Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 11:07
0,00 %
7.332,83
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 10:05
-0,37 %
1.451,35
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Borza  >  ČISTO FRIŠKA

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 42   stran:  prva | < | 1 | 2
#47423 (odg: #47420 MSTANK1)  17.10.08 18:28  spacetripodgovori / citiraj  |  shramba  

Če ti dela normalno, če ne izklopiš iz elektrike, potem bo skoraj sigurno baterija za zamenjat. Ni nič kaj dosti težje kot zamenjat baterijo daljincu od TVja.

Sicer pa če ti "turn off" ne dela, lahko za silo uporabiš to, da držiš gumb, ki ga uporabljaš za zagon. Torej tisto drži kakšnih 15 sekund, pa se bi mogel računalnik vgasniti.
#47426 (odg: #47423 spacetrip)  17.10.08 18:33  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  
[spacetrip]

Če ti dela normalno, če ne izklopiš iz elektrike, potem bo skoraj sigurno baterija za zamenjat. Ni nič kaj dosti težje kot zamenjat baterijo daljincu od TVja.

Sicer pa če ti "turn off" ne dela, lahko za silo uporabiš to, da držiš gumb, ki ga uporabljaš za zagon. Torej tisto drži kakšnih 15 sekund, pa se bi mogel računalnik vgasniti.

In medtem zamudiš nov borzni obrat;))))
#47427 (odg: #47423 spacetrip)  17.10.08 18:35  spacetripodgovori / citiraj  |  shramba  

Lahko pa v command promptu poskusiš napisati:

shutdown -f -s

#47428 (odg: #47426 skeptik)  17.10.08 18:36  spacetripodgovori / citiraj  |  shramba  
[skeptik]

In medtem zamudiš nov borzni obrat;))))
Hehe, tud možno:)
#47430 (odg: #47423 spacetrip)  17.10.08 18:39  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Hvala za uporabne nasvete, ja sej tud men nakak logično da je baterija, ki se je verjetno strošila, ker zadeva ni bila priklopljena na elektriko.

V glavnem zdej ko so zginle te čudne krace na tej strani se mi normolno logira in sem spet na firefoxu :)

Tistih 15 sekund varianto bom pa sprobu sam da tole do konca naklamfam :)
#47431 (odg: #47430 MSTANK1)  17.10.08 18:52  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

Tistih 15 sekund varianto bom pa sprobu sam da tole do konca naklamfam :)
Dela...oz. ne dela več škatla, ker se super ugasne :)

Zgleda da je svet od Sinclairjevih časov ipak naredil (vsaj pri tehniki) nek napredek :)

#47445 (odg: #47379 )  18.10.08 11:15  MEDICOodgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

Tako ostaneš samo sama sebi.
#47446 (odg: #47339 MEDICO)  18.10.08 12:48  matejosodgovori / citiraj  |  shramba  
[MEDICO]

Ja bi potrebovala prvo pomoč. Ne vem kaj mi je blo, ampak očitno euforija okolice je pripomogla nakupu delnic krke prejšnji četrtek. Kaj pa sedaj ? Še nikol nisem tega počela. Zdi se mi, da se ne bi smela odločiti za nakup delnic preko borznega na banki, ampak morda nenako čim bliže sami borzi, pa ne vem skom priti v kontakt. Zanima me špekulacija, ko takole gledam kako se na borzi kupuje in prodaja praktično v sekundi in moraš najti taprav trenutek. Meni je tečaj kupil z zamikom 20 minut in evo sem pa imela porcijo-sem draž plačala. Me bodo spekli kot mačka, imam kaj upanja da preživim ? dadka
moje iskreno mnenje: tudi sam sem prvo začel vlagati ter šele na to začel zbirati informacije. Po enomesečnem dnevnem spremljanju teh forumov sem v paniki tik pred novim letom umaknil vsa sredstva iz skladov in si tako prišparal verjetno najmanj -50% izgubo. Prvo nekaj mesecev dneno prebiraj te strani, si ustvari neko sliko in se šele nato odloči. Ne deluj impulzivno! Ničesar ne boš zamudila, če danes še ne vložiš, drugače se boš pač učila na lastnih napakah.
#47450 (odg: #47445 MEDICO)  18.10.08 19:48  uncleodgovori / citiraj  |  shramba  

Kot sem napisal na enem drugem forumu:

Po moje bi začetek moral zgledat nekako takole:

- prvo navlečeš domov tistih nekaj knjig od Turkovica in Kostolanya da dobiš malo občutka kako zadeve stojijo (dolgoročni donosi, psihologija množic itd.)

- pod priljubljene strani hraniš yahoo.finance, bloomberg in recimo kako slovensko FT in vsaj malo spremljaš forume- da spoznaš da se včasih najde na njih kaj pametnega, lahko pa tudi veliko neresničnega- in spoznaš da neboš nikol kupoval ker je nekdo v gostilni ali na forumu nekaj rekel

- potem pa konc bluzenja in k stvari- pomoje so neke demo varjante trgovanja brezveze ker dokler se baviš s virtualnim denarjem te briga in se ne obnašaš kot bi se v resnici...gremo na borzo-- v štartu raje preko odprtja trgovalnega računa pri kteri od BPH-jev, kasneje da prišparaš pri provizijah pri kakem net ponudniku trgovalne platforme (Poteza, Ilirika...ali tuji)

Štart naj bo z majhnim zneskom! Ne gre se za profit ampak za ucenje..ne sme ti bit škoda časa al kaj..da bi kaj zamudu..delnice bodo vedno rasle..in tud padale..nič hitet-- najlepša šola je ko te osebno doleti en orng padec (rast manj..ker pol smo itak vsi pametni)...po vsaj nekaj mesecih pa se že dobi nek filing in velko sreče

Ne pozabit da dobra firma bo prej ali slej rasla (temeljna analiza), za natančno točko vstopa bo pomagala tehnična analiza (ki je lahko vredna vse, ali pa niti počenega groša) vse skup pa požegna čredni nagon množic ki vedno pretirava...ko raste zraste "preveč", ko pada bo padlo "preveč"..

Ni ga lepšega primera kot LJSE recimo...

Uf še nekej...vedno obvladat svoja čustva...vsi smo namreč pohlepni in nas lahko kaj hitro zavede da "bodo drugi služli mi pa ne"...ne se spuščatv stvari ki jih ne zastopiš, pa čeprav omogočajo POTENCIALNO nore dobičke (kaki CFD-ji, oz. zadeve z vzvodi...)

#47455 (odg: #47450 uncle)  18.10.08 21:45  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--lepo povedano. turkovica razen prostih spisov nisem bral in bi pod branje izbral raje kaksno drugo npr. reminescence of a stock operator
#47457 (odg: #47450 uncle)  18.10.08 23:32  BEG24odgovori / citiraj  |  shramba  
[uncle]

Štart naj bo z majhnim zneskom! Ne gre se za profit ampak za ucenje..ne sme ti bit škoda časa al kaj..da bi kaj zamudu..delnice bodo vedno rasle..in tud padale..nič hitet-- najlepša šola je ko te osebno doleti en orng padec (rast manj..ker pol smo itak vsi pametni)...po vsaj nekaj mesecih pa se že dobi nek filing in velko sreče

Sam sem v začetku le iskal možnosti kje bom čimveč zaslužil, želel sm biti prvi na vlaku in izkoristiti nižje nivoje, vendar tečaji so šli še nižje.

Prišel sem do spoznanja, da je bolje biti previden, ker to da zamudiš nekaj rasti ni nič v primerjavi s tem, da pridelaš izgubo.
#47464 (odg: #47457 BEG24)  19.10.08 12:04  MEDICOodgovori / citiraj  |  shramba  

Se mi dopade, da ste mi začrtali določeno pot, kje začet i kje brskat - sem že pridno začela - do sedaj dve neprespani noči z bukvam, brskanjem in čipsom. Predvsem bom pa tokrat šla ZLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO počas. :)

Pozdrav vsem, dadka.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 42   stran:  prva | < | 1 | 2

Seznam forumov  >  Borza  >  ČISTO FRIŠKA

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>