Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 01:35
0,50 %
7.470,36
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 23.10
0,35 %
1.392,47
SI 23.10
0,22 %
873,15
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Borza  >  LJSE - kdaj po nakupih

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 256   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | > | zadnja
#32266 (odg: #32262 bibi)  20.03.08 21:05  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

bibi

Opravičujem se vsem lastnikom delnic krke, zadovoljen?

Ampak tole podjebavanje in pumpanje v tri dni, danes sem kupil krko po 103 bla bla, mi pa dol visi kaj je kdo nabavil!

Pa ne mi zdej pisati, da ima vodstvo in menedžment prste vmes pri dnevnih premikih?
#32267 (odg: #32260 crt)  20.03.08 21:06  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [bibi]

:: Generikom v recesiji ne pade promet. Celo poveca se jim.

to, ali se nekemu generiku poveca promet in mu gre lepo ali pa se znajde v riti, je odvisno od marsicesa. skrajno poenostavljanje je trditev, da ce je recesija, se jim pa ziher poveca promet in je vse super.
ali bolj slikovito -- reci splosno, da generikom se pa v recesiji poveca promet (in je zato krka ziher kul), je nekaj takega, kot ce reces, da bos imel dieto s krompirjevo solato z majonezo, saj vendar vsi vejo, da so solate kul za hujsanje. posplosevanje skodi.

#32268 (odg: #32263 Redstripe)  20.03.08 21:06  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  
[Redstripe]

Mah saj bom dal mir, ampak, ko se začneta lolek in bolek pogovarjati o krki..
Za tebe bo mogoce dobra nakupna priloznos pri 20EUR. In lolek oz bolek ti iz dna srca zeli veliko uspeha pri nakupu.

LP
#32271 (odg: #32266 Redstripe)  20.03.08 21:10  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  
[Redstripe]

bibi

Opravičujem se vsem lastnikom delnic krke, zadovoljen?

Ampak tole podjebavanje in pumpanje v tri dni, danes sem kupil krko po 103 bla bla, mi pa dol visi kaj je kdo nabavil!

Pa ne mi zdej pisati, da ima vodstvo in menedžment prste vmes pri dnevnih premikih?
Ni problema:) Ne rabi te zivcirat ta pad vrednosti.. Jebiga ne mores vedet.. Saj ves kaj se dogaja na globalnem trziscu. Vazno da firma zelo dobro posluje in to je to.

Pri dnevnih premikih res nimajo veze. Ampak verjamem, da ce bi Colaric objavil svoj nakup po 107EUR zadeva ne bi ostala neopazena na vrednosti..

LP
#32273 (odg: #32268 bibi)  20.03.08 21:15  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Lolek in bolek ni letel konkretno na tebe, niti na koga drugega!

S svojim jamranjem sem hotel samo pokazati, kako se ljudje odzivajo na trenutne padce in jim je vsak premik v minus nakupna priložnost.

O nategu pri krki pa nisem govoril, niti nisem spraševal karkoli o coletu zakaj je kaj kupoval. Hotel sem samo opozoriti na to, kako se ljudje v veliki meri obregnejo ob njegov priimek, namreč tudi on je samo človek!

No fajn, da sva zgladila spor tudi meni ni do kreganja, posledično sem tudi sam delničar krke in je tudi v mojem interesu, da ima firma dobre rezultate!

by,by
#32274 (odg: #32271 bibi)  20.03.08 21:21  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[bibi]

Pri dnevnih premikih res nimajo veze. Ampak verjamem, da ce bi Colaric objavil svoj nakup po 107EUR zadeva ne bi ostala neopazena na vrednosti..
pa saj ga je objavil. ima (firma) zakonsko dolznost to objaviti, to je bilo tudi narejeno. stvar je res bila opazena, ljudje so se takoj zagnali kupovat (trzno takoj ob odprtju) in danes imajo minus.

splosno je zadnje tedne prav zalostna zgodovina kamikaz, ki kupujejo trzno na odprtju, in na drugi strani velikih tujcev, ki zlagoma prodajajo. podrobneje je stvar zelo izcrpno opisal tadejk na forumu financ.

vsekakor je res, da ce bo krka se naprej lepo poslovala, potem je pocenitev samo dobrodosla, ker pac ceneje prides do vrednosti. vendarle pa bi bilo cudno pretvarjati se, da saj je pa vseeno, po kolko kupis, samo da se podjetje razvija.

(v kolikor je komu res vseeno, imam par lepih poslovnih predlogov. :)

* zadnji popravek: 20.03.08 21:21
#32279 (odg: #32238 andrejcc)  20.03.08 21:31  srconodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

samo v vednost. pri farmaciji je vsaj kar se prevzemov tice nekako najbolj gledan p/s
jup, ta je pa 4,13 za 2007 in 3,39 ocenjeni za 2008; way above average (cca. 2)

p.s. samo številke
#32282 (odg: #32253 Redstripe)  20.03.08 21:41  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Redstripe]

Vi krkoljubci...
--ja pri njih nastane en samcat osnovni problem, ki je za marsikoga na borzi bil ze poguben. zaljubljeni so v to delnico in gre ze skoraj za sekto, saj nobena stvar in nihce ne more in ne sme negativno govorit ali vplivat na tecaj te delnice. in karkoli reces si itak fovs in zleht in slabo privoscis. prinicip delovanja je isti kot je bil za balkan, za alternativne vire energije itd. vsakemu svoje veselje
#32283 (odg: #32271 bibi)  20.03.08 21:48  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[bibi]

.. Saj ves kaj se dogaja na globalnem trziscu. Vazno da firma zelo dobro posluje in to je to.
--firma lahko zelo dolgo zelo dobro posluje pa zaradi prodajnega pritiska tega dolgo ni videti na tecaju. spomnim se csco, ki je leta 2006 vsako cetrtletje objavljal super stvari tecaj pa se ni ganil vse do konca 2007

--seonet.ljse.si

* zadnji popravek: 20.03.08 21:48
#32290 (odg: #32263 Redstripe)  20.03.08 22:32  BEG24odgovori / citiraj  |  shramba  

Primerjati Evropske delnice na razvitih trgih in njihov P/E z delnicami na Slovenskem slabo likvidnem trgu je nesmisel.

Nihče ne ve kdaj bo dno, vendar delnice so cenejše in tudi če se negativni trend ne konča jutri, si dobil delnico še vedno ceneje kot lanski oktober in če verjameš v razvoj podjetja so srednjeročno zagotovo take korekcije zanimive za iskanje nakupnih priložnosti.

Krka je lani povečala prodajo za 17%. Letos jo namerava za 22% in za približno toliko tudi dobiček. Na Nemškem trgu je utrdila svoj položaj z prevzemom Tad Pharme. Na Ruskem trgu ji za letos kaže veliko bolje kot lani. Sedaj pa je vprašanje ali meniš, da je to dovolj za nadaljno rast delnice ali ne.

P.S Že na forumu FT je opazno veliko zanimanje za nakupe po tej ceni, kar pomeni, da bomo v torek zagotovo videli + :D:D:D

#32291 (odg: #32290 BEG24)  20.03.08 22:37  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  

Kako navedeni podatki vplivajo na ceno delnice na padajocem trgu?
#32292 (odg: #32291 BSE)  20.03.08 22:44  BEG24odgovori / citiraj  |  shramba  

Dejstvo je, da za trg nikoli ne veš kam bo šel.

Za podjetje pa veš kakšne ma načrte in približno kako bo poslovalo.

Na podlagi tega sam namenjam več pozornosti poslovanju in manj trgu.
#32294 (odg: #32222 BSE)  21.03.08 02:07  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  
[BSE]

:: Upam samo, da si vse dobro premislil. Tista pri Gorenju je kar visoka zgornja meja. Mislim 23,5 EUR. Mogoce 23,40EUR. No, kaj pa jaz vem.:: ???

23,5 in 23,4 Kje pa je tukaj kaksna razlika?

Ne pozabt da se zanimajo turki za gorenje (najbrž jim je v interesu, da kupijo poceni) :) Za krko so dal priporočlivo ceno 140€. Mislm da nas čaka še finiš v pozitivno smer pred volitvam, čene bo sds&nsi vlada na vseh segmentih na izpitu padla. Finance predvidevajo prodaj petrol, kupi merkator, drži krka, telekom, nkbm.
#32303 (odg: #32294 )  21.03.08 08:30  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  
Ne pozabt da se zanimajo turki za gorenje (najbrž jim je v interesu, da kupijo poceni) :) Za krko so dal priporočlivo ceno 140€. Mislm da nas čaka še finiš v pozitivno smer pred volitvam, čene bo sds&nsi vlada na vseh segmentih na izpitu padla. Finance predvidevajo prodaj petrol, kupi merkator, drži krka, telekom, nkbm.::
Osnovno vprasnje je bilo, zakaj bi bila delnica zanimiva pri 23,40, pri 23,5 pa ne.

V svojem kratkem obdobju v nalozbah (varcevanju v VS)sem se naucil, da za temi priporocili v medijih stojijo konkretni interesi, kaksni je meni velikokrat nedojemljivo. Verjamem, da bi se dalo s skrbno analizo za nazaj tudi marsikaksnega dokazati, ali pa vsaj pokazati nanj, ce besedo dokazati vzamemo prevec pravnisko. Lahko je namen zelo bizaren, vspodbuditi mnozicno nakupovanje ali prodajanje.

Zadeva me spominja na zadje case znane reklame za zdravila in prehranske dodatke.

Da bi se cene delnic gibale v smeri, kot jo opisujes ni nemogoce. Da bi pa za to poskrbela politika, se mi pa zdi stavljenje na napacnega konja. Lahko bi kvecjemu vplivala pricakovanja vlagateljev, ki bi stavili na to, na kar ti namigujes v zvezi s politiko.
#32305 (odg: #32294 )  21.03.08 08:42  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[panter]

Mislm da nas čaka še finiš v pozitivno smer pred volitvam, čene bo sds&nsi vlada na vseh segmentih na izpitu padla.
mislim, da je pomen borze za volitve ze dolgo mocno precenjena tema.

Finance predvidevajo prodaj petrol, kupi merkator, drži krka, telekom, nkbm.
finance ne predvidevajo nic. finance samo objavljajo mnenja razlicnih konkretnih ljudi.
#32308 (odg: #32188 karmen)  21.03.08 08:54  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[karmen]

Ja tisti, ki nimate oz. ste že prodali delnice oz. kar je vezano na njih, pišete zelo črnogledo, ker vam dol visi koliko so ali pa pišete, da ko bo pa SBI20 pod 3000 ali celo 2000 točka, ja potem pa boste imeli pogum pa boste kupovali. Ker ste že šli ven ste zdaj zelo pametni z raznimi modrostmi kaj bo. Me zanima kaj bi vi pisali, če bi imeli malo manj sreče in bi imeli še veliko delnic,bi tudi pisali KAKO JE VSE ŠE PRECENJENO V SLO IN V YUGI IN V CELEM SVETU (mislim da ne) in da bo kmalu konec sveta in da bo itak svetovna katastrofa.

JAZ PA MISLIM DA BOMO KMALU DOSEGLI DNO in se bodo stvari začele popravljati. Ker vse slabe novice in panika so se zadnje čase zelo razpasle in je kriza že upoštevana v sedanjih tečajih. Glede na predvidevanja stanja v gospodarstvu, mislim da so vrednotenja ugodna.

Tako da se ne boste čudili in bili tiho, ko bodo šle cene srednjeročno zelo gor.

ŠE VIDIMO V NASLEDNJI VOJNI, pa vidimo kdo bo zmagovalec. lp

o shit, to leti name.

ja nič, najbolje da kar takoj priznam. jaz sem kriv za zlom vseh borz na Balkanu. In včeraj sem torpediral še LJ. Karmen me je razkrinkala v vsej moji podlosti. Priznam.

Spet bo vojna ? Jebemti, lani mi je en napol ciganček ponujal, če rabim kakšno orožje, moram ga poiskat da nabavim kak kalašnjikov. Ko jezni vlagatelji navalijo name, ...

Prav mi je, ko pa v svoji zlobi zbijam tečaje.

Draga Karmen, brez skrbi, porazi človeka krepijo.

Tudi Napoleon je 1/3 svojih bitk zgubil, pa ga imajo vseeno za vojaškega genija.
#32311 (odg: #32294 )  21.03.08 09:17  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  
[panter]

Za krko so dal priporočlivo ceno 140€. Mislm da nas čaka še finiš v pozitivno smer
Nimam pojma kam se bodo stvari obrnile ampak se ne bi raje vprašal tako:

Kaj trgovci oglašujejo in ponujajo po diskontnih cenah--tisto česar imajo največ na zalogi ali pa bo kmalu pretekel rok uporabe, skratka česar bi se radi znebili.

In zakaj misliš da bi bile banke manj podle?

Razmisli lahko so nekaj kupovali po x vrednosti, nakar kao napišejo priporočilo, da je sploh in oh, raja na plitkem trgu kot je ljse zagrabi za kost, banka pa lepo prične s prodajo z x+%.

Zakaj misliš da je vsak padec krke dober kup! A ja, erste je objavila target na 140, mogoče se motim ampak res smo ovce, še sreča da so tuji analitiki tako radodarni ;-)

Počakajmo da se pojavi članek sell, smo že iz buy na hold, potem bo šele veselica!
#32320 (odg: #32311 Redstripe)  21.03.08 09:54  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi Kostolany v svoji knjigi piše, da nikoli ne upoštevati priporočil banke o nakupu delnic. Ravnati ravno obratno. Priporoča jih vedno zaradi tega, ker bi se jih rada znebila po višji ceni.

To sem tukaj že enkrat napisal ob nekem (morda celo ravno tem) priporočilu banke, pa sem bil popljuvan, da nimam pojma, da banka (Erstebanka - ?) pa res ni kar tako in ne bi dajala take vrste priporočil.

To je zgolj moje mnenje o priporočilih bank, ne vem koliko je in bo vredna Krka.
#32327 (odg: #32320 Osojnik)  21.03.08 10:15  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

pri tem je tako, vsaj v sloveniji. ce je priporocilo visje od trzne cene je super in analitiki vejo. ce je priporocilo nizje od trzne cene analitiki manipulirajo, zelijo poceni naso srebrnino itd :))
#32328 (odg: #32320 Osojnik)  21.03.08 10:15  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

To sem tukaj že enkrat napisal ob nekem (morda celo ravno tem) priporočilu banke, pa sem bil popljuvan, da nimam pojma, da banka (Erstebanka - ?) pa res ni kar tako in ne bi dajala take vrste priporočil.
ne da imam kaksno hudo dobro mnenje o bankah, ampak vseeno bi cisto za bolj raven teren pripomnil naslednje:

- banka je izdajatelj certifikatov, ko ti pocrkajo, banka razpusti svoj hedge ( = proda delnice);

- seveda je mozno, da ima delnice tudi sicer, za svoje trgovanje, izven potrebe po pokrivanju certifikatnih pozicij;

- tudi v tem primeru to, kaj pocne analiticni oddelek, katerega output je primarno namenjen strankam, ter to, kaj pocnejo traderji za hisni racun, ni samoumevno povezano;

- plus seveda to, da analitik svoj izdelek naredi, ko ga naredi, glede na podlagi takratnega stanja in to, da vlagatelji potem se X casa zatem ponavljajo "ampak saj oni so pa napisali...", ni njegova stvar;

- in seveda - kaj je sploh vloga in dejavnost analitika (s strani vlagateljev pogosto tolmacena prevec velikopotezno) - razlozeno tukaj: http://www.financna-tocka.si/text.php?id...

cisto konkretno za ta primer pa se...

- ob tem, kaj pocnejo tudi drugi veliki, je precej vseeno, ali je erste bank svinja ali svetnica ali nekaj tretjega.
#32329  21.03.08 10:28  karmenodgovori / citiraj  |  shramba  

No malo sem pretiravala,da sem malo stvar premešala in obrnila tudi na 2.stran.Moje izkušnje so kar velike,saj sem prve sklade kupila že leta 1996/97 in sem imela različne sklade in delnice.Veliko dobičkov sem že realizirala.Ker imam že skoraj priskrbljene otroke,bom verjetno sedanji moj portfelji podarila vnukom (tako da tudi če bo še padalo,bodo vseno imeli vnuki nekaj od tega).No že preveč filozofiram(kot politiki),grem raje delat.
#32330 (odg: #32329 karmen)  21.03.08 10:33  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[karmen]

No malo sem pretiravala
ja nekoliko pa res :)
#32332 (odg: #32329 karmen)  21.03.08 11:01  matejosodgovori / citiraj  |  shramba  
[karmen]

No malo sem pretiravala,da sem malo stvar premešala in obrnila tudi na 2.stran.Moje izkušnje so kar velike,saj sem prve sklade kupila že leta 1996/97 in sem imela različne sklade in delnice.Veliko dobičkov sem že realizirala.Ker imam že skoraj priskrbljene otroke,bom verjetno sedanji moj portfelji podarila vnukom (tako da tudi če bo še padalo,bodo vseno imeli vnuki nekaj od tega).No že preveč filozofiram(kot politiki),grem raje delat.
Izkušnje?

Kakšne izkušnje človek pridobi takrat ko gre vse večino časa gor, ko j vse pozitivno, problemov ni veliko, pričakovanja velik...? Po moje nobenih... Edine izkušnje, ki štejejo, so tiste, ki jih pridobiš ko rešuješ težave. vsaj pri meni je tako, težave ki jih rešujem so zelo velike in zelo zelo zelo drage in tudi vse niso pozitivno ali zadovoljivo rešene.
#32352  21.03.08 13:40  _drawodgovori / citiraj  |  shramba  

Še kar pada - kot pritisk pri damski omedlevici.

A se bo to padanje skladov kdaj ustavilo?

In kaj je tisto, kar bi lahko ta negativni trend obrnilo navzgor?
#32353  21.03.08 13:45  lukabodgovori / citiraj  |  shramba  

Pada? LJSE je danes zaprta...
#32357 (odg: #32353 lukab)  21.03.08 14:03  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ljse je zaprta ja. sam danasnje objave vepov kazejo vcerajsnje padce
#32362 (odg: #32303 BSE)  21.03.08 15:08  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  
[BSE]

Da bi se cene delnic gibale v smeri, kot jo opisujes ni nemogoce. Da bi pa za to poskrbela politika, se mi pa zdi stavljenje na napacnega konja.
V zameno za kakšne ga dobrga konja (pod ceno), bodo kapitalisti stal ob strani vladi, da podprejo tiste slabe konje.

Da bi pa za to poskrbela politika? Glej razmerje Vizjak-Juzina, Jansa-Bavcar, pa najbrž ni to vse, v ta krog bi dodal nekoga bolj drzga manj Valanta, Triglav(Kocijančič?) , Petek, Ganterja! Ne pravm da bo tako, lahko je. P.s.: prodajamo srebrnino, srebro se valda splača kupt, saj je podcenjeno :)

Ja črt, narobe interpretacija, finance ne predvidevajo, finance samo pišejo! Sori k vam kritiziram šefa ;), ga izredno spoštujem kot kapitalista.

A lahko vprašam, če kritiziraš na FTju ali to pomeni, da si politično aktiven, da vem, da banki povem po pravici ;)))
#32365 (odg: #32362 )  21.03.08 15:19  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[panter]

A lahko vprašam, če kritiziraš na FTju ali to pomeni, da si politično aktiven, da vem, da banki povem po pravici ;)))
--to pa je iz novega postopka o preprecevanju pranja denarja right
#32368 (odg: #32365 andrejcc)  21.03.08 16:45  unsenodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

:: [panter]

:: A lahko vprašam, če kritiziraš na FTju ali to pomeni, da si politično aktiven, da vem, da banki povem po pravici ;)))

--to pa je iz novega postopka o preprecevanju pranja denarja right
Banko glih en drek briga, kako smo povprečni ljudje politično aktivni. Izvrševanje zakona pač. Tako da se ne sekiraj, panter, karkoli boš že napisal. :)
#32369 (odg: #32262 bibi)  21.03.08 18:13  _ati23odgovori / citiraj  |  shramba  

krka je mogoče draga pri teh cenah ali pa ne. dejstvo pa je da je trend na naši borzi negativen in bo tako vsaj še nekaj časa,zaradi bližnjih volitev,preteklih (pre)visokih donosov ,propadli prodaji telekoma... sam pričakujem spodnjo mejo medvedjega trenda nekje med 7000-7500 točkami(sbi),kar bi bilo tudi zelo zdravo za našo borzo,da se nekateri malce streznijo.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 256   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza  >  LJSE - kdaj po nakupih

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>