Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 18:36
-1,52 %
8.320,03
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 24.01
0,23 %
1.599,82
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  BRIC

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 214   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | > | zadnja
#13892  15.10.07 23:07  _sprintodgovori / citiraj  |  shramba  

Zanima me vaše mnenje o omenjenem skladu in, če je zdaj pravi čas za vstop ali bi raje še malo počakal(glede na info se obeta korekcija januarja).Prav tako me zanima sgam china ali se splača pred novim letom pobrati denar ven in ob korekciji po nižji ceni vložiti denar nazaj.Mogoče kdo ve kdaj naj bi potekal kitajski komunistični kongres(baje zelo kmalu) pravijo, da naj bi takrat delnice padle.

Hvala za odgovore.
#13893 (odg: #13892 )  15.10.07 23:24  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Kitajski kongres se mi zdi da je drug teden, toda to je STATISTIKA. Samo je pa spet ravno ob času, ko bi trgom prav prišla kakšna pardnevna ohladitev, bomo vidl.

Za ostala vprašanja PA NE VEM, lahko se gremo neke zgodbice, sam ne vem, če je to v interesu kogarkoli.Shanghai je šel danes prek 6.030, pa glede na to, da je bila danes tale korekcija v USA in če se shanghaiu slučajno uspe danes obdržat nad 6000, ga kupim tut jst.
#13897  15.10.07 23:31  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Kolikor je meni znano je imel Hu Dzintao danes uvodni nagovor ob odprtju 17. kongresa kitajske komunistične partije, tko da zadeva že poteka... Trajala pa naj bi teden dni...

Tut sam sem lastnik Sgam CHINE pa zaenkrat še ne mislim prodajat.. Mislim pa da ni nekih razlogov da bi hong kong drastično padel...

Govori se, da bo Hu Dzintao dobil nov 5 letni mandat, tko da v primeru potrditve tega jaz osebno pričakujem prej rast kot pa padec omenjenega index..

Sam če pa po presenečenu NE dobi mandata.....potem pa hmmmmm......NE VEM NE VEM kaj bo!?!?!
#13906 (odg: #13897 roaddogg)  16.10.07 00:11  _sprintodgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Kolikor je meni znano je imel Hu Dzintao danes uvodni nagovor ob odprtju 17. kongresa kitajske komunistične partije, tko da zadeva že poteka... Trajala pa naj bi teden dni...

Tut sam sem lastnik Sgam CHINE pa zaenkrat še ne mislim prodajat.. Mislim pa da ni nekih razlogov da bi hong kong drastično padel...

Govori se, da bo Hu Dzintao dobil nov 5 letni mandat, tko da v primeru potrditve tega jaz osebno pričakujem prej rast kot pa padec omenjenega index..

Sam če pa po presenečenu NE dobi mandata.....potem pa hmmmmm......NE VEM NE VEM kaj bo!?!?!
Upam, da imaš prav, ker meni tudi ni do prodaje Chine ko jo je tako lepo gledati kako iz dneva v dan nori v nebo:)
#13907 (odg: #13897 roaddogg)  16.10.07 00:13  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

JA pardon sem hotu napisat TA TEDEN.....članek sem bral v petek, in je pisal next week:-))

* zadnji popravek: 16.10.07 00:13
#13912  16.10.07 07:11  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja res je, da je tale Komunistični kogres ZELOOOOO pomembna zadeva za Kitajsko (in okolico)....Je pa tut res, da se Kitajski obetajo tut drugi zelo pomembni dogodki ( olimpijske igre, sejem expo)... Enkrat sem se s svojim upravljalecem pogovarju na to temo kdaj prodat Sgam CHINA pa je reku..."počaki na olimpijske igre, pa na sejem expo, potem pa pobegni, ker bo Kitajska napadla Tajvan!"...

Jz resno upam, daje on tole bl tko reku kot neresno špekulacijo, ker v nasprotnem primeru, če bi se to res zgodil, bi pa znala SGAM china RES ORNK pasti!!! Bom pa zaradi tega namiga resno spremlju dogajanje po olimpijskih igrah.. seveda je pa mogoče, da bo vmes se kaka (manjša) korekcija...sej so itak skos korekcije...zadnje čase hvala bogu bolj mini :))

Se mi zdi, da je rast omenjenega sklada in indexov vsaj delno podprta z rastjo gospodarstva Kitajske... Bdp dobesedno nori (+10%!!! letno)..Tko je že zadnjih nekaj let.. ne bo pa to večno... Sam ostajam na tem vlaku in upam, da ne bo iztiril z mano vred... :)

Srečno

#13914 (odg: #13912 roaddogg)  16.10.07 07:26  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Se mi zdi, da je rast omenjenega sklada in indexov vsaj delno podprta z rastjo gospodarstva Kitajske... Bdp dobesedno nori (+10%!!! letno)..Tko je že zadnjih nekaj let..
ja, tudi tistih 5, ko je bila borza totalno v riti :)
#13915  16.10.07 07:31  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Recmo temu "manjsa korekcija" :)))

Vse je mogoče in se zavedam, da se lahko trend čez noč obrne...Zmagovalcev tuki ni...zmaga vedno TRG! :)

Tko da se odločamo vsak za sebe...

LP
#13918  16.10.07 07:56  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

Gospodarska rast ni vedno povezana z rastjo trgov, sicer pa je glede na kitajskih P/E nad 50 ze vse skupaj sigurno prenapihnjeno. Tu so ze zdavnaj vstete olimpijske igre itd, tak da neko spekuliranje do olimpijskih bo raslo je pomoje bolj bogo. Ko se bojo vlki igralci spokali ven bo vse rdece. Kaj naredijo se vidi ze na Hang-Sengu, ko v enem dnevu najprej raste +2 %, pol pa konca pri -3 %. Zaenkrat Hong Kong in Singapur bolj podzigajo ti zakoni, ki naj bi odpravili omejitev investiranja, samega priliva denarja iz teh skladov pa se ni tolko. Ravno danes sem bral, da je en velih sklad svoj denar zaenkrat raje parkiral v money market,..
#13928  16.10.07 09:39  cybflashodgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj narediti z BRICom???
#13930 (odg: #13928 cybflash)  16.10.07 10:02  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  
[cybflash]

Kaj narediti z BRICom???
Vprasaj na firmo Jasnovidnost d.o.o. ! Malo heca, pomoje noben ne ve. Ce ze mas pac pocakaj kaj bo, ce se nimas pa isto. Jaz tudi cakam na nakup samo na teh nivojih nebom kupoval, ce bo pa odpizdlo se visje brez korekcije pa tudi ne. Je pa vlka moznost da korekcije sploh nebo ampak po 40%+ rasti kitajske in indije v mescu dni se jaz nebi spilal glih. Sicer pa preberi vcerajsnji clanek, hang seng ma se vedno diskont glede na kitajsko, ce ga bo pa zafilal pa bomo vidli,. Ni pa vec tak vlki kot je bil se nekaj mesecev nazaj, takrat sem HSCEI tudi sam kupil ravno zaradi tega,.

Na kratko, no one knows,.
#13931 (odg: #13930 Tomaz26)  16.10.07 10:21  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz bi cuknil ven, odvisno je tudi od zneska, ker rast je bila res ubitacna in sem bolj skromen clovek, po drugi strani pa bi mene osebno kaksna korekcija ene malo veselila... Koliksen diskont je se v HK proti CN?
#13932 (odg: #13931 kolega)  16.10.07 10:26  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  
[alexd]

Jaz bi cuknil ven, odvisno je tudi od zneska, ker rast je bila res ubitacna in sem bolj skromen clovek, po drugi strani pa bi mene osebno kaksna korekcija ene malo veselila... Koliksen diskont je se v HK proti CN?
Eni pravijo da se vedno nekje 30 % ampak to se mi zdi skoraj malo hecno, ker pred 2 mesecema pa je blo 40 %. Res pa je, da nisem spremljal, koliko je vmes Kitajska rasla, ampak pomoje tolko kot HK ne. Tak da jaz mislim da se je krepko zmanjsala razlika. Btw 40 % podatek je bil, ko je bil Hang Seng nekje 23.000 tock, zdaj je pa na 29.000,.. Mogo bi pa preverit kolko je bil takrat SSE. Preberi si oni clanek v danasnjih jutranjih novicah, jaz sem ga ze vceraj in je bil kar informativen- na Bloombergu btw. Obcutki so pa mesani. Eni kao da se full splaca, drugi da je predrago in da rast podpihujejo samo pricakovanja zaenkrat, ni pa se prilivov iz naslova QDII. Vsaj ne vecjih,. Jaz zaenkrat ne bom kupoval, ceprav je danes ze lepo slo dol :). Ko bo Hang-Seng na 26.000 pa ja hehehe. Probably never,.. :)
#13967  16.10.07 13:39  dzordzodgovori / citiraj  |  shramba  

Mene kot lastnika sklada, ki vlaga na Kitajsko, konkretno BRIC-a, pa zanima, kako v takem trenutku, ko se vsi sprašujemo, kdaj in če prodati Kitajsko, reagirajo upravljavci skladov? Kaj oni ne morejo pravočasno prodati recimo kitajskih delnic in jih naložiti nekam drugam v okviru naložbene politike sklada, kjer situacija v danem trenutku ni tako slaba (ali sredstev morda začasno pustiti v denarju)? Nisem nek velik poznavalec trga vrednostnih papirjev, ampak kot laik sem vedno razmišljal, da je za nepoznavalca ena od morebitnih prednosti vlaganja v sklade za razliko od lastnega trgovanja na borzi prav to, da lahko upravljavec sklada prej in pravočasno odreagira na razmere na trgu, saj se s tem poklicno ukvarja in ima nedvomno več znanja, izkušenj in informacij kot nekdo, ki mu je to recimo hobi. Zakaj lastniki skladov, vsaj tistih ne povsem ozko regionalno ali panožno usmerjenih, trepetamo pred korekcijami in razmišljamo o prodaji skladov, če bi naj upravljavci "namesto nas" razmišljali o prodaji delnic znotraj skladov, ki so "v nevarnosti"? Ali to počnejo? In če to počnejo, zakaj naj me bo strah, da ne bo upravljavec sklada razmeroma pravočasno prodal kitajskih delnic in jih naložil recimo v brazilske? Kje v mojem razmišljanju in sklepanju je napaka?

LP,

Grega
#13970 (odg: #13967 dzordz)  16.10.07 13:50  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  
[dzordz]

Mene kot lastnika sklada, ki vlaga na Kitajsko, konkretno BRIC-a, pa zanima, kako v takem trenutku, ko se vsi sprašujemo, kdaj in če prodati Kitajsko, reagirajo upravljavci skladov? Kaj oni ne morejo pravočasno prodati recimo kitajskih delnic in jih naložiti nekam drugam v okviru naložbene politike sklada, kjer situacija v danem trenutku ni tako slaba (ali sredstev morda začasno pustiti v denarju)? Nisem nek velik poznavalec trga vrednostnih papirjev, ampak kot laik sem vedno razmišljal, da je za nepoznavalca ena od morebitnih prednosti vlaganja v sklade za razliko od lastnega trgovanja na borzi prav to, da lahko upravljavec sklada prej in pravočasno odreagira na razmere na trgu, saj se s tem poklicno ukvarja in ima nedvomno več znanja, izkušenj in informacij kot nekdo, ki mu je to recimo hobi. Zakaj lastniki skladov, vsaj tistih ne povsem ozko regionalno ali panožno usmerjenih, trepetamo pred korekcijami in razmišljamo o prodaji skladov, če bi naj upravljavci "namesto nas" razmišljali o prodaji delnic znotraj skladov, ki so "v nevarnosti"? Ali to počnejo? In če to počnejo, zakaj naj me bo strah, da ne bo upravljavec sklada razmeroma pravočasno prodal kitajskih delnic in jih naložil recimo v brazilske? Kje v mojem razmišljanju in sklepanju je napaka?

LP,

Grega

Ne morejo, ker majo max. predpis kolko lahko imajo v denarju, to je prvo. Oni ne morejo kot ti prodat vsega in bit 100 % v denarju, niti 50 %, menda max. 20 %, odvisno od sklada. Da bi pa prelagali delnice drugam pa je malo verjetno, ker ko leti dol v EM, leti dol vse. Vsaj pri vecjih korekcijah. Poglej malo tecajnico, ko bo kaksna 20-30 % korekcija. Ni sklada ki nebi bil rdec, s tem da EM malo bolj, razviti manj, so pa vecinoma vsi rdeci. Izjema tu so Slo in Balkan mogoce,.. Tak da edini nacin je pac lastno vlaganje in da uspes trofit neki vrei trenutek in tisti dan prodat. Pri skladu je k. ker ko das zahtevo za izplacilo ze mineta spet 2 dneva predn ti obracunajo itd,. Pa se nobenemu se ne ljubi tja hodit pa izpolnjevat itd. vsaj meni se ni. sn se spravljal k prodaji tock kot 3/4 folka tukaj, eh toti tedn bom, ne drugi tedn, eh bom jutri,.. Na e-trade pa samo kliknes pa je. Vcasih je pa to ravno slabo, 90 % se tukaj meni kak so hotli kitajsko lani ven vzet pa se jim ni ljublo, ce bi se jim bi se zaj po glavi tepli,.
#13971 (odg: #13967 dzordz)  16.10.07 13:52  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

nalozbena politika sklada tipicno doloca, da bo vlagal od X do Y% v delnice in znotraj tega morda dodatno se A% na trg a, B% na trg b, itd.

to velja v dobrem in slabem. ponavadi NI tako, da ce se upravljalcu zdi, da na nekem trgu bo pa bolj svoh, da potem lahko pa kar vse, kar ima ta, pac proda. tudi ce bi imel 100% sposobnost odkrivanja tocke, ko je treba prodati (kar je iluzorno), to v praksi ne bi pomenilo, da se lahko sklad izogne padcem.

to vse skupaj je eden od razlogov, zakaj na FT ponavadi priporocamo sklade s cim bolj splosno usmeritvijo - cilj je cim manj specializacije in cim manj omejitev, koliko da mora cesa biti. na ta nacin ima potem upravljalec res proste roke in kolikor bolj proste roke ima, toliko bolj smo upraviceni od njega pricakovati, da se bo potrudil delati ok ne samo relativno glede na trge, na katere sklad lahko ali mora vlagati, temvec absolutno.
#13972 (odg: #13967 dzordz)  16.10.07 13:57  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  

Verjetno nisi lastnik sklada :) Na dolgi rok se stvari popravijo, ce pa vplacujes postopoma, pa se toliko boljse. Pa ce bi vsi upravitelji pretopili v denar naenkrat ali pretankali na drug trg, crash na vsaj enem trgu in potem na ostalih, vsaj po mojem. Torej, ne bit trader s skladom :)
#13973 (odg: #13967 dzordz)  16.10.07 13:58  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

eurasien ima že čez 1350 mil. eur denarja v skladu, to pa ni kar tako premetavati:)))

sklad ima politiko, preberi si kakšno ima tvoj in potem se v tistih mejah gibljejo.

če zadevo razširimo tako kot ti govoriš zakaj ne odproda kitajskih delnic pa gre v brazilijo, pa smo spet pri upravljanju, pa tudi tam imajo svojo politiko in stvari ne tečejo tako kot si človek želi, potem so ti še najbližje kakšni etf-ji ali indeksni ecrtifikati, to je pa že samoupravljanje.
#13975 (odg: #13970 Tomaz26)  16.10.07 14:16  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  

Lahko imas narocila za izplacilo tudi preko emaila (scan izjave) oz. faks (pride prav vcasih), se mi zdi. Poleg tega, da potem se poklices, da potrdis. T+2, torej, ko se zdi, da je zadeva ze lepo visoko, posljes zahtevo za izplacilo in bos ravno ujel predkorekcijski cas :) Edino, kar je, moras pac dva dneva vnaprej videti ;)

Matic7: samoupravljanje? :)

* zadnji popravek: 16.10.07 14:16
#13979 (odg: #13972 kolega)  16.10.07 14:26  srconodgovori / citiraj  |  shramba  
[alexd]

Verjetno nisi lastnik sklada :)
Back to basics: Sklad je v lasti vseh vlagateljev, ki so vanj vplačali denar, sorazmerno z njihovimi deleži.

http://www.financna-tocka.si/text.php?id...

Torej, si (so)lastnik sklada.
#13980 (odg: #13979 srcon)  16.10.07 14:32  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  

Mas prav, heheh :) Jaz sem mislil na formalno lastnistvo in pravico razpolaganja s to svojo lastnino, ne pa na neko abstrakcijo ali cool wording :) Pa se, preden sem spet popravljen, solastnik bi bil bolj posrecen izraz.

* zadnji popravek: 16.10.07 14:32
#13981 (odg: #13975 kolega)  16.10.07 14:32  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

izgleda nestrokovna beseda:))

saj verjetno razumeš kaj sem hotel povedati.
#13991 (odg: #13918 Tomaz26)  16.10.07 15:01  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

Gospodarska rast ni vedno povezana z rastjo trgov,
Kratkoročno res ne, dolgoročno pa NOBEN TRG ne more rasti hitreje kot sama gospodarska rast.Oba pojma se na grafu slej ko prej srečata, takšnih primerov je na stotine in ne vem zakaj bi bilo tokrat drugače.

Glede BRIC, jst ga še držim, tvoje situacije pa ne poznam.Prodal sm Indijo, nameravam tut Hang Seng, kjer je še vedno je letni cilj pri 40.000.

Lep dan!, dobesedno:)

PS.V včerajšni prilogi dela FT, je še pogled FABRA na dolar, vredno branja.
#13992 (odg: #13991 mta900)  16.10.07 15:05  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

Kratkoročno res ne, dolgoročno pa NOBEN TRG ne more rasti hitreje kot sama gospodarska rast.Oba pojma se na grafu slej ko prej srečata, takšnih primerov je na stotine in ne vem zakaj bi bilo tokrat drugače.
dolgorocno naj bi naceloma veljalo indeks = bdp + inflacija, vendar je to "dolgorocno" lahko mirno 10 let, recimo. (odprto vprasanje, kdo od vlagateljev ima res taksen horizont.)
#13994 (odg: #13992 crt)  16.10.07 15:14  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Tako!, ni izjema, če traja tudi več kot 10 let.
#14242  18.10.07 11:43  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  

BRIC(K) rules, ali?
#14243 (odg: #13991 mta900)  18.10.07 11:48  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

:: [Tomaz26]

:: Gospodarska rast ni vedno povezana z rastjo trgov,

Glede BRIC, jst ga še držim, tvoje situacije pa ne poznam.Prodal sm Indijo, nameravam tut Hang Seng, kjer je še vedno je letni cilj pri 40.000.

Lep dan!, dobesedno:)

PS.V včerajšni prilogi dela FT, je še pogled FABRA na dolar, vredno branja.

To da ne more rasti hitreje mi je jasno, jaz sem imel v mislih bolj pocasneje.

Kar hocem povedat je, da ni vedno tako, pogledamo samo katera gospodarstva rastejo najhitreje in imamo napoved, kaj bo slo zdaj v 2 letih 350 % gor.

Ker namrec taksne vrste izjav zadnje case srecujem povsod, sej pa kitajska ma full gospodarsko rast, pa sej so olimpijske igre drugo leto. Ce nisem to z olimpijskimi slisal vsaj 245050x krat tudi nic nocem. Bi reko da so zdaj olimpijske ze ene 34055949x vracunane v tecaje, prav tako pa gospodarska rast za naslednjih 5 let,..
#14245 (odg: #14243 Tomaz26)  18.10.07 11:57  _darreodgovori / citiraj  |  shramba  

ampak gor pa gre
#14247 (odg: #14243 Tomaz26)  18.10.07 11:58  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

Kar hocem povedat je, da ni vedno tako, pogledamo samo katera gospodarstva rastejo najhitreje in imamo napoved, kaj bo slo zdaj v 2 letih 350 % gor.

Ker namrec taksne vrste izjav zadnje case srecujem povsod, sej pa kitajska ma full gospodarsko rast, pa sej so olimpijske igre drugo leto. Ce nisem to z olimpijskimi slisal vsaj 245050x krat tudi nic nocem. Bi reko da so zdaj olimpijske ze ene 34055949x vracunane v tecaje, prav tako pa gospodarska rast za naslednjih 5 let,..
ja, pa še dodaj Shanghai World Expo 2010 k olimpijadi, in potem je to to!:)

Par dni nazaj sem šel v SKB odprodat pol portfelja na China in India, pa me je referent tako čudno gledal, rekoč "Zakaj pa Kitajsko prodajate? Se mi kar srce para, ko to nekdo prodaja. To bo šlo samo še gor". (pa se mi ni dalo razlagati kaj, zakaj in kako)
#14253 (odg: #14247 sejad)  18.10.07 12:50  _darreodgovori / citiraj  |  shramba  

pa še prav je imel za enkrat
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 214   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  BRIC

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>