Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 13:47
0,19 %
7.346,35
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 12:45
-0,43 %
1.450,57
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - četrtek, 19.6.08

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - četrtek, 19.6.08
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 19.06.08 08:24  andrejcc (DS) shramba  

• Človek težko verjame ampak po videnem in slišanem je vse jasno. Nevednost je zmagala. Sprejet je bil zakon o enormni obdavčitvi izvedenih finančnih instrumentov (IFI). To da država verjetno ne bo vedla niti kje začeti pri tej obdavčitvi niti ni toliko pomembno, kot to da še vedno živimo v državi kjer je lov na čarovnice še živ. Učinek, ki ga bo zakon gotovo dosegel pa bo, da bo pregnal iz države še tisti kapital, ki ga z obdavčitvijo pretežnih deležev pred leti ni uspelo gospodu Mramorju.

Pomemben pa zna biti vpliv na trg, ki se bo kazal v nižji likvidnosti že tako vse bolj mrtve borze, kjer so ponudniki IFI bili močni tako na strani povpraševanja kot ponudbe. Naši institucionalni lastniki namreč posle izvajajo večinoma mimo borze, najraje pa v slovenskih naložbah spijo.

O tem koliko se poslanci sploh zavedajo o čem so glasovali priča ta prispevek. Na kratko: pojma nimajo.

Poleg tega pa nekateri celo mislijo, da bodo s tem stopili na prste tajkunom. Gospoda, vlak je že davno odpeljal. IFI na slovenske delnice pa obstajajo šele par let.

• Ob vsem tem še nekaj običajnega sprenevedanja prvega moža Pivovarne Laško Boška Šrota.

• Po dolgem času pa je spet govora o zapletih v Intereuropi. Po prekoračitvah pooblastil, naj bi bile težave zdaj na področju kopenskega prometa in v Črni gori, kjer so stalnica že ves čas prevzema Zetatransa. Nič presenetljivega, če se javna delniška družba vodi kot lasten s.p. ali d.o.o.

• Na Balkanu pa je v Makedoniji njihov indeks doživel že dvanajsto znižanje vrednosti zapored.

PS: Še povezava na besedilo, ki je pisano skoraj po meri dogajanja.

Komentarji uporabnikov  (vseh: 45; zadnji: 20.06.08 08:19)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

19.06.08 08:49  djuroodgovori / citiraj

Zdajle prebral anketo v Financah!

O FAK???!!!

Najbolj pri vsem tem me pa muci nasldenje:

Koga voliti na volitvah?

Vsak dan bolj se pocutim kot nek "tujek" v tej drzavi.

Ali se ima kdo tak obcutek:"Pa kaj jaz pocnem tukaj?"
 19.06.08 08:52  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[djuro]

Koga voliti na volitvah?
osebno jemljem volitve kot dogodek, na katerem naj bi izrazil svojo jasno in iskreno voljo. v skladu s tem ponavadi vse precrtam in dopisem margaret thatcher. tokrat bom dopisal marijo terezijo, ker mislim, da je demokracija prevec kompleksna zadeva za to pleme. slovenia as a failed state, je nekdo lepo formuliral stvar na forumu financ.

19.06.08 08:55  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Dnevnik pove, kdo je najboljši poznavalec IFI:

http://www.dnevnik.si/poslovni_dnevnik/3...

Poraja se vse več dvomov, ali je predlog zakona o obdavčitvi izvedenih finančnih inštrumentih dejansko nastal na ministrstvu za finance. Po nekaterih informacijah naj bi ga spisali kar v uradu predsednika vlade, avtor besedila pa naj bi bil svetovalec predsednika vlade Marjan Divjak. Ta naj bi v zaprtih krogih po naših informacijah sicer že večkrat poudaril, da je v Sloveniji najboljši poznavalec izvedenih finančnih inštrumentov in da je njegovo glavno poslanstvo v vladi prav ureditev tega področja.
 19.06.08 09:01  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[djuro]

Koga voliti na volitvah?
--ni pametne izbire (vsi so se uspeli "dokazati")

--ze zelo dolgo. take cvetke pa me samo spodbujajo k temu, da bolj zavzeto iscem kam bi se izselil. ta njiva pod alpami je ze prepolna gnoja in zalostno je, da ga je vedno vec
 19.06.08 09:06  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
avtor besedila pa naj bi bil svetovalec predsednika vlade Marjan Divjak. Ta naj bi v zaprtih krogih po naših informacijah sicer že večkrat poudaril, da je v Sloveniji najboljši poznavalec izvedenih finančnih inštrumentov
Google in Najdi o tem poznavalcu ne vesta kaj dosti povedati, razen da je sodeloval pri projektu uvedbe avtocestnih vinjet.
 19.06.08 10:53  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
Ob vsem tem še nekaj običajnega sprenevedanja prvega moža Pivovarne Laško Boška Šrota.
Tile pa proizvajajo presežke, enega za drugim:

- delniška družba pojasnjuje ravnanje svojega lastnika, halo? a je Infond Holding opravilno nesposoben (ok, kot se to sliši, je verjetno retorično vprašanje)

- direktor marketinga nekega podjetja razlaga o osebnem premoženju drugega uslužbenca istega podjetja in celo njegove soproge

* zadnji popravek: 19.06.08 10:53
 19.06.08 09:23  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[sandi]

::Ob vsem tem še nekaj običajnega sprenevedanja prvega moža Pivovarne Laško Boška Šrota.

Tile pa proizvajajo presežke, enega za drugim:

- delniška družba pojasnjuje ravnanje svojega lastnika, halo? a je Infond Holding opravilno nesposoben (ok, kot se to sliši, je verjetno retorično vprašanje)
--:))
 19.06.08 09:26  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

folk je gledal vceraj tv in se prestrasil. pred odprtjem na ponudbi sama trzna narocila
 19.06.08 09:28  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

bi znalo bit to kar krvavo. na povprasevanju namrec ni globine
 19.06.08 09:35  _cricekodgovori / citiraj
[djuro]

Zdajle prebral anketo v Financah!

O FAK???!!!

Koga voliti na volitvah?

djuro nisi sam v tem občutku, ljudje, ki so že davno izgubili kompas z vsem mogočim v tem globalnem svetu se nam bodo na naslednjih volitvah kazali kot naši odrešeniki....bojkot volitev pa eno ornk bombo v parlament da skur vse te frike, ker tole kar piše v financah je lahko posmeh DZ, jaz bom poslal prevod tega članka na CNN.com :)
 19.06.08 09:35  soncniodgovori / citiraj

Glede na to, da so sprejel tale zakon in na vso škodo, ki naj bi bila povzorčena, kot strokovna javnost sporoča, se mi poraja vprašanje a bi mogoče lahko kdo zaradi svoje strokovne neutemeljenosti predlaganja in neposlušanja lahko odgovarjal za škodo, ki jo bo povzročil?

Ker tega sploh ne razumem, kako se lahko nekdo tako ignorantsko obnaša, da posluša nekoga, ki ima pač nek "božji navdih" in je tistih 40% potegnil kar nekje iz zraka in argumenti, ki niso utemeljeni... namest da bi poslušal strokovnjake, ki nastopijo z tehtnimi argumenti.

Najbrž, da sem še mal premlad in premal izkušenj med sratorskimi politiki, sam se mi zdi, da je res čas, za volitve in spremembo (sam se mi dozdeva, da bi bil taisti zakon lahko enako sprejet, če bi ble opozocija in kolicija ravno zamenjeni).
 19.06.08 09:36  _cricekodgovori / citiraj
[crt]

:: [djuro]

:: Najbolj pri vsem tem me pa muci nasldenje:

:: Koga voliti na volitvah?

osebno jemljem volitve kot dogodek, na katerem naj bi izrazil svojo jasno in iskreno voljo. v skladu s tem ponavadi vse precrtam in dopisem margaret thatcher. tokrat bom dopisal marijo terezijo, ker mislim, da je demokracija prevec kompleksna zadeva za to pleme. slovenia as a failed state, je nekdo lepo formuliral stvar na forumu financ.

črt pravkar si mi dal hudo idejo, prvič v življenju bom šel na volitve in prečrtal vse, ter napisal gor "Barack Obama"

19.06.08 09:37  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Pozabil si še na eno cvetko iz današnje rubrike Kretenčkovi:

http://www.finance.si/216254
 19.06.08 09:37  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

evo ti stabilnosti snicelj.

in iekg ki je kao perspektivna -6%

ocitno je perspektiva vse manj oprijemljiv pojem
 19.06.08 09:38  soncniodgovori / citiraj

A kdo ve mogoče, kakšen delež je delež izvedenih ionštrumentov na ljubljanski borzi z delnicami in kakšen z certikfikati, da se bi dal vsaj približžno ocent, kolk velik vpliv bi to lahko imel na borzo?
 19.06.08 09:39  pipsodgovori / citiraj

Ojoj, letos bo veliko napačno izpolnjenih glasovnic :D

Na naši borzi se pa že začenja, dinamične zaustavitve v gibanju. Prav so imeli, res bojo stvari poštimal, vprašanje je samo za koga?
 19.06.08 09:42  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[soncni]

Glede na to, da so sprejel tale zakon in na vso škodo, ki naj bi bila povzorčena, kot strokovna javnost sporoča, se mi poraja vprašanje a bi mogoče lahko kdo zaradi svoje strokovne neutemeljenosti predlaganja in neposlušanja lahko odgovarjal za škodo, ki jo bo povzročil?
--v sloveniji se nihce ni odgovarjal za nic

Najbrž, da sem še mal premlad in premal izkušenj med sratorskimi politiki, sam se mi zdi, da je res čas, za volitve in spremembo (sam se mi dozdeva, da bi bil taisti zakon lahko enako sprejet, če bi ble opozocija in kolicija ravno zamenjeni).
--to je povsem jasno. kot receno. vsi so se ze "dokazali"
 19.06.08 09:46  matic7odgovori / citiraj

Ste gledali potem včeraj oddajo na TV slo:)) jaz nisem gledal cele oddaje.

Voditeljica je proti koncu enostavno hotela izvedeti, kam bo šla borza in kaj je perspektivno, mislim da jo sogovorniki niso ravno upoštevali. Je pa tajnikar lepo povedal, da misli da bo še padalo....saj veste kateri del mislim.

Na koncu je pa še gospa iz GBD odgovarjala na vprašanje kdaj bo spet petrol na 1000 eur, ja če bo petrol prevzel kakšno firmo potem bo prej....bla bla bla.
 19.06.08 09:48  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[sandi]

--jao boze. pa saj so res vsi sli v k.

mislim uradi ipd so samo zato, da delajo nepotrebno delo drugim, ki ze imajo kaj delati. ni jim dovolj da so na kavah cele dneve in so zato placani.
 19.06.08 09:49  Osojnikodgovori / citiraj

vsekakor je pa danes odziv borze na iznajdbe tistih, ki SKRBIJO za vlagatelje ustrezen. cca 2% minus v 15 minutah.

ljudstvo lahko zavajaš, borze pa ne moraš.
 19.06.08 09:50  soncniodgovori / citiraj

A kdo ve, a se da tale zakon še kaj dopolnit oz. spremenit?

Ker bi vladi predlagal naslednje dopolnilo, da na ljubljanski borzi naredi omejitev maksimalne vrendosti nakupa na dan na do 1000 eur/osebo, saj se nam v prihodnje verjetno obetajo zelo nizki prometi na naši borzi in bi lahko večje količine denarja (nakupi ali prodaje) povzorčile večje premike na tečajnihcah, ki pa so po trenutnem gledanju na svet špekulativni, manipulatorski in tajkunski... in jih moramo torej z zakonom takoj zaustaviti!!!
 19.06.08 09:51  _cricekodgovori / citiraj
[sandi]

O FAK!!!

19.06.08 09:54  Osojnikodgovori / citiraj
[sandi]

kretenčkovi so morda zgolj - kreteni, ampak ti bi pa kaznovali. oz. BODO kaznovali.

TALIBANSKA republika slovenistan.
 19.06.08 10:07  djuroodgovori / citiraj

Simič odhaja z Dursa?

http://24ur.com/novice/slovenija/simic-o...

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=...

* zadnji popravek: 19.06.08 10:07
 19.06.08 10:14  Osojnikodgovori / citiraj

pametnejši odneha - ??
 19.06.08 10:21  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

- zalostna resnica, ki utemeljuje vladavino neumnosti
 19.06.08 11:11  _cricekodgovori / citiraj

zgolj za informacijo, članek od financ-anketo sem prevedel v angleščino, zravn dal link, pa copy paste slovenske ankete....ter jo poslal na cnn, reuters, bbc, rtl, minyanville itd itd itd.....a ni to fajn, svobodna pobuda, svoboda govora, izražanja, globalne komunikacije :))))
 19.06.08 11:15  Osojnikodgovori / citiraj

saj ne bodo verjeli. predvidevali bodo, da gre za šaljivca in poslano ignorirali. :-)
 19.06.08 11:20  _cricekodgovori / citiraj
[Osojnik]

saj ne bodo verjeli. predvidevali bodo, da gre za šaljivca in poslano ignorirali. :-)
to je tut možn, ker vsebina je strašljiva.....klošarji na wall streetu(če obstajajo seveda) vedo več o IFIh k pa naši poslanci....
 19.06.08 11:51  Aequitasodgovori / citiraj

Predvidevam, da terminske pogodbe naših bank na slovenske delnice, ki

so po vsej verjetnosti količinsko večje kot naložbe v certifikate... ne padejo

pod 40 % v prvem letu.

Neke nestabilizacije domačega trga iz tega naslova do danes ni omenil noben.

19.06.08 12:09  Attractionodgovori / citiraj
[Aequitas]

pod 40 % v prvem letu.

Neke nestabilizacije domačega trga iz tega naslova do danes ni omenil noben.

40% je samo za fizicne osebe... banke to niso...

19.06.08 12:15  _whateverodgovori / citiraj

Yup, posamezniki premikamo financne trge, ne pa nemocne/revne institucije... Bravo mi!
 19.06.08 12:19  _whateverodgovori / citiraj

Hmm, zdaj ko smo fizicne osebe destabilizirali Lj borzo, se lahko lotimo naslednje borze. Predlogi na dan...

19.06.08 12:21  MSTANK1odgovori / citiraj
[cricek]

zgolj za informacijo, članek od financ-anketo sem prevedel v angleščino, zravn dal link, pa copy paste slovenske ankete....ter jo poslal na cnn, reuters, bbc, rtl, minyanville itd itd itd.....a ni to fajn, svobodna pobuda, svoboda govora, izražanja, globalne komunikacije :))))
Dodaj še link , da imamo nepresahljiva nahajališča nafte (npr. pod Jorasovo hišo) in da pri tem računamo na pomoč vsega civiliziranega sveta itd. Potem ti ostane le še, da počakaš na marince...
 19.06.08 12:25  _cricekodgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: [cricek]

:: zgolj za informacijo, članek od financ-anketo sem prevedel v angleščino, zravn dal link, pa copy paste slovenske ankete....ter jo poslal na cnn, reuters, bbc, rtl, minyanville itd itd itd.....a ni to fajn, svobodna pobuda, svoboda govora, izražanja, globalne komunikacije :))))

Dodaj še link , da imamo nepresahljiva nahajališča nafte (npr. pod Jorasovo hišo) in da pri tem računamo na pomoč vsega civiliziranega sveta itd. Potem ti ostane le še, da počakaš na marince...
LOL :)))))))

19.06.08 12:39  Aequitasodgovori / citiraj
[Attraction]

40% je samo za fizicne osebe... banke to niso...
E? Kupci terminski pogodb so fizične osebe.
 19.06.08 12:56  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

zakon naj za ze kupljene pogodbe ne bi veljal.
 19.06.08 13:03  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
- delniška družba pojasnjuje ravnanje svojega lastnika, halo? a je Infond Holding opravilno nesposoben (ok, kot se to sliši, je verjetno retorično
Iz celotnega besedila je razvidno, da ga je Pivovarna odkritosrčno podnaslovila z "Lastništvo brez upravljavskih pravic je nesmotrno".

A dejte, no. Nesmotrno. Zakaj že nimajo upravljavskih pravic? Naravna katastrofa?

Ali pa samo banalno kršenje zakona in neverjetno dejstvo, da je Urad za varstvo konkurence iznenada začel delovati?
 19.06.08 13:07  Aequitasodgovori / citiraj

Zadevo sem poimenoval terminska pogodba, da se približno ve, o čem je govora. Recimo, da gre za forward.

Glede na to, da gre za zadevo, za katero položiš kritje, je isto kot en ameriški broker, preko katerega kupuješ delnice na margin. Po tej logiki mora biti po 40 % obdavcen tudi ta. SPloh ni razlike. Obema pripadajo dividende. Oba plačujeta obresti za kredit.

Razlika je le v tem, da ko enkrat odpres trgovalni racun, ne rabis it podpisovat pogodbe za nakup vsake posamezne delnice.

Po kateri logiki naj bi bili "forwardi" potem predmet obdavčitve?
 19.06.08 13:26  Skullodgovori / citiraj

CFD isto?
 19.06.08 13:32  Aequitasodgovori / citiraj

V primeru CFD-jev na delnice izgleda isto.
 19.06.08 13:47  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

zaenkrat je ključno to:

--

26. člen

(uporaba zakona)

Ne glede na 6. in 8. člen tega zakona, se dobiček, dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta, pridobljenega pred dnem začetka veljavnosti tega zakona, ne obdavčuje.

--

tudi danasnje in gibanje tecajev do veljave zakona bo imelo s tem doloceno vezo IMHO
 19.06.08 22:06  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Aequitas]

Po kateri logiki naj bi bili "forwardi" potem predmet obdavčitve?
malo pozno vstopam, ampak po kateri logiki naj forwardi NE bi bili obdavceni (ce je v igri fizicna oseba)?
 19.06.08 22:07  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Aequitas]

pod 40 % v prvem letu.
ni razloga, da ne bi bilo davka, ce bo zaprtje v manj kot enem letu in je not fizicna oseba.
 20.06.08 08:19  Attractionodgovori / citiraj

kaj pa t.i. "financial spread betting"

a to pozna kdo?

a to spada pod IFI al pod igre na sreco?

ce pod igre na sreco, kako je to obdavceno?

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>