Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 10:17
0,34 %
11.743,79
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 08:15
-1,08 %
1.311,87
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Borza  >  LJSE - kdaj po nakupih

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 256   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | > | zadnja
#32214  20.03.08 17:53  matevzsodgovori / citiraj  |  shramba  

Hudič LJSE je, da je trg tako plitev, da ga lahko par frajerjev še vedno gor drži. Imajo pa interes in jih ne skrbi tudi kaj popušiti v tem procesu, saj so od tečajev ključno odvisni iz dveh razlogov:

- en kup zadev (predvsem prevzemi) je financiranih s krediti, za katere je zastavljeno veliko papirjev, ki se jih običajno enkrat na mesec prevrednoti in oceni ali je zavarovanje še ustrezno. Če ni, morajo kreditojemalci dati dodatna zavarovanja, ki pa jih po mojem zaradi velikega vzvoda s katerim se prevzemi dogajajo nimajo več. Zato skrbijo, da cene ne padejo prej kot oni zaprejo zgodbo, kar pa bi lahko še nekaj časa trajalo

- ključno so odvisni od obsega sredstev v vzajemcih, v primeru velikih izhodov iz njih pa bi bili poleg tega pritiski na cene tako veliki, da ne bi šlo več vzdrževati cen in situacije iz prve alineje bi postale še bolj problematične.

Vendar pa tegale svojega mnenja nisem pripravljen podpreti z €€€€. Sem kar zunaj LJSE.
#32215 (odg: #32213 )  20.03.08 18:00  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  
[polde]

Kakšne pozicije si izkušeni delajo? Kdo bo pa kupoval pri P/E 30? Izkušeni vlagatelji? Po mojem bodo verjetno rajši kupovali v Evropi pri P/E 12, se ti ne zdi?

Po mojem bo pokalo dol še lep čas.
Verjetno imas v mislih Krko s tem p/e 30?

Krka je vec kot dobra nakupna priloznost po tej ceni.. jaz sem se naloudal s Krko pri 118EUR in ne vzganjam nikakrsne panike pri tem padcu. O.K. sigurno bi bil vesel ce bi predvidel takratni padec na 104EUR in jo takrat kupil ampak nisem jasnovidec, da bi vedel kako se bo obnasal trg.

Kar zelim povedat, da pri delnicah kupujem bodocnost, plane, katere bi naj uresnicilo vodstvo podjetja. Vprasanje je samo, ce zaupas menedezmentu. Jaz g. Colaricu in njegovi ekipi zaupam in zato se mi je zdel nakup pri vrednosti 118EUR in p/e 36-37 (ki ga tako radi omenjate) smiselen.

Razumem, da ce nimas nikakrsnih informacij se moras zanasati na financne kazalnike, ki odrazajo pretekle financne rezultate. Se pravi si vedno zazrt nazaj. V preteklost.

Kar se pa tice Krke pa bo presenetila z novim proizvodnim obratom v SLO o katerem se nikjer ne pise.

LP
#32216 (odg: #32202 andrejcc)  20.03.08 18:01  _cybermkkodgovori / citiraj  |  shramba  
--v tujini (ampak spet je to zeeeelo sirok pojem) so gotovo bolj ugodna kot pri nas in ja tudi sam mislim da smo morda na srednji rok v taisti tujini nekje blizu dna (pisal veckrat tudi v jutranjih pregledih). pa to ne recem ker se mi zdi ampak tako stevilke pravijo

A lahko to malo bolj razložiš in to resmo mislim, na kak način številke pravijo da smo blizu dna? In verjetno tudi če smo blizu dna v tujini od našega ni daleč. Danes je pač tak dan likvidacija dobičkov in rizičnih pozicij. Meni je tako bilo čudno da ni bolj padalo na slovenski borzi...

#32217 (odg: #32215 bibi)  20.03.08 18:03  _cybermkkodgovori / citiraj  |  shramba  
[bibi]

:: [polde]

:: Kakšne pozicije si izkušeni delajo? Kdo bo pa kupoval pri P/E 30? Izkušeni vlagatelji? Po mojem bodo verjetno rajši kupovali v Evropi pri P/E 12, se ti ne zdi?

:: Po mojem bo pokalo dol še lep čas.

Verjetno imas v mislih Krko s tem p/e 30?

Krka je vec kot dobra nakupna priloznost po tej ceni.. jaz sem se naloudal s Krko pri 118EUR in ne vzganjam nikakrsne panike pri tem padcu. O.K. sigurno bi bil vesel ce bi predvidel takratni padec na 104EUR in jo takrat kupil ampak nisem jasnovidec, da bi vedel kako se bo obnasal trg.

Kar zelim povedat, da pri delnicah kupujem bodocnost, plane, katere bi naj uresnicilo vodstvo podjetja. Vprasanje je samo, ce zaupas menedezmentu. Jaz g. Colaricu in njegovi ekipi zaupam in zato se mi je zdel nakup pri vrednosti 118EUR in p/e 36-37 (ki ga tako radi omenjate) smiselen.

Razumem, da ce nimas nikakrsnih informacij se moras zanasati na financne kazalnike, ki odrazajo pretekle financne rezultate. Se pravi si vedno zazrt nazaj. V preteklost.

Kar se pa tice Krke pa bo presenetila z novim proizvodnim obratom v SLO o katerem se nikjer ne pise.

LP
Joj, bibi ti pa imaš komentarje, pa brez zamere :)
#32218 (odg: #32217 )  20.03.08 18:05  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  

recimo? kaj te moti oz. ti je vsec?
#32219 (odg: #32218 bibi)  20.03.08 18:11  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

nekaj stvari si lepo povedal, vendar si prikazal na krki, kjer se potem cela zgodba stepe med sabo.

mene zanima kakšne informacije bi še ti imel poleg kazalnikov, ki jih izpelješ iz podatkov:))

ker si napisal če že nimaš drugih informacij...

* zadnji popravek: 20.03.08 18:11
#32220 (odg: #32195 Redstripe)  20.03.08 18:13  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  
In še to: sreča ima na borzi bolj malo veze, nekaj že ampak daleč od tega! ::
V mojem primeru je imela se najvecjo:)

Me pa, glede na tvoje ugotovitve, zanima koliko casa si na borzi, ce ni vprsanje prevec osebno.
#32221 (odg: #32202 andrejcc)  20.03.08 18:20  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  
--vsi ki mislite, da je borza stvar poguma in srece iscete nesreco. ker marsikaj se da narediti z nekaj prakse in izobrazevanja. seveda to vzame cas ampak tu se najbolj velja, da cas je denar ::
Jaz sem pripravljen reskirati cas. Ali lahko prosim malo bolj podrobno nastejes mozna in ustrezna izobrazevanja za laike (zacetnike ali kakorkloli ze temu reces) LP

#32222 (odg: #32207 bibi)  20.03.08 18:23  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  
Upam samo, da si vse dobro premislil. Tista pri Gorenju je kar visoka zgornja meja. Mislim 23,5 EUR. Mogoce 23,40EUR. No, kaj pa jaz vem.:: ???
23,5 in 23,4 Kje pa je tukaj kaksna razlika?

#32223 (odg: #32216 )  20.03.08 18:27  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[cybermkk]

:: --v tujini (ampak spet je to zeeeelo sirok pojem) so gotovo bolj ugodna kot pri nas in ja tudi sam mislim da smo morda na srednji rok v taisti tujini nekje blizu dna (pisal veckrat tudi v jutranjih pregledih). pa to ne recem ker se mi zdi ampak tako stevilke pravijo

::

A lahko to malo bolj razložiš in to resmo mislim, na kak način številke pravijo da smo blizu dna?
--malo cudna formulacija priznam :) (zlagam in potem ne grem se enkrat cez vse. zelel sem samo komentirat na to, da se osebi iz prejsnjega posta slovenske delnice zdijo poceni).

glede dna pa jasno stevilke ne govorijo nic, ker ne morejo. dna in vrhovi so vedno bolj psiholoske narave. kratkorocno pa se mi zdi (ja zdi :)), da bi lahko bil mesec pozitiven.

kazalci pri mnogih tujih podjetjih (pa ne pretekli ampak forward) kazejo, da je marsikaj poceni ampak kot vedno bo lahko se precej ceneje.

#32224 (odg: #32223 andrejcc)  20.03.08 18:34  _cybermkkodgovori / citiraj  |  shramba  

Aha, no saj potem razumem, se pravi se gre bolj za kak Bear market rally. Jaz osebno bom vsak rally izkoristil za prodajo še tistih nekaj ubogih skladov kaj imam. Drugače pa mislim če bo res "kao" dno "enkrat" bi se splačalo gledat kakšne delnice v ZDA z visokimi dividendami. Bom moral še sam malo pogledat. To pa predvsem zarado valute ker v tem primeru EUR-o na vrhu in pada...
#32225 (odg: #32224 )  20.03.08 18:38  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[cybermkk]

Aha, no saj potem razumem, se pravi se gre bolj za kak Bear market rally.
--ja po moje ja. samo kaj pa vem, ze dostikrat sem bil presenecen :)

Jaz osebno bom vsak rally izkoristil za prodajo še tistih nekaj ubogih skladov kaj imam. Drugače pa mislim če bo res "kao" dno "enkrat" bi se splačalo gledat kakšne delnice v ZDA z visokimi dividendami. Bom moral še sam malo pogledat. To pa predvsem zarado valute ker v tem primeru EUR-o na vrhu in pada...
--ja zda je najbolj na udaru in noben ne verjame vec vanjo tako da bi se kar strinjal.
#32226 (odg: #32221 BSE)  20.03.08 18:42  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[BSE]

Jaz sem pripravljen reskirati cas. Ali lahko prosim malo bolj podrobno nastejes mozna in ustrezna izobrazevanja za laike (zacetnike ali kakorkloli ze temu reces) LP
--ja saj je bilo ze veckrat receno. beri clanke, beri knjige ki jih kdo omenja (kar nekaj jih je ze bilo omenjenih). tudi na straneh bph, dzu, borze,... se verjetno najde kaj pametnega. trguj in izoblikuj svojo strategijo, ki ti najbolj ustreza.
#32227 (odg: #32226 andrejcc)  20.03.08 18:51  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  
--ja saj je bilo ze veckrat receno. beri clanke, beri knjige ki jih kdo omenja (kar nekaj jih je ze bilo omenjenih). tudi na straneh bph, dzu, borze,... se verjetno najde kaj pametnega. trguj in izoblikuj svojo strategijo, ki ti najbolj ustreza.::
Ali ima mogoce kdo kaksno literaturo v PDF-ju?
#32230 (odg: #32213 )  20.03.08 19:02  _ecoodgovori / citiraj  |  shramba  

Polde kar tako govorit da je P/E 30 znak, da se podjetja ne splača kupovati je brezveze.

Ker verjetno s tem misliš tudi Krko (P/E 28,91) ti prilagam P/E-je svetovnih farmacevtov (Schering AG 45 , Teva 20 , Novartis 17, Pfizer 17,4 Merck 29), ne vem v Krko kar verjamem, tudi v recesiji se povpraševanje po zdravilih ne zmanjša (Colarič je rekel da se po generikih celo poveča)
#32231 (odg: #32230 )  20.03.08 19:11  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  
ne vem v Krko kar verjamem, tudi v recesiji se povpraševanje po zdravilih ne zmanjša (Colarič je rekel da se po generikih celo poveča)::
Povprasevanje po zdravilih se na zalost verjetno res ne zmanjsa v recesiji, kam pa gredo vrednosti delnic dobrih podjetij v casu padanja borze pa lahko vidis prav na primeru Krke.
#32235 (odg: #32230 )  20.03.08 19:35  srconodgovori / citiraj  |  shramba  
[eco]

Polde kar tako govorit da je P/E 30 znak, da se podjetja ne splača kupovati je brezveze.

Ker verjetno s tem misliš tudi Krko (P/E 28,91) ti prilagam P/E-je svetovnih farmacevtov (Schering AG 45 , Teva 20 , Novartis 17, Pfizer 17,4 Merck 29), ne vem v Krko kar verjamem, tudi v recesiji se povpraševanje po zdravilih ne zmanjša (Colarič je rekel da se po generikih celo poveča)
Tale tvoj PE je za leto 2006; za leto '07 (po nerevidiranih izkazih) je 24,34, forward PE za 2008 (po napovedih uprave) pa 20,16.. Drago, poceni - it's up to you...
#32238 (odg: #32235 srcon)  20.03.08 19:51  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

samo v vednost. pri farmaciji je vsaj kar se prevzemov tice nekako najbolj gledan p/s
#32240 (odg: #32231 BSE)  20.03.08 20:10  _IgorBodgovori / citiraj  |  shramba  
[BSE]

:: ne vem v Krko kar verjamem, tudi v recesiji se povpraševanje po zdravilih ne zmanjša (Colarič je rekel da se po generikih celo poveča)::

Povprasevanje po zdravilih se na zalost verjetno res ne zmanjsa v recesiji, kam pa gredo vrednosti delnic dobrih podjetij v casu padanja borze pa lahko vidis prav na primeru Krke.
Ker sem izkoristil trenutno nizko ceno Krke danes tudi po 92,50 EUR delnica sem svoj portfelj spet odebelil z tem generikom in to zato, ker vem kje se do sedaj najbolj zaslužilo in kjer se še bo. Bil je Lek njega ni več, zato Colarič zaupam v naš Krko.

IgorB
#32244 (odg: #32188 karmen)  20.03.08 20:18  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[karmen]

Ja tisti, ki nimate oz. ste že prodali delnice oz. kar je vezano na njih, pišete zelo črnogledo, ker vam dol visi koliko so ali pa pišete, da ko bo pa SBI20 pod 3000 ali celo 2000 točka, ja potem pa boste imeli pogum pa boste kupovali.
torej, osebno seveda nimam nic proti temu, da bi kupoval pri sbi 2000 ali 3000, razen seveda v primeru, da bi slovenija postala se toliko vecja zulukafrija, kot je ze in bi bil to odraz tega.

Ker ste že šli ven ste zdaj zelo pametni z raznimi modrostmi kaj bo. Me zanima kaj bi vi pisali, če bi imeli malo manj sreče in bi imeli še veliko delnic,bi tudi pisali KAKO JE VSE ŠE PRECENJENO V SLO IN V YUGI IN V CELEM SVETU (mislim da ne) in da bo kmalu konec sveta in da bo itak svetovna katastrofa.
res je sicer, da imas 10 prstov in samo 2 oci, vendar to ne pomeni, da moras 5 x toliko napisati kot prebrati. predlagam ti, da vseeno kaj vec tudi preberes - v izogib pisanju neumnosti v prihodnje.

kajti ce bi doslej kaj vec brala, potem bi se imela priloznost prej pridruziti ljudem, ki delnic nimajo in zdaj ne bi cutila taksne potrebe druge obtozevati, kaksni da so.

JAZ PA MISLIM DA BOMO KMALU DOSEGLI DNO in se bodo stvari začele popravljati. Ker vse slabe novice in panika so se zadnje čase zelo razpasle in je kriza že upoštevana v sedanjih tečajih. Glede na predvidevanja stanja v gospodarstvu, mislim da so vrednotenja ugodna.

Tako da se ne boste čudili in bili tiho, ko bodo šle cene srednjeročno zelo gor.

ŠE VIDIMO V NASLEDNJI VOJNI, pa vidimo kdo bo zmagovalec. lp
vidim, da ne glede na to, da si sodec po imenu zenska, jemljes borzo kot vprasanje tega, kdo ima vecjega oziroma kdo ima jajca. samo pripomnil bi, da zna to biti zelo skodljivo, ker se zna koncati z omleto. ceprav mi, kot si se lepo izrazila uvodoma, dol visi, kaj bo s tabo, me nic ne stane, da ti zazelim vse dobro.
#32252 (odg: #32231 BSE)  20.03.08 20:41  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  
[BSE]

:: ne vem v Krko kar verjamem, tudi v recesiji se povpraševanje po zdravilih ne zmanjša (Colarič je rekel da se po generikih celo poveča)::

Ne razumes kaj je zelel eco povedat.

Generikom v recesiji ne pade promet. Celo poveca se jim. To nima veze, kaj se dogaja v tistem casu z delnicami samega podjetja. Podjetje kuje iste ali celo vecje dobicke in to se potem slej ko prej izrazi na vrednosti same delnice. In to je to, kar naredi generike privlacne v taksnem casu. Krka pa je privlacna tudi drugace. Zaradi same ekspanzivne politike.

Kaj pa se dogaja z drugimi branzami v recesiji pa ti je verjetno jasno. Tam pa je padec vrednosti delnic dejansko posledica slabsega poslovanja podjetja.

LP
#32253 (odg: #32240 )  20.03.08 20:43  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Vi krkoljubci ste pa res patetični in osebno nimam nič proti temu, da coletu zaupate, vendar vas vprašam kaj ima cole veze s trenutnimi tečaji krke?

Ma en prdec nič.

Če bi on imel magično palčko, a se vam zdi da bi 22.11.07 kupoval magično krko po 107 eur na delnico ali bi počakal na današnji tečaj pri recimo 95, ali ponedeljov mogoče na 90.

A je kdo sploh pomislil, da bi se lahko tudi pri krki trenutno kaj zalomilo, ah ne dva koraka gor enega dol je vaš moto, mogoče bo pa en čas dva koraka dol pa enega gor.

Najbolje da začnete filozofirati o še enem splitu, u mater krka je pa ziher 15e vredna.

In pol se bo spet čez en čas našel nategnjeni janez, ki bo šimfal vse po vrsti, ker je baje tuki pa še nekje prebral, da je krka tisto pravo kar on rabi, pa nima pojma ne kaj je PE,PB itd. Važno, da je nakupno naročilo tržno pa, da krka teče, pa je.

p: nimam in verjetno še en čas ne!
#32254 (odg: #32252 bibi)  20.03.08 20:49  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  
[bibi]

To nima veze, kaj se dogaja v tistem casu z delnicami samega podjetja. Podjetje kuje iste ali celo vecje dobicke in to se potem slej ko prej izrazi na vrednosti same delnice.
Kar pa še ne pomeni, da je trenutni tečaj pri 95 že dno in da bo od tu naprej samo še žgalo in žgalo!
#32255 (odg: #32253 Redstripe)  20.03.08 20:51  Tedodgovori / citiraj  |  shramba  

Jutri bom dal tržno naročilo za krko. A je res zaprt jutr?
#32257 (odg: #32254 Redstripe)  20.03.08 20:52  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

prosim pomiri se, drugače boš še mene spodbudil:))

seveda da je to dno, saj krka ima coleta.
#32258 (odg: #32255 Ted)  20.03.08 20:53  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

borza jutri ne dela.
#32260 (odg: #32252 bibi)  20.03.08 20:55  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[bibi]

Generikom v recesiji ne pade promet. Celo poveca se jim.
to, ali se nekemu generiku poveca promet in mu gre lepo ali pa se znajde v riti, je odvisno od marsicesa. skrajno poenostavljanje je trditev, da ce je recesija, se jim pa ziher poveca promet in je vse super.
#32262 (odg: #32253 Redstripe)  20.03.08 20:59  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  

Pateticen si ti, ki zalis 1000 in vec lastnikov Krke. Nevem od kot si jemljes to pravico.

Zakaj je direktor firme kupoval delnice po 107EUR in ne 4mesece( ne me drzat za besedo) kasneje po 95EUR je blesavo vprasanje.

S tem, ko trdis da menedzment firme nima nobene veze s samo vrednostjo delnice si povedal veliko o svojem poznavanju borze oz ekonomije.

In nevem o kasnem nategu govoris?? Pri Krki? Ah, daj no. Zamisli se malo nad svojim pisanjem.

LP
#32263 (odg: #32257 matic7)  20.03.08 21:01  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Mah saj bom dal mir, ampak, ko se začneta lolek in bolek pogovarjati o krki..
#32264 (odg: #32254 Redstripe)  20.03.08 21:02  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  
[Redstripe]

:: [bibi]

::To nima veze, kaj se dogaja v tistem casu z delnicami samega podjetja. Podjetje kuje iste ali celo vecje dobicke in to se potem slej ko prej izrazi na vrednosti same delnice.

Kar pa še ne pomeni, da je trenutni tečaj pri 95 že dno in da bo od tu naprej samo še žgalo in žgalo!
Noben ne govori, da je 95 EUR dno. Mogoce je mogoce ni. Za mene je pri 95 Eur dobra nakupna priloznost. Za g. Colarica je bila pri 107EUR.

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 256   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza  >  LJSE - kdaj po nakupih

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>