Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 04:39
0,85 %
9.105,67
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 14.06
-0,44 %
1.341,05
SI 14.06
0,18 %
871,72
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  GRVG????

Forum "Kam naj vlagam" je namenjen odzivu uporabnikov na vprašanja vrste "kam naj vložim", "ali je moj portfelj OK" in podobno. Temu pa je namenjena tudi storitev Drugo mnenje.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 19
#30609  07.03.08 09:01  _kopackodgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj menite o nakupu delnic gorenja in luke Koper??
#30668 (odg: #30609 )  07.03.08 14:52  BEG24odgovori / citiraj  |  shramba  

Gorenje bi znalo imeti problem z višjimi cenami surovin in s tem manjši dobiček.

Drugače pa se bosta obe delnici gibali glede na SBI indeks, kot večina.

Vprašanje pa kam bo ta šel in v kakšni meri ga bo prizadela kriza na globalnih trgih.
#30679  07.03.08 16:01  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  

Nisem spremljal nic objav glede Gorenje. Lahko kdo pove, ce so bile dokapitalizaciske delnice ze vpisane na racune?? Se pravi, ce se lahko ze trguje z njimi??

Hvala za odgovor.

LP
#30691  07.03.08 17:17  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

dokapitalizirane delnice imam že na kdd spisku. Napovedi res niso najbolj rožnate, se pa zna stvar tudi obrnt. Njihov gorenje studijo s pininfarino naj bi bili izdelki prestiži, zato je tudi cena izdelkov pač večja pa tud stroški. Kupci pa naj bi bili v tem primeru premožnejši, ki ne gledajo kok kej stane. Tudi globalizera se intenzivno. Kotera pr kazalcu 1.7 knigovodske v. Vsak navija za svojga konja :) dejmo gorči,dejmo ;)

Tud država se pripravlja na odprodajo, kar sklepam da je nekomu v interesu da drži nizko ceno delnice. Pa šefi gorenja dokupujejo tud, pa ganter je založen do vratu :)
#30693 (odg: #30691 )  07.03.08 18:51  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  
[panter]

dokapitalizirane delnice imam že na kdd spisku. Napovedi res niso najbolj rožnate, se pa zna stvar tudi obrnt. Njihov gorenje studijo s pininfarino naj bi bili izdelki prestiži, zato je tudi cena izdelkov pač večja pa tud stroški. Kupci pa naj bi bili v tem primeru premožnejši, ki ne gledajo kok kej stane. Tudi globalizera se intenzivno. Kotera pr kazalcu 1.7 knigovodske v. Vsak navija za svojga konja :) dejmo gorči,dejmo ;)

Tud država se pripravlja na odprodajo, kar sklepam da je nekomu v interesu da drži nizko ceno delnice. Pa šefi gorenja dokupujejo tud, pa ganter je založen do vratu :)
:)) ja jaz mislim, da tukaj ni kaj za razmisljat.. kupit dokler se je ponudba:))

Se enkrat hvala za info.

LP
#30722  08.03.08 01:20  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Nevem a je dobr kupt al ne, ponudba pa je itak vedno. Za dolgoročnega vlagatelja se pa pomoje splača počas dokupovat. Sploh pa če bo res ratu IPO za gorenje je možn še kakšen diskont! Neki sm bral pa nevem kdaj, bi bila možna še ena dokapitalizacija podjetja.

V sloveniji so za patrio zgradil tovarno, pa ta obratuje na 20% zgrajenega prostora. Kaj se dogaja z 80% "praznega" prostora mi ni jasno. Mal me spominja na Rade Končar, k delajo že svašta. Sicer so se širl (kopujejo zemljo ali podjetja) v srbijo, egipt, češko, rusijo, hočjo še v turčijo pa najbrž sm kej spustu, pa ni hudič, da bodo v zameno za naložbe in zaposlovanje, dobil od koga kakšno pocen surovino. Tud Gen-I dela pozitivno.

* zadnji popravek: 08.03.08 01:20
#30729 (odg: #30722 )  08.03.08 12:35  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  
Tud Gen-I dela pozitivno. ::
Kaj se skriva pod nazivom Gen-I ?

Kako pa izgleda IPO za firmo, ki ze kotira na borzi ?

* zadnji popravek: 08.03.08 12:35
#30733  08.03.08 14:30  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Gen-I (gorenje-istrabenz) sta bila 50%-50% lastnika. Distribucija elektrike, uglavnem poberejo smetano pri preprodaji. Nism glih zihr ali je še vedno polovični delaž, k so neke rošade delal, ampak v škodo gorenja zihr ni. Država mu je vedno bolj naklonjena pri razvoju podjetja in zaposlovanju.

Pa to da gorenje ima 10% lastnih delnic, v tem primeru p/b ni več 1,89 ampak 10% manj, 1,7.

Res je da je ganter kupoval dražje delnice cca. tudi po 45€, ampak se mi zdi da se zgodba ponavlja kot pri istrabenzu (poceni kupi, drago prodaj). Pomojem ima kaj več informacij, kaj se dogaja v zakolisju.

p.s.: nemorm vrjet, vsi ostali na forumu so tiho, kot da nevedo za gorenje nič. Tiha voda bregove dere. A van je ganter naroču da ne stegujte jezičkov :)))

#30760 (odg: #30733 )  09.03.08 09:31  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ce namigujes na nas s ft, vecina ne prezivlja ravno ure na kd ampak cisto drugje. glede "cenzure" o kateri govoris pa mislim, da je bilo ze marsikaj napisano, kar ti lahko da vedeti da temu ni tako.

slovenske delnice so v precej cudni situaciji, ce mene vprasas in tu gorenje ni nobena izjema. za kaj vec pa bi si moral vzeti reees dosti casa, da celotno sliko opisem. mogoce v kratkem
#30769  09.03.08 15:06  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

:) ma to obična provokacija, tko ko sam pišem o podjetju zgleda, da jaz kej preveč vem. Da dobim kakšno konkretno po buči :) da me navjo obtožl insajderstva, tajkunstva in čiste lopate... in zavajanja (bučke)

na Ftočki ste čist okej ;)
#30799 (odg: #30760 andrejcc)  09.03.08 23:42  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  
slovenske delnice so v precej cudni situaciji, ce mene vprasas in tu gorenje ni nobena izjema. za kaj vec pa bi si moral vzeti reees dosti casa, da celotno sliko opisem. mogoce v kratkem ::
Tudi jaz imam veckrat obcutek, da "ves" o SLO trgu veliko vec , kot si pripravljen napisati, oz. da zelo pazis kaj pises.Predstavljam pa si, da imas za to pac razlog.
#30811 (odg: #30760 andrejcc)  10.03.08 07:59  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

slovenske delnice so v precej cudni situaciji, ce mene vprasas in tu gorenje ni nobena izjema. za kaj vec pa bi si moral vzeti reees dosti casa, da celotno sliko opisem. mogoce v kratkem
Upam, da najdeš čas in napišeš.
#30813  10.03.08 08:14  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  

Zanima me, kako se oblikuje cena delnic v primeru IPO za firmo, ki je ze na borzi?
#30820 (odg: #30811 KlemenK)  10.03.08 08:59  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Mojster]

:: [andrejcc]

:: slovenske delnice so v precej cudni situaciji, ce mene vprasas in tu gorenje ni nobena izjema. za kaj vec pa bi si moral vzeti reees dosti casa, da celotno sliko opisem. mogoce v kratkem

Upam, da najdeš čas in napišeš.
nekaj v stilu nadaljevanja tega http://www.financna-tocka.si/text.php?id...:)
#30821 (odg: #30813 BSE)  10.03.08 09:02  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[BSE]

Zanima me, kako se oblikuje cena delnic v primeru IPO za firmo, ki je ze na borzi?
--ni velike razlike z dokapitalizacijo (ki je ze bila ravno na primeru gorenja). lastniki, uprava ali kdorkoli bo tu glavni doloci ceno po kateri naj bi bila izvedeno IPO.
#30823 (odg: #30821 andrejcc)  10.03.08 09:12  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  
--ni velike razlike z dokapitalizacijo (ki je ze bila ravno na primeru gorenja). lastniki, uprava ali kdorkoli bo tu glavni doloci ceno po kateri naj bi bila izvedeno IPO.::
Predstavljam si, da ce hocejo, da je IPO uspesen, mora biti dolocena cena, ki je nizja od borzne. Ce moja predpostavka drzi, me pa zanima kako to vpliva na borzno ceno.
#30826 (odg: #30823 BSE)  10.03.08 09:17  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[BSE]

:: --ni velike razlike z dokapitalizacijo (ki je ze bila ravno na primeru gorenja). lastniki, uprava ali kdorkoli bo tu glavni doloci ceno po kateri naj bi bila izvedeno IPO.::

Predstavljam si, da ce hocejo, da je IPO uspesen, mora biti dolocena cena, ki je nizja od borzne. Ce moja predpostavka drzi, me pa zanima kako to vpliva na borzno ceno.
--vleci vzporednico z dokapitalizacijo. cena bi se morala kratkorocno blizati tej ceni, vendar pri nas in juzneje logika ne deluje povsem
#30943  10.03.08 23:14  soncniodgovori / citiraj  |  shramba  

Sam toliko v vednost, da je danes v prilogi Delo FT intervju z predsednikom uprave Gorenja Franjom Bobinacom, kjer mal govori o poslovanju Gorenja, pa o prodaji državnega deleža države. Pri tem pravi, da upa, da država ne bo dopustila sovražnega prevzema. Govori pa se, da naj bi še letos prodal ta državni delež... sam se men zdi vse bolj sumljiv, da jim bo prodaja letos uspela, glede na to, da je do volitev sam še pol leta... A ima kdorkoli kakšne informacije, kdaj bi se lahko sploh prodaja zgodila?
#30948  11.03.08 02:24  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Pomoje se boji zarad tega, da nebi dobili oni nič deleža od države. Meni je bolj padl v oči, kako se vrednotijo blagovne znamke. Mislim da bo še silovit finiš do volitev, sam nevem, a bodo tekl naprej al nazaj :)

Upa, da država ne bo dopustila sovražnega prevzema, pa naj postavi sam večjo ceno kakor prevzemnik. Spet bo država prodajala sproščeno za drobiž domačemu ponudniku.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 19

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  GRVG????

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>