Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 15:19
-0,18 %
10.868,63
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 13:20
0,83 %
1.386,48
SI 15:05
-0,11 %
890,23
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Borza  >  Kupovanje lastnih, trg ZDA

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 7
#973  14.06.06 20:29  mzorcicodgovori / citiraj  |  shramba  

Ali gre verjeti druzbi, ki kotira na borzi, ko pravi, da drasticno kupuje svoje lastne delnice, ker ji je poglavitni cilj vlaganje v boljso prihodnost? Ali stoji kdaj za temi nakupi kaj drugega? Konkretno sprasujem za Pfizer Inc., ki se mi zdi v tem trenutku ok nalozba. Hvala
#974 (odg: #973 mzorcic)  14.06.06 20:47  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ce druzba kupuje lastne delnice, to lahko pomeni zelo razlicne stvari ... recimo v sloveniji ponavadi pomeni, da se zeli ubraniti njej neljubega potencialno velikega lastnika.

najbolj solski pa je primer, da jih kupi in potem umakne - torej zmanjsa kapital - torej "vrne delnicarjem" del kapitala, podobno kot ce bi slo za dividende, le da je (lahko) davcna obravnava drugacna in da se to dogaja v nekem obdobju, ne pa kot enkraten dogodek.

ce bi druzba zelela veliko vlagati, bi to pomenilo, da ima veliko projektov, ki seveda rabijo kapital in to ni ravno na prvi pogled zdruzljivo s tem, da kapital raje namenis odkupu delnic.

sicer se da po moje za pfizer reci podobno kot za marsikaj drugega na ameriskem trgu trenutno - da je vrednotenje ok, da je podjetje zanimivo, da pa ima panoga svoja tveganja in da se lahko mirno zgodi, da nadaljuje pot navzdol skupaj s trgom. racunaj, da naj bi statisticno najvecji del premika cene posamezne delnice pomenilo gibanje celega trga, vecino tega kar ostane gibanje panoge, sele zadnji ostanek pa specifika samega podjetja.

daj kaksen vir, kje si prebral glede odkupa, ker jaz najdem zadnje tovrstne novice eno leto nazaj.

* zadnji popravek: 14.06.06 20:47
#975  14.06.06 20:56  mzorcicodgovori / citiraj  |  shramba  

Ce smo ze pri trgu, koliko "lufta" ima po tvojem mnenju ta trg kar se padanja tice? Nekaj so korekcije, pa izplacila dobickov, dividend..., ampak zdaj se mi pa ze zdi, da gre vse skupaj prehitro dol. Ali mislis, da lahko pricakujemo v kratkem kaksno paniko med vlagatelji, da bi v strahu pred se vecjimi izgubami hoteli cimprej prodati svoje papirje?
#978 (odg: #975 mzorcic)  15.06.06 08:25  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

Kateri, ameriski? To je trg, ki je v bistvu ze vec let malo gor, malo dol, pa vse skup nic; pri tejle zadnji razprodaji pa je med tistimi, ki so padli najmanj. Po drugi strani pritegne dalec najvec pozornosti, ker so ameriski mediji in financna industrija najbolj razviti (in seveda zato, ker je vendarle največji in tudi najbolj širok po tem, kaj vse se na njem dobi).

Osebno se mi zdi, da je v zadnjem casu postal grdi racek - "vsi vejo," da je razvoj samo se na novih trgih, "vsi vejo," da bo dolar samo se padal etc, hkrati pa so dobicki v zadnjih letih krasno rasli, p/e so prej nizki kot visoki, kar se tice strahu pred recesijo, smo pa ravno vceraj ugotavljali (po mailu), da je eden od redkih indeksov, ki so od novega leta sem se vedno v plusu, dow jones transports, torej tisti, ki naj bi bil najbolj obcutljiv na konjunkturo.

Tako da se pocasi (!) gradi en lep contrarian case za ZDA. To je "strateski" pogled. Kaksen je takticni - torej kdaj tocno kupiti in koliko lahko od tam se racunas dol gor - se mi pa trenutno sanja ne. Razen tega, da velja "it's not a stock market, it's a market of stocks" - se pravi, da raje ne bi kupoval sirokih indeksov, temvec bi iskal neke podmnozice.
#979  15.06.06 08:46  mzorcicodgovori / citiraj  |  shramba  

Podatki o Pfizer:

http://www.pfizer.com/pfizer/are/investo...
#983 (odg: #979 mzorcic)  15.06.06 17:08  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

po pregledu dosedanjih objav bi rekel, da pfizer s priblizno enako dinamiko kupuje ze dolgo.
#47318  16.10.08 23:31  Rosinantodgovori / citiraj  |  shramba  

Kakšni so možni pomisleki glede družbe Pfizer? Po podatkih ni velikih notranjih lastnikov (pravzaprav flat na 0%), kar sicer ni slaba stvar (so pred 2 letoma bili bolj notranjo udeleženi?).

Skratka, iščem dividende ;) Kraft Foods (http://finance.yahoo.com/q/ks?s=KFT), Merck (http://finance.yahoo.com/q/ks?s=MRK), Pfizer (http://finance.yahoo.com/q/ks?s=PFE) -> dober izbor ali ne? če vzamem PFE, šteje Merck kot hedge? :)

kaj pa BAC (http://finance.yahoo.com/q/ks?s=BAC)??

(Vem, da je tema izpred 2 let.)

* zadnji popravek: 16.10.08 23:31
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 7

Seznam forumov  >  Borza  >  Kupovanje lastnih, trg ZDA

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>