Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 03:32
0,40 %
7.648,28
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 21.11
0,44 %
1.454,74
SI 21.11
1,06 %
893,52
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - petek, 13.6.08

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - petek, 13.6.08
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 13.06.08 09:32  andrejcc (DS) shramba  

• Nova špekulacija je prevzem Krke, kar pa predsednik uprave Jože Colarič zanika. Ali bodo špekulacije poživile naš trg kapitala, ki je zaenkrat obsojen na stagnacijo bomo še videli.

• Kratek pregled dogajanja in premikov med delničarji ob prvem dnevu kotacije Pozavarovalnice Sava

• Danes naj bi s položaja predsednika uprave KADa odstopil Tomaž Toplak. Razlog naj bi bil v soliranju pri glasovanju na Savini skupščini.

• Država še vedno išče odrešenika za dokapitalizacijo NLB. Poleg pred dnevi že omenjenih elektropodjetij naj bi bil glavni kandidat Petrol. HSE in Zavarovalnica Triglav (ZT) pa se skušata temu izogniti s tem, da sama potrebujeta dokapitalizacijo. V ZT naj bi bila izvedena dokapitalizacija med 200 do 300 milijonov evrov.

• Odbor državnega zbora za finance je potrdil vladni predlog za obdavčitev dobičkov iz prodaje izvedenih financnih instrumentov (IFI). Vendar pa je še možno, da bo zdaj predvidena 40-odstotna stopnja davka padla na seji državnega zbora prihodnji teden.

• Na Balkanu sta bili ponovno v ospredju nizka likvidnost in padanje tečajev.

* zadnji popravek: 13.06.08 09:32

Komentarji uporabnikov  (vseh: 42; zadnji: 13.06.08 16:22)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

13.06.08 09:24  _cricekodgovori / citiraj

mal mate slovničnih napak

Nova špekulacija je prevzem Krke, kar pa predsednik uprave Jože Colarič. Ali bodo špekulacije....

predvidevam da naj bi se stavek za piko nadaljeval ",kar pa predsednik uprave Jože Colarić kategorično zanika."

pa pri noviĆki št.3

Danes naj s položaja predsednika uprave KADa odstopil Tomaž Toplak. Razlog naj bi bil v soliranju .....

predvidevam da bi mogl pisat "Danes naj bi s položaja...."

Madona....a ga je kdo od vas adminov včeri malpreveč in malprepozn gledal v alkoholne produkte? :)

13.06.08 09:28  _deaistoodgovori / citiraj
[cricek]

Nova špekulacija je prevzem Krke, kar pa predsednik uprave Jože Colarič. Ali bodo špekulacije....

predvidevam da naj bi se stavek za piko nadaljeval ",kar pa predsednik uprave Jože Colarić kategorično zanika."

pa pri noviĆki št.3

Danes naj s položaja predsednika uprave KADa odstopil Tomaž Toplak. Razlog naj bi bil v soliranju .....

predvidevam da bi mogl pisat "Danes naj bi s položaja...."

Madona....a ga je kdo od vas adminov včeri malpreveč in malprepozn gledal v alkoholne produkte? :)

Kakšen redoljuben holcar tale cricek :)
 13.06.08 09:30  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[cricek]

--si postal skrben. lepo :)

--verjetno bo nekaj na tem :)
 13.06.08 09:33  roaddoggodgovori / citiraj

Po trgu se spet govori, da bo novomeški farmacevt prevzet, kar predsednik uprave Krke Jože Colarič zanika

http://www.finance.si/215697/Govorice_da...

13.06.08 09:39  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

beri: prva vrstica pregleda
 13.06.08 09:58  roaddoggodgovori / citiraj

HMMM borza že -1.54% , zgleda da se je novica o "domnevnem" prevzemu slabo prijela...

Al pa vsi prodajajo certifikate dokler so še neobdavčeni... Lepo bo vlada zajezila volatilnost LJ. borze... bomo kmal stabilno NEvolatilno... tm nekje na 6000 točk SBI-ja..
 13.06.08 10:27  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

tako zgleda. nekje se bo zabetoniralo in ostalo stabilno
 13.06.08 10:59  _cricekodgovori / citiraj

sej pri takem dogajanjnu v naši državi se sploh ne čudim, da je tolk kadilcev, poseganja po alkoholu...je pa res, da je itk sam vprašanje časa kdaj bodo prevzete vse mičken boljše slovenske družbe tipa Krka, Gorenje in podobne, ker zaradi svoje majhnosti, drage delovne sile, rasti cen surovin itd itd ne morejo biti več konkurenčne, kapitala za prevzemanje pa mislim da nimajo....na faksu so nam rekl(čeprav govoricam ne nasedajmo ane ampak...) da bo v roku treh let vse prevzeto, kar se tiče ponosa slovenskega gospodarstva...

13.06.08 11:04  _cricekodgovori / citiraj
[deaisto]

:: [cricek]

:: mal mate slovničnih napak

::

:: Nova špekulacija je prevzem Krke, kar pa predsednik uprave Jože Colarič. Ali bodo špekulacije....

:: predvidevam da naj bi se stavek za piko nadaljeval ",kar pa predsednik uprave Jože Colarić kategorično zanika."

:: pa pri noviĆki št.3

:: Danes naj s položaja predsednika uprave KADa odstopil Tomaž Toplak. Razlog naj bi bil v soliranju .....

:: predvidevam da bi mogl pisat "Danes naj bi s položaja...."

:: Madona....a ga je kdo od vas adminov včeri malpreveč in malprepozn gledal v alkoholne produkte? :)

Kakšen redoljuben holcar tale cricek :)
Zvest bralec FTja ki skrbi, da se situacije gledajo z več različnih perspektiv.

Drgač pa holcar...nimaš pojma kako sproščujoče je it z motorko v hosto, podret eno smreko in jo potem ošpacat, ošepsat, razrezat na 4m hlode in to potem s cepinom spajsat do voza in naložit ter odpeljat s trahtorjam v žago. Svež zrak, narava, ptički, vonj in zvok po motorki, vonj po smrekovi smoli to deluje blagodejno v času teh padanj, recesije, bombardiranja z raznimi zgodbami z vseh strani. Zvečer pa prijetno fizično utrujen padeš v posteljo ter odžagaš še ene 8kubikov. :)

13.06.08 11:15  matic7odgovori / citiraj

Pozabil si omeniti, da te pri tem lepem delu v gozdu brez problema na hitro kaj ubije.
 13.06.08 15:07  _cricekodgovori / citiraj
[matic7]

Pozabil si omeniti, da te pri tem lepem delu v gozdu brez problema na hitro kaj ubije.
predvsem šnops ja...

13.06.08 15:11  roaddoggodgovori / citiraj

Hmm no ja.. če rabiš doping za delo v hosti (šnops) pol se hitro kej pripeti :)

Drugač pa pri skladanju drv paše ruknit kak orehovček :)... sploh če zebe
 13.06.08 15:13  Redstripeodgovori / citiraj

Bom pa še js malo off topic....

Pa vseeno raje v hosto z eno deklino, ki že ve kako se stvari streže, pa jo pol podreš od spredi pa od zadej pa od zgoraj in od spodaj... svež zrak, ptički... pol šele odžagaš en 8kubikov :-)))))))))))))
 13.06.08 15:14  roaddoggodgovori / citiraj

Sam glej da avto zapeleš globoko v hosto.. Da te ne preseneti kak policaj s položnico... Bi te rad vidu iskat dokumente s trdo curo ja! :)))
 13.06.08 15:17  matic7odgovori / citiraj

predvsem šnops ja...

No jaz ti resno povem, ko malo večja vejica ki izgleda popolnoma nenevarna pade iz vrha drevesa, se ti kar zapiči v glavo, če je pa večji krak te pa kar pomede in če si sam ne boš vstal več iz tal..

Malo manjkalo, zadelo me je v roko, šele takrat sem razumel pomen tega nenevarnega dela.

13.06.08 15:18  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

se dobro, da ste samo majcekno off topic :))
 13.06.08 15:19  matic7odgovori / citiraj

ha ha redstripe, ti pa imaš prakse:))))))))))

ja ni kaj gozd zna biti res pametna izbira za tovrstna srečanja.
 13.06.08 15:21  roaddoggodgovori / citiraj

Pa ajde dobr a ti podiraš 1000 let stare sekvoje? ;))

Res je nevarno delo v hosti, zato pa mogoče ni neumno za začetek pri podiranju velikih dreves najeti profija. ( v vasi kjer živita starša par decov dela za gozdarsko službo in to naredijo v 10 minutah).. vazno da drevo varno pade na tla...pol naprej pa lahko brez skrbi delaš sam - da se le z motorko ne porežeš...
 13.06.08 15:21  matic7odgovori / citiraj

ja na primorskem je drugače, italijanke so po navadi v hotelih in ni treba v gozd:)))))
 13.06.08 15:23  _deaistoodgovori / citiraj

Skorajda nic offtopic...

No jaz sem se že parkrat nag po vasi fural ko se je kmet pripeljal na jasico s svojim JohnDerom... mater so me čudno gledal ko si povsem nag za volanom... še dobro da nisem bil nikoli v svojem koncu :)
 13.06.08 15:25  roaddoggodgovori / citiraj

Odgovor maticu7

Oglašajo se pa lih tko kot motorka, ko jo zalaufaš...

Rin, din din din din din, rin din ,din ,din,din,din...

Sam da tm nikor ketna ne odleti dol, mogoce sam ksne gate..

* zadnji popravek: 13.06.08 15:25
 13.06.08 15:30  roaddoggodgovori / citiraj

deaisto

kater avto voziš ?

Da se izogibam znamki in modelu ko bom kupoval rabljenega...
 13.06.08 15:31  matic7odgovori / citiraj

roaddogg veš staro drevo ima velikokrat kakšno mrtvo vejo in ko podiraš se zna tista veja malo nalomiti in šele kasneje pasti, ali pa se pri sečnji nalomi zdrava veja, odlomi se pa dokončno šele čez čas in imaš srečo da si ravno spodaj in da te zadene v glavo..Vem je verjetnost je majhna, ampak to se dogaja.

Jaz sem sekal popolnoma nedolžno bukev, sicer kar dolgo ampak je bila še zelo ozka. Vrh je imela posušen, drevo se je pri podiranju naslonilo na drugo in kakšne dva metra dolg vrh šele čez čas padel name, na roko jaz pa motorko v roki, to pomeni da mi ni roko takoj odbilo nazaj ker sem trdno držal motorko, ker če bi imel roko prosto ne bi tako bolelo. Sem si pa predstavljal kaj bi šele bilo če bi tisti vrh padel na mojo glavo brez čelade, sigurno nezavest in ker sem bil sam bi po moje še izkrvavel.

In rečejo sosedi ko umreš, ja kaj pa je imel iskati v gozdu, a mu je bilo treba:))))))))))
 13.06.08 15:34  roaddoggodgovori / citiraj

2 komentarja...

1. Rekel si, da je moznost majhna (ene tolk kot zadeti borzno dno na Balkanu? ) :))

2. Si kaj razmišlal o naložbenem življenjskem zavarovanju? :)

Glede na to, da si občasen kaskader mislim... hehe

13.06.08 15:36  matic7odgovori / citiraj
[roaddogg]

Odgovor maticu7

Oglašajo se pa lih tko kot motorka, ko jo zalaufaš...

Rin, din din din din din, rin din ,din ,din,din,din...

Sam da tm nikor ketna ne odleti dol, mogoce sam ksne gate..
Stari pojma nimam zaenkrat sem imel le slovenska dekleta, italijanke nisem imel nikoli:)))

sem bil pa vedno v hosti prisoten sploh pri 16-tih še z motorjem, no pa pol tudi še z avtom:))
 13.06.08 15:39  roaddoggodgovori / citiraj

Vidim, da sem biu prou preveč vzoren otrok...
 13.06.08 15:43  _deaistoodgovori / citiraj
[roaddogg]

deaisto

kater avto voziš ?

Da se izogibam znamki in modelu ko bom kupoval rabljenega...
O, saj jih je že nekaj odpeljanih z mojega dvorišča... nobene posebne znamke... samo preglej če se ti kaj abnormalno sedež maje :) pa tiste pike niso od jogurta :P
 13.06.08 15:45  matic7odgovori / citiraj
[roaddogg]

2 komentarja...

1. Rekel si, da je moznost majhna (ene tolk kot zadeti borzno dno na Balkanu? ) :))

2. Si kaj razmišlal o naložbenem življenjskem zavarovanju? :)

Glede na to, da si občasen kaskader mislim... hehe
možnost je res majhna, ampak lastnikov gozdov in površine gozdov v sloveniji je pa velika, tako da vsake toliko časa kdo pade, s tem da umirajo seveda tudi profesionalci...če bi gledal kakšno oddajo, ravno prejšnji teden je bila na discovery, bi videl koliko so opozarjali....

Možnost je majhna ja, da te zadane veja, ampak ubije te lahko pa še kako drugače....

verjemi nisem komplikator, da bi se bal tega dela:))

Kaskaderstvo sem večinoma opustil, ko sem prodal svoj zadnji motor, nisem za na cesto in tega se zavedam..

zavarovanje imel že pred leti in lansko leto preklical:)))))))

sicer imam pa največje poškodba itak s kolesom in potem pred dvemi leti skok v bazen direktno na centralne že tako vsajene zobe, tudi enega lepega nedolžnega popoldneva v portorožu:))
 13.06.08 15:46  roaddoggodgovori / citiraj

No comment... Še dobr da vedno kupujem avtomobile od preverjenih ljudi..

Dobr da vem, naslednjič bom pršu na ogled avta z Ultra violet lučko... Tvoj avto bi se najbrz svetil kot LAS VEGAS !!!
 13.06.08 15:48  matic7odgovori / citiraj
[roaddogg]

Dobr da vem, naslednjič bom pršu na ogled avta z Ultra violet lučko... Tvoj avto bi se najbrz svetil kot LAS VEGAS !!!

:))))))))
 13.06.08 15:49  roaddoggodgovori / citiraj

Matic7

AUA !!!

jaz sem mel samo ene 7x zvit gleženj zarad fuzbala... Razbito glavo uzadi, Odkrhnjen sklep v sredincu leve roke in eno črto na hrbtu ( rezultat pretiranega uživanja Ruskih dobrin)

Zobe pa res še nikol nisem lomil.. na srečo.. Aja edin žnabel sem si enkrat razklal na pol...
 13.06.08 15:58  matic7odgovori / citiraj

no pri meni na žalost ne gre za lomljenje zob ampak za izbitje..

aha ko smo bili na severu smo kupili sambuco in jo nismo rečili z vodo, vem kaj se zgodi, takrat se razumel zakaj ljudje umrejo od alkohola, rezultat tri dni v postelji, mami je pa govorila da imam virozo:))))

nič nisem jedel, tudi vohati nisem mogel hrane.
 13.06.08 16:02  roaddoggodgovori / citiraj

mmmm sambuca je ql... Ne vem kasno si ti pil?? Mi je nismo NIKOLI redčili, ima pa cca. 40% alkohola. Je pa lepo videt kako kozarček gori z modrim plamenom ko se vžge sladkor v sambuci... :)

Če prav se ponavadi tak večer res ne konča ne vem kako romantično ja... :)
 13.06.08 16:05  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

samo res bi se kdaj lahko kdo vsaj tolko potrudil, da bi odprl svojo temo v izdivjalnici in razglabljal o vseh stvareh, ki nimajo veze z doticno temo. ampak cez komot ga ni
 13.06.08 16:14  roaddoggodgovori / citiraj

Ja pardon..res smo zašli s teme foruma..

Me pa vseeno zanima ali je že kaj novega znanega glede obdavčitve IFI.

Ali bodo obdavčeni samo posli z IFI na SLOVENSKE vrednostne papirje ali popolnoma vsi v svetovnem merilu?
 13.06.08 16:16  _deaistoodgovori / citiraj
[roaddogg]

Ja pardon..res smo zašli s teme foruma..

Me pa vseeno zanima ali je že kaj novega znanega glede obdavčitve IFI.

Ali bodo obdavčeni samo posli z IFI na SLOVENSKE vrednostne papirje ali popolnoma vsi v svetovnem merilu?
Evo. mater si nas zamoru :)))
 13.06.08 16:16  BEG24odgovori / citiraj

Dei pust jim veselje:D

jst se zmeri tko nasmejem, da ti res kr polepša dan.

Sami hardcore ekonomisti z debato o hosti:P

13.06.08 16:17  roaddoggodgovori / citiraj

Pejt se nag vozt z avtom okol, da se razvedriš...jaz samo upoštevam pravila FT. :)
 13.06.08 16:18  _deaistoodgovori / citiraj
[roaddogg]

Torej papežev (vse kar je manj je že opasno), nun, ter ljudi z težavno erekcijo :P
 13.06.08 16:20  roaddoggodgovori / citiraj

Bolj od starih fotrov k je pumpa najbrž že fuč...
 13.06.08 16:21  _deaistoodgovori / citiraj

ko boš naslednjič videl nagca v avtu boš lahko rekel svoji... tega pa jaz od nekod poznam...
 13.06.08 16:22  roaddoggodgovori / citiraj

V kolikor te ne bodo v beli jopci peljal na psihiatrijo..

Jebat ga, zadrta država je tole..

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>