Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 06:37
-0,60 %
7.151,83
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 11.12
0,61 %
1.463,15
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - svet, 27.6.08

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - svet, 27.6.08
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 27.06.08 09:05  andrejcc (DS) shramba  

* zadnji popravek: 27.06.08 09:05

Komentarji uporabnikov  (vseh: 58; zadnji: 06.07.08 21:34)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

27.06.08 10:03  Osojnikodgovori / citiraj

Pa še o povezavi med gibanjem nafte in recesijo oziroma večjim borznim šokom.

zelo poučna povezava. po tem je marsikaj v tej zmedi bolj jasno.
 27.06.08 10:42  jurassicodgovori / citiraj
[Osojnik]

Pa še o povezavi med gibanjem nafte in recesijo oziroma večjim borznim šokom.

zelo poučna povezava. po tem je marsikaj v tej zmedi bolj jasno.
hja, če malo prebereš komentarje na ta članek, se ljudje s komentatorjem ne strinjajo kaj preveč.
 27.06.08 11:12  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

to da se vecina strinja ali ne ni nobeno merilo (vedno je dobro slisati cimvec mnenj, vsak si mora sam ustvariti sliko).

vecina je tudi vidla balkan v nebesih, kitajsko z olimpijskimi igrami tudi.
 27.06.08 12:23  Osojnikodgovori / citiraj
[jurassic]

hja, če malo prebereš komentarje na ta članek, se ljudje s komentatorjem ne strinjajo kaj preveč.
saj ti je že andrejcc odgovoril, pa vseeno.

večina ljudi se na borzi itak ves čas moti, sploh se pa velika večina nikoli ne strinja s pesimisti.

običajno ravnaš prav, če delaš vse obratno od večine.

jaz sem živi dokaz tega na tem forumu. :-)

prodal sem slo naložbe v začetku 2007, balkan lani septembra, globalne in EM sklade letos januarja. čeprav me stalno mika (in tudi sprašujem) da bi kaj tudi vložil, se to ne zgodi.

nekaj sem imel pri tem sreče. Predvsem pa smatram, da jaz tukaj nisem še zdaleč najpametnejši in nimam pojma o raznih analizah, bilancah, ekonomiji nasploh. Namesto tega pa "pošlušam" pametnejše od sebe, in se mi to kljub mojemu "neznanju" obrestuje. Zato je zelo pomembno, da ločiš med tistim, ki poda razlago iz zgodovine (ki se še posebej na borzi stalno ponavlja) ki je analogna dogajanju danes.

V bistvu je podatek, da se ljudje ne strinjajo, zelo močan dodaten argument, da se tega "čudaka" posluša in upošteva.

Itak je na borzi tako, da ko (vsi) ljudje pričakujejo eno, se potem zgodi tisto drugo, ravno nasprotno od tega. Ko pričakujejo rast, se bo zgodil padec (ker so že vsi kupili in novih kupcev ne bo). Ko pričakujejo padec (kar je zelo redko), se bo zgodila rast (ker so že vsi prodali in novih prodajalcev ne bo). itd.

27.06.08 12:37  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[Osojnik]

V bistvu je podatek, da se ljudje ne strinjajo, zelo močan dodaten argument, da se tega "čudaka" posluša in upošteva.

Itak je na borzi tako, da ko (vsi) ljudje pričakujejo eno, se potem zgodi tisto drugo, ravno nasprotno od tega. Ko pričakujejo rast, se bo zgodil padec (ker so že vsi kupili in novih kupcev ne bo). Ko pričakujejo padec (kar je zelo redko), se bo zgodila rast (ker so že vsi prodali in novih prodajalcev ne bo). itd.
Ja, tole pa precej drži.
 27.06.08 12:49  MSTANK1odgovori / citiraj
[Osojnik]

Ko pričakujejo padec (kar je zelo redko), se bo zgodila rast (ker so že vsi prodali in novih prodajalcev ne bo). itd.

To bi lahko bil odličen komentar borznega dogajanja.

Na tebi je, da izbereš ali velja to za ta teden ali naslednji ali...?

Kako že gre tista: pitam se pitam, če je gladina na 0 m (kao nadmorske višine), na kateri globini je potem dno?

Ti dam namig: ne postavljaj vprašanj na katera je lahko vsak odgovor pravi :)
 27.06.08 13:04  Osojnikodgovori / citiraj

amapk jaz (v tej temi) ne postavljam vprašanj. :-)

vprašanja postavljaš ti.

jaz sem zgolj izpostavil, da se zelo strinjam s komentarjem, ki ga je podal Stephen Leeb.

in da mi je dejstvo, da se ljudje s tem NE strinjajo, še posebej "všeč".

sploh se pa ne ukvarjam z vprašanji, kaj bo v naslednjih tednih. zanima me šele za minimalno 6 mesecev naprej. ampak teh 6 mesecev je res minimum, kar me zanima. rajši vsaj kakšno leto.
 27.06.08 13:51  matic7odgovori / citiraj
[Osojnik]

:: [jurassic]

:: hja, če malo prebereš komentarje na ta članek, se ljudje s komentatorjem ne strinjajo kaj preveč.

saj ti je že andrejcc odgovoril, pa vseeno.

večina ljudi se na borzi itak ves čas moti, sploh se pa velika večina nikoli ne strinja s pesimisti.

običajno ravnaš prav, če delaš vse obratno od večine.

jaz sem živi dokaz tega na tem forumu. :-)

prodal sem slo naložbe v začetku 2007, balkan lani septembra, globalne in EM sklade letos januarja. čeprav me stalno mika (in tudi sprašujem) da bi kaj tudi vložil, se to ne zgodi.
Jaz tudi večino prodal na vrhovih, razen ameriko, ampak seveda je bilo tudi na tem delu portfelja daleč stran od izgube..

Globalni skladi me trenutno ne zanimajo, balkana in slovenije pa ne maram, čeprav je bilo donosno, takrat pozabiš kaj maraš in kaj ne...se pa kčijo naložbena področja ki jih imamo posamezniki v glavi ob takšnih situacijah kot so sedaj..jaz čakam predvsem na ameriko, za malo daljši vstop, vendar trenutno nisem mnenja da bo ta vstop že letos..
 27.06.08 13:56  MSTANK1odgovori / citiraj

Ljudje se ne strinjajo, da so denarne izgube prav tako kot dobički sestavni del borznega cikla. (beri: če bi se strinjali ne bili "dolgoročni" investitorji)

Prav tako kot recesija sledi obdobjem gospodarskega razvoja in obratno.

Ne morem reči, da so mi ljudje s katerimi se ne strinjam všeč, def. pa poživijo debato... :)

Kar pa se tiče številk 6 mesecev, 1 leto:

hm, z enako kredibilnostjo bi lahko napisal do konca vesolja in nazaj, pa ne bilo nič slabše (/boljše) vprašanje(/odgovor).
 27.06.08 14:00  roaddoggodgovori / citiraj

Mene zaenkrat Srednje / dolgoročno ne vleče nikamor... razen v bančni depozit..

Mislim, da se je USA končno začela malo bolj pucat, oz so se začetni problemi iz finančnega sektroja začeli prelivati v pravo ekonomijo... Svoje je še FED naredil z rezanjem OM in sedaj mamo še inflacijo..

Zame nič kaj vzpodbudna atmosfera...
 27.06.08 14:12  MSTANK1odgovori / citiraj
[roaddogg]

Zame nič kaj vzpodbudna atmosfera...

Skratka odlična priložnost za od bližje pogledat medveda.

(vsaj v lj-zoo, če se mi že v Kočevje ne da)

27.06.08 14:13  roaddoggodgovori / citiraj

Zadnjič so enga zbil 100 m stran od naše bajte... Mali je mel baje 60 kg...

ŠE dobr da ni medvedka popiz... ker drugače bi od blizu vidu kaj je to pravi medvedji masaker :))
 27.06.08 14:49  Osojnikodgovori / citiraj
[MSTANK1]

hm, z enako kredibilnostjo bi lahko napisal do konca vesolja in nazaj, pa ne bilo nič slabše (/boljše) vprašanje(/odgovor).
Pa kaj bi ti rad ?

najprej mi očitaš vprašanja, ki jih nisem dal, potem odgovor, ki ga nisem dal.

napisal sem zgolj koliko naprej jaz "gledam" situacijo na borzi. ti si me namreč spraševal za ta in naslednji teden.

lahko ti pa dam časovno/vrdnostni kredibilni odgovor na vsa tvoja vprašanja:

dne 22.7.2008 ob 12.00h po srednje-evropskem času, bo stanje sledeče:

- nafta 154,31 dolarja

- dax 5.736,66 točk

- dow jones 10.537,56 točk

- sbi 6.995,31 točk

- m2 novega stanovanja v LJ 2435 eur/m2

- kg koruze bo po 0,27 eur

- zlato bo 873,68 dolarja/unčo

- euro bo enak 1,5958 dolarja

- balkan bo na dvoletnem dnu in ne bo kazal nobenih znakov življenja

Si sedaj zadovoljen ? :-)

* zadnji popravek: 27.06.08 14:49
 27.06.08 14:51  roaddoggodgovori / citiraj

ČE bo nafta $ 154 in se bo DAX uspel obdrzati na 5763 točk ti dam za pivo :)))

Pa zlato si tut nekam nizko "postavil" :) no živi bili pa vidjeli :)
 27.06.08 15:14  matejosodgovori / citiraj
[MSTANK1]

Ljudje se ne strinjajo, da so denarne izgube prav tako kot dobički sestavni del borznega cikla. (beri: če bi se strinjali ne bili "dolgoročni" investitorji)

Prav tako kot recesija sledi obdobjem gospodarskega razvoja in obratno.

Ne morem reči, da so mi ljudje s katerimi se ne strinjam všeč, def. pa poživijo debato... :)

Kar pa se tiče številk 6 mesecev, 1 leto:

Men ste zanimivi vi "finančniki"... Pravte da je cikel normalen in da je pač recesija samo odgovor na rast. To je vse verjetno ok, če imaš vire na razpolago in je gospodarski cikel bol odvisen od mentalitete ljudi, kot od realnih virov. Kaj pa če teh virov res zmakuje, da proizvodnja potrošnih dobrin res nima prihodnosti, da bo nafte vsak dan vse manj na razpolago, in da nima končne cene? Kakšn pa je tak scenarij in ali ga makroekonomisti sploh predvidevajo? Že zdavnaj sem spoznal, da ekonomisti v navadnem grmovju vidijo nepresahljiv vir lesa, v presušenem koritu milijarde ton vode, v razpokani zemlji hektare koruze itd., dejansko pa nimajo jajc pogledat v prihodnost realnosti v oči.

PS: Ekonomistom pač ne zaupam, ker mislim da dejasnko nimajo nobene vrednosti, kar se vsak dan sproti trudijo z največjo vnemo dokazovati tudi v firmi, kjer delam. verjetno smo si tu edini:)

* zadnji popravek: 27.06.08 15:14
 27.06.08 15:16  MSTANK1odgovori / citiraj
[Osojnik]

lahko ti pa dam časovno/vrdnostni kredibilni odgovor na vsa tvoja vprašanja:

dne 22.7.2008 ob 12.00h po srednje-evropskem času, bo stanje sledeče:

- m2 novega stanovanja v LJ 2435 eur/m2

- balkan bo na dvoletnem dnu in ne bo kazal nobenih znakov življenja

Si sedaj zadovoljen ? :-)
Čisto prava vremenska napoved. (vreme kot kaotičen pojav)

Pustimo ostalo, kjer boš lahko do promila preveril odstopanje :)

Ampak kje za vraga boš preveril ceno stanovanja (po moje je ta odvisna od primera do primera: beri glihanja, natega države itd.)

in kaj je za Balkan dvoletno dno (se bo gorovje pogreznilo še za 1-2m)in kaj so to znaki življenja (kamen je kamen: beri trda droga)

27.06.08 15:41  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[matejos]

PS: Ekonomistom pač ne zaupam, ker mislim da dejasnko nimajo nobene vrednosti, kar se vsak dan sproti trudijo z največjo vnemo dokazovati tudi v firmi, kjer delam. verjetno smo si tu edini:)
--tu pac posplosujes na podlagi tebi znanega vzorca
 27.06.08 15:57  Osojnikodgovori / citiraj

saj tudi je napovedovanje vseh teh vrednosti enako napovedovanju vremena.

to, kar sem jaz nanizal na tvojo veliko željo po KREDIBILNIH odgovorih, je enako kot bi od vremenarja pričakoval KREDIBILEN odgovor za vreme dne 22.7.2008 ob 12.00h v Ljubljani na želežniški postaji.

In ti bo vremenra dal KREDIBILEN odgovor, da bo 33°C, SV veter 3,4 m/s, 50% zračna vlažnost, nevihta v okolici s snegom na triglavu.

seveda da ni vremenarja, ki bi danes to zadel.

enako kot ni "vremenarja", ki bi zadel na ta dan stanje na borzi.

ampak KREDIBILNA vprašanja terjajo KREDIBILNE odgovore. :-)
 27.06.08 16:00  Osojnikodgovori / citiraj
[roaddogg]

ČE bo nafta $ 154 in se bo DAX uspel obdrzati na 5763 točk ti dam za pivo :)))

Pa zlato si tut nekam nizko "postavil" :) no živi bili pa vidjeli :)

dam jaz tebi za pivo če sem zadel zgolj eno od teh postavk. :-)
 27.06.08 16:05  MSTANK1odgovori / citiraj
[matejos]

Men ste zanimivi vi "finančniki"...

Hm, najlažje je ljudem s katerimi se ne strinjaš(beri z mano) lepiti nekakšne nalepke (ne vem: financarji, ekonomisti itd.) s katerimi se itak iz osebnih (kaj pa vem življenske izkušnje) razlogov ne strinjaš in tem ljudem(beri meni) priposavati lastnosti onih drugih.

Ampak to ni to. V bistvu bi moral podati svoje poglede na probleme oz. svoje videnje možnih prihodnosti in to podkrepiti z lastnimi argumenti (in mi na ta način nasprotovati),

ne pa da se skrivaš za klišeji...
 27.06.08 16:27  MSTANK1odgovori / citiraj
[Osojnik]

seveda da ni vremenarja, ki bi danes to zadel.
S tem se seveda ne morem strinjati. Ne da ne more zadeti, samo to je precej malo verjetno.
ampak KREDIBILNA vprašanja terjajo KREDIBILNE odgovore. :-)
kredibilnost...kakšna tvorba pa je to?

credere...je v ital. verjeti.

Torej odgovarjaš na vprašanja v katera verjameš? ( da imajo odgovor)

Da zaključim to tumbanje: hotel sem opozoriti, da se da z izbiro vprašanja(odvisno od namena spraševalca) vplivati na odgovor :)

Le kako, da se ni že kak novinar tega spomnu?
 27.06.08 16:30  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[MSTANK1]

ne pa da se skrivaš za klišeji...
--za kliseji se je najlazje skrivati ko nimamo svoje razlage. pac zacnes trobiti to kar vecina in kao si car
 27.06.08 16:31  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: [Osojnik]
--vidva pa sta se ze zacela loviti na detajlih :)

27.06.08 17:03  MSTANK1odgovori / citiraj
[andrejcc]

--vidva pa sta se ze zacela loviti na detajlih :)
To je sigurno vpliv slabega vremena :)
 27.06.08 19:38  alonsoodgovori / citiraj

Kaj pa pravite na g. Marc Faberja, ki pravi, da je ameriška ekonomija na takem psu, da se bo samo še z zlatom in srebrom trgovalo, denar ne bo imel nobene vrednosti, njegova napoved za unčo zlata 6000 USD, zdaj pa vsi v Moro kupovat zlato. (malo heca)

27.06.08 20:01  MSTANK1odgovori / citiraj

Tako kot vsi hoče vzbujat pozornost s tem da karikira situacijo. (problemi so, a če se bodo razvil do takih skrajnosti?)

To bi bilo nekaj podobnega kot da bi jaz trdil, da bo jutri konec sveta (kako primerno vremenu) in bi me pol kdo vprašal: "Kaj je za naredit?"

"Nič, a ne škodi, če kupiš dežnik."

In bi vsi pol navalil na marele, ker nas bo to kao rešil... :)

* zadnji popravek: 27.06.08 20:01
 27.06.08 20:51  skeptikodgovori / citiraj
[alonso]

Kaj pa pravite na g. Marc Faberja, ki pravi, da je ameriška ekonomija na takem psu, da se bo samo še z zlatom in srebrom trgovalo, denar ne bo imel nobene vrednosti, njegova napoved za unčo zlata 6000 USD, zdaj pa vsi v Moro kupovat zlato. (malo heca)

In sem naredil ravno tisto, kar se pravzaprav v tej situaciji ne sme: odprl sem Bloomberg. Če poslušaš se vse kar se nebi smelo dviga in vse kar ne sme pada, pa inflacija, pa moja tajnica hoče novo diamantno ogrlico, pa ... ... ... .... Tako da je tale napoved glede cene unče zlata kar optimistična ;-))

Zanimivo je pa še nekaj, kar nenadoma se sliši zborovsko petje na temo da bo tako "še tudi leta 2009". Zanimivo. Očitno se bo moralo izčistiti celotno svetovno gospodarstvo, ne samo ameriške banke. Tako bo zanimivo, kdaj se bo zborovska pesem spremenila, da se bo pelo "najmanj še leta 2009". Verjetno kmalu po septembru.
 27.06.08 22:04  _cricekodgovori / citiraj

pismo k tole berem,kaj tukaj modrujete in si izmenjavate psiholoske in analiticne modele,se mi poraja Misel, da bi vi lohk odprl svojo privat investicijsko druzbo, zdruzen cash=vecje obresti if income generated condition="yes" :) 10 let obracate zadevo pa se rente kr mnozijo :)
 27.06.08 22:26  skeptikodgovori / citiraj
[cricek]

pismo k tole berem,kaj tukaj modrujete in si izmenjavate psiholoske in analiticne modele,se mi poraja Misel, da bi vi lohk odprl svojo privat investicijsko druzbo, zdruzen cash=vecje obresti if income generated condition="yes" :) 10 let obracate zadevo pa se rente kr mnozijo :)
Ja saj so vsi tko začeli; nekaj modrosti, analitičnih modelčkov, mogoče celo šank idej, pa gremo. Če uspemo smo veliki mojstri, drugače pa ups, oprostite, saj veste, nepredvidljiv trg itd. itd.

V osnovi pa je to super ideja. Kar. Z veseljem se bom pohvalil, kako so moja razglabljanja v povezavi z drugimi razglabljanji na tem forumu spodbudile tegapatega, da je ustanovil svojo finančno službo, ali pa prevzel npr IBI Kranj (se opravičujem, če sem se zmotil, mislim na tisto tekstilno tovarno iz Kranja, ki je bila pred mnogimi leti super uspešna, sedaj pa je baje pred zadnjimi vzdihljaji)da ga sedaj imenujejo "Orakelj iz Slovenije".
 27.06.08 22:54  MSTANK1odgovori / citiraj
[cricek]

Če si hotel reči, da mlatimo veliko prazne slame, namesto akcije... :)

Hej zato pa je forum (pa še vreme je primeren za zafrkancijo):

" vroča juha + različni recepti + preveč soli + začimbe (nafta, zlato) " = ...
 27.06.08 22:57  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[alonso]

najprej povej, kdaj si to prebral in od kdaj je izjava, ker se mi zdi, da se storija ze en cas vlece... pa vsake tolko jo kdo odkrije in plasira kot novico.
 28.06.08 10:18  alonsoodgovori / citiraj

Mislim, da je izjavil, ko je bila unča zlata 600 USD, ker je izjavil iz 600 na 6000, menda je bil septembra neki kongres v Sloveniji na temo plemenitih kovin, ter je bil med govorniki, so pa zelo radikalno nastopli kao da je s papirnatim denarjem konec-krivec FEd, ko so zlato scanslali z dolarja-nekaj v tem stilu, da se bomo vrnili starim časom, ko soje zlato, srebro imelo neko vrednost... Sem pa gledal dokumentarec Zeitgeist, kjer je v 3 delu dokumentarca govora o Fedu (dokumetarec govori še o zaroti 9/11, ter o cerkvi). Imate ga na youtubu, priporočam vsem. Dokumentarec je treba jemati malo z rezervo, je pa govora o preveč slučajnostih, da se saj malo zamisliš. Menda se ne ve kdo je dokumetarec naredil, mislim pa da so v ozadju simpatizerji Rona Paula, podpora h kandidaturi, ki se pa ni obnesla.
 28.06.08 13:46  _cricekodgovori / citiraj
[skeptik]

:: [cricek]

:: pismo k tole berem,kaj tukaj modrujete in si izmenjavate psiholoske in analiticne modele,se mi poraja Misel, da bi vi lohk odprl svojo privat investicijsko druzbo, zdruzen cash=vecje obresti if income generated condition="yes" :) 10 let obracate zadevo pa se rente kr mnozijo :)

Ja saj so vsi tko začeli; nekaj modrosti, analitičnih modelčkov, mogoče celo šank idej, pa gremo. Če uspemo smo veliki mojstri, drugače pa ups, oprostite, saj veste, nepredvidljiv trg itd. itd.

V osnovi pa je to super ideja. Kar. Z veseljem se bom pohvalil, kako so moja razglabljanja v povezavi z drugimi razglabljanji na tem forumu spodbudile tegapatega, da je ustanovil svojo finančno službo, ali pa prevzel npr IBI Kranj (se opravičujem, če sem se zmotil, mislim na tisto tekstilno tovarno iz Kranja, ki je bila pred mnogimi leti super uspešna, sedaj pa je baje pred zadnjimi vzdihljaji)da ga sedaj imenujejo "Orakelj iz Slovenije".
jah sej ni nujn da bi se ravn v fabrke vrgu, sej je dost sam kopičenje in frekventna preprodaja kvalitetnih delnic...rabš sam eno sejno sobo pa ornk IT pa te prikupne očalaste analitičarke z dolgimi nogami in joškami ko lubenice....
 28.06.08 13:53  _cricekodgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: pismo k tole berem,kaj tukaj modrujete in si izmenjavate psiholoske in analiticne modele,se mi poraja Misel, da bi vi lohk odprl svojo privat investicijsko druzbo, zdruzen cash=vecje obresti if income generated condition="yes" :) 10 let obracate zadevo pa se rente kr mnozijo :)

Če si hotel reči, da mlatimo veliko prazne slame, namesto akcije... :)

Hej zato pa je forum (pa še vreme je primeren za zafrkancijo):

" vroča juha + različni recepti + preveč soli + začimbe (nafta, zlato) "=...
nenene klele prazne slame ni, prav nasprotno, lepo je pogledat ljudi k so delujejo z različnimi pogledi, informacijami itd itd....prov tak Teamgeist se oblikuje klegor....če bi šli še tko deleč da bi kej skp odprl pa spraskal skp nekak par mio eur investicijskega kapitala bi blo pomoje hitr x2 alpa x3 vseskp....sam mal je težko bit pametn, ker imam občutk da globalno gledano sploh noben več ne ve kaj se dogaja, ker tudi tisti k so mislili da je belo je zaj črno in tisti k so mislili da je črno si niso mogl predstavlat da tko črno vseskp ratuje...to bi mogl drgač skos počet....izmenjava informacij, znanj izmenjava, izmenjava, izmenjava.....k en pregovor pravi da roka roko umije....prenešeno v trader okolje....ti veš neki kar jaz ne in k mi poveš si mi pomagal da nisem prdelal zgube, jaz ti pa isto vrnem s tem k ti povem to kar ti nis vedu.....
 28.06.08 13:54  _cricekodgovori / citiraj
[alonso]

Mislim, da je izjavil, ko je bila unča zlata 600 USD, ker je izjavil iz 600 na 6000, menda je bil septembra neki kongres v Sloveniji na temo plemenitih kovin, ter je bil med govorniki, so pa zelo radikalno nastopli kao da je s papirnatim denarjem konec-krivec FEd, ko so zlato scanslali z dolarja-nekaj v tem stilu, da se bomo vrnili starim časom, ko soje zlato, srebro imelo neko vrednost... Sem pa gledal dokumentarec Zeitgeist, kjer je v 3 delu dokumentarca govora o Fedu (dokumetarec govori še o zaroti 9/11, ter o cerkvi). Imate ga na youtubu, priporočam vsem. Dokumentarec je treba jemati malo z rezervo, je pa govora o preveč slučajnostih, da se saj malo zamisliš. Menda se ne ve kdo je dokumetarec naredil, mislim pa da so v ozadju simpatizerji Rona Paula, podpora h kandidaturi, ki se pa ni obnesla.

jest sm zeitgeist gledal že ene 30x pomoje....

28.06.08 14:32  skeptikodgovori / citiraj

Kaj na rečem? V moji primerjavi nisem mislil le na tovarne, se pa zelo strinjam z hudo analitično službo.

Glede sadja pa: v tem letnem času so lubenice zagotovo najboljša izbira. Se pa strinjam, da pomladi, jeseni in pozimi lahko pride v poštev tudi drugo sadje :-)
 29.06.08 12:36  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[alonso]

s fabrom je tako, da tisti, ki ne spremljajo tekoce financnih novic, postopno izvejo, kaj da je nekoc nekdo rekel (lahko tudi z vec leti zamika, obstajajo taki primeri) in je vsakih pet minut aktualno novo odkritje vseskozi iste zadeve.

(na primer tule najdes faber + zlato 6000 iz aprila 2006: http://www.n-tv.de/659237.html)

zelo podobno je z zgodbami glede feda...

riziko je pa v tem:

1 - najprej necesa sploh ne poznas

2 - potem izves nekaj o tistem (po moznosti dovolj malo, da se zdi obvladljivo, pa lepo je zapakirano) in mislis, da si prijel boga za jajca

(na tej tocki jih veliko za vedno ostane)

3 - gres naprej in ti je z vsakim korakom bolj jasno, kako obsiren je teritorij in cesa vsega ne poznas ali celo ne mores poznati

* zadnji popravek: 29.06.08 12:36
 29.06.08 18:31  Osojnikodgovori / citiraj
[alonso]

morda pa je g. Marc Faber naloudan z zlatom in bi se ga rad po čim višji ceni kmalu znebil. morda - ??
 29.06.08 20:00  bibiodgovori / citiraj

Malo OT

http://biz.yahoo.com/ap/080628/buffett_l...

ce bi jaz imel ta denar.. ga ziher ne bi porabil za kosilo s starim buffettom ..:)) ma sem cuden..

dobrodelnost je bila tukaj zadnja kola na vozu..

lp
 30.06.08 08:52  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[cricek]

....sam mal je težko bit pametn, ker imam občutk da globalno gledano sploh noben več ne ve kaj se dogaja, ker tudi tisti k so mislili da je belo je zaj črno in tisti k so mislili da je črno si niso mogl predstavlat da tko črno vseskp ratuje...
--to si lepo opisal. oz sam bi dodal se, da se tisti ki vejo raje ne povejo :)

* zadnji popravek: 30.06.08 08:52
 30.06.08 08:50  alonsoodgovori / citiraj

Jaz mislim, da je Faber hotel povedati, da bo finančni trg v veliki, veliki, veliki krizi, kar se pa že lepo vidi, če pa bo to trajalo 1 leto, 5 mogoče 10 let pa ne vem, on pač pravi, s to napovedjo vrednosti zlata (menda je rekel od 2200-6000USD),da bo ta kriza dolgotrajnejša, kot pa mi vsi, ki na bilo kakšen način vlagamo na borzo, sklade... bi radi slišali. Dejstvo pa je, da tudi takšno stanje vedno nekomu koristi, na kar pa itak nimamo vpliva.
 30.06.08 08:53  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

vlagas lahko v vse zivo. tako da ti lahko zlato po ne vem kolko ali padanje indeksov ne vem kolko casa tudi delajo plus
 30.06.08 10:38  alonsoodgovori / citiraj

Jaz revež, ko sem glede na nivo znanja na sklade omejen, ter bežanje iz sklada v depozit, mi v teh časih samo depozit prinaša plus. Drugače pa še mesečno vlagam redno preko NŽZ, ter se tolažim, da se kupuje ceneje. Tako, da moj 2 portfelj je sedaj depozit, kateri prinaša mesečno "neverjetnih" 0,325%.

Predlog: Administratorji bi lahko objavili svoje portfelje, da vidim kje ga lomim.
 30.06.08 11:27  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[alonso]

Predlog: Administratorji bi lahko objavili svoje portfelje, da vidim kje ga lomim.
--kar se mene tice zelo pogosto menjujem pozicije in razmerja, da ne bi bilo prav smiselno. poleg tega, da potem vsi vidijo neko teorijo zarote in ce se zmotim in hitro reagiram v drugo smer in oni ne je potem spet iskanje krivcev ipd
 30.06.08 12:27  mta900odgovori / citiraj

Fabr bolj kot na samo rast zlata stavi na potop Amerike,ter posledično tudi dolarja:)

Ps: http://www.cnbc.com/id/15840232?video=77...- "supply-demand defficit is widening":)

-gold purchases in India, the biggest buyer, plunged 50 percent from a year earlier. .....

.....

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=2...

Drugače pa se število optimistov veča vsak dan sorazmerno z rastjo zlata.(bad sign za zlato)

http://www.mineweb.net/mineweb/view/mine...

* zadnji popravek: 30.06.08 12:27
 01.07.08 08:11  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[alonso]

Jaz mislim, da je Faber hotel povedati
no jaz sem ti hotel predvsem povedati, da se najbolj od vsega boj delnih in starih informacij, ki se prodajajo kot resitev in novost. vsak dan je X novih signalov in ce hoces imeti kolikor toliko celovito sliko, kaj da se vsaj okvirno dogaja, je zelo dobro imeti vec od tega, kaj je nekdo rekel pred 2 letoma, ti pa zvedel zdaj.

da bo ta kriza dolgotrajnejša, kot pa mi vsi, ki na bilo kakšen način vlagamo na borzo, sklade... bi radi slišali.
o to pa ne, evo jaz nimam nic proti dolgi krizi... je pa res, da trenutno nimam borznih nalozb razen nekaj malega na indeks rogers agriculture.
 01.07.08 08:14  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[alonso]

Jaz revež, ko sem glede na nivo znanja na sklade omejen, ter bežanje iz sklada v depozit, mi v teh časih samo depozit prinaša plus. Drugače pa še mesečno vlagam redno preko NŽZ, ter se tolažim, da se kupuje ceneje. Tako, da moj 2 portfelj je sedaj depozit, kateri prinaša mesečno "neverjetnih" 0,325%.

z depozitom, ki ti prinasa majhen plus namesto minusa, ni nic narobe... mogoce ti bo kdo rekel "ampak to je manj od inflacije" in ti ga potem nazaj vprasaj, kaj bolj zaostaja za inflacijo, 5% ali -20%.

administratorji imajo tako kot drugi ljudje vsak svoje potrebe, zelje in pristope, vsak svojo tehtnico donos-tveganje in to, kaj kdo od nas pocne, ni nujno kakorkoli merodajno zate. sam sem sicer kakih 10 mesecev skoraj povsem v denarju, ker me glede na razmere in osebno situacijo bolj zanima, kako ne izgubiti kot pa to, koliko bom zasluzil.

ce si doslej bral objave na ft, si lahko tudi sam dobil dobro dozo previdnost v pravem casu - ce si jo sprejel.
 01.07.08 08:17  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[cricek]

tudi tisti k so mislili da je belo je zaj črno in tisti k so mislili da je črno si niso mogl predstavlat da tko črno vseskp ratuje...
o ne, evo sploh se ni tako crno, kot si predstavljam, da je lahko :)

se vedno smo znotraj tega in ostajamo on-track http://www.financna-tocka.si/text.php?id...
 01.07.08 09:32  matejosodgovori / citiraj
[alonso]

Poznam tipa ki še zmeraj dela v povprečju +10% mesečno v ZDA. Očitno se še da, za nekatere, seveda.
 01.07.08 09:54  _nejcodgovori / citiraj

Crt, po kakšnem merilu si izbral rogers agriculture in kaj menis o drugih indeksih znotraj panoge, npr. dax agriculture? A so po tvoje kakšne bistvene razlike med temi agriculture indeksi (sedaj imamo še celo Probankinega)?

01.07.08 10:03  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[nejc]

Crt, po kakšnem merilu si izbral rogers agriculture in kaj menis o drugih indeksih znotraj panoge, npr. dax agriculture? A so po tvoje kakšne bistvene razlike med temi agriculture indeksi (sedaj imamo še celo Probankinega)?
izbral sem ga zato, ker se mi zdi po sestavi dovolj dober in ker sem hitro nasel instrumente nanj. to je vse :)

ali so kaksne velike razlike med razlicnimi - ne vem, se nisem zelo poglabljal, tale rogersov se mi je zdel dovolj sirok.

vsekakor PAZI na to, da so eni agro-indeksi dejansko na same pridelke, drugi pa na kosarice delnic podjetij na tem podrocju; mene zanima izkljucno prvo.
 01.07.08 10:31  _nejcodgovori / citiraj

Zakaj te zanimajo samo pridelki? Moje razmišljanje: tudi če cene pridelkov ne rastejo, imajo lahko firme, ki z njimi delajo, še vedno profite in ti profiti lahko rastejo, čeprav cene surovin ostajajo enake. Enako naprimer pri nafti. Če zdajle par let cena nafte ostane okrog 140 USD, bodo firme, ki jo črpajo, lahko še vedno lepo delale, s samo stavo na rast (ali pa padec) nafte pa v primeru mirovanja cene ne zaslužiš nič.
 01.07.08 10:37  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[nejc]

Zakaj te zanimajo samo pridelki? Moje razmišljanje: tudi če cene pridelkov ne rastejo, imajo lahko firme, ki z njimi delajo, še vedno profite in ti profiti lahko rastejo, čeprav cene surovin ostajajo enake. Enako naprimer pri nafti. Če zdajle par let cena nafte ostane okrog 140 USD, bodo firme, ki jo črpajo, lahko še vedno lepo delale, s samo stavo na rast (ali pa padec) nafte pa v primeru mirovanja cene ne zaslužiš nič.
zaradi zapiranja trgov, fizicne in pravne varnosti, geo- in notranje-politicnih faktorjev. firme padejo pod noz ideje "glejte prasce kaksne dobicke delajo, dajmo to pravicno razdelit ljudstvu/sebi". firme padejo pod nacionalizacije, vojaske zadeve, terorizem. firme padejo pod carine, stroske transporta... sama roba pa vsega tega nima oziroma je za njeno ceno celo plus.
 01.07.08 13:08  urkostarodgovori / citiraj
[crt]

::tudi tisti k so mislili da je belo je zaj črno in tisti k so mislili da je črno si niso mogl predstavlat da tko črno vseskp ratuje...

o ne, evo sploh se ni tako crno, kot si predstavljam, da je lahko :)

se vedno smo znotraj tega in ostajamo on-track http://www.financna-tocka.si/text.php?id...

V članku je scenarij poteka krize opisan v osmih alinejah. Ne morem se znebiti obcutka, da smo trenutno nekje med peto in šesto alinejo.
 01.07.08 13:09  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

ni misljeno nujno kot zaporedno, ampak ja, tveganja iz 5 in 6 zdaj zasluzijo najvec pozornosti, po moje.
 01.07.08 13:16  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[crt]

ni misljeno nujno kot zaporedno, ampak ja, tveganja iz 5 in 6 zdaj zasluzijo najvec pozornosti, po moje.
Hehe, ta z Mencingerjem je dobra. :-)
 01.07.08 13:36  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

hvala, bilo mi je v posebno zadovoljstvo :)
 06.07.08 21:34  _nejcodgovori / citiraj

Crt, gledam tale RICI, pa mi ni jasna razlika med:

Rogers International Commodity Index® Total Return

Rogers International Commodity Index® Excess Return

Na katerega staviš ti?

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>