaganja pokojninske vreče na tujih brokerskih/bančnih računih.

:: Ker teoretično po 20 letih lastništva ni izstopnega davka. Ampak mi imamo celo državo šele malo dlje kot 20 let...

Kaj pa sedaj ?

evo, dva ali tri dni nazaj sem nekomu, kot vedno to počnem tudi sam že - desetletja, nekomu ki je spraševal o etf skladu (zaradi nižjih stroškov upravljanja - kar ob taki novici zveni kot vic iz vrtca), svetoval vzajemne sklade oz. krovne, ki (zgolj še ta trenutek) imajo po 25 letih 0% davka. poleg tega jih prosto menjaš od delniških, mešanih, obvezniških in denarnih. super zadeva za posameznika. sedaj pa to - glavno prednost bo dušan mramor knock-out-iral. in ne bo je več. nikoli. tudi če pride na pozicijo enkrat potem janša ali tonin ali tanja skaza (da ne omenjam vseh ostalih 97 možnosti, ki so vse še (veliko) slabše), povratka nazaj ne bo. ravno janša (šuštaršič) je dvignil obdavčitev kapitala iz 20 na 25% za prvih pet let - ampak pokojnina kot cilj, to nima veze. mislim, da nima nihče nobenega posebnega upanja - mramorjevi predlogi bodo sprejeti in bodo veljali za naprej IN ZA NAZAJ. in tudi kasneje jih nihče ne bo odpravil.

kaj sedaj? vse prodat še pred novim letom? potem pa nekaj doma v štunfu, nekaj v avstriji dat na nek obvezniški sklad in pozabiti ter dvigniti po 20 - 25 letih? nekaj v hrvaško enako? je hrvaška sploh kaj bolj pri kapitalskih naložbah stabilna oz. zaupanja vredna od slovenije? (zdi se mi da je, nisem se pa s tem kaj bolj ukvarjal kot 5 minut zaenkrat).

kupiti mladi gozd? ali vsaj parcelo in pogozditi s hitrorastočim drevjem?

formalno-pravno sebe in svojo družino prikazati kot socialni problem, iti po paket s hrano na rdeči križ in karitas - kar danes počne že velika množica tistih, ki jim to ne bi bilo treba - v 25 letih (torej varčevanje za penzijo) je to uh in oh denarja. ob takih potezah države, tudi moralni zadržki počasi odpadejo.

no, dajmo vsaj to rešit. kaj sedaj z nekaj 10k eur prihranki v vzajemnih skladih? dvignit, zabrisat sledi, ali preprosto ignorirat in po 25 letih požret še 25 % dobička za harač - ??
#141603 (odg: #141563 crt)  11.11.15 10:39  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

Ima kdo na voljo kak zgodovinski pregled sprememb obdavčitve kapitalskih dobičkov pri nas?

Kot se spomnim, je bilo 10+ let nazaj obdavčeno le za 3 leta imetništva, nato so pri skladih zakomplicirali z razčlenitvijo po tipu dohodka (delnice, obveznice, ipd) za kar so morale DZU prilagoditi celoten sistem, nato smo prešli na 20-letno degresivno lestvico, zdaj bomo imeli pa zgoraj napisano...Če obstaja kak grafični prikaz, se priporočam.
#141608 (odg: #141593 Osojnik)  11.11.15 10:46  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

kupiti mladi gozd? ali vsaj parcelo in pogozditi s hitrorastočim drevjem?
a to pomeni, da si pripravljen se it v hosto gverilsko borit proti mramorju, ampak si len in bos pocakal, da hosta zraste okoli tebe :))

no, dajmo vsaj to rešit. kaj sedaj z nekaj 10k eur prihranki v vzajemnih skladih? dvignit, zabrisat sledi, ali preprosto ignorirat in po 25 letih požret še 25 % dobička za harač - ??
trenutno ni kaj resevat, ker je stvar se rosno mlada, najmanj kar je, bi pocakali, kaksen zaporni ogenj bo dala "industrija", tj. dzuji in borzne hise, ki jim to direkt pljuva v skledo.

je pa seveda treba ostat pozoren, ker 1.1. je zelo blizu (kar kot ponavadi ni nakljucje).

#141653 (odg: #141608 crt)  11.11.15 11:54  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

gverilsko bojevanje v hosti bo OK, ampak nekaj si mislim da ravno ti taprvi strašil z nekimi droni. :-(

no, še vedno boljše od tega, da nabavim oklep in konja.

zaporni ogenj industrije verjetno bo, ampak zdi se mi, da mramor, židan, erjavec, violeta tomič in luka mesec - ne varčujejo, ampak bodo z združenimi močmi napadli in uničili "kapital". to je vendar smisel njihovega življenja. industrija bo streljala pač tako močno in tako kmalu, koliko se bodo podvizali vlagatelji - z dvigom ali vsaj napovedanim dvigom prihrankov. čisto možno, da bo večina prespala, kot je prespala npr. nkbm ali slo borzo, balkan, kitajsko, itd. večina se zbudi prepozno.

če bo panika, potem je najboljša varianta, da si prvi paničar.

vsekakor bom v vsakem primeru počakal. verjetno do česa med božičem in novim letom. in če bo pri predlogu ostalo (zaporni ogenj ne bo dovolj močan), potem se bo potrebno v tistem tednu nekaj odločiti. karkoli že.
#141663 (odg: #141553 lasbz)  11.11.15 12:26  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

To je to...

Gre za to, da Orban ni nič hudega storil; on je samo rekel (in uzakonil) "kdor ima privarčevana zasebna sredstva za pokojnino, javne ne rabi. Lahko pa ta zasebna sredstva da v javno blagajno, pa mu bomo javno izplačevali."

Tako lepo, elegantno. Zdaj pa si predstavljaj, da imaš kakih 50.000 eur v zasebnem pokojninskem skladu - kar je za madžara veliko - in si star nekje med 50 in 65 let. Za koga si se trgal in varčeval vsa ta leta... ker pokojninske prispevke so ti od plače trgali čisto isto kot tistim, ki niso nič varčevali.

In EU, velika varuhinja legalnosti in pravičnosti, ni rekla nič. Ljudje po Evropi za to sploh ne vedo.

Zbunili so se, ko je zaostril medijsko zakonodajo (prepovedal, da grdo pišejo o vladi). Storili pa tudi takrat niso nič.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 54   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Zavarovanja  >  Kako varčujete za svojo pokojnino?

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>