Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 16:13
-0,37 %
8.733,20
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:10
-0,81 %
1.437,60
SI 15:30
0,34 %
878,81
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - svet, 6.10.08

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - svet, 6.10.08
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 06.10.08 08:25  andrejcc (DS) shramba  

Komentarji uporabnikov  (vseh: 56; zadnji: 07.10.08 23:09)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

06.10.08 08:27  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

se oproscam, ce bo v kaksnem pregledu kaj pomanjkljivega ali podvajanega ampak moram nazaj not pasti :)
 06.10.08 08:50  soncniodgovori / citiraj

Uf, VIX je že na 45...

http://finance.yahoo.com/echarts?s=^VIX#...

Tkole zgodovinsko gledano smo zdaj najbrž na najvišji vrednostih odkar ga merijo.
 06.10.08 09:07  jurassicodgovori / citiraj
Tkole zgodovinsko gledano smo zdaj najbrž na najvišji vrednostih odkar ga merijo.
ja, če pa preračunaš, je bil pa pred začetkom merjenja (ne vem točno, kdaj) celo nekje okoli 140, če se prav spomnim (ne vem, kje sem to prebral), tako da še nismo na vrhu (oz. dnu, kar se tiče delnic) :)
 06.10.08 09:33  _cricekodgovori / citiraj

evo fantje, tole je "naša" stran :) probajte jo dodat v sklop strani prek katerih se informirate za objavo novic :)

http://www.infokrieg.tv/

klele mate pa pojasneno monetarno teorijo centralnih bank in perpetual creditinga kot osnovo sploh, da sistem obstaja....upam da znate nemšk, čene se pa nekak potrudite, ker tole je nekaj kar bi lohk tale bumbar Mencinger(kot odgovor na njegov petkov al sobotn člank v financer.si) lohk pogledal....in sicer tale video spodej razlaga zakj finančna kriza ni finančna kriza ampak je kriza monetarnega reda.....čist čist čist odf. zadeva....

http://video.google.com/videoplay?docid=...

06.10.08 09:35  _cricekodgovori / citiraj

predvsem pa zlo dobr pojasnijo, da v bistvu kar se sedaj dogaja je najbrž prehod na nov monetarn sistem.....pa tudi to, da je blo ustvarjenga opreveč virtualnga dnarja, k sploh ne obstaja in ta neobstoječi virtualn dnar je bil spretno zapakiran v razne strukturirane finančne inštrumente in "sold globally" tko da glavobol......upam da znate nemšk no....

06.10.08 10:14  _deaistoodgovori / citiraj

Sem pricakoval vecjo rast zlata v zadnjem tednu glede na nestabilnosti v bancnistvu... kaj napovedujete zlatu v prihodnje?

lp
 06.10.08 10:36  _cybermkkodgovori / citiraj
Dober link, hvala!

Pri zlato se mi zdi da gre malo za deflacijo, drugače pa full dobro ohranja svojo vrednost, če gledaš sedaj v EUR ni tako slabo. Sem gledal ravno včeraj graf za zlato na večjem obdobju in ga primerjal z Nasdaqom in DOW-om. Je precej žalostno za DOW za nasdaq pa katastrofa. Upam da naše penzije ne gredo preveč v delnice, ker zgleda da dolgoročno se mogoče celo depoziti bolj splačajo.

* zadnji popravek: 06.10.08 10:36
 06.10.08 10:56  MSTANK1odgovori / citiraj
[cricek]

....pa tudi to, da je blo ustvarjenga opreveč virtualnga dnarja, k sploh ne obstaja
Ni problem da gre za virtualen denar, ki ne ostaja. Tudi če bi šlo za fizičnega ne bi bilo nič bolje: važno je s čim je ta virtualen/fizičen denar dejansko krit...

Gre bolj za neke visoke cifre, ki so nastale na podlagi takratnega (ne)realnega kritja, ki ga danes noben več noče vzeti kot kritje.(beri kok je realno vredna :) hipoteka na neko hišo, če te nepremičnine danes noben noče/ne more več kupit?)

Zato je danes tudi tako v modi zlato kot neko realna vrednost , ker če boš ugotovil, da je vsega nekje zabeleženega denarja na svetu :) v resnici 2x preveč, potem to pomeni da je ena enota pač v praksi za 1/2 manj vredna kot na njej piše...
 06.10.08 11:01  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[cybermkk]

Pri zlato se mi zdi da gre malo za deflacijo, drugače pa full dobro ohranja svojo vrednost, če gledaš sedaj v EUR ni tako slabo.
zelo ti pomaga rast dolarja, torej tisto, cesar crkovanje je baje ful razlog za kupit zlato :)
 06.10.08 11:06  _cybermkkodgovori / citiraj
[crt]

:: [cybermkk]

:: Pri zlato se mi zdi da gre malo za deflacijo, drugače pa full dobro ohranja svojo vrednost, če gledaš sedaj v EUR ni tako slabo.

zelo ti pomaga rast dolarja, torej tisto, cesar crkovanje je baje ful razlog za kupit zlato :)
Lepo da si se vrnil.

Prosil, bi samo če še lahko podnapise zraven napišeš :)
 06.10.08 11:07  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

evro je na mislim da 13-mesecnem dnu proti dolarju, kar ti dolarsko ceno zlata pretvarja v visjo evrsko.

hkrati je eden od marketinskih klicev glede zlata ravno "dolar bo sel v 3pm". in to ze vseh teh 13 mesecev.

06.10.08 11:16  MSTANK1odgovori / citiraj
[crt]

evro je na mislim da 13-mesecnem dnu proti dolarju, kar ti dolarsko ceno zlata pretvarja v visjo evrsko.

hkrati je eden od marketinskih klicev glede zlata ravno "dolar bo sel v 3pm". in to ze vseh teh 13 mesecev.
Kva je pol point da kopuj nekaj takrat ko :) kar naeakrat vsi kličejo, da bo to nekaj šlo v 3pm?
 06.10.08 11:18  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[MSTANK1]

Kva je pol point da kopuj nekaj takrat ko :) kar naeakrat vsi kličejo, da bo to nekaj šlo v 3pm?
ponavadi ja, oziroma - to je lahko zelo mocan posamicni namig, da bi bilo zanimivo. se pa nobena zgodba ne dogaja v vakuumu in pac zato garancije ni.

06.10.08 11:20  _cybermkkodgovori / citiraj
[crt]

Kaj pa misliš o naložbi v zlato v bližnji prihodnosti oz. mogoče celo v tem trenutku? Mislim v smislu 5 % keša in če ali palce ali v elektronski obliki. Se pravi hočeš protivrednost kupne moči v EUR ohraniti oz. povečati.

In ali lahko Evro in dolar padeta proti zlatu zaradi deflacije, kakšna bi lahko bila logika.

Sicer če gledaš graf se zlato povečuje vrednost že več let ne samo 13 mesecev.

06.10.08 11:22  Tomaz26odgovori / citiraj

Crt:

se kaksen komentar preteklega tedna, ko si bil na dopustu :)). To da si pravilno napovedal pizdarijo smo ze ugotovili hehe. Si pa verjetno tako kot drugi presenecen nad reakcijo trga po sprejetju bail-out plana. Vsaj kaksen kratkorocni odboj je bil pricakovan. Se Barry iz The big picture je na CNN rekel da oni drzijo long pozicije, ker pricakujejo odboj po sprejetju. Oh boy was he wrong :))

Po komentarjih na TBP sodec pa z njim se ene 90 % ljudi, including me :)
 06.10.08 11:22  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

lej, zlato je mal tezka tema, ker na zalost vsebuje veliko takih vlagateljev, ki k stvari pristopajo religiozno.

kot start ti priporocam:

- 30-letni graf zlata

- http://www.finance.si/223955

p: gdx, paas, nekaj zlatnikov
 06.10.08 11:33  _cybermkkodgovori / citiraj
[crt]

- 30-letni graf zlata

- http://www.finance.si/223955
p: gdx, paas, nekaj zlatnikov
Jap, zanimivo ja, hvala. Graf je sicer mal zastarel, samo point se dovolj vidi.

* zadnji popravek: 06.10.08 11:33
 06.10.08 11:37  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Tomaz26]

Si pa verjetno tako kot drugi presenecen nad reakcijo trga po sprejetju bail-out plana. Vsaj kaksen kratkorocni odboj je bil pricakovan.
pac je bilo buy the rumor, sell the news, a ni klasika?

trg se zdaj fokusira na to: (copy paste nakupi in prodaje oct 08)

crkovanje magic financ je samo po sebi deflatorna sila in to je glavni okvir dogajanja

- znotraj tega je prislo do lazne slike, da je problem inflacija, ko se je hot money laufal skrivat v surovine

- vmes je proces crkovanja prisel do te mere, da je hot moneyu zacela padat temperatura, pa tudi bogovi so zaceli spuscat strele

- in je doticni spizdil iz skrivalisca in ga pri tem podrl

- ob cemer se je z vso silo in jasno kot po dezju odprl pogled na silo, ki je glavna ze od day 1

- na kar zdaj skusa trg z rahlo zamudo odreagirati, malo pozno, vendar od srca

glej tudi svez povezovalni puseljc tem:

http://www.finance.si/225561/Recesija_je...

* zadnji popravek: 06.10.08 11:37
 06.10.08 11:39  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

ali krajse:

ce si gledal finding nemo... na koncu ribice herojsko ruknejo vrecko dol z okna v morje. jeeee! morjeee! resitev!!

in potem postekajo, da so se vedno v vrecki... in recejo: now what??

no, to je to :)
 06.10.08 11:43  Tomaz26odgovori / citiraj

Hehe razumem. Ti bi moral te svoje slikovite opise zbrat v eni knjigici in jo objavit. V taksnih casih pride kr prav, se vsaj nasmejim malo.

No jaz se pocasi ze spravljam v malo bolj dolgorocne nakupe, pravkar vzel malo BRIC in malo commodities,.

06.10.08 11:44  _cybermkkodgovori / citiraj

Tukaj notri je en chart ZLATA, kater je meni bolj zanimiv kratkoročno:

http://www.ciovaccocapital.com/sys-tmpl/...

Zgleda kot megaphone:)
 06.10.08 11:45  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

sem bil na morju, pa se mi prikazujejo ribe :)

v petek sem celo prekrsil disciplino in sel online se med dopustom, nakar sem vzel nekaj gdx/paas. commodities related zadeve me prav tako zanimajo, sploh zdaj, ko je bilo v cetrtek taksno ultra klanje. bric pa niti ne, v bistvu od tega samo c.
 06.10.08 11:49  Tomaz26odgovori / citiraj

Ja sej, B in R sta itak commodities play ce tak gledas. Torej ali eno, ali drugo ali oboje:). Edino I in C sta bolj pure EM play. Jaz sem vzel kar oboje za dolgorocni portfelj, ker enkrat je pac treba vstopit. Je pa samo en delcek, tako da ob vecjih padcih, tam nekje 15 % bom dokupil z namenom nizanja vstopne cene. Ce pa se pol dalje pada pa bog pomagaj, bo pa spet ena draga sola :))). Malo sem ze nestrpen in ne zdrzim vec 100 % v denarju. No zdaj sem se vedno 75 %, mam pa namen to zmanjsevat v prihodnjih mesecih.

Mi je pa zal predvsem, da se nisem drzal cisto svojega plana. Ko so bile 7-10 years treasuries zbite dol pred dnevi sem imel namen kupit kot protiutez v portfelju in sem pol reko eh jebes obveznice. No od takrat je zadeva 8 % v plusu :)) Zdaj pocasi razumem zakaj ljudje vkljucijo te zadeve vsaj 10-20 % portfelja, ker bi to krasno uravnalo mojih skoraj 10 % minusa na DAX :))
 06.10.08 12:06  _cricekodgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: [cricek]

:: ....pa tudi to, da je blo ustvarjenga opreveč virtualnga dnarja, k sploh ne obstaja

Ni problem da gre za virtualen denar, ki ne ostaja. Tudi če bi šlo za fizičnega ne bi bilo nič bolje: važno je s čim je ta virtualen/fizičen denar dejansko krit...

Gre bolj za neke visoke cifre, ki so nastale na podlagi takratnega (ne)realnega kritja, ki ga danes noben več noče vzeti kot kritje.(beri kok je realno vredna :) hipoteka na neko hišo, če te nepremičnine danes noben noče/ne more več kupit?)

Zato je danes tudi tako v modi zlato kot neko realna vrednost , ker če boš ugotovil, da je vsega nekje zabeleženega denarja na svetu :) v resnici 2x preveč, potem to pomeni da je ena enota pač v praksi za 1/2 manj vredna kot na njej piše...
ja sej to sem mislu s tem rečt...virtualn dnar-dnar brez kritja :) sam mal sm bil štorast pri izbiri besed....to je tko če si v pondelk ob 8:30 že na ft forumu :)
 06.10.08 12:24  _cricekodgovori / citiraj

ejga črt dobrdošu nazaj :)

evo neki zate .)

http://www.facebook.com/album.php?aid=44...

Skoke na big airu pa en artističn padc pa dobiš na youtubu kmal.....

Btw this really doesn't look rosy right?

ena live iz nepremičninskega trga.........36m2 stanovanje 1-sobn bajta letnik 1954 adaptiran 2003 lokacija rudnik je bil prodan za 72.000eur.....6 mesecev nazaj lastniki niso sprejel ponudbe za 92.000 oglaševal sem ga pa zadnje 2 meseca za 82.000 :) erotično?
 06.10.08 12:31  MSTANK1odgovori / citiraj
[cricek]

...6 mesecev nazaj lastniki niso sprejel ponudbe za 92.000 oglaševal sem ga pa zadnje 2 meseca za 82.000 :) erotično?
Ce la vie. Počaki da boš v tem poslu xy let, pa boš videl da so take zadeve del človeškega vsakdana...
 06.10.08 12:36  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Tomaz26]

Jaz sem vzel kar oboje za dolgorocni portfelj, ker enkrat je pac treba vstopit.
o jebote. da ti ne bo ostal samo kredit :)
 06.10.08 12:38  _cybermkkodgovori / citiraj
[crt]

sem bil na morju, pa se mi prikazujejo ribe :)

v petek sem celo prekrsil disciplino in sel online se med dopustom, nakar sem vzel nekaj gdx/paas. commodities related zadeve me prav tako zanimajo, sploh zdaj, ko je bilo v cetrtek taksno ultra klanje. bric pa niti ne, v bistvu od tega samo c.
CRT eno vprašanje, kako se pa ti zdi varna uporaba E-trade - DE. Sicer vem da je denar zavarovan za 100.000 - sedaj mogoče tudi za vse kot je Merkelova rekla, vedar bi imel sigurno kar precej birokratskih problemov, če kar naekrat E-trade propade in tudi denarja ne dobiš takoj nazaj? Hvala

* zadnji popravek: 06.10.08 12:38
 06.10.08 12:44  _deaistoodgovori / citiraj

No jaz dejansko nisem bil nikoli kaj prevec v denarju... skozi sem postopoma vlagal... od lani avgusta se mi stanje ni kaj drasticno spremenilo...

ps:mogoce zato ker vsak mesec za dva jurja dofilam... ampak to ni vazno, v globalu ohranjam vrednost ;S
 06.10.08 12:49  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[cybermkk]

CRT eno vprašanje, kako se pa ti zdi varna uporaba E-trade - DE. Sicer vem da je denar zavarovan za 100.000 - sedaj mogoče tudi za vse kot je Merkelova rekla, vedar bi imel sigurno kar precej birokratskih problemov, če kar naekrat E-trade propade in tudi denarja ne dobiš takoj nazaj?
ce bi imel trenutno pri brokerjih velik % portfelja, kar nimam, vsekakor ne bi zelel imet vsega pri enem. ne nujno zato, ker bi pa kar izpuhtelo, ampak ze sama misel, da bi mogoce bil potegnjen v kaksen daljsi postopek vracanja sredstev, ni fajn.

06.10.08 12:50  MSTANK1odgovori / citiraj
[deaisto]

ps:mogoce zato ker vsak mesec za dva jurja dofilam... ampak to ni vazno, v globalu ohranjam vrednost ;S

Sam sem tud prejšnji teden vrgel v brezno dva jurja, tko da vidiš kaj lohk pohlep dela :)
 06.10.08 13:05  _deaistoodgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: [deaisto]

:: ps:mogoce zato ker vsak mesec za dva jurja dofilam... ampak to ni vazno, v globalu ohranjam vrednost ;S

Sam sem tud prejšnji teden vrgel v brezno dva jurja, tko da vidiš kaj lohk pohlep dela :)
Kredita ni tukaj nič... Je pa "naša" ful ponosna name, ker vsi drugi so -30 do -50%, medtem ko sem jaz na -5%... ampkak o doplačilih pa ne ve nič ;)... Recimo da je to neke vrsta privatizacijske luknje!!!! ;)))
 06.10.08 13:06  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[deaisto]

ampkak o doplačilih pa ne ve nič ;)... Recimo da je to neke vrsta privatizacijske luknje!!!! ;)))
:))))
 06.10.08 13:08  MSTANK1odgovori / citiraj
[cricek]

...to je tko če si v pondelk ob 8:30 že na ft forumu :)
Se vid da si prezgodi začel nov delovni teden :)

Drugače pa eni priporočajo 10 letno zaprtost?!sam pol (hudič tud v sili žre polhe:) raj že pijem Rogaško, tko da dobrih mnenj v slabih cajtih in obratno tudi na ft forumu (pač situaciji primerno?) še ne bo zmanjkalo...
 06.10.08 13:08  _cricekodgovori / citiraj
[deaisto]

:: [MSTANK1]

:: :: [deaisto]

:: :: ps:mogoce zato ker vsak mesec za dva jurja dofilam... ampak to ni vazno, v globalu ohranjam vrednost ;S

::

:: o jebote. da ti ne bo ostal samo kredit :)

:: Sam sem tud prejšnji teden vrgel v brezno dva jurja, tko da vidiš kaj lohk pohlep dela :)

Kredita ni tukaj nič... Je pa "naša" ful ponosna name, ker vsi drugi so -30 do -50%, medtem ko sem jaz na -5%... ampkak o doplačilih pa ne ve nič ;)... Recimo da je to neke vrsta privatizacijske luknje!!!! ;)))
privatizacijska luknja je reku.....
 06.10.08 13:10  _cricekodgovori / citiraj

a mi lohk edn pove, če je to dejansko res kar je klele oddeklamirano na tem predavanju? pa ni zeitgeist dokumentarc......stran k to objavla je www.infokrieg.tv

06.10.08 13:10  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[deaisto]

Je pa "naša" ful ponosna name, ker vsi drugi so -30 do -50%, medtem ko sem jaz na -5%... ampkak o doplačilih pa ne ve nič ;)... Recimo da je to neke vrsta privatizacijske luknje!!!! ;)))
Ej, hvala za tale post. Si me ful nasmejal. :-))
 06.10.08 13:18  MSTANK1odgovori / citiraj
[deaisto]

Je pa "naša" ful ponosna name, ker vsi drugi so -30 do -50%, medtem ko sem jaz na -5%...
Ja če je tako, ti ostane le še skrb, koliko časa boš lahko še dohajal ta tempo? (beri da boš ostal na -5%)

06.10.08 13:45  _cricekodgovori / citiraj

ker člank....

http://www.finance.si/225586/ZDA_se_bli%...

06.10.08 14:18  _cricekodgovori / citiraj

socialni demokrati tudi uradno na borzi, v znak njihovega prihoda se je celotna globalna borzna javnost zavila v rdečo barvo. kako nehvaležen čas postati šefe države....v času globalne finančne krize in recesije in v trenutku ko nepremičninski trg strmoglavlja tudi v sloveniji in ko nam realno edinim v EU plače padajo postane veliki trojček zmagovalec volitev.....v tem času zelo zelo zelo nehvaležna zadeva....je mel janša kr srečo da ni bil izvoljen, ker narod bo enkrt enga ubu k bo mislu da je vse to zasluga naših politikov...

06.10.08 14:24  matic7odgovori / citiraj
[cricek]

socialni demokrati tudi uradno na borzi, v znak njihovega prihoda se je celotna globalna borzna javnost zavila v rdečo barvo. kako nehvaležen čas postati šefe države....v času globalne finančne krize in recesije in v trenutku ko nepremičninski trg strmoglavlja tudi v sloveniji in ko nam realno edinim v EU plače padajo postane veliki trojček zmagovalec volitev.....v tem času zelo zelo zelo nehvaležna zadeva....je mel janša kr srečo da ni bil izvoljen, ker narod bo enkrt enga ubu k bo mislu da je vse to zasluga naših politikov...

Kaj bo narod naredil ne vem, glede zajebane situacije se pa strinjam :)
 06.10.08 14:55  _cricekodgovori / citiraj

a je to res drgač, da ma Danska penzjone od države urejene tako, da vsi dobijo enak znesek, ne glede na to kaj so delal?
 06.10.08 15:13  abeoljkc1odgovori / citiraj

Za tiste, ki pa nemsko ne znajo pa

http://www.infowars.com/

06.10.08 15:43  Partizanodgovori / citiraj

orgazmično v Braziliji.. -10%
 06.10.08 15:46  _deaistoodgovori / citiraj

Heh, to ni nic, RUSIA -17%
 06.10.08 15:56  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[deaisto]

Heh, to ni nic, RUSIA -17%
v prejsnjem krogu smo temu rekli submerging markets.
 06.10.08 16:05  _cricekodgovori / citiraj

predlagam nov strokovni termin "submarine markets"

06.10.08 16:07  _cricekodgovori / citiraj

pojasnilo oziroma dikcija.....submarine je edino plovilo k gre lohk od -par tisoč do nule....

06.10.08 16:25  _deaistoodgovori / citiraj

Jaa, KURSK!
 06.10.08 20:42  spacetripodgovori / citiraj
[abeoljkc1]

Za tiste, ki pa nemsko ne znajo pa

http://www.infowars.com/

To stran poznam. Zdela se mi je zanimiva. Sam od kar sem pogledal enega od dokumentarcev ustanovitelja srani:

"Dark Secrets: Inside Bohemian Grove"

se mi je tud stran zagabila. Če že spustimo, da je tehnično zanič posnet. Tudi argumentacija je zanič.

06.10.08 20:44  spacetripodgovori / citiraj
[spacetrip]

:: [abeoljkc1]

:: Za tiste, ki pa nemsko ne znajo pa

:: http://www.infowars.com/
::
To stran poznam. Zdela se mi je zanimiva. Sam od kar sem pogledal enega od dokumentarcev ustanovitelja srani:

"Dark Secrets: Inside Bohemian Grove"

se mi je tud stran zagabila. Če že spustimo, da je tehnično zanič posnet, ostaja še vedno dejstvo, da je argumentacija v njemu zanič.

* zadnji popravek: 06.10.08 20:44
 06.10.08 21:04  gorazdrebaodgovori / citiraj

Pri koncu dnevnika je Bobovnik rekel, da bomo do odmevov že vidli kaj se bo pri nas dogajalo jutri, ker se ravno takrat zapirajo ameriške borze. Glede na stanje v zg. tabeli, mam občutek da bo tud amerika doživela spet en neslaven rekord. Nas pa zgleda jutri pričakuje cela štala.
 06.10.08 21:28  crn1odgovori / citiraj

Hehehe, tole je legendarno, Saturday Night Live skec na temo 700 milijard:

http://www.nbc.com/Saturday_Night_Live/v...

07.10.08 11:52  _cricekodgovori / citiraj
[crn1]

Hehehe, tole je legendarno, Saturday Night Live skec na temo 700 milijard:

http://www.nbc.com/Saturday_Night_Live/v...

zgleda so mogl umaknt video k link ne dela več...

07.10.08 11:53  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[cricek]

zgleda so mogl umaknt video k link ne dela več...
Škoda, dobr je bil, posebej tisti del, ko so spregovorile "žrtve".
 07.10.08 23:09  _cricekodgovori / citiraj
[Mojster]

:: [cricek]

:: zgleda so mogl umaknt video k link ne dela več...

Škoda, dobr je bil, posebej tisti del, ko so spregovorile "žrtve".
pa George Soros......"your woman is sexually attractive, sell her to me"

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>