Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 05:56
0,04 %
8.467,61
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15.11
0,87 %
1.449,42
SI 15.11
0,41 %
880,68
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - torek, 14.10.08

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - torek, 14.10.08
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 14.10.08 09:12  andrejcc (DS) shramba  

• Septembra naj bi slovenski vzajemni skladi zabeležili kar 56 milijonov evrov odlivov. Neto odliv od začetka leta pa znaša že 188 milijonov evrov.

Na ATVP pa so izvedli tudi anketo, na podlagi katere naj bi prišli do podatka, da je izpostavljenost javnih družb do \"kriznih\" naložb okoli 400 milijonov evrov. Žal so podatki preskopi, da bi vedli ali pri komu predstavljajo pomemben delež ali so enakomerno razporejeni med vsemi družbami.

• Predsednik uprave Krke, Jože Colarič, pa pomirja vlagatelje, saj družba ne bo spreminjala letošnjih načrtov. Prihodnje leto pa pravi, da bodo, tako kot vsi gospodarstveniki, pazljivejši pri načrtovanju.

• Poteza evropskih centralnih bank, ki so znižale ključne obrestne mere, bi utegnila znižati stroške financiranja. Kljub temu pa obstaja bojazen, da banke podjetjem ne bodo pripravljene refinancirati posojil, še posebno dolgoročnih.

Pregled finančnih obveznosti med slovenskimi javnimi družbami razkriva, da so se te najbolj povečale v Petrolu zaradi prevzema Istrabenza in Intereuropi zaradi naložbe v Rusiji. Najbolj zadolžena pa ostaja skupina Istrabenz, ki je imela konec junija kar 931,1 milijona dolgoročnih in kratkoročnih finančnih obveznosti. O tem, da je Istrabenz v škripcih, tudi zaradi padajočih tečajev na slovenski borzi, kjer ima večino premoženja se že dolgo špekulira.

• Nove špekulacije kot kandidata za finančnega ministra vidijo ekonomista Dušana Mramorja. Glede na že pokazano se lahko tresemo. O kandidatu tudi dobro obveščeni.

Istočasno pa naj bi prebegli kapetan LDSove potapljajoče ladje Anton Rop koval kako bo državo ponovno vključil v čimveč podjetij in s tem posredno tudi vpliv.

Pripravlja pa se sestanek v stilu največjih kriminalk, kjer bodo sodelovali samo najbolj posvečeni, ker ostali resnice naj ne bi prenesli. Gre za sestanek o nujnih ukrepih za blažitev posledic finančne krize po nedeljskem izrednem vrhu evrske skupine. Poleg trojke Janša-Pahor-Kranjec se ga bodo udeležili še finančni minister Andrej Bajuk in predsednik strateškega sveta Peter Groznik ter Mitja Gaspari in France Križanic.

• V Zagrebu so včeraj uprizorili vstajenje epskih razsežnosti. Indeks Crobex je poletel za 15,9 odstotka. Beograjski indeks je bil mnogo bolj skromen in končal 3,5 odstotka v plusu.

* zadnji popravek: 14.10.08 09:12

Komentarji uporabnikov  (vseh: 66; zadnji: 14.10.08 21:42)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

14.10.08 08:40  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

"Pripravlja pa se sestanek v stilu največjih kriminalk"

http://macro-man.blogspot.com/2008/10/my...
 14.10.08 08:52  _cricekodgovori / citiraj
[crt]

"Pripravlja pa se sestanek v stilu največjih kriminalk"

http://macro-man.blogspot.com/2008/10/my...

no kukrkol, jest grem u centr na trubarjovo ene pogodbe nest pa na en kofe v zaspani megleni ljubljani storpedirat :) dokler mamo še kapitalizm..... :)
 14.10.08 09:41  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--ljse bi lahko odklopila pacienta, ker je ziv in zaenkrat ne potrebuje pripomockov. samo dusijo go in vsi cakamo in gledamo, da se vsaj kaksen posel izvrsi
 14.10.08 09:42  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--bodo pa kot kaze nekateri vp danes poleteli skoraj v stratosfero :)
 14.10.08 09:55  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--vse 10%. jao jao. kar je blo kupljeno v zadnjih dneh je ze prodano. kar pa prehitro pa je dolgorocno v portfelju :)
 14.10.08 09:57  _deaistoodgovori / citiraj
[andrejcc]

--vse 10%. jao jao. kar je blo kupljeno v zadnjih dneh je ze prodano. kar pa prehitro pa je dolgorocno v portfelju :)
Se 15 takih dni pa bo vse pozabljeno... SEM VAM REKEL DA JE INTEREUROPI prihodnost!!! ;)))))
 14.10.08 10:03  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[deaisto]

:: [andrejcc]

:: --vse 10%.

Se 15 takih dni pa bo vse pozabljeno
:))
 14.10.08 10:04  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[deaisto]

:: [andrejcc]

:: --vse 10%. jao jao. kar je blo kupljeno v zadnjih dneh je ze prodano. kar pa prehitro pa je dolgorocno v portfelju :)

Se 15 takih dni
--you wish. no ce bo ne bo hudega ampak mocno dvomim
 14.10.08 10:25  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

+10% x 15 dni = +318% :)

(uporabniki, ki ne vejo, kaj je obrestno-obrestni racun, so vljudno vabljeni, da zgornjega racuna ne komentirajo)

* zadnji popravek: 14.10.08 10:25
 14.10.08 10:27  urkostarodgovori / citiraj
[crt]

+10% x 15 dni = +318% :)

(uporabniki, ki ne vejo, kaj je obrestno-obrestni racun, so vljudno vabljeni, da zgornjega racuna ne komentirajo)
:)))))))
 14.10.08 10:40  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--majku jim. zdaj pa so odpravili 10 odstotno omejitev na petg, vceraj pa ne (jaz pa ze ven :( smrc).

naj se ze enkrat za vselej odlocijo al omejitve so ali jih ni. ne pa da en dan sredi dneva ko ni vec ponudbe ne odpravijo omejitve, drugi dan ko je ista zgodba pa jo odpravijo. koherenca jim ni ravno vrlina

* zadnji popravek: 14.10.08 10:40
 14.10.08 10:44  _cricekodgovori / citiraj

jaz po pravici povedano ne vem, kako lahko sploh delate preko ljse.....pa s slovenskm delncam...če jih mate seveda....

14.10.08 10:45  _cricekodgovori / citiraj

ljse=Lešinarji Stock Exchange......prašte kakega srba, bosanca alpa hrvata kaj je to lešinar...

14.10.08 10:48  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[cricek]

jaz po pravici povedano ne vem, kako lahko sploh delate preko ljse.....pa s slovenskm delncam...če jih mate seveda....
--domaci prag :). se pa itak z vsakim dnem bolj nagibam k popolnemu bojkotu. 20 minutne avkcije. sprostitev omejitev ne na podlagi nekega vnaprej predvidenega vzorca ampak pac kolikor se komu kdaj sprdne
 14.10.08 10:53  MSTANK1odgovori / citiraj
[cricek]

Hej denar nima nacionalnosti :) drugač pa se da z mal ironije in veliko potrpljenja...
 14.10.08 11:10  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--ne bi se cudil, ce je sprostiv na petg prisla na prosnjo itbg. sam nikoli ne bom zvedel, ceprav je verjetno tako (globine ni, evforija je. hitro pokupit kar se da z mal dnarja in tako dvigniti tecaj kolikor se da, sam da so banke pomirjene in ne tezijo prevec z vracanjem denarja ali bog ne daj povecanju kritja)
 14.10.08 11:12  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--in evo zdaj se krkg in aelg sprostitev

kaksen joke je ta ljse in potem se cudijo kako da ni prave likvidnosti. kateri resni investitor (tuji, ker domaci itak niso resni) se bi takega trga sploh lotil?
 14.10.08 11:38  _user1310odgovori / citiraj
[andrejcc]

točno :))
 14.10.08 12:57  _cricekodgovori / citiraj
[andrejcc]

:: [cricek]

:: jaz po pravici povedano ne vem, kako lahko sploh delate preko ljse.....pa s slovenskm delncam...če jih mate seveda....

--domaci prag :). se pa itak z vsakim dnem bolj nagibam k popolnemu bojkotu. 20 minutne avkcije. sprostitev omejitev ne na podlagi nekega vnaprej predvidenega vzorca ampak pac kolikor se komu kdaj sprdne
jaz bi temu reku nevidno reguliranje iz ozadja, kam se bodo "lastniški deleži skoncentriral" , kot regulatorni inštrument pa je uporabljena ATVP.....sicer se kot mlad japi z nepopolno sliko lahko velikokrat motim, teorije pa lohk postavljam :)
 14.10.08 13:04  _cricekodgovori / citiraj

ker lej....mel sem en preblisk ane.....k jih mam dost kadar se bliska.....in zdej poglej borzni parket.....mejne pragove lastništva delnic ane zaradi glasovalnih pravic na skupščini itd itd......in zdej ker zmeraj prihaja do kolizije interesov malih delničarjev in uprave družbe oziroma pač bomo rekl velikih lastnikov, kako to rešit? jah zasejmo strah in trepet po celem svetu, da se bo mali človek, k bo zgubu 30% vtrednosti portfelja posral, zmetal vse na borzo in čez čas nekdo to kupi, ko je recimo 30% pod navem trgovalno vrednost doseženo na 14.10.2007........in v čem je problem, da si ti nardiš skupino ljudi....navem 15 mandlcov k majo na računih pri BPHjih alpa pač nekje prštiman dnar, da z "push of a button pokupjo"......mali se ustrašjo panično razprodajajo, veliki pa sindikalno kupujejo.....nakonc od 15 firm vse delnice prenesejo na 1 firmo in kar naenkrt iz 15 lastnikov vsak po nacvem 1000lotov nastane en veliki gringo z 15.000lotov rednih delnic tega in tega podjetja, ki jih je priključil ostalim 15.000lotom in dobl smo novga večinskega lastnika imenovanega The mega gringo.....sej te zgodbe smo mel tko v zahodnem svetu kot v sloveniji že......tko da, kak komentar? ker potem ane k se začnejo panične razprodaje, bodo vlade itk glave skp staknle, zakuple vso 20 letno proizvodnjo bombažovga papirja in tiskale v nedogled denar in ga polivale v luknjast sistem.....men se zdi da gre klele pri tej finančni krizi predvsem za lastniške rušade v ozadju, ki jih big boysi vodjo...

14.10.08 13:09  _cricekodgovori / citiraj

ker prosm vas lepo.....ne mi rečt da moneymakerji, imenujmo jih kar židje, postanejo čez noč tko dobrodušni in začnejo kr delit denar brez kritja za nakupe nepremičnin......napaka? ups gospod, mi smo pa spregledal, da v bistvu sploh nimate službe ampak k ste tko fest zrihtan vam damo pa 300.000usd kredita z nakup une garsonjere ob pokopališču na Beverly hillsu......prosm vas lepo....in to kao se je 15 let nabiral? slabi krediti zapakiran v izvedene finančne inštrumente prodani po celem svetu....pa prosm vas lepo.....to more bit taka velika zgodba zadej da bodo čeljusti popadale dol k bo to navem...mogoč čez 5 let kej pršušljal v javnost.....
 14.10.08 13:13  _user1310odgovori / citiraj
[cricek]

imenujmo jih kar židje

črnci :))
 14.10.08 13:15  _user1310odgovori / citiraj

Ah, to maš sam paranojo :)
 14.10.08 13:18  MSTANK1odgovori / citiraj

Po volitvah bo tudi pogled na "novo" bedo recesije lepši?
 14.10.08 13:25  _cricekodgovori / citiraj
[user1310]

Ah, to maš sam paranojo :)
ja me zanima ja....paranojo mam...mislm mam pa nimam, sej me konc koncov dost boli quretz, ker v petk sm zvedu da bo 28 maja 2009 sprejet zazidalc k dobimo 6000m2 gradbene zemlje, tko da do kazakhstana bom že prletu s tem :) ampak paranoja me grab k pomislm kaki neuki bebci sedijo v parlamentu, kdo odloča o družbenih zadevah pa k pogledam splošno razgledanost v naši družbi....pa to te kap zadane....ni čudn da se slovenci kar pustijo nategovat in nategovat....
 14.10.08 14:02  _user1310odgovori / citiraj
[cricek]

:: [user1310]

:: Ah, to maš sam paranojo :)

ja me zanima ja....paranojo mam...mislm mam pa nimam, sej me konc koncov dost boli quretz, ker v petk sm zvedu da bo 28 maja 2009 sprejet zazidalc k dobimo 6000m2 gradbene zemlje, tko da do kazakhstana bom že prletu s tem :) ampak paranoja me grab k pomislm kaki neuki bebci sedijo v parlamentu, kdo odloča o družbenih zadevah pa k pogledam splošno razgledanost v naši družbi....pa to te kap zadane....ni čudn da se slovenci kar pustijo nategovat in nategovat....
Ja danes je tako, da če ne uspeš v življenju greš pa v parlament! :)) Qrc, dokler bomo tih pa se ne bomo vsi navadl svoje volje izkazvat s hojo na ulice pa razbijat vse po vrst, bomo kekci.
 14.10.08 14:05  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[user1310]

Ja danes je tako, da če ne uspeš v življenju greš pa v parlament! :)) Qrc, dokler bomo tih pa se ne bomo vsi navadl svoje volje izkazvat s hojo na ulice pa razbijat vse po vrst, bomo kekci.
pol pa bedanci, jebes take alternative :)
 14.10.08 14:08  _cricekodgovori / citiraj
[user1310]

:: :: [user1310]

:: :: Ah, to maš sam paranojo :)

::

:: ja me zanima ja....paranojo mam...mislm mam pa nimam, sej me konc koncov dost boli quretz, ker v petk sm zvedu da bo 28 maja 2009 sprejet zazidalc k dobimo 6000m2 gradbene zemlje, tko da do kazakhstana bom že prletu s tem :) ampak paranoja me grab k pomislm kaki neuki bebci sedijo v parlamentu, kdo odloča o družbenih zadevah pa k pogledam splošno razgledanost v naši družbi....pa to te kap zadane....ni čudn da se slovenci kar pustijo nategovat in nategovat....

točn tko an....in zdej je z SD pršla stara garnitura na oblast....in to ravno v pravem času....da ne bo kake politične pobarvanke mene, jaz namreč nisem volil.....tko kot skor 50% slovencev ne.....edino upanje za slovensko gospodarstvo vidm v ekonomskem svetu LDS-a z Gantarjem na čelu, saj recimo ima uveljavlen biznismaker ime pa prbližn tut ve zakaj se gre, sam če se postavš v njegovo kožo....zakaj oziroma za koga pa? on lohk reče 1x alpa 2x....v tretjo bo pa odkorakal stran in pustil političnim razvalinam da se bodo ko hijene steple za ogrizke....itk ma pa Rop strašne apetite spet iz ozadja, tko da v takem primeru gre Gantar rajš mal ribe lovit na nizozemske antile pa kako fajno melodijo spesnt na kitarco, bo mel več od življenja....
 14.10.08 14:10  _cricekodgovori / citiraj
[crt]

:: [user1310]

:: Ja danes je tako, da če ne uspeš v življenju greš pa v parlament! :)) Qrc, dokler bomo tih pa se ne bomo vsi navadl svoje volje izkazvat s hojo na ulice pa razbijat vse po vrst, bomo kekci.

pol pa bedanci, jebes take alternative :)
when the power of love overcomes the love for power the world will be a better place...
 14.10.08 14:12  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[cricek]

when the power of love overcomes the love for power the world will be a better place...
spet tvoje flower power sixties reprize :)

14.10.08 14:34  MSTANK1odgovori / citiraj

About money, markets and other more :) important things:

“If you love somebody, let them go. If they return, they were always yours. If they don't, they never were.”
 14.10.08 14:37  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[MSTANK1]

“If you love somebody, let them go. If they return, they were always yours. If they don't, they never were.”
"what they are trying to do is like forcing somebody to love you. the more you insist, the more odious you become. you can forbid me to sell, but you can't make me buy."

14.10.08 14:40  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--zivljenjske resnice
 14.10.08 14:45  _cricekodgovori / citiraj
[crt]

:: when the power of love overcomes the love for power the world will be a better place...

spet tvoje flower power sixties reprize :)

a ni bistvo vsega da se mamo radi, da si lohk kupmo kar rabmo da dobr žvimo in to je to? zakaj bi si želu še oblast, kontrolo pa navemkajševse....
 14.10.08 14:47  _cricekodgovori / citiraj
[crt]

:: [MSTANK1]

:: About money, markets and other more :) important things:

:: “If you love somebody, let them go. If they return, they were always yours. If they don't, they never were.”

"what they are trying to do is like forcing somebody to love you. the more you insist, the more odious you become. you can forbid me to sell, but you can't make me buy."

ej a nism jest uzadno napisal v forum klegor, da tolk reklame kar se jo zdej dela za kapitalizm se ni še nikol.....še ata niggr bušman ki-ki-li bo vedu kaj je to Dow Jones.....alpa deflacija....čeprav nima življenjskega okolja, kamor bi to lohk projiciral
 14.10.08 14:51  _cricekodgovori / citiraj
[MSTANK1]

drgač je pa to stara fora za pecanje bejb......k se zgodi eye contact.....pa da se nasmeški edn drugmu izmenjajo na daljavo......morš it ti stran iz njenega vidnega polja, in jo prečekirat kaj dela medtem ko te ne vidi.....če boš vidu obraz iskanja torej "where did that nice dick with a fat wallet go?" je treba sam še pristopit in se diskretno umaknit v "zadnje prostore"....isto počne finančni trg zdej.....peca bejbe-torej investitorje.....tisti k nasmeškov ne bodo vračal nazaj, se pač ne bodo parili.....to je že Freud pogruntal :)
 14.10.08 14:57  urkostarodgovori / citiraj
[cricek]

a ni bistvo vsega da se mamo radi, da si lohk kupmo kar rabmo da dobr žvimo in to je to? zakaj bi si želu še oblast, kontrolo pa navemkajševse....
Verjetno si jo eni želijo ravno zato, ker oblast omogoča da si lohk kupjo kar (in kogar)rabjo. Pa dobro živijo, pa še vsi jih majo 'radi' :)

* zadnji popravek: 14.10.08 14:57
 14.10.08 15:01  MSTANK1odgovori / citiraj
[cricek]

...tisti k nasmeškov ne bodo vračal nazaj, se pač ne bodo parili.....to je že Freud pogruntal :)
Sem te hotel vprašat nekaj resnega :)

Ti je tudi drugače všeč tisti hard working niger (pa ni to James Brown ampak :) Jimmy Hendrix?
 14.10.08 15:27  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[cricek]

:: [MSTANK1]

:: "where did that nice dick with a fat wallet go?"
--jao :)
 14.10.08 15:43  _cricekodgovori / citiraj
[MSTANK1]

::...tisti k nasmeškov ne bodo vračal nazaj, se pač ne bodo parili.....to je že Freud pogruntal :)

Sem te hotel vprašat nekaj resnega :)

Ti je tudi drugače všeč tisti hard working niger (pa ni to James Brown ampak :) Jimmy Hendrix?
če s tem namiguješ, da bi bil morda gay oziroma istospolno usmerjen.....nop....sm pa liberaln, tko da nimam nič proti če sta dve alpa tri bejbe naenkrt v moji postelji :)))))) no zdej pa vpraš kej resnga, boš dobu resn odgovor....npr.....podajam ti par možnih odgovorov na tvojih par možnih vprašanj.....investitorji v novogradnje bodo cene nepremičnin spustili do novega leta in to kar drastično, saj jih krediti stiskajo...tko da začnite zbirat sredstva za kak nakup pa kr mene kontaktirat......to je bil odgovor 1....odgovor 2 je.....rabljene nepremičnine na neumnih lokacijah bodo sploh kdaj izredno težko prodane, medtem ko na kakih "večnih lokacijah" kake bistvene spremembe cene ni za pričakovati....torej gre se za segmentacijo po mikrolokaciji, starosti in uporabljenih materialih in seveda arhitekturi......ammmm finančne krize ne vem kdj bo konec-top je odgovor 3......zato ker je slovenija v pizdi, to je odgovor 4
 14.10.08 15:46  _cricekodgovori / citiraj

in da, sem izredno dobre volje, najbrž v teh trenutkih edn redkih k mu gre totalno na smeh, kajti vem da bo kmalu maj 2009 in s tem bo končano obdobje moje borbe po boljšem življenju.......in ne ne bom vas pozabu, pravzaprav upam resno drugo pomlad na kak FT piknik alpa potem k bom dol na kake FT ekskurzije na formulo v Melbourne za nov let pa žur do jutranjih ur na dogodku Sensation White v Melbourne-u :))))
 14.10.08 16:03  _cricekodgovori / citiraj

tko da plan narjen...jest grem dol študirat, odprem zravn še firmo, vmes gre slovenija v 3pm sociokomunizem se vzpostav nazaj, pošljem Vam gurujem potrdila da vas čakajo delovna mesta in prletite vsi dol in začnemo razturat na borzi, nepremičninah pa gradnji fotovoltaičnih elektrarn in adaptaciji stanovanj in poslovnih prostorov.....čez nekaj let postanemo kapitalsko tko močni, da prevzamemo za foro Krko, Petrol pa Istrabenz, Gorenje pa podarimo Morganu Tswangiraiu, NLB reformiramo v dobrodelno inštitucijo ki tala denar, nakonc nam pa na kardeljevi ploščadi al kjerkol že postavjo 4m betonske kipe, preimenujejo Wolfovo ulico v Ulica Finančnih Točk, prvošolčki pa bodo nosil oranžno črne rutke z broškam, kjer bodo naše face gor, obvezn maturantsk izlet se uvede na Ibizo, na curricullum v šole pa se uvede Finančna inteligenca 1-9 v srednji šoli pa Finančna inteligenca 1-4, nam v čast pa se FE preimenuje v FFT Fakulteta za Finančne točke ...any objections? :)
 14.10.08 16:04  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--res si dobre volje. lepo :)
 14.10.08 16:05  _cricekodgovori / citiraj

FE sm mislu EF...ekonomski pač...
 14.10.08 16:12  _cricekodgovori / citiraj

jah če tko pogledaš an.......lohk ti vzamejo avto, prostor kjer živiš, pač materialne stvari k majo vrednost.....ne morejo ti pa vzeti tvoje misli, tvojga toka misli in ravn to je škoda(za njih, kdorkol že predstavlja črno stran sile), k to je najdragocenejša zadeva, kar jih obstaja.....
 14.10.08 16:12  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--premiki VEPov danes so nori. premiki ki naj bi se zgodili v celem letu so se v enem dnevu
 14.10.08 16:23  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[cricek]

ne morejo ti pa vzeti tvoje misli, tvojga toka misli
http://www.amazon.com/Captive-Mind-Czesl...
 14.10.08 16:27  kolegaodgovori / citiraj

Itak, da lahko. Pranje mozganov (ali bolj fancy - socialni inzeniring).
 14.10.08 16:47  MSTANK1odgovori / citiraj
[cricek]

... obvezn maturantsk izlet se uvede na Ibizo, na curricullum v šole pa se uvede Finančna inteligenca 1-9 v srednji šoli pa Finančna inteligenca 1-4, nam v čast pa se FE preimenuje v FFT Fakulteta za Finančne točke ...any objections? :)
:)

Mam jz tle dol :) one objection, kaj bo pa šolski minister na to reku?
 14.10.08 17:05  MSTANK1odgovori / citiraj
[alexd]

Pranje mozganov (ali bolj fancy - socialni inzeniring).
Kva pa npr. inženiring sociale?

Mal men fancy se temu reče: Non mi rompere coglioni ali Ne mi razbijat jajc...
 14.10.08 17:49  _cricekodgovori / citiraj
[crt]

:: ne morejo ti pa vzeti tvoje misli, tvojga toka misli

http://www.amazon.com/Captive-Mind-Czesl...
a maš to knjigo v fizični obliki.....alpa vsaj digitalni :)
 14.10.08 17:52  _cricekodgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: ... obvezn maturantsk izlet se uvede na Ibizo, na curricullum v šole pa se uvede Finančna inteligenca 1-9 v srednji šoli pa Finančna inteligenca 1-4, nam v čast pa se FE preimenuje v FFT Fakulteta za Finančne točke ...any objections? :)

:)

Mam jz tle dol :) one objection, kaj bo pa šolski minister na to reku?
da je to preveč liberalno in prenevarno, da bi probal skozi šolski sistem dvign general finančno inteligenco, kajti potem bi praktično vsak slovenec iskal davčne oaze, špekuliral, trgoval s tem in onim, odpiral biznise v tujini, kjer je za kapital bolj blaga davčna politika itd itd......predvsem pa nihče neb hodu na volitve....
 14.10.08 17:59  kolegaodgovori / citiraj

Pojma nimam, kaj ti ne pase, za vsak slucaj pac dodam link.

http://en.wikipedia.org/wiki/Social_engi...

Inzeniring sociale... Hmm, never heard of... Od dalec, ce taksen fraz slucajno obstaja, najverjetneje ne pomeni istega...

14.10.08 18:05  MSTANK1odgovori / citiraj
[cricek]

...predvsem pa nihče neb hodu na volitve....
To je itak že bolj ali manj nezaželeno/passe itd.

Bolj jih skrbi npr. da jim nehaš plačevat davke...
 14.10.08 18:25  MSTANK1odgovori / citiraj
[alexd]

Pojma nimam, kaj ti ne pase, za vsak slucaj pac dodam link.

http://en.wikipedia.org/wiki/Social_engi...

Inzeniring sociale... Hmm, never heard of... Od dalec, ce taksen fraz slucajno obstaja, najverjetneje ne pomeni istega...
Ma ne sej si čist ok povedu to namreč za pranje možgan in neko tako znanost?

Po moje gre bolj za obračanje besed, zato sem jih potem tudi obrnil :) in je nastal inženiring sociale...Kar je to isto :) npr. kot v italijanščini: http://blog.advanced-techno.net/index.ph...
Tist ko misliš, da se neki pritožujem, je pa moj domač prevod tega šmorna alias:

Non mi rompere coglioni, sploh pa ne s takimi in podobnimi jajci :(

* zadnji popravek: 14.10.08 18:25
 14.10.08 18:30  motomirkoodgovori / citiraj

kaj pa je z kitajskimi in indijskimi indeksi ? Ni nekega pretiranega optimizma...Nas bodo mogoče še presenetili? Analitiki pravijo, kaj ne gre zdaj gor v takem odboju se je bolje znebit.
 14.10.08 18:30  _cricekodgovori / citiraj

čist tko.....po domače....a vi resn mislte da zdej recimo k vlade filajo v sistem kupe in kupe in kupe gotovine, da bo to recimo to....in zdej bomo spet vsi srečni in zadovoljni in stvar bo rasla 25% letno, sam da boš mel kul in perspektivno podjetje v portfelju.....mislm men se zdi vseskp mal za lase prvlečen......cel kup enih uglednih makroekonomistov napiše celga hudiča enih zadev, k te kr strah mal postane k bereš te scenarije, zadeva se je nabirala 15 oziroma 20 let....baje so z Greenspanom okol 90ga začel furat hipotekarne krede....in da bi se zdaj zadeva tko kr v roku enga tedna popravla, dosegla dno in gremo miško spet na rollercoaster of love.....ne vem pismo......mal sm skeptisch glede vsega skp....čeprov ima zadeva vsaj kar se reklamiranja kapitalizma in borze tiče smisel.....ker če pogledate sebe skozi zadnje obdobje, ste bli čustveno zmanipuliran do fundamenta.....začne padat zanikanje, pada dvom, pada jeza, pada bes, pada strah, pada strah, pada obup, pada malodušje.....pol pa skok tvojih delnic za 40% v enem dnevu in doživel si tabletko ekstazija, sex z jenno jameson, skok z bungeejam, "near death experience and survived" v 2 sekundah.....kdor je imel 30.000eur v hypo real-u po padcu je v enem dnevu poskoču na 42.000eur recimo, kar pa je res orgazmičn in samoizpolnjujoč občutk.....
 14.10.08 18:32  _cricekodgovori / citiraj
[cricek]

čist tko.....po domače....a vi resn mislte da zdej recimo k vlade filajo v sistem kupe in kupe in kupe gotovine, da bo to recimo to....in zdej bomo spet vsi srečni in zadovoljni in stvar bo rasla 25% letno, sam da boš mel kul in perspektivno podjetje v portfelju.....mislm men se zdi vseskp mal za lase prvlečen......cel kup enih uglednih makroekonomistov napiše celga hudiča enih zadev, k te kr strah mal postane k bereš te scenarije, zadeva se je nabirala 15 oziroma 20 let....baje so z Greenspanom okol 90ga začel furat hipotekarne krede....in da bi se zdaj zadeva tko kr v roku enga tedna popravla, dosegla dno in gremo miško spet na rollercoaster of love.....ne vem pismo......mal sm skeptisch glede vsega skp....čeprov ima zadeva vsaj kar se reklamiranja kapitalizma in borze tiče smisel.....ker če pogledate sebe skozi zadnje obdobje, ste bli čustveno zmanipuliran do fundamenta.....začne padat zanikanje, pada dvom, pada jeza, pada bes, pada strah, pada strah, pada obup, pada malodušje.....pol pa skok tvojih delnic za 40% v enem dnevu in doživel si tabletko ekstazija, sex z jenno jameson, skok z bungeejam, "near death experience and survived" v 2 sekundah.....kdor je imel 30.000eur v hypo real-u po padcu je v enem dnevu poskoču na 42.000eur recimo, kar pa je res orgazmičn in samoizpolnjujoč občutk.....

z greenspanom hipotekarne krede, to mislim na to foro, da so zlo slab preverjal boniteto in vseskp lepo pakiral v CDS-e ter poslal po svetu.....
 14.10.08 18:38  _user1310odgovori / citiraj
[andrejcc]

--premiki VEPov danes so nori. premiki ki naj bi se zgodili v celem letu so se v enem dnevu
Sej jutri bojo že manjše številke.
 14.10.08 18:52  MSTANK1odgovori / citiraj
[cricek]

z greenspanom hipotekarne krede, to mislim na to foro, da so zlo slab preverjal boniteto in vseskp lepo pakiral v CDS-e ter poslal po svetu.....
Na tuki maš še mal teksta: http://www.guardian.co.uk/business/feeda...
čeprav se bojim :) da ti še ni/ne bo tko kmal zmanjkal. (+ so dobre slikce nekih bivših US predsednikov)

* zadnji popravek: 14.10.08 18:52
 14.10.08 19:19  _cricekodgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: z greenspanom hipotekarne krede, to mislim na to foro, da so zlo slab preverjal boniteto in vseskp lepo pakiral v CDS-e ter poslal po svetu.....

Na tuki maš še mal teksta: http://www.guardian.co.uk/business/feeda...
čeprav se bojim :) da ti še ni/ne bo tko kmal zmanjkal. (+ so dobre slikce nekih bivših US predsednikov)
torej če Bušman govori tole

"These measures are not intended to take over the free market but to preserve it," Bush said.
pol je resnica lih kontra....
 14.10.08 19:28  _cricekodgovori / citiraj

David Resler, chief economist at Nomura Securities in New York.

But, he warned, "We're in a period of economic stagnation and contraction. It's probably going to last another few months and into next year, but at the same time this is happening we should be a little encouraged by the drop of oil prices we've had recently."
 14.10.08 21:14  _cricekodgovori / citiraj

hm hm...

Minusi na ameriških borzah so se v zadnji uri precej povečali, delniški indeks Dow Jones je tako padel za okrogle tri odstotke na 9.100 točk. Kdor je delnice še v zanosu včerajšnjega rekorda kupoval na začetku dneva, ima zdaj na računu skoraj šest odstotkov manj sredstev. Za podobno vrednost se je skrčil širši indeks S&P 500, tehnološki indeks Nasdaq pa se je pogreznil za 4,7 odstotka.

Domači strokovnjaki so razloge za trenutni padec pripisali unovčevanju dobičkov. Trg je včeraj pridobil krepkih 11 odstotkov, danes ob odprtju pa še dva ali tri in nekateri so to že izkoristili za kratkoročni izplen. Poznavalci so si ob tem tudi enotni, da bomo veliki volatilnosti priča še naprej, nihče pa tudi ne upa zatrditi, ali smo dno že videli.
 14.10.08 21:24  _cricekodgovori / citiraj

http://www.youtube.com/watch?v=2m2GYIiqw...
 14.10.08 21:33  _cricekodgovori / citiraj

http://www.youtube.com/watch?feature=use...
 14.10.08 21:42  _cricekodgovori / citiraj

http://www.youtube.com/watch?v=X9y0z8kSG...

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>