Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 07:11
-1,48 %
9.775,99
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 21.02
-0,72 %
1.524,71
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Zaslužiti s hrano

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Zaslužiti s hrano
Rubrika: garantirani
<  |  >  |  seznam
 06.02.08 11:09  sandi (admin) (DS) shramba  

Z naložbenim certifikatom zaslužiti ob podražitvah hrane? Več o tem...

* zadnji popravek: 06.02.08 11:09

Komentarji uporabnikov  (vseh: 44; zadnji: 14.04.08 09:32)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

06.02.08 13:40  BSEodgovori / citiraj

Z moje strani bi bilo zelo zazeljeno, ce bi kdo od adminov napisal kaj vec o certifikatih nasploh.

Konkretno pa bi prosil za pojasnilo stavka, ki sledi.

Participacija v donosu košarice bo znašala med 70% in 110%, natančen faktor bo znan ob zaključku trženja, dne 11.3. 2008.

Participacija cesa?
 06.02.08 13:45  duhec1978odgovori / citiraj

To tudi mene zanima kje bi si lahko kaj več prebral o certifikatih. Ima kdo kakšne internetne naslove vredne branja? Da ne bomo bumbarji vse življenje :)
 06.02.08 13:48  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[BSE]

Konkretno pa bi prosil za pojasnilo stavka, ki sledi.

Participacija v donosu košarice bo znašala med 70% in 110%, natančen faktor bo znan ob zaključku trženja, dne 11.3. 2008.

Participacija cesa?
Končna vrednost certifikata bo: začetna * rast * faktor.

Rast = povprečje 36 vrednosti (mesečni presek stanja deljeno z začetno vrednost košarice)

Faktor = številka med 0,7 in 1,1, ki bo določena, glede na takratne razmere na trgu opcij, na dan 11.3.2008

Za imetnike bo torej dobro, če bo faktor čim večji. V vsakem primeru pa, če bi zgornji produkt na koncu nanesel manj kot znaša začetna vrednost, banka garantira vračilo glavnice.
 06.02.08 13:50  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

je bilo ze ogromno napisanega. eno je uporabis isci. drugace pa sta o tem najvec napisala http://www.financna-tocka.si/avtorji.php...in http://www.financna-tocka.si/avtorji.php...

* zadnji popravek: 06.02.08 13:50
 06.02.08 14:08  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[duhec1978]

To tudi mene zanima kje bi si lahko kaj več prebral o certifikatih. Ima kdo kakšne internetne naslove vredne branja? Da ne bomo bumbarji vse življenje :)
FT ima že kar nekaj časa posebno podstran o certifikatih:

http://www.financna-tocka.si/cert.php
 06.02.08 14:15  duhec1978odgovori / citiraj
[sandi]

:: [duhec1978]

:: To tudi mene zanima kje bi si lahko kaj več prebral o certifikatih. Ima kdo kakšne internetne naslove vredne branja? Da ne bomo bumbarji vse življenje :)

FT ima že kar nekaj časa posebno podstran o certifikatih:

http://www.financna-tocka.si/cert.php
Hvala vsem za informacije.
 06.02.08 14:24  bas3odgovori / citiraj

http://certifikati.blogspot.com/
 06.02.08 14:52  BSEodgovori / citiraj

Hvala za obsirno razlago. Ce sem prav razumel, se kupuje certifikat z neznanim faktorjem (macek v zaklju)? Oz je znano, da mora v najslabsem primeru faktorja, rast znasati skoraj 40%, da si priblizno okoli 0. Ali sem morda narobe razumel?

V redu, glavnico ti ze garantirajo. Preracunavam, koliko mora zrasti, da bi bilo tudi kaj dobicka.

* zadnji popravek: 06.02.08 14:52
 06.02.08 15:25  Tomaz26odgovori / citiraj

narobe si razumel. Ce si ti udelezen z 70 %, to ne pomeni da si pri rasti 30 % komaj na nuli ampak da imaš od 30 % rasti zgolj 0,7x30 % to je 21 %,... Torej če bo udeležba 0,7 in bo na koncu šlo gor 100 % se bo tebi to poznalo samo 70 %, nikakor pa ne moreš biti na slabšem,.. Ti v vsakem primeru dobiš svojih 100 % vložka nazaj, pri rasti si pa vbistvu lahko malo omejen, če bo faktor 1,1 si pa celo na boljšem. Ni mi pa jasno zakaj bi dali 1,1 če obenem garantirajo 100 % izplačilo,..
 06.02.08 15:34  BSEodgovori / citiraj

Tnx

A to, da je faktor znan sele potem, ko ze vplacas (vplacas po neznanem faktorju), sem prav razumel?

* zadnji popravek: 06.02.08 15:34
 06.02.08 15:38  pipsodgovori / citiraj

To je prav zanimivo. Glede na to, da dobiš še posojilo na to. Torej, če vzameš posojilo po 7% in plačaš 3% pristopne, mora zrasti vrednost vsaj 25.5% deljeno neznani faktor, da si na koncu na nuli.
 06.02.08 15:49  Osojnikodgovori / citiraj

Torej je potemtakem to precej ugodna zadeva za nas bolj skromne, ki smo zadnje čase skeširali večino delniških naložb in ne vemo, kaj bi sedaj s tem kupom gotovine na TR.

Naložba je varna - 100% izplačilo glavnice.

Verjetno bo nekaj dobička - hrana je strateška zadeva, trend je pozitiven.

Če prodam prej kot v treh letih ni davka.

Pomisleke imam sledeče:

grafi indeksov, na katere bo vezan certifikat, so vsi na ostrih "špicah", na vrhu vrhov - torej, kljub temu, da gre za hrano, so precej verjetni tudi občasni padci v treh letih - se trguje na borzi in zato so pretiravanja, gor in dol.

Kako je z likvidnostjo tega certifikata ?

Prideš z denarjem na (katerokoli) izpostavo banke in takoj kupiš ?

In ko se odločiš prodati, je enako ? Prodaš takoj, po dnevni vrednosti, ali z zamikom po neznani, kot pri skladih ?

Hvala za odgovore in mnenja.
 06.02.08 17:14  _Leonodgovori / citiraj

Glede likvidnosti je točno tako. Prideš na banko, bistvo je samo to, da mora biti poslovalnica Volksbank in kupiš in ko prodaš lahko to sicer narediš lahko čez brokerja, ker zadeva kotira na Dunajski borzi ali pa zopet na šalterju (ni dodatnih stroškov).
 06.02.08 17:43  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
Kako je z likvidnostjo tega certifikata ?

Prideš z denarjem na (katerokoli) izpostavo banke in takoj kupiš ?

In ko se odločiš prodati, je enako ? Prodaš takoj, po dnevni vrednosti, ali z zamikom po neznani, kot pri skladih ?
Verjetno bo podobno kot to velja za lanskoletna dva certifikata Volksbanke. Primer: za certifikat Garant Top 20 vidiš na slovenski strani VB tekočo odkupno in prodajno ceno -

Ponudba: 92,41

Povpraševanje: 93,91

Daum in ura: 6.2.2008 15:49:00

Tukaj pa lahko vidiš, da na dunajski borzi danes ni bilo nobenega posla s tem papirjem.
 06.02.08 17:54  _Leonodgovori / citiraj

zadeva bo zelo podobno postavljena. Vendar se bo odkupna in nabavna cena pričela "pojavljati" kasneje - nekaj dni po fiksaciji tečajev. Takrat bo znana tudi participacija.

* zadnji popravek: 06.02.08 17:54
 07.02.08 10:37  BSEodgovori / citiraj
Naložbeni certifikat je po navedbah Volksbanke davčno obravnavan kot obveznica. To pomeni, da kapitalski dobiček v primeru, da certifikat prodamo, ni obdavčen. Če pa ga držimo do zapadlosti, se razlika med končno in nabavno ceno obdavči kot obresti (20%).::
To je zapis na straneh ft od vceraj.

Vlagateljem prijazna je davčna obravnava. Kot marsikje drugje tudi v Sloveniji dobički z izvedenimi papirji za fizične osebe niso obdavčeni. ::
Tole pa sem nasel v tvojem clanku, kjer govoris o certifikatih. Kako je torej z davkom? Se ga placa, ali ne?
 07.02.08 10:54  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[BSE]

Tole pa sem nasel v tvojem clanku, kjer govoris o certifikatih. Kako je torej z davkom? Se ga placa, ali ne?
Če boš šel še bolj temeljito raziskovat stare članke, boš na več mestih našel eksplicitno navedbo, da uradno stališče DURSa o tem, kaj je izvedeni papir in kaj ni, NE OBSTAJA. Isto so povedali tudi pri Raiffeisen banki, ki je bila prva izdajateljica oziroma prodajalka certifikatov v Sloveniji v letu 2006. Edini dejanski papir, ki sem ga jaz uspel videti, je bil dopis DURSa združenju borznih članov, ki je nekako spotoma in implicitno potrdil domnevo Združenja, da so certifikati izvedeni VP (vendar dvomim, da bi sklicevanje na ta dopis pomagalo v davčnem postopku).

Glede na to, kaj vse je DURS počel v preteklosti, je to, da jasnega tolmačenja ni, precejšen element negotovosti. Glede mojega članka iz začetka 2006 upoštevaj dodatno okoliščino, da je bil po tem noveliran zakon o dohodnini ZDoh-2. Zadeve pač zastarijo, pri vsakem članku ali obvestilu ali tolmačenju je treba biti pozoren v kakšnem času in kakšnem zakonskem okolju je bilo objavljeno. ZDoh-2 je spremenil davčno obravnavo obveznic.

Skratka, tale zadnji zapis o AGRAR Garantu samo prenaša tisto, kar je Volksbanka na predstavitvi izjavila: njihov certifikat je obveznica, kar se tiče davčne obravnave. (Če je treba, pa me bo Leon popravil ali dopolnil).

To pomeni za fizične osebe:

1. ne plačajo davka na kapitalski dobiček v primeru predčasne prodaje

2. kuponi (pri tem certifikatu jih sicer ni) oziroma razlika med poplačilom ob zapadlosti in nabavno vrednostjo so obdavčeni kot obresti (20%).
 07.02.08 10:56  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[BSE]

::Naložbeni certifikat je po navedbah Volksbanke davčno obravnavan kot obveznica. To pomeni, da kapitalski dobiček v primeru, da certifikat prodamo, ni obdavčen. Če pa ga držimo do zapadlosti, se razlika med končno in nabavno ceno obdavči kot obresti (20%).::

To je zapis na straneh ft od vceraj.

::Vlagateljem prijazna je davčna obravnava. Kot marsikje drugje tudi v Sloveniji dobički z izvedenimi papirji za fizične osebe niso obdavčeni. ::

--ja saj lepo pise. ce drzis do zapadlosti (ker gre za neke vrste dolzniski papir) se razlika obdavci kot obresti. drugace pa so dobicki na izvedenih neobdavceni.
 07.02.08 11:01  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[BSE]

"davcno gledano je kot obveznica" pomeni dvoje:

- kapitalski dobicek ni obdavcen

- obresti SO obdavcene (stopnja 20% v 2008 in naprej) in to BREZ tiste neobdavcene kvote 1.000 EUR (ta velja samo za obresti iz vlog pri bankah in hranilnicah s sedezem v eu)

ali se izplacilo udelezbe pri gibanju kosarice v tem primeru res davcno steje kot obresti ... naj pa raje pojasnjuje izdajatelj.

* zadnji popravek: 07.02.08 11:01
 07.02.08 11:13  BSEodgovori / citiraj

Hvala vsem adminom za pojasnila. Na forumu sem pac veckrat prebral, da dobicki od izvedenih financnih instrumentov niso obdavceni in certifikate sem smatral za izvedene instrumente. Vidim pa, da je zadeva, kot obicajno ,bolj komplicirana. Zasto jednostavno, kad moze komplikovano. Lp
 07.02.08 11:34  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
Skratka, tale zadnji zapis o AGRAR Garantu samo prenaša tisto, kar je Volksbanka na predstavitvi izjavila: njihov certifikat je obveznica, kar se tiče davčne obravnave.
Kaj pa to pomeni na primer za RCB certifikata SBI TOP in CECExt Winner, je verjetno treba vprašati na Raiffeisen banko v Maribor, ali imajo kako drugo tolmačenje DURSa. Mogoče pa se kar tukaj v forumu javijo?
 07.02.08 11:35  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[BSE]

Hvala vsem adminom za pojasnila. Na forumu sem pac veckrat prebral, da dobicki od izvedenih financnih instrumentov niso obdavceni in certifikate sem smatral za izvedene instrumente. Vidim pa, da je zadeva, kot obicajno ,bolj komplicirana.
prekomplicirana je predvsem za durs, ki se ne uspe izjasniti. ostalo kar gre. :)
 07.02.08 11:43  _Leonodgovori / citiraj

Mi trdimo (Volksbank), da je, ker je to obvezniški vrednosti papir oziroma izveden finančni inštrument, obdavčitev le takrat, ko papir preteče do konca (po treh letih) in se ustvari donos in sicer podobno kot pri obrestih, le da ni omejitev 1.000 EUR, kot je pri obrestih, skratka obdavčitev 20% donosa. V primeru prodaje pred dospelostjo, razlika, ki se ustvari pri nakupu in prodaji, ni obdavčena. Skratka trditev, ki jo navaja Sandi in nekateri ostali je pravilna.
 07.02.08 11:44  BSEodgovori / citiraj
prekomplicirana je predvsem za durs, ki se ne uspe izjasniti. ostalo kar gre. :)::
Tale bi pa lahko bila ze za eno vecerjo (ali pa je morda slo za kosilo)
 07.02.08 11:50  _Leonodgovori / citiraj

Evo, predstavljeno tudi pri nas (izdajatelju): http://www.volksbank.si/prebivalstvo/str...
 07.02.08 11:53  BSEodgovori / citiraj

Tole NI odgovor Leonu.

Samo ugotovitev, da me zadeva spominja na mlada leta in igrico gnilo jajce.

Dokler si certifikat "podajamo", ni davka, tisti, ki mu ostane, ga pa placa.
 07.02.08 12:08  _Leonodgovori / citiraj

Hvala. Na žalost je to kruta resničnost.
 11.02.08 13:49  pkovacicodgovori / citiraj

Kar se obdavčitve certifikatov tiče imamo na Raiffeisen Banki samo mnenje DURS-a, ki je bilo posredovano združenju članov borze (na temo izvedenih finančnih instrumentov).

Prav tako pa spadajo certifikati med dolžniške vrednostne papirje (izdajajo jih banke) in kot takšni po ZDOH (4. odstavek 96. člena) niso obdavčeni.

Izplačani kuponi pri določenih vrstah garantiranih certifikatov pa so obdavčeni kot obresti.

Glede na zgoraj zapisano smo mnenja , da indeksni certifikat vezan na SBITOP in garantiran certifikat vezan na CECExt index nista obdavčena.

Primož
 11.02.08 22:46  Aequitasodgovori / citiraj
[Leon]

Mi trdimo (Volksbank), da je, ker je to obvezniški vrednosti papir oziroma izveden finančni inštrument
Prebral sem si Final Terms... Zanima me, zakaj tržite

strukturirano obveznico pod imenom naložbeni certifikat?

Zakaj Volksbank teh zadev "ne more" tržiti v Nemčiji oz.

zakaj se z njimi tam ne trguje?
 11.02.08 22:50  Aequitasodgovori / citiraj
[pkovacic]

:: Glede na zgoraj zapisano smo mnenja , da indeksni certifikat vezan na SBITOP in garantiran certifikat vezan na CECExt index nista obdavčena.

Glede na to, da v isti sapi omenjaš še endlos certifikat,

me zanima (zato ker pada)), ali ga mislite odpoklicati:)
 12.02.08 13:25  Aequitasodgovori / citiraj

@Volksbank

"Prednosti certifikata": - Brez valutnega tveganja"

Glede na to, da je S&P GSCI v dolarjih, me zanima kje

v prospektu pise kaj o kakšnem valutnem zavarovanju?

Še ena stvar glede "Agrar Garanta". Zakaj "gamble" na

4 surovine; ali je S&P® GSCI Agriculture ER ali pa TR,

ki ima precej sirso paleto surovin; "predrag"?
 12.02.08 14:36  _Leonodgovori / citiraj

OK. Valutnega tveganja ni, ker je zgodba vezana na vrednosti in ne na valuto. Zakaj 4 surovine? V bistvu razpršitev tveganja. Zakaj produkta ne morem kupiti v Nemčiji? V bistvu ga lahko ampak ko se "zaključi začetno trženje" v Sloveniji - primarna izdaja, potem zadeva kotira na Dunajski borzi in ga lahko kupiš. Vprašanje pa je smiselnosti nakupa tega produkta v Nemčiji, ker so s tem povezani stroški.
 12.02.08 14:47  Aequitasodgovori / citiraj
[Leon]

OK. Valutnega tveganja ni, ker je zgodba vezana na vrednosti in ne na valuto.
Ce kotirajo zadeve v ameriskih dolarjih, kako potem ni valutnega tveganja?

Ali si ze slisal za quanto certifikat in kaksna je njegova lastnost (in zakaj se

takemu certifikatu lahko reče, da nima valutnega tveganja?)

Zakaj 4 surovine? V bistvu razpršitev tveganja.
Indeks, ki sem ga omenil ima najbrz 20 surovin.

Se vedno me zanima, zakaj strukturirano obveznico tržite kot naložbeni certifikat?
 12.02.08 15:54  spacetripodgovori / citiraj

Verjetno tržijo tako, ker se lepše sliši in je večja možnost za prodajo:)

15.02.08 20:58  _GorDolodgovori / citiraj

glede na kaj se izračuna znesek, po katerem lahko certifikat prodaš? Glede na takratno borzno vrednost teh 4-ih indexov, ali so kakšne "kazenske" provizije za predčasno prodajo?
 20.02.08 19:28  Aequitasodgovori / citiraj
[BSE]

Dokler si certifikat "podajamo", ni davka, tisti, ki mu ostane, ga pa placa.
Zanima me, kakšna bo možnost arbitraže tukaj. Ne vem sicer, kaj se

s takim produktom dogaja proti zapadlosti, ampak glede na to, da je

zadeva obdavcljiva, in ce bi bila na voljo samo nam, bi morala biti

trzna cena na predzadnji dan nizja za stopnjo obdavcitve (plus minus

vsi ostali faktorji). Se kdo spozna ka jna to podrocje?

+ ali ima kdo kaksno idejo, za kaksno opcijsko strategijo gre, glede

na to, da da je 36 presecnih dni... ali gre za tip azijskih opcij oz.

s kom se dogovorijo za te OTC opcije?

20.02.08 19:36  Aequitasodgovori / citiraj
[Leon]

OK. Valutnega tveganja ni, ker je zgodba vezana na vrednosti in ne na valuto.
Zveni smiselno. Bomo čez tri leta natančno preračunali, ali se izide.

Vprašnje pa je smiselnosti nakupa tega produkta v Nemčiji, ker so s tem povezani stroški.
V Nemčiji nas nakup ali prodaja ponavadi staneta 5-10 evrov. Zanima me, kakšni so stroški

prodaje garantiranega produkta (en lot 1000 EUR) na Dunajski borzi za nekomitenta Volksbanke.
 20.02.08 19:47  Aequitasodgovori / citiraj
da je, ker je to obvezniški vrednosti papir oziroma izveden finančni inštrument, obdavčitev le takrat, ko papir preteče do konca (po treh letih) in se ustvari donos in sicer podobno kot pri obrestih, le da ni omejitev 1.000 EUR, kot je pri obrestih, skratka obdavčitev 20% donosa. V primeru prodaje pred dospelostjo, razlika, ki se ustvari pri nakupu in prodaji, ni obdavčena.
Tole mi ni jasno. Glede na to, da so ti "NOTES" nekaj novega pri nas, ali sploh kje pise glede obdavcitve.

Torej... ce bi slo za obveznico s kuponom, se obdavci kupon. Ce obveznica vmes kotira pod izdajno

vrednostjo npr. pri 60, pa jo prodas po 100, se kapitalski dobicek ne uposteva (nisem cisto preprican,

kako je z natecenimi obrestmi za cas drzanja obveznice).

Ce bi slo za zero bond (kjer ni kuponov), pa kadarkoli z njo ustvarimo dobicek, je obdavcljiv. (ker ce bi

bila obdavcena sele na koncu, bi vsak prodal en dan prej).

Torej... tale produkt tukaj pa ni ne coupon bond, ne zero bond...

Ne poznam davcne zakonodaje pri nas.. torej pri nas zadeve funkcionirajo tako bolj na "priblizno"?

20.02.08 19:58  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Aequitas]

Tole mi ni jasno. Glede na to, da so ti "NOTES" nekaj novega pri nas, ali sploh kje pise glede obdavcitve.
note je dolzniski instrument. recim temu blagajniski zapis :) ki je pac slucajno vezan, kar se tice obresti, na nekaj drugega.

na dolzniski instrument, ki ima kupon, kapitalskega dobicka ni.

Ce bi slo za zero bond (kjer ni kuponov), pa kadarkoli z njo ustvarimo dobicek, je obdavcljiv. (ker ce bi

bila obdavcena sele na koncu, bi vsak prodal en dan prej).
tu nisem cisto ziher, vem, da so posebej obravnavani, poglej zdoh.

Torej... tale produkt tukaj pa ni ne coupon bond, ne zero bond...
nekaj od tega bo ze moral bit (vsebinsko), ker sicer ni nacina, da gibanje underlyinga not prineses.

da, pri nas davcne zadeve absolutno in brez dvoma funkcionirajo bolj priblizno :) nobena redkost ni recimo, ce so vec kot eno leto po sprejemu zakona se vedno odprta vprasanja, kaj tocno naj bi kaksen njegov kos povedal.
 20.02.08 20:18  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

sem pogledal prospekt. glede na to, da izdajatelj (v okviru svoje terminologije) smatra, da ni brezkuponska, da nima obrestne mere vezane na xyz in da je tisto, kar je vezano na xyz, koncna odkupna vrednost, je po moje absolutno stvar vlage in pritiska, kaj bo durs s tem naredila.
 20.02.08 21:55  Aequitasodgovori / citiraj

No zdaj si vsaj predstavljam,

kako je pri nas z zakonodajo.

Glede na to, da so izdali ta garantirani produkt

izrecno za Volksbank - Ljudsko banko d.d., ne

morem verjeti, da ga niso znali zapakirati v nek

neobdavcljiv garantirani certifikat.

PS: ko smo ze pri hrani, se kdo spomi piškotov

izpred 10 let, zraven katerih si dobil še vrečko?
 20.02.08 22:28  matevzsodgovori / citiraj
PS: ko smo ze pri hrani, se kdo spomi piškotov

izpred 10 let, zraven katerih si dobil še vrečko?
A za bruhat :)
 14.04.08 08:59  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[pkovacic]

Kar se obdavčitve certifikatov tiče imamo na Raiffeisen Banki samo mnenje DURS-a, ki je bilo posredovano združenju članov borze (na temo izvedenih finančnih instrumentov). Prav tako pa spadajo certifikati med dolžniške vrednostne papirje (izdajajo jih banke) in kot takšni po ZDOH (4. odstavek 96. člena) niso obdavčeni. Izplačani kuponi pri določenih vrstah garantiranih certifikatov pa so obdavčeni kot obresti. Glede na zgoraj zapisano smo mnenja , da indeksni certifikat vezan na SBITOP in garantiran certifikat vezan na CECExt index nista obdavčena.
V današnjem Delu FT avtorica članka Davčne lovke (še) niso zajele vsega navaja: "Na MF so pojasnili, da o davčni obravnavi konkretno dohodka iz naložbenih certifikatov davčna uprava pripravlja navodilo."

in v nadaljevanju:

"v času, ko je bila sprejeta odločitev o njihovi oprostitvi so se takrat pri nas najbolj razširjenih oblik izvedenih finančnih inštrumentov posluževali predvsem gospodarski subjekti ter institucionalni investitorji, in ne toliko fizične osebe."
 14.04.08 09:32  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[sandi]

V današnjem Delu FT avtorica članka Davčne lovke (še) niso zajele vsega navaja: "Na MF so pojasnili, da o davčni obravnavi konkretno dohodka iz naložbenih certifikatov davčna uprava pripravlja navodilo."

in v nadaljevanju:

"v času, ko je bila sprejeta odločitev o njihovi oprostitvi so se takrat pri nas najbolj razširjenih oblik izvedenih finančnih inštrumentov posluževali predvsem gospodarski subjekti ter institucionalni investitorji, in ne toliko fizične osebe."
hehe :)

ja veste, v zakon smo res zapisali, da je to neobdavceno, ampak nismo mislili, da bo kdo to dejansko pocel.... zato bomo zdaj izdali navodilo, da pa vseeno je obdavceno, komur to ne pase, naj se pa potem jebe s sodisci, ce se mu da.

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>