Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 07:40
-0,13 %
9.505,17
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 02.06
2,42 %
1.277,85
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Razno  >  zlato

Druge naložbene teme.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 19
#47738  20.10.08 14:36  _mojcakbodgovori / citiraj  |  shramba  

mene pa zanima, kako to, da cena zlatu pada, zlata pa se ne dobi, saj pri Moru pravijo, da ga kovnica ne uspe dobavljati, ker ga nima dovolj in da sprejemajo samo inf. naročila, nakar sporočijo ceno , ki jim jo bo oblikovala kovnica (ne borzno ceno)in da pač nekdo umetni znižuje ceno zlatu, kar ni realno, saj ga nimajo, ker ga nihče ne prodaja....ista zgodba, kot pri srebru ze pred časom.

...kako lahko pada cena, če nimajo zalog???ali jih nočejo imeti???
#47741 (odg: #47738 )  20.10.08 14:39  _mojcakbodgovori / citiraj  |  shramba  

ali je ze taka panika, da ga razgrabijo sprozi ze preden pride lahko v slovenijo?
#47743 (odg: #47738 )  20.10.08 14:40  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--ne verjami vsega morotu. oni prodajajo zlato in jasno povedo vse kar gre njim na mlin (ostalo pa pozabijo povedati :))

to da zdaj ze skor vsak dan na tv poslusam kako je zlato the place to be (tudi na slovenski tv) vsekakor ne obeta nic dobrega
#47744  20.10.08 14:40  Skullodgovori / citiraj  |  shramba  

Morda pa se ne dogaja, da nekdo umetno znižuje ceno zlata, ampak da nekdo umetno zvišuje ceno zlata.. Samo malo v razmislek.
#47745 (odg: #47741 )  20.10.08 14:41  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[mojcakb]

ali je ze taka panika, da ga razgrabijo sprozi ze preden pride lahko v slovenijo?
--ce bi bilo tako, mocno dvomim, da bi bila cena na trgu okrog 800 dolarjev (pred meseci pa 1000)
#47750  20.10.08 14:53  djuroodgovori / citiraj  |  shramba  

To je ista finta ko ce kupujes nepremicnino.

Klices posrednika in ti nabija, ja gospod za to stanovanje je pa zelo veliko zanimanje, vsak dan dobim 20 klicev, tezko bo, mogoce pa lahko kaj uredim prav za Vas :-))

Oglas pa obstaja ze 6 mesecev???
#47751 (odg: #47738 )  20.10.08 14:54  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

http://seekingalpha.com/article/99959-co...
#47766 (odg: #47751 mta900)  20.10.08 16:21  _Ziherasodgovori / citiraj  |  shramba  

Cena pada zaradi velikih prodaj centralnih bank, ne pa zato ker bi ljudje včeraj kupljeno zlato danes že prodajalni nazaj, te stvari se ne zaznajo tako hitro.

Ceno zlata pač umetno držijo dol, sicer bi se vsi zatekali vanj. Če bi samo 1% ljudi ki vlagajo v delnice šli v zlato, se mu mora cena podvojiti.

Srebro je pa še bolj zakomplicirano.

Oboje se pa da kupiti brez težav.
#47767 (odg: #47766 )  20.10.08 16:34  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--lahko da jo umetno drzijo dol, vendar obstaja na drugi strani tudi kopica tistih, ki bi jo rada umetno drzala gor. eni so kao bad guys in drugi good guys.

ravno zaradi tega, ker je ta trg tako plitek ne gre niti ta 1% ljudi v zlato. kaj vse bi lahko bilo, če bi če ne bil če
#47768 (odg: #47766 )  20.10.08 16:38  _mojcakbodgovori / citiraj  |  shramba  
[Ziheras]

:: Oboje se pa da kupiti brez težav.

kje? misliš verjetno sivi trg?

Moro omenja dobavni rok nedoločen, morda 3 tedne po plačilu,... da bodo videli, kaj jim bodo rekli na Dunaju (danes sem govorila z njimi, da bi videla kakšna je situacija, glede na to, da so v petek zaračunavali dodatno provizijo).

#47771 (odg: #47745 andrejcc)  20.10.08 16:45  _mojcakbodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

:: [mojcakb]

:: ali je ze taka panika, da ga razgrabijo sprozi ze preden pride lahko v slovenijo?

--ce bi bilo tako, mocno dvomim, da bi bila cena na trgu okrog 800 dolarjev (pred meseci pa 1000)
pa ravno to mi ni jasno, ampak dobava pri Moru pa je zelo dolga, zakaj torej?
#47773 (odg: #47771 )  20.10.08 16:48  _mojcakbodgovori / citiraj  |  shramba  

verjetno res papirnato zlato prodajajo na veliko, fizično pa ne,

kaj drugega???
#47778 (odg: #47771 )  20.10.08 17:07  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[mojcakb]

:: [andrejcc]

:: :: [mojcakb]

:: :: ali je ze taka panika, da ga razgrabijo sprozi ze preden pride lahko v slovenijo?

::

:: --ce bi bilo tako, mocno dvomim, da bi bila cena na trgu okrog 800 dolarjev (pred meseci pa 1000)

pa ravno to mi ni jasno, ampak dobava pri Moru pa je zelo dolga, zakaj torej?
--morda ravno zato, da ste potem pripravljeni se vec placati :). odkrito ne vem. se mi pa zdi ta beg v zlato, ki bo v sloveniji verjetno spet mnozicen (razprsitev pac ni nekaj kar bi bilo v nasih glavah) pretiran. in vkolikor ne bo prislo do nekih ekstremnih scenarijev bo lahko vecina vlagateljev v to "sigurno" nalozbo pri teh oziroma pred meseci se visjimi cenami spet razocaranih
#47789 (odg: #47766 )  20.10.08 18:01  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  
Cena pada zaradi velikih prodaj centralnih bank, ne pa zato ker bi ljudje včeraj kupljeno zlato danes že prodajalni nazaj, te stvari se ne zaznajo tako hitro.
Preveč bereš medije. Cena zlata se je sesula z 1000usd+ ker sta 2 hedge sklada na elektronskem trgovanju zashortala ogromne količine zlata.cca 16% svetovne letne proizvodnje. Se ne ve katera playa sta bila....

Ko smo ravno pri tem......

Prodaje in nakupi FIZIČNEGA zlata so larifari, prava stvar se dogaja na elekktronski strani in na TA, ponudba in povpraševanje v "realnem življenju" pa samo odraža dogajanje na elektronskem delu....

* zadnji popravek: 20.10.08 18:01
#47814 (odg: #47789 mta900)  20.10.08 20:57  _lukkodgovori / citiraj  |  shramba  

Že nekaj časa fizično Zlato prodaja Tudi Zlatarna Celje. Med drugim sem zasledil tudi naq njihovi strani: http://www.zlatarnacelje.si/investicijsk...

SO pa ugodnejši od Moro ali elemetum.

Del naložbe bvom sigurno dal v zlato.

lp

#47822 (odg: #47814 )  20.10.08 22:04  luokeSLOodgovori / citiraj  |  shramba  

Če prav razumem grafe in cenik, je cena približno 19€ na gram. Se pravi 100g ploščica stane 2k€? Kaj pa njihova provizija?
#47843  21.10.08 00:59  _Wileyodgovori / citiraj  |  shramba  

Evo kako gre to z zlatom... :)

Najprej clanek:

http://online.barrons.com/article/SB1224...

Potem analiza:

http://invivoanalytics.com/2008/10/20/go...

"All eight have a vested interest in giving a bullish views on gold because their business’s depend on it. We classify articles like this as “hand holding” pieces because investors are getting a certain gut feeling: they are starting to sense that something is not right."

Zal nimam usernamea za Invivoanalytics, ampak clanek nakazuje kje se trenutno nahajamo v "sentiment cyclu" pri zlatu. Ponavadi je zadeva ko "something is not right" v fazi DISBELIEF. Kaj je zanjo znacilno in kako se ponavadi stvari razpletejo naprej, spodaj v Sentiment cyclu... :)

DISBELIEF

The market fails to go higher, and indeed many of the early leaders have broken down under the 50-day moving average, giving technicians the Subtle Warning. This marks the beginning of the ‘something is not right’ gut feeling, but in the absence of bad news, investors hold on to hope. Not only are they heavily invested in the market, they are psychologically invested in being right and they ignore anything that does not go with their worldview. Indeed, they even wonder aloud why their beloved stocks cannot go up amidst good news, higher earnings guidance and analyst upgrades.

http://invivoanalytics.com/2007/12/07/th...
#47847 (odg: #47789 mta900)  21.10.08 04:22  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

Prodaje in nakupi FIZIČNEGA zlata so larifari, prava stvar se dogaja na elekktronski strani in na TA, ponudba in povpraševanje v "realnem življenju" pa samo odraža dogajanje na elektronskem delu....
To je velik del resnice! manipulacije!

Mi pa fantazija z zarotami negre iz glave. Meni se zdi da igralci (manipulatorji) zapirajo pozicije ker morajo, ker je nevem kokrat več elektronskega srebra in zlata, kot fizičnega in sedaj je to ugodno za nenastanek novega balončka. Si lahko samo predstavljam, če bi prišlo na dan kakšna astronavska vsota. Podjetja ki šortajo ali v naprej prodajajo bi pri visokih dvigih surovine lahko propadle (zarad izplačil - ali z njhove strani ali z druge) in ob euforiji da vse propada bi nastal novi balonček...

Poleg tega 1000$ je stal zlato pri 1,6/€ (cca650€,aprila), sedaj je 800 pri 1,35/€ (cca700€ je blo) in je v Evropi na rekordnih ravneh. Kriza se širi... vse skupi je pa povezan z pretresi na valutnih trgih, ki so odraz krize (islandija). Tako ni jasno o zlatu, o srebru, o dolarju, vse dela po moje v kontra smeri (sicer sem neznalec), in predvidevam samo, da ne ustvarjajo panike in da puščajo za seboj čim bolj dvomljive in blažene občutke ob teh stečajih... vendar leta delajo svoje.

Zato se mi zdi bol pametno vprašanje, ali bo še kej propadl? Naj kupim Ar,Au,Pd?

Sicer DrDoom meni da propada ni konec.

Vendar je tu industrija, ki posledično nebo več povpraševala po tovrstnih surovinah. Ampak glede na to da Srbija raste, bo čez pol leta konec krize v zda pri 70% minusu :)))))))))

#47848 (odg: #47789 mta900)  21.10.08 04:22  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

To je velik del resnice! manipulacije!

Mi pa fantazija z zarotami negre iz glave. Meni se zdi da igralci (manipulatorji) zapirajo pozicije ker morajo, ker je nevem kokrat več elektronskega srebra in zlata, kot fizičnega in sedaj je to ugodno za nenastanek novega balončka. Si lahko samo predstavljam, če bi prišlo na dan kakšna astronavska vsota. Podjetja ki šortajo ali v naprej prodajajo bi pri visokih dvigih surovine lahko propadle (zarad izplačil - ali z njhove strani ali z druge) in ob euforiji da vse propada bi nastal novi balonček...

Poleg tega 1000$ je stal zlato pri 1,6/€ (cca650€,aprila), sedaj je 800 pri 1,35/€ (cca700€ je blo) in je v Evropi na rekordnih ravneh. Kriza se širi... vse skupi je pa povezan z pretresi na valutnih trgih, ki so odraz krize (islandija). Tako ni jasno o zlatu, o srebru, o dolarju, vse dela po moje v kontra smeri (sicer sem neznalec), in predvidevam samo, da ne ustvarjajo panike in da puščajo za seboj čim bolj dvomljive in blažene občutke ob teh stečajih... vendar leta delajo svoje.

Zato se mi zdi bol pametno vprašanje, ali bo še kej propadl? Naj kupim Ar,Au,Pd?

Sicer DrDoom meni da propada ni konec.

Vendar je tu industrija, ki posledično nebo več povpraševala po tovrstnih surovinah. Ampak glede na to da Srbija raste, bo čez pol leta konec krize v zda pri 70% minusu :)))))))))

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 19

Seznam forumov  >  Razno  >  zlato

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>