Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 11:12
-6,01 %
7.160,01
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 10:10
0,61 %
1.463,62
SI 10:55
0,59 %
898,79
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - svet - 10.10.07

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - svet - 10.10.07
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 10.10.07 10:08  crt (admin) (DS) shramba  

• Včerajšnjo borzno veselje v ZDA mediji pripisujejo podatku iz objavljenih podrobnosti zadnjega Fedovega sestanka, da so bili vsi sodelujoči soglasni glede znižanja ključnih obrestnih mer, hkrati pa naj bi bili prepričani v ohranitev nizke inflacije in daleč od tega, da bi se kar zagotovo nagibali k nadaljevanju nižanja OM. Če se vam to ne zdi ravno neka huda razlaga - tega morda niti niso toliko krivi sami mediji kot pa tisti, ki po informacijah povprašujejo. Na vprašanje, zakaj točno je nekaj na dan X raslo, pač ni realistično vedno pričakovati smiselnega odgovora in če vseeno vztrajate, dobite nekaj zasilno sklamfanega. Kakršno povpraševanje, takšna ponudba.

• Spet je na voljo par kosov novic o tem, kdo vse da ima long ali short pozicijo v Northern Rocku. Ampak ker zgodba že malo spominja na Istrabenz ali Intereuropo, bomo to nadaljevanko nehali vključevati v jutranji pregled, razen v primerih, ko se odpre kakšna res nova dimenzija (kot recimo tisto včerajšnje o zlorabi imena humanitarne ustanove). V kolikor vas NR vseeno zelo zanima, lahko novice o njem tekoče spremljate na FT Alphaville (včasih se dolgo nalaga, potrpite), tečaj pa recimo na OnVisti.

• Vroči časi in vroče glave potrebujejo vroče modne smernice. Včeraj smo poročali o kobaltu kot novem ljubljencu trga na področju kovin; danes pa se Bloomberg posveča Bangladešu kot novem borznem pop hitu, ki naj bi šel po stopinjah Vietnama (ta je že šel med oldies & goldies). Vlada, ki s podporo vojske državo krmari od januarja, naj bi se zavezala k pospešeni prodaji državnih podjetij; prvi korak bi bilo 26 nefinačnih družb. Indeks borze v Daki, ki obstaja od leta 1954 in na kateri trenutno kotira 261 podjetij, je s 66-odstotnim letošnjim donosom na 10-letnem vrhu; a še vedno cca 27% pod rekordom iz leta 1996. V Bangladešu sicer povprečni dohodek znaša 1,3 USD dnevno, dve tretjini prebivalstva se ukvarjata s kmetijstvom (kadar ni poplav). Kapitalizacija borze znaša 8 mrd USD, povprečni P/E je 20. (Po slikoviti oceni Bloomberga takšna kapitalizacija pomeni, da bi lahko na primer Bill Gates osebno cirka osemkrat kupil vse delnice vseh podjetij.)

• V avgustu je kitajski presežek pri blagovni menjavi z Evropo (15,3 mrd USD) prvič presegel tistega pri ZDA (15,0 mrd USD). Vzporedno se dogaja kupovanje EUR s strani kitajskih igralcev; v tem lahko vidimo ozadje včerajšnjega poziva finančnih ministrov EU Kitajski, naj vendarle kaj naredi za povišanje tečaja domače valute. Podatki in razprava...

• IMF je izdal novo redno publikacijo World Economic Outlook, v kateri izrecno opozarja na občutljivost gospodarstev Vzhodne Evrope na morebitni obrat velikih kapitalskih tokov. Po poročanju FT menijo, da ima večina trgov v razvoju danes veliko bolj čvrsto pozicijo kot v poznih 90'ih letih, ko se je odvrtela prešnja kriza mladih trgov; ravno VE pa naj bi bila izjema. Zadevo najdete tukaj.

• V Veliki Britaniji se vlada ukvarja z načrtovanjem proračuna za prihodnje leto in pri tem je prišla na mizo tudi ideja, da bi ukinili davčne ugodnosti, ki veljajo za vlaganje na borzih mladih/majhnih podjetij AIM. Podrobnosti, ki so za tiste, ki se ne ukvarjamo redno z VB, morda malo neprehodne, najdete na primer tukaj; prebivalci Slovenije pa se ob tem spomnimo vsaj na akrobacije ministra Bajuka pri sporočanju davčnih sprememb in radovedno čakamo, kako se bo stvar razpletla.

* zadnji popravek: 10.10.07 10:08

Komentarji uporabnikov  (vseh: 37; zadnji: 11.10.07 14:09)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

10.10.07 11:02  _deaistoodgovori / citiraj

A YOUTUBE nima nič Bangladeškega da smo zopet pri slikicah?
 10.10.07 11:04  alesftodgovori / citiraj

No reklama za Banglades ze deluje. A kdo ve za kaksne certifikate, delnice, ETF-ji..., ki se ticejo Bangladesa? :)
 10.10.07 11:53  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[deaisto]

A YOUTUBE nima nič Bangladeškega da smo zopet pri slikicah?
Jest mam rajš slikce k YouTube, ker v službi potem sodelavce motim, če filmčke gledam, če pa fotke, pa ne. :-)
 10.10.07 12:05  _deaistoodgovori / citiraj

Ja sodelavci so prav nesramni... Še posebej kadar se človek zabava, medtem ko oni delajo... Sram jih bodi!!!
 10.10.07 12:09  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[deaisto]

Ja sodelavci so prav nesramni... Še posebej kadar se človek zabava, medtem ko oni delajo... Sram jih bodi!!!
:-) Nope, nisem tega rekel. Mam pač tako delo, da smo včasih cel dan v pisarni in je pogosto pač treba kej čakat in vmes pač malo zabušavaš. Samo se skoraj nikoli ne zgodi, da bi imeli vsi hkrati za zabušavat.
 10.10.07 14:12  _deaistoodgovori / citiraj

me too ;)

ps: danes mi je samo tisti "drobiz" v INDIJI prinesel 100 EUR, tako da sem tudi na splosno vesel

* zadnji popravek: 10.10.07 14:12
 10.10.07 14:20  matic7odgovori / citiraj

jaz pa še čakam koliko mi bo eurasien danes, bom verjetno do konca tedna skočil v raifaisen da zaključim zadevo.
 10.10.07 14:40  _deaistoodgovori / citiraj

Zakaj pa zapiras? A imas tam prevec a mislis da je tole vse skupaj prenapihnjeno?

lp

ps: Vidim da je sla cena zlata zopet proti 750 USD, tako da bom verjetno prodal CALL na rudnike zlata...
 10.10.07 14:45  matic7odgovori / citiraj

Ne se mi zdi da je dovolj, vložil sem lansko leto začetek februarja in se mi zdi da je pametno da pokasiram ta donos.

Mislim ni preveč okrog 5000 EUR je bilo takrat vloženega, zadeva je pa kar lepo narasla in seveda je škoda da bi lovil neke vrhove ker lahko tudi pade. Saj še nisem šel zapreti nameravama pa, se grem malo z ogledalom pogovoriti kaj misli:)))
 10.10.07 14:46  dzordzodgovori / citiraj

Pa še malo (dobronamerne) slovnice:

"Včerajšnjo borzno veselje v ZDA"; pravilno: "Včerajšnje borzno veselje v ZDA...".

Zamenjava dajalnika in mestnika:

- "o kobaltu kot novem ljubljencu trga na področju kovin"; to je pravilno, saj se predlog "o" veže z mestnikom, torej "o kom ali čem";

- "Bloomberg posveča Bangladešu kot novem borznem pop hitu"; to pa je zelo narobe, saj se "posveča" veže z dajalnikom - "komu ali čemu se posveča". Torej pravilno: "Bloomberg posveča Bangladešu kot novemu borznemu pop hitu".

Kot rečeno, dobronamerni popravki! Ne morem si pomagat, saj je zamenjevanje dajalnika in mestnika (v obe smeri) zadnje čase tudi v velikih javnih medijih obupno pogosto...

LP,

Grega
 10.10.07 14:50  _deaistoodgovori / citiraj
[matic7]

Ne se mi zdi da je dovolj, vložil sem lansko leto začetek februarja in se mi zdi da je pametno da pokasiram ta donos.

Mislim ni preveč okrog 5000 EUR je bilo takrat vloženega, zadeva je pa kar lepo narasla in seveda je škoda da bi lovil neke vrhove ker lahko tudi pade. Saj še nisem šel zapreti nameravama pa, se grem malo z ogledalom pogovoriti kaj misli:)))

V mislih sem imel bolj %%% vlozenega... oz. uravnoteženost z ostalimi naložbami...

ps: tale slovničar je pa zategnjen... Bogi otroci njegovi ;)
 10.10.07 14:52  Redstripeodgovori / citiraj
[deaisto]

ps: tale slovničar je pa zategnjen...
Kaj slovničar, če pa je svoje ime že za Đorđa prodal... ;)
 10.10.07 15:02  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[dzordz]

Kot rečeno, dobronamerni popravki! Ne morem si pomagat, saj je zamenjevanje dajalnika in mestnika (v obe smeri) zadnje čase tudi v velikih javnih medijih obupno pogosto...
tudi sam sem obcutljiv na slovnico v pisnih izdelkih. po moje imas v celoti prav, oba primera sta posledica raztresenega veckratnega preoblikovanja stavka (na koncu en del popravis, ne pa vseh - recimo najprej napises "borzno rast", potem spremenis v "borzno veselje" in pozabis popraviti tisto spredaj).

* zadnji popravek: 10.10.07 15:02
 10.10.07 15:05  matic7odgovori / citiraj

Sem nedolgo nazaj pobegnil iz triglav steber 1, sedaj bom pa še iz eurasien. Ja nekaj odstotkov portfelja kar imata tadva sklada, mislim da bi skupaj bilo čez 40% bi moral preveriti pa se z seminarsko ubadam se moram danes temo odločiti.

Saj bi si odprl trgovalni račun pa me malo čas zajebava, ker grem konec meseca na dopust, v tem šolskem letu moram narediti 6 seminarskih in 7 izpitov, pa še na prakso moram, najrajši bi kar tu za raćunalnikom sedel in pisal jutranji pregled in potem bi mi priznali prakso:))
 10.10.07 15:07  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[matic7]

najrajši bi kar tu za raćunalnikom sedel in pisal jutranji pregled in potem bi mi priznali prakso:))
hmm
 10.10.07 15:10  _deaistoodgovori / citiraj
[crt]

:: [matic7]

::najrajši bi kar tu za raćunalnikom sedel in pisal jutranji pregled in potem bi mi priznali prakso:))

hmm
Ja tale copy/paste iz raznih blogov bi tudi jaz delal :P
 10.10.07 15:13  matic7odgovori / citiraj

Saj ne rečem da je lahko, ker ti verjetno misliš da jaz tako misli, ampak predstavljaj si da bom moral na kakšno ministrstvo v LJ ali pa na davčno, tam veliko delavcev poznam in nekateri mi niso ravno priljubljeni. Da bi si pa doma podpisal prakso pa ne smem, pizda pa par let sem delal več kot šef oziroma njegova dela.
 10.10.07 15:18  Redstripeodgovori / citiraj

Ma dej črt, sem že začel neki pisat v "čist slovenčini", pa mi je glupo izpadlo.

Vsekakor je korektno in pravilno, da ti kot admin upoštevaš slovnico in so tvoji prispevki slovnično pravilni. Zdi pa se mi blesavo, da te gre nekdo popraviti, ko pa je lepo videti, da je to lapsus. Ma, če nima kaj drugega pisat nej da gmh.

Pa oprosti za tale moj prispevek!

Na nacionalki pa lahko vsi kvakajo gor pa dol...
 10.10.07 15:42  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Redstripe]

Ma dej črt, sem že začel neki pisat v "čist slovenčini", pa mi je glupo izpadlo.

Vsekakor je korektno in pravilno, da ti kot admin upoštevaš slovnico in so tvoji prispevki slovnično pravilni. Zdi pa se mi blesavo, da te gre nekdo popraviti, ko pa je lepo videti, da je to lapsus. Ma, če nima kaj drugega pisat nej da gmh.
moji prispevki so nekje od 1995 dalje, tako da sem skozi cas razvil precej posluha za taksna vprasanja, se danes skusam skrbeti za to in tudi mene bolijo oci, ce kaj posevnega preberem (seveda v kontekstu, ki je taksen, da se pricakuje slovnicno pravilen tekst). tako da je ta pripomba bila samo opomnik na tisto, kar bi si povedal sam, ce bi bil manj raztresen, zato no worries.

(kar neto pomeni, da ostali mirno pisite, kakor vam pase, tudi jaz bom, samo ne v glavnih prispevkih :)

* zadnji popravek: 10.10.07 15:42
 10.10.07 15:42  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[deaisto]

kaj mislis, kolko casa to priblizno vzame?
 10.10.07 16:24  srconodgovori / citiraj

Pomoje da potem, ko veš kam se obrnit in pisanje teče, še vseeno kako uro in pol (mal gor, mal dol)... prej pa seveda več.. pa defenitivno tega ne more vsak!
 10.10.07 16:45  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

dobro si to ocenil, andrejcc rabi nekje uro in pol za domorodce (kadar mu dela net :), jaz pa tudi nekje uro in malenkost cez za tujino plus slikce / video.

kljucne zadeve so naslednje:

- prebrati moras bolj ali manj ves spekter dnevnih novic, da dobis vtis, kaj od tega je ali ni aktualno oziroma iz cesa bos sestavil izbor, ce ves, kaksen je ciljni obseg

- kateri so relevantni viri, kateri pa so znani kot bolj tako na oko

- kaj lahko ljudem prav pride pri odlocitvah za nalozbe

- kaj se navezuje na nekaj, o cemer smo ze pisali oziroma pase v kontekst neke tekoce zgodbe, plus bralcem malo osveziti spomin, kaj se je glede tega ze dogajalo

- pomisliti, da ce je meni nekaj zanimivo, ker tisto spremljam, kaj je treba narediti, da bodo tudi drugi (ki prej niso) videli, zakaj bi tisto morda bilo zanimivo

- kateri vse viri pisejo o neki temi, ali kaksen posebej izstopa po globini in sirini, katere moramo skombinirati, da bo slika kolikor toliko kompletna

- ali so morda sanse, da najdemo dva nasprotujoca si pogleda

- mogoce lahko navezemo se na kaksne vsebine na ft, da ljudje vidijo, kaj vse obstaja, cesar morda sami se niso izbrskali

...

* zadnji popravek: 10.10.07 16:45
 10.10.07 17:52  gasilec99odgovori / citiraj
- mogoce lahko navezemo se na kaksne vsebine na ft, da ljudje vidijo, kaj vse obstaja, cesar morda sami se niso izbrskali

...
To idejo zelo podpiram! Kar predloge je treba napisati in potem se bodo člani foruma že odločili, katera zadeva jih najbolj zanima. Na podlagi tega pa se naprej ureja zadeve.

LP

* zadnji popravek: 10.10.07 17:52
 10.10.07 19:03  roaddoggodgovori / citiraj

Jaz mam pa v Eurasien od 3.11.2005, potem pa sem se dokupoval nekje do 1.5.2006.. Takrat me je kr "zabila" tista korekcija (moja prva :) )

Zaenkrat še ne nameravam prodajati tega sklada... morm pa se mal pozanimat al pri Eurasienu kej nameravajo investirat v omenjena Bangladeš, Vietnam... Mogoče nekoč tut S. Koreo, ko bo tm koikor tolk varno... :)

10.10.07 22:08  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[crt]

dobro si to ocenil, andrejcc rabi nekje uro in pol za domorodce (kadar mu dela net :),
--:))). ko dela net na robu zmoznosti sem v bistvu hitrejsi, ker preletavam v strahu, da se bo vse sesulo
 10.10.07 22:20  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
--si ziher? v startu se zdi hitreje in enostavneje kot potem zares. in jasno bolj kot se zelis potrudit vecja jeba je. pa se svoj stil furat. vidis kolko :))
 10.10.07 22:31  kolegaodgovori / citiraj

Meni se ne zdi, da se to hitro pripravi, potem, ko si rutiniran macek, pa je ok. Ali?

Bi rekel, da so tele novice predvsem za vas same, nekaj pac objavite, kar se vam zdi, mam prav? :)

Ste full time financniki? Kako je potem zvecer, a se kar pred racunalnikom in novicami, izgleda ze tako :)

MIslim, kako ti crkuje net lahko, g. Andrejcc. Nabavi si nek wireless hec hec pa bo. Ali govorim neumnosti? Saj ste ze vajeni :)

* zadnji popravek: 10.10.07 22:31
 10.10.07 23:19  crn1odgovori / citiraj
[alexd]

Meni se ne zdi, da se to hitro pripravi, potem, ko si rutiniran macek, pa je ok. Ali?

Bi rekel, da so tele novice predvsem za vas same, nekaj pac objavite, kar se vam zdi, mam prav? :)

Ste full time financniki? Kako je potem zvecer, a se kar pred racunalnikom in novicami, izgleda ze tako :)

MIslim, kako ti crkuje net lahko, g. Andrejcc. Nabavi si nek wireless hec hec pa bo. Ali govorim neumnosti? Saj ste ze vajeni :)
Sori, ce bi sam kadarkoli zelel napisati kaj podobnega, bi hitro videl, kako natancno so predestilirane novice v jutranjem pregledu. Cisto verjamem, da traja po branju vseh novic se eno uro in pol, da se vse napise. Zato je moj blog ze nekaj casa nepopravljen :-)
 11.10.07 00:19  _s8esw3paodgovori / citiraj
[crn1]

:: [alexd]

:: Meni se ne zdi, da se to hitro pripravi, potem, ko si rutiniran macek, pa je ok. Ali?

::

:: Bi rekel, da so tele novice predvsem za vas same, nekaj pac objavite, kar se vam zdi, mam prav? :)

:: Ste full time financniki? Kako je potem zvecer, a se kar pred racunalnikom in novicami, izgleda ze tako :)

:: MIslim, kako ti crkuje net lahko, g. Andrejcc. Nabavi si nek wireless hec hec pa bo. Ali govorim neumnosti? Saj ste ze vajeni :)

Sori, ce bi sam kadarkoli zelel napisati kaj podobnega, bi hitro videl, kako natancno so predestilirane novice v jutranjem pregledu. Cisto verjamem, da traja po branju vseh novic se eno uro in pol, da se vse napise. Zato je moj blog ze nekaj casa nepopravljen :-)
Po moje se da malo optimizirati (ne vem ce to crt dela)

Najprej pobrskas po blogih, ki so ponavadi lepo dokumentirano biased (to je v tem kontekstu koristno!) da vidis meje novic, potem lahko preveris se nekoliko na politicni bias, sproti novice preverjas v google news da najdes stevilo hitov (to delam tudi sam, da vidim verodostojnost - zato me je motilo da je zadnjic o tistem zamrznjenem $5BN hedge skladu pisal samo NY Post - no, potem pa povzames najbolj verodostojne vire.

(slisi se blazna teorija a tako jaz ponavadi berem novice ;)

PS.

LONDON (Reuters) - The automated teller for home loans is empty and Americans are relying increasingly on credit cards to pay their living costs, indicating tough hurdles ahead for U.S. consumer spending and markets.

Federal Reserve data released on Friday showed U.S. consumer borrowing rising by $12.18 billion in August, more than 20 percent more than economists had forecast.

Most striking was an 8.1 percent increase in borrowing on revolving credit lines, mostly credit cards, to a record $909 billion.

Credit card borrowings rose at the sharpest rate since early 2002.

Potem je se na dolgo opisan zaskbljujoc podatek da v bistvu dolg raste, spending pa pada (to pomeni da pada discretionary spending, nujni pac ne more), kar pomeni da potrosniki v ZDA dajejo ze nujne izdatke na kredo. Kar je absurd.

Look below. What do you see? NOTHING :)
 11.10.07 07:36  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[alexd]

jah z borzo se bavim 15 let, od tega s tujino ene 8, tekste pisem od 1995, urejam od 2000, zdaj se pa ti odloci, kaj pomeni, ce potem rabim uro in nekaj za zadevo pripravit :)

vsekakor ne morem objaviti vsega, kar preberem, kam bi pa dal... plus stos pregleda je ravno v tem, da se bralec ne utaplja v vsem, kar je na voljo, ampak dobi serviran nek izbor, kaj so glavne dnevne tocke. vsak zna pa valjda potem sam pobrskati dalje, ce se mu da, saj novic pa res ne manjka. in ja, izdelava pregleda je del tega, da moram tako ali tako za lastne potrebe biti na tekocem.

naceloma ja, ceprav vsaj zase lahko recem, da se trudim to manjsati zaradi druzine.
 11.10.07 09:09  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

MIslim, kako ti crkuje net lahko, g. andrejcc. Nabavi si nek wireless hec hec pa bo. Ali govorim neumnosti? Saj ste ze vajeni :)
--imam wireless to je najvecji problem. ker je na obali en tak mali wireless ponudnik, ki mu podpora jasno skripa. siol me kao ne more prikljucit. zdaj imam za backup se mobitel, tako da ne bi smelo biti vec sranj. delamo se na drugih resitvah
 11.10.07 09:14  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
Najprej pobrskas po blogih, ki so ponavadi lepo dokumentirano biased (to je v tem kontekstu koristno!) da vidis meje novic, potem lahko preveris se nekoliko na politicni bias, sproti novice preverjas v google news da najdes stevilo hitov (to delam tudi sam, da vidim verodostojnost - zato me je motilo da je zadnjic o tistem zamrznjenem $5BN hedge skladu pisal samo NY Post - no, potem pa povzames najbolj verodostojne vire.

(slisi se blazna teorija a tako jaz ponavadi berem novice ;)
--ja ampak vsa ta brskanja zahtevajo cas in kasneje branje. in na koncu se spis. se ze tresem
 11.10.07 09:15  Redstripeodgovori / citiraj

@andrejcc

Si mogoče poizkusil eltin paket preko kabelske tv?

Če sem kej zamoču( saj veš izjava tedna)

* zadnji popravek: 11.10.07 09:15
 11.10.07 10:00  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

kabelska ima precej cudno ponudbo za pravne osebe
 11.10.07 10:27  matic7odgovori / citiraj

kje pa si ti na obali, mi imamo na obali kabelskega ponudnika storitev, saj ne vem katera firma je, sedež imajo nasproti gokart steze, tam ko je polno lokalov zraven rok bara, pa dela čisto lepo, sem zelo zadovoljen, celo bolj mi dela kot doma pa imamo doma kar velikega ponudnika kabelskih storitev, vendar se ob slabem vremenu malo opočasni delovanje interneta.

drugače pa par let imel telekom, pa ni bilo nikoli problemov, interent bi moral kar mobitel preko oddajnikov bolj ugodno ponujat, pa bi bil problem rešen.

* zadnji popravek: 11.10.07 10:27
 11.10.07 10:27  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[andrejcc]

kabelska ima precej cudno ponudbo za pravne osebe
pa pac ne bos imel tistih 20 eur v stroskih, shit happens...
 11.10.07 14:09  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

not so simple. je vec dejavnikov in verjemi si ne zmisljujem, je dober kolega tam zaposlen

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>