Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 11:08
0,77 %
8.528,89
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15.11
0,87 %
1.449,42
SI 15.11
0,41 %
880,68
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Borza  >  Balkan - part II

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 145   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5
#21724 (odg: #21661 longtime)  07.12.07 08:56  _EUGodgovori / citiraj  |  shramba  

na hrvaske delnice so izdani turboti, na ostale se ne po moji vednosti. Vendar ni nekega blaznega prometa z njimi. Menda pa pocasi ciljajo tudi na posamezna podjetja (Raiffeisen, Erste Bank). Mogoce naslednje leto Bosna in Srbija... vendar ce ni prometa z njimi je efekt izdanih turbov na trg nikakav. Ce bodo vrednotenja podjetij zelo visoka, potem nihce pri zdravi pameti ne bo sel kupovat turbotov.
#21725 (odg: #21722 Osojnik)  07.12.07 09:14  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Itak več kot vložiš več tvegaš, ne glede na to kolikšsen % tvojega portfelja predstavlja vložek.. Konkreten vložek ti da boljsi vpogled koliko je kdo tvegal..

Sem vesel da si zasluzil in bil bi se bolj vesel, ce bi se vec zasluzil, o tem ni dvoma.. Ampak s tem ko si povedal da si zasluzil 3000€ spet bore malo vemo kako uspešen si bil, ker na primer 3000€ je (samo) 3% od 100.000€ ali pa 100% glede na 3000€

Meni je popolnoma vseeno, kako interpretirate svoje dosezke ( v % ali v konkretnih stevilkah), sem pa pristas navade, da o konkretnih zneskih ne maram govorit...Sami pa počnite kakor vas je volja :)
#21728  07.12.07 09:18  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

Sicer sem si pa včeraj ogledal reportažo na TV (hrvaška NovaTV, odaja Istraga) o situaciji na kosovu.

Poleg NATO vojakov, redne vojske in policije, obstaja še paravojska z več kot 100.000 vojaki, ki so vsi vrhunsko oboroženi (ne zgolj z osebno oborožitvijo, imajo tudi težko orožje) in (vsaj pred TV kamero) dobro natrenirani, kateri so po lastnih izjavah pripravljeni na vojno, ki se bo začela. Njihov cilj je, da branijo Albance, kjerkoli ti živijo, tudi izven kosova, v Srbiji in Makedoniji. So dejanski gospodar dežele, kontrolirajo vse vpadnice v mesta, mostove, itd. Nihče se jih ne upa "dotakniti".

Financirajo se tako, da mora vsak Albanec na delu izven Kosova od plače plačati določen "davek". Poleg tega vsi šoferji, firme, itd. ki pridejo na Kosovo. Največ pa iz kriminala (droga, prostitucija, orožje).

Gospodarstva praktično ni. Plača je ~50 eur, zdravnik zasluži 200 eur.

Sam neki kosovski minister je izjavil, da je Kosovo postalo največja pralnica denarja na svetu. Eden od zanimivih podatkov je, da se trenutno gradi 1200 bencinskih servisov, kar pomeni, da bo na vsake 3km ceste en bencinski servis.

V glavnem, tudi hrvaški novinar, ki je vajen poročanja z vojnih območji, je izjavil, da je šokiran, glede na količino orožja in števila paravojakov, sovraštva in pripravljenosti na nadaljevanje spopadov.

Toliko za razmislek vsem političnim romantikom na tem forumu, ki verjamejo v čudovite pravljice naših in EU politikov.
#21729 (odg: #21728 Osojnik)  07.12.07 09:30  _EUGodgovori / citiraj  |  shramba  

kaksna odlicna prilika da EU vojska razbije to leglo mafije, ce bodo Albanci sprozili spopade. Albanci jim bodo hvalezni, ce bodo zradirali mafijo :-) (no, ne vsi, ker verjamem da jih je polovica povezanih z mafijo, polovica.
#21734 (odg: #21717 )  07.12.07 10:00  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[vasko24]

Crt, verjetno si imel v mislih NKBM in ne Komercialne banke Skopje?
ja :))

kbm... there can be only one :)
#21773  07.12.07 16:51  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

Mam tak občutek, da če ne bo vojne dol (itak je ne bo) bo šel Osojnik sam dol na Kosovo in kaj zakuhal...

#21776  07.12.07 18:42  _vasko24odgovori / citiraj  |  shramba  

A lahko nekdo sporoči kako stran, kjer se da spremljat vse delnice balkanskih borz z P/E podatki, spremembe cen v zadnjem mesecu, polletju, ipd...

Dve strani sta bile, pa sm pozabu katere že.
#21787 (odg: #21722 Osojnik)  07.12.07 21:40  unsenodgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

Vztrajam pa na tem, da je odločilen podatek denar, procent zgolj obroben.
Se strinjam. Vse ostalo je zavajanje javnosti.
#21789 (odg: #21787 unsen)  07.12.07 22:01  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

že od Einsteina naprej je vse relativno.. se ne strinjam
#21793 (odg: #21773 Partizan)  07.12.07 22:20  _bremicodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja, sam da ne bo koncal v cuzi kot Kosovski Albanac :-)))
#21801 (odg: #21793 )  07.12.07 23:34  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

ahaha

[bremic]

Ja, sam da ne bo koncal v cuzi kot Kosovski Albanac :-)))
#21814  08.12.07 02:19  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Fantje ne se sikirat, vsi bomo zaslužli, ampak treba bit potrpežliv. Strinjam se z vsemi glede absolutne vrednosti in relativne vrednosti. 500€ je lahko 3% ali 50 %. Nadutost tistih k jim je drobiž 10000€ je tud men čist mim. Najraj bi kakšnega takega potegnu za nos, pa svetoval kontra, da bi mu lahko pogledu pod kožo ob njegovem minusu. Nima kej da jamra pol, k zgubi 5000€.

Ampak rok888 na dolgi rok boš absolutno dobil, na kratki rok pa bodi pripravlen tudi na padce. Takrat treba še pojačat in pametni kupujejo takrat ko pada (kdor na reskira, ne profitira), ane ;) Problem nastane takrat, ko imaš nepredvidlive stroške in rabiš ta denar. Če takrat prodaš svoj negativen sklad, se samozavest še nekaj časa ne opomore in morda takrat vržeš puško v koruzo. Previdnost ni odveč, zato se vlaga v več različnih naložb... pa še kakšen evro pod povštrom je dobr met :)

KatraT , ti se pa po Bavčarju zgleduješ. Banko ne zanima tvoj donos, to so tvoji problemi, njo zanimajo samo procenti od obresti, procenti od sklada in čimveč najivnih komitentov. Medtem ko Bavčar zapelje v zanko podjetje, banka v zanko zapelje tebe. Mi lahko zaupaš, so te zapeljali pri NLB-ju. Pri takih stvareh moraš imeti tudi plan b, c, d... da se rešiš iz zanke, če pride medved na trg.

Želim pa vsem večinoma bikovske trende, sm tud jaz na v istem šmornu ;)
#21824 (odg: #21814 )  08.12.07 11:15  katraTodgovori / citiraj  |  shramba  

Ni me zapeljal NLB, pogodbo sem sklenil pri eni od drugih bank. Je pa pogodba taka, da jo lahko kadarkoli prekinem (plan b;)). Jaz mislim da tukaj naivnost nima veze, prej bo to pohlepnost, ko enkrat dosežeš nek lep donos začneš razmišlat zakaj ga ne bi dosegel še s tujim denarjem. In ja, zavedam se da je to tvegana zadeva, ampak saj veš kako gre no risk no gain. Kot pa sem že povedal, tudi če bom realiziral izgubo recimo 20% zaradi tega ne bom bankrotiral, bo pa to definitivno še ena šola za naprej.

lp
#21829 (odg: #21824 katraT)  08.12.07 12:37  BEG24odgovori / citiraj  |  shramba  

Včeraj so pa bli jezni kosovski srbi http://finance.si/198772/Kosovski_Srbi_n...
#21831  08.12.07 14:01  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

pohlep to pa poznam, tud jaz (mi) bi se radi pasl na istem pašniku :) Važno je razmerje med pohlepom, ki ga zmoreš in pohlepom vse ali nič.

Za balkan sklade pravjo, da vsi vlogatelji z špekulantskimi nameni so že dvignl sredstva iz balkana, tko da so notri le še dolgoročni. Skladi nedobo več pritiskal dol na prodajo delnic. Zdej je samo še važno, da se konflikti rešijo.
#21839 (odg: #21831 )  08.12.07 20:28  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Hja to je pa težko rečt... za vsako korekcijo pridejo novi špekulanti..tko, da misel da jih na balkanu ni več po moje ne bo držala! :)

Aja..pa večja kot je korekcija, bolj je privlačna za nove špekulatne..Ker..uuuuu kok pada!!! to bo pol še fajn rastel!!! :)
#21870 (odg: #21839 roaddogg)  09.12.07 15:18  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Hja to je pa težko rečt... za vsako korekcijo pridejo novi špekulanti..tko, da misel da jih na balkanu ni več po moje ne bo držala! :)

Aja..pa večja kot je korekcija, bolj je privlačna za nove špekulatne..Ker..uuuuu kok pada!!! to bo pol še fajn rastel!!! :)
--to si pa lepo povedal. spekulantov nikoli ne zmanjka. ker tudi dolgorocni vlagatelji (vsaj slovenski) so vecinoma spekulanti sam se tega niti ne zavedajo

ps: cloveka par dni ni in spisete milijon in eno mnenje o relativnosti (samo da vsak izrazi SVOJE mnenje). potem pa se cudite, ce ni dovolj vsebine
#21880 (odg: #21870 andrejcc)  09.12.07 17:03  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

A ti to kej pove o popularnosti FT? ;)

Po moje si lahko, ko o tem pomisliš odpreš pirčka in se zadovoljno potrepljas po trebuhu :))
#21885 (odg: #21880 roaddogg)  09.12.07 17:16  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

bolj kot o popularnosti ft mi pove o folku ki ga je na trgu vedno vec in nima dosti predstav o tem kaj je in kaj ni mozno. pa tudi debate z znanci, ki me hocejo ucit o borzi ipd, ko pa se leto nazaj niso vedli o tem nic.

#21891 (odg: #21885 andrejcc)  09.12.07 17:31  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

ki me hocejo ucit o borzi ipd, ko pa se leto nazaj niso vedli o tem nic.
In to je tudi razlog za "uspeh" LJSE. Če ne poznaš situacije, se ne zavedaš tveganj in se ti zdi vsaka naložba , dobra naložba.Z upoštevanjem dejstva da je takšnih preko 90% je zadeva na LJSE popolnoma jasna.....

By, by

* zadnji popravek: 09.12.07 17:31
#21908 (odg: #21839 roaddogg)  09.12.07 18:51  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Ja sm se mal zareku, najbrž so že novi špekulanti spet vmes, ki so začeli z 0% izgube. Ampak tisti k špekulira, pa jim 20% pade dol sklad, vzdigne dnar, pritisk na prodajo delnic se poveča iz skladov. Pa itak pol pridejo spet drugi špekulanti itd... Ampak tisti, ki se je odloču, da bo naredu pozitiven donos (ki ne stavi vse na eno kocko in mu tega denarja ni žal, ter lahko počaka z izplačili) bo na določen rok tudi dobil. In kaj je določen rok, nevem. Morda leto ali pet ali deset. Do takrat pa treba še mal dodat zraven tist dnar k ga "nerabš", ane :).

Moje mnenje, z glavo na zabavo ;)

Ko kupš avto, daš 1000€ zanga, bo čez 10 let samo še staro železo. Morda pa čez 1 leto spet kupš tak avto, k se ti prejšnga nesplača popravt in tko daš vsako leto 1000€ ( 10t€ v 10-ih letih), čez 10 let maš kupe železa, ki v takem stanju niso vredni skoraj nič. Ali imam raje možnost, da čez 10 let bom imel NIČ (kupe železa), ali pa vsaj možnost, da bo čez 10 let NEKAJ, morda lahko tudi več kot NEKAJ. Za vsakim dežjem posije sonce :) Mormo pa mislt tud na jutri, če do jutr nezraste, pa bo do penzije (upam na predčasen pokoj) :)

Kar se tiče pa odnosa do investicij in morm priznat, da redko kdo razmišlja tako kot vi ( seveda saj ljudje težko preživijo z min. plačami, za investicijo pa jim preprosto ostane nič€ ), mi je forum zelo všeč, ki razmišlate, kaj več bi se dalo z ostankom dnarjem narediti. Vsa čast ekipi in uporabnikom.
#21917 (odg: #21908 )  09.12.07 20:45  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja ja se razumemo...treba je dons mislit na jutri, pojutrijšnjem....celo na "obljubljeno" penzijo, v katero ne verjamem...

Čeprav verejtno en razmislja vsak delavec tako (eni niti ne morej varcevat), kaj šele študent, ki bo sel v pokoj cez 35-40 let...
#21936 (odg: #21773 Partizan)  10.12.07 09:12  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[Partizan]

Mam tak občutek, da če ne bo vojne dol (itak je ne bo) bo šel Osojnik sam dol na Kosovo in kaj zakuhal...

Greš zraven. Po konkretnih padcih, ki bodo sledili, se bo dalo celo še enkrat nekaj konkretno zaslužiti na Balkanu.

Ne rabim it nikamor. Prvi incidenti so se že začeli.

Gleda včeraj oddajo na HTV, kjer se je med drugim obravnavala vojaško/politična situacija v Bosni. Ne da se mi pisat, vendar je hr novinar (precej strarejši, ne nek mladenič, ki bi hitro nasedel) ocenil, da je začetek spopadov v Bosni več kot 50% verjeten in se mora Hrvaška na to pripraviti.
#21938 (odg: #21793 )  10.12.07 09:14  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

Brez skrbi, ne bo se zgodilo.

Če bi že bil prisiljen izbirati stran, bi šel na tisto drugo.

Seveda imam v življenju luksuz, da mi tega ni potrebno.
#21939 (odg: #21891 mta900)  10.12.07 09:16  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

:: [andrejcc]

::ki me hocejo ucit o borzi ipd, ko pa se leto nazaj niso vedli o tem nic.

In to je tudi razlog za "uspeh" LJSE. Če ne poznaš situacije, se ne zavedaš tveganj in se ti zdi vsaka naložba , dobra naložba.Z upoštevanjem dejstva da je takšnih preko 90% je zadeva na LJSE popolnoma jasna.....

By, by
To je edini razlog uspeha na vseh balkanskih borzah.

Pa tudi kakšna Kitajska ali Indija je nekaj takega. Verjetno.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 145   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Seznam forumov  >  Borza  >  Balkan - part II

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>