Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 19:08
-1,47 %
6.738,20
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:51
1,53 %
1.049,88
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Russia, Que Vadis

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 186   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | > | zadnja
#42072  10.09.08 18:13  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

ok.. pravjo, da gre v tretje rado...

namreč, v prvih dveh temah smo zajadrali v popolnoma druge vode.

torej RTS (Ruski borzni index) veselo pada... od prvega vrha 19.5. (2487 točk), druge 30.5.(2460 točk) in tretjega vrha 18.6.(2402 točki) zadeva samo še pada in pada.

Trenutno je na nivoju iz junija 2006 in je v slabih treh mesecih padel za fenomenalnih 45%. K sreči sem se od Rusije poslovil na nivojih 2300-2350 točk (Osojnik, ne me napadat, se nč ne hvalm ;P) in počasi šnofam, da bi se vrnil nazaj.

Torej, padec naj bi poganjali rast dolarja, padec cen nafte, vojna kriza z Gruzijo, bančna kriza...

Vsakršni pogledi na trg v Rusiji so dobrodošli, samo ostanite on topic!
#42074  10.09.08 18:22  matejosodgovori / citiraj  |  shramba  

From Russia with love! ;)
#42075  10.09.08 18:25  _dejan75odgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem popolni laik na "vlagalnem področju" in sem vlagal tako, kot so mi svetovali na finančnih točkah. Pred dvema letoma so Rusijo kovali v zvezde.

Danes s pravim presenečenjem gledam, kako mi je v vseh skladih skopnelo zame ogromno denarja. Zdaj sem že tako zabredel, da si pravim, če je šel bik, pa naj gre še štrik.

Verjetno sem eden izmed mnogih, ki bi bili najsrečnejši, če bi tečaji v naslednjih letih zrasli vsaj do pozitivne ničle, da si ne bi pripisal prevelike izgube.

Sprašujem se, ali je to sploh možno ali pa so to še ene sanje, tako kot so bile tiste, preden sem nekaj svojega denarja vložil v ta pralni stroj.

Draga šola:)
#42079 (odg: #42075 )  10.09.08 18:31  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

koliko % potfelja pa si imel oziroma imaš v Rusiji?
#42081 (odg: #42075 )  10.09.08 18:40  matejosodgovori / citiraj  |  shramba  

Meni je na komentar, da sem vložil nekaj 100 eur v Rusijo rekla ena analitičarka, da ne morem nič zgubit:)))))
#42082 (odg: #42072 Partizan)  10.09.08 18:44  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Partizan]

Trenutno je na nivoju iz junija 2006 in je v slabih treh mesecih padel za fenomenalnih 45%.
In kaj ti to pove?
K sreči sem se od Rusije poslovil na nivojih 2300-2350 točk (Osojnik, ne me napadat, se nč ne hvalm ;P) in počasi šnofam, da bi se vrnil nazaj.
Očitno si se premal opekel in bi rad še enkrat poskusil srečo?

Kr sumim da se ne igraš z velikimi vsotami :) tudi zate razmeram primerna taktika: počakaš da pade še za 10% in vržeš 10% svoje cash rezerve. (z ostalim čakaš da pade še za razliko :)-kok je že to?
Torej, padec naj bi poganjali rast dolarja, padec cen nafte, vojna kriza z Gruzijo, bančna kriza...
A misliš :) da se mam cajt ukvarjat s takimi banalnostmi kot npr. zakaj neki neki pada? Denar jo je popihu, kukr ga je še ostal :) in to je to.
#42083 (odg: #42081 matejos)  10.09.08 18:45  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

a je bla blont

analitičarka namreč ;P
#42084 (odg: #42082 MSTANK1)  10.09.08 18:49  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

In kaj ti to pove?
ja, pove ti kaj na primer PE, ki je nekje na nivoju 7, oziroma še manj...

Očitno si se premal opekel in bi rad še enkrat poskusil srečo?

Kr sumim da se ne igraš z velikimi vsotami :) tudi zate razmeram primerna taktika: počakaš da pade še za 10% in vržeš 10% svoje cash rezerve. (z ostalim čakaš da pade še za razliko :)-kok je že to?
amm... ne, nisem se nič opekel, če sem prodal nekaj pod vrhom. Male, velike vsote, to je relativno. Mislim, da ni bilo več kot 5% portfelja. Dejansko gre za podcenjen trg, kokrkoli že obrneš.

A misliš :) da se mam cajt ukvarjat s takimi banalnostmi kot npr. zakaj neki neki pada? Denar jo je popihu, kukr ga je še ostal :) in to je to.
ja no.. prav tebe nisem mel v mislih, da bi kaj analiziral. Pustva to drugim, ok? ;P
#42086 (odg: #42084 Partizan)  10.09.08 19:26  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Če smem dodat svoje mnenje.

Jaz mislim, da zdaj na svetovnih trgih vlada neka negotovost (panika) in da zlepa ne bodo zrasle rožice...

Mamo res kar nekaj problemov ( Nepremičninski trg v usa , možnost GLOBALNE recesije, kreditna kriza, novonastale možnosti vojn....)

Če bo globalna recesija, potem naj bi se poraba nafte zmanjšala ( Rusija je velik izvoznik nafte)..

To je sicer moje osebno mnenje.. Svoje mnenje pa si oblikujem na podlagi mnenj MNOGIH svetovnih analitikov... In iz "skupne košare " mnenj sem nekak izvlekel, da se stvari lahko še konkretno poslabšajo predno se bodo izboljšale.. Tega se nekako tut sam držim in razmišljam , da bi prodal še zadnje deleže portfelja (MP - upravljanje premoženja)...

Res, da mi je v letih 2005-2008 uspel za moje pojme super donos ( to ni shvalisanje) ampak sem se sedaj malo distanciral od opevane romantike - sej bo že jutr vse spet raslo, kot je v omenjenih letih... Najbrz se mora trg res "spucat! predno začne nov cikel rasti..

To je pač moje laično mnenje..

KAR PA SE TIČE FINANČNE TOČKE -- Tukajšnji administratorji so REDNO OPOZARJALI, da je trg že precej VISOKO in da zadeva lahko začne padati, tko da se jim lahko osebno samo zahvalim, za ta nešteta opozorila ! Za moje pojme so hoteli samo dobro - in RATALO JIM JE!
#42088 (odg: #42084 Partizan)  10.09.08 19:33  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Partizan]

Dejansko gre za podcenjen trg, kokrkoli že obrneš.
Tele slikce si mal poglej: http://bespokeinvest.typepad.com/bespoke...

Pol pa povej kdaj je bil bolj podcenjen :) jun 2006 al zdaj?

Sam sem bil na RF-ju 14dni nazaj in mam zdej pristopne izjave od Russland in EM smallcaps: če bi se že hotel ločit od jurja pol mogoče smallcaps...s tem da bo kakšen profitek verjetno čez X let :)
#42089 (odg: #42084 Partizan)  10.09.08 19:52  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Partizan]

:: In kaj ti to pove?

ja, pove ti kaj na primer PE, ki je nekje na nivoju 7, oziroma še manj...
--ko tako pada ti noben PE dosti ne pove

:: Očitno si se premal opekel in bi rad še enkrat poskusil srečo?

:: Kr sumim da se ne igraš z velikimi vsotami :) tudi zate razmeram primerna taktika: počakaš da pade še za 10% in vržeš 10% svoje cash rezerve. (z ostalim čakaš da pade še za razliko :)-kok je že to?

amm... ne, nisem se nič opekel, če sem prodal nekaj pod vrhom. Male, velike vsote, to je relativno. Mislim, da ni bilo več kot 5% portfelja. Dejansko gre za podcenjen trg, kokrkoli že obrneš.
--ja pa pazi, da ne bo še krepko bolj podcenjen

#42091  10.09.08 20:00  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Dokler premikajo svoje ladje in bombnike po svetu , ter razporejajo svoje vojake po Osetiji & Abhaziji mene ta borza NE BO vidla..

#42092 (odg: #42075 )  10.09.08 20:04  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[dejan75]

Jaz sem popolni laik na "vlagalnem področju" in sem vlagal tako, kot so mi svetovali na finančnih točkah. Pred dvema letoma so Rusijo kovali v zvezde.
--upostevati moras da imajo drugi lahko drugacne interese kot ti, zbrati moras dovolj mnenj, ce se le da razlicnih (na internetni FT jih je vedno ogromno in vse lahko preveris za nazaj, kdaj je kdo kaj rekel in kdo je na primer bolj zaupanja vreden) in se nato sam odlociti. slepo verjeti ni nikoli dobro. zal je vecina prodajalcev in tudi upravljavcev v Sloveniji v zadnjih letih cisto pozabila oz nekateri niso se nikoli videli, da stvari lahko tudi padejo in to mocno. na tej strani smo na to dolgo in vztrajno opozarjali in bili delezeni vsega zivega. doticni glasni ljudje so zginli, tako kot tudi njihovi papirnati dobicki. mi smo pa se vedno tu :).

#42093 (odg: #42086 roaddogg)  10.09.08 20:09  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

In iz "skupne košare " mnenj sem nekak izvlekel, da se stvari lahko še konkretno poslabšajo predno se bodo izboljšale..
Kr ne pomen nič druzga kot da ti lohk trg brez pravih razlogov?(te lohk itak najdeš ko raste in ko pada kukr hočeš za + in za v -

pa če ti jih pes na repu prinese :) npr.pade še za 30% v nadaljne pol leta...
Za moje pojme so hoteli samo dobro...
Po moje so bili v to prisiljeni :) da ne bi moral pol ob vsaki krizci? menjat naslov firme.(upam da ni to prezlobno :)
#42095 (odg: #42093 MSTANK1)  10.09.08 20:20  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]
npr.pade še za 30% v nadaljne pol leta...
Sploh ne vem zakaj nebi moglo... Če je v par mesecih "odlomil" 40%... ne vem zakaj nebi mogel še nekaj časa nadaljevati pot dol... Ni pa rečeno, lahko s ezgodi tut odboj.. :)

:: Za moje pojme so hoteli samo dobro...

Po moje so bili v to prisiljeni :) da ne bi moral pol ob vsaki krizci? menjat naslov firme.(upam da ni to prezlobno :)

Ko naslavljam ADMINE imam v mislih ČRTA, ANDREJCA, SANDIJA, ki so vseskozi opozarjali, da se zadeve lahko skisajo.. In zaradi tega so jih nekateri potem naslavljali kot kronične negativce... No poglejmo zadevo danes: so bili negativci? ali realisti?? :)

* zadnji popravek: 10.09.08 20:20
#42096 (odg: #42093 MSTANK1)  10.09.08 20:23  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ni prezlobno :) pa tudi realno ne ;). gre samo za to, da smo oz ce govorim samo zase, da sem tak tip cloveka.

oziroma kot bi nekateri v zadnjem letu rekli. mi smo sami pesimisti (namesto da bi vlivali poguma), nic ne vemo, denar na banki je neumnost saj niti inflacije ne pokrije, nafta bo sla na 500, zlato na 5000, balkan pa itak nima meja. pa da ne govorimo o olimpijskih igrah na kitajskem, ki bodo povzrocile oh in sploh. prav dosti nisem pozabil :))
#42097 (odg: #42095 roaddogg)  10.09.08 20:26  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Ko naslavljam ADMINE imam v mislih ČRTA, ANDREJCA, SANDIJA, ki so vseskozi opozarjali, da se zadeve lahko skisajo.. In zaradi tega so jih nekateri potem naslavljali kot kronične negativce... No poglejmo zadevo danes: so bili

saj ves: a pessimist is what an optimist calls a realist :)
#42098 (odg: #42097 crt)  10.09.08 20:28  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

To je pa že debata, ki se lahko zavleče pozno v noč ob pivu :)
#42099 (odg: #42096 andrejcc)  10.09.08 20:28  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Pozabil si SBI na 50.000 :)))
#42100 (odg: #42095 roaddogg)  10.09.08 20:32  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Ne vem če kaj dost igraš poker?

Zdej smo v tisti fazi, ko (bogati) igralci zvišajo stave in skušajo počistit mizo(obrat ostale) pred novo igro.

Bolj ko jim bo to uspelo, bolj bo naslednja igra zanimiva :)

Aja kar se tiče negativcev: ko iščeš proti vrhu balona "greater foola" od sebe da mu zadevo predaš/prodaš, je vsak ki na to opozarja le še en partybreaker :)
#42101 (odg: #42072 Partizan)  10.09.08 20:33  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Partizan]

Vsakršni pogledi na trg v Rusiji so dobrodošli, samo ostanite on topic!
moj vtis je, da gre v veliki meri za beg denarja, kar ima potem posledice tako za borzne tecaje kot tudi za valuto in likvidnost.

to vse troje skupaj so pa ze zadeve, ob katerih je asociacija "cez 10 let vse prav pride". namrec pred 10 leti smo eno tako mesanico ze dali skoz. tista je bila solidno grozna.

ne trdim, da bo zdaj pa ziher enako, samo pac... osebno nisem tako zelo ziher, da sta danes rusija in svet tako zelo drugacna, da to ne bi bilo mogoce. tako da NE odmislit te moznosti.

kaj vse so lahko razlogi - jah, lahko je karkoli od nastale kriticne mase vtisa, da mogoce rusija ni najbolj tujemu kapitalu prijazna destinacija, pa prek financne "specialne vojne" in naprej do mogoce se najbolj enostavne razlage, da so s selitvijo vrocega denarja iz surovinskega kompleksa nastradali tudi klasicni "surovinski" borzni trgi, torej brazilija (malo poglej) in rusija. pa niti ni bistveno.

kar se tice potem morebitnih posledic; sicer je res svet danes bolj povezan, vendar je rusija kot taka po velikosti portfeljskih vlaganj vendarle relativno mala rec, tako da ni nujno sama po sebi fatalna za kaj drugega kot neposredno okolico (kjer bi na primer eastern-europe-oriented skladi iskali likvidnost za prodajo, ko bi v rusiji zmanjkalo povprasevanja - ze viden film). je pa lahko v tokratnem krogu stvar politicno maligna. (spet: "lahko", ne "ziher".)
#42102 (odg: #42100 MSTANK1)  10.09.08 20:34  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

Aja kar se tiče negativcev: ko iščeš proti vrhu balona "greater foola" od sebe da mu zadevo predaš/prodaš, je vsak ki na to opozarja le še en partybreaker :)
--true true
#42103 (odg: #42100 MSTANK1)  10.09.08 20:36  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

NE igram pokra... So me starši učil da so karte ZLO!!! :) resno..

O borzi me niso in učil in zato sem tuki :) Učim se sam..

Ja kaj mislijo naredit veliki igralci ne vem... vidim samo posledice... Čakam da se potolčejo za mizo, potem pa bomo videli kako naprej..

Kar se tiče čiščenja mize sem pa v eni Short poziciji... tko da bi mogu met kej od tega..razen če je miza že do konca spucana...
#42104 (odg: #42075 )  10.09.08 20:36  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[dejan75]

poglej vmes veckrat tudi spletno stran. sicer imamo isto ime, ampak recimo da smo administratorji / uredniki manj prodajno usmerjeni.
#42105 (odg: #42072 Partizan)  10.09.08 20:36  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Partizan]

ok.. pravjo, da gre v tretje rado...

namreč, v prvih dveh temah smo zajadrali v popolnoma druge vode.
ja bomo sprogramirali, da ti ne vidis postov od osojnika in obratno :)
#42106 (odg: #42096 andrejcc)  10.09.08 20:37  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

nafta bo sla na 500, zlato na 5000, balkan pa itak nima meja. pa da ne govorimo o olimpijskih igrah na kitajskem, ki bodo povzrocile oh in sploh.
Kva jim nisi reku naj se catch the cash :( špilajo drugje?

#42108 (odg: #42105 crt)  10.09.08 20:42  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]
A lahko sprogramirate, da jaz NEBI videl minusov? :))

Pol ko bom spet v skladih? ;) Živeti v laži je prelepo, če ji verjameš :))
#42111 (odg: #42105 crt)  10.09.08 20:48  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [Partizan]

:: ok.. pravjo, da gre v tretje rado...

:: namreč, v prvih dveh temah smo zajadrali v popolnoma druge vode.

-- :))))))
#42112 (odg: #42106 MSTANK1)  10.09.08 20:50  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

:: [andrejcc]

::nafta bo sla na 500, zlato na 5000, balkan pa itak nima meja. pa da ne govorimo o olimpijskih igrah na kitajskem, ki bodo povzrocile oh in sploh.

Kva jim nisi reku naj se catch the cash :( špilajo drugje?
--saj se igrajo drugje. vecina teh je sla potem na slovenski forex "pokrit" izgube
#42119 (odg: #42105 crt)  10.09.08 21:37  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

ah jebeš to. pol ne bo nobene off-topic debate :D

[crt]

:: [Partizan]

:: ok.. pravjo, da gre v tretje rado...

:: namreč, v prvih dveh temah smo zajadrali v popolnoma druge vode.

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 186   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Russia, Que Vadis

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>