Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 00:09
-0,01 %
8.534,76
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15.11
0,87 %
1.449,42
SI 15.11
0,41 %
880,68
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Borza  >  LJSE - kdaj po nakupih

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 256   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | > | zadnja
#32163  20.03.08 12:42  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Pri kakšnih cenah bi kupovali na LJSE? Jaz sem nekaj malega že kupil, bolj špekulativno, drugače pa del, ki je namenjen LJSE še čaka v denarju (ker trenutno tudi drugje nimam kakšnih idej, kam z njim) na bolj primerne cene. Evo, "moj cenik":

KRKG: 85-90 €

TLSG: 240-250 €

GRVG: 30 €

JTKG: 90 €
#32164 (odg: #32163 KlemenK)  20.03.08 12:43  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

pazi se rizika, ki ga obilno omenja bob ... vrnitve casov, ko smo rekli jeeee stari, ze za 1 mio dem je prometa na celem trgu.
#32166 (odg: #32163 KlemenK)  20.03.08 12:47  pepelkaodgovori / citiraj  |  shramba  

Bogokletnik, kako lahko govoriš, da bo Krka padla na 85-90???

:-)))
#32167 (odg: #32163 KlemenK)  20.03.08 12:54  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Mojster]

KRKG: 85-90 €

TLSG: 240-250 €

GRVG: 30 €

JTKG: 90 €
od nastetih je edina stvar, ki bi si jo upal kupit tako, da bi za en cas zaklenil in dal v klet, krka, pa se to ne nujno tako zgodaj, kot pravis.

za ostalo, kar bi skakal ven in not, pa so tkoaltko cifre irelevantne, dokler je tobogan podmazan. recimo nenavadno bi bilo, ce se jutri ne bi pojavili branilci (sveti stane in kompanija), ker ce se ne bodo zjutraj, bo sla zadeva resno v 3pm in bodo postali resna skrb skladi, tako da bi pac potem sli na okope ob koncu dneva.

... ob vsem tem pa se vedno velja, da se v sloveniji oglasim samo izjemoma (pbgs, epizoda s krko limit down pred tedni...) in da imam tudi sicer trenutno izven banke tolko denarja, da to predstavlja taksno cifro, kot jo ob obstojecih prihodkih v 2 mesecih dam na stran.

#32168 (odg: #32167 crt)  20.03.08 12:57  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

recimo nenavadno bi bilo, ce se jutri ne bi pojavili branilci (sveti stane in kompanija), ker ce se ne bodo zjutraj, bo sla zadeva resno v 3pm
Jutri jih ne bo, ker bo borza zaprta. Naslednji se spet požene šele v torek.
#32170 (odg: #32168 KlemenK)  20.03.08 13:12  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

v tem primeru se bodo najbrz pojavili jutri samo medijsko :) jim pa premor lahko pomaga in velja napisano toliko bolj.
#32171 (odg: #32170 crt)  20.03.08 13:20  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

v tem primeru se bodo najbrz pojavili jutri samo medijsko :) jim pa premor lahko pomaga in velja napisano toliko bolj.
Na to tudi sam malo upam, zato tudi današnji nakupi. Nekako računam, da se bom tega znebil že prihodnji teden (najraje kar v torek). Če bo šlo pa še naprej navzdol bom pa verjetno počasi začel nakupovati, ker smo že blizu cenam, ki se mi zdijo OK. Ampak postopoma, ker je videti, da je povsem verjetno, da bo SBI še nekaj časa padal. Aja, pa še to omejitev sem si postavil - ne več kot 20% portfelja na Balkanu (kamor štejem tudi LJSE).
#32173 (odg: #32168 KlemenK)  20.03.08 13:29  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  
Jutri jih ne bo, ker bo borza zaprta. Naslednji se spet požene šele v torek.::
Zakaj boj utri zaprta ?
#32176 (odg: #32173 BSE)  20.03.08 13:35  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

http://seonet.ljse.si/view.asp?document_...
#32177  20.03.08 13:35  mflek2odgovori / citiraj  |  shramba  

nekih hudih padcev Ljubljanska borza sploh ni še doživela, zato mi je malo čudno da ob teh malih padcih že govorite o morebitnih priložnostih.

No razen če je LJSE imuna na kake večje padce, ki se že dogajajo drugod po svetu.

SBI20 trenutno okrog 10% od vrha. To se določenim borznim indexom zgodi čez noč.
#32178 (odg: #32177 mflek2)  20.03.08 13:37  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[mflek2]

SBI20 trenutno okrog 10% od vrha. To se določenim borznim indexom zgodi čez noč.
em... sbi20 je imel vrh pri vec kot 12.000.

#32179 (odg: #32178 crt)  20.03.08 13:49  mflek2odgovori / citiraj  |  shramba  

aja sploh nisem pogledal datumov spodaj na LJSE. Sm vidu vrh pri malo manj kot 10.200 tam konec februarja:)

Seprav že skor okrog četrt vrednosti, ja to je pa že nekaj.
#32180 (odg: #32179 mflek2)  20.03.08 14:09  unsenodgovori / citiraj  |  shramba  
[mflek2]

Seprav že skor okrog četrt vrednosti, ja to je pa že nekaj.
31.08.2007 12.242,01 (rekord)

20.03.2008 8.868,16

Od rekorda do danes padec že za 27,56%. Že kr čez četrt.
#32181  20.03.08 14:16  lukabodgovori / citiraj  |  shramba  

Ko pride na 7500 bo pa počasi čas za (previdne) nakupe. :)
#32183 (odg: #32163 KlemenK)  20.03.08 14:26  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

meni bi ali bo LJ borza zanimiva, ko bo sbi nekje 7000 točk.

krko bi kupoval nekje ~75 eur (verjetno ne bo šla tako nizko, razen če bodo frustracije nekaterih zares velike)

za gorenje tudi ne kaj dosti več kot 20 eur, morda 23,5 eur

telekom v nobenem primeru, razen ob popolnem zlomu morda

večina bo mislila, da se zafrkavam, pa se niti ne, v bistvu mi je vseeno.

verjetno bom celo prej kupoval balkan južno od kolpe kot tistega severno.
#32185 (odg: #32183 Osojnik)  20.03.08 14:32  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

jaz verjamem da se ne zafrkavaš, sicer bi tudi jaz vstopil ob primernih cenah v kakšno delnico, vendar ko bodo, če bodo, vendar me bo kakšna druga borza verjetno bolj pritegnila.

jaz na ljse bolj gledam kdaj kupci množično prihajajo na trg, pa takrat nekaj malega nabavim, ampak res malega.
#32188  20.03.08 14:49  karmenodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja tisti, ki nimate oz. ste že prodali delnice oz. kar je vezano na njih, pišete zelo črnogledo, ker vam dol visi koliko so ali pa pišete, da ko bo pa SBI20 pod 3000 ali celo 2000 točka, ja potem pa boste imeli pogum pa boste kupovali. Ker ste že šli ven ste zdaj zelo pametni z raznimi modrostmi kaj bo. Me zanima kaj bi vi pisali, če bi imeli malo manj sreče in bi imeli še veliko delnic,bi tudi pisali KAKO JE VSE ŠE PRECENJENO V SLO IN V YUGI IN V CELEM SVETU (mislim da ne) in da bo kmalu konec sveta in da bo itak svetovna katastrofa.

JAZ PA MISLIM DA BOMO KMALU DOSEGLI DNO in se bodo stvari začele popravljati. Ker vse slabe novice in panika so se zadnje čase zelo razpasle in je kriza že upoštevana v sedanjih tečajih. Glede na predvidevanja stanja v gospodarstvu, mislim da so vrednotenja ugodna.

Tako da se ne boste čudili in bili tiho, ko bodo šle cene srednjeročno zelo gor.

ŠE VIDIMO V NASLEDNJI VOJNI, pa vidimo kdo bo zmagovalec. lp

#32189 (odg: #32188 karmen)  20.03.08 14:58  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

karmen jaz sem vsem povedal kdaj sem denar umaknil z ljse tam nekje julija in to moje, od mami in od stare mame.

imam pa še nekaj odprtega in to je tudi vse steber1 in galileo, tam imam nekje 2000 eur že kar nekaj let, zakaj nisem dvignil ne vem, po moje se mi ni dalo. Sicer pa ta denar ne spremeni bistva pa če pade 50%.

črnogledo pišemo že kar veliko mesecev, lahko pa rečemo da smo naredili pametno potezo z izstopom, ne vem kaj je to čudnega.
#32190 (odg: #32188 karmen)  20.03.08 15:00  djuroodgovori / citiraj  |  shramba  

Ti jemljes to kot vojno??
#32191  20.03.08 15:03  mflek2odgovori / citiraj  |  shramba  

ne se dret na ljudi ki samo mnenja izražajo.

Če se ne motm je bila LJSE lansko leto ena najbolj donosna borza na svetu! Tako da ta padec še ni nevem kako velik.

Vstopiti ob napačnem času na napačnem kraju...jah boš drugič bolj previdna.

Bolj je zajeban če se rodiš ob napačnem času na napačnem kraju.
#32192  20.03.08 15:10  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Tukaj zmagovalcev ni. Za vsaska posameznika je samo uspeh ali bankrot :) Jaz tud mislm, da sbi ima že pošteno ceno, ampak itak je odvisno od črede ovc (vlagateljev) in kok je kdo pripravljen dat (kapitalisti) :) Kar se tiče sveta pa sem razučaran. Amerika se sploh ne misli odmaknt iz vojn. Posledica dolar katastrofalno.
#32194  20.03.08 15:15  _cybermkkodgovori / citiraj  |  shramba  

Meni pa se zdi prav škoda da več žensk ne trguje ali pa vsaj sodeluje na tem forumu, ker ženske so statistično gledano boljše pri trejdanju na borzi. Tako, da prosim ne še teh odgnat ...
#32195 (odg: #32188 karmen)  20.03.08 15:34  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Pozabljaš na nekaj kar ima na borzo zelo velik upliv in to je psihologija množic.

Ker so sedaj tudi že stare mame ugotovile, da borza nima samo ene smeri in so namišljeni zaslužki lahko tudi izgube, je čisto možno, da bodo tečaji zdaj en lep čas stagnirali.

Zgodbe o raznih prodajah deležev in ipo-jih niso več kredibilne, pri nas se pripravljamo na volitve, kar po mojem pomeni, da veliko časa več ni, da bi se kaj konkretnega zgodilo. Nepremičninska kriza v svetu je vse bolj globja, banke padajo kot za stavo, kupna moč se znižuje, gospodarska rast usiha, inflacija leti. Zato ni zastonj, da pravijo da čas celi rane. Praviš da bomo kmalu dosegli dno, tujci z ljse bežijo kot jasna strela in še tistih par starih mam, ki je imelo zaupanje v borzo bo obrnilo hrbet, zato bodo stvari verjetno stagnirale dokler se ne pozabi. Mogoče se motim ampak, ko se človek enkrat opeče je potreben čas, da si ponovno upa v bližino ognja, jebi ga tako pač je. Tukaj seveda nastopajo šibki vlagatelji, ki bežijo ven za vsako ceno, počasi stopajo v igro trdni vlagatelji, zavedujoči posledic. Noben se tuki gor ne šopiri, ker je pravočasno ven pobegnil, možnost smo/ste imeli vsi.

Osebno pa po novem drugače gledam na dolgoročnost:

zajebi dolgoročnost

zajebi davek

in zbejži, ko misliš da imaš dovolj, jasno da pravočasno drugače boš pa itak tepen,

skratka zajebi prihodnost, pa tudi če tečaji zletijo na mars!

In še to: sreča ima na borzi bolj malo veze, nekaj že ampak daleč od tega!

* zadnji popravek: 20.03.08 15:34
#32196  20.03.08 15:46  Mekiodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem prodal Rastkota pred dobrim letom dni po 33,4213 EUR, predvsem zato ker sem rabil denar. Očitno ga bom lahko prav kmalu kupil nazaj za manj.
#32198 (odg: #32188 karmen)  20.03.08 16:22  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[karmen]

Ja tisti, ki nimate oz. ste že prodali delnice pišete zelo črnogledo, ... me zanima kaj bi vi pisali, če bi imeli malo manj sreče in bi imeli še veliko delnic
Ej, pomojem zamenjuješ vzrok in posledico. Ne pišejo (in mislijo) ljudje, da je precenjeno, ker nimajo delnic, pač pa zato, ker mislijo, da je precenjeno, so jih prodali. Podobno je tudi s tistimi, ki jih imajo, jasno, da mislijo, da bo šlo kmalu gor, drugače jih ne bi več imeli. Kdo ima prav, pa bo pokazal čas (do zdaj je nekaj že pokazal, za naprej bomo pa videli).
#32199  20.03.08 16:43  mflek2odgovori / citiraj  |  shramba  

bolj grobo povedano: da nekdo zasluži mora nekdo zgubiti.
#32202 (odg: #32188 karmen)  20.03.08 17:00  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[karmen]

Ja tisti, ki nimate oz. ste že prodali delnice oz. kar je vezano na njih, pišete zelo črnogledo, ker vam dol visi koliko so
--startas iz napacne predpostavke. ce naredis par izracunov bos vidla kolko so kaksne delnice vredne pri nas, jugini in drugje po svetu. in jasno ce so pri nas ble visoko, se je pisalo da so visoko in jasno da ce oz ko bodo nizko se bo pisalo da so nizko. ampak kot vedno velja, da ko so drage gredo lahko se gor in tudi ko so poceni gredo lahko se dol. ce nimas delnice lahko mnogo bolj objektivno gledas na trg (lahko tudi s polnim portfeljem to pocnes, vendar rabis nekaj staza). jaz ze dolgo pisem da je pri nas blo marsikaj predrago, ker to je objektivno dejstvo ampak to niti pod razno ne pove, da pa nimam nalozeno lahko ravno v teh delnicah, ker verjamem, da bo slo se gor

ali pa pišete, da ko bo pa SBI20 pod 3000 ali celo 2000 točka, ja potem pa boste imeli pogum pa boste kupovali. Ker ste že šli ven ste zdaj zelo pametni z raznimi modrostmi kaj bo. Me zanima kaj bi vi pisali, če bi imeli malo manj sreče in bi imeli še veliko delnic,bi tudi pisali KAKO JE VSE ŠE PRECENJENO V SLO IN V YUGI IN V CELEM SVETU (mislim da ne) in da bo kmalu konec sveta in da bo itak svetovna katastrofa.
--vsi ki mislite, da je borza stvar poguma in srece iscete nesreco. ker marsikaj se da narediti z nekaj prakse in izobrazevanja. seveda to vzame cas ampak tu se najbolj velja, da cas je denar

JAZ PA MISLIM DA BOMO KMALU DOSEGLI DNO in se bodo stvari začele popravljati. Ker vse slabe novice in panika so se zadnje čase zelo razpasle in je kriza že upoštevana v sedanjih tečajih. Glede na predvidevanja stanja v gospodarstvu, mislim da so vrednotenja ugodna.
--v tujini (ampak spet je to zeeeelo sirok pojem) so gotovo bolj ugodna kot pri nas in ja tudi sam mislim da smo morda na srednji rok v taisti tujini nekje blizu dna (pisal veckrat tudi v jutranjih pregledih). pa to ne recem ker se mi zdi ampak tako stevilke pravijo

Tako da se ne boste čudili in bili tiho, ko bodo šle cene srednjeročno zelo gor.
--na trgu se ne smes cuditi nicemur. ce se, potem mislis in pricakujes da bo sel trg vedno v smeri kamor ti zelis. trg pa je ustvarjen tako, da ponavadi veliko vecino folka dobi na napacni nogi.

glede hujskanja ipd pa mislim, da toliko kot je navijacev navzgor in blatenja vseh ki opozarjajo, da smo visoko ne doseze niti priblizno nivoja komentarjev ko padamo.

ŠE VIDIMO V NASLEDNJI VOJNI, pa vidimo kdo bo zmagovalec. lp
--ni to pravi nacin trgovanja in ce bos veckrat vztrajala na okopih te bo lahko nekega dne pokopalo

#32207 (odg: #32183 Osojnik)  20.03.08 17:14  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

meni bi ali bo LJ borza zanimiva, ko bo sbi nekje 7000 točk.

krko bi kupoval nekje ~75 eur (verjetno ne bo šla tako nizko, razen če bodo frustracije nekaterih zares velike)

za gorenje tudi ne kaj dosti več kot 20 eur, morda 23,5 eur

telekom v nobenem primeru, razen ob popolnem zlomu morda

večina bo mislila, da se zafrkavam, pa se niti ne, v bistvu mi je vseeno.

verjetno bom celo prej kupoval balkan južno od kolpe kot tistega severno.
Jaz sem preprican da to smrtno resno mislis.

Upam samo, da si vse dobro premislil. Tista pri Gorenju je kar visoka zgornja meja. Mislim 23,5 EUR. Mogoce 23,40EUR. No, kaj pa jaz vem.

Pa obilo srece zelim.
#32211 (odg: #32199 mflek2)  20.03.08 17:41  BEG24odgovori / citiraj  |  shramba  

Slovenski borzni indeks je rastel na podlagi:

-špekulacij in prevzemov

-neizkušenih delničarjev, ki so kupovali po nerazumnih cenah, saj se niso zavedali tveganja in verjeli da gre lahko samo gor

Sedaj pa pada:

-ker je Slovenska borza nezanimiva

-ker prevzemniki ne kupujejo delnic nad tečaji

-in ker so se neizkušeni vlagatelji ustrašili in ugotovili, da lahko izgubijo veliko več kot so mislislili

Za nadaljno rast bi SBI potreboval nove vroče zgodbe, da pridejo v igro novi neizkušeni vlagatelji. Trenutno pa so nivoji že veliko nižje in zato si izkušenejši vlagatelji počasi izoblikujejo srednjeročne pozicije in vedno več je takih, ki se jim trenutne cene zdijo blizu nakupnih nivojev in verjamejo, da bodo že sami dobički podjetji popeljali delnice navzgor, kar pomeni, da bi lahko v naslednjem mesecu videli zaključek negativnega trenda.

#32213 (odg: #32211 BEG24)  20.03.08 17:44  _poldeodgovori / citiraj  |  shramba  

Kakšne pozicije si izkušeni delajo? Kdo bo pa kupoval pri P/E 30? Izkušeni vlagatelji? Po mojem bodo verjetno rajši kupovali v Evropi pri P/E 12, se ti ne zdi?

Po mojem bo pokalo dol še lep čas.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 256   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza  >  LJSE - kdaj po nakupih

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>