Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 09:50
-0,75 %
8.471,21
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 08:50
0,13 %
1.451,28
SI 09:35
0,44 %
884,52
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - svet, 10.9.08

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - svet, 10.9.08
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 10.09.08 08:17  andrejcc (DS) shramba  

• Ni bila sicer nedelja, vsekakor pa je bil krvav dan, kljub temu, da na začetku včerajšnjega trgovalnega dne v Evropi in ZDA ni bilo zaznati posebnosti. Nacionalizacija Freddie Mac in Fannie Mae je bila prebavljena. V zadnjih urah trgovanja v ZDA pa je sledil skoraj prosti pad. Indeksi so končali globoko v rdečem in se približali dnu izpred nekaj mesecev, zlato je padlo do 760 dolarjev za unčo in nafta do 100 dolarjev za sod. Ob padcu le te je predsednik OPECa pozval članice k znižanju proizvodnje oziroma upoštevanje kvote.

Za krvav dan naj bi bil zaslužen tudi Lehman Brothers. Težav ni in ni konec in pravega okrevanja še ni na vidiku oziroma vkolikor bo do njega v kratkem prišlo bo verjetno bolj kratkega daha.

• Medo je še živ in dobrega zdravja. Vrednotenja naj bi bila še vedno previsoka, da bi lahko že bili priča dnu.

• Pimcov obvezniški sklad, ki je največji na svetu, je včeraj beležil eno svojih večjih dnevnih rasti. Za to sta zaslužna Fannie Mae in Freddie Mac oziroma poseg države, da ne propadeta. Soustanovitelj Pimca je bil eden prvih, ki je klical k reševanju teh dveh ustanov s strani države.

• Zaradi nizkih obresti pa še vedno mnogo vlagateljev išče sredstva na Japonskem. Tokrat namerava Citigroup izdati oziroma vpisati obveznic za 2,91 milijarde dolarjev. Samo v tem letu je bilo podobnih izdaj 56.

• Ob padcih nafte in negotovosti je v prostem padu tudi ruski trg. Nekateri začenjajo že primerjati padec s tistim leta 1998, ko je indeks izgubil 93%.

Komentarji uporabnikov  (vseh: 34; zadnji: 10.09.08 14:28)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

10.09.08 08:47  KlemenK (admin) odgovori / citiraj

Kako se človek hitro navadi na dobičke. Se spomnim, ko je OPEC še trdil, da je potrebno ceno nafte držati med 22 in 28 dolarji za sod, zdaj je pa malo nad 100 $, pa že vpijejo, da je treba zmanjšat črpanje. :-)
 10.09.08 09:40  _cricekodgovori / citiraj

pa še nekaj o propadli industriji investiranja v nepremičnine

http://www.finance.si/222941/Piramidna_i...

:)

če bo tole res trajal še ene 2-3 leta kot pravjo v Credit Suisse pol bo odpihnlo Slovenijo tko, da ne bo nobenmu nix jasno....

10.09.08 09:48  _cricekodgovori / citiraj

drgač pa živel wall street, v mojih očeh glavni krivec da se je tole razpasl....ker če tale stvar na delniških trgih, ki se je razlezla na nepremičninskega res izvira iz CDSov, pol maiku im spalim pohlepno klošarsko pa če je finančn sektor res na tko trhlih tleh kot vsi pravijo pol je brezveze da ga sploh mamo, ker če so rating agencije nategnile finančno javnost z "napačnimi ocenami" wall street je to naivnim finančnim inštitucijam prodajal po celem svetu, pol sploh ni razloga da bi tut bankirju človk verjel, da je vezana vloga zihr.....k kolkr jaz vem maš zagarantirano izplačilo v primeru kolapsa banke % gledano glede na vsoto vezane vloge bl žalostno..tko da dnar ven iz bank ven iz skladov ven iz delnic pa pod pouštr alpa se z vso to gotovino preselt na tajsko :) alpa indonezijo.....gremo nazaj na blagovno/blagovno menjavo in ćao jebeš še ta potiskan papir k se ne ve čist točn od kje sploh "dodana vrednost" temu kosu papirja.....kao neki komplicirani izračuni nakonc je pa še zmer papir k ma sliko od enga morončiča gor alpa kake zgodovinske podrtije in prideš v štacuno pa gor piše da so arašidi 1.5eur in daš en kos pleha in to je to.....:) a ne bi blo kul, da pridem na OMV tankam pa pustim za 40eur kravjega mesa na blagajni :)
 10.09.08 09:57  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[cricek]

drgač pa živel wall street, v mojih očeh glavni krivec da se je tole razpasl....ker če tale stvar na delniških trgih, ki se je razlezla na nepremičninskega res izvira iz CDSov, pol maiku im spalim pohlepno klošarsko pa če je finančn sektor res na tko trhlih tleh kot vsi pravijo pol je brezveze da ga sploh mamo, ker če so rating agencije nategnile finančno javnost z "napačnimi ocenami" wall street je to naivnim finančnim inštitucijam prodajal po celem svetu, pol sploh ni razloga da bi tut bankirju človk verjel, da je vezana vloga zihr.....
--vloga na banki je ziher samo do zneska, ki ti ga garantira drzava in cisto nic vec. mislim da je pri nas to zdaj 20.000 EUR (ce je vec, naj me kdo popravi)

k kolkr jaz vem maš zagarantirano izplačilo v primeru kolapsa banke % gledano glede na vsoto vezane vloge bl žalostno..tko da dnar ven iz bank ven iz skladov ven iz delnic pa pod pouštr alpa se z vso to gotovino preselt na tajsko :) alpa indonezijo.....gremo nazaj na blagovno/blagovno menjavo in ćao jebeš še ta potiskan papir k se ne ve čist točn od kje sploh "dodana vrednost" temu kosu papirja.....kao neki komplicirani izračuni nakonc je pa še zmer papir k ma sliko od enga morončiča gor alpa kake zgodovinske podrtije in prideš v štacuno pa gor piše da so arašidi 1.5eur in daš en kos pleha in to je to.....:) a ne bi blo kul, da pridem na OMV tankam pa pustim za 40eur kravjega mesa na blagajni :)
--:)) precej nerodnosti bi imel z zalogami in prevozom raznih takih stvari
 10.09.08 10:12  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[cricek]

drgač pa živel wall street, v mojih očeh glavni krivec da se je tole razpasl....ker če tale stvar na delniških trgih, ki se je razlezla na nepremičninskega res izvira iz CDSov, pol maiku im spalim pohlepno
malo se je tu za vprasat, cigavo tocno pohlepno...

- od tistih, ki so pohlepno zeleli provizije in si zivahno zmisljevali nove produkte?

- od tistih, ki so pohlepno zeleli kot konservativni dolgorocni vlagatelji in ubogi mali delnicarji skromnih 30% letno in zato stalno povprasevali po novo novo novo ultra super duper pere bolj belo kot 5kg ava?

- oboje?
 10.09.08 10:34  petrabodgovori / citiraj

22.000 EUR

http://www.bsi.si/jamstvo-vlog.asp?MapaI...
 10.09.08 10:36  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

hvala. je pa tu pomembno poudariti se nekaj na kar me je sandi pred casom opozoril, in sicer neto stanje

citirano iz zgornje strani "Zajamčena vloga je neto stanje vloge do višine 22.000 evrov na dan začetka stečajnega postopka nad banko ali hranilnico (v nadaljevanju: banka). Neto stanje vloge posamezne osebe je stanje vseh vlog, zmanjšano za vaše obveznosti do banke."

10.09.08 10:51  _cricekodgovori / citiraj
[crt]

:: [cricek]

:: drgač pa živel wall street, v mojih očeh glavni krivec da se je tole razpasl....ker če tale stvar na delniških trgih, ki se je razlezla na nepremičninskega res izvira iz CDSov, pol maiku im spalim pohlepno

malo se je tu za vprasat, cigavo tocno pohlepno...

- od tistih, ki so pohlepno zeleli provizije in si zivahno zmisljevali nove produkte?

- od tistih, ki so pohlepno zeleli kot konservativni dolgorocni vlagatelji in ubogi mali delnicarji skromnih 30% letno in zato stalno povprasevali po novo novo novo ultra super duper pere bolj belo kot 5kg ava?

- oboje?
je kar nekaj na tem, dejstvo....

pol maš pa še investitorje na nepremičninskem trgu, k bi radi da ima vsak klošar svojo hiško, pa tudi če nima prihodkov, važn da dobi hipotekarca....

10.09.08 10:55  _cricekodgovori / citiraj
[andrejcc]

hvala. je pa tu pomembno poudariti se nekaj na kar me je sandi pred casom opozoril, in sicer neto stanje

citirano iz zgornje strani "Zajamčena vloga je neto stanje vloge do višine 22.000 evrov na dan začetka stečajnega postopka nad banko ali hranilnico (v nadaljevanju: banka). Neto stanje vloge posamezne osebe je stanje vseh vlog, zmanjšano za vaše obveznosti do banke."

WTF je Vaša obveznost do banke, če gre banka v franže? da ji k mate 1mio eur vezanih notr pol od teh 22.000eur plačate še provizijo za obdelavo naloga za nakazilo na Vaš TRR alpa dvig gotovine?
 10.09.08 10:57  _cricekodgovori / citiraj

btw...matr so bli mladi U2 še klele k je nastal tale spot.....
 10.09.08 11:07  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[cricek]

:: [andrejcc]

:: hvala. je pa tu pomembno poudariti se nekaj na kar me je sandi pred casom opozoril, in sicer neto stanje

::

:: citirano iz zgornje strani "Zajamčena vloga je neto stanje vloge do višine 22.000 evrov na dan začetka stečajnega postopka nad banko ali hranilnico (v nadaljevanju: banka). Neto stanje vloge posamezne osebe je stanje vseh vlog, zmanjšano za vaše obveznosti do banke."

WTF je Vaša obveznost do banke,
--kredit npr
 10.09.08 11:08  _cricekodgovori / citiraj
[andrejcc]

:: :: [andrejcc]

:: :: hvala. je pa tu pomembno poudariti se nekaj na kar me je sandi pred casom opozoril, in sicer neto stanje

:: ::

:: :: citirano iz zgornje strani "Zajamčena vloga je neto stanje vloge do višine 22.000 evrov na dan začetka stečajnega postopka nad banko ali hranilnico (v nadaljevanju: banka). Neto stanje vloge posamezne osebe je stanje vseh vlog, zmanjšano za vaše obveznosti do banke."

:: WTF je Vaša obveznost do banke,

--kredit npr
ja to je pa jasno....jaz izhajam iz mojega stališča kjer kred ni so sam denarni presežki :)
 10.09.08 11:08  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[cricek]

btw...matr so bli mladi U2 še klele k je nastal tale spot.....
--ce te zanima, gre za posnetke s koncerta "Under a Blood Red Sky". dober CD
 10.09.08 11:13  _cricekodgovori / citiraj
[andrejcc]

:: btw...matr so bli mladi U2 še klele k je nastal tale spot.....

--ce te zanima, gre za posnetke s koncerta "Under a Blood Red Sky". dober CD
kljub temu da sem šel sedaj po evolucijski/časovni lestvici glasbenega ljubitelja eno stopnjo višje od klasične inštrumentalne glasbe k elektronski glasbi so U2-ji zakon....mam pomoje skor vse njihove cdje od Island records....Rattle and Hum, The Joshua tree, Under a blood red sky, Achung baby, Zooropa, PoP.......in njihov komad "Where the streets have no name" je pesem z besedilom k se kr dobr poistovet z mojo življenjsko filozofijo.....drgač pa smo bli U2 manijaki v gimnaziji od takrt mi je to še vse ostal :)
 10.09.08 11:15  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[cricek]

:: :: WTF je Vaša obveznost do banke,

:: --kredit npr

ja to je pa jasno....jaz izhajam iz mojega stališča kjer kred ni so sam denarni presežki :)
--no, s stalisca totalne varnosti pac zlozis po 22k na racune x bank in si bullet proof :)
 10.09.08 11:17  _cricekodgovori / citiraj
[andrejcc]

:: :: ::

:: :: :: WTF je Vaša obveznost do banke,

:: :: --kredit npr

:: ja to je pa jasno....jaz izhajam iz mojega stališča kjer kred ni so sam denarni presežki :)

--no, s stalisca totalne varnosti pac zlozis po 22k na racune x bank in si bullet proof :)
sam res kera statistična :)
 10.09.08 11:18  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[cricek]

kljub temu da sem šel sedaj po evolucijski/časovni lestvici glasbenega ljubitelja eno stopnjo višje od klasične inštrumentalne glasbe k elektronski glasbi so U2-ji zakon....mam pomoje skor vse njihove cdje od Island records....Rattle and Hum, The Joshua tree, Under a blood red sky, Achung baby, Zooropa, PoP.......
--sicer nisem sel k elektronski ampak neko drugo smer. imam pa tocno to zbirko CDjev :)

ps: aja. vem, da ni lepo, da moraliziram o tem kako naj se ne smeti tem in to sam pocnem. poln pepela sem :)
 10.09.08 12:20  _cricekodgovori / citiraj
[andrejcc]

:: kljub temu da sem šel sedaj po evolucijski/časovni lestvici glasbenega ljubitelja eno stopnjo višje od klasične inštrumentalne glasbe k elektronski glasbi so U2-ji zakon....mam pomoje skor vse njihove cdje od Island records....Rattle and Hum, The Joshua tree, Under a blood red sky, Achung baby, Zooropa, PoP.......

--sicer nisem sel k elektronski ampak neko drugo smer. imam pa tocno to zbirko CDjev :)

ps: aja. vem, da ni lepo, da moraliziram o tem kako naj se ne smeti tem in to sam pocnem. poln pepela sem :)
jah če pogledaš celotn pogovor v tem dnevnem pregledu lohk rečeš da je to sproščeno kramljanje o globalnih finančnih zadevah začinjeno mal z osebnimi debatami o glasbenem okusu.....drgač pa ja, dobr glasben izbor :) U2ji so skor edini od bendov iz 80ih k so prežvel vstop v 21stoletje....med drugim so kupl ogromno stolpnco v Dublinu baje....
 10.09.08 12:39  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--ne grejo jim pa finance prav od rok oz. imajo slabe svetovalce. ne dolgo tega so prodali nepremicnino v ZDA (mislim da New Yorku). po tem ko je dolar fejst zgrmel in cene nepremicnin tudi (ceprav se ta drugi del se ni koncal)

ampak dokler so prihodki stalni in dovolj visoki gre zraven tudi kaksna zgresena poteza
 10.09.08 13:06  _cricekodgovori / citiraj
[andrejcc]

--ne grejo jim pa finance prav od rok oz. imajo slabe svetovalce. ne dolgo tega so prodali nepremicnino v ZDA (mislim da New Yorku). po tem ko je dolar fejst zgrmel in cene nepremicnin tudi (ceprav se ta drugi del se ni koncal)

ampak dokler so prihodki stalni in dovolj visoki gre zraven tudi kaksna zgresena poteza
hja spomnim se koncerta ene 3 al 4 leta nazaj na olimpijskem stadionu v muenchenu kjer je bla karta mislim da okol 70 al 80eur....pa je blo razprodan....mislm da okol 80.000folka.....6.4mio eur pobrane gotovine sam od vstopnin za recimo 2-3dni dela ni slabo....sicer so kle še stroški, sam vseen.....dnarja da človk ne ve več kaj bi s tem sploh....pa če nardijo 20 takih koncertov v enmu letu turneje....huh.....škoda k nism lih talent za petje :))))) kot naprimer naš Damjan Murko
 10.09.08 13:13  matic7odgovori / citiraj
[cricek]

:: --ne grejo jim pa finance prav od rok oz. imajo slabe svetovalce. ne dolgo tega so prodali nepremicnino v ZDA (mislim da New Yorku). po tem ko je dolar fejst zgrmel in cene nepremicnin tudi (ceprav se ta drugi del se ni koncal)

:: ampak dokler so prihodki stalni in dovolj visoki gre zraven tudi kaksna zgresena poteza

hja spomnim se koncerta ene 3 al 4 leta nazaj na olimpijskem stadionu v muenchenu kjer je bla karta mislim da okol 70 al 80eur....pa je blo razprodan....mislm da okol 80.000folka.....6.4mio eur pobrane gotovine sam od vstopnin za recimo 2-3dni dela ni slabo....sicer so kle še stroški, sam vseen.....dnarja da človk ne ve več kaj bi s tem sploh....pa če nardijo 20 takih koncertov v enmu letu turneje....huh.....škoda k nism lih talent za petje :))))) kot naprimer naš Damjan Murko
murko:)))))))

rusija spet trga danes.

* zadnji popravek: 10.09.08 13:13
 10.09.08 13:15  _cricekodgovori / citiraj
[matic7]

:: :: [andrejcc]

:: :: --ne grejo jim pa finance prav od rok oz. imajo slabe svetovalce. ne dolgo tega so prodali nepremicnino v ZDA (mislim da New Yorku). po tem ko je dolar fejst zgrmel in cene nepremicnin tudi (ceprav se ta drugi del se ni koncal)

:: :: ampak dokler so prihodki stalni in dovolj visoki gre zraven tudi kaksna zgresena poteza

:: hja spomnim se koncerta ene 3 al 4 leta nazaj na olimpijskem stadionu v muenchenu kjer je bla karta mislim da okol 70 al 80eur....pa je blo razprodan....mislm da okol 80.000folka.....6.4mio eur pobrane gotovine sam od vstopnin za recimo 2-3dni dela ni slabo....sicer so kle še stroški, sam vseen.....dnarja da človk ne ve več kaj bi s tem sploh....pa če nardijo 20 takih koncertov v enmu letu turneje....huh.....škoda k nism lih talent za petje :))))) kot naprimer naš Damjan Murko

murko:)))))))

rusija spet trga danes.
a strmoglavlja rusija spet al kaj?

10.09.08 13:15  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[cricek]

a strmoglavlja rusija spet al kaj?
ejga, gor na vrhu strani imas ene cifre... :)
 10.09.08 13:30  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

ja, ce pogledas primerjavo z 98 je se ful lufta :)
 10.09.08 13:42  _cricekodgovori / citiraj
[crt]

:: a strmoglavlja rusija spet al kaj?

ejga, gor na vrhu strani imas ene cifre... :)
ja sej zato vprašam :) nimam jest klele dostopa do platform za trgovanje v živo.....jah nič fantje, kaj nej rečem......zaradi globalnih podnebnih sprememb se je začela zgodovina človeštva postavlat na glavo....čez 4 leta k bo kao finančna kriza minila bo staljen ves led na arktiki, grenlandiji in antarktiki, morja bodo zrasla za 35-40m in iz Črnokalskega mostu bomo uprizarjal RedBull skoke v vodo iz 30m višine :) na nizozemskem bodo pa gradil podvodna mesta v kupolah....in k bodo vsi stravo tam kadil bo kot da bi živel v komori :)
 10.09.08 13:49  matic7odgovori / citiraj
[andrejcc]

res je :))

glede na to, da si mislim da ti pred kratkim govoril, da pričakuješ nafto nekje okrog 100 ko poči, bom tudi to vzel kot napoved:)))
 10.09.08 13:52  MSTANK1odgovori / citiraj
[cricek]

zaradi globalnih podnebnih sprememb se je začela zgodovina človeštva postavlat na glavo
Kr je minilo je kao zgodovina, kr pa še bo je kao prihodnost :)

Kaj za vraga pa ti je ta človek, da ga toliko omenjaš?

* zadnji popravek: 10.09.08 13:52
 10.09.08 13:56  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[andrejcc]

evo so ze v akciji

September 10, 2008

11:50 Medvedev thinks problems on Russian stock market are not long-term

11:49 Russian market share prices will stabilize in coming months - Dvorkovich
 10.09.08 14:00  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[matic7]

:: ja, ce pogledas primerjavo z 98 je se ful lufta :)

res je :))

glede na to, da si mislim da ti pred kratkim govoril, da pričakuješ nafto nekje okrog 100 ko poči, bom tudi to vzel kot napoved:)))
--ne ne. jaz ze dolgo govorim, da bo pod kar lepo 100 (moram ze nekaj mesecev fotra bremzat, da pocaka z nakupom kurilnega olja). 100 je pac prvi mejnik.
 10.09.08 14:01  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[crt]

:: ja, ce pogledas primerjavo z 98 je se ful lufta :)

evo so ze v akciji

September 10, 2008

11:50 Medvedev thinks problems on Russian stock market are not long-term

11:49 Russian market share prices will stabilize in coming months - Dvorkovich
--naslednje bodo kot pri kitajcih. prepoved negativnih komentarjev o borzi. skusanje uvajanje reguliranja cen na borzi ipd
 10.09.08 14:04  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--kolko so politiki uspesni pri tem lahko vidite na primeru ZDA okrog 1930 in 2000 (sem ze lepil to sliko ampak nikoli ne skodi)

politika
 10.09.08 14:05  _cricekodgovori / citiraj
[MSTANK1]

::zaradi globalnih podnebnih sprememb se je začela zgodovina človeštva postavlat na glavo

Kr je minilo je kao zgodovina, kr pa še bo je kao prihodnost :)

Kaj za vraga pa ti je ta človek, da ga toliko omenjaš?

občutek imam, da nekateri o tem vedo bistveno več, kot pa je globalna javnost sploh sposobna sprejeti/verjeti...oziroma občutek imam, da če bi povedal resnico pade svet v totalno anarhijo in kaos......pa glava me boli k pomislm da bom vse te stvari doživel.....in vse tko sovpada......prbližn v obdobju k je Al Gore začel sicer s politično motivirano kampanijo o globalnih klimatskih spremembah se je začelo sranje na trgu hipotekarnih obveznic, ki je potem vsekal na cel finančn sektor, nepremičninsk sektor je pol s klasično zamudo prbliž 6mescov do 1 leta začel kašljat....zdej pa kr naenkrt čist cel svet kašlja....pa če pogledaš recimo v zadnjih 4 letih kva se dela na tem področju(ekologija, obnovljivi viri, avtomobili na plin, vodik, solarne celice) in če pogledaš 8 let nazaj še vedl nismo čist točn kaj je to ekologija.....kao naj bi bli to uni bradači od Greenpeace-a na uni jadrnici Rainbow Warrior k mal japončkom štrene mešajo pr izdelavi kitovih filejev.....če pogledaš pol 4 leta naprej pri tem tempu vsega tega dogajanja 8 let ne vidiš več....al je ozon tko načet da UV žarki počasi pražijo zemljo na polno, al je tolk CO2ja že notr da se ne more ohladit, al se bodo morski tokovi spremenil pa bo totalna pizdarija.....mislm zato tolk o tem nabijam
 10.09.08 14:13  _cricekodgovori / citiraj
[andrejcc]

--kolko so politiki uspesni pri tem lahko vidite na primeru ZDA okrog 1930 in 2000 (sem ze lepil to sliko ampak nikoli ne skodi)

politika

nanašajoč se na Črtovo izjavo o Krkinih delnicah...sovpada komentar klele s te slike "we should buy stocks for patriotic reasons"

10.09.08 14:28  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--ne ne. dalec je se to. prvo se govori kako je vse super in kako da bo. sele ko zmanjka vseh kao argumentov pride na vrsto patriotizem.

pri krki pa je ta od vedno prisoten in ga sploh ne rabi spodbujat. ce pa se "cole car" kupi nekaj malega potem pa sploh ni konca.

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>